Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Derby bez Kibiców ;(
Autor Wiadomość
Kapsel

Wysłany: 2009-12-08, 16:21   Derby bez Kibiców ;(

Czytaliście na Sportowefakty.pl że derby będą bez kibiców.
Co na ten temat sądzicie

http://www.sportowefakty....-kibicow-stali/

jurekks 

Wysłany: 2009-12-08, 16:26   Re: Derby bez Kibiców ;(

Wielka szkoda dla samych derbow , ale na przyszlosc wywalajmy debili ze stadionow .Uwazam ze jak my mamy zakaz jechania do nich to oni tez powinni miec zakaz jechania do nas szkoda naszego stadionu dla falubazu mam nadzieje ze skonczy sie tylko na karach finansowych

wisniazio 

Wysłany: 2009-12-08, 16:37   

Ja też uważam, że derby bez kibiców przeciwnej drużyny to nie to samo, z kim Gospodarze będą prowadzić wojnę na doping. A oto co znalazłem w komentarzach pod artykułem:
Cytat:
Zapraszamy kolegów i koleżanki z Gorzowa na trybuny falubazu, nawet we własnych barwach, a co, pokarzmy im (władzom Ekstra Lipy)że jesteśmy ludźmi!!!

Może będzie tak jak z kibicami Legii, mają zakaz wyjazdów ale dzięki uprzejmości kibiców gości byli i w Lubinie i Bełchatowie jak się nie mylę.

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=548782

Thorgal 

Wysłany: 2009-12-08, 17:58   

Czy Stal w jakikolwiek sposób odwoływała się od takiej decyzji?

Co na to zarząd Falubazu?

Mam nadzieję, że kibice Stali pojawią się w ZG mimo wszystko. Wchodźcie bez flag i umówcie się gdzieś na koronie stadionu.

Neo 

Wysłany: 2009-12-08, 19:33   

Po pierwsze to tylko przeciek, więc wiele może sie w tej sprawie jeszcze wydarzyć. Moim zdaniem z dużej chmury mały deszcz.

Po drugie: kolego, a może byś tak ruszył dupsko i pojechał zamiast bawić się w wójka dobra rada i mówic co kto ma robić.

Sorry ale nie wytrzymałem, skąd się biorą takie bałwany...

as35 

Wysłany: 2009-12-08, 19:39   

Decyzja pretendująca do miana kretynizmu roku. Jeśli nie zostanie uchylona- to trudno. Dużo winy w takim obrocie sprawy Zarządu naszego klubu. Miękkie serce można mieć gdy ma się twardą dupę. Z tym ze serce okazał Zarząd (wpuszczanie ponad limit kibiców falubaza do sektora gości, brak stanowczej reakcji na dewastacje tego sektora, rzucanie petard w obsługę) a twarda dupą i plecami musieli wykazać się gorzowscy kibice. Szanowny Panie Prezesie Wł. Komarnicki - jak Pan się teraz czuje ? Czy dalej ma Pan zamiar być tak miły dla zielonogórskich kibiców? Jak Pan widzi ich udział w przyszłych derbach i planowanych sparingach? Proszę nie sypać frazesami o ideach sportu, odpowiedzialności zbiorowej- nie może być tak, ze stosunku do jednych mamy zbiorowa odpowiedzialność a w stosunku do innych kurtuazję. Oczekuję stanowczych działań mających na celu odpowiednie zareagowanie na taki obrót spraw. Nie wie Pan jak? Służę pomocą. Moim zdaniem nie powinniśmy odwoływać się od decyzji. Powinniśmy w trybie pilmy określić (drobiazgowo) na piśmie warunki uczestnictwa kibiców z Zielonej Góry w zawodach w Gorzowie. Nie wyobrażam sobie aby na stadion wszedł człowiek mający więcej niż o,oo promila :-) . Każdy kibic musi posiadać dokument ze zdjęciem - bilet musi być na konkretne miejsce - i takie ma zająć. Zero flag, transparentów itp. rzeczy. Najmniejsze uchybienie- ewakuacja sektora lub nie wpuszczanie na niego. Wejście tylko dla kibiców zidentyfikowanych z imienia i nazwiska. To tylko takie propozycje na gorąco. Nie możemy pozwolić sobie aby kibicom zielonogórskim coś się stało, dlatego też należy maksymalnie zabezpieczyć ich bezpieczeństwo :-)

maxiu 

Wysłany: 2009-12-08, 20:04   

Nie wiem czy wybranie się na derby na sektoru falubazów to dobry pomysł.Jakoś nie wierzę aby nawet jeśli zbierze się większa grupka zółto niebieskich,obyło się bez jakichś dymów.Było widac na ostatnich derbach co może się zdarzyć przy "wspaniałej" organizacji na w69.Zresztą jak doszły mnie słuchy nie tylko my mieliśmy tam nieprzyjemności,bydzia też.
Owszem jest przykład kibiców Legii wpuszczanych na sektory na wyjazdach ale czy nas przywitają w zielonej miło?Wątpię.Na pewno są kibice falubazu którzy by na to poszli,ale czy są w stanie wpłynąć na tłuszczę zielonogórską?Jedyne wyjście to siedzieć w sektorze cichutko jak...myszka?Ale one to będą tam głośno.Dzięki wolę zostać przed tv.
Liczę jednak na to że ta kara nie wejdzie w życie,a mimo to po ostatnich derbach głęboko się zastanowię nad wizytą na wrocławskiej

