Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIV runda: Stal Gorzów - Unia Leszno
Autor Wiadomość
Sitk0 

Wysłany: 2009-07-27, 09:39   XIV runda: Stal Gorzów - Unia Leszno

Już 2 sierpnia na "Jancarzu" odbędzie się mecz pomiędzy tutejszą Stalą a Unią Leszno.

Myślę, że powinniśmy ten mecz wygrac. Czynniki działające na naszą korzyść:
-atut własnego toru (oby był przygotowany pod nas nie pod gości)
-rosnąca forma juniora THJ.
-gwarancja dobrego startu Ośmiokrotnego.
-i myślę, że i Rysiek H. zdobędzie swoje 10pkt +.
-raczej pewna nie obecność Balińskiego choć w meczu z ZG sie nie popisał.
-Unia przegrała mecz u siebie z Czewą, która jechała bez Pedersena.

Teraz w sumie na nasza nie korzyść.
-nasz trener i jego genialne decyzje.
-brak tak naprawde ogarniętego 2 juniora.
-FATALNA forma starca PK.

Ten mecz zamyka runde zasadniczą po niej już tylko PO, walka o medale.
Raczej wpadniemy na falubaz... I z nimi musimy zagrać jak kiedyś Real Mallorca z Real Madryt(zawsze madryt miał z nimi problemy, mallorca mogła mieć fatalny sezon a madryt odwrotnie, ale i tak radzili sobie piłkarze mallorci na Santiago wygrywając 5-0). Myślę, że minimalna przegrana u nich (46-44, 47-43,48-42) i odwet lekko wyższa wygrana u nas (typu 50-40,52-38) powinna nam wystarczyć w pojedynku z Falubazami. A jeśli nie to awans jako LL.

Stal Gorzów-Unia Leszno.
optymistyczny: 50-40
pesymistyczny 42-48.

Pozdrawiam

Moderator:
"Kibicu" moze troszeczke szacunku dla zawodnika bys okazal. Narazie ostrzezenie.
Ostatnio zmieniony przez Charger 2009-07-27, 18:14, w całości zmieniany 3 razy  

adis17

Wysłany: 2009-07-27, 11:04   

Myślę że mamy szanse na zwycięstwo :
1. Nasz tor jest tak przygotowywany tak aby można było wyprzedzać po zewnętrznej a dobrze wiemy że tak lubi jeździć i Zagar, Gollob no i Holta. Karlsson w ostatnim meczu z Gdańskiem pokazał że jak chce to i potrafi pojechać po szerokiej.
2. Mam nadzieję że Karlsson zrobi chociaż te 6-8pkt ( w końcu nasz tor)
3. Zagar, Gollob, Holta, THJ myślę że wyniki wszystkich będą kręciły się około 10-13 pkt :)

Obstawiam wynik 49-41 dla Staleczki :)
Pesymistyczny 43 - 47

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-07-27, 11:17   

Menago Chomski będzie miał nie lada dylemat z przygotowaniem toru.
Wg mojej opini Stal lepiej czuje sie mimo rozbicia Sparty na torze twardym.
Sęk w tym , że i Leszno preferuje taki tor , a i tory przyczepnijsze nie są im straszne.
Stawiam na ciężki bój podobny do meczu z Apatorem , ale tym razem z happy endem
dla Stali.

Mój typ:

47:43

KAŻDEGO DNIA DZIĘKUJE BOGU , ŻE JESTEM KIBICEM FALUBAZU. ;-)

Pozdrawiam.

"Od skłonności do demokracji, z którą rodzi się każdy człowiek, wybawić go może jedynie chrzest inteligencji." - Nicolás Gómez Dávila

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-27, 11:20   

Jaki dylemat? :) Teraz to on moze sobie przygotowac co chce.. moze nawet puscic Okoniewskiego :) Ten mecz jest dla nas o nic. Jezeli wygramy za dwa punkty to i tak nie wyprzedzimy Leszna czy Czestochowy...

