Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Składy Drużyn Na Sezon 2010. Opinie, Szanse, Nadzieje...
Autor Wiadomość
coolbigman 

Team: <<< Stal >>>
Wysłany: 2009-12-08, 12:31   Składy Drużyn Na Sezon 2010. Opinie, Szanse, Nadzieje...

Falubaz Zielona Góra:

1 Dobrucki
2 Lindgren
3 Protasiewicz
4 Zengota/Iversen
5 Hancock
6 Dudek
7 Wodjakow

Unibax Toruń:

1 Jaguś
2 Andersen
3 Miedziński
4 Sullivan
5 Holder
6 Ward
7 Pulczyński

Cognor Włókniarz Częstochowa:

1 Holta
2 Słaboń
3 Woffinden
4 Davidsson
5 Karlsson
6 Bridger
7 Miturski

Polonia Bydgoszcz:

1 Jonsson
2 Kościecha
3 Walasek
4 Gizatullin
5 Lindbaeck
6 Woźniak
7 Saifudinov

Unia Leszno:

1 Adams
2 Shields
3 Kołodziej
4 Baliński
5 Hampel
6 Pawlicki
7 Pavlic

Atlas Wrocław:

1 Crump
2 Madsen
3 Świderski
4 Jeleniewski
5 Bjerre
6 Andersson
7 Janowski

Unia Tarnów:

1 Ułamek
2 Monberg
3 Kasprzak
4 Jedrzejak
5 B.Pedersen
6 Kiełbasa
7 Vaciulik

CAELUM STAL GORZÓW:

1 N.Pedersen
2 D.Ruud
3 M.Zagar
4 T.Gapiński
5 T.Gollob
6 S.Gustafsson
7 Ł.Cyran/P.Zmarzlik

Na co stać kluby Extraligowe.? Czy Częstochowa będzie Czerwoną Latarnia SE.? Kto będzie odkryciem.? Kto będzie rozczarowaniem.? Czy Beniaminek zapłaci Frycowe.?
Ostatnio zmieniony przez coolbigman 2010-01-12, 23:07, w całości zmieniany 2 razy  

GrandGw 

Wysłany: 2009-12-08, 14:24   

zrobiłem ciekawe(tak mi sie wydaje) zestawienie srednich biegopunkowych nowych składow i niestety wyszlo mi ze najsilniejszy skład bedzie mial falubaz... z tym ze nie bralem pod uwage drugiego juniora... w tym miejscu mozemy zyskac jak i reszta klubow bo mimowszystko wydaje mi sie ze sówka jeszcze w tym sezonie za wiele nie pokaze... obym mial racje :) nasza siła na poziomie 4 druzyny... z tym ze wydaje mi sie ze my za duzych rezerw nie mamy... bo kto pojedzie lepiej? ruud? watpie gollob? pewnie jedna dziesiątą punktu srednio dozuci ale za to wydaje mi sie ze gapinski sredniej na poziomie 1,8 nie utrzyma :) ale moze zagar mnie zaskoczy? wkoncu nikt nie wie tak naprawde co to sie bedzie dzialo od pierwszej kolejki byle falubaz kolejneo mistrza nie zdobyl hehe

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2009-12-08, 14:43   

Co do Falubazu i Hancocka to ja bym jeszcze poczekał ponieważ nawet nie wszyscy "starzy" ich zawodnicy mają podpisane a widząc co wygaduje Robert różowa koszula (np. oni nam asa a my jokera") wydaje mi się że może mu nie wyjść

A i jeszcze jedno Greg ma ważny kontrakt z Czewą więc nie tylko od niego to zależy a że Dowhan usłyszał że Jankes chętnie by jeździł w Falubazie to nic nie znaczy dopiero jak podpisze będzie pewne.
Ostatnio zmieniony przez szept 2009-12-08, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  

Jespers 

Wysłany: 2009-12-08, 15:27   

Dla mnie najsilniejszy bedzie torun i niestety, ale zielona.. Zielona sie napewno wzmocnila z poprzedniego sezonu, bo jak wiemy walasek nie byl jakims zawodnikiem typu hancock. I Derby beda bardzo ciezkie.. Bo jak wiemy, zawsze musimy je zawalic. Moze w tym roku oni lepszym skladem i bardziej wyrownanym je zawala i my wygramy ;p

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-12-08, 15:37   

Ja powiem tak, moim zdaniem wielkim błędem jest, że nie zostawiamy choćby jednego zawodnika na tzw. "ławce rezerwowych". Praktycznie większość klubów takowych zawodników będzie miało, a gadanie prezesa Władysława że szkoda kasy można rozbić głową w mur, bo to wina prezesa za to ile zapłacił Okonowi w zeszłym roku.

