Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Don Lucas
2010-04-09, 17:29
Stal Gorzow - Unia Leszno 05.04.2010
Autor Wiadomość
stal_on! 

Wysłany: 2010-03-29, 15:03   Stal Gorzow - Unia Leszno 05.04.2010

Witam,
Myślę że można już otworzyć ten temat. Może już ktoś wie jake będą ceny biletów, oraz od kiedy będzie można je kupić?

Mecz zapowiada się arcy-ciekawie. Uważam również że można by było wprowadzić na naszym stadionie akcje namawiającą do głośnego dopingu bez użycia trąbek!!!
Ostatnio zmieniony przez Iman 2010-03-30, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

P1 

Wysłany: 2010-03-29, 15:21   

Ceny biletów znane będą prawdopodobnie w środę.
Ostatnio zmieniony przez P1 2011-11-28, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  

yank99 
TURÓW Zgorzelec OK

Team: STAL
Wysłany: 2010-03-29, 19:15   

Mecz zapowiada się arcyciekawie i oby było conajmniej tyle emocji co w zeszłym sezonie, a wynik conajmniej tak korzystny!

W kwestii dopingu, pozwolę zakrzyknąć sobie hasłem kibiców konkurencyjnego Anwilu Włocławek:
NIE TRĄBIMY, LECZ ŚPIEWAMY! SZTUCZNY DOPING W DUPIE MAMY!!! :mrgreen:
http://picasaweb.google.c...289449472278338

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2010-03-29, 20:28   

Przedsprzedaz od srody... ceny 25 i 35 dol, 35 i 45 gora.

Pao 

Wysłany: 2010-03-29, 21:02   

no no, ceny całkiem niskie jak na rywala i początek sezonu

szczerze obawiam sie wyniku tego meczu, bo leszczynianie prezentowali sie lepiej w dotychczasowych testach (choc wiekszosc odjechali na swoim torze, wiec to chyba logiczne, ze Hampel czy Kołodziej nie beda takimi kozakami na wyjezdzie), aczkolwiek trzeba trzymac kciuki za zbieranine pod szyldem Stali Gorzów

(moze) do zobaczenia na stadionie

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2010-03-29, 21:19   

Istnieje możliwość cudu nad Wartą, czyli Gollob, Pedersen, Zagar i Gapiński, którzy w czwórkę wygrywają mecz przy lipie ze strony pozostałych. Opcja tak jest jednak mało prawdopodobna;)

Naprawdę bardzo dużo zależy od Ruud'a (nie oszukujmy się, i tak pojedzie) oraz juniorów (pewnie Zmarzlik plus Gustafsson). Jeśli razem nie zapunktują na poziomie ok 10 pkt, to może być ciepło.

Hampel z Pavlicem latają po naszym torze, to żadna tajemnica. Z ich strony na pewno będzie sporo pkt. Co do reszty, to ciężko powiedzieć. Szczerze mogę przyznać, że bardziej niż w super formę naszej drugiej linii, wierzę w to, że mecz zawalą Baliński i Batchelor (ew. Shields).

Sparingu z Bydgoszczą może nie być, wszystko przez niesprzyjającą pogodę, co skomplikuje nieco przygotowania. Wiadomo, deszcz, inny tor, bla bla bla i już można sobie wyobrazić na co będą narzekali zawodnicy po ewentualnej porażce :-D

Trzymam jednak kciuki, że jakoś dopną wszystko na ostatni guzik, Gapa poukłada sprzęt jak trzeba (żeby nie musiał walczyć tak jak z Trojanowskim czy Kościuchem), Ruud znajdzie i sprzęt, i formę (do której mu daleko) a juniorzy jakimś cudem zrobią chociaż te kilka oczek na rywalach.

Skład chętnie ujrzałbym taki:

Pedersen
Ruud
Zagar
Gapiński
Gollob
Zmarzlik
Gustafsson/ ew Masters, jeśli coś pokaże z Bydgoszczą

W przypadku pierwszej pary, Nicki niweluje ryzyko notorycznego 2:4, tudzież 1:5 za sprawą 'fenomenalnej' formy Davida. Poniżej 3:3 nie powinni schodzić :-)

Zagar/Gapiński to oczywista sprawa, mniej więcej równorzędni zawodnicy, ze wskazaniem na Mateja. Powinni powalczyć minimum z drugą linią Leszna.

