Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szanse Stali oraz innych klubów w sezonie 2009
Autor Wiadomość
Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-02-07, 11:53   

Cytat:
Sądzę, że jeden mecz na wyjeździe wygramy póki co nie mówię gdzie - sam się o tym przekonasz, że nie tylko AJ i Emil będą punktowali na wyjazdach. :) Nie posuwaj się do takich stwierdzeń bo potem trzeba się puknąć w głowę i przyznać że było się w błędzie. Jeśli wysoko będziemy wygrywać u siebie i zgarniać bonusy to wiesz.. :)

Właśnie. Jeżeli. A jeżeli u siebie będzie już klapa??

paraz 

Wysłany: 2009-02-07, 12:14   

skład jest taki by wygrywał wysoko mecze u siebie pod takim kątem był budowany skład w dodatku młody i ambitny, więc nie sądzę byśmy przegrali u siebie jakiś mecz. Ale nie stwierdzam to jak kolega BoberGW

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-02-07, 14:57   

Cytat:
skład jest taki by wygrywał wysoko mecze u siebie pod takim kątem był budowany skład w dodatku młody i ambitny, więc nie sądzę byśmy przegrali u siebie jakiś mecz. Ale nie stwierdzam to jak kolega BoberGW

No to obyś się nie rozczarował. W zeszłym roku o wiele lepsze drużyny przegrywały na własnym torze i to niejednokrotnie... Łatwo nie będziecie mieli naprawdę - zresztą jak każdy - a o wysokich wynikach to radzę raczej zapomnieć...

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-02-07, 15:10   

Nie mam czasu sie rozpisywac, a wiec troche w skrocie :-) bede pisal!
Mysle, ze Bydzia sprawi niejedna niespodzianke!Po zeszlym sezonie widac, ze Lindbaeck wie juz czego chce, a chce scigac sie na zuzlu!Moze poczatek sezonu mial niemrawy, ale juz po kilku meczach rozjezdzil sie i naprawde odjechal bardzo dobry sezon.Z kazdym meczem szlo mu coraz lepiej i juz w ostatnich spotkaniach wrecz szalal na torze!Kasal, atakowal, wjezdzal w kazda wolna luke, widzialem kilka meczow z jego udzialem, naprawde super fighter!
Jesli, a mysle, ze tak jest, przepracuje solidnie zime, pokaze plecy niejednemu, lepszemu na papierze, od siebie zawodnikowi!
Do tego Emil, Adrenalina...beda ciezkim przeciwnikiem!
Oki, musze uciekac...

Pozdro!

boberGW 

Wysłany: 2009-02-07, 15:33   

Cytat:
Ale nie stwierdzam to jak kolega BoberGW

to co to jest jak nie stwierdzenie:
Cytat:
sam się o tym przekonasz, że nie tylko AJ i Emil będą punktowali na wyjazdach
:-)
paraz napisał/a:
Jeśli wysoko będziemy wygrywać u siebie i zgarniać bonusy to wiesz.. :)

A jeśli my będziemy wygrywać u siebie minimalnie i na wyjazdach minimalnie to będziemy mieli mistrza i ta reguła tyczy się wszystkich zespołów w lidze.
Czepisz się mojego stwierdzenia, które jest dość prawdopodobne, a sam cały czas gdybasz. ;-)
paraz napisał/a:
więc nie sądzę byśmy przegrali u siebie jakiś mecz.

A ja sadzę ;-) Aczkolwiek jak już nap9isałem wcześniej u siebie będzie bardzo mocni. Jednak pamiętaj, że w tym roku każda drużyna przegrała w ekstralidze na swoim torze i to mając o wiele silniejsza kadre niż Polonia. Jesteście beniaminkiem mającym dwóch solidnych zawodników (Adrenalina i Emil), a reszta to wielkie niewiadome, bez szczególnych osiągnięć. Choć Lindbaeck, uważam zaskoczy in plus w tym sezonie. Więc za bardzo nie wiem skąd ten twój optymizm co do wysokich wygranych ze wszystkimi drużynami na swoim torze.

