Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2009
Autor Wiadomość
moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-04-07, 00:13   

Bartek89 napisał/a:
Rafał będzie w stanie przywieźć cokolwiek tylko na naszym torze.

To podobnie jak Monberg w zeszłym roku z tym, że raczej mniej :evil:
Macie swojego Okonia :-P

Bartek89 napisał/a:
Juniorka kuleje strasznie

nie jest tak źle, przekonasz się. Skoro dwójka juniorów robi tyle samo punktów co Gollob... ;-)

Bartek89 napisał/a:
Tak broniłem THJ'a

ostatnia szansa z Bydzią, jak zrobi bubę (<=6 pkt) out!! Niech szkoli się Paweł.

Bartek89 napisał/a:
Holta to nie jest żaden lider

powoli mam dość tego dziada.

Bartek89 napisał/a:
gorzej już być nie może

jesteś pewny? bo ja nie. Falubazy w zeszłym roku to przerabiali przez 3/4 sezonu - niby nazwiska gwarantowały wysoki poziom a tu z rundy na rundę ZONK. Podobnie niektórzy wypowiadali się po występie Holty w KA. No rzeczywiście, tu było ciut lepiej :-P

***HOLTA "GORZEJ JUŻ BYĆ NIE MOŻE"*** - LIDER DRUŻYNY ZA 1,5 BAŃKI , BUHAHAHA.. :mrgreen:

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-04-07, 11:36   

Ja jak wcześniej mowilem, nigdy nie lubiłem Holty, on wcale nie jest takim pewniakiem.
Chętniej widziałbym Walaska w Stali ;p Myślicie zebysmy go nie pokochali?? ; p jakby zaczął punktować na granicy 10 -12 to już by sie zapomnialo ze Falubaz :-D

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-04-07, 11:41   

Daj spokój :mrgreen: Niby to jest zawodnik i jeździ za szmal, ale jednak wychowanek Falubazu i jedna z ikon tego klubu. Raczej stronił bym od takich transferów
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-04-23, 17:58   

Brawo panie Synowiec:ostatni felieton. Po raz pierwszy w całej rozciągłości zgadzam się z nim, nad czym niestety boleję Dlaczego? Bo to co tam napisał, niestety nie chwali tego co się dziej w Stali. Czyli niby nic nowego (chociaż trzeba przyznać, że spuścił ostatnio z tonu), aczkolwiek jego artykuły wydają się być bardziej przemyślane.
Że źle się dzieje w Stali widać chociażby na tle ostaniej "afery" z rekordem toru Zengoty. Jeżeli prawdą jest, to co można przeczytać w prasie i internecie, to ja p....lę takich takich buraków, którym się wydaje, ze robią coś dla Stali (tutaj, nie pozwolą, aby "jakiś juniorek był lepszy od Golloba"). Pewnie Gollob się cieszy jak nie wiem co :evil: . Jeżeli tak nasi (tfu!) "działacze" dbają o dobre imię Stali, to ja dziękuję! Zagrywka rodem z wiejskiej potańcówki: "Podskakuje kozak? To zaraz damy mu w ryj hehe!" Tak ja to widzę. Jeżeli Komarnicki zostawi to (i nie tylko to) bez echa, nie wstrząśnie paroma głowami w Stali, to będzie to świadczyło, ze w Stali rządzą układy! Dalej niech się klepią i ściskają i mają w d... dobre imię Stali i nas, Kibiców. Niech nie zapominają, ze Stal, to też (a może raczej przede wszystkim) my!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-04-23, 19:17   

Cytat:
Wolę pojedyncze sukcesy Zmarzlika niż cztery lata mordęgi Jonassona.
amen. I jedna jaskółka z Leszna tego nie zmieni.

Stal Gorzów 2009 to póki co taka krucha Stal. Jak się mocniej ściśnie, to zaczyna miejscami pękać...

Felieton Synowca faktycznie rozsądny :roll:

Barti 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-23, 20:38   

Cytat:
Stal Gorzów 2009 to póki co taka krucha Stal

A ja myślę, że tu nie chodzi tylko o sezon 09, ale problem jest dużo głębszy.. począwszy od spadku z ekstraligi i ściąganiu szwedzkich jeźdźców..Konsekwentne olewanie wychowanków(no może oprócz Hliba, bo ten miał chyba wszystko, łącznie z talentem).
Myślę, że nie ma przypadku, że każdy nasz wychowanek odchodzi skłócony z klubem.. Ja osobiście nie mogę przeżyć takiego pożegnania z Kamilem Brzozowskim, czy Michałem Rajkowskim..

Pozdrawiam.

