Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: masters
2009-10-01, 12:24
Juniorzy Stali w sezonie 2010

Podstawowi juniorzy w 2010 w Stali
Szewczykowski Adrian
4%
 4%  [ 10 ]
Cyran Łukasz
35%
 35%  [ 87 ]
Zmarzlik Paweł
34%
 34%  [ 84 ]
Mikorski Mateusz
0%
 0%  [ 1 ]
Janowski Maciej
2%
 2%  [ 6 ]
Woffinden Tai
2%
 2%  [ 6 ]
Vaculik Martin
4%
 4%  [ 11 ]
Sayfutdinov Emil
3%
 3%  [ 8 ]
Pawlicki Przemysław
8%
 8%  [ 21 ]
Dudek Patryk (a co!)
2%
 2%  [ 7 ]
Pulczyński Emil
0%
 0%  [ 0 ]
Mroczka Artur
2%
 2%  [ 5 ]
Głosowań: 128
Wszystkich Głosów: 246

Autor Wiadomość
wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-09-24, 18:47   Juniorzy Stali w sezonie 2010

Wrzucam ankietkę trochę z ciekawości, czy będzie jednomyślność. Można zaznaczać dwóch. Oczywiście niektóre nazwiska to trochę fantazja, bo mogą mieć ważne kontrakty (wybaczcie, nie miałem zacięcia, żeby szukać informacji, wiem tylko, że Darcy Ward ma kontrakt na kilka lat), więc załóżmy hipotetycznie, że jest możliwość kontraktowania.
Wrzuciłem tyle nazwisk, na ile pozwala ankieta.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2009-10-01, 12:26   

Jako, ze otwarto watek o sezonie 2010, wiec ten rowniez dostal zielone swiatlo, na glosowanie i pisanie w nim.

PatrykCR9 

Wysłany: 2009-10-01, 13:25   

Zagłosowałem na Łukasz bo jest najmłodszy i najbardzej rozwinety z nich krotko!!!!!!!!!

o0owilkuo0o 
wyjadacz :D

Team: Staleczkowo
Wysłany: 2009-10-01, 15:07   

zagłosowałem na zimnego i cyrana :D

zmarzlik bo go lubie i chodzi z "moja siostra" (czyt. dobra kolezanka) a wcale nie najgorzej mu idzie

a cyran dlatego ze nie najgorzej sobie radzi

Jarek84 

Wysłany: 2009-10-01, 15:39   

Sytuacja jest prosta 2 naszych w składzie na rok 2010 mam nadzije wielka ze tak bedzie na 1 juniora widze Łukasz a na 2 Pawła Zmarzlika chociaz zagłosowałem na AM bo przydał by sie taki zawodnik w Staleczce

Aleksandra90 

Wysłany: 2009-10-01, 17:50   

A ja zagłosuję na Pelucha bo jest najlepszy ;*

Blokers:
Po to masz tą ankietę, aby w niej zagłosować a nie pisać jednolinijkowe posty nie wnoszące nic do dyskusji. Ponieważ jesteś nowa na forum na razie słowne ostrzeżenie. Kolejny taki post nagrodzimy ostrzeżeniem.
Ostatnio zmieniony przez spooszan 2009-10-02, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  

Adrian P 

Wysłany: 2009-10-02, 22:07   

Mysle ze Para Cyran i AM fajny pomysł ale pewnie bd jechac 2 naszych ale ja bym zastanowił sie nad Arturem

wks
Leigh Adams Raing

Team: Leigh Adams
Wysłany: 2009-10-04, 21:12   

Brakuje tutaj młodego Michaela Jespena Jensena - będzie to drugi Pedersen!

kubuspmc 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-10-04, 21:57   

Cyran Łukasz i Zmarzlik Paweł to przyszłość gorzowskiego speedway'a.

Trzeba ma nich stawiać :)

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2010-04-27, 17:40   

Nie chodzi o ankietę, ale o sam wątek, bo on niestety coraz aktualniejszy.

W zasadzie pole manewru mamy dość duże i czasu póki co jeszcze też sporo.

Można w kolejnych meczach eksperymentować i puszczać na zmianę Mastersa z Gustafssonem czy Cyrana ze Zmarzlikiem i liczyć po cichu na to, że któryś w końcu zaskoczy. Choć osobiście przypuszczam, że równie dobrze możemy czekać na loty turystyczne na księżyc w przystępnej cenie.

