Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znienawidzony a zarazem będący legendą Piotr Świst
Autor Wiadomość
As17 

Team: stal
Wysłany: 2016-09-20, 17:11   

Cegielski nie stronniczy chyba inna telewizję przez ostatnie lata oglądałem.

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-20, 19:52   

A jaką stronę trzyma?

Akcja z pożegnaniem Śwista w Gorzowie nabiera tempa:
150 polubień w jeden dzień.
https://www.facebook.com/piotrswistSTAL/?fref=ts

Informujcie na swoich tablicach. Będzie nam brakowało Mastera na tym turnieju. :)

yellow-blue

Wysłany: 2016-09-20, 19:59   

Jak już to proponowałbym podczepić pod ten turniej pożegnalny również pożegnanie Zorra. Jak będzie to tylko dla Śwista to przyjdzie garstka. Zorro kilku więcej przyciągnie. Taka mała podpowiedź.

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-20, 20:02   

Ale Zorro to nie to samo. Niech w Szwecji mu zrobią :)

Można zrobić mecz, o którym pisał Mazinho:
Stal Gorzów (kadra z dotychczas lub wcześniej jeżdżących zawodników Stali) vs Wychowankowie Stali.

mariano901229 

Wysłany: 2016-09-20, 20:16   

Thorgal napisał/a:
Ale Zorro to nie to samo. Niech w Szwecji mu zrobią :)

Można zrobić mecz, o którym pisał Mazinho:
Stal Gorzów (kadra z dotychczas lub wcześniej jeżdżących zawodników Stali) vs Wychowankowie Stali.

A Bartek i Cyfer to w którym składzie by byli ?

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-21, 00:08   

W drugim. W pierwszym byliby najemnicy: Iver, Zagar, Pedersen, Holta, Kilo Karpia, Jensen, Sundstroem itp.

Michu1947 

Wysłany: 2016-09-21, 00:40   

Thorgal napisał/a:
W drugim. W pierwszym byliby najemnicy: Iver, Zagar, Pedersen, Holta, Kilo Karpia, Jensen, Sundstroem itp.

A ja poroponuje lepsze rozwiazanie:

1. P.Swist
2. D.Nermark
3. Jepsen Jensen
4. D.Ruud
5. T.Gapinski
6. D.Nermark
7. H.Andersen

Komplet publicznosci gwarantowany.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2016-09-21, 07:21   

Nie interesuje Cię ta sprawa, więc nie pisz idiotycznych komentarzy. Zajmij się młynem, bo Apator was na trybunach w Gorzowie rozjedzie.

Michu1947 

Wysłany: 2016-09-21, 09:03   

Trochę pokory Kiper. Chwalicie Śwista, krytykując Nickiego czy PUK'a twierdząc że młode pokolenie lub przeciwnicy Śwista uważają ich za swoich idoli, a chcecie żeby pojechali w tym turnieju. Trochę hipokryzją powiało, nie sądzisz? :roll: Poza tym mogę udzielać się gdzie mi się jawnie podoba. Każdy ma prawo do swojego zdania.

Kiper napisał/a:
Zajmij się młynem, bo Apator was na trybunach w Gorzowie rozjedzie.

Oby czasami nikt ciebie nie rozjechał czasem za takie słowa. Chociaż swoją opinię już sobie dawno wyrobiłeś, ale żeby być przeciwko swoim to już trzeba mieć coś z głową.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
  Wysłany: 2016-09-21, 11:20   

A może niech jedzie sam Wasz ulubieniec?

20 biegów, po 16 kółek w każdym biegu niech robi.
Napatrzycie się na niego do woli. A po turnieju grill z guru w ogródku klubowym. :lol:

I pogratulować akcji- jeszcze 350 osób i będzie cały sektor.
:mrgreen:
To może wystarczy otworzyć bramę od ulicy Jasnej? W sektorze "treningowym" się zmieścicie.

I kilka faktów pominięto w opisie "typa" ale co tam. 8-)

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-21, 16:06   

1986

[ Dodano: 2016-09-21, 16:11 ]
Masters,

Dopisz resztę. Np., że bluzgałeś nad parkingiem i że Świst nazwał Cię "bydłem". Zrób na facebooku profil bluzgających kibiców, którzy czują się obrażeni przez Śwista i uważają, że jego zdobycze i poświęcenie dla Stali są tworem wyobraźni schizofreników. :)

Piotr Świst 1986.jpg
1986
Plik ściągnięto 38 raz(y) 227,22 KB

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-21, 16:17   

Nie mnie, NAS!! Wszyskich!!

