Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XII runda DMP Stal Gorzów- Wybrzeże Gdańsk 19 lipca 2009
Autor Wiadomość
Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-07-12, 23:57   XII runda DMP Stal Gorzów- Wybrzeże Gdańsk 19 lipca 2009

Chyba najwyższy czas zapomnieć o porażce z Apatorem i skupić się na kolejnym występie.
Kolejnym rywalem Stali będzie drużyna Lotosu Gdańsk. Warto wspomnieć,że w tej drużynie występuje 2 duńczyków z cyklu Gp. Kenneth Bjerre oraz Hans Andersen. Bjerre w ostatnim czasie jeździ fenomenalnie. W sobote w był liderem reprezentacji Danii gdzie zdobył komplet 21 oczek (raz jako joker). Andersen zrobił w tamtym sezonie u nas 12 punktów. W drużynie też występuje znany gorzowskim fanom Magnus Zetterstroem. Zorro występował u nas przez kilka sezonów i tor w Gorzowie nie jest na pewno mu obcy.

Meczów Ogółem : 71
Zwycięstw Gorzowa:44
Remisów:5
Zwycięstw Gdańska:22

W Gorzowie:
Zwycięstw Gorzowa:35
Remisów:2
Zwycięstw Gdańska:4

Stal Gorzów- Lotos Gdańsk
19 lipca 2009
Godz:19

IMG_2356 copy.jpg
Plik ściągnięto 434 raz(y) 144,5 KB

Ostatnio zmieniony przez spooszan 2009-07-14, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-07-13, 13:40   

Mecz z kategorii: "skasuj trzy punkty i zapomnij". Jeśli chcemy się liczyć w walce o medale, to z takim przeciwnikiem jek Gdańsk trzeba wygrać i to przekonująco. Nieważne czy pojedzie Okoń, Ruud czy nawet Jacek brat Tomka ;-) (chociaż spodziewam się raczej tego pierwszego), Adik czy Cyran. Kasujemy trzy punkty i koniec! Gdańsk (może poza Bjerre) nie powinien, ba, nie może nas zaskoczyć! Jeszcze może Vaculik mógłby coś pojechać (ale ostatnio coś mu nie idzie), no i z ciekawością będę obserwował Zorra (życzę mu wielu punktów w EŻ, ale nie 19.07. 8-) ). Jeśli się mylę i w niedzielę będzie inaczej, to porzućmy wszelką nadzieję... :-/

Tomash148 

Wysłany: 2009-07-13, 13:53   

Dlaczego po jednym, dobrym występie już chcecie wystawiać do składu Okonia? Ruud przez kilka meczy trzymał równą , dość wysoką nawet formę. Tym razem pojechał źle , wręcz fatalnie , ale o ile pamiętam zastąpił on w składzie Okonia po tym , jak tamten w trzech (o ile się nie mylę) meczach zdobył kilka zaledwie punktów. Do STALone_ZG w e-lidze nie ma chłopców do bicia i jeszcze każdy każdego może zaskoczyć. Jeszcze 3-4 kolejki temu w ciemno każdy obstawiał wynik z Toruniem np. na baaardzo wysoką wygraną Torunia.A oni Ledwo wygrali , cudem -bym nawet powiedział. Zatem nie dzielmy skóry na niedźwiedziu , poczekajmy do niedzieli i się okaże.

M.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-13, 13:59   

Jaki lotos?! WYBRZEŻE!

Steel 

Wysłany: 2009-07-13, 14:00   

Ja bym przestrzegał przed lekceważeniem Gdańska. To beniaminek, ale jednak skład udało im się przecież zebrać całkiem niezły.

Bjerre jeździ ostatnio fenomenalnie i zakręci się gdzieś koło kompletu. Myślę, że tylko Gollob będzie w stanie z nim powalczyć.
Andersen w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej swoich możliwości, ale w Gorzowie myślę uciuła z 8-10 punktów też.
Skórnickiego i Zorra się nie boję. Nasza druga linia w optymalnym ustawieniu Zagar - PiKej - Ruud jest 2x silniejsza i myślę, że tu będą powoli robione punkty dla Stali.

