Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Thomas Jonasson
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2008-11-13, 13:39   

jose_alvaro napisał/a:
Podpisanie kontraktu z THJ miało bodajże miejsce w sezonie gdy Hlib odszedł do Tarnowa i wynikało z obawy, że Głuchy i reszta juniorskiej ferajny nie podoła zadaniu.

Taaa, no i jak historia pokazała gdyby stawiać cały czas na dwójkę Głuchy-Brzozowski mielibyśmy solidną parę wychowanków-juniorów i co niektórzy piszący na tym forum z utęsknieniem nie pisaliby "Brzozowski wróć" !! Jak widzisz nasi juniorzy daliby radę. Ale my wolimy wyznawać zasadę: "cudze chwalicie, swego nie znacie".

jose_alvaro napisał/a:
Ktoś napisał, żeby go wstawiac za seniora. Też jestem tego zdania, jak któryś będzie cieniował wstawiać THJ w sytuacjach w których jest duże prawdopodobieństwo, że gorzej nie pojedzie.

Tym "ktosiem" na pewno była moja osoba. Widać, że lubisz czytac moje posty niekoniecznie wiedząc o tym, że pisze je jedna i ta sam osoba. Raz sie ze mną zgadzasz, a raz nie ;-)

jose_alvaro napisał/a:
Tak, a trener, prezes i zarząd to same "głupki" i gdyby pan Kołsut namówił dziś na starty w Stali Andrzeja Huszcze to ci bez wahania by sie zgodzili.

Nie, nie zgodziliby się, ponieważ Andrzej Huszcza nie jest Szwedem :evil:
Nasz klub ma ścićle określony kierunek patrzenia! :-)

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-11-13, 14:18   

Ja tylko dodam, że gdyby nie te wszystkie "Szwedy" to nie wiem, czy dziś byśmy czekali na transfery. Moglibyśmy się np. wybrać na stadion kozy pooglądać? Bo wątpię, byśmy awansowali "naszymi asami" :) Brak awansu = brak chęci i cierpliwości do dalszej walki o niego (co widzimy dziś w jeżdżącym polakami Ostrowie). Wystarczy wspomnieć, że awans w decydujących momentach w pojedynkę praktycznie zapewnił Szwed, na którego mało kto w tym momencie stawiał :)
Jesteśmy w Europie, potrzebujemy takich zawodników, którzy będą godni reprezentowania naszego klubu, i nie koniecznie muszą pochodzić z Gorzowa. Stal nie będzie nigdy ani szwedzka ani duńska, bo Stal to my - kibice! i zawsze będzie gorzowska 8-)

I odnośnie Thomasa. Jeśli wybierać bym miał pomiędzy Głuchym a Jonassonem to nie miałbym trudnego wyboru. Zresztą jak to nasz były kapitan powiedział "skończą się silniki, skończy się Głuchy. Długo czekać nie musielismy :)

A jak ktoś marzy o wychowankach, to odsyłam do dzisiejszego wywiadu w Lubuskiej z naszym prezesem. Ładnie tam powiedział, gdzie byśmy dzisiaj byli :)

jose_alvaro 

Wysłany: 2008-11-13, 18:40   

Don Lucas napisał/a:
Taaa, no i jak historia pokazała gdyby stawiać cały czas na dwójkę Głuchy-Brzozowski mielibyśmy solidną parę wychowanków-juniorów i co niektórzy piszący na tym forum z utęsknieniem nie pisaliby "Brzozowski wróć" !! Jak widzisz nasi juniorzy daliby radę. Ale my wolimy wyznawać zasadę: "cudze chwalicie, swego nie znacie".

Jasne! Gdyby obydwoje jezdzili w Stali do końca juniorki pewnie byliby dziś mega-wymiataczami. Proszę Cie. Głuchy sezon później dostał swoją szansę W Unii. Jak zaprezentował sie w SE pozwole sobie przemilczeć, bo wstyd przypominać. Co do Brzozy to na usta ciśnie mi sie na usta powiedzenie jak ulał do niego pasujące: "wyżej chu...nie podskoczysz". Jak zaden z gorzowskich "zmarnowanych" talentów miał mnóstwo możliwości wykazania sie. Dla mnie zwykły rzemieślnik. Dla przypomnienia w poprzednim sezonie wykręcił w I lidze średnią 1,512, podczas gdy THJ będąc drugim juniorem 1,655. Jeśli Głuchy czy Brzoza mogą mieć do kogoś pretensje to jedynie do naszego, kochanego Pawełka i ludzi na niego dmuchających i chuchających
Don Lucas napisał/a:
Tym "ktosiem" na pewno była moja osoba. Widać, że lubisz czytac moje posty niekoniecznie wiedząc o tym, że pisze je jedna i ta sam osoba
.
Nie znam na pamięć wszystkich postów wszystkich forumowiczów. Czytam twoje posty z taka samą uwagą jak pozostałe. Więc nie pochlebiaj sobie, nie jesteś moim ulubieńcem.
Don Lucas napisał/a:
Raz sie ze mną zgadzasz, a raz nie ;-)