Gollob/juniorzy ze względu na umiejętności i doświadczenie Tomka. Wiadomo, że w pierwszym łuku może pomoże, zablokuje rywala albo coś, dzięki czemu wywalczy miejsce dla Zmarzlika czy Gustafssona. Nicki raczej odpala rakietę i wali przed siebie, dopóki gaz sie nie skończy..

Optymistycznie 48:42 dla nas, mając w pamięci cudowny wynik z sezonu 2008 :-D

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2010-03-29, 21:35   

Po pierwsze co do zaproszenia na młyn nie skorzystam przeciez trzeba zrobić "druga strona" bo w poprzednim obok szkocji najlepszy nasz numer ;)

Po drugie co do sparingów może przytocze niewłaściwy przykład (w sumie chyba by było nawet lepiej jakby nasi też jak) falubaz rok temu w sparingach dostali po dupie od PSŻ. Nie wnikam czy przypadkiem czy przez różne kminy czy może szczęście ale gdzie zaszli.
Treningi o niczym nie świadczą, nie ma parcia na punkty (no może poza chęcia pokazania sie kibicom) ale decydującą będzie 1,2 no i może 3 runda w po nich będzie można spokojnie ocenić siłę rażenia zespołu.
Jeśli nie mają sprawdzać różnych ustawień podczas treningów to kiedy? Podczas meczu? Korekty w sprzęcie to co innego!
Mamy ekipe w której część zespołu pamięta co wydarzyło się dokładnie rok temu z Bykami myślę że wygramy choć pewności na 100% nigdy nie można mieć na tym m.in polega piękno tego sportu.
Ostatnio zmieniony przez szept 2010-03-29, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  

Dr.Lucas 

Wysłany: 2010-03-29, 21:42   

Może się myle, ale wg mnie na sparingach był zdecydowanie twardy tor. Zeby nie bylo ze znowu zrobimy beton i bedą decydowac same starty, z którymi u nas cieniutko.

Można zrobić delikatnie pod koło. Trudno, Tomek sie dostosuje, a wydaje mi się, że Zagar i Gapa preferują taki tor przyczepny :roll:

Co do składu. Pal sześć, ja bym mimo wszystko zaryzykował do składu Sucheckiego zamiast Davida. Niech Ruud posiedzi z 2-3 mecze na ławce i nas miło zaskoczy :mrgreen:

Mariner 

Wysłany: 2010-03-30, 00:15   

Oczywiście że 'pod koło', nie inaczej !
Na przyczepnym zyska przede wszystkim Gapiński,
widziałem zeszłym roku że Simon potrafi jechać na takim bajecznie,
także plus dla Zagara i nawet Pedersena który nie powinien mieć problemów z trójkami
a na twardym to przegrane z Hampelami i Adamsami są całkiem możliwe ...

Beton premiuje jedynie Ruuda i Golloba (tu to właściwie jego własne 'widzimisie') ;-)
Generalnie Stal posiada w składzie 'kozaków' którzy lubią i umieją wyprzedzać po trasie,
a jak będzie twardo to wyprzedzić może będzie się dało tylko przy samej bandzie; ten sposób praktykują tylko Tomek i Matej ...

Adama nie będzie, w Gorzowie nic nie pokazywał, powinien być Troy który nieźle sobie radzi obecnie..

