Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacje o Stali Gorzów 2009 - kto nas informuje?
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2008-12-06, 21:20   Informacje o Stali Gorzów 2009 - kto nas informuje?

Chciałbym tylko zapytać dlaczego o nowościach i bieżących wydarzeniach z życia klubu Stal Gorzów (np. publiczne słowa prezesa o podpisaniu umowy 12.XII z Okoniewskim, Ruudem i Zagarem) możemy przeczytać wyłącznie na portalach typu Sportowe Fakty, a nie na oficjalnej stronie klubu?

Czy o tym NEWSIE dowiemy się dopiero 3 dni przed podpisaniem kontraktu? Dlaczego moderatorzy nie podają na bieżąco tego typu informacji? Przyznam, że taka opieszałość skutecznie mnie i wiele innych osób zniechęca do regularnego odwiedzania tej strony.

Czy ktoś dba o aktualizację tej strony? Moim zdaniem to właśnie żużlowe portale powinny cytować newsy z TEJ strony, a nie odwrotnie.

darkis 

Wysłany: 2008-12-06, 21:28   

NO , zgodze sie z przedowca, bo o oficjalnych informacjach o zespole i druzynie powinnismy sie dowiadywac z OFICJALNEJ STRONY NASZEGO KLUBU !!!a nie z ogolnopolskich portali..No w koncu strona www.stalgorzow.pl jest oficjalna strona Stali!!!

W tej chwili ostatnia informacja jesy info ze bedziemy sie starali o Grand Prix..DATA 27.11.2008...zas dzis jest 06.12.2008!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I w czasie prezes oglasil ze beda jezdzili w barwach Stali nowi zawodnicy...A gdzie to info??????????????????????????????????

brombel123

Wysłany: 2008-12-06, 21:49   

W 100% zgadzam się z THORGAL-em i DARKIS-em.
Nie możne być tak, ze świeżych informacji i ostatnich wiadomości na temat naszej drużyny trzeba szukać na portalach sportowych zamiast na OFICJALNEJ stronie. Myślę ze naszym wszystkim sponsorom oprócz "tradycyjnych" powierzchni reklamowych należny się miejsce na naprawdę często odwiedzanej i przez to bardzo atrakcyjnej witrynie internetowej... To właśnie w interesie klubu powinna być regularna i systematyczna aktualizacja strony, a na dziś, niestety tak nie jest!
CZAS TO ZMIENIĆ!!!

Thorgal 

Wysłany: 2008-12-06, 22:07   

Cieszę sie, że widzicie sprawę podobnie.

Widać, że ktoś jakieś newsy tu wrzuca, ale najwyraźniej są to wybiórcze newsy (i spóźnione) bo od 27.XII w Stali Gorzów sporo się wydarzyło.

Szkoda, że o wydarzeniach w Stali musimy dowiadywać się z wielu miejsc w sieci, tylko nie ze strony naszego klubu.

Moim zdaniem to jest antypromocja Stali Gorzów i przejaw niedbalstwa.

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-12-07, 00:22   

Myślę, że nie macie do końca racji :)

Ludzie piszący na stalgorzow.pl mają oczywiście za zadanie informować kibiców o wszystkich informacjach dotyczących klubu, jednak do nich nie należy obowiązek biegania za prezesem, bawienia się w dziennikarzy i napastowania o wyciągnięcie jakichkolwiek informacji. Takie informacje klub sam powinien przekazywac redaktorom SG.pl, więc jeżeli kogoś tu obwiniac za niedbalstwo to chyba tylko klub.

Bieganie za prezesem to zadanie ludzi z ogólnopolskich portali żużlowych, i wykonują oni je sumiennie, czego efektem był news o Zagarze, Okoniewskim i Ruudzie na SF. To, że nikt na oficjalnej tego nie wstawił, chociażby ze źródłem, to inna sprawa.

Oczywiście wszystko to, to tylko domysły. Myślę, że jest w tym choć ziarnko prawdy, ale prawdziwą prawdę powie wam Ejko ;)

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-12-07, 22:17   

Popatrzmy na to z drugiej strony. stalgorzow.pl to strona oficjalna. a jeszcze kilka dni temu wątek zagara, okoniewskiego i ruuda to była po prostu plotka jakich wiele.. a strona z samej definicji jest oficjalna. Więc wydaje mi się, że warunkiem pod którym taki news miałby się tam ukazać są po prostu podpisy..

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2008-12-07, 22:28   

Na oficjalnej stronie moga pojawiac sie tylko sprawdzone informacje, ktore sa pewne (wlasnie jak podpisy pod kontraktami). Jednak biorac pod uwage fakt, ze prezes Komarnicki oznajmia na SF.pl to, ze Zagar, Okoniewski i Ruud beda jezdzic w Stali wowczas taka informacja powinna najpierw byc na oficjalnej stronie - ale za polityke klubu nie odpowiadaja piszacy na oficjalnej stronie.

Thorgal 

Wysłany: 2008-12-09, 12:54   

Ale zaraz. To kto decyduje o tym CO pojawia się na tej stronie? Dyrektor klubu, prezes czy moderatorzy, którzy z ramienia klubu zajmują się tą działką?

Moim zdaniem ci ostatni. A jeśli tak, to nie powinni czekać aż dyrektor do nich zadzwoni i powie co wrzucić, ale sami będąc odpowiedzialni mają o to dbać. Oczywiście władze klubu powinny być na bieżąco w kontakcie z moderatorami i informować o co ważniejszych newsach.

Tak więc info o Okoniu, Ruudzie i Zagarze znane jest od kilku dni (oficjalne słowa prezesa), a na stronie wciąż cisza. W ten sposób zatraca się cały sens informacyjny strony, bo co to za informacja, że podpiszą kontrakty 12.XII. skoro już cała żużlowa Polska o tym wie od dawna?

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 13:51   

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Grzesiek 2009-04-28, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  

darkis 

Wysłany: 2008-12-09, 18:23   

Ja powiem tylko tyle ze jesli chcem dowiedziec sie czegos o zuzlu to wchodze na sf.pl lub espeedway.pl ...zas jesli wchodze na forum to wpisuje www.forum.stalgorzow.pl ...

