Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII kolejka SE: Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-21, 13:24   XIII kolejka SE: Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzów

Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzow

W najblizsza niedziele kolejna ligowa kolejka SE. Tym razem Stalowcy zmierza sie z druzyna Polonii Bydgoszcz. Czy Tomasz Gollob poprowadzi druzyne do zwyciestwa na torze, ktory zna jak wlasna kieszen?

Szczerze mowiac bardziej liczylem na zwyciestwo w Bydgoszczy niz Wroclawiu, ale skoro udalo sie wygrac ze Sparta.. to czemu nie z Polonia? Biorac pod uwage tez dyspozycje Polonii. Wczorajszy mecz z tak oslabionym Wlokniarzem powinni wygrac minimum 14-16 punktami, a meczyli sie z nimi niemilosiernie. Pytanie tylko jak duzy wplyw mialy na to opady deszczu.

Przy zwyciestwach w Czestochowie i Bydgoszczy mielibysmy czwarte miejsce przed PO :)

Stal Gorzow:
1. Tomasz Gollob
2. David Ruud
3. Peter Karlsson
4. Matej Zagar
5. Rune Holta
6. Thomas Jonasson

Polonia Bydgoszcz:
9. Andreas Jonsson
10. Marcin Jędrzejewski
11. Antonio Lindbeack
12. Tomasz Chrzanowski
13. Jonas Davidsson
14. Szymon Woźniak
15. Emil Sajfutdinov

Godz. 20:00

Ceny biletow: 25 i 18?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-07-21, 17:12   

Pytanie tylko co da nam 4 miejsce przed play-off? Moim zdaniem różnica jest niewielka czy trafimy na Leszno, czy na Zieloną Górę. Zarówno z jednymi jak i z drugimi będzie cholernie ciężko.

Tym nie mniej jedziemy do Bydgoszczy o prestiż. Na pewno Tomkowi bardzo będzie zależało by pokazać się z dobrej strony. Jego dobre spasowanie na pewno pomoże reszcie naszej drużyny. Wygrywając tam zamieszami na tyle w dole tabeli, że prawdopodobnie spuścimy Bydzię do baraży. W myśl zasady - lejemy za 3 wszystkie drużyny z dołu tabeli.

STAL GORZÓW!!

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-07-21, 17:49   Re: XIII kolejka SE: Polonia Bydgoszcz - Stal Gorzów

Iman napisał/a:

Przy zwyciestwach w Czestochowie i Bydgoszczy mielibysmy czwarte miejsce przed PO :)

Dokładnie ;-)
Dodając do tego zwycięstwo u siebie z Lesznem i przegrane Falubazu z Toruniem i Czewą to mamy szansę nawet na trzecie :P
Dzisiaj sobie spojrzałem w tabelę doliczmy do naszych 14 punktów 4 puknty za zwycięstwo z Toruniem i Czewą... Gdyby nie przypadki i pechy to mielibyśmy dzisiaj 2 miejsce :!:
Ale to jeszcze wszytko się wyjasni po 2 sierpnia..
A teraz do rzeczy. W niedziele musimy wygrać. Tomek Gollob zna tor swietnie więc liczę na komplecik u niego. Zagar,Karlsson i Holta są wszędzie mogą pojechać rewelacyjnie .Dodając do tego rosnącą formę THJ to mamy ogromne szansę na zwycięstwo.

Niestety nie będzie mi dane zobaczyć na żywo tego meczu gdyż wyjeżdżam za granicę ale mam nadzieję,że złapię gdzieś neta i zobaczę ten mecz na SopCast. Kibicujcie Stalowcą :mrgreen:
hasta la vista! :-P

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-07-21, 18:22   

Mysle ze cel w tym meczu musi być tylko jeden ! Zwycięstwo !!! Napewno drużyna z Bydgoszczy potrzebuje punktów i będzie bardzo zmobilizowana do walki o 2 pkt. Z pewnoscia swoje zrobią Jonsson i Emil niewiadomo jak reszta bo bywa różnie w kratke jezdzi Linbaeck na swoim torze zaczał coś jezdzic Chrzanek - Davidsson tez jest nieprzewidiwalny, wiec zobaczymy jak to bedzie. Jezeli chodzi o naszą ekipe to musimy liczyc na komplet Tomka ! hehe . Wydaje mi sie ze ten tor pasuje Holcie, Zagar tez powninien pojechac...zastanawoam sie kogo wystawić czy Ruuda czy Okonia. Rafał ma przeciez za sobą dwuletnia przygote w Bydgoszczy i tor niejest mu obcy, wiec ja vym postawil na Okonia ;)

40-50 dla Stali ! :mrgreen: Pozdro !

