Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa
Autor Wiadomość
Pao 

Wysłany: 2010-05-02, 20:37   Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa

Został tydzień do meczu. Naszym najbliższym rywalem będzie Włókniarz Częstochowa, czyli powrót na stare śmieci Holty i Karlssona. Mecz z gatunku takich, w których trzeba poniżyć rywala, zwłaszcza że jest zdecydowanie słabszy i nie odegra większej roli w układzie górnej części tabeli.

Skład jaki widziałbym w niedzielę:
9. Gollob
10. Suchecki - mecz z tych które są wygrane już przed sezonem, więc można dać mu szansę. Ruud nie musi na siłę szukać szans poprawienia średniej.
11. Zagar
12. Gapiński
13. Pedersen
14. Zmarzlik
15. Cyran - powód taki sam jak u Suchego, niech pojadą sobie ze Zmarzlikiem po 3 biegi, I bieg będzie raczej w plecy więc chłopaki nie mają nic do stracenia

55 punktów w takim meczu to będzie OBOWIĄZEK zawodników Stali.
Ostatnio zmieniony przez Pao 2010-05-02, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  

Grzechu87 

Wysłany: 2010-05-02, 21:00   

Fajnie by było ale o 2 zawodnikow z Gorzowa zadłużo ;-) tak samo myśle dobry skład podałes , tylko nie wierze w to ze w gorzowie zobaczymy kiedyś aż tylu miejscowych 8-)

Scorpio 

Wysłany: 2010-05-02, 21:12   

Oto fragment postu Pao: "Skład jaki widziałbym w niedzielę:
9. Gollob
10. Suchecki - mecz z tych które są wygrane już przed sezonem, więc można dać mu szansę. Ruud nie musi na siłę szukać szans poprawienia średniej.
11. Zagar
12. Gapiński
13. Pedersen
14. Zmarzlik
15. Cyran - powód taki sam jak u Suchego, niech pojadą sobie po 3 biegi, I bieg będzie raczej w plecy więc chłopaki nie mają nic do stracenia."

Ja uważam, że pod nr.14 można by wystawić Przemka, w końcu zadebiutuje przed nową publicznością (tzn. przed kibicami Stali). Pomimo dzisiejszego bardzo skromniutkiego dobrobku, Pawlicki powinien jeździć w meczu z Włókniarzem. Warto na jeden mecz odstawić od składu Zmarzlika. A po co przyszedł Pawlicki? Po to, żeby pozostali młodzieżowcy wzieli się do roboty :!: Będe powtarzał po raz kolejny: MUSI BYĆ MOTYWACJA :!: Co do Sucheckiego-popieram ten pomysł. Jestem ciekaw, jak się spiszą PiKej i Rysiek :?:

Rad 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-05-02, 21:50   Czewa

Proponuję by odpoczął Ruud i Zmarlik. W ich miejsce może pojechać Suchy i Cyran lub Przemek Pawlicki, Cyran i Masters. Nie zapominajmy, że mamy jeszcze opcję z 3. juniorami w składzie i ostatecznie jeżeli Ruud będzie bał się swojego cienia jest to możliwe. Osobiście jestem zwolennikiem puszczenia Sucheckiego w meczu, który nie będzie na styk, a więc w najbliższym z Czewą.

Jestem ciągle pod wrażeniem jazdy Tomka Golloba. Co on wyrabia w tym sezonie ? Zachwyt.

PS. Ale Leszno silne.

GoLLoBssoN 
BRYLANT

Wysłany: 2010-05-03, 08:03   Re: Czewa

Rad napisał/a:
Jestem ciągle pod wrażeniem jazdy Tomka Golloba. Co on wyrabia w tym sezonie ? Zachwyt

Leszno (3,3,3,3,3,2*)
Wrocław (3,3,3,3,1)
Tarnów (3,2,3,3,3)

I wychodzi z tego piękne 2,81

W poprzednim sezonie aż tak nie zachwycał w lidze, za to błyszczał w GP. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie zarówno w lidze, jak i w cyrku Olsona...

Co do meczu, oczywiście zwycięstwo pewne. Ważne tylko w jakich rozmiarach, aby ewentualnie zabezpieczyć sobie w rewanżu bonus...

