Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: spooszan
2009-09-30, 18:53
Stal Gorzów 2010

Czy chcesz w skladzie Stali Nickiego?
Tak!
39%
 39%  [ 82 ]
Moglby byc
26%
 26%  [ 55 ]
Nie
19%
 19%  [ 41 ]
Nigdy w życiu!
14%
 14%  [ 30 ]
Głosowań: 208
Wszystkich Głosów: 208

Autor Wiadomość
Tomash148 

Wysłany: 2009-12-11, 17:56   

safko napisał/a:
Czyli z góry założone że Simon będzie 1 juniorem mimo że nie wiadomo nawet jak się będzie spisywał

A ja uważam , że to wypowiedź wyrwana z kontekstu. Moim zdaniem po prostu niefortunna. Wierzysz, że Staszek pójdzie na to, aby zapewnić starty bez zdobyczy punktowej w sezonie , w którym jak w żadnym innym wcześniej ma takie parcie na medal? Ponad to , jako administrator przynajmniej moim zdaniem powinieneś być bardziej bezstronny, natomiast wyraźnie obstajesz za naszymi. Uwierz, ja również chciałbym , aby parą juniorską była para gorzowska, ale... No właśnie , punkty, punkty i raz jeszcze punkty.

michaelsg 

Team: Stal G/ ManUTD
Wysłany: 2009-12-11, 20:22   

Wyrwana z kontekstu??a jak można to inaczej powiedzieć?? Mówiłem wcześniej, że w Askanie będzie źle, ale nie myślałem, że aż tak...Jak to ma się do wcześniejszych wypowiedzi Pana Prezesa sprzed paru dni, że "ani mu się śni, że pary juniorskiej nie będą tworzyć gorzowianie"?? Na miejscu naszych juniorów uciekał bym stąd jak najszybciej, bo swojej szansy nie dostaną nigdy, nie potrafię tego inaczej nazwać jak- OSZUSTWO! Nie gratuluję transferów bo nie ma czego...

safko

Wysłany: 2009-12-11, 20:23   

Drogi użytkowniku Tomash148,

Co to znaczy że obstaje za naszymi? Czy domaganie się równego traktowania jest obstawianiem za naszymi? W takich sytuacjach zawsze przypomina mi sie biadolenie środowska Gazety Wyborczej która odebranie emerytalnych przywilejów byłym eSBekom uznawała za polityke nienawiści i rozliczania. Przywilejów czyli nikt nie chciał im odebrać tych emerytur tylko potraktować ich jak normalnego obywatela. Tego samego wymagam wobec naszych juniorów.

Ale okej, tak czy siak, nawet niech będzie :) że obstaje za naszymi. Z prostego względu. Bo są nasi :)

pozdrawiam

Zoom82

Wysłany: 2009-12-11, 23:00   

Fotki z dzisiejszej konferencji prasowej w galerii Askana znajdziecie
TUTAJ
Zapraszam do oglądania i komentowania.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-12-12, 02:08   

Ja powiem tak, podczas dzisiejszego pseudo-show jedyną osobą, która dostała ode mnie brawa był Piotrek "Bolo" Paluch, jedyna osoba na pokładzie tego klubu, która rozumie czym jest walka za Stal.

Ehh... szkoda komentować... komercja, komercja, komercja...

"Chciałeś Nickiego, no chciałeś? Pamiętasz naszą rozmowę? Pamiętasz? Chciałeś... no to masz..."

bez komentarza...

jurekks 

Wysłany: 2009-12-12, 09:41   

Dziwi mine twoja wypowiedz a co sie spodziewales w askanie dody.Podpisali kontrakty i wszystko 5 kwietnia zobaczymy co pokaza pozdrawiam

Jerry 

Wysłany: 2009-12-12, 09:46   

safko napisał/a:
Czy domaganie się równego traktowania jest obstawianiem za naszymi?