A w jakim celu mam to robić? Szkoda czasu na tego pana. :-) Masz swoją akcję, ciesz się i licz wielbicieli.
Szkoda tylko, że wypowiadać się na forum o nim mogą tylko starsi kibice, pamiętający jego jazdę, ale już w Twojej akcji może brać gawiedź od 0 - 100 lat. :-D
I jeśli robisz akcję, to przedstaw tym, klikających lajki, którzy słyszeli o nim od dziadka/wujka/brata/taty w zimowych opowieściach, jakie były obie twarze Waszego idola!

Tak jak napisał Michu, HIPOKRYZJA. :lol:

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-21, 16:36   

Masterku,

1. Nic nie słyszałem, by mnie za cokolwiek obraził. Może coś przeoczyłem, ale nie napisałeś chyba kogo i za co nazwał "bydłem". Mniemam, że oszołomów, którzy bluzgają i gwiżdżą, gdy ich idol nie przywozi ciągle "trójek". Jeśli do bycia taką osobą się poczuwasz, to rozumiem Twój ból. Jeśli nie, to olej to i odpuść tą napinkę i mściwość.

2. Dziadkiem nie jestem, mam 39 lat. Ale karierę Śwista śledzę odkąd trafił do ligowego składu Stali w 1985 lub 1986. Chodziłem wtedy na żużel z Tatą i powiedział mi, że ani Jancarz, ani Plech nie jeździli jak Świst w jego wieku.

Porównaj to z Twoim idolem z obrazka pod wpisem. Neymar? Poważnie?! Neymar?! To idol moich 8-9 letnich siostrzeńców, synów sąsiada i gazety Bravo. :)

3. Wierzę, że jednak zmienisz zdanie. :) Nie przeczę, że Świst jest trudnym gościem i swoje za uszami ma. Ale nie pozwolę by szklanka w 25% pusta zniszczyła mi wdzięczność i radość cieszenia się 75% pysznym sokiem :)

4. Cieszmy się sukcesami Śwista. I doceniajmy je. W końcu to głównie z nim związane są sukcesy Stali w latach 80 i 90. Nie mam zamiaru oddawać Śwista Pile lub Rzeszowowi. Trzeba go wyprostować, by zrozumiał co nabroił, dać lepę, przybić pionę, a potem zainstalować w klubie do szkolenia młodych (a potem trenera) i zaśpiewać: "Nie było lepszego od Piotra Śwista naszego!" :)

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-21, 16:54   

Ale on sam się oddał. :-)
I nic tutaj Twoje "nie oddam". Zresztą, już i tak za wiele czasu poświęciłem temu wątkowi. Za wiele dni spędziłem w drodze za nim, za wiele godzin wysiedziałem ma meczach i treningach oglądając go. Zdania nie zmienię. I kończę raz na zawsze tą polemikę!

A Plech był lepszy. Jancarz też.
Howgh!!

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-21, 17:20   

Sumarycznie byli lepsi. Ale nie w wieku 19-22 lat.

Dzięki za polemikę. Widzimy się na stadionie! :-)

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-21, 17:34   

Plech w wieku 19 lat został IMP, powtórzył dwa lata później, w wieku lat 20 brąz w IMŚ, w wieku lat 26 srebro w IMŚ!
23 lata srebro DMŚ, brąz w wieku 19 , 21 lat!
20 lat brąz w MŚP...

Dziękuję za uwagę!

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2016-09-21, 20:58   

Michu1947 napisał/a:
Trochę pokory Kiper. Chwalicie Śwista, krytykując Nickiego czy PUK'a twierdząc że młode pokolenie lub przeciwnicy Śwista uważają ich za swoich idoli, a chcecie żeby pojechali w tym turnieju. Trochę hipokryzją powiało, nie sądzisz? :roll: Poza tym mogę udzielać się gdzie mi się jawnie podoba. Każdy ma prawo do swojego zdania.
Kiper napisał/a:
Zajmij się młynem, bo Apator was na trybunach w Gorzowie rozjedzie.

