Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Don Lucas
2009-08-23, 16:17
I runda Playoff- Stal Gorzów vs Falubaz Zielona Góra
Autor Wiadomość
szept 

Team: KS STAL
  Wysłany: 2009-08-03, 11:58   I runda Playoff- Stal Gorzów vs Falubaz Zielona Góra

No i stało się!!! Po wczorajszej ostatniej serii startów w rundzie zasadniczej mamy pewność, że nasi Stalowcy będą mieli jeszcze (przynajmniej) jedną szansę walczyć w Derbach Ziemi Lubuskiej (no i rewanż).
Osobiście wierze, że chłopaki uniosą to i u nas ostro powiozą Falubaz a na "obcej ziemi" zrewanżują się za porażkę z sezonu i nie bedzie blamażu i zaskoczenia(chyba że w pozytywny sposób).
Optymistycznym jest fakt, że na wyjeździe idzie nam ostatnio bardzo dobrze, wysokie formy notują poszczególni zawodnicy a nawet jak ktoś ma słabszy dzionek to znajduje się wdrużynie zawodnik który go uzupełnia.

Tak czy siak DERBY to to na co czekamy cały sezon a teraz bedzie to nas "nakręcać jeszcze raz"

STALECZKO TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!
Ostatnio zmieniony przez szept 2009-08-20, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-08-03, 12:31   

To, że potrafimy walczyć na wyjeździe, nie ma akurat większego znaczenia w odniesieniu do starcia na W69. Jedyną ekipą, która wyszła tam z 40, była Unia Leszno. To tyle w tym temacie 8-)

Temat dotyczy pierwszego meczu i to on powinien być dla nas priorytetem. Trzeba wyrobić przewagę minimum 10 pkt. O tym, że trzeba wygrać, nawet nie wspominam. Pamiętajmy, że czwarte miejsce w półfinałach zajmie lucky loser, a w pierwszej kolejności liczą się duże punkty meczowe, także trzeba zgarnąć 2 oczka przede wszystkim u siebie.

Nie może być takiej sytuacji jak wczoraj z Lesznem, gdzie błąkaliśmy się przez pierwsze 5 biegów. Falubaz jest bardziej waleczny i jeśli dostaną taki prezent, to ciężko będzie odrobić straty. Do meczu całe dwa tygodnie, zawodnicy sobie odpoczną i dograją sprawy sprzętowe, nie licząc oczywiście występów w innych ligach i zawodach indywidualnych. Obowiązkowe treningi dla wszystkich zawodników kilka dni przed meczem! Solidne przygotowanie toru (pod nas, nie przeciwko Falubazom) i wynik będzie.

Oczywiście nie muszę dodawać, że nie chcę widzieć Okoniewskiego. Gollob ładnie wozi bonusy za Ruud'em i niech tak zostanie.

Cieszy wzrost formy Holty i Jonassona. Młody pokazuje ostatnio, że jest w gazie, niech go trzyma cały czas ;-) Martwi jedynie dyspozycja Karlssona. Zagar też jakby nieco spuścił z tonu. Pozostaje mieć nadzieję, że do derbów wszyscy przyłożą się idealnie!

prz3mo 

Wysłany: 2009-08-03, 12:55   

Niestety ja w cuda nie wierzę. Chciałbym się mylić, ale rozsądek podpowiada mi, że ZG ponownie nas "powiozą".

dregi0 

Wysłany: 2009-08-03, 12:56   

Pierwszy mecz po prostu musimy wygrać, bo inaczej będzie bardzo ciężko awansować dalej. THJ wczoraj pojechał ładnie i mam nadzieje że to nie był jednorazowy wyczyn, tylko że utrzyma formę, a Holta dołączy do niego :-)

Gollob z Ruud'em świetna para jeżeli David będzie miał dobre starty i dołączy do niego Tomek to będzie git :-D

Bartek89 napisał/a:
Martwi jedynie dyspozycja Karlssona. Zagar też jakby nieco spuścił z tonu. Pozostaje mieć nadzieję, że do derbów wszyscy przyłożą się idealnie!