To trafna uwaga. Zgadzam się, że równe traktowanie powinno być priorytetem. I dlatego chciałbym, żeby w ekstraligowych meczach jeździli gorzowscy juniorzy nie dlatego, że są gorzowscy, lecz dlatego, że są lepsi od juniora zagranicznego. A jeśli nie są lepsi - powinien jeździć junior zagraniczny. W uczciwym sporcie powinny być premiowane kompetencje i umiejętności sportowca, wynikające z talentu i ciężkiej pracy - a nie miejsce jego urodzenia, narodowość, język, kolor skóry itp. itd. Wydaje się, że to proste, ale mam wrażenie, że nie dla wszystkich forumowiczów.

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-12, 09:50   

safko napisał/a:
Czy domaganie się równego traktowania jest obstawianiem za naszymi?

Nie możesz zakładać przyjacielu już z góry, że traktowani będą gorzej. Poczekajmy chociaż do początku sezonu, do jakiegoś sparingu, lub też otwartego treningu, bo na jakiejś podstawie trzeba osądzić , który faktycznie jest lepszy.
safko napisał/a:
Ale okej, tak czy siak, nawet niech będzie :) że obstaje za naszymi. Z prostego względu. Bo są nasi :)

Uwierz, że sercem też jestem za naszymi chłopakami i modlę się , aby każdy z nich miał sezon życia i młody Gustafson mógł tylko pomarzyć o występie. Jednak dla dobra klubu i przede wszystkim gorzowskiego żużla mam nadzieję , że trener stawiaał będzie na tych najlepszych. Kimkolwiek by nie byli.
michaelsg napisał/a:
Mówiłem wcześniej, że w Askanie będzie źle, ale nie myślałem, że aż tak...

Rozumiem - emocje. A czy ktoś powiedział , że na 100% nasi tejże pary tworzyć nie będą? Bo nie słyszałem.
Zoom82 napisał/a:
Fotki z dzisiejszej konferencji prasowej w galerii Askana znajdziecie
TUTAJ
Zapraszam do oglądania i komentowania.

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale sporo obłudy widać na tych zdjęciach. Obściskiwanie się przez Tomka i Nickiego to nic w sumie nadzwyczajnego. To profesjonaliści i na torze mogą niemal się pozabijać, natomiast w zyciu prywatnym - kto wie. Jednakże co mi nie pasowało; wszyscy mieli na sobie szaliki Stali , wszyscy niby to z dumą reprezentować chcą ten klub, jednak po wczorajszym dniu mocno jak nigdy przedtem ujrzałem Stal jako dojną krowę. Miejsce pracy i nic więcej... Kurcze, jakoś tak przykro.

Jerry 

Wysłany: 2009-12-12, 10:09   

Tomash148 napisał/a:
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale sporo obłudy widać na tych zdjęciach.
Generalnie profesjonalizm jest obłudny. Zawodowcy chowają głęboko swoje osobiste niechęci, bo wiedzą, że muszą realizować wspólne zawodowe cele. Brak obłudy, pełna szczerość i otwartość to atuty drużyn podwórkowych – podwórko stwarza możliwości, by grali na nim tylko ci, którzy się nawzajem lubią.

Tomash148 napisał/a:
po wczorajszym dniu mocno jak nigdy przedtem ujrzałem Stal jako dojną krowę. Miejsce pracy i nic więcej... Kurcze, jakoś tak przykro.
Istnieje amatorska liga żużla, która nie jest miejscem pracy dla startujących w niej zawodników. Być może jest to jakaś propozycja dla tych, którzy nie lubią obłudy i komercji.

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-12, 10:40   

Jerry napisał/a:
Istnieje amatorska liga żużla, która nie jest miejscem pracy dla startujących w niej zawodników. Być może jest to jakaś propozycja dla tych, którzy nie lubią obłudy i komercji.

Mam rozumieć , że Ty obłudę uwielbiasz? Nie, chyba nie to chciałeś powiedzieć. Widzisz , wiele na świecie rzeczy jest , które mi się nie podobają, np. ciągle dzwoniący tel. kom. i nie ważne , czy są święta , czy niedziela, taką mam po prostu pracę. To , że tego nie lubię , nie oznacza , iż nie wykonuję. Tak samo w przypadku żużla. To, że nie darzę jakąś specjalną miłością Nickiego, nie oznacza , że nie będę mu kibicował dopóty, dopóki zdobywa punkty dla naszego klubu. Niestety , skazani jesteśmy na tego typu showman'ów. I czy nam się podoba , czy też nie , kibicując im , kibicujemy naszj Stali.