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-07-23, 08:23   

Cytat:
zastanawoam sie kogo wystawić czy Ruuda czy Okonia

błagam nie rezygnuj z Ruuda, menedżeże ;-) Jeśli ma jechać Okoń to za Pikeja - niech sobie dziadzia odpocznie bo kondychy już mu zaczyna brakować. A starty w Bydzi będą decydujące.
Myślę, że będzie to szlagier kolejki, Stal walczy o prestiż przed PO a Bydzia o utrzymanie.
Bratobójczy pojedynek Golloba z jego publiką, do tego mocny ostro jeżdżący Emil i nieobliczalny Lindbaeck. AJ też może być groźny. Jeśli reszta dołoży kilka punkcików to możemy zdobyć tylko jeden duży punkt, co nie zmienia faktu, że jedziemy tam w roli faworyta.
Jak przegramy po ładnej walce będę również zadowolony. Stawiam 48-42 dla Stali.
Nie mogę się doczekać derbów... 8-)

boberGW 

Wysłany: 2009-07-23, 09:31   

Mamy najbardziej nieprzewidywalną drużynę w całej lidze. Jesteśmy na drugim miejscu pod względem zwycięstw wyjazdowych, a zarazem mamy na swoim koncie dwie największe porażki wyjazdowe. Potrafimy wygrać tam gdzie innym się nie udało, po czym przegrać w głupi sposób na swoim torze.
W zwycięstwo w Bydzi wierze, bo mamy tam ogromny atut, jakim jest Tomasz Gollob. Do tego dochodzą odrodzony Rune Holta i skuteczny Matej. Jonasson choć jeździ w kratkę staje się powoli silnym punktem tej drużyny. Do tego możemy liczyć na Dawida i mimo wszystko Pikeje, że zera w takim meczu nie przywiezie. Mimo beznadziejnego występu w Częstochowie, ten jeden bieg, na który się przebudził przesądził o naszej wygranej.
W drużynie Bydgoskiej jest skuteczny, choć słabiej jadący niż na początku sezonu Emil. Dochodzi Andreas i Lindbeack (który jest chyba największą zagadką). Poza tymi 3 zawodnikami Bydzia nie ma żadnych atutów, więc nie widzę możliwości, żebyśmy przy normalnej dyspozycji Tomka tam nie wygrali.

Inną sprawą jest to, czy zwycięstwo tam coś nam daje. Na pewno satysfakcję i mam nadzieję, że jeszcze bardziej nakręci naszych zawodników. Jeśli chodzi o play off to z kim byśmy nie pojechali będzie nam potwornie ciężko. Ja osobiście nie chciałbym trafić na Leszno, które jest zwłaszcza u siebie potwornie silne, co pokazały wyniki Kaspera i Jarka w DPŚ.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-23, 13:00   

Takie gadanie co nam da, że z nimi wygramy albo przegramy...
To jest SPORT w każdym meczu powinno się jechać po ZWYCIĘSTWO.
Ja jestem za tym by pojechał Okoń zamiast PK, ponieważ to co ostatnio robi Peter nie wróży dobrze przed PO, a może Okoń dobrze pojedzie i zrobi 8-9 pkt (to chyba lepsze niż PK 5-6).

Najbardziej obawiam się ruska bo to w sumie gwarancja ponad 10pkt na mecz raczej jest.
AJ ma średnią w tym sezonie 2,30 więc też będzie ważnym elementem Bydgoskiej Poloni.
A co do Antonio średnia 1,56 raczej nie obawiam sie, że zagrozi takim zawodnikom jak Holta, Gollob czy Zagar raczej powalczy z Ruud-em czy z THJ.

Ja osobscie bardzo wierze w nasza drużynę i jestem pewien, że WYGRAMY

ps.
tak z ciekawości organizowane są napewno autokary na ten wyjazd ktoś kto się zna mógłby mi na pw wyjaśnić co i jak(cena, czy trza mieć 18lat itp) z góry dziękuje ;)

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-07-23, 15:12   

Cytat:
Takie gadanie co nam da, że z nimi wygramy albo przegramy...
To jest SPORT w każdym meczu powinno się jechać po ZWYCIĘSTWO.

No wlasnie.. Ciekawe czy w pelni zgadza sie z tym Tomasz Gollob :) troche tak dziwnie bedzie mu sie pewnie jechalo - dobijajac Polonie, tzn. spuszczajac ja do najgorszej dwojki, wiedzac tak naprawde, ze to zwyciestwo za duzo nam nie daje.

