Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sparta Wrocław - Stal Gorzów 25.04.2010
Autor Wiadomość
J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-17, 23:41   Sparta Wrocław - Stal Gorzów 25.04.2010

Już za tydzień mecz więc uznałem za stosowne "uruchomić" dyskusje.

Mam ogromną nadzieje, że mecz się odbędzie ( chodzi mi tu głownie o pogodę )

O 3 zawodników jestem spokojny nie trzeba ich tu wymieniać ale dla formalności Nicki, Gollob i Zagar (ale to chyba każdy wie...). Jeśli myślimy o zwycięstwie w tym meczu na pewno wiele będzie zależeć od Gapy i Ruud-a. Z niewiadomych mi przyczyń darzę ogromną sympatią Gape zaś ogromną niechęcia do Ruud-a ( osobiście wolałbym patrzeć na Pawła jak zdobywa doświadczenie zamiast niego).

Ruud zdobywa 10 pkt w Pucharze Vetlandy, ale co z tego... może nie jestem jakimś wszechwiedzącym na temat czarnego sportu, ale chyba rywale to nie była ścisła czołówka światowego speedway-u ;-) . Myślę, że jak zdobędzie jakie kolwiek punkty ( w co wątpię obym się pozytywnie zdziwił) to już będzie jego występ w meczu na +.

Mam nadzieję co do Gapy, że chłop się obudzi bo moim skromnym zdaniem może przynieść nam nie jeden uśmiech na twarzach :roll: .

Co do Juniorki raczej wątpię, żeby pojechał Masters więc para Zmarzlik i Simon muszą "ogarnąć" jakieś przyzwoite punkty. Zmarzlik z 2pkt? Simon 4-5 pkt? Marzenia czy realne cele :?:

Nicki + Gollob = 25 pkt.
Zagar = 10pkt
Juniorka = 5pkt?
Gapa + Ruud= 7 pkt?

Myślę, że mniej więcej coś takiego :-P

Z tego co wiem to ma być koło 15 stopni i raczej padać nie będzie jeśli o to pytasz.

*Masters - zrobił te 4 pkt jako gość (0,2,2,0,w),ale jakiś wielkich nazwisk tam nie było... Mam nadzieje, że kiedyś ten chłopak dostanie szanse i sprzęt i pokaże, że potrafi nie ma Stacha więc może Stal go "wykreuje".

*Gustafsson ten natomiast zrobił 7pkt (1,2,3,1) - tu już parę znajomych nazwisk więc można powiedzieć nieco więcej, że całkiem nieźle myślę, że jakby zrobił choćby te 5pkt ze Spartą nikt by się tu nie obraził.

Ostatnio zmieniony przez masters 2010-04-19, 08:52, w całości zmieniany 2 razy  

spooszan 
blokers

Team: Nygusy'08
Wysłany: 2010-04-18, 23:50   

Poprawiłem datę meczu, bo jest 25.04 a nie jak było napisane 25.05 ;-)

Co do pogody, to przestańcie już. Sami nie sprawdzicie nawet prognozy na najbliższy tydzień a już siejecie ferment... :roll:

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-19, 20:00   

*Masters znów bez "szału" Sam Masters - 5 (0,0,1,4!) na nie do końca wybitnych rywalach... i tu rodzi się pytanie chłopak ogarnia i nie ma sprzętu ogarniętego w miarę? Czy może ma ogarnięty sprzęt tylko jeszcze umiejętności i co najważniejsze objeżdżenia brak? Czy po prostu brak i tego i tego... Ja chce go zobaczyć na Jancarzu wtedy powiem co o nim myślę...

Na razie juniorka więc Zmarzlik i Simom bo w Cyrana nie uwierzyłem nie wierze i nigdy nie uwierzę :!:

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-20, 09:05   

Ciężko wróżyć. Tor we Wrocławiu jest po przebudowie i żaden z naszych nawet go nie widział w telewizji, więc będzie testowanie w boju. Może zająć kilka wyścigów, zanim odkryjemy jak po nim jechać optymalnie i może być strata punktowa. NIe jest to już chyba tor wybitnie startowy i w dodatku jest sporo nowej nawierzchni, a więc można spodziewać się dziur i rozsypywania - tu bym się obawiał o Golloba i Ruuda, ale za to pojawia się szansa dla juniorów. Gdybym miał przewidywać wynik, to obawiam się że w pierwszej częsci meczu Wrocław zrobi przewagę, któej nam się nie uda zniwelować, bo wynik będą trzymać Crump, Janowski i chyba jednak Bjerre, bo nie wierzę że jego plama w pierwszym meczu to było coś więcej niż wypadek przy pracy.
Ale jeżeli Wrocek się nie wjeździ w swój nowy tor i pogubi, a ktoś z naszej 2 linii poczuje się tam dobrze, to daję 50% szans na zwycięstwo.