Thorgal 

Wysłany: 2010-03-30, 00:33   

Zapowiadają się pierwsze punkty w tabeli. I dobrze, bo potrzebujemy ich niczym pielgrzym wody na pustyni :) Zawodnik z nr 10 niech zrobi 3 pkt to będzie OK. Reszta dorzuci conajmniej 43 i 2 duże oczka w tabeli są. :)

A po meczu zawodnicy pod prycha i na grillka.

lord b 

Wysłany: 2010-03-30, 01:53   

a ja jestem tego zdania że Ruud się zepnie na mecz. Choć miło zaskoczył mnie Suchecki na sparingach...

martinez 

Team: KSSG47
Wysłany: 2010-03-30, 10:04   

Z tymi pierwszymi punktami nie byłbym taki pewien.Moim zdaniem ,patrząc na dyspozycję Byków, o punkty będzie cholernie ciężko. Dużo będzie zależało od Ruuda który póki co "jedzie jakby prowadził samolot na uwięzi" i oczywiście naszych młodzików.Co do Gapy i Zagara to jestem raczej spokojny.Najbardziej obawiam się ,że w poniedziałek przegramy z ....pogodą .

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2010-03-30, 10:58   

Wpierw mówimy, że sparringi są do testów, a chwilę później oceniamy dyspozycję zawodników :)

Panowie, spokojnie. Dla mnie wyznacznikiem formy zawodnika będzie tylko i wyłącznie mecz ligowy, bo tam nie ma tłumaczenia testami. Wsiada, jedzie i tyle. Jak ma dużo oczek, znaczy, że przepracował zimę w pocie czoła ;-) , jeśli mało - wiadomo - przeleżał na plaży, nie zainwestował w sprzęt itd. 8-)

Po drugie, historia zna wielu "mistrzów treningów". Jednym z nich jest niewątpliwie Bally, który zawita w poniedziałek. W sumie ciężko cokolwiek przewidzieć. Jak zwykle dyspozycja dnia będzie miała największe znaczenie.

Także byle do lanego...

Wawrzyn stal 
kssg

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-03-30, 11:34   

Ja uważam ,że lany poniedziałek to będzie miała Unia.Po pierwsze pierwszy mecz z Unią w poprzednim sezonie mam nadzieje zapadł głęboko w pamięci naszych zawodników.Po drugie nawierzchnia toru się zmieniła .Po trzecie nasz trener to wiadomo były Unii .Sparingi to głęboko wierze ,że żaden wyznacznik obecnej formy co nie których.Unia jak przyjedzie to zapewne się pogubi w ustawieniach.Czernicki już przypilnuje żeby trenowali z samego rana i ustawiali swoje motorki.Pamiętamy jaki lany poniedziałek miała Polonia po blamażu z Unnią.Może i to marzenia ściętej głowy ale wszystko się może zdarzyć .A zawodnicy Unnii niech tkwią w przekonaniu ,że są już super dostrojeni w sezon,po tym jak pojechali w memoriale.

Michu5 

Wysłany: 2010-03-30, 14:34   

Szykuje się mecz na styku, będzie na pewno bardzo emocjonująco, bo jeździmy u siebie. Śmiem twierdzić, że gdyby ten mecz odbywał się w tym czasie w Lesznie, mielibyśmy smutną powtórkę z zeszłego roku, ale to i tak nieważne. Mam nadzieję, że trybuny pokażą klasę, że nie będzie nadmiernego trąbienia, że pojawi się trochę wspólnego dopingu, że nagłośnienie w młynie zadziała, że owy młyn się powiększy, itd. Błagam tylko: nie śpiewajcie "Druga strona odpowiada: żółto niebieskie, to nasze barwy królewskie", bo to wogóle nie wychodzi na dwie strony.

Thorgal 

Wysłany: 2010-03-30, 19:23   

Nie sądzę, że to będzie mecz na styku.

Sądząc po formie naszej pierwszej linii oraz po występie w Bydzi Ruuda i równiej formie Gapy (8-10 pkt) powinniśmy spokojnie wypunktować sympatycznych jeźdźców z Leszna.

