Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szanse Stali oraz innych klubów w sezonie 2009
Autor Wiadomość
GIĘTY 

Wysłany: 2008-11-17, 23:53   Szanse Stali oraz innych klubów w sezonie 2009

Teoretycznie sezon transferowy, rozpoczyna się z początkiem grudnia. Lecz tak na dobrą sprawę to już dziś – w połowie listopada, praktycznie wszystko jasne. Godnych uwagi zawodników, którzy nie mają jeszcze określonej przynależności klubowej jest dosłownie kilku. Są to takie nazwiska jak: przede wszystkim Greg Hancock i Hans Andersen, a poza nimi: Sebastian Ułamek, Tomasz Chrzanowski, Matej Zagar, Adam Skórnicki. Można by dopisać jeszcze Piotra Świderskiego, ale on gdzieś już określił się, że sezon 2009 zamierza spędzić na zapleczu ekstraligi – a szkoda.
Jeszcze na starym forum, zrobiłem moją subiektywną analizę i prognozę składów na sezon 2009. Część moich przewidywań sprawdziła się – część nie. Teraz mając na uwadze kilka ruchów na rynku transferowym moja prognoza zapewne będzie bardziej trafna, (choć na pewno nie w 100%) W każdym bądź razie chodzi mi raczej o „papierowe” skonfrontowanie prawdopodobnego składu Stali z siedmioma pozostałymi klubami ekstraligi. Porównanie KSM ważnych na rok 2009 – na pewno nie odda siły rażenia danej drużyny, ale na pewno da jakiś obraz.
Zawodnikom z I ligi, którzy będą startować w Ekstralidze odjąć trzeba 20% od KSM dla Pierwszej Ligi, a w KSM drużyny liczę tylko 6 zawodników (z najwyższym indywidualnym KSM), z tego, co pamiętam za czasów obowiązywania limitu KSM – to tak właśnie się to liczyło. Jeśli się mylę to proszę o poprawę.

KS STAL Gorzów
Oczywiście zacznę od Stali, wszak wątek ten poświęcony jest właśnie naszej drużynie. I tak, Stal po zatrzymaniu w drużynie swoich trzech liderów z sezonu 2008, postanowiła wzmocnić swą drugą linie. Choć pierwotnie plan był inny i do Stali miał dołączyć czwarty lider. Jednak nie udało pozyskać się ani Hampela, ani Kasprzaka, w Falubazie zostanie również Dobrucki. Stąd plan wzmocnienia drugiej linii. Kibice (nie tylko gorzowscy) przypisali już śmiało do nadwarciańskiego klubu, byłego jeźdźca – Rafała Okoniewskiego. Wiele wskazuje na to, że KSSG uzupełnią: najlepszy słoweński jeździec Matej Zagar oraz Szwed David Ruud. Do tego doświadczeni ostatnim sezonem w Ekstralidze: Szewczykowski i Jonasson i skład Stali wygląda niewątpliwie bardziej okazale niż przed rokiem. Oczywiście pod warunkiem, że wymieniona przeze mnie trójka wzmocni klub z Gorzowa. Wówczas skład prezentowałby się następująco:
1. Tomasz Gollob 9.56
2. Rafał Okoniewski 6.50
3. Peter Karlsson 7.25
4. Matej Zagar 7.03
5. Rune Holta 7.76
6. Adrian Szewczykowski 2.82
7. Thomas H. Jonasson 4.52
Razem: 42.62

Falubaz Zielona Góra
W drużynie spod znaku Myszki Miki tak jak przewidywałem nie dojdzie do ani jednej zmiany. Jedyne, co zmieni się względem tego sezonu to średnia wieku o rok i statut zawodników z GP.
Skład:
1. Rafał Dobrucki 7.44
2. Niels K. Iversen 5.44
3. Piotr Protasiewicz 7.40
4. Fredrik Lindgren 6.65
5. Grzegorz Walasek 8.32
6. Grzegorz Zengota 5.73
7. Artiom Wodjakow 2.50
Razem: 40.98

Unibax Toruń
Mistrz Polski praktycznie skompletował już swój seniorski skład. Została jeszcze kwestia Hansa Andersena. Uważam, że Amator, mając świetnych własnych wychowanków nie będzie chciał podbijać stawki za „Bajkopisarza” a znajdą się tacy, którzy dadzą więcej i właśnie tam trafi Duńczyk. O sile „pierników” w ostatnich dwóch latach stanowili mocni juniorzy. W 2007 Ząbik, zaś rok później Holder. Teraz najprawdopodobniej będzie to ktoś z dwójki Kus – Vaculik. Osobiście stawiam na tego drugiego. I uważam, że toruńska drużyna zostanie osłabiona. I to znacznie. Typuje skład:
1. Ryan Sullivan 8.74
2. Adrian Miedziński 7.65
3. Chris Holder 8.43
4. Robert Kościecha 7.42
5. Wiesław Jaguś 8.96
6. Damian Celmer 2.50
7. Martin Vaculik 5.03
Razem: 46.50