GORZOWSKA Stal :!:

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-23, 20:47   

Coś w tym jest. Jak to jest, że od czasów Piotra Śwista nie pojawił się w Stali zawodnik walczący o medale IMP (wychowanek). Zobaczcie na Leszno, Toruń Czy Falubaz. Tam o sile tych drużyn stanowią wychowankowie.

boberGW 

Wysłany: 2009-04-24, 00:38   

Thorgal napisał/a:
Jak to jest, że od czasów Piotra Śwista nie pojawił się w Stali zawodnik walczący o medale IMP (wychowanek)

Był taki jeden, tylko teraz niestety jeździ na wózku inwalidzkim. Myślę, że gdyby nie kontuzja Krzysia dziś byłby mistrzem świata i liderem Stali Gorzów. Zawsze o tym marzyłem od kiedy się tylko pojawił. :-(
Co do Torunia to mieli złote lata junirorki, która teraz dorosła. Z tych juniorów, których mają teraz myślę nic wielkiego nie wyrośnie.

Wiecie co mi się podobało za Synowca w klubie? Otóż to, że juniorzy nie byli sami. Do dziś pamiętam jak Synowiec jechał z Okoniem i jeszcze jednym juniorem (nie pamiętam kto to był Kwiatkowski może) do Portugali na kwalifikację mistrzostw swiata juniorów i efekt był - dwa pierwsze miejsca. Nikt z juniorów nie narzekał wtedy na brak sprzętu. Moim zdaniem klub funkcjonuje bardzo dobrze z jedną znaczącą skazą - nakłady na juniorke. U nas w klubie oszczędza się tak, jak w Spółce Ekstraliga, czyli zaczyna się od juniorów, bo mają najmniejszą siłę przebicia i najmniej argumentów :-/
Mam nadzieję, że klub pomoże chociaż Pawłowi w walce o finał Mistrzostw Świata. Przy tych wydatkach kontraktowych inwestycja w naszego juniora nie jest znaczaca, a na pewno szybko się zwróci.

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-24, 09:14   

Masz rację. Ja pamiętam Synowca na turnieju o MDMP gdy nasi minimalnie przegrali z Unią i Apatorem. Pamiętam jak wczuwał się w to co dzieje się na torze i jego rozczarowanie gdy nasi zajęli 3 miejsce. Dziś dla klubów ważniejsze jest kontraktowanie Golloba, Pedersena i Crumpa niż wychowywanie młodzieży. Pewnie to obawa, że skoro i tak zdolny młodzian będzie jeżdził tam gdzie mu najwięcej zapłacą to dlaczego my mamy inwestować w niego?
Dzieje się więc tak, że jeśli ojcowie nie pomagają swoim synom - adeptom żużla to w większości sytuacji osamotniony junior niewiele wskóra przy obojętności klubu w którym jeździ.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Team: Exide
Wysłany: 2009-04-24, 12:00   

Thorgal napisał/a:
Coś w tym jest. Jak to jest, że od czasów Piotra Śwista nie pojawił się w Stali zawodnik walczący o medale IMP (wychowanek). Zobaczcie na Leszno, Toruń Czy Falubaz. Tam o sile tych drużyn stanowią wychowankowie.

Srebro w Toruniu 2002. Bylem, widzialem. Gdyby nie deszcz, byloby zloto.

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-24, 14:08   

Ponury_zniwiarz napisał/a:
Thorgal napisał/a:

Srebro w Toruniu 2002. Bylem, widzialem. Gdyby nie deszcz, byloby zloto.

Możesz jaśniej?

boberGW 

Wysłany: 2009-04-24, 14:38   

Krzysztof Cegielski zdobył w 2002 srebrny medal IMP, pewnie o to chodziło. Więc ponury_zniwiarz niejako powtórzył to co wcześniej pisałem ;-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-04-24, 14:45   

Thorgal napisał/a:
Zobaczcie na Leszno, Toruń Czy Falubaz.

Ale z 2 strony spójrzmy na Ostrów czy Gdańsk... tam sytuacja z wychowankami jeszcze gorsza, o juniorce w Wybrzeżu czy Polonii przez grzeczność nie wspominając...
Jakiś poeta powiedział kiedyś "Cudze chwalicie, swego nie znacie" :-P
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

GoNeR 

Wysłany: 2009-04-24, 15:20   

No nie wiem czy Ostrów ma gorszych wychowanków. Przecież jest Jędrzejak i Szczepaniakowie którzy ostatnio pokazują się z dobrej strony...

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-04-24, 15:28   

GoNeR napisał/a:
Przecież jest Jędrzejak i Szczepaniakowie

Jak dla mnie Szczepaniakowie to wychowankowie Polonii Piły.

