Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośby o usunięcie kont
Autor Wiadomość
rrrrr

Wysłany: 2011-01-24, 22:38   Prośby o usunięcie kont

1. Proszę o usunięcie mojego konta na tym forum

zeus

Wysłany: 2011-01-26, 18:43   

eeeeeeeeeeeeeee

o co tutaj chodzi?

ostatnio dostalem na maila taka oto informacje

"Witaj zeus

Skrypt wykrył wielokrotną próbę błędnego logowania (10) na twoje konto, na Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya
i zablokował je czasowo w celach bezpieczeństwa. Konto będzie z powrotem aktywne Wto 25. Sty, 2011 23:28:57

Jeśli to nie Ty próbowałeś/aś się logować, skontaktuj się z administratorem i poinformuj go o zdarzeniu."

a teraz kilka osób prosi o usunięcie konta... coś tu śmierdzi

wisniazio 

Wysłany: 2011-01-26, 19:18   

nie tylko Ty masz z tym problem, trzeba było by się raczej spytać kto nie ma. Sam dostałem taką wiadomość na maila.

Ktoś włamuje się na konta. Ciekawe czy można było by sprawdzić z jakiego IP były pisane powyższe wiadomości lub błędne próby wejścia.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=548782

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2011-01-26, 19:37   

Nie usuwamy kont. Mozecie usunac swoje dane a my calkowicie je zablokujemy, ze nie bedzie mozliwosci logowania. Jezeli ktos chce niech pisze priw do mnie.

A jesli chodzi o te proby blednego logowania - to caly czas walczymy z usunieciem tego calkowicie. Mozna sprawdzic kazdego ip - a sa to ip zagraniczne - m.in. USA czy Czechy, wiec to sa typowe ataki spamerskie.

Osvald 
ISQ Rider

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2011-02-01, 13:37   

no a ataki przeprowadzane są najczęściej na dziurawe skypty a takie jest to phpBB modified by Przemo gdzie hasła użytkowników nie są dobrze chronione ;]

wisniazio 

Wysłany: 2011-02-01, 15:40   

jak już tak zbaczamy z tematu to atak był raczej nie poprzez kradzież hasła, bo wtedy raczej nie było by błędnych logowań. Według mnie to jakimś programem próbowali zgadywać hasła. Ale jakiego algorytmu użyli to już nie wiem.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=548782

Iman 
Nygus

Wysłany: 2011-02-01, 17:06   

Pytanie czy ktos od niedzieli do tej chwili mial taka probe logowania?

artur9500 

Wysłany: 2011-02-01, 18:19   

Ja miałem wczoraj.

grzeniu100

Wysłany: 2011-02-01, 22:30   

Miałem wczoraj a także dziś :-(

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Wysłany: 2011-02-02, 06:55   

Tak próbowali anie nie pokradli haseł.

Już mówię o co chodzi. Wgrałem uaktualnienie, natomiast człowiek od skrypty czyli przemo pracuje nad nowym skryptem by wykluczyć te błędne logowania.

Sam już szukam na własną rękę gdzie jest problem.

Na dniach ma się ukazać nowy skrypt.

Hasła nie są kradzione, po prostu jest atak przeprowadzany by spowodować to co zostało spowodowane czyli panikę użytkowników i wkurzenie osób zarządzających forum.

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

ejko 
Administrator
www.Foto-Sport.pl

Wysłany: 2011-02-02, 07:13   

Mały update. znalazłem poprawiłem. Proszę o info jeżeli nadal będzie niepoprawne.
Proszę piszcie na gg: 4358672. od teraz jak coś będzie nie działało.

www.Foto-Sport.pl - Gorzowska Galeria Sportu

Scorpio 

Wysłany: 2011-07-31, 18:28   

[ciach]

Dodano z 06.08.2011:

Czyli nie można usunąć? Ok, to jak nie można, to rozumiem. Przepraszam, że zrobiłem z tego powodu zamieszanie :oops: . Ja nie zbyt często się udzielam, ale jak będzie okazja i potrzeba, to dorzucę swoje "3 grosze". Nie zrozumcie mnie źle :-/
Ostatnio zmieniony przez Scorpio 2011-08-06, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2011-07-31, 19:13   

Przeczytaj REGULAMIN, wyraznie napisano, ze kont sie nie usuwa!!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2011-07-31, 19:42   

Scorpio, a co się stało, że podjąłeś taką decyzję? Pytam z czystej ciekawości.

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2011-07-31, 20:12   

masters napisał/a:

Tam wyraźnie pisze, że jako kary nie stosuje się usuwania kont.
§3. Użytkownicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce.
Administrator jest również użytkownikiem forum więc zgodnie z regulaminem musi przestrzegać polskiego prawa a o ile się nie mylę, to zgodnie z polskim prawem każdy ma prawo od administratora forum żądać usunięcia swoich danych - nawet jeżeli to jest login na forum. Z kolei w regulaminie forum jest zapis, że z administratorem forum kontaktuje się wyłącznie junior admin. Czy nie ma tu sprzeczności?

Thor 

Team: phpBB
Wysłany: 2011-07-31, 20:13   

Scorpio napisał/a:
Mam ogromną prośbę do administratorów tego forum: bardzo proszę o usunięcie mojego konta.
masters napisał/a:
a tak opcja powinna być

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2011-07-31, 20:27   

I bedziemy czytac posty od "Usuniety uzytkownik".
Baaardzo fajnie to bedzie wygladac.
Nie to, ze juz jest burdel, to bedzie jeszcze wiekszy.