Oby czasami nikt ciebie nie rozjechał czasem za takie słowa. Chociaż swoją opinię już sobie dawno wyrobiłeś, ale żeby być przeciwko swoim to już trzeba mieć coś z głową.

Ty w ogóle potrafisz rozumieć słowo pisane i wiesz co sam piszesz?
1. W jakiej kwestii mi brakuje pokory? Co chciałeś przez to wyrazić?
2. Zdecyduj się: krytykujemy Nickiego i Iversena, czy krytykujemy młode pokolenie uważające ich za idoli? W sumie to bez różnicy, ponieważ osobiście nie czynię ani jednego, ani drugiego. Nickiego może kiedyś po jakimś nieudanym meczu i faulu krytykowałem, Iversena sobie nie przypominam, ale nie wykluczam. Z pewnością nie za to, że reprezentowali czy reprezentują Stal Gorzów. Nie krytykuję też młodego pokolenia, że ma swoich idoli, tylko za to, że nie ma zielonego pojęcia o Świście, bo go po prostu nie zna z czasów w Stali i nie wie, kim Świst dla Stali i dla kibiców był. Uważam, że ani Nicki, ani Iversen, ani nawet Gollob nie zrobił w połowie tego dla Stali, co Świst. Czy to jest krytyka? Nie, to moja ocena. . Jak już kiedyś niegrzecznie napisałem: gówno wiecie o Świście i o waszą opinię nikt nie powinien pytać w kwestii organizacji turnieju czy tablicy pamiątkowej. Tak samo, jak niewiele istotna jest moja opinia o Migosiu czy Pogorzelskim, których pamiętam z toru przez mgłę, jako dzieciak. Masz 35 lat? Nie? To o jakim Świście chcesz rozmawiać? Zachowujecie się jak smarkacze, których wielka nastoletnia duma została urażona słowami Śwista. Mnie to tak samo lata i powiewa, jak te wasze śmieszne sztamy i kosy, krojenie szali i tym podobne dziecinady. Swoją śmieszność zauważycie za kilka lat, gdy dojrzejecie. Może wtedy potraficie ocenić co ważniejsze: jakieś durne rzucone pół żartem pół serio słowa do kibiców (100% Falubaz), czy też rzucone w złości po wyzwiskach i gwizdach części kibiców słowa w stronę tych najbardziej zajadłych (bydło) z 23 medalami dla Stali, setkami meczy i punktów, wygranymi wyścigami i łamaniem kości (że o dramacie w Austrii nie wspomnę).
3. Nic mi nie jest wiadomo, żebym kiedykolwiek wypowiadał się na temat obsady turnieju pożegnalnego Śwista. Nie zastanawiałem się nad tym. Zarzut hipokryzji nie pod moim adresem. Zresztą cały ten tok myślowy się w tym momencie łamie, bo skoro nie krytykowałem Nickiego czy Iversena, to dalsze Twoje wywody są biciem piany.
4. Oczywiście, masz prawo się udzielać gdzie Ci się podoba. Ja natomiast mam prawo napisać, że Twój poprzedni wpis jest idiotyczny i nic nie wniósł do tematu.
5. Ubawił mnie ten akapit z rozjechaniem mnie. Mam to traktować jako ostrzeżenie? :) :) :) Poza tym: za jakie słowa? Gdzie ja jestem przeciwko swoim? Powtórzę pytanie? Ty rozumiesz słowo pisane? Byłem na Motoarenie w niedzielę i młyn Apatora w tym meczu, to była miazga! Nie dość, że było ich trzy razy więcej niż liczy sobie w ostatnim czasie młyn Gorzowa na Jancarzu, to jeszcze jechali z dopingiem na maksa cały mecz. Świetnie potrafił to podtrzymać komentator zawodów (spiker). Raz, czy może dwa pojechali po Stali Gorzów, ale to wszystko. Chwała naszym w Toruniu, że próbowali się przeciwstawić, parę razy się udało. Niestety, młyn gorzowski w tym sezonie to cienizna. Ubyło was z połowę, polowa dopingu przeciw rywalom, druga połowa wulgaryzmy, nie udaje się wam porwać stadionu (może w finale się uda, bo to jednak finał, nawet my, aktualni "Janusze" spróbujemy pociągnąć) do puszek ludzie wrzucają dużo mniej. A wy nie wyciągacie wniosków. Nie widzisz tego? Dlatego moja obawa, że możecie polec na trybunach i warto by się na tym skoncentrować, a nie pisać jakieś idiotyzmy o Nermarku.
Na koniec: szyderstwami niczego nie osiągnięcie. Słabe to.