PatriotKSSG 

Wysłany: 2010-05-03, 08:13   

Cytat:
A po co przyszedł Pawlicki? Po to, żeby pozostali młodzieżowcy wzieli się do roboty :!: Będe powtarzał po raz kolejny: MUSI BYĆ MOTYWACJA :!:

ale sądzisz, że oni podchodzą do meczu z myślą "ee wale to, przespaceruje te 4 kółeczka i wracam do domu na kompa" ? na pewno tak bardzo chcą się pokazać, że nie zdziwiłbym się, że właśnie to ich 'spala'.

Scorpio 

Wysłany: 2010-05-03, 09:08   

Mam 2 ciekawe warianty, co do składu na najbliższy mecz:

Wariant 1:
9.Z.Suchecki,
10.T.Gollob,
11.T.Gapiński,
12.M.Zagar,
13.N.Pedersen,
14.Ł.Cyran,
15.P.Pawlicki.

Wariant 2:
9.Z.Suchecki,
10.N.Pedersen,
11.T.Gapiński,
12.M.Zagar,
13.T.Gollob,
14.Ł.Cyran,
15.P.Pawlicki.

Dlaczego wypisałem 2 możliwości i czemu takie przestawienia w składzie? Ponieważ wszystko będzie zależało od decyzji Czernickiego, tzn. który z liderów pojedzie z juniorem. Jeśli jeden z naszych liderów pojedzie, czy to z Cyranem, czy to z Pawlickim, to drugi pojedzie z Suchym, ale jako "dycha". Dajmy szansę "Zibiemu", niech się wykaże w meczu, może nawet warto go puścić na pierwszy bieg nominowany :?: Poza tym w takim 11. biegu możemy zastasować duet Gollob-Pedersen, by go znowu zastosować w ostatnim biegu :!: Niewiadomo, jak się spisałby Gapa, gdyby był nr.11 i jechał w biegu 12. :?: Może powalczyłby z Holtą o pierwsze miejsce. Ale to takie gdybanie...Natomiast 13.gonitwa będzie taka w miarę optymalna, tzn. para Suchecki-Zagar. Co do juniorów: puściłbym ich po 3 biegi, niech się wykażą i zobaczymy, co dalej. Jak Stal będzie miała bardzo dużą przewagę punktową, to: Cyran pojedzie 3 swoje biegi (zgodnie z tabelą biegów)+1 z 1.biegu, a Przemek 1.bieg+1 bieg z "konta" Cyrana i jeszcze będzie miał możliwość zastępowania seniorów (pod warunkami, że Stal będzie miała bardzo pewną przewagę, a Przemek pojedzie z nr.15). Trochę przekombinowany skład, prawda :?: ;-)
PatriotKSSG napisał/a:
ale sądzisz, że oni podchodzą do meczu z myślą "ee wale to, przespaceruje te 4 kółeczka i wracam do domu na kompa" ?
Można ich o to zapytać się osobiście :-P Ale na serio, wiadomo, że Paweł stara się i ma duże możliwości, ale niestety jest duże parcie na wynik, a Władek nie będzie (niestety) czekał w nieskończoność, kiedy młodziak "obudzi się". Życzę "Zamarzniętemu", żeby jednak się nie spalał, bo to chyba najgorsze.

Pao 

Wysłany: 2010-05-03, 09:37   

Cytat:
ale sądzisz, że oni podchodzą do meczu z myślą "ee wale to, przespaceruje te 4 kółeczka i wracam do domu na kompa" ? na pewno tak bardzo chcą się pokazać, że nie zdziwiłbym się, że właśnie to ich 'spala'.

Już przestańcie się czepiać tych młodzieżowców! Widzieliście jaką stratę miał wczoraj Zmarzlik w biegu XII do Ułamka? Nie więcej niż 7 metrów. Pawlicki jest nam absolutnie niepotrzebny do "straszakowania". Od tego są Gustafsson i Masters.