Widocznie raz masz rację a raz nie. Ot tyle!
Don Lucas napisał/a:
Nie, nie zgodziliby się, ponieważ Andrzej Huszcza nie jest Szwedem :evil:
Nasz klub ma ścićle określony kierunek patrzenia! :-)

Uważam, że kierunek naszego klubu jest taki sam jak pozostałych, a mianowicie zakontraktować dobrego ridera za jak najmniejszą kase!

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2008-11-13, 19:12   

jose_alvaro napisał/a:
Głuchy sezon później dostał swoją szansę W Unii. Jak zaprezentował sie w SE pozwole sobie przemilczeć, bo wstyd przypominać.

Zauważ też jak się prezentował tam Paweł Hlib. Normalnie rewelacja. Jeździł tak znakomicie, że aż wrócił do Gorzowa bez uronionej łzy ze strony tarnowian!

jose_alvaro napisał/a:
Uważam, że kierunek naszego klubu jest taki sam jak pozostałych, a mianowicie zakontraktować dobrego ridera za jak najmniejszą kase!

Tylko w teorii. Dobrze wiesz, że w praktyce jest inaczej i nie mydlij mi tu oczu. Bo dobrych zawodników za małą kasę na rynku nie ma już od kilku lat! Chyba, że sypiasz na milionach, to rozumiem.

Wracając do THJ, to zapewne początek sezonu będzie miał słaby ze względu na kontuzje(obym sie mylil). I wtedy obrońcy ucisnionych będą mieli argument do tego by go bronić. Dla mnie THJ bywa też jeźdźcem bez głowy, coś jak PAweł Hlib. Często robi nieprzemyślane ataki i niejednokrotnie sam naraża się na kontuzje (głównie liga szwedzka).

jose_alvaro napisał/a:
Widocznie raz masz rację a raz nie. Ot tyle!

Ocena iście obiektywna, pogratulować Ci nieomylności??
Poza tym ten Twój post powyżej nic, albo bardzo niewiele wniósł do dyskusji. Jak masz jakieś uwagi, pisz na prive'a.

Chciałbym też wiedzieć jak dlugo mamy czekać na rozwój talentu THJ w Stali?? Ile lat mu dajecie na to, aby pokazał się u nas z jak najlepszej strony, aby ta inwestycja się zwróciła?

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2008-11-13, 19:22   

Cytat:
Zauważ też jak się prezentował tam Paweł Hlib. Normalnie rewelacja. Jeździł tak znakomicie, że aż wrócił do Gorzowa bez uronionej łzy ze strony tarnowian!

Co potwierdza tylko, że i jeden i drugi są niewiele warci i tyle.

Jonasson był lepszy w ekstralidze polskiej, a w szwedzkiej to nie było nawet co zbierać.

Cytat:
Chciałbym też wiedzieć jak dlugo mamy czekać na rozwój talentu THJ w Stali?? Ile lat mu dajecie na to, aby pokazał się u nas z jak najlepszej strony, aby ta inwestycja się zwróciła?

Jeśli 5-6 lat będzie się szlifował (czyli jeszcze 3), a potem 10 będzie w "czubie", to ja jestem za tym jak najbardziej. I takiego gościa nie trzeba później zbytnio przekonywać "dlaczego Stal a nie kto inny". Ja jestem za konsekwentnym stawianiem na Thomasa, bo bardziej obawiam się o to, czy Adik będzie w Gorzowie jeszcze przydatny za 2 lata (mam wielką nadzieję, że jednak tak).

jose_alvaro 

Wysłany: 2008-11-13, 19:39   

Don Lucas napisał/a:
Tylko w teorii. Dobrze wiesz, że w praktyce jest inaczej i nie mydlij mi tu oczu. Bo dobrych zawodników za małą kasę na rynku nie ma już od kilku lat! Chyba, że sypiasz na milionach, to rozumiem.