Jedyną niewiadomą jest Vaculik. Jeżeli chłopak złapie wiatr w żagle to będziemy mieli naprawdę trudny mecz. Trzema solidnymi zawodnikami Gdańsk może nas niestety pokonać.

Mam jednak nadzieję, że nasza przewaga nad Toruniem w ostatnim spotkaniu nie wynikała ze słabej formy przeciwnika, ale naszej wysokiej. Jeżeli Staleczka utrzyma ten poziom to wygramy z Gdańskiem spokojnie 50:40 myślę.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-07-13, 14:04   

Tomash nie napisałem, że chciałbym Okonia, tylko że się go spodziewam , zasugerowany wypowiedzią Chomskiego na TVP Gorzów (sugerował, ze Okoń się sprawdził "w domu" a Ruud lepiej wypada - od Okonia - "na wyjeździe") :roll: . Poza tym, powtórzę się: jeśli będzie mecz "na styku" z Gdańskiem, to w sierpniu mamy koniec sezonu...

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-07-13, 14:22   

Napewno mecz wydaję się dla nas łatwy jednak ja uważam że może być on bardzo trudnych a faktów za którymi to przemaia jest kilka. Pierwszy i najważniejszy to dość wyróanyn skład Wybrzeża . Mysle ze niemamy co liczyć na słaby występ Bjerre, który jest w wysmienitej formie i niema co myslec ze on zawiedzie przy Andersenie postawie znak ''?'' bo niewiem juz na co go stać (zapewne stać na dużo, ale niewiem w jakiej będzie formie tego dnia'' ). No i teraz mysle zawodnik którego doskonale znamy :D Zorro :D on jestem pewien, że swoje pojedzie tzn 10-11 pkt :D na tyle stawiam . Jeżeli do formy z początku sezonu wróci Vaculik to ten mecz może być piekielnie cięzki

O naszej drużynie mozemy powiedzieć ze widac zdecydowaną poprawe w formie wszystkich zawodników. Ciekaw jestem składu na ten mecz. Kto pojedzie z dwóji Ruud - Okoń a moze znów zabraknie Zagara :( ?

Jednak niedpuszczam do siebie mysli ze przegramy ten mecz ! :D 50 - 40 dla NAS !

Pozdro !

szept 

Team: KS STAL
Wysłany: 2009-07-13, 14:32   

mecz na pewno nie będzie łatwy tymbardziej że lotos się rozjeździł.

ale na pewno do przordu nawet wyżej niż 50-40

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-07-13, 15:06   

Piotraseczek_KS napisał/a:
Napewno mecz wydaję się dla nas łatwy jednak ja uważam że może być on bardzo trudnych a faktów za którymi to przemaia jest kilka. Pierwszy i najważniejszy to dość wyróanyn skład Wybrzeża .

Wyrównany??? Oto ich ostatnie, wyjazdowe siągnięcia:
Leszno - Wybrzeże Gdańsk - 39
1. Kenneth Bjerre (3,3,3,2,2,3) 16
2. Renat Gafurov (1,0,1,-) 2
3. Hans Andersen (1,1,1,2,2) 7
4. Adam Skórnicki (2,3,t,1*,2,0) 8+1
5. Magnus Zetterstroem (2,0,-,0,-) 2
6. Martin Vaculik (2,0,1,0,1*,0) 4+1
7. Damian Sperz (0,0) 0
Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk 33
1. Kenneth Bjerre - 11+1 (1*,2,3,3,1,1)
2. Renat Gafurow - 5 (2,0,0,d,3)
3. Hans Andersen - 10 (1,2,2,3,2,0)
4. Magnus Zetterstroem - 0 (u,0,0,-)
5. Adam Skórnicki - 1 (d,1,-,0,-)
6. Damian Sperz - 6 (2,2,0,1,0,1)
7. Andriej Kobrin - 0 (w)
Czewa (bez Pedziorsena)- Wybrzeże Gdańsk 37:
1. Kenneth Bjerre (2*,2,3,3,3,3) 16+1
2. Joonas Kylmaekorpi (3,0,1,1*,1,0) 6+1
3. Magnus Zetterstroem (0,t,-,2,2,3) 7
4. Hans Andersen (1,1,0,-) 2
5. Adam Skórnicki (d,0,-,0) 0
6. Martin Vaculik (1,2,2,1,d,0) 6
7. Damian Sperz (0,0) 0