Nawet nie probuje sprawdzac na oficjalnej stonie klubu poniewaz wiem ze na 10000% napewno nic tam nowego nie bedzie!!!!

Zas jesli prezes dla sf.pl podaje ze beda nowi zawodnic to powinien najpierw ktos to podac na oficjalnej stronie klubu!!!
Potem to dopiero SF.PL powinny napisac"Jak podaje oficjalna strona Stali Gorzow www.stalgorzow.pl nowymi zawodnikami w STali zostana......." w ten sposob osoby ktore sa na SF.pl od razu wchodza na stalgorzow.pl...

No ale to nie moja dzialka.....

PROFESOR 

Wysłany: 2008-12-15, 00:53   

Świeta prawda. Ja juz od roku pisze, apeluje o newsy o nie pseudonewsy, o pożądny sklep internetowy na stronie i jedyne co przyniosło skutek to oficjalna zbiorka na oprawę, co oczywiście było na dzień dobry skomentowane odmowna wiadomoścą. Nie sa to jakies znaczne sumy ale dajmy czas, spokojnie, bedzie lepiej.

A wracając do newsów - kompletna poraszka. Jeden z przedmówców, wali teks że nie sugeruja sie plotami tylko faktami OK, ale nie po kilku dniach. Doskonale wiecie z kim, gdzie i kiedy, kto ma problemy a kto otrzymał nagrodę. Takie wiadomości posiadacie tylko wy i wasze otoczenia, a przynajmniej tak powinno być.Jak np podpisanie kontraktu jest ok 21 to wpis sie ma przygotowany dzien wcześniej i o 21.01 jest na stronie

O 22 relacja,a kolejnego dnia rano foto
Nie chcecie dostawać po głowie- to niech wyznaczą jakąś osobe ktora wam sie podpisze pod propozycja wstawki. Nie jest to żaden problem, zwłaszcza że macie ich tyle co kot napłakal:)

dlaczego nie piszecie co porania teraz gollob, czt holta. dlaczego nie poprosicie o np Holty czy Karlsona o fotke z urlopu, czy szeczykowskiego jak szykuje nowy sprzęt. Oni chetnie z wami zamienią kilka słow. Dlaczego was nie było np. podczas wizyty na Golloba w wawrowie, czy podczas przekazania sprzetu dla młodzikow?No cokolwiek Panowie - troche pomyslunku, zaangażowania
Dla nich naprawde to nie jest problem, oni wiedza że pracują dla Stali- wystarczy poprosić, pogadać przez telefon. Wy nie musicie pisać plotek. To od was bedą kopiować tematy plotkarskie strony. Dla was to może mało istotne ale w Gorzowie jest masa ludzi którzy żyją tym sportem.

I koniec. Wszystkie pożadne, sznujące sie strony tak działają.

Ja bym tam kogoś wymienil i potrzepał nimi troche, bo wyć mi sie chce jak wchodze na tą stronkę przez tydzień i wiecznie nic.

ps. jak nic nie wyciągniecie w tym sezonie od zawodników na jakieś akcje harytatywne to udusze. Panowie - but golloba z autografem wystarczy. Czapka czy polar Holty, czy plastron Stali.Ruszcie te dupy!!!!!!! Zróbcie coś ze swoimi możliwościami

Pozdro

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-12-15, 07:31   

Łatwo napisać PROFESORZE a trudniej zrobić. A ja będę bronił redaktorów stalgorzow.pl bo jak już wcześniej wspominałem - to nie są ludzie którzy mają się bawić w dziennikarzy i wyciągać za wszelką cenę informacje od zawodników. Fakt faktem - przygotowania Szewczykowskiego to nie powinien być problem bo chłopak jest tu, na miejscu. Ale telefon do jakiegoś zagranicznego zawodnika na pewno będzie kosztował. A pieniądze na drzewie nie rosną.

Jeżeli kogoś tu obwiniać to chyba tylko klub. Bo co to za oficjalna strona na której wszystkie informacje byłby ze źródłem 'Sportowych Faktów' ? To by była dopiero "poraszka". Skoro klub nie uznał za stosowne poinformować redaktorów SG.pl o podpisaniu kontraktów przez Zagara, Okoniewskiego i Ruuda to wina leży po wiadomej stronie. Istnieje jednak jeszcze druga strona medalu - redaktorzy mogli o podpisaniu kontraktów przez w/w trójkę poinformować bez źródła. Prawo prasowe na to zezwala.

Sądzę, że ten temat można by przenieść do działu "O stronie i forum" i tam go dalej ciągnąc. A raczej zostawić żeby goście oficjalki mieli gdzie się wypowiedzieć / wyżalić.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Team: Exide
Wysłany: 2008-12-15, 09:31   

Na nieoficjalnym forum znalazlem wpis kobiety, nic dodac - nic ujac!

Zaznaczam, ze jelsi mowa jest o forum, o ludzie, dobrej atmosferze, to wedle autorki chodzi o tamto forum.

Tak sie zastanawiam, moze uzytkownicy tego portalu zechciecliby sie postarac o prowadzenie strony oficjanlej? Z tego, co sie przygladam po cichutku, widze, ze wiele osob ma talent, jestescie zgrana paczka, dosyc obiektywnie piszaca ekipa. Nie musicie pisac, co stoi na przeszkodzie, po prostu rozwazcie to.

A dlaczego w ogole o tym napisalam?