Starajmy sie czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem, że priorytetem jest kontraktowanie dobrych zawodników za małą kasą tylko za możliwie jak najmniejszą. Spora różnica.
Don Lucas napisał/a:

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. poprzedni twój post traktował o Głuchym i Brzozie w kontekście THJ.
Don Lucas napisał/a:
Ile lat mu dajecie na to, aby pokazał się u nas z jak najlepszej strony, aby ta inwestycja się zwróciła?

Być może do przyszłego sezonu. Być może do momentu gdy Bartek Zmarzlik zda licencje. Wskaż lepszą, obarczoną mniejszym ryzykiem a większym prawdopodobieństwem sukcesu alternatywę.
Don Lucas napisał/a:
Poza tym ten Twój post powyżej nic, albo bardzo niewiele wniósł do dyskusji.

To twoja subiektywna opinia.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2008-11-13, 22:54   

Odpowiadam Tobie bezpośrednio w tym miejscu na ten temat i myslę, że po raz przedostatni:

Jeżeli nie wiesz co ma występ Głuchego i Hliba w ekstralidze do siebie i w jakiej drużynie i na jakiej pozycji, to nie potrafisz kojarzyć faktów, albo się zgrywasz, albo sztuka dedukcji jest Ci naprawdę obca. To ty połączyłeś w swojej wypowiedzi 3 nazwiska: THJ, Hliba i Głuchego, więc się nie zgrywaj.

jose_alvaro napisał/a:
Nie napisałem, że priorytetem jest kontraktowanie dobrych zawodników za małą kasą tylko za możliwie jak najmniejszą. Spora różnica.

No tak, żeby rozwiązać tą kwestię trzeba wiedzieć co autor miał na myśli i wrócić do początku, czyli zadać Ci pytanie kto to jest dobry zawodnik za możliwie najmniejszą kasę?? Kenneth Bjerre? Jesper Monberg? Rafał Okoniewski? Antonio Lindbaeck? Peter Karlsson? Określisz się?

jose_alvaro napisał/a:
Wskaż lepszą, obarczoną mniejszym ryzykiem a większym prawdopodobieństwem sukcesu alternatywę.

Skoro nawiązujesz do prawdopodobieństwa, to zapewne sam wiesz, że każde prawdopodobieństwo jest obarczone pewną miarą ryzyka, pewnym odchyleniem.

Dla mnie taką alternatywą jest stawianie na Adriana Szewczykowskiego i Łukasza Cyrana na pozycji juniorów do końca sezonu w przypadku, (podkreślam raz jeszcze) w przypadku gdyby THJ w pierwszych 7 meczach ekstraligi w nowym sezonie okazał się niewypałem.

Opcja nr 2. THJ wróci po ciężkiej kontuzji, więc od początku sezonu może nie być w formie. Dlatego zamiast wystawiać go od początku sezonu na pozycji juniora dać odjechać kilka spotkań np. Adrianowi i Łukaszowi i zobaczyć co z tego wyjdzie.
Ta opcja jest obarczona większym ryzykiem.

Prawdę mówiąc każda z tych opcji może się sprawdzić i żadna z nich. Opcja z permanentnym stawianiem na THJ na pozycji pierwszego juniora również może okazać się klapą.

Jak będzie dowiemy się w II kwartale przyszłego roku.

Pozdrawiam!

jose_alvaro 

Wysłany: 2008-11-14, 14:31   

Don Lucas napisał/a:
Jeżeli nie wiesz co ma występ Głuchego i Hliba w ekstralidze do siebie i w jakiej drużynie i na jakiej pozycji, to nie potrafisz kojarzyć faktów, albo się zgrywasz, albo sztuka dedukcji jest Ci naprawdę obca. To ty połączyłeś w swojej wypowiedzi 3 nazwiska: THJ, Hliba i Głuchego, więc się nie zgrywaj.

Tak ja połaczyłem te nazwiska ze sobą, ty jednak nie zrozumiałeś kontekstu. Jak Hliba i Głuchego przygoda z SE sie zakończyła sam dobrze wiesz. Przy ich występach pierwszy sezon THJ mimo że poniżej oczekiwań i tak był o niebo lepszy. Stwierdziłeś, że przez THJ nie rozwinął sie talent Głuchego i Brzozy. Więc Ci odpowiedziałem, że gów..o prawda. Powiedz dlaczego Brzoza nie zrobił furrory w GKM-ie? Bo chyba nie twierdzisz, że wykręcenie co sezon średniej około 1,5 w I lidze to jakaś szałówka. Czy na tej podstawie możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że gdyby został w Stali to wykrecałby średnią 2,0? Napisałem Ci ten zawodnik pewnej poprzeczki nie przeskoczy i tyle. Albo nie chcesz zrozumieć prostej rzeczy, albo sie pogubiłeś.
Don Lucas napisał/a:
No tak, żeby rozwiązać tą kwestię trzeba wiedzieć co autor miał na myśli i wrócić do początku, czyli zadać Ci pytanie kto to jest dobry zawodnik za możliwie najmniejszą kasę?? Kenneth Bjerre? Jesper Monberg? Rafał Okoniewski? Antonio Lindbaeck? Peter Karlsson? Określisz się?