GoNeR 

Wysłany: 2009-04-24, 15:53   

Można by się nad tym rozwodzić. Ja uważam ze Szczepaniak jest zdecydowaniem wychowankiem Iskry Ostrów bo przecież w niej zaczynał swoja karierę a do Piły przeszedł po trzech sezonach w Ostrowie.
Nie zmienia to jednak faktu ze w Gorzowie nie mamy żadnego wychowanka jeżdżącego na poziomie Jędrzejaka. Za to mamy cala armie średniaków śmigająca w drugiej lidze, wiec ilością ich przebijamy :-P Ale wydaje mi się ze lepiej mięć jednego dobrego niż 5 średnich.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-04-24, 21:26   

No i fajnie jest ;-) Sobecki z Szabłowskim chcieli uwalić Zengotę a tymczasem sami popłynęli ze Stali. W sumie odkąd kibicuję Stali (a już ładnych parę lat się zebrało), to oni zawsze tam byli a tu taki marny koniec... Ale nie żałuję ich. Dobrze, że zarząd nie schował głowy w piasek. A teraz za tych dwóch ktoś będzie musiał przepraszać Falubazów i to na ich stadionie...

Mtz 

Wysłany: 2009-04-24, 21:34   

STALone_ZG napisał/a:
A teraz za tych dwóch ktoś będzie musiał przepraszać Falubazów i to na ich stadionie...

Fala zimnych dreszczy ...
Szkoda tej afery powstałej przez zacietrzewionych w pewnych stereotypach panów.
Owszem , ja też nie pałam miłością do ZG , ale zawsze marzyłem o "wpieprzu sąsiadom z południa" w normalnych warunkach , by raz na zawsze udowodnić naszą wyższość :D
(Niech się koledzy z ZG nie bulwersują AŻ TAK :).)

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-25, 12:17   

boberGW napisał/a:
Krzysztof Cegielski zdobył w 2002 srebrny medal IMP, pewnie o to chodziło. Więc ponury_zniwiarz niejako powtórzył to co wcześniej pisałem ;-)

Macie rację. Krzysiek to był diament choć jak większość wychowanków - odszedł ze Stali.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-04-25, 13:13   

No i co z tego,że odszedł? Ilu spośród aktualnie jeżdżących nie zmieniało barw w swojej karierze? Jaguś, Baliński i może jeszcze ktoś by się znalazł (nie biorę pod uwagę tych z kilkuletnim stażem zawodniczym)... Jak odchodzi się w normalnej atmosferze, to zawsze można wrócić (przykład Hliba). Inna sprawa, że bardzo żałowałem, że Cegła od nas odszedł...

Thorgal 

Wysłany: 2009-04-25, 16:13   

Cegła nie odszedł w normalnej atmosferze. Był besztany w Stali za kiepskie wyniki. Z Hlibem było zupełnie inaczej.

Yankes 

Wysłany: 2009-04-25, 16:39   

Cegła odszedł - o ile mi wiadomo - bardziej z własnej woli, bo w klubie zaczęto stawiać na kupnych juniorów - Okoniewskiego i Cieślewicza, z kolei Krzysiek musiał za każdym razem jechać z rezerwy.... to był bodajże 1999 rok, kiedy Gondor zbudował skład pt. "Młode Wilki", z których prawie wszyscy uciekli po 2000 roku. Pierwszy sezon AJ'a w Polsce i prawie wszystkie mecze u siebie do przodu, przy czym prawie wszyscy rywale wychodzili z 40tki.

W meczu ze Spartą pojedzie Okoniewski i pewnie przywiezie tak z minimum 8 punktów. Holta zaprezentuje wysoki poziom i będzie coś w stylu 13+1. Jonasson wygra juniorski, potem dorzuci ze 3-4 punkty. W każdym przypadku Staś uzna to za przyzwoity wynik.

A potem Czewa i wyjazd do Falubazu, oczywiście w składzie z Okoniem i THJ-em... ;/

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-05-11, 09:42   

Póki co, nadal ciężko przewidzieć na co nas stać w obecnym sezonie. Wygraliśmy z trzema najsłabszymi drużynami Ekstraligi, dostając równocześnie baty od Leszna i oddając (nazwijmy rzecz po imieniu) zwycięstwo Częstochowie na własnym torze. W perspektywie najbliższych spotkań nie wygląda to wspaniale. Wyjazdy do Zielonej Góry i Torunia będą dla nas bardzo ciężkie a i na własnym podwórku będziemy się pocić z nimi niemiłosiernie. Potem wyjazdy do Częstochowy i Wrocławia :roll:

Teraz wyjdzie czym jest, a czym nie jest Stal w obecnym sezonie. W tamtym roku mieliśmy liderów oraz kulejącą drugą linię. Teraz mamy znakomitą drugą linię i..no właśnie.. O ile Tomasz Gollob jeszcze coś prezentuje (wpadka w Lesznie oraz słabszy występ wczoraj), o tyle Rune Holta jest po prostu słaby. Dodajmy do tego juniorów, którym zdobywanie punktów przychodzi niezwykle ciężko i mamy mniej więcej aktualny obraz naszego zespołu.