darkis 

Wysłany: 2009-02-08, 12:35   

No chyba pierwszy raz K.Cegielski dobrze cos napisal o Stali:

Na szczególną uwagę moim zdaniem zasługuje również zespół gorzowski. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie nastąpiło wzmocnienie składu. Jednak siłą tego zespołu są liderzy. Tomasz Gollob, Rune Holta i Peter Karlsson to zawodnicy, którzy mieli w minionym sezonie mniejsze lub większe problemy ze specyficznym gorzowskim torem. W tym sezonie powinno zaprocentować ich doświadczenie i powinni pojechać jeszcze lepiej niż rok temu. Prawdziwym strzałem w "10", przynajmniej na gorzowskim torze może się okazać transfer Mateja Zagara. On lubi takie tory i przynajmniej na gorzowskim torze, może być jednym z najlepiej punktujących zawodników.

Zas caly artykol tutaj
http://www.sportowefakty....ofa-cegielskie/

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-02-08, 12:44   

hehe,nie chodzi o to, żeby pisać dobrze, tylko obiektywnie! Mam nadzieję, że będzie właśnie tak jak Cegła przewiduje a umiejscowienie Stali na drugim miejscu daje nadzieję, że jest dobrze a przecież... zawsze może być lepiej :-D Moim zdaniem, chyba jednak niedocenia siły Wrocławia jednocześnie przeceniając Falubazów...

Świastak 

Wysłany: 2009-02-08, 13:11   

Cegielski bardzo optymistycznie podchodził do większości meczów Stali w sezonie 2008, więc tutaj bym się nie napalał. Mimo wszystko dobrze gada i generalnie nie ma czego dodawać ;) dalej uważam, że gdyby zamiast Okonia i Ruuda zaciągnąć Koldiego i ewentualnie spróbować jakiegoś wynalazku zza granicy, to mielibyśmy dream team.. ale nie ma co gdybać - myślę, że nie może być gorzej niż rok temu, póki co nie ma sensu napalać się na medal, a jeśli przyjdzie będzie okazja do odwdzięczenia się falubazom za miniony sezon ;]

Marcin Marchel 
M@e$']['r0

Team: STAL~~MANCHESTER UNITED~~!
Wysłany: 2009-02-08, 15:14   Gorzej

Czy może być gorzej niż w zeszłym roku???
Liga stała sie wyrównana i każdy zespół może wygrać wszedzie i z każdym.Myśle że M.Zagar jest dobrym posunieciem sam zawodnik jest bardzo dobry szczególnie na naszym torze.Nieprzewiduje że bedzie przywoził 12pkt ,ale na te 8-9 pkt go stać.Zgadzam sie ze Świastakiem że gdyby ściągnąć Koldiego to naprawde byłby dream-team,ale z tego co wiem to nie było żadnych szans wyciągnąć go z Tarnowa.Czy M.Ferjan i J.B Monberg są gorsi niż D.Ruud i R.Okoniweski?
Myśle,że nie,ponieważ gdy weszlismy do ekstraligi to najlepszym zawodnikiem I ligi byl P.Karlsson.II był J.B.Monberg a III M.Ferjan a R.Okoniewski i D.Ruud zajeli na koniec zeszłego sezonu 13 i 14 wiec sami widzicie że statystyki nie kłamią.Moim zdaniem właśnie może brakować pkt Davida i Rafała
w trudnych meczach. :evil:

-------------------------------------------
Wierny i Oddany

Świastak 

Wysłany: 2009-02-08, 16:31   

Marcin Marchel napisał/a:
najlepszym zawodnikiem I ligi byl P.Karlsson.II był J.B.Monberg a III M.Ferjan a R.Okoniewski i D.Ruud zajeli na koniec zeszłego sezonu 13 i 14 wiec sami widzicie że statystyki nie kłamią.

kumpel z Czestochowy powiedzial kiedys, ze statystyki sa jak mini - nie pokazuja najwazniejszego :-) nic dodac, nic ujac z mojej strony w tym temacie ;d