Mozna powalczyc, sprawdzic sie... ale bez zadnych cudow to i tak przypada nam piate miejsce przed PO. No chyba, ze wygramy z bonusem :mrgreen:

Jest tez opcja, ze Falubaz sie podlozy w Czestochowie.. przegra za 3 punkty to wtedy nie bylo by tak fajnie, wiec pewnie bedzie pilnowanie wyniku do konca meczu i minimalna wygrana ktores z druzyn :-)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-27, 13:02   

Dla mnie najważniejsze w tym meczu to zobaczyć OGROMNY KAWAŁ PRAWDZIWEGO ŻUŻLA. Choć i tak wierzę, że wygramy te spotkanie.
61:29 1mecz. Zdobycie Bonusa Iman tu chyba graniczy z cudem :lol: Ale rozumie, że to miało być bardziej w formie żartu ;-) .
Może skoro nie mamy już o co jechać niech pojedzie jeszcze raz Okoń a PK niech odpocznie. Kolejny raz jednak podkreślam nie lubię Okonia.

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-27, 13:05   

Cytat:
Zdobycie Bonusa Iman tu chyba graniczy z cudem Ale rozumie, że to miało być bardziej w formie żartu.

W formie zartu.. jednakze ;-) wczoraj tez juz byly rozne cuda - jak zwyciestwo Wlokniarza w Lesznie... czy taki blamaz Torunia w Zielonej Gorze, stad az tak bardzo zaskoczony zwyciestwem Wlokniarza za 3 punkty czy Stali Gorzow bym nie byl :) Widac Unia Leszno nie chce jechac z Wlokniarzem.. a jak przegra ze Stala za 3 to jest szansa, ze tak nie bedzie, bo ich wyprzedzimy.

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2009-07-27, 13:45   

Powinniśmy zwyciężyć chociaż bedzie ciężko bo leszczyński tor faktycznie jest podobnie szykowany ale i tak to jest nasz !!! o bonusie możemy zapomnieć chociaż Falubaz wczoraj też o nim nie myślał a jednak!!! mój typ 51:39

PS. wie ktoś może czy są już bilety w przedsprzedaży?

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-07-27, 15:02   

Jezeli caly zespol pojedzie na 100 % to ten mecz wygramy napewno . Gollob i Holta musza pojechac tak jak w ostantich meczach, Zagar jak zwykle u nas no i oczywiscie Ruud za Okonia. Mysle ze Jonasson mniej niz 5-6 niezrobi

Natommiast Unia to napewno fantastyczna forma Hampela ; DDD zawsze niezawodny Adams i niewiadomoa Kasprzaka . Mam nadzieje ze nieobudzi sie Baliński i nasi zawodnicy niedzadza sobie odbirać punktów przez Pawlickiego i Pavlica .

Powinno byc dobrze ; )

Typuje wynik 48:42 dla Stali

rambo14 

Wysłany: 2009-07-27, 15:35   

uwazam ze mecz powinnismy wygrac moze i bedzie to mecz o nic bo tabele ustawi czestochowa jak wygra z wrockiem my w PO trafimy na falubaz pomylilem sie bo napisalem ze na czewe lub leszno sorry ale napewno warto przyjsc na stadion ocenic forme zawodnikow musi jechac ruud by zgrywal sie jeszcze bardziej w parze z tomkiem ten mecz moze cos nam wyjasni szkoda ze cieniuje karlson oby sie obudzil najprawdopodobniej na zielona pozdrawiam

FSL 

Wysłany: 2009-07-27, 16:59   

Witam, czy można już kupić bilet na to spotkanie w Askanie ? Jeżeli tak to jaka jest jego cena, z tego co czytałem to na każdy mecz jest inna cena. Pozdrawiam

Stalista

Wysłany: 2009-07-27, 19:47   

Wiem ze wiekszosc pewnie to czytala, ale postanowilem wkleic kawalek wypowiedzi Tomasza Golloba o przyszlym meczu z Unia, moze to troche wyklaruje sytuacje, ze wcale tego meczu nie musimy wygrac, a przegrana i tak niewiele juz znaczy.

