Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sparta Wrocław - Stal Gorzów 25.04.2010
Autor Wiadomość
juniorjay 

Wysłany: 2010-04-22, 14:51   

Simon niedawno zdobył 11+1 w angielskiej.Pozostawił w pokonanym boju np Taia Woffindena lub Fredrika Lindgrena.Ciekawe jak Simon pokaże się w spotkaniu ze Spartą.Czernicki postawił na Pawła pewnie dlatego, że Nicki bardziej go zna i pewnie lepiej z nim pojedzie.Co będzie Gapą?Czy będzie jak z Lesznem czy jak w półfinale w Rawiczu gdzie był 3 i miał 13 punktów.Najbardziej trzeba się martwić o juniorów i Ruuda.Myślę, że Gapa się poprawi.O nasze asy czyli Golloba,Pedersena i Zagara nie trzeba się raczej martwić bo pewnie sobie poradzą.Juniorzy mogą zdobyć chociaż z 5 punktów.Ale myślę, że wygramy te spotkanie.Będzie trudno, ale poradzimy sobie :-)

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2010-04-22, 15:21   

Cytat:
Czernicki postawił na Pawła pewnie dlatego, że Nicki bardziej go zna i pewnie lepiej z nim pojedzie.

Pod numerem 7 jedzie Simon zapewne dlatego, ze trener uwaza go za troche lepiej dysponowanego. Wowczas lepiej bedzie decydowac w ktorym biegu zamienic Zmarzlika czy moze gorzej dysponowanego Ruuda :-)

Mecz zapowiada sie bardzo ciekawie i jakos mam przeczucie, ze o tym kto wygra decydowac bedzie ostatni bieg. Mam nadzieje, ze kolejny raz para Gollob-Pedersen nas nie zawiedzie ;-)

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-22, 15:26   

Taki 1 mały błąd Gapa zdobył 12 a nie 13 pkt. :-P

Co do juniorki niestety Sparta dysponuje o niebo lepszymi więc będzie bardzo cięzko w 1 biegu, osobiście będe się cieszył jak uda nam się urwać punkty w tym biegu i będzie 4-2 w plecy. :-D

mazinho 

Wysłany: 2010-04-22, 15:31   

Hmm mi się nasuwa taka myśl. Patrząc na formę Ruuda i juniorów to trzeba wykorzystać do maksimum potencjał naszych liderów. W takiej sytuacji racjonalnym ustawieniem druzyny jest coś takiego:

1.Zagar
2.Gapiński
3.Ruud
4.Gollob
5.Pedersen
6.Zmarzlik

Przy takim ułozeniu par w 13 biegu, jak i 15, czyli w końcówce mamy dwa razy parę Pedersen-Gollob, która może przechylić szalę wygranej na nasza korzyść. Dodatkowo wcześniej nawet, gdy będziemy przegrywac, to możemy stosować rezerwy taktyczne..Taka strategia pozwoli nam nawet jak przegrywac, to małą ilością punktów, a co się z tym wiąże-zgarniać bonusy. Podobną taktykę zastosował Grzegorz Dzikowski z Cze-wą (Hancock-Pedersen) w 2009 roku w meczu Stal Gorzów - Włókniarz i dzięki temu "Lwy" wygrały 51-39 w Gorzowie, a 13 i 15 bieg został wygrany dwa razy po 5:1 przez gości.

Szczegolnie takie rozwiązanie można stosować na najtrudniejsze pojedynki z Toruniem, zieloną, czy Lesznem, badz po prostu na wszystkich meczach wyjazdowych. Co o tym myślicie:)?

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-04-22, 15:52   

Mazinho nieźle to wykombinowałeś. Ciekawe czy Czernicki na to wpadnie, według mnie powinien to przemyśleć, bo para Gollob-Pedersen w dwóch biegach to może dużo dać, tym bardziej że byłoby to w końcówce meczu i można by odrobić razem 8 punktów w krótkim czasie, ale wiadomo zawsze na 5-1 nie muszą przejeżdżać. Taktyka bardzo dobra według mnie.

Mariner 

Wysłany: 2010-04-22, 19:21   

Ta taktyka nie jest w żużlu niczym nowym.
Od dawna raz na jakiś czas ktoś jej używa (z małymi zmianami bo zmieniał się układ par w 'czwartych' biegach).
Z tego co wiem nie zawsze da się namówić lidera pary na start z zewnętrznych pól na początku meczu ;-) Raczej patrzą na to niechętnie - zwłaszcza na wyjazdach.
Ale np. w Gorzowie, Gollobowi wszystko jedno z którego pola rusza (i tak zrobiony tor jest pod niego) i Ruud czy Gapa mogliby zyskać na numerze prowadzącego parę ...