Tak naprawdę widzę dwa rozwiązania:

1) Jedziemy gorzowskimi juniorami, ponieważ zagraniczni są jeszcze słabsi.

2) Ściągamy Pawlickiego i jedziemy polskimi juniorami.

Dla mnie po tych dwóch pierwszych meczach staje się coraz bardziej logiczne i oczywiste ściągnięcie Pawlickiego do Gorzowa.

Powód? Jeden i kluczowy. Skoro tyle siana wpompowano w ten klub i zawodników i widać, że powoli jakoś to zaczyna wyglądać, czyli jest ambicja i wola walki o coś więcej niż szóste miejsce. Walczą wszyscy (łącznie ze Zmarzlikiem), a junior w meczu musi jechać 5(6) razy, to oczywistym jest że bez juniora na dłuższą metę ani rusz jeżeli chce się myśleć o medalu.

Głupotą byłoby też wyrzucenie tyle kasy w błoto na seniorów i oddanie walkowerem pozycji juniora skoro jeszcze można ją wzmocnić. Pawlicki w Afryce nie mieszka. Mógłby chłopak przyjechać, trenować do upadłego i podpisać kontrakt.

Pytanie tylko czy klub na to stać? Ale skoro powiedziało się A, to trzeba zaryzykować i powiedzieć B.

W sumie temat trudny i dyskusyjny, ale coś trzeba w tym kierunku zrobić :roll:

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-27, 18:00   

Powiem tak:
Niech jedzie jeszcze raz Simon - zapewne nic nie pokaże ale niech pojedzie w tym Tarnowie... Następnie 2 następne mecze Sam Masters. Jeśli to nie zaskoczy to zarząd będzie stawiał na Cyrana do upadłego albo ma drugie wyjście - Pawlicki 8-) . Jeśli Masters nie "zaskoczy" Cyran dostanie tą szanse i będzie jeszcze gorszy od nich... to nie wiem czy jest jakieś wyjście jeśli chce się tego MEDALU.

Więc reasumując - ja chce osobiście zobaczyć po nieudanym występie Simona już tylko Mastersa jeśli i to nie wypali to Przemo, ale pewnie będzie tak że jeszcze Cyran dostanie szanse i jeśli to już będzie totalne dno to pewnie "odezwą się do Przemka" tylko rodzi się pytanie czy to nie będzie już za późno?

Dr.Lucas 

Wysłany: 2010-04-27, 18:28   

Za poźno nie będzie. Obyśmy tylko przed play-offami sie wyrobili. Bo Pawlicki moze iść teoretycznie wszędzie i nigdzie. Byle nie do 2 ligi bo już mozna będzie jego kariere spisać na straty.

Ostatecznie możemy pogadac z Toruniem na temat wypożyczenia Michaela Jepsena Jensena :lol: Wszak Ward jeździ dobrze, i będzie się pluł gdy nie będzie w składzie na mecz. Mają jeszcze swoją juniorke więc działajmy, no ale ta opcja nie ma raczej napewno szans na spełnienie :roll:

Ale zapytac by mogli :evil:

Wawrzyn stal 
kssg

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2010-04-27, 18:46   

Po meczu w Szwecji zobaczymy na co stać Simona .Przeciwnicy jak w naszej lidze.

mazinho 

Wysłany: 2010-04-27, 19:08   

Wawrzyn stal napisał/a:
Po meczu w Szwecji zobaczymy na co stać Simona .Przeciwnicy jak w naszej lidze.

Simon jak na razie 1,0

Przegrywa z Mroczką, czy Anderssonem i jest najslabszym zawodnikiem w Indianernie. Raczej na nić go nie stać, bynajmniej w tej fazie sezonu. Widać Simon jest bez formy, bądź przeskok do Ekstraligi to dla niego zbyt wysokie progi. Po Pawle Zmarzliku też nie oczekuje cudów. Ma chłopak 20 lat a na wyjeździe w meczu ligowym ani razu nie przyjechał drugi, a wyprzedzonych przeciwników można liczyć na palcach jeden dłoni. Czy przypadkiem wygrana we Wrocku z Anderssonem ledwo, ledwo, nie byla jego pierwszą zdobycza wyjazdową na rywalu w Speedway Ekstralidze?