Thorgal 

Wysłany: 2009-12-12, 10:56   

Ludzie!

Pogódźcie się z tym, że we współczesnym sporcie już tak jest i raczej długo będzie, że do FC Barcelony przechodzą (z powodów finansowych) Argentyńczyk, Francuz, a do Realu Madryt - Portugalczyk i Brazylijczyk, a kibice tych drużyn IM kibicują bo grają dla BARW ich ukochanego klubu. Tak samo jest w innych profesjonalnych ligach - NBA czy NHL.

Nie biadolcie więc, że mamy Nickiego czy Gustafssona bo z Flisem, Staszewskim i rodzimymi juniorami byśmy jeździli w II lidze, a nie walczyli o medale w najwyższej klasie rozgrywek.

Tak, Gollob i Nicki zarabiają u nas duże pieniądze bo są to zawodnicy z najwyższej "półki" i zamiast narzekać cieszmy się, że nasz klub stać na takich zawodników.

Zatem do zobaczenia na stadionie 5 kwietnia ubrani na żółto i na niebiesko :-)

Jerry 

Wysłany: 2009-12-12, 11:28   

Tomash148 napisał/a:
Mam rozumieć , że Ty obłudę uwielbiasz? Nie, chyba nie to chciałeś powiedzieć.
Może powinienem tę „obłudę” ująć w cudzysłów. Okazuję się np. że „obłudny” Tomasz Gollob , który podobno „nienawidzi” Pedersena sam zaproponował prezesowi Komarnickiemu, aby Stal kupiła duńskiego mistrza. Myślę, że ci, którzy patrzą na zawodowy sport poprzez pryzmat „obłudy” i „nienawiści” mają problemy z odbiorem tego sportu. Bo zawodowstwo wyklucza tego typu osobiste antypatie, tak samo jak wyklucza osobiste sympatie (np. sympatie do rodzinnego miasta i klubu, co w tym roku widowiskowo zamanifestowali panowie Walasek i Kołodziej). Na myślenie w kategoriach osobistych emocji może sobie pozwolić sport amatorski – i myślę, że w tym kierunku idą np. ci kibice, którzy piszą na forum, że zgodziliby się nawet na jazdę Stali w drugiej lidze, jeśli byłaby to drużyna oparta na wychowankach. Sport zawodowy nie daje tego poczucia lokalnej tożsamości, ale daje co innego – rywalizację na naprawdę wysokim poziomie. Sport zawodowy jest dla tych kibiców, którzy po prostu lubią i cenią profesjonalizm, kochają dobrą sportową robotę. Ci kibice, którzy ponad profesjonalizm przedkładają lokalne sympatie, są w gorszej sytuacji. Ale można sobie jakoś z tym poradzić, np. łącząc „gorzowskość” Stali z klubem jako całością, a nie z poszczególnymi zawodnikami. I chyba jest to światowa tendencja – myślę, że np. kibice Realu Madryt i Chelsea Londyn już się uporali z emocjonalnymi problemami, wynikającymi z lokalnych sympatii. W polskim żużlu profesjonalizm jest zjawiskiem historycznie dość świeżym, a więc może dlatego głosy „lokalnych patriotów” (moim zdaniem świadczące o pewnej zaściankowości) są jeszcze dość silne. Ale mam nadzieję, że z czasem to się zmieni.

SkywalkerGW 
Anty-Barcelona

Team: Real Madrid
Wysłany: 2009-12-12, 11:34   

Nie o rozumiem nie których pretensji ! Chcielibyście gorzowiaków w składzie ? A kogo niby ? To może od razu wycofajmy klub z Ekstraligi i zacznijmy od początku w 2 lidze.Będziemy jeździć samymi juniorami i zobaczymy czy coś z nich będzie(stawiam że i tak nie),na stadion będzie przychodziło 2 tys ludzi i będziecie mieli "swoją" Stal.