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-20, 09:44   

Mecz we Wrocławiu będzie bardzo trudny i moim zdaniem jednym z najtrudniejszych w całym sezonie, wogóle obawiam się, że może być nam ciężko wygrać gdzie kolwiek na wyjeździe. Wrocław to przede wszystkim bardzo dobrze znany nam wszystkim Crump, znakomity Janowski(chodź on ma wachania formy, potrafi zrobić 14 a potem 5). Tak jak koledze u góry mi tak samo wydaje się, że Bjerre nie będzie tak cieniował jak w Toruniu i spokojnie zdobędzie 9-10 pkt. Mocną stroną wogle Sparty są dwaj bardzo mocni juniorzy, bo jest jeszcze przeciez Madsen, który w przypadku słabszej postawy jakiegoś seniora wskakuje w jego miejsce i już nie ma dziury w składzie. My na takie coś niestety nie możemy sobie pozwolić.

Jeżeli chodzi o nas to kluczowa będzie postawa oczywiście Gapy, Ruuda i chociaz jednego juniora. Jak sobie dobrze obliczyłem to ta trójka musi zrobić przynajmniej 11 pkt żebyśmy ten mecz rozstrzygneli na swoją korzyść, co na torze trudnego rywala nie bedzie łatwą sztuką, szczególnie w przypadku Ruuda i juniora ; ).

Jednak jedziemy do Wrocka w dobrej myśli i po wygraną ! STAL GORZÓW !

rufus 

Wysłany: 2010-04-20, 10:53   

Powiem ci tak Madsen nie jest już juniorem od tego sezonu, a każdej drużynie będzie trudno wygrać na naszym nowym torze który robi wrażenie. To już nie będzie jazdy gęsiego tak jak bywało do tej pory, 2 łuki rożnią się od siebie. Więc zapraszam na dobre i mam ciekawe widowisko w wykonaniu naszych zespołów. Pozdro.

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-20, 11:24   

rufus napisał/a:
Powiem ci tak Madsen nie jest już juniorem od tego sezonu. .

Co :?: :!: Nie wiedziałem ... to zupełnie zmienia postać rzeczy ale mają z kolei tego Denisa Anderssona, który jest uważany też za talent wielkiego kalibru ;)

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-20, 11:35   

Piotraseczek_KS napisał/a:
Co Nie wiedziałem ... to zupełnie zmienia postać rzeczy ale mają z kolei tego Denisa Anderssona, który jest uważany też za talent wielkiego kalibru ;)

Eeee, spokojnie, my mamy w trzech juniorów uznawanych za talenty wielkiego kalibru ;-) Trzeba mieć tylko cierpliwość wielkiego kalibru, żeby doczekać się, aż któryś się rozpędzi, ale jestem dobrej myśli. Na PO mają być w formie.
rufus napisał/a:
każdej drużynie będzie trudno wygrać na naszym nowym torze który robi wrażenie

Szukałem dobrych zdjęć nowego toru, ale widać tylko fragmenty. Ciekaw jestem, do jakiego polskiego toru można by go porównać.

Wawrzyn stal 
kssg

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-04-20, 12:25   

Meczyk powinien być bardzo zacięty.Ale nasze zwycięstwo będzie wyszarpane w nominowanych biegach.O ile Cramp zrobi swoje .Nawet gdy została zmieniona geometria toru to zawsze będzie do któregoś z obecnych torów podobna.Oto bym się nie martwił. Naszym zmartwieniem może być postawa Ruda i Gapy.Po ostatnim występie Simona w Anglii może chłopak uwierzy w siebie.

rufus 

Wysłany: 2010-04-20, 12:38   

Ten tor w Polsce niewiem gdzie można porównać ale wiem że ma podobną geometrie jak tor w Dani. No dokładnie Wawrzyniec w necie są tylko nieliczne zdjęcia pokazane z toru więc trzeba czekać aż do niedzieli żebyśmy się przekonali o tym.