Unia Leszno
Powiem szczerze, że dla mnie Byki są faworytem ligi w sezonie 2009. Nie tracą nikogo z pozycji juniorskiej a para Pawlicki-Pavlic, będzie zapewne najsilniejszą młodzieżową parą w lidze. Do tego Kasprzakowi, odejdą występy w GP, co myślę, że pozytywnie wpłynie na jego postawę w lidze. Jedyna niewiadomo w Lesznie, to czy o nr 2/10 będą walczyć Troy Batchelor z Adamem Shieldsem czy w tą walkę włączy się ktoś jeszcze. Unia, mogłaby zakontraktować nawet kogoś z GP. Np. Ułamka, który miał już przecież epizod w Lesznie. Ale myśle, że dumni ze sposobu budowania składu – zarządzający klubem włodarze – wyjdą z założenia, że mistrza się nie zmienia, ewentualnie ulepsza. Tak więc zapowiada się, że podobnie jak Falubaz tak Unia, nie zmienią składu.
1. Leigh Adams 9.09
2. Adam Shields 7.38
3. Krzysztof Kasprzak 8.04
4. Damian Baliński 7.30
5. Jarosław Hampel 9.13
6. Przemysław Pawlicki 2.50
7. Jurica Pavlic 6.47
Razem: 47.41

CKM Włókniarz Częstochowa
Póki, co nad Częstochową zbierają się czarne chmury i ogólnie jest nie za ciekawie. Myślę, jednak, że działacze, CKM jakoś dogadają się z władzami miasta, co sprawi, że ze sponsoringu nie wycofa się największy mecenas – firma Złomrex. Póki, co ani zarząd ani tym bardziej zawodnicy nie wiedzą, na czym stoją i pewnie po cichu rozglądają się za innymi pracodawcami. Prezes Maślanka, co prawda utrzymuje, że nie zdecydował jeszcze, na kogo z dwójki Hancock – Ułamek, postawi, ale gołym okiem widać, że wolałby zatrzymać Amerykanina. Świadczy o tym chęć pozyskania solidnego Polaka w postaci aktualnego Indywidualnego Mistrza Polski. Ale czy łatwo będzie utrzymać czwartego zawodnika na świecie? Nie mają z nim jeszcze ważnego kontraktu, a Prezes Polny z Wybrzeża, pewnie dałby się za Herbiego, pokroić. Inna sprawa to czy rzeczywiście udałoby się wyrwać z Poznania Skórnickiego. A poza nim, ze świecą szukać ciekawych krajowych zawodników, których w składzie trzeba mieć trzech. Dlatego uważam, że to właśnie Ułamek dołączy do Pedersena, Richardssona i Gapińskiego. Wówczas brakować będzie jeszcze jednego solidnego seniora. I tu węszę powrotu pod Jasną Górę Kulasa Drumla. Na juniorce bez zmian.
1. Sebastian Ułamek 7.65
2. Lukas Dryml 6.59
3. Tomasz Gapiński 7.43
4. Lee Richardsson 8.00
5. Nicki Pedersen 11.10
6. Borys Miturski 2.50
7. Tai Woffinden 2.50
Razem: 43.27

Sparta Wrocław
Wrocławianie bardzo szybko po zakończeniu sezonu wzięli się za budowanie szkieletu drużyny. Ważne kontrakty z klubem mają już czterej zawodnicy, którzy byli najlepszymi zawodnikami Sparty w sezonie 2008. Są nimi Crump, Jędrzejak, Jeleniewski i Janowski. Ważny kontrakt ma również Ben Barker. Lokalna gazeta, pisała o dojściu do WTS’u Daveya Watt’a i Adama Shieldsa. Ten drugi zostaje w Lesznie, natomiast Watt, ma ważny kontrakt z rzeszowską Stalą. Tyle, że Stal spadła a ponoć w takim wypadku kontrakt traci ważność. Myśle, że pani Kloc na pewno powalczy o tego zawodnika tym bardziej, że Stal ma świadomość, że po szybkich ruchach transferowych Jaskółek, nie ma co liczyć na szybki powrót do elity i pewnie będą planowali sezon 2009 po prostu… odjechać. Tak więc po co im Watt, Bjerre czy Nichols. Tych dwóch wymieniam, nie bez przypadku. Obaj stratowali już w Atlasie, i pewnie jeśli obniżą swoje wymagania finansowe (a obniżyć będą musieli) to któryś z nich znajdzie prace w stolicy Dolnego Śląska. Mimo wszystko czuję, że trafi tam ten teoretycznie słabszy, czyli Bjerre.
1. Tomasz Jędrzejak 7.11
2. Davey Watt 5.80
3. Keneth Bjerre 5.73
4. Daniel Jeleniewski 6.03
5. Jason Crump 10.34
6. Maciej Janowski 5.65
7. Ben Barker 2.50
Razem: 40.66