Tak to jest niewiadoma. ale chyba Zagar miał gorszy dzień, a co do Pikeja mogło być lepiej ale nie jest źle.

santacruz 
Gollob Fan

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-08-03, 14:26   

Trafiliśmy najgorzej jak można było. Falubaz to w tej chwili drużyna na fali. Zaryzykowałbym stwierdzenie że to drużyna najlepsza w Polsce. Możemy ich nienawidzieć ale taka jest prawda Panowie. Po pierwsze nie mają gwiazd w teamie a każdy jest niesamowicie waleczny. Po drugie wspaniały duch drużyny i wielu wychowanków - ostatnio baniak nawet pokazał, że warto w niego zainwestować i po trzecie potrafią znakomicie przygotować tor i nie chodzi mi tylko o jakieś jeżdżenie traktorem ale oni kombinują coś z granulacją na łukach (o tym kiedyś wspominał Gollob). U nas to może przy dobrej dyspozycji wszystkch zawodników wygramy ale u nich to z 35 nie wyjdziemy. Pozostaje nam liczyć na rozwiązanie że wyjdziemy jako Lucky looser.

A tak na marginesie to myslę, że mistrzem w tym roku będzie niestety Włókniarz Czestochowa. Dwóch superliderów, zajebista druga linia i juniorzy którzy mogą przewieźć każdego. Szczerze mówiąc to jak odpadniemy to kibicowac będę sąsiadom z południa

przeczus 

Wysłany: 2009-08-03, 14:28   

santacruz napisał/a:
Trafiliśmy najgorzej jak można było. Falubaz to w tej chwili drużyna na fali. Zaryzykowałbym stwierdzenie że to drużyna najlepsza w Polsce.

Po którym meczu stwierdzasz ten fakt?? Po przegranym w Częstochowie czy po tym w Zielonej Górze z Toruniem?? Który to Torunianie sobie odpuścili ??

szept 

Wysłany: 2009-08-03, 14:31   

ano Falubaz to faktycznie ale drużyna jednego toru i tyle... trzeba na tym torze co im idzie nie odpuszczać, ważne, że już byli i dostali - chyba że ZG liczy, że się 2 razy to samo przydarzy Stalowcom.

santacruz 
Gollob Fan

Wysłany: 2009-08-03, 14:37   

Widzę kolego że nie oglądałeś meczu ZG z Czewą. Gdybyś oglądał to wiedziałbyś, że tak naprawdę zabrakło Grzesia Zengoty. A jeśli chodzi o Toruń to kto ci powiedział że Toruń odpuścił. Dostałeś jakies maile od zawodników?? ZG była po prostu lepsza i tak jak wspomniałem wcześniej - na ich "spreparowany tor" nie ma silnych. Jak dotąd tylko Leszcze potrafią ustawić silniki żeby tam powalczyć nikt inny. A stwierdzenie o najlepszym teamie w Polsce stwierdzam po całym sezonie.

Dodam jeszcze że wyjście z tego pojedynku jako Lucky looser bezie lepszym rozwiązaniem niż jako zwycięzca dwumeczu. A to ze wzgklędu na fakt iż w półfinale lepiej jest trafić w naszym przypadku na Toruń niż na silną CZewę, z którą nawet u siebie sobie nie poradzimy.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-08-03, 15:52   

santacruz napisał/a:
Trafiliśmy najgorzej jak można było.