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-20, 12:50   

Przypuszczam, że poza inną szerokością może być podobny do gorzowskiego, bo Cieślak mówił, że pierwszy łuk jest łatwy ze względów bezpieczeństwa po starcie, a drugi nieregularny, więc zapewne gdzieś ścięty - raczej na wyjściu, bo na wejściu ścięcie nie daje tylu możliwości, a jedynie może powodować niebezpieczeństwo. Rzecz w tym, że o tym nasi zawodnicy przekonają się w trakcie jazdy, więc jakaś niepewność w pierwszych wyścigach musi być.
Choć z drugiej strony tor ma podniesione łuki i ponoc jest da walki, więc Nicki, Tomek i Zagar będą mieli okazję pokazać umiejętności. Bardziej się martwię o 2 linię, która może się miotać do końca bez efektu.
Co do Simona, to chyba nie jest kwestia wiary, tylko sprzętu i spokojnej głowy. Dostał chłopak zimny prysznic i już wie, że tu się jeździ szybciej niż w Łodzi czy Rawiczu i nad tym zapewne popracuje, bo jeździ ładnie, tyle że za stawką póki co. Jak zacznie wychodzić spod taśmy, powinno być ok, bo on juz odjechał kilkaset wyścigów w silnej stawce więcej, niż Zmarzlik czy Masters

viperofp

Wysłany: 2010-04-20, 14:13   

to mnie wawrzyniec rozmieszyles :jak wyjdzie z pod taśmy to będzie ok heheh, tak tylko ze na pierwszym luku będą już za na końcu stawki , najlepiej robi to Ruud :D

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-20, 14:34   

viperofp napisał/a:
to mnie wawrzyniec rozmieszyles

Uśmiech kibica to najlepsza nagroda za aktywny udział na forum :-D
Simon w pierwszym meczu spartaczył raz walkę na 1 łuku koncertowo, ale wydaje mi się że ma dość umiejętności i dużo lepszą technikę jazdy od Zmarzlika (który wisi na łukach na kierownicy) żeby skutecznie uciekać po starcie.
Na razie jestem o niego spokojny, choć nie wiem na ile mi starczy spokoju, jeżeli powtórzy "osiągnięcia" z początku sezonu w Polsce.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-20, 15:00   

Panowie Simon Gustafsson - 11+1 (3,3,0,2*,3) przywiózł za swoimi plecami dwu krotnie Woffinden-a :!: Jestem zaskoczony i to bardzo pozytywnie ! 8-)

Wiadomka raczej są nikłe szanse, że zrobi coś podobnego we Wrocku no ale na pozytywny wynik można chyba wymagać :?: Chciałbym po wygranej we Wrocku pochwalić go za duży wkład w zwycięstwo jego zdobyczą punktowa :mrgreen:

Ruud ja myślę, że on po prostu odjedzie jeszcze parę spotkań na poziomie takim jak z Lesznem i to będzie na tyle więcej niż 5 pkt raczej nie zrobi przykro mi ale taka jest chyba prawda... :shock:

Natomiast Gapa ja w nim widzę iskierkę nadziei który pokaże, że nasza 2 linia też "ogarnia" więc przyzwoity występ na poziomie powinien nas ucieszyć.
Gapa chyba potrafi jechać z ekipą z Wrocławia (rok 2009 12 (3,2,3,2,2) ,
rok 2008 9+3 (1,2*,1*,2*,0,3)(wyjazd) i 10+3 (3,2,2*,1*,2*)(dom). Wiec Gapa zaskocz nas wszystkich najbardziej pozytywnie jak potrafisz :!:

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2010-04-21, 00:18   

W sumie to dziś nic nie wiadomo, chyba jedynie to, że TG&NP >20pkt. Gapa może zaskoczy, a może nie, to samo tyczy się reszty. Jednak stara prawda "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz" pasuje tutaj jak ulał.
Tak "jechany" Gapa po meczu z Lysznem już dzisiaj "ogarnia", a Ruud jeszcze nie ogarnia, ale ogarnie jak zrobi chociaż 8pkt w meczu, co wcześniej czy później się stanie, bo to nie zawodnik, co cały sezon wozi zera. Nawet leszczowi Iversenowi zdarzają się "mecze sezonu". Wyniku nie stawiam, bo na dziś nie ma ŻADNYCH podstaw, by cokolwiek wytypować na wrocławskim owalu. Łatwo nie będzie i to jest pewne.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-21, 08:00   