Jak by prezes Komarnicki nie skompletował mocnego składu to po 3 kolejkach zaczęło by się narzekanie że przegrywamy mecz za meczem i że przespał okres transferowy,a jak udało mu się sprowadzić Pedersena,Gapińskiego i Gustafssona(Mam nadzieje nową gwiazdę ligi na miarę Vaculika i Warda) to macie pretensje że będziemy wygrywać i walczyć o medal.

Nie którym niestety nic nie pasuje...

Ps.Ciekawe czy będziecie tak jęczeć jak uda się w końcu wygrać mecz na falubazie.

Już widzę te "Ochy" i "Achy" na temat drużyny.

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-12, 11:54   

Jerry i SkywalkerGW, mam nadzieję , iż nie pomyśleliście sobie , że ja za wszelką cenę chciałbym jeździć wychowankami , nawet za cenę startów w II lidze? Nie o to mi w tym wszystkim chodziło. Miałem na myśli to , że po prostu trochę smutno robi się na myśl, że dzieje się to , czy tamto, ale kibicował będę klubowi. I tyle. Nie mam najzwyczajniej w świecie tutaj żadnego pupila i ulubionego zawodnika. Jerry , przyznaję Ci rację w całej rozciągłości - tutaj nie ma miejsca na sentymenty, jeżdżą najlepsi. Jednakże bardzo uradowałbym się , gdyby dla naszych zawodników nasz klub był czymś więcej niż okienkiem kasowym, ale tego nie wymagam. Wymagam tylko dobrych wyników (jak każdy kibic), natomiast to co powyżej potraktujmy jak w grze komputerowej misja dodatkowa - można , ale nie trzeba.

mysza 

Wysłany: 2009-12-12, 20:32   

Konkluzja jest prosta jeżeli w przyszłym sezonie nic nie wyjdzie (play-off + mistrzostwo) płyniemy z falami gnojówki w dół :( ot i cała prawda. Za dużo kasy zostalo wpakowane w skład aby w przyszłości nie oczekiwać rezulataów.
Zaczynamy 5 kwietnia .....:)

prz3mo 

Wysłany: 2009-12-12, 21:56   

mysza napisał/a:
Konkluzja jest prosta jeżeli w przyszłym sezonie nic nie wyjdzie (play-off + mistrzostwo) płyniemy z falami gnojówki w dół :( ot i cała prawda. Za dużo kasy zostalo wpakowane w skład aby w przyszłości nie oczekiwać rezulataów.
Zaczynamy 5 kwietnia .....:)

Litości... przed rokiem była dokładnie ta sama gadka. I co? I jednak jedziemy dalej, mimo kryzysu i Bóg wie czego jeszcze. Na dodatek skład mamy mimo wszystko silniejszy.
Ludzie, przestańcie biadolić, tylko docencie to co mamy.

mysza 

Wysłany: 2009-12-12, 22:20   

Jakiej litości ? Nikt nie biadoli, kto był przed rokiem Gollob ? Holta ? To nie jest tak, że tylko WK daje swoją kasę, jest grono sposonsorów, których trzeba przekonać do tego aby ponownie sypneli groszem tak jak w ubiegłym roku. I widac, że WK ich w jakiś sposób przekonał. Bo mamy znakomitych żużlowców z pierwszej półki. Są granice ludzkiej cierpliwości :-) (czytaj sponsorów) jest to skład na mistrzostwo Polski, jeżeli tak nie będzie, resztę niech każdy sobie sam dopisze/dopowie. Oczywiście możemy odpaść w play-offach, każdy będzie robił minę do złej gry. BYLEBYŚMY DOKOPALI FALUBAZOWI :-)

Ps. Potrzebuję rozkład miejsc na stadionie, ma ktoś coś takiego ?

kecaj

Wysłany: 2009-12-14, 09:40   

Jerry napisał/a:
W polskim żużlu profesjonalizm jest zjawiskiem historycznie dość świeżym, a więc może dlatego głosy „lokalnych patriotów” (moim zdaniem świadczące o pewnej zaściankowości) są jeszcze dość silne.