Jestem raczej bierna internautka, udzielac troszeczke zaczelam sie dopiero tu, bo na oficjalnym forum - nie wiedziec czemu od razu dostalam bana - pod innym nickiem. Niewazne. Strony o gorzowskim zuzlu sleze chyba od poczatku. Pierwsza byla naprawde swietna, ale typowo hobbystyczna, inne czasy byly. Ludzie wchodzili, by miec jakas inna niz z gazety informacje, zapisac na dysk zdjecie zuzlowca - to byly czasy :) Jazda na modemie i zapisanie zdjec o ogolnej objetosci 1 MB to byl nie lada wyczyn. Pozniej autor chyba stracil zapal albo czasu mu braklo. Normalne, nie ma co miec pretensji, robil to chyba bardziej dla siebie - dajac przy tym wiele przyjemnosci innym.
Pozniej powstala druga, czego kontunuacja jest chyba to forum. I tamta strona chyba najbardziej spelniala moje oczekiwania. Mimo iz od poczatku bylo zaznaczone, ze strone robia amatorzy-zapalency, ze strona jest oficjalna i nie przescigaja sie w dodowaniu dwulinijkowych newsow, lecz dodaja sprawdzone informacje - z opoznieniem, to bylo to ok. Moglam czekac narelacje do wtorku, srody, bo wyniki i tak juz znalam, a moglam przynajmniej na spokojnie poczytac wypowiedzi, zobaczyc inne niz gdziekolwiek zdjecia, poczytac wywiady, ciekawostki. Nie bylo tego wiele, ale przynajmniej zawsze wiarygodnosc byla stuprocentowa. Pozniej chlopaki (i dziewczyny?) chyba tez stracili na wigorze. Juz ztego forum mozna przeczytac, ze bylo wiele przyczyn. Chyba konkurencja zaczela im sypac klody pod nogi, a oni nnie byli przygotowani/nie chcieli rywalizowac? Niepotrzebnie wiec podjeli walke, mogli zakonczyc zabawe i tyle. Troszke zrobili to za pozno chyba. Ale za to jest super owoc tamtych znajomosci, wspolpracy - to forum. No i strona byla prowadzona jak na amatorow bardzo profesjonalnie. Moj chlopak podziwial ich za meczarnie pod katem redagowania od strony technicznej tej witryny. Chodzily sluchy, ze strona "nie umieszczala" informacji, ktorych zadal od nich klub - ciekawe czemu? Mijaly sie z prawda, czy po prostu redaktorzy nie lubili, gdy im sie cos narzucalo?

Pozniej pojawila sie nowa strona oficjalna, z wieloma wyrzutami, o rzadkie aktualizacje (faktycznie, u kresu dzialalnosci nie pojawialy sie juz newsy), o stan techniczny itp. Chlopaki nie szli na udry, stali w miejscu, nie rozwijali sie, bo chyba takie bylo zamierzenie, robic cos i tyle. Nie wiem... Strona (nowa) oficjalna podbila serca kibicow, weszla z dzialalnosca wraz z bunczucznymi zapowiedziami nowego prezesa, malo kulturalnego, ale ktory swymi slowami porywal tlum i dawal wiare na powrot do ekstraligi! Zuzlowcy "zapieprzali zajebiscie" i strona rowniez. Wydawalo sie, ze mieli racje psioczac na poprzednikow, ze byli do duszy. Newsy, niezliczona ich ilosc, galerie, szybkie aktualizacje, rowniez wiarygodne, byl zapal, jakby leposza wspolpraca z klubem, w ktora zostali (chyba) wciagnieci tez tamci forumowicze. I wszystko fajnie, tyle - ze tak samo szybko minelo. A jak fatalnie teraz wyglada oficjalna strona - wystarczy spojrzec. Aktualizacji w ogole nie ma, oficjalnwego stanowiska klubu - rzadko. Wszyscy wiemy o nowych wzmocnieniach, oficjalna strona nie. Zreszta wystarczy spojrzec na jej nowy stan techniczny, czestotliwosc aktualizacji i.... bledy ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne, ze o infantylnym stylu pisania nie wspomne. Patrze w dzial kontakt i strone robia ci sami ludzie, wzbogaceni o jakas swieza - moze za mloda - krew. I jesli poprzednia strona przez ostatnie 2-3 miesiace swojej dzialalnosci wygladala naprawde kiepsko, to co powiedziec o tym, co sie wyrabia na oficjalnej stronie od parunastu miesiecy...

WY macie doswiadczenie. A szkoda, ze klub wrocil do eligi, ma Tomasza Golloba w skladzie, a ma strone internetowa, ktorej nalezy sie tylko wstydzic. Kiedy Stal malo co znaczyla w pierwszej lidze, w jednym czasie tych stron bylo chyba az trzy. A teraz? Wszyscy ida na SF i czytaja niesmiertelna lokalna prase. Wczesniej strona oficjalna byla codzien alternatywa dla tych wydawnictw.

I sorry, ze piosze to tutaj, ale mysle, ze mnie zrozumiecie - no i tam dostalabym bana. Prosze tez natychmiast zamknac ten temat, dac mi ostrzezenie, jesli tylko rozpeta sie jakas wojenka.

Iman 
Nygus

Wysłany: 2008-12-15, 15:08   

Cytat:
Ja bym tam kogoś wymienil i potrzepał nimi troche, bo wyć mi sie chce jak wchodze na tą stronkę przez tydzień i wiecznie nic

Wymienic i potrzepac to sobie mozesz... ale raczej nie ludzmi piszacymi na oficjalnej stronie. No chyba, ze az tak brakuje Ci newsow na stronie i chcesz pomoc. Zapraszamy w takim razie do zgloszenia sie. Osoby piszace na sg.pl robia to tylko z pasji, nic poza akredytacja (jej brak mijalby sie z jakimkolwiek celem) nie maja, wiec akurat slabo widze te trzepanie. Pewnie jakby klub zrozumial co to jest oficjalna strona byloby super (teraz lepiej zaplacic za reklame w autobusach chociaz kiedys na stronie wchodzilo po kilka tysiecy osob), ale coz to nie Lech Poznan czy Legia Warszawa.

Cytat:
ps. jak nic nie wyciągniecie w tym sezonie od zawodników na jakieś akcje harytatywne to udusze.

Ale o co chodzi? Strona nie prowadzi zadnych aukcji. Jezeli juz to WOSP moze wyciagnac od zawodnikow jakies gadzety.