Kaczy

Wysłany: 2009-12-08, 20:14   

as35 napisał/a:
Decyzja pretendująca do miana kretynizmu roku. Jeśli nie zostanie uchylona- to trudno. Dużo winy w takim obrocie sprawy Zarządu naszego klubu. Miękkie serce można mieć gdy ma się twardą dupę. Z tym ze serce okazał Zarząd (wpuszczanie ponad limit kibiców falubaza do sektora gości, brak stanowczej reakcji na dewastacje tego sektora, rzucanie petard w obsługę) a twarda dupą i plecami musieli wykazać się gorzowscy kibice. Szanowny Panie Prezesie Wł. Komarnicki - jak Pan się teraz czuje ? Czy dalej ma Pan zamiar być tak miły dla zielonogórskich kibiców? Jak Pan widzi ich udział w przyszłych derbach i planowanych sparingach? Proszę nie sypać frazesami o ideach sportu, odpowiedzialności zbiorowej- nie może być tak, ze stosunku do jednych mamy zbiorowa odpowiedzialność a w stosunku do innych kurtuazję. Oczekuję stanowczych działań mających na celu odpowiednie zareagowanie na taki obrót spraw. Nie wie Pan jak? Służę pomocą. Moim zdaniem nie powinniśmy odwoływać się od decyzji. Powinniśmy w trybie pilmy określić (drobiazgowo) na piśmie warunki uczestnictwa kibiców z Zielonej Góry w zawodach w Gorzowie. Nie wyobrażam sobie aby na stadion wszedł człowiek mający więcej niż o,oo promila :-) . Każdy kibic musi posiadać dokument ze zdjęciem - bilet musi być na konkretne miejsce - i takie ma zająć. Zero flag, transparentów itp. rzeczy. Najmniejsze uchybienie- ewakuacja sektora lub nie wpuszczanie na niego. Wejście tylko dla kibiców zidentyfikowanych z imienia i nazwiska. To tylko takie propozycje na gorąco. Nie możemy pozwolić sobie aby kibicom zielonogórskim coś się stało, dlatego też należy maksymalnie zabezpieczyć ich bezpieczeństwo :-)

Jak tak czytam twój post to się zastanawiam czy ty kiedyś byłes gdzieś na wyjeżdzie i znasz ogólne zasady kibicowskie..... watpie

Czy myślisz że jeżeli ta decyzja zostanie wprowadzona w życie to będziemy się cieszyć ??!!
Ty już większość z nas wywaliłeś z sektora , zabrałeś flagi i wywiozłeś na izbę.... i co zadowolony jestes gamoniu ??!!! (sory ale inaczej nie mogłem )
Z każdej strony znajdą sie takie lalusie...taki urok tego sportu

as35 

Wysłany: 2009-12-08, 22:55   

Czy byłem na wyjeździe? Byłem, byłem i to nawet w Zielonej Górze gdy to jeździli dwaj panowie o inicjałach Z.B oraz M.M. Jeśli chodzi o ogólne zasady kibicowskie to hmmmm nie wiem o co biega. Ale jeśli do nich zalicza się - rzucanie petardami w obsługę, wyrywanie krzesełek, rzucanie kamieniami w kibiców ( pamiętny mecz z Bydzią ) - to nie znam!. Pan oczywiście je zna - i to na pewno - nie tylko te ogólne. Będę bardzo wdzięczny, jeśli poda Pan adres internetowy, publikacje w której zasady te są opisane.
Brak kibiców gorzowskich na stadionie w Zielonej Górze - spowoduje- że koniecznym stanie się zapewnienie kibicom zielonogórskim maksimum bezpieczeństwa. Znając ich zachowanie (tu przyznaje - użycie słowa "zachowanie" jest nadużyciem semantycznym) należy każdego z osobna dokładnie zidentyfikować ( w widomym celu). Ale dlaczego gamoniu?
Zresztą czego się spodziewać po człowieku kryjącym się pod nickiem Kaczy :-) ahahahah.
Brak kibiców falubaza na stadionie - faktycznie- przyjmę z pewną satysfakcją. Wynikać ona będzie z faktu, że nie trzeba będzie naprawiać szkód poczynionych na naszym stadionie.