frans04 

Team: Stal
Wysłany: 2016-09-21, 21:13   

Kiper napisał/a:
Byłem na Motoarenie w niedzielę i młyn Apatora w tym meczu, to była miazga! Nie dość, że było ich trzy razy więcej niż liczy sobie w ostatnim czasie młyn Gorzowa na Jancarzu, to jeszcze jechali z dopingiem na maksa cały mecz. Świetnie potrafił to podtrzymać komentator zawodów (spiker). Raz, czy może dwa pojechali po Stali Gorzów, ale to wszystko. Chwała naszym w Toruniu, że próbowali się przeciwstawić, parę razy się udało. Niestety, młyn gorzowski w tym sezonie to cienizna.

Bywałeś w ostatnich latach na MA czy tylko na tym jednym meczu? Podejrzewam, że to drugie. W przeciwnym wypadku widziałbyś jak zazwyczaj wygląda doping w Toruniu. Jeżeli na tym meczu było w młynie 3 razy więcej ludzi niż w gorzowskim, to w poprzednich bywało ze 3 razy mniej. Wiadomo, to był finał i dodatkowa mobilizacja. Podejrzewam, że w Gorzowie będzie to wyglądało jednak znacznie lepiej.
Przepraszam za offtop, ale tak się zmoczyłeś dopingiem na MA, że musiałem odpowiedzieć ;)

Michu1947 

Wysłany: 2016-09-21, 22:24   

Thorgal napisał/a:
Porównaj to z Twoim idolem z obrazka pod wpisem. Neymar? Poważnie?! Neymar?! To idol moich 8-9 letnich siostrzeńców, synów sąsiada i gazety Bravo. :)

Oczekujesz od Mastersa, żeby nie krytykował Śwista bo to Twój idol a sam krytykujesz jego wybór osoby którą darzy sympatią. Gdzie tutaj sens logiki?

Kiper napisał/a:
do puszek ludzie wrzucają dużo mniej. A wy nie wyciągacie wniosków.

To słabą masz wiedzę ;-) Nie wiem czy wiesz, ale jest tak zwana akcja 'Góra Grosza' - w skrócie, zbieranie funduszy na oprawę na 70-lecie. Nie uwierzysz, ale zbiórka idzie rewelacyjnie! Wnioski są wyciągane regularnie, nie przejmuj się, ale dzięki za troskę. Co do reszty, to nie będę komentował bo do niczego to nie prowadzi.

Co do Śwista nawet w Zielonej go nie chcą. W Toruniu mimo wszystko podobały mi się jego wypowiedzi, bo tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, była w końcu osoba która była za Stalą Gorzów a nie przeciw jej. Co do 'stylu' tych wypowiedzi to daleko od ideału bo Świst zawsze był wieśniakiem i nigdy tego nie ukrywał. Jestem tylko ciekaw jakby się Świst wypowiadał gdyby to Falubaz jechał w finale z Apatorem. Pewnie tak samo jak o Stali w niedzielę.

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-22, 00:17   

Kiper,

Nie sądziłem, że kiedyś się z Tobą zgodzę. A jednak nadszedł taki moment... :)

Masters,

Mówiąc o młodym Świście nie miałem na myśli sukcesów na arenie międzynarodowej, choć tytuł vicemistrza MIME w 1987 r. i 4 miejsce w IMP (19 lat) wskazywał, że mamy brylant. Mówię raczej o jego potencjale i jeździe. Mój ojciec, który pamiętał 19 letniego Plecha i Jancarza oraz 19 letniego Śwista powiedział, że ten ostatni robił na nim największe wrażenie. Tobie i mi pewnie zostaną tylko statystyki porównawcze, a nie naoczne wrażenia i emocje. Swoją drogą może warto sprawdzić np. średnie ligowe Śwista i Jancarza oraz Plecha w wieku 20-22 lat? Ktoś chce się w to pobawić? Można dodać do tego grona Bartka.