Cytat:
I jesli poprzednia strona przez ostatnie 2-3 miesiace swojej dzialalnosci wygladala naprawde kiepsko, to co powiedziec o tym, co sie wyrabia na oficjalnej stronie od parunastu miesiecy...

Parenascie miesiecy? Chyba jednak lekka przesada.

Jesli chodzi o dzial kontakt i sklad redakcji, to pewnie przed nowym sezonem i tak bedzie zmieniony.

safko

Wysłany: 2008-12-15, 20:41   

Mysle ze władcy naszej WWW nie zamykaja sie na zadna pomoc, a Ci ktorzy cos skrobia nie siedza tam na sile. Nie wiem jak to jest dzisiaj zorganizowane, ale duzo zalezy od Rzecznika Klubu i samego Zarządu. Teoretycznie strona powinna miec informacje z 1 reki, najszybciej jak sie da.

Informacja jest dziś w cenie, pamiętam że jak byłem jeszcze na miejscu i na bieżąco sporządzałem newsy to to był znaczący problem. O co chodzi? O to że takie organizacje jak Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza, SportoweFakty, G24 to organizacje nastawione na jakiś tam zysk (prosjonalne lub półprofesjonalne), a dodatkowo taka GL to sponsor Stali.
Mało tego, jest to gazeta opiniotwórcza w naszym regionie i Klub musi troche się lokalnym mediom podlizywać. (bo jak nie to dostawałby po dupie jeśli idzie o wizerunek).

W mediach zawsze najlepszy jest ten kto podaje jako 1 informacje (sprawdzoną oczywiście). Kto miałby w tym interes żeby na stronie WWW prowadzonej przez amatorów taka informacja pojawiła się jako pierwsza? Jaką szanse ma konkurować "redaktor" amatorskiej strony z profesjonalnym dziennikarzem który co 5 minut dzwoni do prezesa i pyta czy go wątroba nie boli.

Strone WWW powinien nadzorować i prowadzić ktoś z Zarządu lub ktoś komu klub płaci pieniądze (np. Rzecznik, Asystent dyrektora itp). Ludzie którzy wrzucają info na serwer to zwykłe "czarnuchy" od brudnej roboty i tyle, robią to bo lubią, jak mają coś ważniejszego do roboty to newsa nie ma :). Wyjścia są więc 2: albo robić rotacje "czarnuchów" lub ich "motywować" albo w klubie ktoś powinien wziąć za to odpowiedzialność (ktoś kto pobiera stałą pensję i byłoby to w jego kompetencji by na stronie zawsze było świeżo).

Pozdrawiam
S.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Wysłany: 2008-12-18, 14:20   

safko napisał/a:
Mysle ze władcy naszej WWW nie zamykaja sie na zadna pomoc, a Ci ktorzy cos skrobia nie siedza tam na sile. Nie wiem jak to jest dzisiaj zorganizowane, ale duzo zalezy od Rzecznika Klubu i samego Zarządu. Teoretycznie strona powinna miec informacje z 1 reki, najszybciej jak sie da.

Redaktorzy poprzedniej strony zarzekali się na to samo, wtedy strona oficjalna krytykowała takie stanowisko! Oj, oj, konsekwencji brak - zabrnęliście do tego samego punktu, co poprzednicy. Wy wyglądacie gorzej, jako, że ich za to krytykowaliście, jawnie, a teraz macie ten sam problem, bo jak rozumiem - safko - jesteś redaktorem oficjalnej www. Dziwi mnie tez, ze publikujesz się za pośrednictwem tego forum jako członek grupy kibicowskiej ultras. Stronę powinni prowadzić umiarkowani kibice, bo takich jak ty nie powinno się do parkingu wpuszczać. No chyba, że źle sobie definiuję zwrot ultras. ultras to fanatyk, a fanatyk może narozrabiać w parkingu. A poza tym rzetelność pisanych materiałów... Komu się chce czytać relację, która została napisana przez ślepo patrzącego na klub fanatyka? Chyba tylko innemu fanatykowi.

safko napisał/a:
Informacja jest dziś w cenie, pamiętam że jak byłem jeszcze na miejscu i na bieżąco sporządzałem newsy to to był znaczący problem. O co chodzi? O to że takie organizacje jak Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza, SportoweFakty, G24 to organizacje nastawione na jakiś tam zysk (prosjonalne lub półprofesjonalne), a dodatkowo taka GL to sponsor Stali.
Mało tego, jest to gazeta opiniotwórcza w naszym regionie i Klub musi troche się lokalnym mediom podlizywać. (bo jak nie to dostawałby po dupie jeśli idzie o wizerunek).