Z tego miejsca apeluje, by do niedzieli załatwić Przemka Pawlickiego (który wiadomo nie pojedzie więcej w Unii Leszno w tym sezonie), a nasz klub jako jedyny w Ekstralidze może Przemkowi zapewnić pierwszy skład i przynajmniej 3 biegi w meczu! Altenratywą może byc tez Michael Jepsen Jensen, ale Torun wątpie by go puścił...

Grzechu87 

Wysłany: 2010-04-27, 21:29   

No jest kłopocik z juniorami ale moim zdaniem jeżeli Seniorzy Czyli 2 lina Ruud i Gapa będą robic pewne ptk to myśle ze mniejsza presja będzie spoczywać Na naszych juniorach.

J.R co ty sie uparłes z tym Mastersem ma 19 Lat był u nas na treningu i nie potrafił sie złozyc na torze , wyglądał jak by pierwszy raz siedział na duzym motorze ,,przepraszam jak by pierwszy raz w życiu wsiadł na motor :!: :-D

Osobiście dla mnie Paweł i Gustafsson mieli swoje szanse ,,Paweł coś jedzie '' zaś Gustafsson DNO . Dlatego uważam że w nastepnym meczu pojedzie tak samo , Do skaładu powinien wskoczyć Cyran.

J.R Smith 

Wysłany: 2010-04-27, 21:50   

Grzechu jak pisałem nie widziałem go ani razu na torze :!: Lecz mam ogromny szacun do umiejętności Czecze i że jest wielkim treneiro. On zaś powiadał o nim "zawodnik kompletny" jakby ktoś miał filmik nawet z komórki 30 sekundowy lub zdjęcia z jego jazda byłbym wdzięczny i to ogromnie... Niestety nie mam jak zobaczyć go na treningu bo w Gorzowie tylko weekendy.. I tylko na 2 treningach w tym sezonie byłem gdzie w tamtym sezonie byłem na z 20 jak nie więcej. Więc chce tego Mastersa w akcji zobaczyć :!:

A co do Cyrana nie tyle mam "hamulce" czy coś, ale nie wierze w niego.. jakoś to co już widziałem u niego wystarczy i nie chce tego więcej oglądać moim zdaniem z niego nic nie będzie. Jeśli się mylę to obiecuję, że przeproszę przyznam się do bledu i przyznam że jest to dobry zawodnik prosto w oczy samemu Łukaszowi choć nie wiem jak to zrobię, ale niestety lub stety jak kto patrzy wątpię żeby do tego doszło bo ten zawodnik to dla mnie DNO jak dla niektórych Sam zdania są podzielone takie jest moje zdanie na temat Cyrana. Dziękuje Dobranoc.

Dielix

Wysłany: 2010-04-28, 05:11   

Bardzo potrzebny nam jest jakiś junior, który chociaż w 2-3 biegach dojedzie przed rywalem. W chwili obecnej nawet w biegach juniorów dostajemy. Tak też było sezon wcześniej. Jedyny pozytyw, to jeden punkt Zmarzlika na rywalu we Wrocławiu, ale to stanowczo za mało. Pawlicki jest jak najbardziej dobrym pomysłem, ale trzeba sobie zadać pytanie czy nasz Zarząd ma na to kasę. Możemy sobie mówić, że jeśli się powiedziało A, to powinno się powiedzieć B, ale to niestety nie takie proste. Nikt z nas nie wie jak jest z kasą.
Co do Mastersa, to nie widziałem go w akcji. Wiem jedynie, że w sparingu w Bydgoszczy jechał i tam pojechał słabo (0,0,0,0). Według mnie to bardziej wina sprzętu niż umiejętności. No i tam się składa normalnie... :P
http://www.itv24.com.pl/f..._-_caleum_5337/
Tutaj też macie filmik z bodajże ligi angielskiej:
http://www.youtube.com/watch?v=6sLVVAxlh9o

Jeśli chodzi o Cyrana, to nie mam zdania do czasu aż go nie zobaczę na torze w meczu ligowym.

P.S. Zauważcie sobie jak w tym sparingu Gapiński pokonywał 1 łuk po starcie - ta sama katastrofa co w lidze :P

Fenix 

Wysłany: 2010-04-28, 07:34   

Zmarzlik i Cyran jak dla mnie. Koniec i kropka... Stawiajmy w końcu na swoich chyba każdemu fajnie ogląda się "swojaka". Gustafsson już pokazał co umie, Mastersa widziałem w akcji - bez komentarza gościu kaleczy sport przy nim zmarzlik to mistrz techniki speedweya.