Polonia Bydgoszcz
Po awansie miały być fajerwerki, miał być wielki powrót, Golloba. No stało się inaczej. Mimo to w Bydgoszczy budowany jest według mnie bardzo ciekawy zespół, w którym brakuje dwóch ogniw. W składzie miejsce znajdą Jonsson, Sajfudinow, Davidsson i Buczkowski. Do tego dojdzie jeszcze jakiś junior. Mógłby to być IMEJ z Grudziądza, ale tak raczej się nie stanie, bo w rywalizacji o miejsce w składzie z IMŚJ nie miałby żadnych szans a raczej na jeździe mu zależy. Polonia postawi pewnie na swojego wychowanka Michała Łopaczewskiego. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nad Brdę zawita też podopieczny Toniego Rickardssona – Antonio Lindbeack. Wówczas do tanga będzie brakowało jednego krajowego zawodnika. Typuje na Tomasza Chrzanowskiego, który sam nie ukrywa, że jest bliski Polonii. Byłby to skład zbudowany wyłącznie na zawodnikach jeżdżących w ostatnim sezonie na zapleczu Ekstraligi.
1. Tomasz Chrzanowski 7.17
2. Krzysztof Buczkowski 6.13
3. Antonio Lindbeack 6.26
4. Joonas Davidsson 5.91
5. Andreas Jonsson 8.25
6. Michał Łopaczewski 2.50
7. Emil Sajfudinow 8.11
Razem: 41.83

Wybrzeże Gdańsk
Mam takie wrażenie, że gdańszczanie wcale nie spodziewali się tego awansu już w tym roku. Nie są przygotowani ani kadrowo ani tym bardziej organizacyjnie. Stadionowi przy Długich Ogrodach daleko do wymogów Ekstraligi. Jednak zaraz po awansie kibice nadmorskiej drużyny liczyli, że wzorem Stali Gorzów uda się zatrzymać trzon I-ligowego zespołu i do tego dojdzie dwóch solidnych liderów takich jak w Gorzowie Gollob i Holta. Jednak zaraz okazało się, że Bjarne Pedersen nie jest zainteresowany jazdą w elicie podobnie jak Zorzo. Ale w przypadku Szweda, to chyba nikogo taka decyzja nie dziwi. Na domiar złego niepewne jest czy krajowy lider – Chrzanowski, zostanie w Gdańsku czy przejdzie do Bydgoszczy. Ja typuje, że wybierze Polonie. Zostali tylko Jabłoński i Gafurow. To za mało nawet na I ligę, a co dopiero na Ekstralige… Teraz jedynie, co może uratować Gdańsk przed totalną katastrofą to pozyskanie dwóch naprawdę solidnych zawodników z GP. Póki co wolni są Hancock, Andersen i Nichols. Ten trzeci to raczej solidny nie jest, dlatego myślę, że Prezes Polny raczej będzie starał się ściągnąć czwartego i piątego zawodnika na świecie. Na pewno z pomocą głównego darczyńcy Grupy Lotos jest w stanie to uczynić i szczerzę wierzę, że się uda. Bo wolę wyrównaną ligę, bez czerwonej latarni – nadmorskiej latarni. Jeśli to uda się uczynić, wówczas pozostanie zakontraktowanie jednego krajowego zawodnika. Na solidnego nie liczyłbym. Nie w tej chwili. Puszakowski lub Miśkowiak to maks. Gdybym to ja wybierał to wziąłbym Puzona. Damian Sperz i Billy Forsberg to raczej pewni gdańscy juniorzy.
1. Hans Andersen 8.00
2. Renat Gafurov 5.03
3. Krzysztof Jabłoński 5.98
4. Mariusz Puszakowski 5.18
5. Greg Hancock 10.02
6. Damian Sperz 2.50
7. Billy Forsberg 3.74
Razem: 37.95

Nie wiem na ile sprawdzą się moje przewidywania. Ale taka liga jaką przedstawiłem powyżej byłaby chociaż wyrównana bez zdecydowanego faworyta do awansu i bez skazanego z góry na pożarcie.
Z tego, co pamiętam, to za czasów obowiązywania limitu KSM, maksymalną liczbą tych punktów było albo 44 albo 46. Nie pamiętam. W każdym bądź razie gdyby dziś to obowiązywało to Unia Leszno i Apator Toruń mieliby pewne problemy i musieliby się z kimś rozstać. Jednak dziś limit ten nie obowiązuje. Na papierze, najmocniejsi wydają się zgodnie z oczekiwaniami Unia Leszno i Apator. Najsłabiej wypada Wybrzeże. Gorzów w środku tabeli. Gdyby KSM, miał decydować o wyglądzie tabeli to wyglądałaby ona tak:
1. Unia Leszno 47.41
2. Unibax Toruń 46.50
3. CKM Częstochowa 43.27
4. Stal Gorzów 42.62
5. Polonia Bydgoszcz 41.83
6. Falubaz Zielona Góra 40.98
7. Atlas Wrocław 40.66
8. Lotos Gdańsk 37.95

Ponoć liczby nie kłamią… Ja jednak jakoś nie wierzę w to, że Wrocławianie mający się wzmocnić mieliby się bronić przed spadkiem. Wątpię też by osłabiony Włókniarz stanął na pudle.

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2008-11-18, 20:55   

Jeżeli chodzi o Częstochowę, to nie byłbym taki pewny co do powrotu Drymla i dalszej jazdy Ułamka we Włókniarzu. Sam Seba na łamach mediów szuka sobie klubu i jak to pięknie ujął bodaj Jacek Dreczka w swoim felietonie - kusi działaczy z Gdańska na podbicie oferty. Wiadomo, że nie stać go na 12-13 punktów w meczu, a w przyszłym roku dojdzie GP do którego Ułamek raczej będzie dopłacał aniżeli na nim zarabiał, więc chce jak najwięcej. No ale mniejsza - na moje Ułamek pójdzie do Gdańska a to Hancock zostanie we Włókniarzu. No chyba, że Złomrex się rozmyśli i problemy z władzami miasta oraz stowarzyszeniem, doprowadzą do zniechęcenia tejże firmy do dalszego sponsoringu spółki. Poza tym z Włókniarzem jest łączony także Adam Skórnicki. "Wróbelki ćwierkają", że po niedawnym meczu piłki nożnej pomiędzy żużlowcami a bokserami, Skóra ustalił wstępne warunki kontraktu. To, że kontraktowanie Skórnickiego jest ryzykowne to już inna sprawa, ale myślę, że byłby lepszy niż Dryml czy Szczepaniaki.