Cytat:
Ja jestem za tym by pojechał Okoń zamiast PK, ponieważ to co ostatnio robi Peter nie wróży dobrze przed PO, a może Okoń dobrze pojedzie i zrobi 8-9 pkt (to chyba lepsze niż PK 5-6).

Trzeba tez pamietac, ze Pikej mial niezly maraton... w sumie jeszcze wiekszy niz Hancock. Niedziela Gorzow.. poniedzialek Wolverhampton.. wtorek Malilla.. sroda Czestochowa. Byc moze to tez mialo jakis wplyw na ten wczorajszy mecz.

Wawrzyn stal 
kssg

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-23, 15:16   

Jedziemy do Bydgoszczy po zwycięstwo .Mam zamiar zobaczyć na własne oczy jak Gollob prowadzi naszą Staleczkę do zwycięstwa na swoim torze .Czy okoń powinien jechać myślę ,że nie.Ponoć dobrze znał tor w Gdańsku a wiemy jak było.Wolę oglądać Ruda.Zaskakuje jazda Thomasa ,wiemy jak było na początku.W pierwszej rundzie PO wolał bym trafić na Falubaz i wybić im z głowy medale.Tylko że po wygraniu dwóch następnych meczy mamy czwarte miejsce i Leszno w PO.Nasi po dwóch blamażach z Unią i Falubazem będą (mam taką nadzieje)chcieli pokazać że to był wypadek przy pracy.Zresztą nasz Władek ich dobrze zmotywuje .Oby po meczu nie było ,żadnych kontuzji i będziemy wracać zadowoleni.
TTYYLLKKOO SSTTAALL !!!!!!!!!

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2009-07-23, 15:56   

napewno mecz nie bedzie łatwy bo Bydzia bedzie zmobilizowana no i Czewe zlali (choć bardzo osłabioną) jak nauczył nas ten sezon żadnego przeciwnika nie należy lekceważyć ale wierze w naszych że zwyżkują z formą i będzie się to pieło do góry równo .

50:40 dla STALI
bo myślę że Emil będzie się ostro stawiał

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-23, 18:04   

Sitk0 napisał/a:
Najbardziej obawiam się ruska bo to w sumie gwarancja ponad 10pkt na mecz raczej jest.
AJ ma średnią w tym sezonie 2,30 więc też będzie ważnym elementem Bydgoskiej Poloni.
A co do Antonio średnia 1,56 raczej nie obawiam sie, że zagrozi takim zawodnikom jak Holta, Gollob czy Zagar raczej powalczy z Ruud-em czy z THJ.

Ktoś kiedyś powiedział, że statystyka to największe kłamstwo. Czasami się to sprawdza, czasami nie. W przypadku Jonssona - tak i nie. Ejdżej nie jeździ w ostatnich meczach na miarę oczekiwań, choć zdarzają mu się lepsze dni za granicą. W przypadku Toniego zaś, absolutnie średnia 1,56 nie odzwierciedla jego postawy z ostatnich tygodni. Lindback po DPŚ jakby nabrał nowych sił, co pokazuje w lidze polskiej będąc wraz z Emilem, liderem Polonii. Dlatego według mnie to właśnie Toninho będzie większym zagrożeniem niż AJ.

Historia już nie raz pokazała, że trzema zawodnikami można mecz wygrać. Polonia tych trzech zawodników posiada i wystarczy bo Lindback powtórzył swoją jazdę ze spotkań z Toruniem i Częstochową, Emil utrzymał dyspozycję a Jonsson pojechał tak jak potrafi. Wtedy możemy przegrać. Poza tym, pomimo tych wszystkich zapewnień ze strony trenera, zawodnicy na pewno popadli w jakiś hurraoptymizm przez ostatnie, bardzo dobre tygodnie. Nasi żużlowcy mogą trochę za bardzo zlekceważyć Polonię i zwyczajnie to spotkanie przegrać. Nie zdziwiłbym się gdyby tak było. Jak już zresztą ktoś wyżej napisał, mamy najbardziej nieobliczalną drużynę w Ekstralidze. Dlatego spekulacje można włożyć do kosza i po prostu liczyć na to, że od początku zawodów przełożą się wszyscy a nie tylko Gollob.