Mamy co prawda jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej, ale to jest właściwie tylko kwestia odjechania. Będziemy starali się zdobywać jak najwięcej punktów, drużyna idzie do góry. Życzymy sobie, Gorzowowi i Bydgoszczy, żebyśmy się spotkali w wielkim finale

zrodlo: http://www.sportowefakty....polonia-bydgos/

Moze to i zdrowe podejscie, w koncu nie ma co sie zabijac w meczu z lesznem a pozniej z kontuzjami, walczyc w PO. Z drugiej strony chcialoby sie widziec druzyne walczaca a nie odjezdzajaca spotkanie. W sumie oby wszyscy dojechali i kazdy bylo gotowy na PO a wtedy mecz z lesznem (czyli jego wynik) nie bedzie mnie az tak obchodzil.

szept 

Wysłany: 2009-07-28, 10:39   

FSL napisał/a:
Witam, czy można już kupić bilet na to spotkanie w Askanie ? Jeżeli tak to jaka jest jego cena, z tego co czytałem to na każdy mecz jest inna cena. Pozdrawiam

już można adres do harmonogramu sprzedaży poniżej
http://www.stalgorzow.pl/...=detail&nID=522

Mariner 

Wysłany: 2009-07-30, 11:31   

Dobrze Chomski zrobił że wstawił Petera na 11.
Nie ma wątpliwości że prowadzącym parę (drugim po Gollobie) powinien być Zagar (pewnie znowu będzie narzekał że przez trzecie pola zamiast pięciu trójek przywiózł trzy ;-) )
ale PK-owi wskazana jest mała pomoc z polami startowymi w trudnym dla niego okresie sezonu..
Gdyby PK się odrodził zespól stałby się chyba kompletny ..

PS. ale forma sprzętu Stalowców:

Zagar (1/2 IME) [d,3,3,d,d] :lol: obrońca tytułu odpadł !
THJ (Elitserien) [1,u,d,1*]

Dariel 
falubaz

Team: falubaz
Wysłany: 2009-07-30, 22:04   

Myslę ze wasza staleczka ma szanse ... mimo pewnych pozytywnych symptomów, unia jest w dołku .. także powinniście po częsci być pozytywnie nastawieni ...

szept 

Wysłany: 2009-07-31, 06:57   

Dariel napisał/a:
Myslę ze wasza staleczka ma szanse ... mimo pewnych pozytywnych symptomów, unia jest w dołku .. także powinniście po częsci być pozytywnie nastawieni ...

Stary nie o to chodzi żeby wygrywac z drużynami w dołku tylko z takimi które mają "hosse"

BartEEck 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-31, 10:16   

Dlaczego wszyscy piszą że jest to mecz o nic?? Patrząc na statystyki mamy realne szanse na 4 miejsce przed PO:

Toruń 13 24 +21
Z.Góra 13 21 +147
Cz-wa 13 19 -16
Leszno 13 18 +68
Gorzów 13 17 -9
Bydgoszcz 13 11 -78
Gdańsk 13 10 -56
Wrocław 13 6 -77

Tak wygląda aktualie tabela CMSE

Więc... Jeżeli Falubaz wygra w Częstochowie... dostaje trzy punkty i wtedy ma łącznie 24 punkty. A Częstochowa 19 i więcej ujemnych małych punktów...
My Wygrywamy z Lesznem za dwa więc mamy 19 punktów i mniej ujemnych małych punkcików niż Częstochowa... (więc wyprzedzamy ją w tabeli)
Leszno dostanie samego bonusa więc również będzie posiadać 19 punktów... lecz zapewne małe punkty będą na plusie...
Może to trochę dziwnie brzmi z tymi wszystkimi punkcikami.... ale szansa na 4 miejsce jest dość duża.

MateoKSSG 

Wysłany: 2009-07-31, 10:55   

Ale jezeli Falubaz bedzie 2 w tabeli, to lepiej zebysmy my zajeli 5 msc i jechali w 1 rundzie z nimi.. i kazdemu się o to rozchodzi BartEEck i raczej tak bedzie..

zecke 

Wysłany: 2009-07-31, 10:57   

A to nie jest tak, że przy równej ilości dużych punktów liczą się mecze bezpośrednie? Czyli w tym przypadku Czewa i Leszno zgarniają bonusa za mecze z nami i zostajemy na 5 miejscu...

mc_kssg

Wysłany: 2009-07-31, 11:42   

BartEEck napisał/a:
Może to trochę dziwnie brzmi z tymi wszystkimi punkcikami.... ale szansa na 4 miejsce jest dość duża

No jednak nie ;-) . 4 miejsce zajmiemy wowczas, gdy wygramy z Lesznem za 3. Liczy sie bezposredni pojedynek, w tym wypadku Czewa ugrala na nas 3 pkt. , my 2. Male punkty liczylyby sie wtedy, gdyby nikt nie zdobyl bonusa.