Derby? Może być jeszcze ciężej niż w zeszłym roku. Dlaczego? Ano dlatego, że Hancockowi (dwa sezony pod rząd i dwa razy w okolicach kompletu) leży nasz tor jeszcze bardziej niż Walaskowi.

Chciałbym być miło zaskoczony, ale obawiam się, że obronimy znów 6 miejsce ;)

pozdr

Thorgal 

Wysłany: 2009-12-08, 18:05   

Nie zgadzam się. My wzmocniliśmy się bardziej niż Falubaz, a przecież w minionym sezonie byliśmy o krok od pokonania ich w dwumeczu.

Hancock raczej lepiej niż w ub. roku jeździć nie będzie. Można założyć, że ze względu na wiek będzie miał tendencję spadkową.

Faworytem jest oczywiście Apator. Stal to wielka niewiadoma. Dlatego podobają mi się wyważone wypowiedzi CzeCze. Bez entuzjazmu, ale z nadzieją!

Moim zdaniem liga będzie podzielona na dwie grupy drużyn:
1. Toruń 2. ZG 3. Stal 4. Leszno

oraz

5. Tarnów 6. Bydzia 7.Wrocław 8. Czewa

Oczywiście rzeczywistość może zweryfikować te elektroniczne spekulacje. ;-)

Pozdrowienia.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-12-08, 19:53   

Cytat:
Nie zgadzam się. My wzmocniliśmy się bardziej niż Falubaz, a przecież w minionym sezonie byliśmy o krok od pokonania ich w dwumeczu.

Walasek->Hancock
Zengota->Dudek (na pozycji juniora)

Jankes będzie kosił równo, o klasę lepszy niż Walasek. Na pozycji juniora, Zengotę zastąpi Dudek, więc tutaj praktycznie to samo. Sprawia to, iż Falubaz stał się drużyną kompletną, do tego prawdopodobnie będą mogli pozwolić sobie na rotację w składzie (Iversen/Zengota), dzięki czemu nie będzie tak, że najsłabszy ciągle jeździ. O ile u nas powalczymy, o tyle na W69 będzie to moim zdaniem zadanie cięższe niż w minionym sezonie.

Cytat:
Hancock raczej lepiej niż w ub. roku jeździć nie będzie. Można założyć, że ze względu na wiek będzie miał tendencję spadkową.

A Tomasza Golloba już to nie dotyczy, rozumiem? ;-) Nawet on potrafił pojechać na poziomie 4 pkt...

Nie wyróżniamy się jakoś szczególnie na tle pozostałych drużyn, najsilniejsze wydają się być Toruń i Zielona Góra. Potem my i Leszno, porównywalne są również Bydgoszcz i Wrocław. Dopiero Tarnów nieco odstaje, o Częstochowie już nie wspominając.

Pao 

Wysłany: 2009-12-08, 21:01   

coolbigman napisał/a:
7 Wodjakow

buahaha
numerem 7 w fALUBAZie będzie Baniak, Łoktajew, L. Lindgren lub Sówka, o ile do nich przyjdzie

Teoretycznie siła naszych "przyjaciół" wzrosła, ale raczej nie zdobędą znów tytułu. Więcej szans dawałbym Apatorowi i, mimo wszystko, Stali G. Na papierze te dwie drużyny wyglądają najmocniej.

Unia Leszno moim zdaniem zajmie nie wyższe niż trzecie miejsce. Adams ostatni sezon, to nie będzie ryzykował, wymiana KK <-> Koldi też nie gwarantuje poprawy wyników. Wielką formą będzie musiała błysnąć cała trójka juniorów, bo przewiduję że Pavlic nie raz przystąpi do meczu w podstawowym składzie i napsuje wiele krwi podczas meczu w Gorzowie (10 w 6 w 2008 i 0,3,3,3,0 w tym roku, choć zwycięstwa odniesione po dobrym starcie z zewn. pola)

Szanse Polonii, drugiej Unii, Włókniarza i Atlasa oceniam mniej więcej równo, ale niewykluczone, że któryś z tych zespołów wejdzie do czwórki kosztem Stali. Odnoszę wrażenie, że Polonia nieco osłabiła się osobą Gizatullina, dla którego to będzie chyba nieudany sezon.

Jaskółkom brakuje typowego rzeźnika, zespół złożony z niezłych, ale nie wybitnych żużloków (Ułamek, Kasprzak) daleko nie zajedzie. Wrocławowi drugi taki sezon nie wyjdzie. Świder wreszcie wraca do Ekstraligi i będzie chciał pokazać się z dobrej strony. Jestem ciekaw co pokaże Madsen już jako senior. Cieślak zapewne nie zawsze będzie stawiał/będzie mógł postawić na D. Anderssona, więc szansę ligowego debiutu dostaną Malitowski i Rowiński.