Dosłownie jakbym czytał tłumaczenie redaktorów poprzedniej strony sprzed paru lat! Opamiętaj się, chłopie! Oni też pisali, że wyjechali, że informacje trudno zdobyć. Wy kontrowaliście: to dajcie sobie z tym spokój, po czym przejęliście po nich biznes - i teraz, w ten sam sposób się tłumaczycie! Pisze "wy", bo rozumiem, że odpowiadasz w imieniu całej redakcji. Czy cała wasza redakcja wyjechała z Gorzowa? Jest was wielu. Myślę, że w przypadku tamtych redaktorów, jak i waszym, nie było chęci, aby pójść do klubu. Rożnica jest taka, że w tamtym przypadku nie wiemy, czy brakowało im tylko chęci, czy może ktoś im przeszkadzał, natomiast wy piszecie wprost, że nie ma na to czasu, że nie chcecie rywalizować z Gazetą Lubuską.
To takie zgrabne odejście od tematu. Zapowiadaliście zresztą na początku prowadzenia strony ściślejszą współpracę z klubem, pewien monopol na informacje - zarzucaliście to poprzednikom - tymczasem oni mieli więcej - mimo waszej krytyki - swoich informacji niż wy teraz! Od razu biję się w pierś, jakiś czas temu pod tym względem staliście naprawdę porządnie, a teraz jest lipa i nie macie odwagi przyznać się, że odwalacie fuszerkę! Żyjemy w XXI wieku, nie musicie wybierać się do klubu, są telefony, net, trzeba tylko uściślić współpracę, jest nowy dyrektor... A jak nie, to naświetlacie problem samemu prezesowi. Robicie to za darmo, chcecie prezentować jakąś markę, to niech prezes wam to zapewni, pomoże. Akredytacja to za mało, musicie mieć człowieka, który będzie was informował, od którego zawsze uzyskacie szybkie i rzetelne informacje, ale potrzebne jest też wasze zaangażowanie, które w tej chwili jest równe zeru. Ilu was jest w redakcji, wszyscy macie akredytację?
Inna sprawa, że jest niedorzecznik Dreczka. Zastanawiam się, po jaką cholerę pełni on funkcję rzecznika prasowego? Chyba tylko po to, by odstawiać żenadę do współy z panem mecenasem na łamach Gazety Wyborczej. Takie szopki mogę odstawiać i ja. I wcale nie muszę być przy tym jeziornikiem prasowym. Na poprzedniego rzecznika narzekano, że się nie znał, że nie wiedział w jakich kolorach kasku nasi jeżdżą na wyjeździe, ale był ambitny, starał się i mimo trudnych początków próbował wprowadzić coś nowego. Mam wrażenie, że kierował wami, był mentorem i mimo iż może sam za wiele nie pisał na stronie, czuć było wszędzie jego oddech - taki pozytywny. Może i nie do końca się znał, ale miał od tego was, kibiców od lat. Panie Bojko, wróć! Pamiętam go i jego wojenki z redakcją poprzedniej strony oficjalnej. Obie strony miały rację, ale potrafiły się dogadać - kiedyś widziałem ich razem na piwku nawet - no chyba, że mylę postaci. I tak sobie myślę, najaktywniejsi z tamtej redakcji, p. Bojko i najaktywniejsi z tej redakcji, mogliby wespół stworzyć świetny redakcyjny team. Pozostaje pytanie, kto was zgra i czy chęci są. Bo niewątpliwie wszyscy talent macie.
Dlatego, safko, nie odbieraj moich sółw tylko jako atak, chce was zmotywować do większej aktywności, działania. Zobacz, poprzednicy też mieli za rywali Lubuską, Wybiorczą, ale nawet z nimi współpracowali! Sęk w tym, że gazeta płaci, więc chce mieć świeże info - zgadzam się z tym, co piszesz, ale Ty możesz dać inne wiadomości, zaczerpnięte wprost od prezesa, trenera, zawodnika. Trzeba tylko zadzwonić, omówić się. No chyba, że swoja postawą, tekstami spaliliście u niektórych mosty - nie wiem.

safko napisał/a:
Kto miałby w tym interes żeby na stronie WWW prowadzonej przez amatorów taka informacja pojawiła się jako pierwsza?

Zarząd klubu, prezes, rzecznik, a nawet sami zawodnicy! Strona internetowa to oficjalna tuba klubu! Ile było plotek nt. wysokości kontraktów Golloba, Holty w mediach? Strona oficjalna nie musi podawać dokładnych stawek, bo to tajemnica handlowa, ale ustami Golloba, Holty się to oficjalnie dementuje, bez dodatkowego zbędnego komentarza. Ile takich dementacji się ukazało? Ile wywiadów z Gollobem? Nie wierze, że ten zawodnik jest aż tak nieuchwytny, że nikt z was nie potrafi choć w średnim stopniu angielskiego, by wstawić wywiad z Holtą.

safko napisał/a:
Jaką szanse ma konkurować "redaktor" amatorskiej strony z profesjonalnym dziennikarzem który co 5 minut dzwoni do prezesa i pyta czy go wątroba nie boli.

Ile tworzysz stronę, tydzień, miesiąc? Nadal zwiesz się amatorem? Moim zdaniem po takim stażu jesteś w pewnym sensie profesjonalistą. Korzystasz z doświadczenia, nie robisz błędów, które robiłeś wcześniej. Amatorszczyzna pojawiła się jedynie od jakiegoś czasu - ale tylko na tle jakości prowadzenia strony.
Inna sprawa, że amatorsko do sprawy podchodzi klub. Wymaga od was prowadzenia strony w zamian za akredytację? Zapał szybko mija. Dlatego uważam, że powinniście wyselekcjonować spośród siebie 2-3 osoby, morze dorzucić kogoś nowego z zapałem, może zaprosić do tego grona kogoś ze starych znajomych, poprzednich redaktorów, kogoś ambitnego, aktywnego z tego lub innego forum, a klub powinien was zatrudnić!!!! Normalnie na etat lub choć co gorsza na umowę o dzieło! Myślę, że gdyby każdy z was dostał choć po tysiaka na łapę, wszystko byłoby ok! Do studenckiego budżetu, czy też normalnej pracy, bo nie wiem czym się zajmujecie, byłoby jak znalazł. Do tego powinniście mieć właśnie akredytacje, tą najważniejszą, z dostępem do wszystkiego - po tylu latach powinniście być uznani za zaufanych i zapewnione choć jedno miejsce w samochodzie na wyjazd. Czyim, to już tylko kwestia uzgodnienia. Utopia? Rzecznikowi się płaci. Za co, za to, że walczy publicznie z Synowcem? Bo od innej strony nie znam naszego rzecznika, nigdzie więcej nie słyszałem o jego udzielaniu się - ciekawe, ile zarabia, ta informacja chyba jest jawna? Bo jeśli klub mu tylko płaci za polemikę, to ja się też na to piszę. Dorobię sobie do kancelaryjnego dorobku. Słowem pisanym w miarę władać potrafię i choć mimo mojej wielkiej sympatii do pana Synowca, mogę z nim toczyć jeszcze ciekawszą polemikę, ponieważ trochę wiem o jego warsztacie prawniczym z racji wykonywanego przeze mnie zawodu - wtedy dyskusja mogłaby być ciekawa ;)

safko napisał/a:
Strone WWW powinien nadzorować i prowadzić ktoś z Zarządu lub ktoś komu klub płaci pieniądze (np. Rzecznik, Asystent dyrektora itp).