Moje typy:
OPTYMISTYCZNY - 49:41
PESYMISTYCZNY - 43:47

paraz 

Wysłany: 2009-07-23, 19:21   

Sitk0 napisał/a:

Ja osobscie bardzo wierze w nasza drużynę i jestem pewien, że WYGRAMY

Widzę, że lekceważysz takich zawodników jak Toninho czy Buczek. Jeśli lubisz się bawić w takie statystyki to np Lindbaeck w dwóch ostatnich meczach miał średnią 2.5 - pewnie mało co? Buczek powrócił do formy, widać to po jego startach więc spokojnie z drugą linią Holtą i Zagarem może powalczyć, Tomek raczej jest poza jego zasięgiem. Jak pojedzie Jonas? to jest zagadka, to samo Chrzanowski. Szymek powinien min 1 pkt zdobyć. Jeśli nasze trio AJ, Emil i Toninho zdobędą koło 35-36 pkt, to śmiem twierdzić, że komplet Tomka nie pomoże Stali. Póki co przed meczem daje szansę 50:50. Chociaż w sobotę i w niedzielę według prognoz ma padać, a w niedziele ma być burza.. Zobaczymy:)
Tak dla ciekawości podam przykład z dni ostatnich zlekceważenia przeciwnika. Wisła Kraków już myślała o następnych przeciwniku w Lidze Mistrzów, a jak to się skończyło? Wszyscy wiem. Jestem za tym scenariuszem:)

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-07-23, 20:35   

Cytat:
Dlatego spekulacje można włożyć do kosza i po prostu liczyć na to, że od początku zawodów przełożą się wszyscy a nie tylko Gollob.

Prawidłowość jest jedna: jak Gollob jest przełożony to wszyscy jadą. Pytanie tylko, czy Tomek się przełoży ;)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-24, 10:32   

Cytat:
Trzeba tez pamietac, ze Pikej mial niezly maraton... w sumie jeszcze wiekszy niz Hancock. Niedziela Gorzow.. poniedzialek Wolverhampton.. wtorek Malilla.. sroda Czestochowa. Byc moze to tez mialo jakis wplyw na ten wczorajszy mecz.

Właśnie dlatego ja dałbym mu odpocząć 3 i 6 pkt w ostatnich 2meczach trochę niepokoją!

Też nie lubię Okonia, ale czy wszyscy lubią Nickiego w Częstochowie, śmiem w to wątpić poprostu robi duże punkty i tyle. (troche może przesada porównywać okonia do nickiego no ale tak mniej wiecej)

Może Okoń zaskoczy i zrobi te 8-9pkt. A jakby pojechał PK to znów byłby zmęczony czy coś i przywiezie 5?
No ale zawsze może być wszystko na odwrót.

Ja tam wierze w zwycięstwo myślę, że zarówno jak pojedzie PK czy Okoń to te spotkanie wygramy.

Stawiam na wysoką wygrana 55-35 :mrgreen:

paraz 

Wysłany: 2009-07-24, 11:55   

Sitk0 napisał/a:

Stawiam na wysoką wygrana 55-35 :mrgreen:

A myślałem, że mecz odbywa się w Bydgoszczy;)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-24, 12:02   

Nie ma to jak 1 linijkowy post!
Chodziło mi, że wygramy 55-35 :). Czepianie sie o szczegóły, ciekawe czy będziesz taki w humorze jak przegracie ten mecz! ;]

A jak już tak bardzo tego chcesz to:
Stawiam na zwycięstwo STALI GORZÓW
POLONIA 35-55 STAL

Pozdrawiam.

boberGW 

Wysłany: 2009-07-24, 12:08   

Chyba SitkO nie zrozumiałeś o co chodziło koledze z Bydgoszczy ;-) Bardziej niż o to jak napisałeś chodziło o to co napisałeś i że z rozmiarem wygranej przesadziłeś, bo nie jedziemy u siebie tylko na wyjeździe:)
Tyle co napisałeś na bank nie wygramy, ale w skromne zwycięstwo szczerze wierzę. I moim zdaniem nie ma opcji, żeby Tomek odpuścił ten mecz, bo to profesjonalista. Wystarczy popatrzeć na jego występy w Bydgoszczy w barwach Unii Tarnów. Zawsze było w okolicach kompletu.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-24, 12:27   

Cytat:
I moim zdaniem nie ma opcji, żeby Tomek odpuścił ten mecz, bo to profesjonalista

Takiej wypowiedzi mi brakowało! I na dodatek pisze to ktoś z Bydgoszczy, więc moim zdaniem wszystkie niejasności dotyczące Golloba-rozwiane.