A dlaczego w zeszłym sezonie nie zatrudniliśmy Harrisa, a obecnie Apator nie chce dać Andersenowi 1,6 mln (za SF)? Bo w ubu przypadkach ktoś stwierdził, że między ceną a jakościa produktu nie ma równowagi. Tzn za te same pieniądze można zatrudnić kogoś lepszego, albo za mniejsze pieniądze zawodnika gwarantującego podobna zdobycz.
Don Lucas napisał/a:
Skoro nawiązujesz do prawdopodobieństwa, to zapewne sam wiesz, że każde prawdopodobieństwo jest obarczone pewną miarą ryzyka, pewnym odchyleniem.

Dla mnie taką alternatywą jest stawianie na Adriana Szewczykowskiego i Łukasza Cyrana na pozycji juniorów do końca sezonu w przypadku, (podkreślam raz jeszcze) w przypadku gdyby THJ w pierwszych 7 meczach ekstraligi w nowym sezonie okazał się niewypałem.

Dziedzina jaką jest statystyka nie jest mi obca.
Postawienie rok temu na Adriana kosztem THJ było właśnie obarczone większym ryzykiem, dlatego wybór padł na THJ.

Nie jestem slepo zapatrzony w THJ. Uważam jedynie, że na dziś dzień sposród wszystkich naszych juniorów posiada największe umiejętności i doświadczenie.
Nie zgadzam sie natomiast, że po kiepskich 7 występach THJ, trzeba go zmieniać. Już po 3-4 słabych meczach wstawiać najlepiej Cyrana, z nim powinniśmy wiązać największe nadzieje.

Pozdrawiam

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2008-11-14, 15:45   

jose_alvaro napisał/a:
Tak ja połaczyłem te nazwiska ze sobą, ty jednak nie zrozumiałeś kontekstu. Jak Hliba i Głuchego przygoda z SE sie zakończyła sam dobrze wiesz. Przy ich występach pierwszy sezon THJ mimo że poniżej oczekiwań i tak był o niebo lepszy.

Kontekst jest dość klarowny. Twierdzisz, że THJ wiecej zrobił (lepiej) sie zaprezentował w e-lidze niż Głuchy czy Hlib, co potwierdzasz drugim zdaniem ww. cytatu.
Wszystko pieknie cacy, ale jest jedno ALE.
THJ 1 sezon w e-lidze spedził na GORZOWSKIM owalu, który w 1 lidze zdążył poznać doskonale!!! Wziąłeś pod uwagę, że zarówno Hlib i Głuchy jeździli w ekstralidze ale na codzień ich macierzystym torem był ten TARNOWSKI ??? Nie mieli takiego komfortu znajomości toru, jak THJ. Poza tym skoro to są juniorzy, to oczywiście potrzebują więcej czasu by się objeździć na danym torze i go rozgryźć.

jose_alvaro napisał/a:
A dlaczego w zeszłym sezonie nie zatrudniliśmy Harrisa, a obecnie Apator nie chce dać Andersenowi 1,6 mln

Co do Harrisa, to na pewno zgoda. Chłopak miał sezon życia i zbyt szybko poczuł się mistrzem świata. Co do Andersena, to Toruń jest w komfortowej sytuacji. Wiedzą, że tam gdzie jest kasa jest już komplet zawodników z SGP (Gorzów, Leszno, Cz-wa (mimo wszystko), nawet Zielona). Tam gdzie mógłby ewentualnie trafić (Gdańsk, Wrocław, Bydgoszcz) takiej kasy nie ma i nikt im go nie podkupi. Dlatego spokojnie czekają aż Hans "zmądrzeje" i zejdzie z ceny. Ponadto Holder zszedł z juniorki, więc dramatu nie ma. Nie Andersen, to Holder bedzie pewniakiem. Gdyby Stal miała mozliwość zakontraktowania jeszcze jednego zawodnika z SGP, to Hans prawdopodobnie bylby w Gorzowie nawet za podobną cenę.

jose_alvaro napisał/a:
Postawienie rok temu na Adriana kosztem THJ było właśnie obarczone większym ryzykiem, dlatego wybór padł na THJ.