No to tak to jest, wszystkie pisane przeze mnie wyżej słowa to tylko moje obserwacje, subiektywne, bo nie jestem blisko klubu, ale skoro klub ma kilku asystentów, rzeczników, dyrektorów muzykantów i resztę towarzystwa jak na Kongresie Wiedeńskim, to długo ten cały cyrk nie pociągnie.

safko napisał/a:
Ludzie którzy wrzucają info na serwer to zwykłe "czarnuchy" od brudnej roboty i tyle, robią to bo lubią, jak mają coś ważniejszego do roboty to newsa nie ma :). Wyjścia są więc 2: albo robić rotacje "czarnuchów" lub ich "motywować" albo w klubie ktoś powinien wziąć za to odpowiedzialność (ktoś kto pobiera stałą pensję i byłoby to w jego kompetencji by na stronie zawsze było świeżo).

Dlatego dajcie sobie spokój z tworzeniem strony, bo jesteście wykorzystywani, a pewnie nikt wam nawet dziękuję nie powie. Pamiętam jak na spotkaniach z kibicami prezes Guzenda (jeszcze wtedy) zawsze podkreślał i dziękował poprzednim redaktorom za jej tworzenie, bo doskonale wiedział, że robią to z pasji. Ale dzięki nim strona była, ktoś się interesował klubem, nie zostawił go. Teraz chyba wszystko w klubie jest tajemnicą.

I pisałem też wyżej, powinniście być jak w normalnej pracy, nagradzani za swoją pracę i powinno się też wtedy od was wymagać. Powinien być ustalony limit, może nie newsów, bo nie chodzi o to, by się ścisle trzymać określonej liczby. Wymyślam teraz... Powinna być relacja, najpóźniej do poniedziałku wieczora, 4 wywiady w miesiącu, x innych newsów, materiałów. Jakich? Wam się za to płaci, wy wymyślacie. A że się wam płaci, rzucacie wszystko, zostajecie po meczu, robicie relacje, czy ew. w poniedziałek i co miesiąc jesteście rozliczani ze swej pracy, rzetelności itp. Ale jak już zostaniecie zatrudnieni, sam prezes powinien wziąć was za rękę i poprowadzić po klubie, zawodnikach - ci ludzie tworzą stronę, macie im pomagać. Jak? Żużlowcy wystarczy, że odpowiedzą na konkretne pytania. Zimą można się wybrać z którymś do restauracji, odwiedzić w garażu, no pomysłów jest szereg- tak mi się wydaje.

Dlatego, jeśli ktoś w klubie to czyta. Pogonic rzecznika albo zmusić do ostrego udzielania się na oficjalnej stronie, zamiast w Gazecie Wyborczej, ludzi prowadzących stronę zatrudnić w klubie i godziwie nagradzać, ale pierw wybrać z was najlepszych.

Ale się rozpisałem... Ale od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania czegoś dłuższego.

Iman 
Nygus

Wysłany: 2008-12-18, 15:41   

Rozpisales, rozpisales.. to teraz wypadalo by sie przedstawic i nie byc anonimowym :) Bo niby skad wiesz ile redakcja sie angazuje.. skad wiesz ze rzecznik nie daje rady i jakie byly czasy przed zalozeniem SG.pl. Jestem tego bardzo ciekawy.

Wroce tylko do trzech rzeczy - po pierwsze kazdy na stronie ma swoje zadania, wiec nawet bedac Ultrasem nie broni nic w napisaniu zapowiedzi, jakiegos newsa czy relacji z wyjazdu okiem kibica.

Po drugie - nikt nie negowal tego, ze poprzednia strona pisala, ze chetni moga wspolpracowac, tylko tego ze nic za tymi slowami nie szlo. Tyle. My sie nie odcinamy i jestesmy otwarci na wspolprace.

Profesjonalna strona klubowa powinna byc prowadzona jak firmowa, co wiaze sie z pieniedzmi, ale tak nie jest i pewnie nie bedzie.

Pozdrwiam
Ostatnio zmieniony przez Iman 2008-12-18, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  

safko

Wysłany: 2008-12-18, 16:54   

Po 1. nie jestem ślepo patrzącym fanatykiem, mam bardzo obiektywne spojrzenie na nasz klub jesli idzie o organizacje, polityke kadrową itd. czasem jestem az za bardzo krytycznie nastawiony bym powiedzial

Po 2. nie wiem czemu nie wywnioskowales z mojego postu ze juz nie jestem redaktorem? gdzies od 1,5 roku nie ma mnie w Gorzowie na codzień i o ile na poczatku staralem sie cos robic, to w pozniejszym czasie dałem sobie spokój tak jak właśnie zalecasz, wole spelniac sie bardziej na trybunach niz w internecie, redagowanie strony WWW mnie juz nie interesuje.

Po 3. nie wypowiadam sie za reszte kolegow ktorzy prowadza/prowadzili strone, ale tak jak mowilem, nikt nikogo sila nie trzyma, kazdy moze prowadzic ta strone jak ma jakies checi, ale ktos musi za to odpowiadac...

I tu Po 4. wlasnie kims takim byl rzecznik P. Bojko, byl znakomity w tym i swietnie potrafil motywowac i dyrygowac strona, w tym sie jak najbardziej zgadzam, dlatego twierdze ze powinno byc teraz podobnie, ktos z klubu za to odpowiada i to ogarnia

Po 5. i najwazniejsze: Jakość strony zależy od zaangażowania i profesjonalizmu redakcji, jak również od zaangażowania klubu.

Nie mam powodu by ukrywac ze jest lipa na stronie, "jaki jest koń każdy widzi".

A tak sie zastanawialem, czy sa jakies żużlowe strony klubowe ktore sa szybsze od Sportowych Faktow, lokalnej, telewizji, radia.

pozdrawiam

ps. Czuje ze nie jestes kims anonimowym, ton twoich postów brzmi znajomo :).