Patrzac realnie, Czestochowa zapewne wygra z Falubazem, ale raczej tylko(az) za 2 pkt., a to oznacza.. ciekawe play-offy :-D

Sitk0 

Wysłany: 2009-08-01, 09:54   

E tam patrzenie co nam da wygrana i przegrana... Każdy mecz trzeba wygrywać jeśli chce być się najlepszym.

Cytat:
Stary nie o to chodzi żeby wygrywac z drużynami w dołku tylko z takimi które mają "hosse"

Nie rozumie tego tak troche... Co to za różnica?! Wygrana to wygrana... A wy macie takie jakieś dziwne uprzedzenia...

Liczę, że obejrzymy kawał dobrego żużla na Jancarzu jutro.

boberGW 

Wysłany: 2009-08-01, 10:07   

Ja bym chciał tylko zauważyć, że Unia nie jest w żadnym dołku. Śmiesznym jest pisanie o dołku Unii po rozgromieniu Apatora i minimalnej przegranej w Zielonej. Oprócz Unii nikt w Zielonej nie przekroczył 40 i nikt tam nie zdobył bonusa. Jedyne co można powiedziec to, że Unia jest osłabiona, choć patrząc na ostatnie wyniki Balona to jest osłabienie rzędu np. brak Kościechy w Toruniu, czyli żadne.
Szans na wygraną upatrywać należy w naszej sile, a nie ich słabości. Wg mnie ten mecz wygramy i to dość zdecydowanie. Mamy bardzo silny zespół, w którym powoli zaczyna wszystko grac. Odnalazł się Holta i Jonasson, polscy juniorzy nie narzekają na sprzęt, Okoń juz nie pojedzie;), martwi jedynie zniżka formy Pikeja, jednak z jego doświadczeniem i tak swoje punkty przywiezie. Moim zdaniem w tym meczu faworytem byśmy byli nawet gdyby to był finał ekstraligi, a Unia byłaby w pełnym składzie.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Sitk0 

Wysłany: 2009-08-01, 10:58   

Cytat:
Moim zdaniem w tym meczu faworytem byśmy byli nawet gdyby to był finał ekstraligi, a Unia byłaby w pełnym składzie.

Ooo widzę wiarę w zespół aż do granic realizmu :mrgreen: .

Jeśli PK nie złapie formy na PO to o medalu możemy zapomnieć, a jeśli będzie zdobywał po 8 pkt . TO jest realna szansa na medal. Zagar by zdobywał 10... Holta nie wywoził swoich... Wiele elementów składa się na końcowy sukces. No i bieg juniorski. Wygraliśmy w tym sezonie jakiś 5-1? :shock:

Co do meczu (udało mi sie w moim sektorze złapać 2 bilety :-P to już coś [zawsze gdy tam siedze wygrywamy]). Ja dalej uważam, że wygramy.

Thorgal 

Wysłany: 2009-08-02, 14:30   

Wygramy z Unią bo mamy mocniejszy zespół. Zajmiemy jednak 5 miejsce i trafimy na Falubaz co mnie ogromnie cieszy bo jestem przekonany, że forma naszych zawodników (szczególnie Holta, Jonasson, Ruud) idzie w górę.

Jedyna obawa to Pikej i decyzje Chomskiego co do Pupilka Okonia.

rav_gorzow

Wysłany: 2009-08-02, 20:55   

Thorgal , czy Ty kolego nie zauważasz , że teraz jest idealna okazja do wypróbowania aktualnej formy Okonia ? I to nie jednorazowo ale , minimum dwie imprezy , czyli u nas z Falubazem i w zielonej. Rafał w Zielonej jezdził kilka zesonów więc powinien tam wymiatać , tak jak to ostatnio pokazał w Bydgoszczy. Nie ma się co zastanawiać tylko brać Okonia . :P:P

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-08-02, 21:04   

Brawo ! Ladnie dzis :DDD Jonasson fantastyczna forma i oby tak z Falubazem bo jego punktów nam brakowalo mam nadzieje ze jeszcze z 3-4 punkty dolozy Zagar i bedziemy tworzyli bardzo silny monolit !

Pozdrawiam !!

Odpowiedz do tematu