Taa wg. ciebie powinniśmy trafić na Ostrów i wtedy medal gwarantowany :-P ? Ech, zastanów się co piszesz! W tej fazie rozgrywek już nie znajdziemy kelnerów, bo nawet teoretycznie najsłabsza Bydgoszcz z nami wygrała.
santacruz napisał/a:
Zaryzykowałbym stwierdzenie że to drużyna najlepsza w Polsce

Ryzykant z ciebie! Ja bym z takimi sądami poczekał do października.
Prawda jest taka, ze Falubaz już właściwie przyznał sobie medale (tylko jeszcze nie wiedzą jakiego koloru) o czym świadczy chociażby wypowiedź pszen-Żyta: "niewykluczone że z Włóknierzam pojedziemy o jakieś trofea" (coś w tym stylu). Czyli czują się w dwumeczu z nami wygrani. I bardzo dobrze! Teraz trzeba im tylko udowodnić na torze kto jest lepszy! To jest tylko sport a Falubazy widać o tym zapomniały...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-08-03, 16:21   

Ja powiem tak - moim zdaniem dwumecz przegramy. Wygramy u siebie różnicą około 10 punktów, a na wyjeździe przegramy około 20. Pytanie tylko czy to wystarczy by zostać "lucky looser'em". Obawiam się, że może nie wystarczyć tym nie mniej zobaczymy, bo nadzieja umiera ostatnia.

Co do ferowania na mistrza Częstochowe ostro by przyhamował. Wraca Pedersen i owszem. Tym nie mniej kluczem do każdej tegorocznej wygranej Włókniarza była wysoka forma Richardssona, którą od kilku ostatnich meczy jakby gubił.

Tak naprawdę jednak wszystko w tej chwili zaczyna się od nowa. To jest właśnie głupota tego systemu. Równie dobrze Toruń, który calutki sezon pracował na 1 miejsce w tabeli może mieć dużego pecha, stracić przez jakąś kontuzję Holdera i Jagusia i cały sezon ma z głowy. Gdzie tu logika? Gdzie wydane przez działaczy pieniądze na 14 kolejek? Kompletna bzdura!! Tak samo może być z każdą inną drużyną.

U nas cieszy póki co wysoka forma Jonassona. Jeżeli Gollob zacznie w końcu robić wszędzie minimum 12-13 punktów to wszystko może się jeszcze zdarzyć.

santacruz 
Gollob Fan

Wysłany: 2009-08-03, 18:18   

STALone_ZG napisał/a:
Taa wg. ciebie powinniśmy trafić na Ostrów i wtedy medal gwarantowany

Mam prośbę, przeczytaj drugi raz moje posty ale tym razem tak powoli ze zrozumieniem

STALone_ZG napisał/a:
Ryzykant z ciebie! Ja bym z takimi sądami poczekał do października.

No to ty poczekaj. Ja na ten moment osadzam na podstawie zakończonej fazy zasadniczej. Play off - rządzi się swoimi prawami. Nawet drobny pech może skreślić każdego w walce o medale. Cokolwiek by się jednak nie działo w fazie play off uważam ża ekipa Żyta zasługuje na szacunek. Ja też ich nie cierpię ale staram się to ocenić obiektywnie.

prz3mo 

Wysłany: 2009-08-03, 19:53   

santacruz napisał/a:
Jak dotąd tylko Leszcze potrafią ustawić silniki żeby tam powalczyć nikt inny.

A propo - wczoraj na konferencji Chomski, między słowami, wspomniał, że zna przyczyny porażek wielu klubów w ZG i że wie co Leszno zrobiło. Nie wiem na ile to była prawda, być może blef... Chciałbym by jednak znaleziono sposób na ZG na ich torze.

Rafi 

Wysłany: 2009-08-03, 20:07   

Najlepszym rozwiązaniem z punktu marketingowego byloby to aby i Falubaz i nasza Stal awansowaly dalej,oczywiście jest to możliwe ale to tylko pobożne życzenia.
W tej fazie jak już pisaliście wyżej nie ma frajerów i chłopców do bicia i żeby zdobyć upragniony medal trzeba wygrać w dwumeczu z każdym.Jak cudownie byłoby zlać Falusów i utrzeć im nosa ale będzie to niezwykle trudne zadanie.Ciszy to,że nasi mimo wszystko jadą od kilku spotkań na przyzwoitym poziomie i praktycznie każdy punktuje,jak zawodzi ktoś to od razu inni nadrabiają te straty i wygląda to dość dobrze.
Fakt jest jeden,że mecz z Falubazem bedzie wielkim wydarzeniem ale zastanawiam się tylko po ile zrobią bilety,zapewne będzie bolalo ale i tak bez względu na to będę na Jancarzu.