Zmarzlik, Cyran dojdZie do nich bartek zmarzlik i niech chłopaki jeżdżą, muszą się rozjeżdżać bo inaczej nigdy się niedorobimy wartościowego wychowank chociaż jednego. Talent na miare chociązby Śwista czy Hliba trafia się raz na 10-15 lat reszta musi ciężko pracować na wynik.

Tak więc żadnych gustafonów, mastersów, pawlickich...

Bez Odbioru

boberGW 

Wysłany: 2010-04-28, 07:43   

Grzechu87 napisał/a:
Osobiście dla mnie Paweł i Gustafsson mieli swoje szanse ,,Paweł coś jedzie '' zaś Gustafsson DNO . Dlatego uważam że w nastepnym meczu pojedzie tak samo , Do skaładu powinien wskoczyć Cyran.

Mieli swoje szanse? Pojechali w 2 meczach po trzy biegi, razem sześć więc nie przesadzajmy. Jak zaczniemy wrzucać, co mecz innego juniora, to wyjdzie na to, że nic nie będzie. Niech jedzie stała dwójka, a może w końcu zaskoczy. Innego wyjścia nie ma. Cyran jest słaby, jeżeli przegrywa rywalizację z Pawłem, który przecież też nie błyszczy. Poczekajmy spokojnie, aż ruszą rozgrywki juniorskie, chłopaki się rozjeżdżą i będzie lepiej.
Gustafsson na początku pojechał kilka słabych meczy w Anglii, potem było już lepiej może potrzebuje trochę czasu. Niech pojedzie w Tarnowie, potem z Czewą na naszym torze, jak nadal będzie lipa sprawdzamy Mastersa.
A jeśli panowie myslicie, że Leszno albo Toruń puszczą do jednego z najgroźniejszych rywali tak dobrych juniorów jak Pawlicki, czy Jepsen Jensen to gratuluje optymizmu:)
Nikt nie jest na tyle głupi, żeby łatać dziury w składzie swoim największym rywalom.
Choć osobiście Pawlickiego za Gustafssona chętnie bym oglądał.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2010-04-28, 09:17   

Dielix napisał/a:
Bardzo potrzebny nam jest jakiś junior, który chociaż w 2-3 biegach dojedzie przed rywalem. W chwili obecnej nawet w biegach juniorów dostajemy. Tak też było sezon wcześniej.

Jakbym słyszał kibiców POLONII Jutrzenki z lat 1992-99. :-D :-D

A najlepsze jest to, że do czasu pojawienia się tam Golloba Bydgoszcz miała jedną z najlepszych wylęgarni młodzieżowców (niekoniecznie gwiazd). 8 tytułów MIMP w 25 lat mówi swoje.

Postawa juniorki w Gorzowie nie jest niczym nadzwyczajnym. Tak być musi, skoro przypada na nich 1% budżetu aaaha i czujne oko Tomka + darmowe pożyczanie szrotu.

Moim skromnym zdaniem ze Zmarzlików i Cyrana wyrosną Gwiazdy na miarę

Wojciecha Malaka
Marcina Ryczka
Seweyna Sznajdera
Piotra Pietscha
Macieja Głoda

:-D

W końcu pomysły o wypożyczaniu gościa z Leszna, który nic praktycznie nie trenował (fakt że i tak w porównaniu do cieniassona jest i tak o 3 klasy lepszy) to też w Gollobarni nic nowego.

Tam też co chwilę KOMBINOWANO. A to z Łęckim, Kwiecińskim, Latosimi, Tajchertami, Stanisławskimi (dzięki Kniaź za zmarnowanie nam juniora), Musiałami, Urbańskimi, Lewandowskimi,

I tam też trybuny wiwatowały, gdy gospodarze przyjeżdżali w biegu młodzieżowym na 2:4. Właśnie taką owację pamiętam w 1994, kiedy to w meczu Polonia - Stal 44:46 nieznany nikomu Marcin Urbański NA TRASIE MINĄŁ" SAMEGO " Roberta Flisa - półfinalistę IMŚJ.