Thor 

Wysłany: 2011-07-31, 20:36   

masters napisał/a:
I bedziemy czytac posty od "Usuniety uzytkownik".
"konto usunięte" a następnie "konto usuniete2" itp.
Takie prawo gwarantuje > polskie prawo ;-)

Scorpio 

Wysłany: 2011-07-31, 22:31   

Don Lucas napisał/a:

Scorpio, a co się stało, że podjąłeś taką decyzję? Pytam z czystej ciekawości.

Po prostu chcę zawiesić swoje konto "na kołku". A moim zdaniem-powinna być taka opcja. To każdego sprawa, czy chce dalej kontynuować na forum czy nie. Na portalach typu nk, fcb jakoś nie ma problemu. Podkreślam-to jest tylko moja prośba.

Iman 
Nygus

Wysłany: 2011-08-01, 11:02   

Thor a wklei jakis paragraf na to ;)

Z tego co ja sie orientuje to obowiązku usuwania kont nie ma. Na gruncie ustawy o ochronie danych osobowych mozna tylko domagac usuniecia danych osobowych. Problem w tym, że konta zazwyczaj danych takich nie zawierają. Jezeli konto na portalu zawiera tylko nazwę użytkownika i nic poza tym. Nazwa użytkownika nie zalicza się do katalogu danych osobowych, chyba że jest Pan powszechnie rozpoznawany pod takim pseudonimem ze względu np. na działalność artystyczną.

Mozna domagać się usunięcia:
- danych osobowych (imię, nazwisko, adres, itp. dane umożliwiające pańską identyfikację na gruncie ustawy o ochronie danych osobowych,
- adresu email składającego się z imienia i nazwiska albo innych danych umożliwiających Pańską identyfikację na gruncie ustawy o ochronie danych osobowych,
- adresu email nie umożliwiającego identyfikacji, a także podobnych danych w stylu numeru skype, GG itp. na gruncie kodeksu cywilnego, w części odnoszącej się do ochrony dóbr osobistych (jestem zwolennikiem teorii o powstaniu nowych typów dóbr osobistych wraz z rozpowszechnieniem się internetu).

Nie mozna domagac:
- usunięcia całego konta,
- usunięcia wszystkich napisanych postów.
Architektura niektórych serwisów uniemożliwia takie operacje. Nie są to ani dobra osobiste ani dane osobowe.

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2011-08-01, 12:20   

Do wykorzystania jako argument w dyskusji:
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/AD6FF02867

Thor 

Wysłany: 2011-08-01, 18:50   

Iman napisał/a:
Thor a wklei jakis paragraf na to ;)

Art. 7. Usługodawca zapewnia działanie systemu teleinformatycznego, którym się posługuje, umożliwiając nieodpłatnie usługobiorcy:
1) w razie, gdy wymaga tego właściwość usługi:
a) korzystanie przez usługobiorcę z usługi świadczonej drogą elektroniczną, w sposób uniemożliwiający dostęp osób nieuprawnionych do treści przekazu składającego się na tę usługę, w szczególności przy wykorzystaniu technik kryptograficznych odpowiednich dla właściwości świadczonej usługi,
b) jednoznaczną identyfikację stron usługi świadczonej drogą elektroniczną oraz potwierdzenie faktu złożenia oświadczeń woli i ich treści, niezbędnych do zawarcia drogą elektroniczną umowy o świadczenie tej usługi, w szczególności przy wykorzystaniu bezpiecznego podpisu elektronicznego w rozumieniu ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450),
2) zakończenie, w każdej chwili, korzystania z usługi świadczonej drogą elektroniczną.

:-D

Iman 
Nygus

Wysłany: 2011-08-01, 19:04   

Pomijajac fakt, iz to mowi calkiem ogolnie o jakims systemie teleinformatycznym.. to ja moge zakonczyc usluge - czyt. zablokowac dane konto, ale nie ma mowy tutaj o jakims usuwania konta na forum ;-)

Thor 

Wysłany: 2011-08-01, 19:17   

Art. 8. 1. Usługodawca:
1) określa regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, zwany dalej "regulaminem",
2) nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także - na jego żądanie - w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.
2. Usługobiorca nie jest związany tymi postanowieniami regulaminu, które nie zostały mu udostępnione w sposób, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.
3. Regulamin określa w szczególności:
1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
2) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:
a) wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
b) zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,
3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
4) tryb postępowania reklamacyjnego.
4. Usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem. :mrgreen:

Tu jest prawda po stronie Iman-a :)

Kolega dołączył jak widać w 2009 czyli wtedy gdy nie było regulaminu...czyli forum działało wtedy nielegalnie :mrgreen: Prawo nie dział wstecz ;-)

Blokowanie konta nic nie daje,bo nadal w PA jest przechowywany adres IP co stanowi dane osobowe i z taką też ustawą jest to nie zgodne...Tak czy siak jak się koleś uprze ma w sądzie wygrane ;-) :-)

Bonsai 

Wysłany: 2011-08-01, 19:52   

Thor, chyba mówiąc "prawo nie działa wstecz" nie masz pojęcia co to znaczy. Jeśli tak by było, to usunięcie konta PRZED nadaniem regulaminiu nie spowodowałoby przywróceniu go PO jego napisaniu.

A po IP świecki obywatel do osoby też nie dojdzie, więc problemu nie ma.

Odpowiedz do tematu