MoherPower 
MP

Team: Falubaz
Wysłany: 2009-08-03, 20:24   

prz3mo napisał/a:
santacruz napisał/a:
Jak dotąd tylko Leszcze potrafią ustawić silniki żeby tam powalczyć nikt inny.

A propo - wczoraj na konferencji Chomski, między słowami, wspomniał, że zna przyczyny porażek wielu klubów w ZG i że wie co Leszno zrobiło. Nie wiem na ile to była prawda, być może blef... Chciałbym by jednak znaleziono sposób na ZG na ich torze.

He, he... nie tylko Chomski wie, co Leszno zrobiło - i to żaden blef, bo ja też to wiem: mianowicie... pojechało na torze twardym :mrgreen:

Po prostu Żyto na Leszno nie zrobił takiego toru, co zwykle. Zawsze jest mocno "pod koło", a na Leszno było bardziej twardo - dlatego zapewne Leszno zrobiło 44.

Skąd taka akcja? Trochę stąd, że bano się po raz drugi przekładać mecz, gdyby spadł deszcz (a tor "pod koło" łatwiej się rozpieprza od deszczu). A trochę dlatego, żeby Leszno nie jechało po tym samym, co w ewentualnym PO.

Raczej się nie łudźcie: na mecz z Wami Żyto znowu przygotuje "kopę po jaja" lub coś w tym rodzaju :-D

Przy czym - co ważne - po ŻADNYM z tegorocznych lań przy W69 ŻADEN zespół nie skarżył się na spreparowany tor. To raczej kwestia poruszanej tu granulacji, czy czego tam innego...

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-08-03, 20:44   

santacruz ty też czytaj ze zrozumieniem! to na kogo powinniśmy trafić? rozumiem, że uważasz Stal za najsłabszą drużynę w PO (czy może jednak Bydgoszcz? :-P ), pokazujesz nam pozycję: "na kolana" i szacun dla Falubazu! chcesz to już zacznij kibicować Falubazom! Różnimy się tym, że ja wierzę w wygraną i wcale nie uważam, ze trafiliśmy najgorzej. Falubaz też może mieć gorsze dni a jak dobrze wiesz praktycznie każdemu z ich rajderów zdarzały się wpadki. Lindgren i Iversen to wiadomo, ale jeszcze np:Dobrucki w Lesznie i Wrocławiu, czy nawet Protas w Toruniu i Bydzi a reszta drużyny nie była w stanie dołożyć brakujących punktów. Tak więc uważam, że Stal jest w stanie awansować dalej. Poza tym, to zalogowałeś się jako forumowicz z Gorzowa a ja "zaryzykowałbym stwierdzenie", że piszesz z Zielonej :evil:

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-08-03, 21:51   

Całe szczęście, że Stal potrafi naprawdę pojechać na przyczepnym torze i jakieś bajki typu "Gollob - beton" można co najwyżej poopowiadać dzieciom na dobranoc, co by szybciej zasnęły (bo od słuchania głupot wiadomo, że oczy się zamykają).

Poprzedni mecz z Falubazem w ZG był rozgrywany na torze niby przyczepnym, aczkolwiek takim, na którym ciężko było kogokolwiek wyprzedzić. Od kilku spotkań mijanek w ZG jest więcej, a wiadomo, że jeśli się tylko da wyprzedzać po szerokiej to o postawę Golloba, Holty, Zagara można być spokojnym. Po ostatnich występachmożna dużo wymagać od Jonassona...