Dziury jak w szwajcarskim serze! Nie ma meczu, żeby ktoś nie zawiódł. Albo Andersen, albo Skóra, albo Zorro a i Vaculik nie tak skuteczny, jakby się wydawało. Na więcej niż 35 pkt nie możemy im pozwolić.

Dielix

Wysłany: 2009-07-13, 15:37   

W wątku dotyczącym meczu Stal vs Apator, niektórzy pisali, że zdobędziemy bonus. Tutaj z kolei czytam, że mecz będzie ciężki. Cóż już taka natura kibica...
Stawiam na spokojną wygraną Stali - 53-37 :)

deja vu 

Wysłany: 2009-07-13, 16:51   

wszystko zależy od tego jakie motorki zabierze na mecz jaśnie kapitan Gollob. Na mecz z Toruniem mu sie nie chciało brać lepszego sprzętu, uznał że w polskiej lidze czas na jazdę na gorszym sprzęcie, bo nie wierzę, że zawodnik który rządzi w Toruniu, rozstawia po kątach Crumpa we Wrocku, nagle traci formę. W zaskoczenie nawierzchnią również nie wierze. Okoń nie był zaskoczony, choć jako jedyny nie byl pewny że pojedzie. Z tych powodów kto wie jak będzie, jak będzie wola walki u naszych fakturzystów to spokojnie wygramy, jak uznają, że z Gdańskiem będzie fajnie testować nowe ustawienia lub dobić stare maszyny to może być różeni. W Gdańsku przede wszystkim Zorro powinien punktować, zna nasz obiekt dobrze, podobnie jak Andersen (czytalem że niedługo ma wznowić treningi), Bjerre ostatnio wyśmienicie jeździ, a Vaculik to bardzo przyzwoity junior. Pamiętajmy że mecz z Toruniem przegraliśmy z dwoma zawodnikami(ok 2,5;). Gdańsk może dysponować również 2,5 zawodnikami. Wszystko zależy od naszych fakturowców.

Z żółto-niebieskim pozdrowieniem!

żużel umarł, niech żyje spidłej

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-07-13, 16:56   

Widzę tu podobne głosy jak po Lesznie przed Bydzią. Błąd. Stal i Wybrzeże to dwie inne bajki. Sport sportem, ale nie widzę najmniejszych szans Wybrzeża w tym meczu, bo jednym Kenetem meczu się nie wygra. Andersen może pyknąć 12 ale i 4 pkty. Zorro szczyt eligowej formy ma już za sobą jak zrobi z 6 pkt. to będzie jego sukces. Vaculika spokojnie powinien objeżdżać Jonasson, chociaż kto wie, może mieć również dzień konia (jak THJ w Lesznie rok temu). Reszta - nie ma o czym pisać z całym szacunkiem.
Tak jak po Toruniu chodzę z podniesionym czołem, tak po porażce z Gdańskiem zapadłbym się chyba pod ziemię. :oops:

Typuję nudny mecz, jedynie biegi z Bjerre i niektóre z Zorrem mogą być ciekawe.

Wynik: spokojnie przynajmniej 55-35, a w typerze dam pewnie więcej lecz czekam na awizo skład.

P.S. Może niech jedzie ten Okoń, lepiej z Gdańskiem niż później z kimś z czuba.