Coś w tym jest, że człowiek z Pcimia Górnego wyjeżdża do Warszawy i zaczyna nauczać innych w stylu "Ja światowiec, mówię wam zaściankowi mieszkańcy reszty kraju". Wyobraź sobie, iż my ludzie z prowincji, rozumiemy, że tak wygląda współczesny żużel i akceptujemy rzeczywistość. Jednak znając smak kibicowania Stali z wychowankami w składzie i tej dzisiejszej, mamy prawo do wyrażania swoich uczuć. To nie jest dowód zaściankowości, to świadczy o tym, że kasa nie wygrała u nas z człowieczeństwem.

Jerry 

Wysłany: 2009-12-14, 10:42   

kecaj napisał/a:
Wyobraź sobie, iż my ludzie z prowincji, rozumiemy, że tak wygląda współczesny żużel i akceptujemy rzeczywistość.
Rozumiem, że Ty akceptujesz rzeczywistość, ale ja polemizuję z osobami, które jej nie akceptują, spod znaku „Against Modern Speedway”. Takich osób na tym forum jest sporo.

kecaj napisał/a:
Jednak znając smak kibicowania Stali z wychowankami w składzie i tej dzisiejszej, mamy prawo do wyrażania swoich uczuć.
Również znam smak kibicowania Stali z wychowankami w składzie, i to Stali, która seryjnie zdobywała DMP. Nikomu nie odbieram prawa do wyrażania własnych uczuć. Ale ja też mam to prawo i z tego prawa korzystam.

kecaj napisał/a:
To nie jest dowód zaściankowości, to świadczy o tym, że kasa nie wygrała u nas z człowieczeństwem.
Nie ma niczego złego w zarabianiu pieniędzy. Natomiast jest zło w tym, że uważa się kogoś za gorszego tylko dlatego, że urodził się i wychował nie w naszym mieście, że jest innej narodowości, mówi innym językiem itp. Niemoralna jest sytuacja, jeśli gotowi jesteśmy preferować wychowanków klubu, którzy są sportowo gorsi od niewychowanków – bo premiujemy miejsce pochodzenia, a nie umiejętności, wysiłek, pracę, zaangażowanie i ambicję. To jest sytuacja, w której człowieczeństwo przegrywa z „lokalnym patriotyzmem”.

Scooby 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-12-14, 11:44   

Tomash148 napisał/a:
... potraktujmy jak w grze komputerowej misja dodatkowa - można , ale nie trzeba.

A ja właśnie za misję główną uważam budowanie przyszłościowego zespołu, drużyny z perspektywą na długie lata, a złoty (czy jakikolwiek) medal traktować jako tą misję dodatkową, którą zrobić można, ale nie trzeba.
Taka jest moja myśl, szkoda, że prezes buduje skład co roku, na rok (sezon). I to mnie najbardziej boli!

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-14, 13:41   

Scooby napisał/a:
A ja właśnie za misję główną uważam budowanie przyszłościowego zespołu, drużyny z perspektywą na długie lata, a złoty (czy jakikolwiek) medal traktować jako tą misję dodatkową, którą zrobić można, ale nie trzeba.
Taka jest moja myśl, szkoda, że prezes buduje skład co roku, na rok (sezon). I to mnie najbardziej boli!

Tak, ale zauważ, że dziś mało kto buduje prawdziwy skład na lata. Teoretycznie Toruń, czy Zielonka, jednak wystarczy , że którykolwiek z tych klubów straci jednego, czy drugiego dużego sponsora i już jest lipa. Osobiście nie wierzę, aby któryś z zawodników pozostał w klubie (nawet ten, który deklaruje dozgonną wierność), który nie wypłaca mu pieniążków. Wiesz Scooby, to już chyba nie te czasy.Dziś zawodników się kontraktuje na 2-3, nawet 4 sezony i... To tyle. Bardzo ciężko jest przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja finansowa klubu za kilka lat i stąd też o budowaniu składu na lata nie ma raczej mowy. Trzeba zatem skupić się na szkoleniu dzieci , wyłapywać, szlifować i za nic na świecie nie oddawać swoich diamentów. To jedyny chyba sposób. Na 10 takich diamentów z pewnością przynajmniej trzech , bądź czterech będzie gotowych faktycznie oddać zycie za swój klub, swoje miasto i kibiców. I pozostanie z nim mimo wszystko (patrz; Bolo)