Kołodziej nie był do wyciągnięcia, ale już inni przyzwoici zawodnicy z ekstraligi jak najbardziej tak ;p po sezonie 2008 prezes mówił, że więcej nie sięgnie po zawodników z I ligi i słowa nie dotrzymał. Szkoda, bo można było kombinowac inaczej ;-) pozostaje mieć nadzieję, że któryś z zawodników okaże się strzałem w '10', w ostatecznosci w piątkę mecz też idzie wygrać (doliczyłem Jonassona :-P )

Marcin Marchel 
M@e$']['r0

Wysłany: 2009-02-08, 17:20   5

Doliczyłeś Jonassona.......u siebie może by zastąpił jakiegoś seniora ale na wyjezdzie to nie ma szans by przywiózł o wiele wiecej punktów niż senior. :evil:

----------------------------------
Wierny i Oddany

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-02-08, 18:01   

Przed meczem w Lesznie każdy tak myślał, łącznie z Kasprzakiem i Balińskim, których Jonasson objeżdżał równocześnie ;-) Nie zapominaj, że dla młodego Szweda był to debiutancki sezon w Ekstralidze. Sądzę, że w tym powinno być znacznie lepiej. Chłopak poznał smak żużla na najwyższym polskim poziomie, zaznajomił się z torami, których wcześniej nie miał okazji widzieć, a jeśli już to tylko okazjonalnie. Oczywiście nie mówię, że od razu będzie jakimś wymiataczem pokroju zeszłorocznego Holdera, jednak talent ma, prawda? Oby go w końcu pokazał :-)

Marcin Marchel 
M@e$']['r0

Wysłany: 2009-02-08, 19:46   Talent

Talent ma ale talent trzeba kuć.Nie róbmy z niego gwiazdora tak naprawde wyszedł mu tylko ten mecz w Lesznie(nie licze meczy u siebie).Oglądałem i przyglądam mu sie bardzo dokładnie ma potencjał i dobry start nie boi sie walki ale jest jeden minus ma słabe maszyny.W zeszłym roku jezdził tylko w Stali i w Elit Vetlanda teraz mam nadzieje że bedzie lepiej w przyszlym sezonie bedzie sie jeszcze scigał w Belle Vue Aces.Jestem dobrej myśli mam nadzieje że bedzie przywozil min.5pkt a bedzie dobrze.Ale takim sam talent ma przeciez Adrian Szewsczykowski którego stać na dobry wynik,ale brakuje mu jazdy niestety :-(

-----------------------------------------
Wierny i Oddany

Świastak 

Wysłany: 2009-02-08, 23:15   

raz:
W zeszłym roku jezdził tylko w Stali i w Elit Vetlanda

a Edinburgh Monarchs? :>
dwa:
Nie róbmy z niego gwiazdora tak naprawde wyszedł mu tylko ten mecz w Lesznie(nie licze meczy u siebie)

to może mi powiesz ile meczów wyszło (wg twoich kryteriów) Peterowi Karlssonowi?
teraz mam nadzieje że bedzie lepiej w przyszlym sezonie bedzie sie jeszcze scigał w Belle Vue Aces.

to w ilu ligach jeździ dany zawodnik nie świadczy o jego talencie, ani umiejętnościach. Ba, niech on się lepiej skupi na Szwecji i Polsce, bo Anglia to zupelnie inny świat żużlowo ;-] co nie znaczy, ze zaraz nalezy go skreslac, nic z tych rzeczy ;-)

Marcin Marchel 
M@e$']['r0

Wysłany: 2009-02-09, 11:13   

Światak nie licze takiego zespołu jak Edinburgh Monarchs bo to zespół na poziomie RKM Rybnik(bez urazy)zdobyć tam 10pkt to nie jest wielki wysiłek.Nie ma w tej lidze żadnych pożadnych zawodników.A P.Karlssonowi(licze mecze u siebie) wyszło mu 8meczy.A T.Jonassonowi(liczac wszystkie) wyszly raptem 4(do tego totalnie sie zkompromitował w derbach i u siebie i na wyjezdzie).Powiem ci szczerze że to jest taki zawodnik(T.H.Jonasson) że on musi jezdzić i to jak najwiecej,zaprocentuje to w przyszłości.Wogóle w Anglii sa bardzo podobne tory jak w Gorzowie(krótkie,wąskie na wirażach).Takie jest moje zdanie. :evil:

--------------------------------------------
Wierny i Oddany

Bartek 

Wysłany: 2009-02-09, 14:19   

Mecz na W69 odbywał się w ramach drugiej kolejki i Twoim zdaniem Jonasson już miał robić Zengotę oraz resztę Falubazu? U nas było źle, zgadzam się, jednak nie wymagaj od juniora, że będzie od razu podporą drużyny w pierwszym ekstraligowym sezonie.

Z Falubazem w pierwszej kolejności mieli walczyć Ferjan i Monberg, dopiero dalej juniorka..

Apropo Anglii, tory są podobne do naszego, jednak są mniejsze. Motocykle są przygotowywane zupełnie inaczej, jeździ się wolniej, typowo technicznie. Nie ma co porównywać do żadnej innej ligi. I nie sądzę, żeby było to dla Szweda obiciążeniem, co więcej, na pewno poprawi swoją technikę jazdy. My możemy martwić się tylko o to aby zawsze zdrowy wracał stamtąd...

Powiem szczerze, że liczę na Jonassona dopiero w tym sezonie. W zeszłym pojechał słabo, ale to nie oznacza, że mamy mu to od razu wytykać i mówić że jest słaby. Chłopak ma u nas naprawdę dobre warunki, aby pokazać na co go stać. Jest to jego ostatni sezon juniora, dlatego pewnie będzie chciał jeszcze coś osiągnąć, zwłaszcza w IMŚJ.

Tak na marginesie, to mam nadzieję, że obaj z Adrianem zanotują wyraźny progres i uradują nas w jakimś wyścigu 5:1 ;-)

Marcin Marchel 
M@e$']['r0

Wysłany: 2009-02-09, 14:34   Punkty

Ja nie mówie że miał robić Zengote poprostu wiem że go stać na min.5pkt.Zobacz jaka były sytuacja własnie z Zengota.Pamietam jak Falubaz przyjechal do nas na mecz w 2006 roku.Padł wtedy remis 45-45.To Zengote wzioł jak chciał S.Dąbrowski.Greg przywoził na początku same zera a zobacz gdzie teraz jest Zengota a gdzie Dąbrowski.Wiec myśle ze jesli by mial wiecej jazdy w lidze A.Szewczykowski to wierzcie mi żebysmi mogli sie cieszyć z pożadnego naszego żużlowca co robił by cos na arenie światowej. :evil:

-----------------------------------
Wierny i Oddany

Bartek 

Wysłany: 2009-02-09, 16:59   Re: Punkty

Ja nie mówie że miał robić Zengote poprostu wiem że go stać na min.5pkt.

Żeby zrobić te 5 pkt, trzeba wyprzedzać właśnie takiego Zengotę :-) THJ nie takich już robił. Chłopak przed meczem wiedział, ile znaczą derby i przegrał ze stresem..

Wiec myśle ze jesli by mial wiecej jazdy w lidze A.Szewczykowski to wierzcie mi żebysmi mogli sie cieszyć z pożadnego naszego żużlowca co robił by cos na arenie światowej. :evil:

Teraz to zaszalałeś :lol: Twoim zdaniem Adrian nie zanotował żadnego postępu? Meczu w Lesznie nie pamiętasz, gdzie dopiero na kresce przegrał z Pavliciem? Albo z Toruniem, gdy wiózł Holdera (przeszkodził defekt) ? Progres był widoczny, w końcówce Adrian jeździł ciekawie i co najważniejsze, starał się ze wszystkich sił. Do dziś pamiętam jego złość po tym, jak zanotował ten defekt..Adrian dostawał więcej szans w spotkaniach ze słabszymi rywalami i wykorzystał to.