No i to postawienie nie było do końca spełnieniem marzeń, ba nawet w połowie. Ale skoro postawiło się na tego właśnie konia, to w połowie wyścigu zakładu nie wycofasz. Zarząd jest konsekwentny w działaniu, co na załączonym obrazku możemy zobaczyć.

jose_alvaro napisał/a:
Nie zgadzam sie natomiast, że po kiepskich 7 występach THJ, trzeba go zmieniać. Już po 3-4 słabych meczach wstawiać najlepiej Cyrana, z nim powinniśmy wiązać największe nadzieje.

A co z THJ?? Zrezygnować z niego, odstawić do lamusa?? Kazać walczyć o miejsce w składzie seniorskim???
Nie obrazi się, nie stanie sie tak, ze to będzie jego ostatni sezon w Stali??
Nie odejdzie potem do konkurencji??
No i co z tą inwestycją??
Kolejna zmarnowana szansa?? Nietrafiony biznes??

Piszesz, co byś zrobił po 3-4 słabych wystepach THJ i urywasz temat w połowie drogi. Nie napisałeś co dalej z nim samym począć, z tą inwestycją obarczoną jak się okazuje wcale dużym ryzykiem...
jose_alvaro napisał/a:
wstawiać najlepiej Cyrana, z nim powinniśmy wiązać największe nadzieje.

W tym się na pewno zgadzamy

Pozdrawiam 8-)

jose_alvaro 

Wysłany: 2008-11-16, 22:46   

Don Lucas napisał/a:
THJ 1 sezon w e-lidze spedził na GORZOWSKIM owalu, który w 1 lidze zdążył poznać doskonale!!! Wziąłeś pod uwagę, że zarówno Hlib i Głuchy jeździli w ekstralidze ale na codzień ich macierzystym torem był ten TARNOWSKI ??? Nie mieli takiego komfortu znajomości toru, jak THJ. Poza tym skoro to są juniorzy, to oczywiście potrzebują więcej czasu by się objeździć na danym torze i go rozgryźć.

A zdarzyło im się trzasnąć 12 z bonusem na Smoczyku? Zdarzyło im sie kiedykolwiek "zrobić" kogoś z GP? W tym meczu THJ pokazał plecy Kasprzakowi dwa lub trzy razy! Powiesz raz w roku to i kura "piergnie".
W takim razie dlaczego nie zdarzył im sie takowy nigdy?
Powiesz Krzysiu Kuczwalski "wbił" sie z przełożeniami. Dlaczego w takim razie Zenek Kasprzak nie potrafił dopasować maszyny Kasprowi na swoim torze w tym meczu?
Uważam, że w tym spotkaniu pokazał próbę swoich umiejętności, szkoda, że nie powtórzył tego w kolejnych. Nie zapominajmy jednak, że koleś miał 19 lat.
Don Lucas napisał/a:

No i to postawienie nie było do końca spełnieniem marzeń, ba nawet w połowie. Ale skoro postawiło się na tego właśnie konia, to w połowie wyścigu zakładu nie wycofasz. Zarząd jest konsekwentny w działaniu, co na załączonym obrazku możemy zobaczyć.

Miałem okazję być w tym sezonie na wszystkich juniorskich zawodach na Jancarzu i podejrzewam, że Stan widząc Adriana oglądającego plecy Gwodzia czy Sperza na własnym torze nie pluł sobie w brode.
Don Lucas napisał/a:
A co z THJ?? Zrezygnować z niego, odstawić do lamusa?? Kazać walczyć o miejsce w składzie seniorskim???
Nie obrazi się, nie stanie sie tak, ze to będzie jego ostatni sezon w Stali??
Nie odejdzie potem do konkurencji??
No i co z tą inwestycją??
Kolejna zmarnowana szansa?? Nietrafiony biznes??

Piszesz, co byś zrobił po 3-4 słabych wystepach THJ i urywasz temat w połowie drogi. Nie napisałeś co dalej z nim samym począć, z tą inwestycją obarczoną jak się okazuje wcale dużym ryzykiem...

Falubazy wykazały sie sporą cierpliwością wobec Lindgrena, który jako junior strasznej szałówki nie robił, a dziś śmiga w GP. Szwedzki kierunek...