Tak wogóle wracając do tematu PK i wystawieniem go do tego meczu zauważyłem, że w ostatnich meczach zdobywał odpowiednio:
9pkt,6pkt,3pkt. Czyli o 3pkt mniej na mecz.

TEŻ NIE LUBIE OKONIA ale wiele argumentów przemawia by dać mu szanse.

boberGW 

Wysłany: 2009-07-24, 12:31   

Sitk0 napisał/a:
Cytat:
I moim zdaniem nie ma opcji, żeby Tomek odpuścił ten mecz, bo to profesjonalista

Takiej wypowiedzi mi brakowało! I na dodatek pisze to ktoś z Bydgoszczy,

Tylko, że ja nie jestem z Bydgoszczy :shock: :-)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-24, 12:40   

Musiałem spojrzeć na "skąd" u paraz. Sorry za błąd.

Wiadomo już coś o awizowanych składach?

A tak w ogóle to jakiego juniora chcielibyście zobaczyć w Bydgoszczy?
Zmarzlika, Adika czy Cyrana?

Ja bym postawił na tego 1 dlaczego - hm sam nie wiem? Adik za dużo nie pojeździł w Częstochowie. Cyran zdobył tam już swoje punkty(jest sklasyfikowany ^^) Ja bym postawił na Pawła.
Pozdrawiam

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-07-24, 13:37   

Jesli chodzi o juniorow to akurat Pawel chyba najwieksze braki sprzetowe wiec pewnie pojedzie ktos z dwojki Cyran - Szewczykowski.

W sobote oprocz startu Zagara.. sa takze mistrzostwa Szwecji, a tam trzech zawodnikow Polonii (AJ, AL i JD) oraz THJ i chyba Karlsson?

Awizowane sklady:

Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. David Ruud
3. Matej Zagar
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Thomas Jonasson

Polonia Bydgoszcz:
9. Andreas Jonsson
10. Krzysztof Buczkowski
11. Antonio Lindbaeck
12. Tomasz Chrzanowski
13. Jonas Davidsson
14. Szymon Woźniak

boberGW 

Wysłany: 2009-07-24, 13:52   

Dokładnie, Paweł nie ma niestety na czym na dzień dzisiejszy jechać. Dlatego widziałbym w składzie Cyrana. Bo o wiele bardziej go cenie od Adika, a do tego jest dużo młodszy. Od przyszłego roku Paweł powinien przejść ponownie na kontrakt amatorski, bo zawodowy ewidentnie mu nie leży. I wtedy jeśli Mularski dotrzyma słowa możemy miec na prawdę silnych juniorów.
Mam jeszcze pytanie do kogoś zorientowanego. Czy w przypadku przesunięcia IME lub IM Szwecji na następny dzień, mecz będzie przełożony?

paraz 

Wysłany: 2009-07-24, 14:00   

SITKO ja chętnie mogę się z Tobą założyć, że za cholerę tyle nie wygracie:) mecz będzie na styku. Chyba że wierzysz, że Toninho, Emil i AJ nie zdobędą na naszym torze po 10 pkt;)
Nie doceniasz Polonii na własnej torze:) Tym bardziej ewentualna porażka Cię zaboli:)

Jonasson ma ciężki weekend dzisiaj zawody, jutro, i jeszcze w Bydgoszczy w niedziele. A tak szukam czy Ruud jedzie w mistrzostwach Szwecji, nie mogę znaleźć.

BOBER - na pewno w przypadku odwołania Mistrzostw danego kraju czy to Polski czy Szwecji mecz jest odwołany.

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-24, 14:12   

Widziałem, że na waszej stronie AJ 3razy z rzędu był wybierany zawodnikiem kolejki.
I zdobywał powyżej 12pkt (chyba). Wiem również, że Emil raczej nie zawodzi.
Ale murzynek :roll: Mam nadzieje, że pojedzie fatalnie, choć tak słabo jak ostatnio PK :mrgreen:

Jestem przekonany w 90% że wygramy.
Możemy sie założyć kto wygra mecz, i również o to że Gorzowska ekipa zdobędzie POWYŻEJ 50pkt.
pozdrawiam,

paraz 

Wysłany: 2009-07-24, 14:40   

Sitk0 napisał/a:

Jestem przekonany w 90% że wygramy.
Możemy sie założyć kto wygra mecz, i również o to że Gorzowska ekipa zdobędzie POWYŻEJ 50pkt.
pozdrawiam,

Ok wchodzę to:) A o co i czy będziesz na meczu w Bydgoszczy:)?

Odpowiedz do tematu