Co do reszty przedstawionego przeze mnie składu zdania nie zmieniam.

kibicgorzowski 

Wysłany: 2010-05-03, 09:37   

Mecz jeden z "lzejszych "w tym seoznie . Ale no trzeba tez jechac i walzcyc . NIkt sie nie polozy pzred Nami. Co do składu mozna wiele pokombinowac i mam nadzieje ze Cze cze cos pozmienia. Juniorka jak najwiecej jazddy w tym meczu . Mysle ze Tomek odda jeden a moze nawet dwa wyscigi na rzecz młodego . Jezeli wynik bedzie juz bezpieczny.A pojedynki Tai Cyran byly by ciekawe. A moze to Pawlickeigo nie dawac . Wcale nie błyszczal pzrez te 4 wyscigi w Tarnowie . A tak gadal z elubi ten tor itp . Zmarzlik jechal dwa i w tym drugim trzymal sie stawki nie odstawal 30 metrow . Suchecki tez obowiazkowo .Wkoncu ktos (prezes)keidys gadal ze stawiamy na naszych juniorow . Naszych!!!!! para Cyran Zmarzlik i nie ma innej opcji . Pawlicki wypozyczony rozjezdzi sie i ucieknie spowrotem a nasi jak stali w meijscu tak dalej beda stali ba nawet beda sie cofac. i Nastepnego roku znowu polowanie na juniora. Troche to jest zalosne i smieszne. Gorzowska para na juniorce w tym meczu !! i Zmarzlik 5 startow obowiazkowo !!!

BartEEck 

Wysłany: 2010-05-03, 09:52   

witam wszystkich serdecznie :)
Ja osobiscie bardzo chciałbym w składzie Suchego... liczę że ten chłopak naprawdę da rade w ekstralidze. Podam tutaj chociazby przyklad Piotra Śqiderskiego. Pamietacie jak kilka sezonów temu jeździł w Falubazie? Nie pokazał nic! A spójrzcie teraz! Myslę że Suchecki tez jest gotowy na jazdy w najwyzszej lidze :) Dać mu dobry sprzęt i z Gollobem nie jeden bieg wygrają na 5:1 i co najwazniejsze... Suchecki walczy! Nie to co Ruud. Takie moje zdanie :)

Mam pytanie... Jesli oddałem krew ostatnio i otrzymałem bilet na mecz z Bydgoszczą, to mogę wejść na mecz z Częstochową? Bo cos słyszałem że trzeba wymieniac itp. Ja nic narazie nie wymieniałem. tak jak dostałem tak leży nie ruszany na półce :)

Pozdrawiam :D

viperofp

Wysłany: 2010-05-03, 11:17   

Przestańcie PISAĆ dajcie komus dobry sprzęt to będzie dobrze jeździł , to ja proponuje zęby GOLLOB dal sprzęt Mastersam i innym i będziemy wszędzie wygrywać po 5:1 , OPANUJCIE się nikt tak naprawdę łatwo nie oddaje swoich tumerow.

niop

Wysłany: 2010-05-03, 11:32   

3 mecze, 5pkt. fajno.Ale ja radził bym zachować spokój.A już pisanie o jakimś obowiązku zdobycia 55 pkt....W teorii meczyk dość łatwo dla nas.Gollob, Nicki, Zagar zrobią swoją a wynik zależy od reszty naszych riderów.Osobiście wszystko powyżej 50 pkt biorę w ciemno.Skład?Identyczny jak na Tarnów.

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-05-03, 11:58   

Mecz wydaje się łatwy i za pewne taki będzie w Czewie mogą powalczyć tylko Holta, Karlsson Davidsson i ewentualnie słaby w tym sezonie Woffinden. Ciekawy jestem szczególnie postawy ex Stalowców Ryśka i Pikeja :mrgreen: . Jeżeli chodzi o nas to też dałbym szanse Suchemu myśle, że Ruud się nie obrazi :mrgreen: . Dałbym również Cyrana w miejsce Zmarzlika, który już miał kilka swoich szans i niestety ich nie wykorzystał. Chyba pojedziemy na derby jako lider tabeli nie pokonany hehe ;) a Falubaz wręcz przeciwnie ... Dawno nie pamietam już takiej sytuacji hehe ;)