PROFESOR 

Wysłany: 2008-12-18, 18:13   PROFESOR

Panowie mniej zajmować sie dyskusjami i obrona własnej osoby tylko brać sie ostro do pracy. Nie macie kasy z tego?? Możliwe że wam nie dadzą, ale aby było lżej to może chociaż o tel kom. się potargować ( nie bedziecie musieli pisać że rozmowy z zawodnikami kosztują). Jeden z kolegów napisał że oni nie bedą żadnych aukcji harytatywnych prowadzić bo tym sie WOŚP zajmuje. Nie chcecie mieć wkładu w WOŚP ok, wasza sprawa. To może zorganizujcie licytacje przedmiotów spierającą was- osób odpowiedzialnych za stronke.
Jednak wówczas taki chłam jaki przydstawiacie teraz byłby nie do przyjęcia.
Dlatego najlepiej teraz brać sie do roboty, a za jakiś czas liczyć na jakąś kase.
Teraz sam bym wam grosza nie dał bo nie ma za co.

Bez urazy
Pozdro

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Wysłany: 2008-12-19, 13:06   

Iman napisał/a:
Rozpisales, rozpisales.. to teraz wypadalo by sie przedstawic i nie byc anonimowym :)

Forum jest po to, by podyskutowac tez anonimowo. Moje dane personalne nie maja nic do tematu, bo nie maja z tematem zwiazku.

Iman napisał/a:
Bo niby skad wiesz ile redakcja sie angazuje..

Obserwuje - widac to po dzialalnosci stronym co ocenili tez juz inni forumowicze, m.in zakladajacy ten temat.

Iman napisał/a:
skad wiesz ze rzecznik nie daje rady

No zasugeruj jeszcze, ze nazywam sie Zmora.

Iman napisał/a:
i jakie byly czasy przed zalozeniem SG.pl.

Za glupka mnie masz? Czym sam glupiego udajesz? Pisalem wyraznie, a kto nie umie dokladnie czytac, moze wywnioskowac. Ale powtorze. To, ze rzecznik prasowy nie domaga oraz ocena poprzedniej i terazniejszej strony oficjalnej wynika tylko i wylacznie z moich obserwacji! Pisalem wyraznie, ze czytuje fora, raczej biernie calej tej zabawie przygladam sie od lat. Stad np. moj wniosek (choc nie do konca pewny), ze p. Bojko pierw prowadzil wojenki z poprzednia strona, a pozniej byl z nimi (chyba prywatnie) na piwku.
Czy ja musze byc Holmesem albo pracownikiem klubu (np. bylym), by wysnac takie wnioski? Tyle moze wywynioskowac kazdy, kto w miare regularnie czytal oficjalne strony oraz gorzowskie fora od 4-5 lat.

Cytat:
Wroce tylko do trzech rzeczy - po pierwsze kazdy na stronie ma swoje zadania, wiec nawet bedac Ultrasem nie broni nic w napisaniu zapowiedzi, jakiegos newsa czy relacji z wyjazdu okiem kibica.

Zgadzam sie , nie zamykajmy sie tylko na grzecznych redaktorkow. Piszmy tak, jak nam sie wydaje, jak my to widzimy, ale jesli ktos jest ultrasem, niech sie podpisuje jako ultras. Wtedy kazdy sobie oceni artykul wg konkretnych kryteriow. I wcale nie mowie, ze zle. Pejzaż meczu widziany oczyma ultrasa. Tyle. Nie musi podawac nazwiska.

Iman napisał/a:
Po drugie - nikt nie negowal tego, ze poprzednia strona pisala, ze chetni moga wspolpracowac, tylko tego ze nic za tymi slowami nie szlo. Tyle. My sie nie odcinamy i jestesmy otwarci na wspolprace.

Biadolisz jak poprzednik. Tez probujesz sie ratowac, ale nawet brzytwy na horyzoncie nie widac. Powtorze wiec. Poprzednia strona, jak i terazniejsza pisala, ze chetni moga wspolpracowac. Dziwnym trafem w momencie, gdy kazda z tych witryn zaczela sie od srodka sypac. Wtedy: pomozcie. Tylko, ze i wy i oni wysililiscie sie do napisania tylko takiej wzmanki! Ktos chetny, pomozcie! I na tym sie skonczylo! Tamci przestali w ogole pisac (dywagowalem nad tym powyzej), wy prawie ze robicie tak samo! Bo w czym widzisz roznice miedzy ich propozycja wspolpracy, a wasza? I ich propozycja i wasza nie przynosi skutku. No jesli uwazasz inaczej, to napisz, kto ostatnio wam pomogl i jak. Pisze "wasza", bo mniemam, ze pod nickiem Iman kryje sie red. Imanski.

Cytat:
Profesjonalna strona klubowa powinna byc prowadzona jak firmowa, co wiaze sie z pieniedzmi, ale tak nie jest i pewnie nie bedzie.

Tu odsylam do tego, co pisalem w poprzednim poscie, o sprofesjonalizowaniu calosci.

safko napisał/a:
Po 1. nie jestem ślepo patrzącym fanatykiem, mam bardzo obiektywne spojrzenie na nasz klub jesli idzie o organizacje, polityke kadrową itd. czasem jestem az za bardzo krytycznie nastawiony bym powiedzial

Na jakiej podstawie stwierdzasz, ze jestes obiektywny? Nie powinienes dac to pod ocene innym?

safko napisał/a:
Po 2. nie wiem czemu nie wywnioskowales z mojego postu ze juz nie jestem redaktorem? gdzies od 1,5 roku nie ma mnie w Gorzowie na codzień i o ile na poczatku staralem sie cos robic, to w pozniejszym czasie dałem sobie spokój tak jak właśnie zalecasz, wole spelniac sie bardziej na trybunach niz w internecie, redagowanie strony WWW mnie juz nie interesuje.