Myślę, że o takim laniu jak w RS w ZG tym razem będą mogli pomarzyć. Pojedzie w końcu Gollob na tym torze, a wiadomo, że jak jedzie u nas Gollob to jadą praktycznie wszyscy!

Także spokojnie, nie będzie źle ;-)

Gregor 

Team: STAL GW
Wysłany: 2009-08-03, 21:52   

Dużych szans na wygraną dwumeczu stali nie daje ponieważ forma drugiej lini Mateja Żagara i Petera Karlssona osłabła (miejmy nadzieje że na krótko ) .A tak jak to było zawsze falubazy u siebie zrobią tor pod siebie i u nich mamy pozamiatane .Wydaje mi się że mamy sporą szanse przejśc dalej jako LL.

Sitk0 

Wysłany: 2009-08-03, 22:19   

Ehh trudno mi to pojąć dlaczego to pisze i tak rozumuje i wogle ale coś czuje, że te pajace z disneya zdobędą w tym roku mistrza... takie dziwne przeczucie... Myślę, że jednak trzeba wierzyć w zwycięstwo "bo wiara czyni cuda". Niech to będzie rewanż dla kibiców- tych prawdziwych kibiców STALI GORZÓW a nie kibiców ZDECHŁ PIES FALUBAZ (jednomeczowców). Jak i rewanż za porażke w ZG a raczej pogrom :oops: . Ja tam wierze w medal. :roll:

Dariel 
falubaz

Team: falubaz
Wysłany: 2009-08-03, 23:27   

Moi "przyjaciele" z północy, mam wrazenie ze macie jakąś manię prześladowczą dotyczącą Falubazu, faktycznie tak poczuliscie na swych skórkach moc naszego bata ? Powiem wam szczerze ze .. wg mnie mamy 50 na 50 % .. i wszelakie dywagacje nie mają sensu. Przykład podkładającego się rzekomo Apatora pokazuje o co w tej zabawie chodzi .. Jak by nie patrzeć przez cały sezon Apatory trzaskały wszystkich jak nalezy .. i co nagle .. stracili animusz i stracicli chęc na zarobek kasiory ? Jak widac wiele jest nieprzewidywalnym, by wstrzelic się z typem wyniku ..

szept 

Wysłany: 2009-08-04, 07:23   

qrcze nie wiem czemu ale około połowa piszących wygląda mi na zielonych :P

Ludzie Falubaz to tylko Falubaz!!!
Leszno też nas i Apator powiozło i co w niedziele po 8 biegu mecz się oglądało wyśmienicie !!!! bęcki

I tak samo z ZG jakoś o występ naszych na Jancarzu jestem dziwnie pewien ale na w69 to loteria oby chłopaki byli w formie jak w końcówce RZ to będzie git.

Jakoś po porażkach w Lesznie i ZG ludzie też z tarota Stal uśmiercali - że to koniec i wogóle....a tu jak nam ładnie ostatnio na wyjazdach wychodziło

Świastak 

Wysłany: 2009-08-04, 07:56   

Fajnie określił to Peter Karlsson mówiąc, że zwycięzca tego dwumeczu jest również głównym kandydatem do złota. Ja bym osobiście nie szalał, chociaż faktem jest że na tle Unii, czy Apatora to 2 lubuskie drużyny są w lepszej dyspozycji. Takiej przepaści, jak w pierwszym meczu nie powinno być, trzeba walczyć o jak najkorzystniejszy bilans - może tym razem to do nas uśmiechnie się szczęście i awansujemy jako ta czwarta drużyna :) wówczas trafimy bodajże na Apator, który nam tak podpasował.. Po prostu 16.08 trzeba uniknąć takich wpadek, jak w meczu z Lesznem (niech młodzi pojeżdżą razem, tak żeby patrzyli nie tylko na rywali, ale też na siebie; nie można przespać początku itd. itp.). Tor powinien być naszym sprzymierzeńcem, potwierdza to wynik w ZG z Apatorem, gdzie oni jezdzili na przyczepnym torze.