Jeżeli chodzi zaś o Andersena - całkiem prawdopodobne, że pójdzie do Gdańska. Chociaż patrząc na wypowiedzi Macieja Polnego, w Gdańsku tak dobrze z kasą nie ma i raczej nie można przypisywać im od razu wszystkich gwiazd polskiej ligi.

W przyszłym sezonie czempiona chyba zgarnie po raz kolejny Unia Leszno. Jeżeli Andersen odejdzie z Torunia, myślę, że to Byki będą miały najsilniejszą pakę. No chyba, że Skórnicki rzeczywiście dojdzie do Włókniarza, Pedersen i Hancock powtórzą swoje sezony, Gapiński i Richardson będą punktowali na swoim poziomie 7-10 punktów... Wtedy Czewa byłaby również jednym z faworytów. W tym roku mistrza stracili przecież przez kontuzje. A Stal? W przypadku zakontraktowania Okonia i Zagara, walka o medale byłaby wręcz wskazana.

Komarnicki 
Komarzycho

Wysłany: 2008-11-21, 12:11   

Jeżeli wypali nam transfer z Zagarem i Okoniewskim to napewno jesteśmy w stanie walczyc o medal.. Myśle ze brąz na ten sezon to cel jaki Powinna Sobie postawic Stal w sezonie 2009 ;>

Jest Miasto Które Ma Najpiękniejszy Stadion zuzlowy w Polsce ....

Ten Klub to ... ; >

K S STAL Gorzów Wielkopolski !! ;>

DMP ---> 1969 , 1973 , 1975 , 1976 , 1977 , 1978 , 1983 !! ... 2011 ? ;>

robander 

Wysłany: 2008-11-21, 17:36   

Komarnicki napisał/a:
Jeżeli wypali nam transfer z Zagarem i Okoniewskim to napewno jesteśmy w stanie walczyc o medal.. Myśle ze brąz na ten sezon to cel jaki Powinna Sobie postawic Stal w sezonie 2009 ;>

I w... dwa razy tym z południa.
Rok temu Komar chciał takich rozstrzygnięć derbowych. Potoczyło się inaczej. Po bęckach ( 2x - przy W69 i na własnym torze ) z FZG i porażce ze Spartą osunęliśmy się na 6. miejsce.
Minęliśmy rzeszowską imienniczkę i poszybowaliśmy nad jaskółkami.
W 2009 - mam wrażenie, że zabraknie przysłowiowego ,, chłopca do bicia '' ( Unii Tarnów ).
I Wybrzeże i Poloniści nie wypełnią roli : skazanego na pożarcie. Przy naszych wzmocnieniach - de facto drugiej linii - nie, nie napiszę, że zagląda w moje oczy widmo I- ligowych rozgrywek, ale to, że w moich oczach zeszłoroczny bilans potencjału STALI zrównał się z przyszłorocznym. Bo - tu nie ma wątpliwości - wzmocniliśmy drugą linię, ale z drugiej strony - i Gdańsk i Bydgoszcz wydają się bardziej wymagającymi rywalami niż Marma i Unici.
Pożiwiom - posmatriom.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2008-11-21, 18:23   

Moze sie nie znam, ale Gdansk ma byc bardziej wymagajacym rywalem? Pojedynek liderów - Gollob-Zetterstroem(?). No proszę Cie. Bydgoszcz juz predzej, bo to starzy wyjadacze. Chociaz w obu zespolach nie zanosi się na jakies spektakularne wzmocnienia, czyli będzie "drugi Rzeszów" - nic wyraźnego, ewentualnie w grupie mogą zadziałać.

Paki 
Soda

Wysłany: 2008-11-21, 18:41   

Jesli sklady wygladaly by mniej wiecej w taki sposob to moim zdaniem Torun i Leszno znow beda miedzy soba rozstrzygac losy mistrzostwa. Walka o 3 miejsce przypadnie naszej Staleczce i Falubazowi, ewentualnie Czestochowa sie wlaczy. Te sklady daja jednak do myslenia i mysle ze byla by to nawet ciekawa liga :-)

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2008-11-21, 18:41   

Cytat:
i Gdańsk i Bydgoszcz wydają się bardziej wymagającymi rywalami niż Marma i Unici.

Z Bydgoszczą się zgadzam, ale Gdańsk? To będzie kopia tegorocznej rzeszowskiej Stali. Zlepek zawodników, z przysłowiowej 'łapanki'. Nawet jeśli zostaną Zorro i Bjarne, i dojdzie Nicholls. Do tego Jabłoński, Gafurov, Forsberg i zapewne jeszcze jakiś polski senior, żeby było trzech razem z juniorem. I to ma być bardziej wymagająca drużyna? Innego wyniku jak ten z 1ligi (58-33?) przy Śląskiej nie widzę. A i na wyjeździe powinniśmy dać radę.

Wspomniana wcześniej Bydgoszcz to już inna bajka. Tam o wyniku decydować będą już dużo lepsi zawodnicy niż w przypadku Wybrzeża. AJ może nie jest jakimś mega liderem, ale w połączeniu z Saifutdinovem tworzy już parę, która przynajmniej na bydgoskim torze będzie stanowiła poważne zagrożenie. Jeśli wzmocnią się Lindbaeckiem, a wszystko na to wskazuje, to różnie może być.

Reszta drużyn zbytnio się nie zmieniła, może poza osłabieniem Włókniarza. Zielonka już nie będzie tak fikać przy Śląskiej :mrgreen: Tak więc dziś jestem spokojny o utrzymanie, co więcej, mam nadzieję, że trochę namieszamy ;-) . Ale wiadomo, do sezonu daleko, a i w jego trakcie różne rzeczy mogą się wydarzyć, zarówno in plus jak i in minus.

Ja życzę sobie tego, abyśmy byli niepokonani na własnym torze.

robander 

Wysłany: 2008-11-21, 19:21   

Lotos stać na Hancocka i Andersena. Rok temu ,, chwyciliśmy '' Tomka i Rycha. Tak wzmocnione ( choć to kolejny z transferowych spekulacji ) Wybrzeże będzie wymagającym rywalem. Z tym warunkiem ( wzmocnienia z czołówki GP ) zyskują inne - grożniejzse oblicze. Zorro z kolei kilkakrotnie z dystansem odnosił się do siebie w roli e- ridera i ( raczej ) opuści szeregi Gdańszczan.

MoherPower 
MP

Team: Falubaz
Wysłany: 2008-11-21, 20:57   

Bartek89 napisał/a:
Zielonka już nie będzie tak fikać przy Śląskiej

A dlaczego nie? Mamy ten sam skład i 90% szans na lepszy wynik, tzn Iversen raczej już nie pojedzie drugiego TAKIEGO sezonu. Ponadto Lindgren i Zengota też powinni być lepsi, niż dzisiaj. Dobruc i Protas na podobnym poziomie. Kłopot może być z Walasem, bo nie wiadomo czy da radę pogodzić GP i ligę (Iversen np w tym roku nie dał rady).

No ale skoro Wy nas widzicie na szóstym miejscu... naprawdę wszyscy inni AŻ TAK się wzmocnili?

Co do Was, to możliwy postęp widzę tylko na pozycji 4/12, bo Zagar raczej jest lepszy, niż Ferjan. Ale już ten Okoń i Ruud... no nie wiem, kroi Wam się dziura w składzie. Tyle że już tylko jedna.

TG, PK i RH raczej lepiej nie pojadą. Tzn RH może się trochę poprawić, a RK pogorszyć. Pewnie wyjdzie na zero.

Będziecie mieć też lepszych niż w tym roku juniorów. No ale my też.

Acha, no i tak generalnie to ciekaw jestem Waszego Adika. Rok temu Zengota też miał jeno przebłyski, a w tym sezonie już pomykał jak stary. Ciekawe, czy Adik też da radę, bo ten sezon miał podobny jak Zengota poprzedni... no ale jeśli THJ będzie mu blokował miejsce, to czarno to widzę.

Obie nasze drużyny wydają się być wyrównane - po mojemu z lekką naszą przewagą. Ale jaki to da wynik derbów? To już będzie zależało od dyspozycji dnia. W tym roku Wyście nie trafili. My tak. No ale naszym pewnie łatwiej trafić - bo lepiej wiedzą, o co chodzi w tych derbach...

Pozdrawiam

Bartek 

Wysłany: 2008-11-21, 21:09   

Wybrzeże nie wie nawet jeszcze jak będzie wyglądało wsparcie ze strony Lotosu...ostatnio pojawiła się informacja na ten temat. Prezes Polny mówił również o tym co Komarnicki rok temu, tzn o tym że jest zszokowany wymaganiami finansowymi zawodników. Tak więc nie ma się co podniecać, że Wybrzeże=Lotos, ponieważ ich budżet jest uzależniony właśnie od tego jednego koncernu.

Rok temu też mówiono, że Rzeszów stanowi w miarę solidną drużynę, bo to, bo tamto. I co się okazało? Bjerre niewypał, Żarówa się przepaliła :mrgreen: , reszta bez komentarza. Tylko Zagar coś jechał. Tak samo może być z Gdańskiem. Nawet jeśli dołączy ktoś z dwójki Hancock-Andersen (na pewno nie dwóch jednocześnie, po prostu nie będzie tyle kasy), to i tak drużyny to nie zbawi. Wystarczy popatrzeć na naszą druzynę z minionego sezonu. Mieliśmy dwóch naprawdę mocnych zawodników, ale reszta, poza PiKejem, odstawała od nich sporo, i właśnie przez to często jechaliśmy mizerię, jako całość. Wyszło kilka spotkań. Tak samo (w najlepszym wypadku!) będzie z Wybrzeżem.

Poza tym Herbie prawdopodobnie zostanie w Częstochowie, a wykopsają Ułamka ;-)
Tak więc teoretycznie:
Andersen
Jabłoński
Pedersen
Zorro
"jakiś Polak" :mrgreen: (żeby było trzech) może Kościecha?
Forsberg
Sperz/Szymko

w obwodzie Gafurov.

i gdzie tu ogień? Oczywiście mogą też ściągnąć jeszcze kogoś z trójki Bjerre-Nicholls-Harris, ale to nie będzie mega wzmocnienie.

MoherPower, nie miałem na myśli tego, że tym razem to my na pewno wygramy, ale nasze szanse chyba rosną, tak jak sam to zauważyłeś. Już nie będzie tak, że Ferjan z Monbergiem "nie wiedzą, co się dzieje". Będzie Zagar (który przy W69 trzasnął bodajże 12 :-D , u nas jeszcze więcej) i Okoniewski oraz Ruud, a to oznacza, że poprzeczka dla rywali idzie w górę, wiadomo, że nie poprawiliśmy składu jakoś znacznie, ale powinno być lepiej.

Scot fzg 

Wysłany: 2008-11-21, 21:39   

Jak dla mnie to z Zagarem i Okoniem ekipa Stali będzie zdecydowanie silniejsza.Okon jesli pojedzie ze startu to jest w stanie ograć każdego,a Słoweniec to napewno facet na 9 pkt,i chyba co dla fanów Stali jest najważniejsze to strasznie wymiata na W69.No ale jak będzie to sie okaże.
TYLKO FALUBAZ

Pawlik 

Wysłany: 2008-11-21, 22:12   

Panowie, kilka faktów:
1. Bjarne Pedersen zostaje w I lidze (Tarnów?)
2. Zetterstroem wciaz sie zastanawia czy zostac w Gdansku
3. Znajac zycie Andersen zostanie w Toruniu
4. Nie wierze zeby CKM puscil Hancocka a zostawil, mimo wszystko, niepewnego Ulamka.
5. Mowicie, ze Zagar bedzie wzmocnieniem - przypomne Wam tylko sezon w Toruniu (sr. 1.3?), czyli cos a'la Monberg. Spokojnie z ta walka o medale.
Podsumowujac, wszystko zweryfikuje tor. Dziekuje.

GIĘTY 

Wysłany: 2008-11-21, 23:31   

MoherPower napisał/a:
Acha, no i tak generalnie to ciekaw jestem Waszego Adika. Rok temu Zengota też miał jeno przebłyski, a w tym sezonie już pomykał jak stary. Ciekawe, czy Adik też da radę, bo ten sezon miał podobny jak Zengota poprzedni... no ale jeśli THJ będzie mu blokował miejsce, to czarno to widzę.

Dokładnie! Też dostrzegam taką analogie i wierzę, że Adik pójdzie w ślady Zengoty. Jedyny problem jaki dostrzegam to fakt, że mogą oboje wystrzlić(Adik i THJ)... Ale czy to nasz problem?

MoherPower napisał/a:
No ale skoro Wy nas widzicie na szóstym miejscu

Moher... Już nie łap za słówka... Na szóstym miejscu wskazuje Was KSM. Ja osobiście typuje Falubaz, oczko niżej od Stali. Czyli na 4 miejscu. Pasuje?
O Holender! Ale by było... Podwójne Derby z Falubazem z tym, że te drugie o medal...

Bartek89 napisał/a:
Tak więc teoretycznie:
Andersen
Jabłoński
Pedersen
Zorro
"jakiś Polak" (żeby było trzech) może Kościecha?
Forsberg
Sperz/Szymko

Pedersen zostaje w pierwszej lidze. Zorro, pewnie też natomiast Kościecha ma ważny kontrakt z Apatorem... Myślisz, że KST go wypożyczy? ;-)

Pawlik napisał/a:
Mowicie, ze Zagar bedzie wzmocnieniem - przypomne Wam tylko sezon w Toruniu (sr. 1.3?), czyli cos a'la Monberg. Spokojnie z ta walka o medale.

Nie chcę mi się sprawdzać jaką Zagar miał dokładnie średnią w 2007, wiem jedynie, że w tamtym roku walnął komplet przy Wrocławskiej. W ubiegłym sezonie śmigał aż miło... A wiesz dlaczego? Bo nie miał na głowie GP, a w 2007 miał.

MoherPower 
MP

Wysłany: 2008-11-22, 14:00   

1. Jeśli zarówno THJ jak i Adik odnotują wzrost formy to Adik może mieć problem, żeby pójść śladem Zengoty. Bo nie będzie miał za dużo okazji, żeby się objeżdżać w e-lidze. Zengiemu się w tym roku udało GŁÓWNIE DLATEGO, że był najlepszym juniorem=pierwszym kandydatem zarówno do odjeżdżenia biegów juniorskich, jak i do rezerwy zwykłej.

2. Moim zdaniem Leszno będzie na tym samym poziomie albo i trochę silniejsze. Toruń - tu już zależy, czy utrzymają Andersena. Czewa będzie słabsza, ZG i Gorzów mocniejsze. Generalnie myślę, że różnice w pierwszej czwórce w przyszłym roku będą niewielkie. W każdym razie nie powinno już być przepaści w półfinałach. Faktycznie mogą nam się trafić derby o 3 miejsce :-D

3. Zagar powinien śmigać lepiej bez GP - bezsprzecznie. Podobnie jak u nas NKI. Trochę się tylko boję o Walasa - z tych samych powodów (GP)...

robander 

Wysłany: 2008-11-22, 17:12   

Czyżby start w GP okazał się pyrrusowym zwycięstwem? Nie jestem w stanie określić wpływu uczestnictwa riderów w GP na zniżkę/zwyżkę ich e- ligowych startów. Z powyższych wypowiedzi wynika, że udział w GP odbija się ujemnie na rzeczywistości ligowej. Czy tak jest w rzeczywistości? Naprawdę nie wiem. ale mam w tym temacie swoją opinię: zawodnicy zwykle ( w większej większości ) są uczestnictwem w GP zmobilizowani: dłubią przy sprzęcie ( niekoniecznie oni ), zakupują nowe silniki, wyszukują topowych tunerów - co by nie pisać ----> chcą siebie i swój sprzęt wznieść na wyżyny, hen w górę i wyżej - ile starczy tylko możliwości. A to może tylko procentować w e- ligowej rywalizacji. Chociaż...tak do końca tego nie wiem. Tak przypuszczam.
Zatem: starty w GP uskrzydlają, czy skrzydła podcinają?

Bartek 

Wysłany: 2008-11-22, 17:37   

Cytat:
Myślisz, że KST go wypożyczy?

Holder przeszedł w wiek seniora, tak więc podstawowa piątka KST to: Jaguś, Miedziński, Andersen, Sullivan i wspomniany Chris. Dla Kościechy miejsca nie ma, pod warunkiem oczywiście, że zostanie Hans. Jest jeszcze Ząbik, ale co z nim, to też nie wiadomo. W skrócie, sądzę, że jeśli pojawi się korzystna oferta, to Toruń być może puści popularnego Kostka, w końcu Wybrzeże i tak nie będzie stanowiło większego zagrożenia.

MoherPower 
MP

Wysłany: 2008-11-22, 22:37   

robander napisał/a:
Czyżby start w GP okazał się pyrrusowym zwycięstwem? Nie jestem w stanie określić wpływu uczestnictwa riderów w GP na zniżkę/zwyżkę ich e- ligowych startów. Z powyższych wypowiedzi wynika, że udział w GP odbija się ujemnie na rzeczywistości ligowej. Czy tak jest w rzeczywistości? Naprawdę nie wiem. ale mam w tym temacie swoją opinię: zawodnicy zwykle ( w większej większości ) są uczestnictwem w GP zmobilizowani: dłubią przy sprzęcie ( niekoniecznie oni ), zakupują nowe silniki, wyszukują topowych tunerów - co by nie pisać ----> chcą siebie i swój sprzęt wznieść na wyżyny, hen w górę i wyżej - ile starczy tylko możliwości. A to może tylko procentować w e- ligowej rywalizacji. Chociaż...tak do końca tego nie wiem. Tak przypuszczam.
Zatem: starty w GP uskrzydlają, czy skrzydła podcinają?

Dla najlepszych są obojętne, dla tych słabszych - bywają obciążeniem. Najlepszy sprzęt idzie na GP, na ligę gorszy. Koncentracja - na GP, na ligę mniejsza. Etc, etc. Najlepszymi dowodami są właśnie Zagar i Iversen. DObrze jeżdżą w lidze tylko w tych sezonach, kiedy nie jeżdżą w GP.

GIĘTY 

Wysłany: 2008-11-23, 10:27   

MoherPower napisał/a:
2. Moim zdaniem Leszno będzie na tym samym poziomie albo i trochę silniejsze. Toruń - tu już zależy, czy utrzymają Andersena. Czewa będzie słabsza, ZG i Gorzów mocniejsze. Generalnie myślę, że różnice w pierwszej czwórce w przyszłym roku będą niewielkie. W każdym razie nie powinno już być przepaści w półfinałach. Faktycznie mogą nam się trafić derby o 3 miejsce

Oj... Ja twierdze, że Leszno będzie dużo silniejsze niż w tym sezonie. Między innymi z takich samych powodów jak Falubaz czy Stal. Pavlic i Pawlicki, będą rok starsi i coraz to groźniejsi nie tylko na Smoku; Kasprzakowi odpadają starty w GP... to na pewno wyjdzie mu na plus.
Natomiast Toruń będzie słabszy bez względu na to czy zostanie "Bajkopisarz". W tym roku o ich sile stanwiło sześciu równych - mocnych zawodników w meczowym składzie, teraz z pozycji juniorskiej wypada Holder. W te miejsce niech wskoczy Vaculik czy Kus. To i tak duże osłabienie.
Bartek89 napisał/a:
W skrócie, sądzę, że jeśli pojawi się korzystna oferta, to Toruń być może puści popularnego Kostka, w końcu Wybrzeże i tak nie będzie stanowiło większego zagrożenia.