Liczę na to, że Holta odrodzi się w Czewie i będzie jednym z najlepszych zawodników ligi. Postęp powinien zanotować Woffinden i... długo długo nic. 1,5 zawodnika nie da utrzymania.

Dielix

Wysłany: 2009-12-09, 20:06   

Mistrzem według mnie będzie Falubaz lub Anioły z Torunia... O trzecie miejsce będzie się biło Leszno i Bydgoszcz. Piąte miejsce będzie dla nas a szóste otrzyma Wrocław. Tarnów będzie miało P7 a P8 będzie dla Częstochowy :)
O tym czy moje odczucia są dobre czy też nie, pokażę nowy sezon.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-12-10, 01:08   

Na papierze mistrzem Toruń, w rzeczywistości się okaże. Tradycyjnie już kto będzie miał silną juniorkę, ten zrobi wynik. W Bydgoszczy i Toruniu bez zmian, w Zielonej odejdzie Zengota, w Lesznie i Cz-wie też bez większych zmian, to samo we Wrocławiu (powróci po kontuzji Andersson). Jedynie w Tarnowie i w Gorzowie będą zmiany na tej pozycji.

Jeżeli u nas chłopaki uporają się ze stresem przedmeczowym i psychiką, to może być dobrze, zwłaszcza u nas w Gorzowie.

Co do samych składów, to Częstochowa może i powinna odstawać, ale nie musi. Wszystko okaże się na dniach. Jeżeli uda im się zatrzymać Grega (nie pójdzie na wypożyczenie) i Lee "Pussy" Richardsson zostanie, to przy przyjściu stalowej trójki Karlsson, Holta i THJ mają całkiem ciekawy skład. + Tai Woffinden oznacza spokojną walkę o coś więcej niż utrzymanie, a nawet o jeden z medali.

W sumie, to ekstraliga może być szalenie wyrównana. Jeżeli Greg zostanie pod Jasną Górą, to w zasadzie poza Toruniem wszyscy będą walczyli równo i nie będzie zdecydowanego kandydata do spadku.

Takie moje zdanie. Czas pokaże jak będzie.

FZAdam87 

Wysłany: 2009-12-10, 06:47   

Don Lucas napisał/a:
W sumie, to ekstraliga może być szalenie wyrównana. Jeżeli Greg zostanie pod Jasną Górą, to w zasadzie poza Toruniem wszyscy będą walczyli równo i nie będzie zdecydowanego kandydata do spadku.

Zacznijmy od tego że Greg nie zostanie pod Jasna Góra ! po primo maja już 2 zawodników z Grand Prix ( Tai Woffinden i wasz były grajek Rune Holta) więc Greg Hancock nie zostanie ! musi odejść tym bardziej że nie mają na niego kasy :)
to chyba tyle pozdrawiam :)

zagar 

Team: Unia Tarnów
Wysłany: 2009-12-10, 08:46   

Również i ja przedstawię swoje zdanie na temat poszczególnych drużyn.
1.Falubaz Zielona Góra - chyba już przesądzone, że Hancock zajmie miejsce Walaska. To niewątpliwie wzmocni siłę Falubazu gdyż Jankes jest dużo lepszy niż były kapitan.
Odnoszę wrażenie jednak że to nie będzie ten Falubaz co przed rokiem. Z seniorów tylko Pepe i Zengota (jak wywalczy miejsce w składzie) + Dudek jako junior będą wychowankami. Dojdzie do nich Sówka, lub pozostali młodzi, którzy nie będą opierzeni na ekstraligowych torach. Parę juniorów będą mieli słabszą niż rok temu. Ponadto w tej drużynie w każdej chwili ktoś może słabiej pojechać. Coś czuje że będą mieli znów problem z Iversenem i po części z Lindgrenem, a udany PO w ich wykonaniu może się już nie powtórzyć. Mistrza może nie obronią bo trudniej się go zdobywa niż broni, ale będą się liczyć w elicie.

2.Unibax Toruń - Vice Mistrz Polski wzmocnił się, chimerycznego Kościechę zastąpi trochę mniej ale również chimeryczny Andersen. Od 3 lat ta drużyna oparta na wychowankach średniej klasy, rządzi i dzieli w ekstralidze, ale nic nie trwa wiecznie.
Na pewno są Faworytem, a nie jest powiedziane że każdy z nich będzie miał udany sezon, a kontuzje są okrutne w tym sporcie.