Scorpio 

Wysłany: 2010-03-30, 21:22   

Już na "dzień dobry" bardzo fajny meczyk: Stal-Unia!!! Już się (szczególnie znacznie starszym ode mnie kibicom) przypominają czasy świetności obydwu drużych (lata 70. z m.in. Jancarzem, Plechem kontra Okoniewskim, Jankowskim, długo by wymienić pozostałych herosów)!!! Miejmy nadzieję, że obie ekipy zafundują nam kibicom wspaniałego spektaklu. Co do wyniku: hmmm....to nie wiem, bo ja jestem "w kropce"...Kibicuje i Stali, i Unii, więc mam spory problem z typowaniem :-P
A składy to mogą wygladać tak: Stal:9.Gollob,10.Ruud,11.Gapiński,12.Zagar,13.Pedersen,14.Zmarzlik,15.Gustafsson.
Unia: 1.Adams,2.Baliński,3.Kołodziej,4.Batchelor,5.Hampel,6.Musielak,7.Pavlic. Oczywiście będe oglądał albo na TV (o ile pokażą, bo tvp sport woli siatę, Kowalczykową i Małysza :roll: ) albo na necie.
P.S. Mam prośbę, że jak wy Gorzowiacy przyjedziecie do Leszna, to mam nadzieję, że nie będzie "elity", wkurzyli mnie tym bluzganiem na Leszno i Unię!!!

ksuleszno 

Wysłany: 2010-03-31, 22:19   

Witam serdecznie kibicow z Gorzowa.
No coz, planuje wybrac sie na inauguracje sezonu. Nie moge przepuscic takiego meczu. Chetnie zobacze jak poradzi sobie Bally i Kolodziej. Pozatym, chce zobaczyc Cz.CZ., co tam bedzie kombinowal. Przeciez on zna U.Leszno na wylot. To sa wg mnie dwie niewiadome tego sezonu. Bylem na sparingach i memoriale. Bylo niezle, ale to tylko sparingi. Czekam na wystepy w lidze. Mam nadzieje, ze jakas ladna oprawe przygotujecie. Nie wiem jak Leszczyniaki z oprawa, bo jade wlasnym autem i zapewne wskocze na sektor gospodazy. Tak, ze do zobaczenia w poniedzialek. :-)

Kiedy jedziecie z Falubazem? I w ogole derby z nimi macie u siebie? Chetnie wybral bym sie do was na tem meczyk. Do Zielonki raczej nie pojade.

Thorgal 

Wysłany: 2010-03-31, 23:38   

Sprawdź terminarz.

Cieszymy się z Twojej wizyty w Gorzowie. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z imprezy, zaś niezadowolony z wyniku. Podziel się na forum swoimi wrażeniami. Gorzów zawsze z uśmiechem wita gości. Szczególnie kulturalnych.

ksuleszno 

Wysłany: 2010-03-31, 23:42   

Pozyjemy zobaczymy. Ten pierwszy start traktuje raczej jako rozeznanie, kto nadaje sie do startow a kto nie. Kto bedzie punktowal a bedzie mial problemy. Chlopaki (obydwu druzyn) beda starali sie pojechac jak najlepiej. Natomias ja mam nadzieje, ze ogladne niezle widowisko i przy tym po pysku nie wylapie. :-)

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2010-04-01, 00:08   

Witam wszystkich po kilkumiesięcznej przerwie. :-)
Na początek stale coś o naszym rywalu.
Pierwszym rywalem gorzowskiej Stali w sezonie 2010 będzie drużyna Unii Leszno.
To dwunastokrotny Mistrz Polski(ostatni tytuł w sezonie 2007),w sezonie 2009 drużyna zajęła 5 miejsce,odpadając w pierwszej rundzie play-off z drużyną Włókniarza Częstochowa.
W drużynie występują m.in. Jarosław Hampel(stały uczestnik SGP 2010), indywidualny wicemistrz świata juniorów Jurica Pavlic oraz drużynowy wicemistrz świata Leigh Adams.

Kadra

Seniorzy:
Adams Leigh
Baliński Damian
Batchelor Troy
Hampel Jarosław
Kołodziej Janusz
Shields Adam

Juniorzy:
Adamczewski Kamil
Łukaszewski Mateusz
Musielak Sławomir
Musielak Tobiasz
Pavlic Jurica
Pawlicki Przemysław
Sedgmen Ryan
Sweetman Richard

Warto wspomnieć o doskonałej formie zawodników z Leszna.
W rozegranym w niedzielę 60 memoriale im.Alfreda Smoczyka aż 6 z 7 pierwszych zawodników to reprezentanci "Byków". Jedynym zawodnikiem,który nawiązał walkę z miejscowymi był Nicki Pedersen,nowa gwiazda drużyny z Gorzowa(3 miejsce w turnieju).