Pozdro ! :D

boberGW 

Wysłany: 2010-05-03, 12:22   

Ja bym nie lekceważył Częstochowy, zwłaszcza, że Pikej i Holta bardzo dobrze znają nasz tor. Oczywiście nie na tyle, żeby nas pokonać, jednak nawet wynik w okolicach 50-40 mnie nie zdziwi. Już bardziej od Dawidsona obawiałbym się u nich Bridgera. W zeszłym roku na naszym torze prezentował się bardzo dobrze i również w tym roku radzi sobie dobrze w lidze.
Najbardziej jestem ciekawy postawy Pawlickiego na naszym torze i mam nadzieję, że w końcu wygramy pierwszy bieg, a w całym meczu juniorzy zdobędą ok 7-8 pkt.
Odnoszę też wrażenie, że powoli zaczyna łapać o co chodzi w tym sporcie Gapiński i podejrzewam, że w końcu się odnajdzie.
Za to jeśli Komarnicki na poważnie chce dać szansę Zibiemu to myślę, że mecz z Częstochową będzie ku temu najbardziej odpowiedni.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

mareklonger 

Wysłany: 2010-05-03, 13:21   

boberGW napisał/a:
Ja bym nie lekceważył Częstochowy, zwłaszcza, że Pikej i Holta bardzo dobrze znają nasz tor.

Z tym się zgadzam. Pewnie nie zrobimy tego, co Leszno, ale i tak mam nadzieję, że pokażemy klasę w tym meczu. Suchecki za Ruuda? Jak najbardziej! Bo kiedy jak nie teraz?

A co do juniorów, Zmarzlikowi dajmy wolne, może jak poczuje głód żużla, to wtedy mu pójdzie, np. w meczu derbowym. Osobiście jestem za tym, by pojechali Pawlicki i Cyran. Przemek pojechał kiepsko wczoraj, mógł co prawda lepiej zadebiutować. Teraz przed nim treningi na naszym torze, może w niedzielę pójdzie mu lepiej. Wciąż wierzę, że jest po prostu nierozjeżdżony i jeszcze pokaże na co go stać. A Łukasz? Niech jedzie, dajmy mu szansę. Być może trafi z formą, a wtedy będzie z niego pociecha.

radzio 

Wysłany: 2010-05-03, 13:24   

Hurra optymizm na forum. Ale Stal wciąż musi budować zespół. Tak aby za dwa tygodnie w Zielonej pojechali pewniejsi i w końcu wygrali z Falubazem. Do tego potrzeba aby zawodnicy wywalczyli sobie miejsce w składzie na treningu dzień przed meczem z Włókniarzem, a nie otrzymywali jakies dzikie karty. Suchecki musi uwierzyć w siebie i pokonać Ruuda na treningu i to będzie legitymacja do dalszych występów. Podobnie wyjasnic pewne kwestie muszą Pawlicki, Zmarzlik, Cyran i Gustaffson.
Częstochowa wcale nie musi być taka słaba. W Lesznie mało który zespół będzie w stanie powalczyć. Liga zas rządzi się swoimi prawami i jak pokazuje ostatnia kolejka każdy może wygrać z każdym.

mareklonger 

Wysłany: 2010-05-03, 18:15   

Żaden huraoptymizm. Jasne, że nie jesteśmy jeszcze druzyną, która może walczyć o najwyższe cele, ale jeśli zrobi się arę kroków do przodu, to będzie super! Chodzi mi o pewną drugą linię, o juniorów... A co do Suchego, to też jestem za tym, żeby wywalczył sobie miejsce w składzie na treningu. To, że widizałbym go w składzie za Davida, nie znaczy że tak o ma sobie wskoczyć, ale żeby się zmobilizował i pokazał, że on też może jeździć w e-lidze. Podobnie, jeśli chodzi o Cyrana.

hawajczyk28 

Team: gorzow
Wysłany: 2010-05-03, 18:23   

Mam nadzieje ze zwyciestwo zapewnimy sobie juz przed biegami nominowanymi.Nie mozemy lekcewazyc zespolu Z Czestochowy o ile o liderow jestem spokojny pomimo ze dzien wczesniej jezdza w Gp Szwecji ,to druga linia i juniorzy musza cos wkoncu udowodnic.Mysle ze wygramy 54-36

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2010-05-03, 21:47   

Krótko:
meczyk do odjechania, taki trening punktowany ;-)
Wiadomo, że sport sportem ale w normalnych warunkach 52 w górę.
Okazja do sprawdzenia Suchego i Pawlickiego (po raz pierwszy/drugi i ostatni).
Oby do 16.maja nasza II linia dociągła...