Kaczy

Wysłany: 2009-12-08, 23:08   

za ten post u mnie miał byś bana konfituro... twój nick jest bardzo czytelny

Greg 
KSSG 1947

Team: STALOWCY
Wysłany: 2009-12-09, 01:31   

as35. nie kibiców Falubazu tu wina. Bardziej kierowałbym w zarząd Falubazu. Bo szef GKSŻ, sam nie wymyśli po takim czasie bana dla Stalowców i kar. Musiał go ktoś nękać pismami... Kto? Otóż wg mnie zarząd Falubazu. I to u nich należy dopatrywać się winowajcy. Kibice Falubazu czego są winni ? Tak samo oni są agresywni jak i my. Petardy leciały z dwóch stron, fakt oni wyrwali krzesełka + ławki u siebie co stawia ich w bardziej agresywnej stronie, ale derby bez kibiców to nie derby, a mecz. Zwykłe zawody. Ba na MDMP przyjedzie ktoś pokibicować, a tu - sami gospodarze. a popatrzeć na takie zawody można w TVP SPORT.

Kibic nie jest winien. Niech Falubaz przyjedzie do Nas. potraktujmy ich normalnie - to my wystawimy wizytówkę Fair-Play. Natomiast Ci normalni kibice z ZG zrozumieją, że zarząd Falubazu powinien brać lekcję zasad z meczu derbowego.

Tak więc - dla zarządu Falubazu i GKSŻ
a kibice i Falubazu i Stali Gorzów są tu najmniej winni. Są szpileczki i zaczepki, są uznania i podziękowania, jest rywalizacja ale w zasadach fair play. Nic się nie dzieje przy stoliku.

safko

Wysłany: 2009-12-09, 03:02   

Decyzje z dupy. Ot cały komentarz. Poczekajmy jeszcze na oficjalne ich potwierdzenie.

SkywalkerGW 
Anty-Barcelona

Team: Real Madrid
Wysłany: 2009-12-09, 23:29   

Ja też nie jestem zachwycony tą decyzją jeśli rzeczywiście takowa będzie ale ostatnio bywało naprawdę gorąco jeśli chodzi o nas i kibiców falubazu więc kto wie czy taki rok banicji ale w oby dwie strony nie ostudzi lekko nie których durni którzy robią na trybunach to co robią.

Osobiście dał bym jeszcze jedną szansę fanom jednej jak i drugiej drużyny ale w razie kolejnych incydentów następne derby powinny być bez kibiców przyjezdnych.Chamstwo trzeba tępić jak się tylko da ale jeśli to jest jedyny sposób to niestety trzeba będzie z niego skorzystać.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-12-10, 00:57   

I wierzycie w tą bajkę?? Przecież Dowhan sobie w stopę strzelał nie będzie. Kibice Stali = kasa z biletów, a że zwykle jest ich kilkaset, to tym bardziej wpuści naszych. W końcu w Zielonej się nie przelewa po fiasku negocjacji z niedoszłym strategicznym.

Poza tym jeszcze oficjalnego komunikatu nie ma. Zapewne do maja jeszcze zmienią decyzję. Zresztą, to przypomina sytuację z zawieszaniem zawodnika przez swój klub...
Postraszą, a i tak zmiękną.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 08:09   

Don Lucas napisał/a:
Przecież Dowhan sobie w stopę strzelał nie będzie. Kibice Stali = kasa z biletów, a że zwykle jest ich kilkaset, to tym bardziej wpuści naszych.

chyba raczej tym bardziej ich nie wpusci
bo to jest zajecie jednego sektora + sektor buforowy (a raczej pol) na ktore zmiesci sie sporo karguli

maxiu 

Wysłany: 2009-12-10, 17:52   

SkywalkerGW napisał/a:
Ja też nie jestem zachwycony tą decyzją jeśli rzeczywiście takowa będzie ale ostatnio bywało naprawdę gorąco jeśli chodzi o nas i kibiców falubazu więc kto wie czy taki rok banicji ale w oby dwie strony nie ostudzi lekko nie których durni którzy robią na trybunach to co robią.

W to akurat nie uwierzę.Jeśli ta decyzja przejdzie to ucierpią normalni kibice,bo te durnie którzy robią zadymy z obu stron to i tak nic nie zrozumieją,dlaczego w ogóle taki pomysł się pojawił.Póki ważniejsza będzie dla nich nienawiść do innego klubu niż miłośc do własnego zawsze tak będzie.