A ja uważam, że mecz z Lesznem to dla Gapy "wypadek przy pracy".
Spójrzmy chociaż na tamten sezon:
Miał tylko 3 wpadki.
* z Lesznem 4+1 (1,1,1,1*)
* ze Stalą 1 (t,1,u/-,-)
* z Apatorem 4+1 (3,0,0,1*,0)

ale również miał 4 mecze na poziomie 10 i więcej punktów. Ja myślę, że ten zawodnik przyniesie nam jeszcze wiele radości ;-) .
Wczoraj przecież w półfinale ZK był 3 ! (3,3,3,1,2) 12 i tu byli już zawodnicy dzięki którym mogę śmiało powiedzieć, że zawodnik chyba ogarnął sprzęt.

*Ruud. Nie wiem czy jest sens krytykować po raz enty w jak słabej formie jest na razie ten zawodnik... W sparingu w lidze szwedzkiej 6pkt. Gdzie junior z Wrocka robi 12 pkt i nawet nasz stary znajomy PK 11+1, lecz jak miałbym wybierać kogo chce w Stali to już wolałbym Ruud-a, choć Jakbym miał 3 Szwedów do wyboru: Ruud THJ i PK chciałbym, żeby został THJ... no ale cóż została podjęta taka a nie inna decyzja..

Martwi to, że Wrocek ma 2 bardzo dobrych juniorów.. Jak Janowski będzie miał problemy jakieś wskakuje za niego Andersona i dziura załatana, u nas zaś ten problem jest taki, że jak pojedzie 1 junior w meczu przyzwoicie to już radość. Bo ma 8pkt. Zmarzlika nie możemy liczyć to na razie jest nie realne..

Do meczu już tylko 4 dni... :mrgreen:

Scorpio 

Wysłany: 2010-04-21, 14:29   

Tor we Wrocku będzie dla wszystkich (szczególnie dla Stali) dużą zagadką i dla wszystkich....równy. Ciekaw jestem, czy są już pierwsze treningi w drużynie wrocławskiej :?: Popieram wypowiadających się w tym temacie: pierwsze biegi będą takim rozpoznaniem nawierzchni, optymalnych ścieżek itd. Ale trzeba pamiętać o jednym: żeby jak najwięcej zawodnicy starali się jak najszybciej i jak najtrafniej dopasowali ustawienia, bo inaczej będzie ciężko. O Tomka i Nickiego nie martwię się. Co do Zagara- wiadomo, że w Gorzowie spisał się bardzo dobrze, ale pamiętajmy o meczach wyjazdowych. Przykład? Taki Jeleniewski: świetnie jeździ u siebie, a wyjazdy-nieciekawie. Oby Gapa i Ruud wyciągneli wnioski związane z swoimi "rumakami". Para juniorska: na razie bez zmian. Ale w sumie zastanawiam się nad zakontraktowaniem Sucheckiego-musi być straszak, musi być motywacja (niestety prawie wszędzie jest metoda "kija i marchewki") :!:

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-21, 14:49   

Ja myślę, że dalej nie ma co wierzyć w Ruud-a... niestety nie będzie z niego dla nas pożytku (to jest moja osobista opinia).

Co do Gapy dziś półfinał krajowych eliminacji do IMŚ zobaczymy czy wczorajszy "popis" Gapy ( 12 pkt ) to wybryk czy powoli stabilizacja odpowiedniej formy jak na Elite, byłem zdania po meczu z Lesznem, że potrzebuje sprzętu i będzie z niego pożytek, obym się nie mylił... :-P

Ja jestem zdania, że wygramy ten mecz po niesamowitym widowisku 8-)

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2010-04-21, 23:31   

JR, ale na czym opierasz swoje przypuszczenia?? Wydawało mi się, że na poprzednich sezonach, skoro podajesz przykład Gapy. Ruud to nie chłopak, który od wczoraj startuje na żużlu i średnio wiadomo, czego się można po nim spodziewać. Ja się spodziewam przynajmniej jednej "trójki" w meczu i "dwójki", a to już na piątego seniora wcale niemało.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-22, 07:57   

Wiesz... nie wiem czemu, ale Gapa przypadł mi jakoś do gustu i jakoś zacząłem jeszcze bardziej w niego wierzyć po ostatnich dwóch indywidualnych występach.