Jeśli masz pisać posty o arenie światowej w odniesieniu do naszych juniorów, to lepiej poRZądnie się zastanów i nie pisz wcale, ponieważ to z 'deczka' przesadzone i gwarantuję Ci, że wywołałeś minimum uśmiech wśród pozostałych użytkowników ;-)

Dr.Lucas 

Wysłany: 2009-02-11, 16:48   

Jak mowi Bartek89, Adik zrobił fenomenalny postęp. Szczególnie było widać to w końcówce sezonu.A to jak starał się wyprzedzic Holdera w Gorzowie przez dlugi czas naprawde postawiło na nogi cały stadion. Czyli można wygrać z każdym.
A wracając do Jonassona, jak wczesniej wspominano to jego ostatni sezon w wieku juniora i myśle, że to podbuduje go jeszcze bardziej, jak chocby Holder, też taki przebłysk w ostatnim sezonie jako junior i sami widzieliście jak na miętowo robił niektorych zawodników światowej klasy.
Mi się wydaje, że w tym sezonie będziemy lepiej rozpoczynać każdy mecz, właśnie dzięki wyżej wspomnianej dwójce.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-02-11, 21:43   

Temat dotyczy szans poszczególnych zespołów i pewnie zakładając ten temat Gięty miał na myśli walory sportowe. Czy jednak nie stanie się tak, że to KASA zadecyduje kto będzie wyżej w tabeli :?: Okres transferowy za nami, zawodnicy kontrakty podpisali i... No właśnie. Wydawałoby się, że wszyscy z utęsknieniem wyczekują 5kwietnia, ale chyba nie do końca. Kurs euro przeraża co niektórych prezesów i już szukają posunięć,które mogłyby ich kluby uratować przed długami wobec zawodników z którymi wiele kontraktów (chociaż w naszym kraju jednostką monetarną jest złoty) podpisano w euro. Padają propozycje:obniżenie stawek ,na czym jednak nie wszystkim prezesom(Dowhan, Stępniewski,Dworakowski) wydaje się zależeć. Czy myślicie, ze będzie tak jak zawsze i prezesi znowu się nie dogadają? Bo ja sądzę,że tak. Wśród tych którzy mogą mieć budżetowe kłopoty wymieniało się kilka klubów EŻ (m.in. Gdańsk,Czewa,Bydgoszcz).Teraz te kłopoty (czytaj: dziura budżetowa)mogą być jeszcze większe,jak się nie dogadają z "euro-rajderami".A jak to wygląda wStali? Wypowiedź Komarnickiego: KLIKNIJ dla RMG lekko mnie zaniepokoiła. Prawie wszyscy mają kontrakty w euro i niestety Władek nie zabezpieczył się na ewentualność wysokich kursów więc teraz szukając ratunku chce negocjować. życzę mu powodzenia :roll: I jeszcze jedno: to Okoniewski też ma kontrakt w euro :?: Bo nie wymienia się go wśród tych, co podpisali kontraktyw PLN...

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-02-11, 22:54   

Wydaje się nierealne renegocjowanie stawek. Nie po to się coś ustala i podpisuje pod tym, żeby później to znów zmieniać... Nie ma szans raczej na obniżenie stawek, no chyba, że wszyscy zawodnicy w lidze by się na to zgodzili. Ale wystarczy, że jeden - dwóch się wyłamie i dupa blada... No jak to mówią, za błędy się niestety płaci...

Bartek 

Wysłany: 2009-02-12, 13:57   

Tak, tylko, że jeśli teraz kilku się wypnie i wszyscy wydoją kluby Ekstraligi z kasy (mam tutaj na myśli ten niekorzystny kurs Euro-PLN), to nie będą mieli gdzie jeździć w przyszłym roku, ponieważ nie sądzę, że wtedy prezesów będzie na nich stać. Skórnicki wypowiadał się w imieniu tego związku żużlowców i powiedział, że jest taka opcja, aby zawodnicy usiedli przy stole wspólnie ze sternikami poszczególnych klubów i podyskutowali na ten temat. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę scenariusz (czarny) jaki może mieć miejsce w następnym sezonie (2010), zawodnicy nie będą murem stali za swoimi kontraktami w Euro i pójdą na jakiś kompromis, może przynajmniej ci krajowi. Zagraniczni mogliby na tym dużo stracić, więc się nie dziwię, w końcu oni wywożą pieniądze do swoich krajów.