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-13, 17:02   

Ojj przecież mecz z Toruniem nie był taki zły w wykonaniu naszych zawodników. Słabsza dyspozycja Golloba, pozostali pojechali na swoim poziomie. Zabrakło po prostu punktów Zagara, więc to nie jest żaden wykładnik na to, że Stal nagle jest w niższej formie.

Gdańsk to bądź bo bądź, ekipa z dolnych rejonów tabeli. I tak pozostanie do końca sezonu. Bać się powinniśmy jedynie Bjerre. Kenneth zna nasz tor z czasów startów tutaj. Jak na ówczesnego juniora, punktował przecież nie najgorzej. A w obecnym okresie jest w mega formie. Warto przypomnieć, że rok temu zdobył tu (z bonusami) dziewięć punktów i był to jeden z jego lepszych występów w sezonie. Dlatego przy aktualnej dyspozycji, możemy spodziewać się czegoś a'la Jaguś z piątku.

Andersen był zaś liderem Torunia w dwóch meczach. Dlatego i on może być mocnym punktem Wybrzeża. No ale strach ma wielkie oczy. Nie obawiajmy się drużyny, która przegrała z osłabioną Częstochową. Trzy punkty powinny być nasze.
No bo chyba musiałoby się stać coś niesłychanego żeby Gafurov, Skórnicki i Zetterstroem, nagle zaczęli "coś" jechać. To, że potrafią wiem - pokazują nie raz. Ale trzymajmy się tego co pokazują do tej pory :)

Okoń czy Ruud? Trudna sprawa i nie zazdroszczę Chomskiemu wyboru. Wystawienie Rafała byłoby niesprawiedliwe wobec Ruuda - odsunięty od składu przez jeden, słabszy występ podczas gdy Okoń potrzebował aż trzech? Z drugiej strony wystawienie Ruuda byłoby niesprawiedliwe dla Okoniewskiego. Długo czekał na swoją szansę, w końcu ją dostał - wykorzystał, i teraz przy słabszej dyspozycji Ruuda ma nic za to nie dostać?

deja vu 

Wysłany: 2009-07-13, 18:52   

Bula napisał/a:
Zabrakło po prostu punktów Zagara, więc to nie jest żaden wykładnik na to, że Stal nagle jest w niższej formie.

nie ma czegoś takiego jak słabsza forma Stali, jest widzi-misie fakturowców, jadę na lepszym czy gorszym sprzęcie. Wszelkie typowanie można sobie zatem podarować. Odnośnie kto ma jechać Ruud czy Okoń to postawiłbym na Ruuda, walczył, starał się, nie wyszło, pierwszy gorszy mecz od dłuższego czasu. W przypadku Okonia to chyba w ogole pierwszy jego dobry występ w tym roku w Polsce. Poza tym oprócz samego wyniku Okonia trzeba pamiętać ile punktów ten zawodnik pogubił i w jakim stylu. Najlepsze rozwiązanie to trening przed meczem Ruud, Okon i Zagar (kto wie jak tam jego kości) - najsłabszy odpada i nie jedzie w meczu.

Ciekawe czy gorzowcy juniorzy będą mieli na czym jechać, czy nie jest ich zadaniem zdobywanie punktów w meczu ligowym :?:

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-07-13, 19:03   

Po niektórych postach widać, ile może zdziałać porażka 1 punktem w dwóch ostatnich biegach. Ludzie, jaki wyrównany mecz? Jakie niełatwe spotkanie? Gdańsk nie ma tutaj prawa wyjść z 35 pkt! Pod warunkiem, że jedziemy z Zagarem oczywiście. Kto ma nas straszyć poza Bjerre? Vaculik po dzwonie jeszcze się nie odnalazł, zresztą pkt to on trzaska tylko u siebie. Andersen? Zorro? Gafurov? Skórnicki :lol: ?

Ten mecz trzeba potraktować jako solidny trening przed play off. Może niech trener (instruktor ;) )przetestuje jakieś inne ustawienie par, tor też można przygotować jakoś inaczej itd. Zależy jakie są potrzeby, trzeba korzystać z tego, że przyjeżdża słabszy przeciwnik (z całym szacunkiem dla Wybrzeża).