Przy Śląskiej mieliśmy być nie ruszenia, a wystarczyło że przyjechała pierwsza silniejsza drużyna. Błędem wydaje mi się fakt, iż naszych zawodników przygotowuje się w Gorzowie tylko do jednego rodzaju nawierzchni (Wrocław i Bydgoszcz). Wczoraj mieliśmy przykład na to, co dzieje się w przypadku gdy spadnie deszcz a tor zrobi się bardziej twardy.

Dwa tygodnie przerwy to w mojej ocenie wystarczający czas, aby wyciągnąć wnioski i popracować nad pewnymi elementami. Holta niech poprawi kondycję a będzie dobrze. Rakiety i szybkość ma w porządku, tylko co z tego skoro wszystko traci na pierwszym łuku.

Jonasson dał wczoraj jakąś nadzieję, że może nie będzie takiej tragedii do końca sezonu. Mając w pamięci jednak zeszłoroczny pojedynek derbowy, nie jestem już takim optymistą.

Nie ma co gadać, że nie zdobędziemy medalu itd. Trzeba się zmobilizować i walczyć o to, żeby po rundzie zasadniczej zająć dobre i korzystne miejsce. Tylko czy nasz menadżer to wszystko ogarnie 8-)

Skoro Bydgoszcz potrafiła się w końcu przełamać i wygrać z Falubazem, to i my jesteśmy w stanie pokazać kawał dobrego speedwaya i wierzę w to, że w tym sezonie odjedziemy taki mecz na Jancarzu, że wszystkim kopary opadną :-) W pozytywnym sensie oczywiście.

Steel 

Wysłany: 2009-05-23, 20:21   

W Gnieźnie zakończył się właśnie drugi Turniej O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Jak wszyscy wiemy występowało tam w tym roku trzech Stalowców: Gollob, Holta i Okoniewski.

Błysnął Holta, który uzbierał 12+1 punktów, niestety w finale musiał uznać wyższość Hancocka i Miedzińskiego. Jednak jak na Holtańskiego to i tak raczej dobrze. W tym sezonie wybitnie mu nie szło do tej pory, zarówno w E-lidze, jak i GP. Tylko z Bydgoszczą i Wrocławiem pojechał tak, jak od niego oczekujemy. Czyżby w końcu się pozbierał i wraca do formy? Mam nadzieję...

Okoniewski przedostatni, z żenującym dorobkiem trzech punktów (2,0,0,1,0). Nawet ze średniakami I ligi nie dawał sobie rady. Wyraźny sygnał, że jego "popisy" w lidze niemieckiej to tylko efekt jej baardzo niskiego poziomu. W sumie to dobrze, że pojechał w turnieju, bo chyba teraz nikt nie ma już wątpliwości, że Ruud na pewno gorzej nie pojedzie od Rafała.

No i na koniec absolutna porażka i załamka, Tomek Gollob jedynie jedno miejsce nad Okoniem, czyli trzeci od końca. Wynik 4 (1,0,2,1,d2) to coś bardzo, ale to bardzo niepokojącego. Niestety sam nie byłem w Gnieźnie, więc trudno mi powiedzieć jaka jest przyczyna tak fatalnej postawy naszego kapitana. Czyżby testował znów silniki i odpuścił sobie zawody? Czy tor był typową anty-gollobową "kopą po jaja"? Natomiast jeżeli to spadek formy to wróży to katastrofą na jutrzejszym spotkaniu z Falubazem.

Tomek w pięciu biegach zdobył mniej punktów niż Emil Sajfutdinow w trzech... A przegrywał ze Słaboniem, Ljungiem czy Skórnickim.

Z jednej strony cieszy postawa Holty, jest nadzieja, że w ZG będzie chociaż jeden pewny lider. Punkty Okonia niezbyt ważne, i tak pojedzie Ruud. Natomiast bez dobrej dyspozycji Golloba nie mamy co marzyć o korzystnym wyniku... Niestety :-(
Ostatnio zmieniony przez Steel 2009-05-23, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  

Kimi 
Zawarcie

Team: Y555
Wysłany: 2009-05-23, 20:47   

Steel napisał/a:
Tylko w Gdańsku pojechał tak, jak od niego oczekujemy

Proponuję abyś to sprawdził bo chyba nie wiesz co piszesz...
Dla mnie to on błysnął tylko wtedy gdy objechał Crumpa.
Ale tak jak i Ty mam nadzieję, że może to sygnalizacja powrotu do formy. Oby...

Steel napisał/a:
Czyżby testował znów silniki i odpuścił sobie zawody?

Mam taką nadzieję. Niech sobie testuje silniki na takich właśnie zawodach a nie w lidze.

Odpowiedz do tematu