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-02-12, 22:27   

Wszystko co piszesz jest oczywiste, tylko myślę, że zawodnicy wyjdą z założenia "brać co jest", a za rok prezesi się będą martwić i coś wymyślą... Tego się najbardziej obawiam.
Skóra powiedział, że chętnie zawodnicy usiądą do wspólnego stołu z działaczami...ale powiedział też, że "nie wyobraża sobie, by stawki zostały pomniejszone"

szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-02-13, 12:44   

Jest to teraz trudny i ciężki okres dla naszego Speedwaya (i nie tylko!!!) ale zgadzam się z Bovitem,że strony się nie dogadają co do obniżenia stawek i wcale się nie dziwię bo umowa jest poto,żeby ją dotrzymywać....
Ale jeszcze nie tak dawno nasi wszyscy bez wyjątku prezesi prześcigali się w przepłacaniu zawodników aby ich tylko zakontraktować,choć było już mówione o powstrzymaniu się z platnością takich stawek,bo nic dobrego z tego nie wyjdzie,ale co kogo obchodzi jeśli kogoś stać jest na wydawanie kasy!!!
Doszło do tego ,że sami zawodnicy zaczeli żądać astronomicznych wynagrodzeń i niektórym się ta sztuka udała - prawda?
Teraz to tylko jestem ciekaw jak i jakie stawki będą w następnym sezonie...

Jest takie powiedzenie..
kto dołki kopie - sam w nie wpada!!!

pozdro...

Bartek 

Wysłany: 2009-02-13, 13:33   

Możliwe, iż prezesi po prostu będą rezygnowali z usług swoich gwiazd w niektórych meczach (o ile nie mają określonej gwarancji startów) i pozwolą pojeździć wychowankom, bądź tańszym zawodnikom z ławki. Szkoda, że nadszedł teraz taki kryzys, w obliczu którego wynik finansowy może się okazać ważniejszy od wyniku sportowego :-| Doskonale rozumiem taką sytuację..Co z tego, jeśli któraś z drużyn zdobędzie złoto DMP, jeśli skończy sezon z długami?

Teraz pozostaje nam cieszyć się, iż nie wypaliły transfery Kasprzaka, Dobruckiego etc., bo moglibyśmy mieć niezłe kłopoty później.. chociaż z drugiej strony Okoniewski również tani nie był.

W najgorszej sytuacji jest chyba Wybrzeże, uzależnione praktycznie tylko od jednego giganta jakim jest Lotos..którego interesy w dużym stopniu zależą od kursów walut.

W przyszłym roku prezesi będą już mądrzejsi..kontrakty w PLN i po sprawie. A od 2012 i tak będzie Euro (jeśli wierzyć pieśniom Tuska i reszty ;-) ) Zawodnicy nie są niczemu winni..a pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu transfery dokonywane były za śmieszne w porównaniu do dzisiejszych pieniądze. Kto napędził tą karuzelę, wiadomo.. sternicy poszczególnych klubów. Ciężko przewidzieć teraz rozwiązanie tej sytuacji..

Jakiś czas temu była mowa o podzieleniu wszystkich zawodników na grupy, z których kluby będą mogły zatrudnić ściśle określoną liczbę żużlowców. Wygląda jak alternatywa dla KSMu ;-) Pozostaje jedno małe 'ale', przykładowo nie wszyscy zawodnicy występujący w cyklu GP prezentują wysoki poziom..wystarczy podać przykład Drymla (zeszłoroczny uczestnik).

Odpowiedz do tematu