Przypuszczalne składy:
Unia Leszno
1.Janusz Kołodziej
2.Damian Baliński
3.Adams Leigh
4.Troy Batchelor
5.Jarosław Hampel
6.Sławomir Musielak
7.Jurica Pavlic

Stal Gorzów
9.Nicki Pedersen
10.David Ruud
11.Matej Zagar
12.Tomasz Gapiński
13.Tomasz Gollob
14.Paweł Zmarzlik
15.Simon Gustafsson

Stal Gorzów vs Unia Leszno. 5 kwietnia 2010 godz.18 Stadion im.Edwarda Jancarza.
transmisja live: TVP SPORT
Ostatnio zmieniony przez Rogos94 2010-04-01, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  

kondzixks 

Wysłany: 2010-04-01, 08:40   

Rogos94 napisał/a:
ostatni tytuł w sezonie 2008

Pragnął bym stwierdzić że Unia ostatni tytuł miała w 2007 :)
2007-Unia Leszno
2008-Apator Toruń
2009-Falubaz Zielona Góra
2010-?(Stal Gorzów? :-) )

Thorgal 

Wysłany: 2010-04-01, 11:07   

Rogos94

Dziękujemy za przybliżenie drużyny rywala i za informację o tym kto tam jeździ. Mnie zawsze wydawało się, że w Unii jeździ Crump i Walasek. A tu jednak Hampel i Adams!

Możesz przypomnieć kto u nas jeździ? Słyszałem, że kupiliśmy jakiegoś Duńczyka.

Edit by moderator:
Skupmy sie na watku..
Ostatnio zmieniony przez Iman 2010-04-01, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2010-04-01, 12:40   

Może niektórzy nie są tak oświeceni jak Ty? Informacje do przypomnienia,może kogoś zainteresowały... Lepiej pisać takie rzeczy niż takie coś :
Thorgal napisał/a:

Ja widzę skład Stali w ten sposób:
1. Dawit Rut
2. Piotr Carl's Son
3. Maciej Rzagar
4. Rooney Cholta
5. Hudy
6. Tomasz Jonas' Son
7. Adryjan Szefczykofsky

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2010-04-01, 20:45   

Moim zdaniem trafiliśmy najgorzej jak można. Unia Leszno na tą chwile ( podkreślam na tą chwile) to najmocniejszy zespół naszej ligi bo najlepiej rozjeżdzony. Będzie na prawde ciężko patrząc na sparingi i forme ''Byków'' to nie ma właściwie u nich słabego punktu. Tak patrzyłem na bieg juniorski i myślałem sobie, że spokojnie 3:3, ale dziś Musielak wygrał w Rybniku więc i to może być po zazasięgiem naszych zawodników. Ogólnie dużo będzie zależeć od formy naszej drugiej lini (Gapy i Ruuda, oraz juniorów). Mam nadzieję, że tacy zawodnicy jak Kołodziej, Baliński czy Batchelor nie będą tak błyskotliwi jak w sparingach i damy rade wygrać chociażby te 46-44 bo uważam, ze tak wynik zadowolił by każdego hehe ;)

Pozdrawiam i do poniedziałku ;) WSZYSCY DO SEKTÓRÓW 15,16,17 !

A o to awizowane składy, które pojawiły się na stronie gazety zielonogórskiej

Unia (trener Roman Jankowski):
1. Leigh Adams
2. Troy Batchelor
3. Janusz Kołodziej
4. Damian Baliński
5. Jaroslaw Hampel
6. Kamil Adamczewski

Caelum Stal (trener Czesław Czernicki)
9. Nicki Pedersen
10. David Ruud
11. Matej Zagar