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-22, 22:41   

W Anglii zakończyło się właśnie niedawno spotkanie pomiędzy Ipswich Witches-Poole Pirates. W tej drugiej a zarazem zwycięskiej drużynie jeździł Madsen jeden z żużlowców Sparty (3,3,1,1) 8pkt. Więc można powiedzieć, że nie jest jako tako dobrze dysponowany. Przywiózł za sobą Scott-a Nicholls-a i to by było na tyle z bardziej znanych osobistości.. Więc czy to będzie słaby punkt Sparty :?:

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-23, 08:07   

J.R Smith napisał/a:
W Anglii zakończyło się właśnie niedawno spotkanie pomiędzy Ipswich Witches-Poole Pirates. W tej drugiej a zarazem zwycięskiej drużynie jeździł Madsen jeden z żużlowców Sparty (3,3,1,1) 8pkt. Więc można powiedzieć, że nie jest jako tako dobrze dysponowany. Przywiózł za sobą Scott-a Nicholls-a i to by było na tyle z bardziej znanych osobistości.. Więc czy to będzie słaby punkt Sparty

Miło popatrzeć na ligę angielską, ale nic ona nie mówi o dyspozycji w Polsce. W zeszłym sezonie w Anglii wymiatał Skórnicki, a pamiętamy, co prezentował w Gdańsku. Zagar też miał zdecydowanie lepszy sezon w Anglii, Ruud w Szwecji, Iversen za granicą był 300% lepszy niż w ZG, Harris... Idąc tropem wyników w Anglii powinniśmy natychmiast podpisać kontrakt ze Screenem, bo prezentuje równą, wysoką formę.
Szwecja jest w miarę porównywalna, ale Anglia z jej dziwacznymi torami to trochę inny sport.

boberGW 

Wysłany: 2010-04-23, 11:20   

Przy taktyce, którą przytoczył mazinho bylibyśmy w stanie odrobić dziesięciopunktową stratę po 12 biegu. Wygrywamy bieg 13 5:1 i rezerwa taktyczna w 14 znów Nicki i Tomek, a potem w 15 znów Nicki i Tomek :-) i wyrywamy 2 punktami ;-)
Jednak taka taktyka może się nie sprawdzić, bo zarówno w 13, jak i 15 wyścigu będzie jechał również JASON CRUMP :-)
Więc taka taktyka ależ owszem, czemu nie, ale nie na Wrocław. ;-)

J.R Smith napisał/a:
Przywiózł za sobą Scott-a Nicholls-a

Akurat przywieść Scotta to ostatnio nie był zbyt duży problem, a to, że Nicholls robi w Anglii punkty to świadczy tylko i wyłącznie o marnym poziomie tej ligi.

Ciekawy jestem, jak nasze asy poradzą sobie we Wrocławiu. Tak naprawdę to będzie pierwszy poważny sprawdzian i test dla naszych liderów. U nich na pewno Liderem prócz Crumpa będzie Janowski, a reszta to wielka niewiadoma, podobnie, jak u nas.
Gapa jeździł we Wrocławiu, jednak tor się trochę zmienił, więc ciężko powiedzieć. W zeszłym roku mecz wygrała nam dobra postawa drugiej linii tj. Jonassona, Ruuda. W tym roku na tych pozycjach, jak na razie kiepsko wyglądamy.
Na papierze skład mamy silniejszy, jednak jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 14:04   

Nie mówiłem, że jest Prze-Kozak bo wygrał ze Scott-em, lecz podkreślałem, że jego wynik nie jest tak dobry te 8pkt jak mogłoby się wydawać, ponieważ najlepszy żużlowiec z którym wygrał to właśnie Nicholls...

W Toruniu jak dobrze pamiętam zdobył tylko 3 pkt w 4 startach bodajże 1 wygrał i same 0 ... Więc może to jest jeden ze słabych punktów Wrocławian :?: :roll:

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2010-04-23, 15:19   

J.R., czy 8 pkt w Anglii to dużo czy mało, to i tak nie ma to żadnego znaczenia w kontekście niedzielnego pojedynku. Więc może to i będzie słaby punkt wrocławian, a może będzie nim Bjerre bądź Jeleniewski czy nawet Janowski. Równie dobrze Madsen może trzasnąć 13 (6) bo stać go na to. A zastanawianie się teraz nad słabymi punktami jest bezsensowne, bo praktycznie nie mamy żadnego porównania w tym sezonie jeszcze.

PS. Przemek, bardzo ciekawa taktyka, sam się nad tym już w zimie zastanawiałem... Do zastosowania 16 maja ;-)

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 16:10   

W sumie to "Wrocławianie" nie jechali u siebie tylko w Toruniu więc tym bardziej są nie wiadomą... :-/ .