3.Włókniarz Częstochowa - a'la Unia Tarnów 2008. Tylko i wyłącznie walka o utrzymanie, jedyny pewny zawodnik to Holta, Woffinden jest młody i w każdym meczu dwu cyfrówek robił nie będzie. Jeśli dojdzie do nich Lukas Dryml to może być wzmocnieniem ale na przyczepnych torach. W 1 lidze nie błyszczał więc wpadki w elicie będzie tym bardziej zaliczał. Nie wiadomo kto jeszcze u nich podpisze ale szału nie należy się spodziewać.

4.Polonia Bydgoszcz - jedyne wzmocnienie to Grzegorz Walasek, który w porównaniu do Tomka Chrzanowskiego jest dużo lepszym i pewniejszym zawodnikiem. Natomiast Denis Gizatullin to wg. mnie żadne wzmocnienie, już Buczkowski byłby dużo lepszy ale cóż.
Gryfów czeka walka w drugiej czwórce, nic 2 razy się nie zdarza 8-) ale to tylko sport.

5.Caelum Stal Gorzów - Stal na pewno wzmocniła się w każdej formacji.
Pedersen jest dużo pewniejszy niż Holta, Gapa od Karlssona również, no ale Simon Gustafsson - nie ma czego porównywać.
Brak ligowego objeżdżenia rodzimych juniorów wyjdzie w trakcie sezonu, szwed będzie solidnym wzmocnieniem zarówno w biegu juniorskim jak i pozostałych.
Pierwsza czwórka powinna być, tzn. musi być. Bo jak jej Stal nie osiągnie to może być powtórka z przed kilku lat. :-(

6.Unia Leszno - drużyna z bykiem na plastronie wcale się nie wzmocniła. Zamieniła siekierkę na kijek. Plusem dla nich jest to że robią kopny i który Kołodziej bardzo lubi tor. Jak pisali poprzednicy powinni w pierwszej czwórce się znaleźć ale bez fajerwerków.

7.WTS Wrocław - Niewątpliwie zespół z Dolnego Śląska się wzmocnił. Chimerycznego Nichollsa zastąpił syn marnotrawny Bjerre, a Watta Świder.
Będzie więc to nieobliczalny team który może zwojować lige.

8.Unia Tarnów - beniaminek z Małopolski stworzył bardzo ciekawy skład, nie piszę tak bo pochodzę z Tarnowa, po prostu staram oceniać każdego obiektywnie.
Po stracie Kołodzieja i Świderskiego uważam że wcale się nie osłabiliśmy, wręcz przeciwnie.
Ułamek czy Pedersen swoje pojadą, Kasprzak od Koldiego może być tylko lepszy natomiast Ogór powinien mieć taką samą siłę rażenia jak Świder. Monberg potrafi też jechać przyzwoicie, bardzo się cieszę że Duńczyk podpisał z Jaskółkami kolejny kontrakt, takich zawodników również nam potrzeba, (od Ruuda, Shieldsa, Karlssona, Gizatullina, Iversena czy Jeleniewskiego gorszy nie jest).
Poza tym to mamy najsilniejszą parę juniorską w lidze. Vaculik i Hougaard będą kosić jak popadnie nie tylko w Tarnowie ale i na wyjazdach swoich rówieśników. A gdy będzie taka potrzeba Szymek też potrafi walczyć, a Martin może pojechać jako senior i też nie zawiedzie. ;-)
Jesteśmy czarnym koniem rozgrywek, będziemy niewątpliwie zaskakiwać rywali, pojedynki na Z3 wreszcie będą ciekawe, na wyjazdach odstawać nie będziemy również.
Ale my jesteśmy przecież tylko beniaminkiem i chcemy się spokojnie utrzymać.
Ale miejsca 4,5 są spokojnie w naszym zasięgu :-D
Pozdrawiam.

boberGW 

Wysłany: 2009-12-10, 09:11   

zagar napisał/a:
Monberg potrafi też jechać przyzwoicie, bardzo się cieszę że Duńczyk podpisał z Jaskółkami kolejny kontrakt, takich zawodników również nam potrzeba, (od Ruuda, Shieldsa, Karlssona, Gizatullina, Iversena czy Jeleniewskiego gorszy nie jest).

Uwierz mi, że jest od większości z nich słabszy i to bez porównania, piszę to po tym jak miałem okazję oglądać go cały sezon w ekstralidze i to po dużo lepszym sezonie na zapleczu niż miał w tym roku.
Mam jeszcze pytanie odnośnie regulaminu. Otóż, czy przypadkiem nie zaszła zmiana, że Vaculik nie może jechać jako polski junior, tylko jako obco? Coś mi się obiło o uszy, czy to był tylko projekt?