Dielix

Wysłany: 2009-07-13, 19:34   

Jestem ciekaw jakie będą ceny biletów. Jeśli klub wyskoczy z wyższymi cenami niż były na Toruniu, to ja znów pewnie nie zawitam na stadion.
Szkoda, że u nas jest tak bezsensowna polityka cenowa. Mam nadzieje, że po sezonie ktoś zaglądnie do statystyk frekwencyjnych... Może wtedy Zarząd się opamięta.

Steel 

Wysłany: 2009-07-13, 19:48   

Bula napisał/a:
Zabrakło po prostu punktów Zagara, więc to nie jest żaden wykładnik na to, że Stal nagle jest w niższej formie.
W obliczu niespodziewanie wysokiej zdobyczy punktowej Okonia rozumiem, że chodzi Ci o sytuacje, w której Zagar ugrałby tyle co on + te kilka punktów w związku z nie traceniem pozycji na dystansie? :-) To byłby niezły wynik, koło 12-13 punktów chyba...

Dielix napisał/a:
Jestem ciekaw jakie będą ceny biletów. Jeśli klub wyskoczy z wyższymi cenami niż były na Toruniu, to ja znów pewnie nie zawitam na stadion.
Ja też mam nadzieję, że ceny spadną na dłużej. Chyba ktoś tam jakieś wykresy i tabelki przychodów z biletów musi robić. Idę o zakład, że przy mniejszych cenach, ale większej frekwencji klub jest co najmniej na zero, albo i na plus. Tak więc może ktoś pójdzie po rozum do głowy i niższe ceny wejdą do repertuaru na stałe. Bo kibice potwierdzili swoją obecnością, że głód żużla jest duży!

deja vu 

Wysłany: 2009-07-13, 19:59   

a co to był ten Toruń? Jaguś z Holderem i co? i nie chodzi że przegraliśmy punktem, ale o to że z dwójką zawodników przegrała nasza drużyna, choć ja wolę określenie fakturownicy. I mówię cały czas Toruń był do objechania, gdyby Gollob pojechał swoje (a nie pojechał bo nie wziął swoich najlepszych maszyn, tylko osiołki do zajechania), no i oczywiście gubienie punktów po drodze, najbardziej boli Cyrana, że sprzęt nawalił i chłopak nie mógł powalczyć o chociażby 1pkt, jakże cenny. I nie przywołuje Torunia, bo przegraliśmy, jakbyśmy wygrali tym jednym punktem to również bym ten mecz przywoływał i mówił, że pojedziemy spokojnie z Wybrzeżem jak fakturowiec Gollob będzie chciał i miał ambicje jechać, bo jak nie to będzie ciężko, bo Bjerre i Zorro (Andersen) mogą okazać się Jagusiem i Holderem a Vaculik może uzbierać więcej pkt niż juniorzy Apatora a pozostałych zawodników stać na zrobienie tylu pkt co miedziak, sullivan czy kostek, Z. I nie chodzi tu o zniżkę formy naszych rajderów a raczej brak ambicji i ryczałtowy kontrakt.

Niezależnie od cen pojawię się na stadionie, choć stadion znacznie lepiej wygląda gdy jest pełen, a pełen jest gdy ceny są gorzowskie a nie kosmiczne. Przy okazji przyłączam się do apelu Synowca by obniżyć ceny biletów na honorową, bo pustki jakie tam panują sprawiają, że stadion nie wygląda ładnie.

baracuda 

Wysłany: 2009-07-13, 20:54   

Jak na razie to Tomek słabo się spisuje w Anglii :( Obawiam się, że w niedzielę może byc z nim nie zaciekawie. Ja zauważyłem na meczach jedna charakterystyczną rzecz jeżeli chodzi o Golloba jak zaczyna kombinować ze sprzetem to dupa blada. Tak było na ostatnim meczu.

Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-07-13, 21:18   

No nie wiem czy spisuje się słabo ? Widziałeś jego ostatni bieg jak rozprawił się z Kingiem ?
Oceńmy po całych zawodach jak spisuje się Gollob. Nie sądzę,żeby kombinował ze sprzętem przed tak ważnym meczem jaki był z Apatorem.
Mecz niby łatwy ale tak jak podkreślali inni. 2 zawodników wygrało w piątek to żeby nie było ,że dwóch wygra w tą niedzielę :roll:

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-14, 12:01   

Gollob nie spisał się wcale gorzej niż inni. Pragnę zauważyć, że po czwartej serii, Tomek wraz z Protasiewiczem był drugim, najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie. W piątym biegu przegrałby pewnie z Crumpem i zanotował 11 punktów na koniec, czyli tyle ile drugi Kasprzak. Poza tym popisał się paroma, ładnymi akcjami więc wcale nie spisuje się źle.

Nie róbcie już jakiegoś wielkiego wydarzenia z tego spotkania z Gdańskiem. Rozumiem, że porażka po Toruniu boli ale co z was za kibice skoro nie potraficie uwierzyć, że Stal posiada silną drużynę? Toruń to był zwykły przypadek. Co prawda przegraliśmy z dwoma zawodnikami ale tak silnych i pewnych zawodników Gdańsk nie posiada. A my będziemy mieli w dodatku już Mateja Zagara, o którego dyspozycję powinniśmy być spokojni po tym co wczoraj pokazał.

deja vu 

Wysłany: 2009-07-14, 16:17   

Pozostanę przy swoim zdaniu, Stal nie ma drużyny, ma fakturowców. W niedzielę pójdę zobaczyć jaki poziom usług świadczą za kwotę wystawioną na fakturze, ale w typowanie sie nie bawię, bo ciężko mi przewidzieć widzi mi się zawodników.

Dielix

Wysłany: 2009-07-14, 17:09   

Nie idę na mecz, bo za 35zł to ja mogę wiele innych ciekawych rzeczy zrobić. Zwłaszcza jeśli to muszę pomnożyć x4 :) Cóż polityka biletowa się nie zmieni, więc kij im w głowę... :P Niemniej liczę na spokojne zwycięstwo Stali Gorzów.

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-14, 17:13   

A co to musisz isc na gorna trybune? Na dol juz nie łaska? :)

25zl za bilet to nie jest tragedia - bez przesady.

A pozniej piszesz, ze chcesz motorow dla naszych juniorow - Tylko skad zarzad ma wziasc te pieniadze z nieba?

diego'K 

Wysłany: 2009-07-14, 17:21   

Dielix napisał/a:
Nie idę na mecz, bo za 35zł to ja mogę wiele innych ciekawych rzeczy zrobić. Zwłaszcza jeśli to muszę pomnożyć x4 :) Cóż polityka biletowa się nie zmieni, więc kij im w głowę... :P Niemniej liczę na spokojne zwycięstwo Stali Gorzów.

I dobrze ze nie idziesz . Im mniej takich na stadionie tym lepiej... nawet kosztem frekwencji.
No wiem wiem zaraz powiesz że to pseudo zawodnicy , że już 78 lat chodzisz na Stal.

Tylko nie wyliczaj poźniej że w Zielonej co mecz 12 tyś. bo tam są FANATYCY , nie tacy jak Ty. Mimo cen jeszcze wyższych , w takich warunakch jakie panowały przy Śląskiej kilka lat temu kibole chodzą .

Ale co będę pisał skoro o kant dupy to rozbić .

Ja osobiście nie mógłbym siedzieć na dupie nad jeziorkiem , w domku , przed TV gdy kilka kilometrów dalej jeździ STAL , a nawet gdy są to pseudo zawodnicy ide "bawić" się na trybunach z "Rodziną" kibiców STALI GORZÓW która tworzy niezapomnianą atmosfere .

Do niedzieli ...

Odpowiedz do tematu