Scorpio 

Wysłany: 2009-12-11, 19:35   

Ta decyzja to najzwyczajniejszy skandal!!! :evil: Derby bez kibiców obu drużyn (w tym przypadku bez Stalowców), to żadne Derby. Niech odwołają ten "wyrok"!!! Ale z drugiej strony, trzeba wreszcie pozbyć się tych, którzy niszczą atmosferę "żużla". Jak tzw. "chuligani" chcą robić rozróby, to niech organizują ustawki w lasach, polach (z dala od ludzi). Na tym nic nie stracą, wręcz przeciwnie nie będzie ofiar, kar, a poza tym wyrobią kondycję na świeżym powietrzu :-P

Thorgal 

Wysłany: 2009-12-12, 11:10   

Ktoś z Was wie jacy ludzie wchodzą w skład "Speedway Ekstraligi", która wydaje werdykty w takich sprawach? Po tym jak ustalają regulamin i terminy rozgrywek niewiele mnie zdziwi jeśli chodzi o to towarzystwo.

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-12, 12:33   

Scorpio napisał/a:
Jak tzw. "chuligani" chcą robić rozróby, to niech organizują ustawki w lasach, polach (z dala od ludzi). Na tym nic nie stracą, wręcz przeciwnie nie będzie ofiar, kar, a poza tym wyrobią kondycję na świeżym powietrzu

Jak dla mnie to ci debile mogą się pozabijać. I to dosłownie. Należy pamiętać , że im mniej takich idiotów , tym czystszy klimat. :-D Najgorsze jednak jest to, że tzw. odpowiedzialność zbiorowa, która to własnie znalazła swoje zastosowanie najbardziej uderza w prawdziwych kibiców.

gruby_slu 

Wysłany: 2009-12-14, 12:19   

lipa i tyle

Blokers:
Ostrzeżenie za jednolinijkowy post nie wnoszący nic do dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez spooszan 2009-12-20, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  

Pao 

Wysłany: 2009-12-19, 19:43   

Dzisiaj od rana na stronie Ekstraligi sa orzeczenia Komisji Orzekajacej Ligi. Za petardy Stal dostała 8 tys. i zamknięcie stadionu w zawieszeniu na pół roku, a falubaz 2x po 5 tys. i "zakaz przyjmowania kibiców przyjezdnych klubu Stal Gorzów
Wielkopolski S.A. przez sezon 2010".

http://speedwayekstraliga...czenie%20ZG.pdf
http://speedwayekstraliga...czenie%20GW.pdf

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-12-19, 22:33   

Czyli za to, ze Falubaz nie potrafi organizować zawodów i zapewnić bezpieczeństwa kibicom (tak swoim jak i przyjezdnym), to kibice Stali nie będą mogli obejrzec derbów, za to Falubazy w GW owszem. Teraz to się dopiero będzie działo na derbach :evil: Dziękujemy panom z EŻ za robienie gnoju w lubuskiem...

jurekks 

Wysłany: 2009-12-19, 22:57   

To teraz mamy dwa wyjscia , albo nie wpuszczamy kibicow falubazu mozemy np robic remont na stadionie lub cos wymyslec .Drugie rozwiazanie wpuscic falubaz ale jak zaczna dewastowac stadion to szybko ich wywalic spalowac i przedctawic ich dewastacje komisji i niech ukaraja ich jak trzeba

Rafi 

Wysłany: 2009-12-19, 23:46   

Bankowo,nie jest to sprawiedliwa decyzja.Oni chyba nie zdają sobie sprawy co to są derby Ziemi Lubuskiej.Co to za derby bez kibiców?Żadne.To tylko podsycanie i tak napiętej atmosfery między naszymi klubami.Każdy kibic wie,że iskrzy między nami i to ostro a tu takie szopki.Nie usprawiedliwiam tu żadnej ze stron bo wina zawsze leży gdzieś po środku.Niech będą kary finansowe po równo dla każdej ze stron ale nie można nam zakazać wstępu na derby.Teraz Dowhan zapewne czuje się dumny ale sądzę ,że nasz Pan Prezes nie zostawi tego tak bez odzewu i powalczy jeszcze.

landryn 

Wysłany: 2009-12-20, 01:00   

Ja mam nadzieję, że po odwołaniu się od tej decyzji kolejny "wyrok" będzie już normalny. Na braku kibiców na wyjeździe tracą obie strony, więc liczę na to, że Władek z Dowhanem zakopią topór wojenny i wspólnie odwołają się od decyzji. Jeżeli nie, to spirala nienawiści dopiero na dobre się rozkręci.

Z tego co wyczytałem to Stal ma także 1 wybrany mecz bez kibiców przyjezdnych w zawiasach na 6 miesięcy. Może to być mecz vs Falubaz. Albo ewentualnie zarabiamy na przyjezdnych (przy okazji zielonogórskim zwyczajem nie sprzedajemy ulgowych) a gdy zniszczą chociaż 1 krzesełko (a to kwestia czasu) to pacyfikacja.

Odpowiedz do tematu