Pozdrawiam

Wawrzyn stal 
kssg

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-24, 10:29   

Czy Jonasson zostanie w Stali ????.
Według mnie powinien zostać.Po ostatnich jego występach rokuje na dobrego seniora.Klub powinien go zakontraktować zamiast Okoniewskiego.Rywalizował by w składzie z Rudem.

kssg 

Wysłany: 2009-07-24, 10:35   

O tym samym myślałem jak chce walczyć to proszę bardzo a dla Ruuda rywalizacja zawsze się przyda. Ostatnie występy Thomasa napawają optymizmem widać że dogadał się ze sprzętem bo stał się zdecydowanie oby tak dalej może wyrośnie na solidnego seniora

boberGW 

Wysłany: 2009-07-24, 11:03   

Najlepiej byłoby podpisać z Thomasem długoletni kontrakt i ewentualnie w przyszłym sezonie go wypożyczyć, gdzieś gdzie będzie regularnie startował. Jestem zwolennikiem tego zawodnika i boję się żeby w jego przypadku nie popełniono podobnego błędu, jak z Jonssonem parę lat temu. U nas Andeas nauczył się jeździć,a punkty zaczął robić gdzie indziej. Trzeba zostawić Jonassona tym bardziej, że papiery na jazdę ma i głupio byłoby zmarnować te parę sezonów, kiedy to uczył się u nas żużlowego rzemiosła. Poza tym jest bardzo młody i wiele jeszcze przed nim.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Mariner 

Wysłany: 2009-07-24, 12:23   

Też uważam że Stal powinna zatrzymać Jonassona (na pewno dużo tańszy od Okonia).
Niech walczy o miejsce w składzie z Ruudem (a przy drogiej reszcie zespołu, np. Gollob-Crump-Zagar, mógłby mieć nawet 'swój' 12 numer..).
Pomysł z kontraktem kilkuletnim i wypożyczenie do jakiegoś Gniezna, też niegłupi.

THJ jest młody i ma talent. Może nie jest to jakiś orzeł (Holdery i Emile rodzą się raz na wiele lat) ale i nie kaczka ;-)
Ubiegłoroczny mecz w Lesznie pokazał jego potencjalne możliwości, jeśli w wieku ok 20 lat potrafi na wyjeździe robić i to na trasie takich zawodników jak KK, Bali czy Jarek (wiadomo jak chodzą u siebie) to nie może być zły :-)
Trzeba przyznać że jest waleczny i jak jedzie na punktowanej pozycji a przed nim rywal to go atakuje (i czasami traci) a większość juniorów trzyma to co ma; porywa się na takich zawodników jak Walas czy Jaguś i bardzo dobrze. W I lidze wyprzedzanie oczywiście było łatwiejsze, widziałem go na różnych torach i szybko go zapamiętałem..
Musi ustabilizować formę i się ogarnąć trochę, bo dużo punktów głupio traci przez co i średnia słaba : punktowane upadki, czy ostatnie taśmy i spóźnienia; no i lepszy sprzęt wskazany...
Trzeba pamiętać jak rozwijają się kariery Szwedów- powoli, stopniowo doskonalą umiejętności (wyjątek Lindbaeck ale to inna krew ;-) ) Dwadzieścia kilka lat i dopiero można ich osądzać (a Polak jak nie jest asem za juniora to trzy lata później mechanikuje kolegom).

Oczywiście Ruuda też nie warto się pozbywać, to bardzo pożyteczny nr. 10 i godny partner do pary dla Golloba.. Po roku startów w e-lidze powinien być lepszy (tak jak Ferjan byłby)..

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2009-07-24, 14:14   

Ja tak samo jak moi przedmówcy jestem zdania za tym aby zachowac Tomka powoli widac ze wkoncu zaczyna jezdzic tak jak to odniego oczekiwano.Moim zdaniem talent ma ogromny dodatkowo z jego ambicja i wolą walki w przyszłosci moze byc naprawde swietnym raiderem.Byc moze bedziemy kiedys miec swojego Adamsa ;-)
Tak dla przypomnienia ;-) :
http://miasta.gazeta.pl/g...80,3798286.html

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-24, 16:56   

Aż dziw bierze, że wszyscy są tak za pozostawieniem Jonassona ;D Ja w sumie też wolałbym żeby Tomek u nas został i powalczył o skład. Szansę dać mu trzeba. Fakt, że przez ten czas w Ekstralidze zajebiście udał mu się praktycznie jeden mecz (Leszno), a tak to pojedyncze biegi i występy co najwyżej przyzwoite, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby go zostawić i dać szansę walki z Ruudem.