Co do sił drużyn potwornie mocny będzie Toruń. Andersen za Kościeche to mega wzmocnienie, lecz wcale nie gwarantuje im to mistrzostwa. Falubaz również wzmocnił się jednak ciężko ich jednoznacznie ocenić. Hancock w końcówce sezonu może po prostu nie mieć sił, tak jak to miało miejsce w tym roku. W play off za bardzo nie błyszczał, jednak od Walaska i tak dużo lepszy. Poza tym sówka za Zengote na juniorce to osłabienie i to bardzo duże. Więc o ile na seniorce poszli do góry, o tyle juniorka została osłabiona. My mamy skład na poziomie Częstochowy z zeszłego sezonu. Tyle, że Ruud trochę pewniejszy od Drabika, natomiast Gustafsson słabszy od Woffindena.
Leszno jak dla mnie nie zmienione, Bydgoszcz wzmocniona, jednak nadal mają dwie dziury w składzie, bo Kościecha i Gizatulin to żadne wzmocnienia.
Wrocław będzie mocniejszy i mam wrażenie, że troche go niektórzy nie doceniają. Przecież Bjerre za Nichollsa to ogromne wzmocnienie, a Świderski za Jędrzejaka to utrzymanie poziomu.
Częstochowa spadnie, bo jednak Holta, Pikej i Woffinden to trochę za mało, choć u siebie na pewno sprawią nie jedną niespodziankę.

Podsumowując, liga powinna być bardzo wyrównana w tym roku. Lekko odstawać powinien Toruń, natomiast potem duża grupa pościgowa. Jednak Do czwórki typuje Toruń, Falubaz, Stal, Leszno, choć oczywiście każdy może sprawić niespodziankę na wzór Bydzi z tego roku.

Don Lucas napisał/a:
Wszystko okaże się na dniach. Jeżeli uda im się zatrzymać Grega (nie pójdzie na wypożyczenie) i Lee "Pussy" Richardsson zostanie, to przy przyjściu stalowej trójki Karlsson, Holta i THJ mają całkiem ciekawy skład. + Tai Woffinden oznacza spokojną walkę o coś więcej niż utrzymanie, a nawet o jeden z medali.

Zgodziłbym się, ale gdzaie Lucas limit zawodników z GP się podział? ;-) Poza tym nawet, gdyby formalnie to było możliwe to już na pewno nie finansowo ;-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

paraz 

Wysłany: 2009-12-10, 09:18   

No to ja krótko napiszę jak to widzę:
1. Apator Toruń - wymienili najsłabsze ogniwo na Andersena, myślę że takim składem mogą wygrać spokojnie ligę, są najmocniejszym zespołem i najbardziej wyrównanym.
2. Polonia Bydgoszcz - wydaje mi się że finałem będą Derby, u Emila można zakładać że swój wynik w lidze będzie miał lepszy, Toninho chyba też, jak poukłada sprawy ze sprzętem, do tego AJ i Walasek wystarczy że utrzymają poziom, a co z resztą zgodzę się że to niewiadoma o ile Kościecha może być pewnym zawodnikiem na 5-7 pkt w meczu(jeśli nie będzie kontuzji) to Gizatullin może być niewypałem lub objawnieniem, ale po wczorajszym spotkaniu kibiców z prezesem powiedział, że wspierać go sprzętowo i radami będę Emila team, a jak sobie przypomnę jak śmigał w 1/2 SWC w tym roku, czy finale drużynowego puchar Europy w Toruniu, to chyba jednak jestem spokojny, jest jeszcze Szymon Woźniak który na pewno będzie silnym juniorem. Medal musi być:)
3. Unia Leszno - myślę, że tam mimo że nie było wzmocnień będą chcieli pokazać że są silni i dlatego tak wysoko ich ustawia, atmosfera się oczyściła więc mogą być groźni.
4. Stal Gorzów - Tutaj dwóch pewniaków jest, ale jak oni będą się dogadywać na torze? Nie mam pojęcia. Te 8-9 pkt w meczu powinni robić Zagar i Gapiński, ale słabi juniorzy zadecydują o tym, że Stal nie zdobędzie medalu.
5. Falubaz Zielona Góra - dlaczego tak nisko? Bo nie wierzę w Hancocka, on będzie miał 40 lat już ! a sprawdziłem jego średnią w najważniejszych meczach(play-off) i miał tylko tylko 1.68 myślę, że na tej pozycji się osłabili, nie sądzę by Protasiewicz miał drugi tak dobry sezon, a on wyskakuje co jakiś rok i potem notuje słabszy wynik tak było wszędzie. Lidngren cóż w tym roku uważam że to było jego maksimum. No i osłabienie na pozycji juniora, bo Zengota będzie seniorem.
6. Sparta Wrocław - Dwóch liderów, ale potem duża niewiadoma, aczkolwiek jak zaskoczy wszystko to sądzę że mogą bić się nawet o medale.
7. Unia Tarnów - Nie ma tutaj lidera, Kasprzak może mieć sezon życia, ale Ułamek, Pedersen to nie są zawodnicy na 10-11 pkt w każdym meczu, solidna para juniorów dlatego myślę że e-ligę obronią
8. Włókniarz Częstochowa - oprócz Holty i walecznego Woffindena nie widzę zawodnika który miałby stanowić o sile Częstochowy.
Tak to widzę na teraz.