Scooby 

Wysłany: 2009-12-14, 16:29   

Tomash148 ja uważam, że nic, absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie by budować skład na przyszłość.
Pierwszy rok ekstraligi. Bierzemy Golloba, Holtę, Karlssona (doświadczeni, liderzy) zostawiamy Jensena, Hliba, Ferjana. Jedziemy by przetrwać.
Drugi sezon wyglądał ciekawie... Zostali liderzy, wymieniliśmy Ferjana, Monberga, Hliba na Ruuda i Zagara. Wydawało się, że będzie ciekawiej.
Trzeci sezon powinien wyglądać inaczej. Zostaje Gollob. Dziękujemy Holcie, Karlssonowi. Bierzemy młodszego Kołodzieja i niech będzie Nickiego- maszynkę do punktów.
Dalej, Jonasson zostaje (Ruud na rezerwie) do składu juniorskiego wstawiamy Stalowców. I mamy:
Gollob
Jonasson
Kołodziej
Zagar
Pedersen
Cyran
Zmarzlik
Później. Zostaje Jonasson, Kołodziej, Zagar... Golloba wymieniamy na kogoś młodszego, potem Pedersena (Safjutdinov, Jonsson, Bjerre, Holder etc)
i tak mamy za 2-3 sezony skład:
Jonsson
Jonasson
Kołodziej
Zagar
Sajfutdinov
Cyran
Zmarzlik (no za 3 sezony już nie będzie juniorem)
I mamy wtem bardzo młody skład z liderami i bardzo mocną drugą linią.

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-14, 18:24   

Scooby napisał/a:
Jonsson
Jonasson
Kołodziej
Zagar
Sajfutdinov
Cyran
Zmarzlik (no za 3 sezony już nie będzie juniorem)
I mamy wtem bardzo młody skład z liderami i bardzo mocną drugą linią.

Ciekawe to, co napisałeś powyżej, jednak jak zwykle jest jakieś ale :-P :
1. Juniorzy... cóż, mimo wielkiej mojej sympatii dla naszych "Gorzowiaków" nie sądzę ,aby gwarantowali Oni solidne zdobycze punktowe. Jak pokazał poprzedni sezon , juniorka jest arcyważna>
2. Ci liderzy to...?
a) Jonsson na pewno nie - zbyt himeryczny i wcale dwucyfrówki nie gwarantuje
b)z nich wszystkich tylko Sajfutdinov
c) 1 lider to za mało...
3. Druga linia, faktycznie - mocna.

Scooby 

Wysłany: 2009-12-14, 18:31   

Tomash148 napisał/a:

2. Ci liderzy to...?
c) 1 lider to za mało...

może to połączę :) jak to mówi nasz "znajomy" :) lepiej, żeby 6 robiło po 8 niż 3 po 12:D
aczkolwiek myślę, że za 2-3 lata to i Zagar i Kołodziej i nawet Jonasson mogliby być tymi liderami. W każdym razie jest PERSEKTYWA i o to chodzi :D

Tomash148 

Wysłany: 2009-12-14, 18:43   

Scooby napisał/a:
może to połączę :) jak to mówi nasz "znajomy" :) lepiej, żeby 6 robiło po 8 niż 3 po 12:D
aczkolwiek myślę, że za 2-3 lata to i Zagar i Kołodziej i nawet Jonasson mogliby być tymi liderami. W każdym razie jest PERSEKTYWA i o to chodzi :D

I jest kolejne ale... :mrgreen: Nie mamy i mieć takiego składu nie będziemy :-D . Podejrzewam , że mimo kilku niedociągnięć jest to skład na strefę medalową, no ale... mamy tu dyskutować o składzie takim , jaki mamy, a nie o takim, jaki chielibyśmy mieć :-D

Odpowiedz do tematu