Michu,

O jakiej hipokryzji mówisz?

Poza tym pisząc o idolu Mastersa - zgadzam się poniekąd ze słowami Kipera. Wg mnie o stosunku do Śwista w znacznej mierze niestety decydujący wpływ ma nasz wiek oraz to kiedy zaczęliśmy chodzić na żużel. Piszę "niestety" dlatego, że np. w Lesznie klub zadbał o to, by Jankowski był w ich klubie twarzą sukcesów Unii, a Falubaz o to, by tak samo młodzież patrzyła na Huszczę. Nasi prezesi od wielu lat natomiast na Śwista spoglądają jako na zagrożenie układów i hierarchii w klubie.

Masters, ile masz lat i kiedy zacząłeś chodzić na żużel w Gorzowie?
A Ty Michu?

lomboNET 

Wysłany: 2016-09-22, 05:32   

Michu1947 napisał/a:
Co do Śwista nawet w Zielonej go nie chcą.

Nawet? On był tam zwykłym najemnikiem jak Tomek Gollob u nas. Niegdyś nienawidzony, później noszony na rękach. Ale przyszedł czas i nie ma po nim śladu.

yellow-blue napisał/a:
proponowałbym podczepić pod ten turniej pożegnalny również pożegnanie Zorra

Przecież już raz go żegnaliśmy.

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-22, 14:59   

Thorgal napisał/a:
że np. w Lesznie klub zadbał o to, by Jankowski był w ich klubie twarzą sukcesów Unii, a Falubaz o to, by tak samo młodzież patrzyła na Huszczę.

Jak tutaj się nie udzielać, skoro piszesz takie rzeczy?!

Jankes ani "Tomek" nigdy nie kąsali ręki, która ich karmiła!!

Thorgal napisał/a:

...pierwsza wizyta na stadionie, trening Stali - Eddy czerwony kombinezon z białymi gwiazdami...pierwszy samotny mecz ligowy, bodajże walkower dla Unii Leszno. To Ci wystarczy? :-P

Thorgal 

Wysłany: 2016-09-22, 17:59   

masters napisał/a:
Thorgal napisał/a:
że np. w Lesznie klub zadbał o to, by Jankowski był w ich klubie twarzą sukcesów Unii, a Falubaz o to, by tak samo młodzież patrzyła na Huszczę.

Jak tutaj się nie udzielać, skoro piszesz takie rzeczy?!

Thorgal napisał/a:

...pierwsza wizyta na stadionie, trening Stali - Eddy czerwony kombinezon z białymi gwiazdami...pierwszy samotny mecz ligowy, bodajże walkower dla Unii Leszno. To Ci wystarczy? :-P

1. Ręka prezesa i zarządu karmiła Śwista? Chyba przesadziłeś. Sądziłem, że mieli dżentelmeńską spisaną umowę mającą moc prawną. Kilku gości w krawatach to nie jest Stal Gorzów. Jeśli nie wynagradzali lidera Stali Gorzów za jego pracę i reprezentowanie naszych barw, za co ich pozwał (tak było? popraw mnie), to wypięli tyłek na Stal Gorzów. To oni walczyli przeciwko Stali Gorzów, a nie Świst.

2. Czyli z tym bluzgającym na niego "bydłem" to Świst mówił o Tobie?! Poważnie? Ty tam byłeś? A może o wszystkich wszystkich Gorzowianach chodzących na żużel? Wybacz, ale nie sądzę.

Bardziej emocjonalne niż merytoryczne to Twoje obrażanie się :)

PS. Ale poważnie...? Neymar?! Bez jaj... :))

masters 
Barca fan.

Wysłany: 2016-09-22, 19:07   

Kibiców kąsał, kibiców Thorgal.

Zapytaj go, jak już będziecie na turnieju :lol: kogo miał na myśli, mówiąc że "gorzowscy kiibice to bydło".

Ps. I tak, NEYMAR!
Jeszcze zanim dzieci o nim usłyszały. :-P

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2016-09-22, 21:21   

masters napisał/a:

Dobrze napisałeś "która ich karmiła". Nie wiesz, jakby się zachowali, gdyby ta ręka przestała karmić... Więc nie porównuj sytuacji ze Świstem.

Odpowiedz do tematu