Rafi 

Wysłany: 2009-12-10, 21:45   

A ja powiem krótko:Oby nasza Staleczka się nie przeliczyła i nie wyszło tak samo jak od 2 lat.Wtedy będzie to wyglądało jak szatańska cyfra 666,hehe,czyli 3 razy szóste miejsce.Mam nadzieję jednak,że tym razem w końcu wskoczymy do tej upragnionej czwóreczki i będziemy się cieszyć sezonem nieco dłużej. ;-)

safko

Wysłany: 2009-12-10, 21:56   

Jak dla mnie cichym kandydatem do złotego medalu jest....bydgoska Polonia. Walasek, Jonsson, Lindback i Saifutdinov na juniorce + Kościecha i Gizatullin i mogą spokojnie myśleć o dojściu do finału. Wiadomo mocny bedzie też Apator, Falubaz no i myślę że my. Do spadku wytypowałbym na pewno Włókniarz który obecnie prezentuje się mizernie. Środek tabeli to Leszno, Tarnów i Wrocek. Tak to bym oceniał na papierze, jednak w mojej opinii te 6-7 drużyn może namieszać, Częstochowie jednak nie daje żadnych szans.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-12-10, 22:08   

boberGW napisał/a:
Don Lucas napisał/a:
Wszystko okaże się na dniach. Jeżeli uda im się zatrzymać Grega (nie pójdzie na wypożyczenie) i Lee "Pussy" Richardsson zostanie, to przy przyjściu stalowej trójki Karlsson, Holta i THJ mają całkiem ciekawy skład. + Tai Woffinden oznacza spokojną walkę o coś więcej niż utrzymanie, a nawet o jeden z medali.

Zgodziłbym się, ale gdzaie Lucas limit zawodników z GP się podział? ;-) Poza tym nawet, gdyby formalnie to było możliwe to już na pewno nie finansowo ;-)

Hehe, no faktycznie strzeliłem gafę :oops: :oops: Zupełnie o tym zapomniałem :mrgreen:
No to w zasadzie tutaj mamy niemal wszystko jasne. Cz-wa jednak będzie odstawać od reszty stawki i jest kandydatem nr 1 do spadku, choć i tak, póki co na papierze.

safko napisał/a:
Jak dla mnie cichym kandydatem do złotego medalu jest....bydgoska Polonia.

Myślę, że jednak nie. Kościecha, Gizatulin czy Okoniewski to nie są nazwiska na ekstraligę. Poza tym Jonsson jeździ mocno w kratkę, Walasek to samo, w Bydgoszczy na torze chyba za bardzo nigdy nie błyszczał.

O co chodzi z tym Dobruckim...w Stali :?:
:?: :-?

FZAdam87 

Wysłany: 2009-12-11, 11:42   

Don Lucas napisał/a:

Jakim Dorbuckim wybijcie se go z głowy dziś o 15 konferencja w Zielonej jest i podpisuje kontrakt Dobrucki, Zengota, Sówka i chyba będzie ogłoszenie że Hancock będzie jeździł u nas :)

grzeniu100

Wysłany: 2009-12-11, 11:56   

FZAdam87 napisał/a:
Don Lucas napisał/a:

Jakim Dorbuckim wybijcie se go z głowy dziś o 15 konferencja w Zielonej jest i podpisuje kontrakt Dobrucki, Zengota, Sówka i chyba będzie ogłoszenie że Hancock będzie jeździł u nas :)

FZAdam87 - zapomniałeś, że w Stali chcą jeździć wszyscy... :-P

a tak na poważnie - poczekajmy do kolacji i wszystko będzie jasne - choć moim zdaniem już od przynajmniej 2 tygodni wszystko wiemy

FZAdam87 

Wysłany: 2009-12-11, 12:35   

grzeniu100 napisał/a:
FZAdam87 napisał/a:
Don Lucas napisał/a:

FZAdam87 - zapomniałeś, że w Stali chcą jeździć wszyscy... :-P

a tak na poważnie - poczekajmy do kolacji i wszystko będzie jasne - choć moim zdaniem już od przynajmniej 2 tygodni wszystko wiemy

i do tego 100% INFO KMO
:-P
a żeby nie był taki pusty post to niedawno w RZG powiedzieli że o 15 Dobrucki i Sówka podpisują kontrakt i ma być jakieś info które w światku żużlowym to będzie nowość takie słowa padły pana redaktora Białogłowego :)