Ktoś tu wspomniał o Jonssonie - znakomite porównanie. Warto zauważyć, iż Tomek to nie jest zawodnik, który znajduje się pod opieką naszego klubu. Szkoli go Elit Vetlanda i w przyszłym roku wcale nie musimy mieć niespodzianki pod postacią kolejnego Hliba, tylko zawodnika, który będzie z palcem w czterech literach, robił po 7-9 punktów na mecz. To są tylko gdybania, ale jeśli Stanley dałby mu szanse na jazdę w sparingach i pokazanie się, wtedy mógłby się ewentualnie przebić do składu. Jeśli okazałby się za słaby to nic nie stoi na przeszkodzie żeby go wypożyczyć do pierwszej ligi. A tam chętnych byłoby wielu!

Steel 

Wysłany: 2009-07-26, 00:36   

Ten weekend dla THJ jest na razie pierwszorzędny. W piątek w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji zajął pierwsze miejsce, ale po prawdzie trzeba przyznać, że przeciwników nie miał zbyt tęgich.

Natomiast dzisiaj błysnął i stanął na podium w Indywidualnych Mistrzostwach Szwecji, ustępując tylko AJowi i Lindgrenowi. Bardzo dobry wynik, bo w polu zostawił dwóch innych Stalowców - PiKeja i Ruuda - ale także Toninho, Zorro, Davidssona, Nermarka i Mikaela Maxa. Czyli moim zdaniem THJ pokazał się tu dokładnie tak, jak byśmy tego oczekiwali na obecnym poziomie kariery. Średniaków załatwia, ale jeszcze brakuje doświadczenia na sam szczyt.

Czyżby w końcu THJ doszedł do tego momentu, na który czekaliśmy? Młody, perspektywiczny i punktujący zawodnik? Ostatnio w lidze przywozi ważne oczka, tu indywidualne osiągnięcia też ładne.

Jest w końcu szansa. Nie jestem zwolennikiem tego zawodnika, mam za złe klubowi, że wpakował tyle kasy w strainieri juniora, zamiast inwestować w wychowanków. Ale mleko już rozlane, Thomas był odpieszczony u nas i możemy oczekiwać po nim dobrej jazdy dla klubu.

Jeżeli więc THJ do końca sezonu utrzyma zwyżkę formy i będzie rokował na przyszłość, to jestem za jego zatrzymaniem jako seniora na drugą linię. Jest szansa, że będzie się rozwijał dalej i może być w końcu z niego wielka pociecha. Na dodatek nie powinien być zbyt drogim zawodnikiem.

A więcej mleka już raczej się i tak nie rozleje... od przyszłego sezonu z 2 wychowankami na juniorce musi definitywnie być jazda!

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-29, 14:03   

Rozwazacie tutaj czy zostawiac Jonassona na nastepny sezon, a z tego co sie orientuje to on ma podpisany kontrakt ze Stala takze na 2010 rok, wiec problemow z zatrzymaniem Supermana nie bedzie ;-) Pytanie tylko czy bedzie prezentowal sie odpowiednio dobrze, zeby jezdzic jako senior w Stali.

Trzeba przyznac, ze mimo slabego poczatku sezonu (byc moze przez kontuzje w ubieglym roku i slabo przepracowanej zimie) teraz troche sie rozjezdzil i jezdzi juz lepiej Przeciez pojechac z Crumpem na 5:1 we Wroclawiu czy Richardsonem w Czewie nie jest tak latwo.

Powinnismy mlodych zawodnikow, ktorzy prezentuja sie dobrze zostawic, bo niewiadomo ile bedzie jezdzil Karlsson. Tak samo z Ruudem. Tyle tylko, ze w jego przypadku pytanie czy on bedzie chcial jezdzic w druzynie, ktorej trener wieksze szanse daje Polakowi, ktory prezentuje sie jednak gorzej.

leszek 

Wysłany: 2009-07-30, 09:38   

Iman napisał/a:
Powinnismy mlodych zawodnikow, ktorzy prezentuja sie dobrze zostawic, bo niewiadomo ile bedzie jezdzil Karlsson

Z całym szacunkiem dla okularnika - ale niestety jego czas chyba nadszedł ( a szkoda ) - jest świetnym raiderem ale na ekstra juz sie wypalił , najwyzsza pora szukać zmiennika , i właśnie takim powinien być THJ , jak wywalimy jeszcze tego dziada Holte , Komar załatwi Crumpa w jego miejsce . O okoniu już nawet nie wspominam ( chociaż ?? jako kula u nogi sie nada ) . To śmialo mozna mowic w przyszłym sezonie o medalu , bo na dzisiaj takowy nam nie grozi ;(