BartEEck 

Wysłany: 2010-05-03, 22:00   

Mam pytanie... Jesli oddałem krew ostatnio i otrzymałem bilet na mecz z Bydgoszczą, to mogę wejść na mecz z Częstochową? Bo cos słyszałem że trzeba wymieniac itp. Ja nic narazie nie wymieniałem. tak jak dostałem tak leży nie ruszany na półce :)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2010-05-03, 22:32   

Bilet na mecz ze zbiorki krwi mozesz wymienic w dniu spotkania w kasie nr 7.

A wracajac odnosnie meczu... to trening treningiem, ale jednak trzeba sie sprezyc i wygrac jak najwiecej. O tym kto pojedzie powinny tak naprawde zdecydowac treninigi. Nie ma co dawac takiego Sucheckiego jesli bedzie przegrywal z Ruudem, bo przeciez to moze byc jego ostatni mecz w sezonie. Ciekawe czy tak zaryzykuje?

Cyran z tego co slyszalem gorzej radzi sobie na treningach, wiec nie wiem czy jest sens wstawiania go za Zmarzlika? Nagle sie obudzi?

Niech przyjedzie Ruud wczesniej i walczy na treningach z Sucheckim o to miejsce.

darkis 

Wysłany: 2010-05-04, 16:16   

Pozwole sobie zabrac glos w dyskusji o meczu z Czestochowa.
Moim zdaniem powinnien jechac Suchecki, choc uwazam ze jest slabszy od Ruuda, to niech jedzie, aby niedowiarka pokazac ze raczej sie nie nadaje na elige...No chyba ze sie myle...(bardzo chcialbym sie mylic)..Bo jesli podpisano kontrakt z Suchym to chyba Czestochowa jest odpowiednim przeciwnikiem aby pozwolic mu jechac...Bo jesli pojedzie slabo to raczej pozostala czesc druzyny nadrobilaby ewentualne straty..No chyba ze pojedzie dobrze lub rewelacyjnie-) to da to duzo do myslenia .....
CO do juniora...To MAM WIELKA NADZIEJE ze Gustafsona juz nie zobaczymy w naszych barwach, przynajmniej w takiej dyspozycji jak dotychczas...
No wiec Pawlicki no i ...Cyran...Pawel Zmarzlik nic nie pokazal dotychczas..nic ...wiec dajmy szanse Lukaszowi , a noz widelec..nie bylo to trener wie lepiej niz my wiec to on podejmnie decyzje...
pozdro..

boberGW 

Wysłany: 2010-05-04, 16:35   

A wie ktoś może o co chodzi z godziną meczu? NA stronie jest, że o 18 natomiast w komunikacie EKSTRALIGI podano, że o 16?
Jest to dla mnie dość ważne dlatego jak ktoś jest zorientowany proszę o odp.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2010-05-04, 16:43   

Mecz jest o 18:00. W komunikacie Speedway Ekstraligi jest blad.

boberGW 

Wysłany: 2010-05-04, 17:34   

Dzięki wielkie Iman, wiedziałem, że na ciebie będę mógł liczyć.

Mecz do odjechania, lecz jak pisałem wcześniej nie można nie podejść do niego maksymalnie skoncentrowanym. To jest nasz ostatni sprawdzian przed derbami, więc też czas na sprawdzenie ustawień składu. Myślę również, że jak teraz nie sprawdzimy Zbyszka to lepszej okazji już nie będzie. Tym bardziej, że gdyby mecz mu wyszedł byłby idealnym uzupełnieniem składu na mecz derbowy, w końcu jeździł w Zielonej Górze i to z dość dobrym skutkiem. Moja propozycja składu jest taka:

9. Gollob
10. Suchecki
11. Zagar
12. Gapiński
13. Pedersen
14. Zmarzlik
15. Pawlicki

Jeśli chodzi o Cyrana to na razie jestem na nie. On w ogóle nie ma jazdy. Trzeba poczekać aż na dobre ruszą rozgrywki młodzieżowe. Jeśli będzie się tam sprawował lepiej od Pawła i Przemka to czemu nie.
Wie ktoś może czy w MDMP Pawlicki będzie reprezentował nas klub, czy Leszno?

Odpowiedz do tematu