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-12-16, 15:29   

zagar napisał/a:
Monberg potrafi też jechać przyzwoicie, bardzo się cieszę że Duńczyk podpisał z Jaskółkami kolejny kontrakt, takich zawodników również nam potrzeba, (od Ruuda, Shieldsa, Karlssona,
[...]
zagar napisał/a:
czy Jeleniewskiego gorszy nie jest

A moim zdaniem jest gorszy. I to wiele. Przypomnij sobie co wyczyniał w ekstralidze 2 lata temu. Dla mnie to średniak na 1 lige i nigdzie więcej

safko napisał/a:
Jak dla mnie cichym kandydatem do złotego medalu jest....bydgoska Polonia

paraz napisał/a:
2. Polonia Bydgoszcz - wydaje mi się że finałem będą Derby

A ja sądze, że Korea północna wygra w RPA ;)) A tak na poważnie z dwojką Gizatulin-Kościecha nic wielkiego nie zrobią. Będą oni zatrzymywali dobre wyniki reszty drużyny tak jak Ferjan i Monberg zatrzymywali często Stal w 2008. Rozumiem, gdyby były w tej drużynie jakieś Crumpy czy Hancocki, natomiast Jonsson wcale nie jeździ, jak na czołowego ridera z GP przystało, Lindbeack mimo chęci zrobienia z niego gwiazdy też będzie średniakiem typu Jędrzejak, Lingren itp. Jedyny kozak to Emil, ale wątpie żeby pociągnął Bydzie na podium, a już na pewno nie do finału.

A jeśli chodzi o moje przewidywania to niestety Falubaz i Apator znów powinny znaleźć się w finale, Tarnów i CKM powinny jechać o utrzymanie. Pozostałe 4 drużyny to środek tabeli, natomiast kolejność ciężko przewidzieć
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

paraz 

Wysłany: 2009-12-16, 17:56   

Tabaskokssg napisał/a:

A ja sądze, że Korea północna wygra w RPA ;)) A tak na poważnie z dwojką Gizatulin-Kościecha nic wielkiego nie zrobią. Będą oni zatrzymywali dobre wyniki reszty drużyny tak jak Ferjan i Monberg zatrzymywali często Stal w 2008. Rozumiem, gdyby były w tej drużynie jakieś Crumpy czy Hancocki, natomiast Jonsson wcale nie jeździ, jak na czołowego ridera z GP przystało, Lindbeack mimo chęci zrobienia z niego gwiazdy też będzie średniakiem typu Jędrzejak, Lingren itp. Jedyny kozak to Emil, ale wątpie żeby pociągnął Bydzie na podium, a już na pewno nie do finału.

Przecież nie musisz się ze mną zgadzać, wybacz ale Kościecha jest lepszy od Ferjana czy Monberga, po prostu sezon 2009 miał strasznie pechowy nie dość że śmierć Ojca to jeszcze poważna kontuzja, przed kontuzją miał bardzo dobre wyniki. A wystarczy spojrzeć na jego wcześniejsze wyniki np w 2008. A ja mam nadzieję, że to ja mam rację:)
A jeśli chcesz dowodów to mam statystykę w sezonie 2008:
R. Kościecha po rundzie zasadniczej 1.93 po całym sezonie 1.82
M. Ferjan po rundziej zasadniczej 1.23 po całym sezonie 1.17
J.Mondberg 1.27 i 1.24
Więc przepaść dzieli tych zawodników, a to że ktoś może mieć słabszy sezon to akurat w tym sezonie padło na Kościechę. Pamiętaj że jest jeszcze Walasek i zdolny junior Woźniak :)

Riki 

Wysłany: 2009-12-16, 18:57   

1.Torun - patrzac po skladach ekipa Apatora jest faworytem do zlota wzmocnili sie bardzo mocno osoba Andersena i teraz praktycznie nie maja dziur w skladzie. Wszystkie pary ekipy z grodu Kopernika sa silne i co najwazniejsze wyrownane bo praktycznie kazdy zawonik nie liczac juniora jest wstanie walnac 2-cyfrowke. Gdybysmy na sile poszukali jakiegos slabego pkt w ekipe z Torunia to mozna sie doczepic braku "wymiatacza" typu Pedersen. :mrgreen:
Porownujac ten zespol do Stali to powiem szczerze ze w dwumeczu z nimi mielibysmy wieksze szanse niz np. z Falubazem (mistrzami wlasnego owalu) a to dlatego iz nasz kapitan lubi ten tor i moze wykrecic tam cos w okolicach kompletu a na W69 przy kopie po jaja trzeba sie modlic o 10 pkt.