Marek 

Wysłany: 2009-07-30, 13:54   

Cytat:
jak wywalimy jeszcze tego dziada Holte , Komar załatwi Crumpa w jego miejsce . O okoniu już nawet nie wspominam ( chociaż ?? jako kula u nogi sie nada ) . To śmialo mozna mowic w przyszłym sezonie o medalu , bo na dzisiaj takowy nam nie grozi ;(

Witam . Leszek z całym szacunkiem ale z tym dziadem trochę się zagalopowałeś :-/ Niech kibice pamiętają że RUNE w następnym sezonie nie będzie już śmigał w GP :-) a więc może być w ekipie i z Gollobem Zagarem i nawet Crumpem i z taką czwórką można śmiało mówić o medalach . Co by nie mówić to Holta jeździ teraz dobrze a że ZAWSZE wszyscy wiedzieli że jest indywidualistą to się pytam po jaką cholere trener ustawia go z juniorem ??

Leszek kto jak kto ale u Ciebie nie spodziewałem się takiego podejścia ;-) że Okoń się do czegoś nada :mrgreen: a może działkę kupiłeś i chcesz by Ci ją skopał :)
Co do medalu w tym roku to NIGDY NIE MÓW NIGDY :-P w sporcie wszystko jest możliwe a speedwayu w szczególności .
POZDRAWIAM

Pao 

Wysłany: 2009-07-30, 14:49   

Marek napisał/a:
Niech kibice pamiętają że RUNE w następnym sezonie nie będzie już śmigał w GP

ehe, rudzielec zapewne zażąda podwyżki zarobków w porównaniu do tego sezonu, a że nie utrzyma się w GP, to my nie utrzymamy go za nizsze pieniadze (na szczescie :-) )

Cytat:
Co by nie mówić to Holta jeździ teraz dobrze a że ZAWSZE wszyscy wiedzieli że jest indywidualistą to się pytam po jaką cholere trener ustawia go z juniorem ??

to Jonasson chce jezdzic w parze z Holtą, oprócz norwega powinnismy pozbyc sie Chomskiego, za to ze daje soba manipulowac przez byle szczyla, jeszcze nie bedacego seniorem :-P

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-31, 12:33   

Cytat:
Witam . Leszek z całym szacunkiem ale z tym dziadem trochę się zagalopowałeś :-/ Niech kibice pamiętają że RUNE w następnym sezonie nie będzie już śmigał w GP :-) a więc może być w ekipie i z Gollobem Zagarem i nawet Crumpem i z taką czwórką można śmiało mówić o medalach .

Pewnie i moze byc... tylko pytanie jaki klub jest w stanie osiagnac taki budzet by w jednym zespole miec trzech takich zawodnikow jak : Gollob, Crump i Holta. Moim zdaniem jest to nierealne.

Ale powracajmy jednak do tematu watku... ;-)

zecke 

Wysłany: 2009-12-19, 16:54   

Panie i Panowie :)
Thomas Jonasson pyta czy posiada ktoś z Was dobre zdjęcia z jego udziałem, ponieważ stwierdził, że bardzo chciałby mieć swoje zdjęcia z Polski.
Jeżeli ktoś takie posiada, to proszę o przesłanie do mnie :)

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2010-01-17, 07:38   

T.H.Jonasson to niestety, ale kolejny zawodnik,który nie spełnił nadziei Gorzowa.Przez kolejne trzy lata wszyscy czekali , że się obudzi,ale on nigdy nie prezentował równej formy.Dobre występy przeplatał kiepskimi i tak nigdy nie wiadomo było na co można liczyć z jego strony.Niewątpliwie ma potencjał,ale czy go wykorzysta?.To samo było z Bajerskim i Okoniem.Przychodzili do Stali w glorii wspaniałych zawodników,kandydatów na liderów,a odchodzili jako średniacy ligowi, a Bajer to zjechał równo w dół.
To pokazuje że lepiej zainwestować w sprzęt dla swoich wychowanków niż wywalać krocie na transfery,bo można wtopić niezłą kasę-vide bajer i okoń.Chociaż z drugiej strony Hlib jako nasz wychowanek też ostro poszedł w dół.Czy obaj z T.H.Jonassonem podniosą się u Stacha w Gdańsku zobaczymy.

Odpowiedz do tematu