No przyznam, nie wywnioskowalem.
No to skoro (i jesli) Iman jest redaktorem, a w profilu ma wpisane, ze jest z Poznania, Ty z kontenetu ;), no w kazdym razie sam przyznajesz, ze nie z Gorzowa, to jaki jest sens w tym, byscie tworzyli strone? No sorry, tu przytyk nie do Ciebie, bo nie wiedzialem, ze juz strony nie tworzysz. Udzielales sie w temacie, stawiales glos obronny i stad moj za daleko idacy wniosek. Sorry.
Jestes u mnie rozgrzeszony :) Udzielanie sie na trybunach tez wazna rzecz, kazdy powinien robic to, co robi najlepiej i lubi. Bo jesli Ty kryjesz sie za tymi wszystkimi oprawami i pozytywami na gorzowskim stadionie, to chyle sie przed Toba bardzo nisko!

safko napisał/a:
Po 3. nie wypowiadam sie za reszte kolegow ktorzy prowadza/prowadzili strone, ale tak jak mowilem, nikt nikogo sila nie trzyma, kazdy moze prowadzic ta strone jak ma jakies checi, ale ktos musi za to odpowiadac...

Rozumiem to jako przyznanie mi racji i potwierdzenie moich slow, ze skoro obecna ekipa nie moze podolac z ciezarem prowadzenia strony, skoro nie bedzie na to dotacji, nie bedzie profesjonalizmu, to powinni zakonczyc zabawe i oddac strone w rece mlodszych? Wyglada na to, ze strone powinni prowadzic tylko miejscowi uczniowie, majacy sporo czasu wolnego. A szkoda. Bo oni musieliby od nowa zbierac doswiadczenie, poza tym wiadomo jak powaznie traktuje sie mlodziez z mikrofonem. Frycowe musi byc placone.

Cytat:
I tu Po 4. wlasnie kims takim byl rzecznik P. Bojko, byl znakomity w tym i swietnie potrafil motywowac i dyrygowac strona, w tym sie jak najbardziej zgadzam, dlatego twierdze ze powinno byc teraz podobnie, ktos z klubu za to odpowiada i to ogarnia

Dokladnie! Moze warto go poprosic i ponowne pelnienie funkcji? A najlepiej o to, by zostal rzecznikiem prasowym, przy tym glownym prowadzacym strone (niekoniecznie piszacym) i zeby dobral ludzi do prowadzenia strony wedle wlasnego uznania, zeby wybral najlepszych z najlepszych! Takich udzielajacych sie stale i takich z doskoku. Pisze wiec po raz kolejny, panie Bojko, wroc!

Cytat:
Po 5. i najwazniejsze: Jakość strony zależy od zaangażowania i profesjonalizmu redakcji, jak również od zaangażowania klubu.

Nie dziwie sie wiec spadkowi zapalu przy takim zaangzowaniu klubu. Ale nie mozecie rywalizowac z klubem w zawodach pt. kto ma bardziej klubowa witryne w dupie. No w tym wypadku glebiej. Albo bierzcie sie do roboty albo rzuccie to z haslem, ze klub was olal, pozostawil samym sobie. Wtedy kazdy to zrozumie. Nastepcow pewnie chetnych nie bedzie i moze wtedy klub zrozumie swoj blad. Czy naprawde do nich nie dociera jak bardzo strona internetowa to wazna rzecz?

safko napisał/a:
ie mam powodu by ukrywac ze jest lipa na stronie, "jaki jest koń każdy widzi".

No i tu zyskales w moich oczach jeszcze bardziej, ale to za malo.

safko napisał/a:
A tak sie zastanawialem, czy sa jakies żużlowe strony klubowe ktore sa szybsze od Sportowych Faktow, lokalnej, telewizji, radia.

Nie nie nie, nie kluczmy. Chodzi nie o szybkosc, a o rzetelnosc.

safko napisał/a:
ps. Czuje ze nie jestes kims anonimowym, ton twoich postów brzmi znajomo :).

Mysle, ze sie nie znamy. Jak wspomnialem, czytam gorzowskie fora od dlugiego czasu, jestem bacznym obserwatorem. Nie wiem za kogo mnie bierzesz, bo rzadko sie udzielalem i nie jestem raczej kojarzony - tak jakos teraz mnie wzielo na pisanie ;)

P.S. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku oraz Wesolych Swiat dla wszystkich! No i pomyslnosci dla oficjalnej strony!

Agitator 

Wysłany: 2008-12-20, 12:00   

Rzeczywiście, ja może ze 3 wszedłem na stronę, i NIC tam nie ma. Choć myślę, że takie jest tutaj zdanie klubu/spółki. Skoro historia klubu, nie mówiąc już o jakimś dziale typu ikony klubu, albo osiągnięcia zagraniczne, zajmuje mniej miejsca niż dział sponsoring, BSC, czym jest sponsoring, to ja wysiadam. Trzeba jakoś to pogodzić. Przepraszam, ktoś kto mało wie o Stali, mógłby pomyśleć, że to jakaś Kmita Zabierzów albo Tur Turek. :)

Dlaczego nie ma podstrony opisującej np. rok po roku dzieje gorzowskiego żużla, albo żużlowców gorzowskich. Zobaczcie że nawet na stronie Stilonu jest dział Stilonowcy, gdzie można poczytać i posłuchać wywiadów z dawnymi idolami kibiców. Ja wiem, że klub (raczej Spółka) ma to głęboko gdzieś, bo dla nich Stal to nie klub, tylko źródło kasy :)

To są strony:

www.legia.net/historia

albo

www.wielkapolonia.pl/serwis/content/view/6/6/

Choć pewnie nieoficjalne.

Niestety kibole częstokroć robią 100 razy lepsze strony niż zarządy, w których siedzą różni menedżerzy, dyrektorzy, headhunterzy, hr resource managerowie, i inni znajomi królika :)

Żeby "taki" klub miał tak ośmieszającą stronkę. Żenada.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Wysłany: 2008-12-20, 15:40   

Agitator, zaraz sie dowiesz, ze ton Twoich postow znajomo brzmi ;)

A moze by tak napisac do poprzednich tworcow stron i poprosic o zgromadzone przez nich materialy? na poczatek dobre i to. Widze, ze juz ani Iman ani Safko nie odpisali. Moze sa zajeci. Jesli nie odpisza, przyjmuje, ze sie ze mna zgadzaja.

Odpowiedz do tematu