Mnie się wydaje, że Anioły będą chciały mieć sześciu seniorów... Żeby była rywalizacja o miejsce w składzie i jakieś wyjście awaryjne w razie czyjejś kontuzji. A, że raczej przesądzone jest odejście Ząbika do pierwszej ligi na wypożycznie zostają: Jaguś, Miedziński, Sullivan, Andersen, Holder i właśnie Kościecha.

robander 

Wysłany: 2009-01-09, 20:10   

Składy w e- klasie niemal domknięte - pozostało niewielkie pole manewru - raczej w drugiej i trzeciej linii. Smaczku rywalizacji w 2009 dodały: transfer Andersena do Paliw i jego brak w przypadku Hancocka. Gdańszczanie i Czewianie podnieśli swoje notowania. Poza ( i to nie do końca ) Polonistami w e- klasie nieco się wypłaszczyło. 2009 będzie w porównaniu do 2008 sezonem wyrównanym. Beniaminków dwóch, ale na pewno nie z żółtodziobatym obliczem. Raczej z nieobliczalnymi możliwościami.

pablo32 

Wysłany: 2009-01-10, 14:13   

Co masz na myśli, że Czewa podniosła swoje notowania? Opuścił ich przecież Ułamek, więc nie wiem, co miałeś na myśli.

Daylight 
Speedway fan

Wysłany: 2009-01-10, 18:27   

jak juz wiadomo Andersen poszedł do Gdańska. ;]

robander 

Wysłany: 2009-01-10, 22:49   

pablo32 napisał/a:
Co masz na myśli, że Czewa podniosła swoje notowania? Opuścił ich przecież Ułamek, więc nie wiem, co miałeś na myśli.

Tak, tak - zagalopowałem się: jednak to, że Hancock zostaje w Czewie ( a wydawał się mocno do wyjęcia ) i wzloty Lewisa Bridger'a i to niewiarygodne skiszenie końcówki sezonu ( taaaka obsuwa nie nadaje się do powtórki ).
Rzeczywiście - odejście Ułamka - obniży notowania Jasnogórzan o pokaźny ułamek :mrgreen:

GIĘTY 

Wysłany: 2009-01-21, 08:41   

http://www.sportowefakty....owa-i-toruniem/

Pewnie już to widzieliście na sf.pl
Trzeba przyznać, że dość ciekawe. No oczywiście nic nie oznacza ale chyba sensowniejsze jest od tego co piszę MoherPower w temacie Stali Gorzów.
Czwarte miejsce Stali po rundzie zasadniczej nie byłoby złe, ale co cieszy niezmiernie chyba każdego kibica z Gorzowa - Falubaz w tej wyliczance kibica z Leszna uplasował się na 7 miejscu. Dodam tylko, że w zestawieniu KSM na sezon 2009, ZKŻ też plasuje się na siódmym miejscu. Tyle, że tam Stal plasuje się na trzecim miejscu przed Włókniarzem, zaś Toruń przed Lesznem.

boberGW 

Wysłany: 2009-02-02, 15:47   

http://www.sportowefakty....kryzysowa-liga/
To wróżenie z fusów, już w ogóle jest niekorzystne dla południowców. Jednak, chyba redaktor piszący ten felieton trochę się zagalopował. Na pewno Falubaz nie spadnie, no chyba, że zdarzy się jakiś kataklizm w postaci kontuzji Walaska i Dobruckiego.Natomiast Gdańsk jest dla mnie głównym kandydatem do spadku. Ich wzmocnienia były niewystarczające. Nawet Andersen nie jest niewiadomo jakim pewniakiem, nie wspominając już o reszcie. Bjerre ma za sobą słaby sezon, a teraz dojdzie mu jeszcze GP, skórnicki to jak dla mnie nie jest zawodnik na ekstralige. O reszcie nie wspomnę. To jest skład, który nie wygrałby pierwszej ligi.
Bydgoszcz bedzie bardzo mocna na swoim torze, jednak na wyjazdach nie wywalczą nawet punktu. Myślę, że na meczach wyjazdowych Sajfudinow nie będzie tak dużym atutem jak na własnym torze. Pozostali prócz Jonssona nie gwarantują zdobywania punktów.
Uważam, że kwestia utrzymania rozegra się między tymi dwoma klubami z niewiekim wskazaniem na Bydgoszcz.
Dalej widzę dużą grupę walczącą o podium: Zielona, Wrocław, Toruń, Czewa i my. Wszystko tu będzie możliwe przy czym na awans do czwórki typuje Gorzów, Toruń i Zieloną, choć nikogo bym nie lekceważył.
Mistrzowski tytuł przypadnie najprawdopodobniej Dla Leszna. Mają bardzo mocną ekipę z niezwykle silnymi juniorami, którzy w każdej chwili mogą zastąpić słabszego seniora.
Liga będzie w tym roku strasznie wyrównana i mam nadzieję, że przy odrobinie szcześcia uda nam sie stanać na podium.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

paraz 

Wysłany: 2009-02-07, 09:31   

boberGW napisał/a:

Bydgoszcz bedzie bardzo mocna na swoim torze, jednak na wyjazdach nie wywalczą nawet punktu. Myślę, że na meczach wyjazdowych Sajfudinow nie będzie tak dużym atutem jak na własnym torze. Pozostali prócz Jonssona nie gwarantują zdobywania punktów.

Sądzę, że jeden mecz na wyjeździe wygramy póki co nie mówię gdzie - sam się o tym przekonasz, że nie tylko AJ i Emil będą punktowali na wyjazdach. :) Nie posuwaj się do takich stwierdzeń bo potem trzeba się puknąć w głowę i przyznać że było się w błędzie. Jeśli wysoko będziemy wygrywać u siebie i zgarniać bonusy to wiesz.. :)

Odpowiedz do tematu