Najśmieszniejsze jest to, że dopiero z chwilą odejścia z Bydgoszczy KLANU coś się w temacie juniorki ruszyło. Zaczęli jako tako punktować a to Robacki, a to Buczkowski, Jędrzejewski, nawet Bydgoszcz zdobywała medale MDMP :-D , teraz są Woźniaki, Adamczaki, którzy i tak naszych objadą na 5:1 nawet w Gorzowie :-D

viperofp

Wysłany: 2010-04-28, 09:23   

Mnie ciekawi tylko jedno ile nasi dostają na sprzęt i ile się w nich inwestuje a ile młodzież w unibaxie ?

boberGW 

Wysłany: 2010-04-28, 09:55   

Analityk napisał/a:
a to Robacki, a to Buczkowski, Jędrzejewski,

Z tym punktowaniem Robackiego to chyba trochę poleciałeś, a Buczkowski to nie wychowanek tylko nabytek z Grudziądza Analityku.

viperofp napisał/a:
Mnie ciekawi tylko jedno ile nasi dostają na sprzęt i ile się w nich inwestuje a ile młodzież w unibaxie

Nasi juniorzy mają zawodowe kontrakty, dostają pieniądze i mają sobie sami zadbać o sprzęt. Poza tym przed sezonem sprzęt sobie bardzo chwalili, więc zostawmy temat sprzętu, bo to się robi nudne.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2010-04-28, 19:29   

Są słabi i tyle. Kolejny raz już winy na sprzęt się nie uda zwalić niestety...

Sami zadeklarowali, że są zadowoleni. Tu nawet gaża Pedersena nie pomoże. Słaba technika, bezjajeczność to dwa podstawowe elementy cieniowania. I czuję, że żaden Bartek Zmarzlik nie pomoże naszej juniorce. Rozmyje się jak wszyscy, euforia minie, liczba zer w turniejach będzie systematycznie rosła wprost proporcjonalnie do niezadowolenia poszczególnych kibiców. A przyjdzie jakiś bliżej nieokreślony Dun wyciągnięty z krzaków i zacznie robić po 5 punktów...

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2010-04-29, 09:16   

No i co z tego że Buczkowski był z Grudziądza. Toruń, Grudziądz, Bydgoszcz, to praktycznie jedno i to samo. Stu zawodników już krążyło między tymi klubami.

Chodzi mi o to że jakby taki "Buczkowski" pojawił się w 97 czy 98 to by już 2 lata później nie jeździł.

Buczkowski i Klecha prezentowali "teoretycznie" przed przyjściem do Bydgoszczy ten sam, a nawet niższy poziom niż ich koledzy typu Poprawski, Kwieciński, Łęcki, Tajchert.

Tamtych zniszczyła obecność klanu. To następne pokolenie jakoś punktowało. Skoro w budżecie zwolniła się kasa która szła wcześniej na 2 zawodników, to i znalazł się sprzęt dla nich.

Robacki punktował u siebie robiąc po 4-9 pkt. średnio 7.

Idę o zakład że Nigdy ani Zmarzlik jeden, ani drugi, ani tym bardziej Cyrany i Cyfery nie zrobią 5 pkt. w żadnym meczu na własnym torze, chyba że przyjedzie jakiś ligowy outsider.

Zmarzlików już nie ma. Młodszy powinien po zdaniu licencji natychmiast podpisać kontrakt np. w Toruniu albo Zielonej Górze :-D Każdy dzień spędzony w Gorzowie to 2 dni krótsza jego kariera żużlowca :-D

Dlatego w Stali powinni jeździć moim skromnym zdaniem Makinen i Gustafsson, a w rezerwie powinien być jakiś Olafsson i Knudberg :-D

Dielix

Wysłany: 2010-04-29, 09:40   

Analityk napisał/a:
Dielix napisał/a:
Bardzo potrzebny nam jest jakiś junior, który chociaż w 2-3 biegach dojedzie przed rywalem. W chwili obecnej nawet w biegach juniorów dostajemy. Tak też było sezon wcześniej.

Jakbym słyszał kibiców POLONII Jutrzenki z lat 1992-99. :-D :-D

A najlepsze jest to, że do czasu pojawienia się tam Golloba Bydgoszcz miała jedną z najlepszych wylęgarni młodzieżowców (niekoniecznie gwiazd). 8 tytułów MIMP w 25 lat mówi swoje.

No bo się właśnie tak czuje :) I pomyśleć, że w tamtych czasach nabijałem się z owych juniorów. Nawet jak Nizioł i Moskwiak (w swoim czerwonym "kewlarze") stawali z nimi do walki, to jakoś dziwnie spokojny byłem.

Odpowiedz do tematu