2-3.Zielona/Gorzow

-Zielona Gora- Głownym atutem naszych sasiadow jest system naszej ligi (PO i bonusy) przy takim spasowaniu do wlasnego toru jak w ostatnim sezonie i wzmocnieniu Gregiem z U S and A myszy sa wstanie mocno nadgrysc skrzydla aniolow i zagrozic im w walce o najwyzszy stopien podium. Jednak ja dla mnie obronic tytul bedzie im bardzo ciezko liga jest wyrownana i na wyjazdach beda tracic sporo punktow.
Pozatym klub z cmentarnej ostatnimi czasy w PO jedzie jak z nut i wydaje mi sie ze 3 raz z rzedu nie trafia z forma i szczesciem na najwazniejsza czesc sezonu.
Mimo to mysle ze medal w Zielonce po raz kolejny bedzie co wedlug mnie beda mogli uwazac za sukces.

-Gorzow- nasza Staleczka... Wiadomo na pierwszy plan biorac pod uwage sile naszego teamu wysuwa sie transfer Nickiego Pedersena ktory w e-lidze powiniec loic rowno a na naszym torze prawie co mecz krecic komplety punktow (tak wyczytuje z wynikow na naszym torze 2008 2009 gdy wystepowal jako przyjezdny bez treningu na Slaskiej).
Pedersena mozna nie lubic ale jednak jego wyniki przemawiaja same za siebie ostatni sezon mial jak na niego nie za dobry to ambitniak i pewnie bedzie chcial sie odgrysc jezeli omina go kontuzje bedzie mogl pociagnac Stal do medalu zawodnik pewniejszy od Golloba.
Wychodzi na to ze posiadamy najsilniejszych liderow w lidze i nie najgrosza druga linie tworzona przez Zagara Gape no i Ruuda. O ile pierwszy powinien zrobic swoje to przy spadku formy Gapy niestety robi sie nie ciekawie od Davida wiele sie nie wymaga i swoje punkciki powinien ciulac. Wlasnie kurcze najbardziej sie boje o Tomka Gapinskiego zawdziwial mnie w tym sezonie w wielu spotkaniach jednak jakos do konca nie jestem przekonany do jego umiejetnosci a juz na pewno nie tak jak nasz nowy trenejro ( "Gape stac na 2.0 srednia").
Jeszcze niedawno balem sie o to ze ponownie mozemy skonczyc na szostym miejscu moje nastawienie zmienilo zakontraktowanie Gustafssona ktory w razie takiej jazdy naszych krajowych juniorow jak w poprzednim sezonie bedzie mogl ich zastapic i zalata dziure na juniorce bo bez jej punktow o medalu mozna zapomniec.
Podsumowujac Stal przy dobrej postawie Gapy (ala ostatni sezon) i sredniej jezdzie juniorki (zeby jakies 4:2 wpadalo nawet na wyjazdach w parze Nicki-Junior) jest wstanie powalczyc o kazdy z medali.

4.Leszno- do czwartej pozycji najbardziej pasuje mi Leszno ktorego sila razenia jest praktycznie ta sama przy rownoczesnym wzmocnienu rywali do walki o medale. Mysle ze leszczynianie powinni wejsc do 4 PO jednak tutaj duze szanse do nawiazania z nimi walki beda mialy zespoly Tarnowa, Bydgoszczy i Wroclawia.

4-7.Tarnow/Bydgoszcz/Wroclaw
8.Czestochowa

Ogolnie ciezko powiedziec jak to sie wszystko skonczy to jest sport i praktycznie kazdy z zespolow nie liczac Czewy moze siegnac po medal. Liga bedzie na bank ciekawsza bo i zespoly prezentuja sie ciekawiej praktycznie kazdy ma aspiracje do walki o PO a takze oczekiwania kibicow wobec kazdego zespolu sa duze.

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-12-17, 22:57   

Cytat:
wybacz ale Kościecha jest lepszy od Ferjana czy Monberga, po prostu sezon 2009 miał strasznie pechowy nie dość że śmierć Ojca to jeszcze poważna kontuzja,

Śmierć ojca, kontuzja... Był (jest) już taki jeden, co od Kościechy był 2000 razy lepszy a dzisiaj przez te 2 czynniki będzie zapieprzał z przyczepką do pani Marty :) I to nie był jeden gorszy sezon, tylko co jeden to gorszy 8-)

paraz 

Wysłany: 2009-12-18, 18:03   

Nie ma podstaw by tak sądzić że tak będzie z Kościechą, tak doświadczonym zawodnikiem.. :)

Odpowiedz do tematu