*W półfinale ZK (3,3,3,1,2) 12 i 3lokata na koniec zawodów.
*W półfinale krajowych eliminacji do IMŚ 9 (2,2,1,3,1)

I myślę, że chłopak ogarnął sprzęt i teraz wystarczy ustatkować formę. :mrgreen:

Zaś Ruud... nawet w tym meczu z Lesznem... zero nic za co można by go pochwalić, Gapa 2 dobre biegi na motorze Tomka. Teraz jak Gapa zaliczył 2 udane imprezy to Ruud -> (2,0,2,0,1,1) 6 w sparingu fakt byli tam zawodnicy z najwyższej półki no ale jednak tak no jakoś dalszy brak wiary w tego zawodnika. Jeśli zaś pojedzie b. dobrze we Wrocku na poziomie około 7-8 pkt. To będę zachwycony i oczywiście przyznam się do błędu, że zbyt wcześnie go skreśliłem, lecz nie wydaje mi się by taka sytuacja miała miejsce :-(

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-22, 12:14   

Poznalismy juz awizowane składy

WTS Wrocław:
9. Kenneth Bjerre
10. Leon Madsen
11. Piotr Świderski
12. Daniel Jeleniewski
13. Jason Crump
14. Denis Andersson

Caelum Stal Gorzów:

1. Tomasz Gollob
2. David Ruud
3. Matej Zagar
4. Tomasz Gapiński
5. Nicki Pedersen
6. Paweł Zmarzlik

Jak widzimy mała zamiana Nicki z juniorem, a Gollob z Ruudem. Obyśmy tylko nie zaczeli meczu od 1:5 bo to najgorsze co może być

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2010-04-22, 12:48   

Być może takie ustawienie wynika z przekonania, że jest szansa na holowanie Ruuda do mety, ale żadnego z naszych juniorów dowieźć w parze się nie da, więc niech Pedersen walczy o 3:3, a jak się uda to może wyjdzie 4:2.

lukasztom1 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-04-22, 14:17   

Wydaje mi sie że Czernicki liczy na lepszą postawę zmarzlika w parze z Pedersenem, widać było że pedersen lepiej oddziałuje na zmarzlika, może autorytet tak na niego działa bo to jest chyba jedyna osoba z jaką udało mu sie wygrać w parze i z aznaczam że to nie było raz. Po cichu licze na dobry występ Simona...

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-22, 14:40   

Jak na moje nie ma co liczyć na Zmarzlika ... ten chłopak na moje nie ma już żadnych perspektyw me jeszcze tylko ten i nastepny sezon ... ja osobiscie wierze w Gustafssona i nie moge sie doczekać, aż licencje zda Bartek Zmarzlik. ;) Co do meczu to uważam, że jednak minimalnie wrócimy na tarczy hehe ;),,, zawiedzie Ruud w juniorów(gustafssona) wierze, ale cudów sie nie spodziewam, wiec zabraknie tych 5-6 pkt ;)

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-22, 14:44   

W pamięci mam to jak Zmarzlik jeździł z Nickim i to wyszło całkiem fajnie więc może i w lidze się uda zrobić małe co nieco :mrgreen: .

Gollob z Ruudem... Tu wiara w to, że Gollob da z siebie miliard % i Ruud choć czasem przywiezie jakiś punkt do mety oby się udało i kilka tych bardzo cennych punktów zrobił David..

Zagar - tu nie mam obaw myślę, że 10 pkt. dla tego zawodnika to będzie w tym sezonie norma :mrgreen: .

Najważniejszy moim zdaniem będzie występ Gapy, który przecież przez ostatnie 2 dni jeździł na takim poziomie jaki od niego kibic Gorzowskiej Stali wymaga :!:

Wiec oceniam nasze szanse na spore myślę, że wygramy ten mecz.

Odpowiedz do tematu