A co do tej taktyki tak jak ktoś wcześniej napisał jest jeden mały szczegół - Crump.
Rozumiem raz pokonać Jason-a 5-1, ale nie dwa razy jeszcze we Wrocku, choć w sumie tor po przebudowie, ale to oni chyba jednak mają jakąś teoretyczną wiedzę przynajmniej na temat tego toru... No nic zostały 2 dni oby "Gorzowianie" dobrze wykorzystali ten czas :-P

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2010-04-23, 16:39   

J.R.Smith napisał/a:
Rozumiem raz pokonać Jason-a 5-1, ale nie dwa razy jeszcze we Wrocku

Domyślam się, że nie miałeś przyjemności być we Wrocławiu w zeszłym sezonie, kiedy to właśnie nie kto inny, jak Crump został powieziony i przez Golloba, i przez Holtę, i przez Jonassona, w tym na 1-5.

Poza tym, nawiązując do wcześniejszych postów, jeśli mamy rozpatrywać formę Madsena i upatrywać w nim zagrożenia, to czego my w ogóle szukamy w tym Wrocławiu?

Dr.Lucas 

Wysłany: 2010-04-23, 16:53   

Z tego co widze to niektórzy wątpią w zwycięstwo w niedzielę. Co z tego, że tam jest Crump, skoro tam tylko jest Crump. Bjerre już nie będzie miał takiego super sezonu, przykład mecz w Toruniu, naprawde wspaniały występ kenneta. Zagrożenie będzie oprocz Jasona stanowił tylko Maciek.

Z tego co mi wiadomo, Crump jeszcze odczuwa jakieś bóle i odrętwienia w ręce po kontuzji z zeszłego sezonu. Mimo wszystko stawiam cos w granicach 42-48 dla Stali.

Jeżeli juz mamy przegrać w co nie wierze, to nawet jeśli będzie to załozmy 47-43 to nie ma co sie martwić. W rewanżu i nich zniszczymy i zgarniemy bonus i mamy 3:2. :roll:

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 17:20   

Kolego nie szukam zagrożenia wręcz przeciwnie napisałem, że o niego raczej nie ma co się martwić i to będzie słaby punkt tej drużyny. :-)

Nie nie byłem we Wrocławiu.

Crump to Crump zawsze będzie groźny. Maciek zdarzają mu się wpadki mam nadzieje, że i taka zaliczy w niedziele.

Nie wątpię w zwycięstwo STALECZKI, pisałem wcześniej że WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY :!:

bartie 

Team: SPARTA WROCŁAW
Wysłany: 2010-04-23, 17:58   

J.R Smith napisał/a:
W Anglii zakończyło się właśnie niedawno spotkanie pomiędzy Ipswich Witches-Poole Pirates. W tej drugiej a zarazem zwycięskiej drużynie jeździł Madsen jeden z żużlowców Sparty (3,3,1,1) 8pkt. Więc można powiedzieć, że nie jest jako tako dobrze dysponowany. Przywiózł za sobą Scott-a Nicholls-a i to by było na tyle z bardziej znanych osobistości.. Więc czy to będzie słaby punkt Sparty :?:

8 pkt (4) na wyjezdzie, do tego 10+1 (2',3,2,3) u siebie z Coventry (21 kwietnia) to chyba jednak nie tak zle.
Zyczylbym sobie zeby Madsen był tak samo "słabo" dysponowany takze w naszej lidze (marzenia... :] )

P.S Siemka Bovit - prezesie! :D

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2010-04-23, 18:14   

Olala!! PREZES??? :D Fiu fiu!! Pisz mi tutaj, kiedy inauguracja w wiadomym miejscu :D

Cytat:
8 pkt (4) na wyjezdzie, do tego 10+1 (2',3,2,3) u siebie z Coventry (21 kwietnia) to chyba jednak nie tak zle.
Zyczylbym sobie zeby Madsen był tak samo "słabo" dysponowany takze w naszej lidze (marzenia... :] )

Ja tam uważam, że (teoretycznie) w tym sezonie będzie bardzo groźny. Widziałem chłopaka w zeszłym roku i ZROBIŁ SZAŁ, stąd szybkie przedłużenie kontraktu za paczkę cukierków :mrgreen:

Jeżeli chodzi o tor, to chyba aż takiego znaczenia to nie będzie miało. Poza tym, że widowiska powinny być o wiele ciekawsze - nawierzchnia zostaje ta sama. Pamiętam gadanie po zmianie geometrii toru w ZG i jak to się skończyło - wszyscy wiedzą. Jak ich lali wcześniej, tak i po renowacji :mrgreen: Dopiero zmiana nawierzchni sprawiła, że tor stał się atutem gryzoni.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 18:17   

Kolego, ale ktoś wyżej pisał że Anglia nie ma porównania z Polską. :roll:
W Toruniu ten "wspaniały" Madsen zrobił tylko 3pkt..
Mówi się, że w żużlu atut własnego toru znaczy wiele, lecz wy macie tak jakby nowy tor i nie do końca znacie jego + i - . Więc zostaje przy swoim - STAL wygra ten mecz. 8-)

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2010-04-23, 18:19   

J.R Smith napisał/a:

Crump to Crump zawsze będzie groźny. Maciek zdarzają mu się wpadki mam nadzieje, że i taka zaliczy w niedziele.

J.R Smith jak nasi mają liczyć na to że wygrają dzięki wpadkom przeciwników to chyba nie liczysz na medal w tym sezonie! Liga jest za mocna!

Oni nie mają wygrywać, ze słabszymi albo z drużynami co mają słaby dzień oni mają wygrywać z mocnymi (dlatego tak zwycięstwo nad Lesznem nas cieszyło bo jako jedyna drużyna była naprawde rozjeżdżona) dopiero wtedy będziemy się cieszyć z medalu na koniec sezonu.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 18:30   

Źle musiałeś to odebrać kolego co napisałem ;-) Nie liczę ani na słaby dzień Maćka, ani na to że Madsen jest słaby i dlatego wygramy :-) .

Lecz co wolisz wygrać w nerwach ze Spartą bo wszyscy Ci co mieli nie zawieść nie zawiedli :?: Czy też zawiedzie Maciek i słabo pojedzie Madsen i mecz wygramy wyraźniej i bez nerwów.

Najbardziej interesuje mnie jazda Gapy moim zdaniem od niego dużo będzie zależeć, jeśli oczywiście Zagar pojedzie tak jak ostatnio- czyli b.dobrze bo o Nickiego i Golloba się nie martwię.

Jedyne o co w naszych szeregach można się martwić to Ruud... :shock: . Bardziej prawdopodobne dla mnie jest to, że zaskoczy nas juniorka w pozytywnym sensie niż Szwed...

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2010-04-23, 18:35   

Ale bicie piany... :mrgreen:

Ciężko wytrzymać do niedzieli?? J.R., poczekaj jeszcze 2 doby i będziesz wtedy komentował, jaki to Ruud słaby, jak to juniorka nas zaskoczyła, 11+1 (w tym wykluczenie) Zagara i 28pkt TG-NP.

Dajmy im odjechać te zawody w spokoju.

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2010-04-23, 21:39   

J.R Smith napisał/a:

Lecz co wolisz wygrać w nerwach ze Spartą bo wszyscy Ci co mieli nie zawieść nie zawiedli :?: Czy też zawiedzie Maciek i słabo pojedzie Madsen i mecz wygramy wyraźniej i bez nerwów.

Nie wiem czy w nerwach czy bez ale takie mecze jak ostatnio na Śląskiej chciałoby się oglądać w nieskończoność, a poza tym co to za mecz gdy "strzelają tylko do jednej bramki" emocje to podstawa.

Co do 2 lini to nic odkrywczego tak to będzie wyglądać w całym sezonie.

PS. Bovit popieram byle do niedzieli ;)

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-23, 22:09   

Nie mówię tu o wygranej 60-30 bo to w sumie pozbawione sensu - no chyba, że z falubazem :lol: . Z jednej strony mecz z Lesznem był zajeb... a z drugiej strony nie zawsze może się potoczyć po naszej myśli.. Ja osobiście wolę od takich meczy z Lesznem takie wygrane 50-40 +/- 2 pkt :-> wiadomka przewagę mamy mecz o krok od wygranej, ale jednak "mijanki".

Niestety choroba nie pozwala mi być na tym upragnionym 1 wyjeździe w życiu, ale trzymam kciuki i sercem jestem ze Staleczką.

Wszystko w tym temacie chyba napisałem więc czekam raczej do dnia meczu ;-)

Pozdrawiam ! :-P

Mariner 

Wysłany: 2010-04-23, 23:00   

Co do tej taktyki to Pedersen i Gollob (gdyby byli pod numerami 4 i 5)
tylko raz by jechali razem przeciwko Crumpowi - w 15 biegu.
W 13 biegu by mieli Kennetha Bjerre ;-)
No a jak twierdzą niektórzy raz Jasona to można przywieźć na 5-1 ... ;-)

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-24, 11:42   

No z taktyką tą to nie jest jakiś zły pomysł, ale np w biegu 11 musiała by jechać para Ruud - Gapa na Crumpa i Madsena co mogłoby sie skonczyc nawet 5:1 dla Sparty

Odpowiedz do tematu