Sitk0 

Wysłany: 2009-08-04, 08:20   

1.Falubaz.
2.Apator.
3.Stal.

Takie podium moim zdaniem na koniec będzie...
Ale to może Falubaz wejść jako L&L, w ogóle są derby ziemi LUBUSKIEJ w 1 rundzie PO no i Bydgoszcz i Apator, choc jak powiedział jakiś typ na TVP(gorozwska), że derby Lubuskiego będą ciekawsze bo drużyna z disneya i z Jancarza prezentują podobny poziom.
W Gorzowie jestem przekonany w 90% że zwyciężymy i mam nadzieje, że tam w baśni disneya też będzie mecz na styku..

grochu_92 

Wysłany: 2009-08-04, 08:40   

- Nie mówię, że Gorzów jest łatwiejszym przeciwnikiem, ale dla Zielonej Góry to chyba lepiej. Wiadomo, derby po raz kolejny w tym roku - powiedział zawodnik Falubazu, Piotr Protasiewicz po porażce w Częstochowie. W pierwszej rundzie play-off zielonogórzanie będą rywalizować z lokalnym rywalem z Gorzowa.

moim zdaniem wyjdziemy z tego pojedynku jako LL. u nas falubaz zdobedzie ok 38-40 pkt a w zielonce dobrze zebysmy zdobyli z 35-38 pkt. takie wyniki daja nam awans. najwazniejsze zeby wygrac u siebie i jak najmniej przegrac bo leszno z czewa to takie druzyny ze w kazdym miescie moga bac wyoskie wyniki

Tomash148 

Wysłany: 2009-08-04, 10:34   

Sitk0 napisał/a:
1.Falubaz.
2.Apator.
3.Stal.

Takie podium moim zdaniem na koniec będzie...

Chciałbym :-D . Czas pokaże. Dwie Lubuskie drużyny na podium... Tego jeszcze chyba historia żużla nie odnotowała. W każdym razie , wygrac powinniśmy bo potrafimy pokonac silnych rywali. Martwi tylko , że u siebie niewielką różnicą punktów. Natomiast na wyjazdach (Leszno , ZG) potrafimy tracic ich bardzo dużo. Osobiście uważam , że zawodnicy poddali się poniekąd presji kibiców i zaczynają czuc co oznacza słowo "derby". Ja mimo wszystko liczę na dobry występ Karlsona i Zagara. Szczególnie ten pierwszy to bardzo doświadczony zawodnik i nie zdziwiłbym się , gdyby po raz kolejny w tym sezonie zdobył decydujące o zwycięstwie punkty. Zagar to "walczak" ale kilka lig widocznie go zmęczyło. Jest teraz troszkę czasu na regenerację i zapewne wszyscy na tym skorzystają. Apel do niektórych forumowiczów. Nie napinajcie się tak , bo gra psychologiczna przed zawodami to rola zawodników , trenerów itd. a nie kibiców. Nam pozostało już tylko kilkanaście dni do żużlowego święta i tuż po nim można będzie wymieniac uwagi i udowadniac swoje racje.

Widac slabo znasz historie...spojrz chociazby na tabele AD 1979, 1981, 1982, 1984... i to wziete tak pierwsze z brzegu!
Ostatnio zmieniony przez masters 2009-08-04, 14:35, w całości zmieniany 3 razy  

Wawrzyn stal 
kssg

Wysłany: 2009-08-04, 16:34   

Jak mecz zacznie się od 5-1 dla nas ,a tak się zanosiło z Lesznem to o wynik meczu będę spokojny.W tym meczu nie możemy głupio tracić punktów ,które mogą zawarzyc o awansie jako LL.Wspaniale by było cieszyć się z awansu do drugiej rundy na stadionie Falubazu i to nie po wygrani tam meczu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi