Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Włókniarz Częstochowa vs Stal Gorzów (X kolejka)
Autor Wiadomość
Gregor 

Team: STAL GW
Wysłany: 2009-07-17, 10:17   

Nawet bez pedersena stal przegra według mnie 50:40 ponieważ jak częstochowa u nas jeżdziła to nicki też był kontuzjowany ale po jego jeżdzie nie było widac że miał złamany palec bo wygrywał z Gollobem i z resztą ekipy.

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-17, 10:40   

Co to za bzdury, że Okoń jeździ u nas, a Ruud na wyjeździe??? Niby dlaczego?

Dlaczego David za 2 pkt z Toruniem miałby do końca sezonu nie pojawić się przez swoją publicznością w Gorzowie????

Dlaczego Chomski nie odstawił od składu Karlssona gdy zrobił 1 pkt w meczu? Ano dlatego, że wiedział, że jest to zawodnik lepszy od Okoniewskiego, a ten 1 pkt wcale nie oddaje rzeczywistych możliwości tego zawodnika. Podobnie jest z Ruudem, z tym, że Chomski nie dostrzega, że Okoniewskiemu sporo brakuje do Davida.

Tomash148 

Wysłany: 2009-07-17, 14:17   

Czestochowian czeka maly maraton :)

Niedziela - Wroclaw
Poniedzialek - Bydgoszcz
Wtorek - Szwecja
Sroda - Stal Gorzow :)

A nasi mam rozumieć , po niedzielnym meczu z Wybrzeżem będą tylko odpoczywać , tak? Co za bzdura...

gregi23

Wysłany: 2009-07-17, 14:42   

Thorgal napisał/a:
Co to za bzdury, że Okoń jeździ u nas, a Ruud na wyjeździe??? Niby dlaczego?

Chyba tylko dlatego, ze jedynie u nas istnieje jakas malutka szansa, ze Okon przywiezie cos innego niz 0.. bo na wyjazdach to nawet Stan wie, ze beda same ostatnie miejsca.
Ja nie wiem, moze to jest jakas rodzina Chomskiego, ze Stasiu wstawia go do skladu?

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-07-17, 17:54   

Cytat:
A nasi mam rozumieć , po niedzielnym meczu z Wybrzeżem będą tylko odpoczywać , tak? Co za bzdura...

No w poniedzialek zadnych zawodow nie maja, czyli jeden odpoczynku :roll: no chyba, ze moze wiesz cos wiecej?

A Nicki zmienia decyzje co drugi dzien.. teraz podobno mowi, ze nie pojedzie i w poniedzialek idzie na operacje.

Pytanie tylko czy nam zwyciestwo w Czestochowie jest az tak bardzo potrzebne? Na trzecie miejsce i tak juz nie mamy szans... a czwarte (o ile Wlokniarz bedzie teraz przegrywal mecze) czy piate to mala roznica.
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-07-17, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

Bula 
Jestem piknikiem

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-07-17, 18:03   

Gregor napisał/a:
Nawet bez pedersena stal przegra według mnie 50:40 ponieważ jak częstochowa u nas jeżdziła to nicki też był kontuzjowany ale po jego jeżdzie nie było widac że miał złamany palec bo wygrywał z Gollobem i z resztą ekipy.

Porównuj złamany palec do poparzenia trzeciego czy tam drugiego (raz mówią tak, raz tak) stopnia. Patrząc na ten maraton jaki mają częstochowianie, który przedstawił wyżej Tomash, sądzę, że Nicki umrze z bólu po pierwszym występie, nie mówiąc już o kolejnych. Lekarze dają mu tylko 1 procent szans na pojechanie. To jest śmiesznie mało, a dla niego bardzo dużo. Nicki nie jest cyborgiem (w tym sezonie to już w ogóle) i nie da rady. A jak wda się zakażenie?

Chociaż taki Nicki byłby lepszy dla nas. Bo jak nasi żużlowcy "nie trafią ze sprzętem" (czyli innymi słowy, dadzą d**y), to Bridger i Woffinden nas rozjadą u siebie. Do tego Hancock, Richardson i potrafiący jeździć Gapa. Stal Gorzów to razem z Wybrzeżem jedna z najbardziej nieobliczalnych ekip w elicie. Możemy przegrać 65:25 ale możemy też pewnie wygrać, jak we Wrocławiu czy mocno powalczyć jak w Gdańsku.

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-07-17, 20:34   

Cóż jak pewnie wielu z was już wiadomo:Pedersen nie pojedzie .Czy to lepiej dla nas czy gorzej? Okaże się w święto PRL-u 22.VII.

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-18, 11:06   

No i dobrze. Super decyzja! Zdrowie jest najważniejsze :-)

Ciekawe co to będzie oznaczało dla wyniku spotkania i końcowego rozkładu tabelki.
Jeśli tam wygramy to może przeskoczymy Czewę w tabeli?

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2009-07-20, 17:15   

Tak Mecz bedzie pokazywany w TVP Sport http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=2

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-07-21, 12:33   

Cytat:
Włókniarz czekają zatem w tym tygodniu aż cztery mecze ligowe (poniedziałek - Bydgoszcz, środa - Gorzów, czwartek - Wrocław, niedziela - Leszno)! Obie drużyny prawdopodobnie nie wystąpią w najsilniejszych składach, gdyż na czwartek w Anglii zaplanowane mecze mają m.in. Tai Woffinden, Lewis Bridger, Davey Watt, Scott Nicholls.

Lista zawodników drużyny CKM Cognor Włókniarz Częstochowa, którzy w następnych 4 meczach mogą być zastępowani:
Greg HANCOCK 2,545
Lee RICHARSON 1,909
Tomasz GAPIŃSKI 1,688

Chociaz troche tego nie rozumiem :) to z tego wynika, ze Czestochowa w meczu z nami nie bedzie mogla skorzystac z z/z za Nickiego. Szanse Stali widac z dnia na dzien rosna :)

Nie rozumiem dlatego, bo z Bydgoszcza, ktora pierwotnie byla kolejke pozniej mogli skorzystac z z/z. Chociaz w sumie.. moze to i sprawiedliwe, skoro Nicki tyle spotkan odpuscil.

Gregor 

Team: STAL GW
Wysłany: 2009-07-21, 15:43   

A czy ktoś zna oficjalne składy na ten mecz bo chyba na stronie stali jeszcze go nie ma ??

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-21, 15:45   

Też tego nie kumkam.

W każdym razie mecz w Czewie pokaże na ile jestesmy w stanie powalczyć w play off. Jeśli wtopimy z osłabioną Czewą to będzie marnie. Jeśli wygramy - w play offs może być ciekawie. :)

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-07-21, 17:26   

zibro007 napisał/a:
Tak Mecz bedzie pokazywany w TVP Sport http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=2

Z programu wynika ze bedzie tylko retransmisja ale sprawdzlem na necie i mecz bedzie w ITVP ;)

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2009-07-21, 17:50   

A gdzie tam ;-) W programie wyraźnie pisze ze mecz na zywo ;) I godzina równiez sie zgadza ;-)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-21, 19:43   

Byłem dziś na treningu Stali. Jeździł Tomek i Zagar. Gollob na treningu czwiczył starty. A Zagar bardziej tak ogólnie, tylko tyle że jeśli ta "pierdziawa" to był motor na mecz z Włókniarzem to czarno to widze, mimo tego że żużel to "czarny sport". Przy jednym starcie Mateja myślałem, że maszyna zaraz wybuchnie :shock: ... Tylko czemu tylko 2 zawodników było na treningu...(byłem prawie od początku +/- 5minut i prawie do końca).
A ja tam bardzo wierze w naszych riderów i myślę, że sprawimy niespodziankę i wygramy ten mecz(małą ilością pkt. ale wygramy coś koło 46-44 48-42) ale na pkt bonusowy raczej nie ma co liczyć. Zna ktoś już składy na mecz?

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-07-21, 19:48   

A ile mialo trenowac skoro jezdzi dzisiaj liga szwedzka a Okon pewnie nie doszedl do siebie? :)

Swoja droga Ruud niezle sobie radzi w Szwecji. W starciu z Hancockiem dwa razy byl gora :) oby chociaz raz udalo sie powtorzyc to jutro w Czestochowie.

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-21, 20:05   

Aha sorry za nieuwage.

A co do ligi szweckiej. Jeździło 3 naszych, i tylko Greg z Włókniarza.

David Ruud 3,3,1,3,2 12pkt -równo i to według mnie najważniejsze.

PK beznadziejnie... 2,1,1,1,0 5pkt.. -widoczny spadek formy moim skromnym zdaniem, lecz nie jestem za odsuwaniem jego od składu bo za kogo niby..

Rysiek H. 1,3,2,3,1,2 12pkt pewnie znów jeździł inwidualnie ale taki już urok Ryśka ;p

Greg 3,2,3,2,2,0 12pkt.

Wiec jestem pełen optymizmu przed jutrzejszym meczem!

SlaskaStreet

Wysłany: 2009-07-22, 00:05   

Panowie czy mi się wydaje czy jeszcze mamy szanse na 3 miejsce przed PO?

Załóżmy takie coś:

Wygrywamy w Częstochowie za 2 - według mnie bardzo realne, wygrywamy w Bydgoszczy za 3 i wygrywamy u siebie z Lesznem za 2. Daje nam to łącznie 21 punktów po rundzie zasadnicznej.

Falubaz jedzie u siebie z Toruniem i przegrywa np. 44:46, 3 punkty jadą do Torunia. Jadą do Częstochowy i przegrywają z Włókniarzem którzy jest już w pełnym składzie, dostają jednak bonusa i mają 17 punktów.

Dzięki temu jesteśmy na 3 miejscu po zasadnicznej i jedziemy ze zgrzeblarkami 2 lub 3 mecze :D W dodatku wykopujemy ich z PO i sport w Zielonej Górze kończy się do kwietnia :lol: :lol:

popi 

Wysłany: 2009-07-22, 00:28   

Ale Cię chłopie fantazja ponosi... Po pierwsze, będzie bardzo ciężko wygrać nam wszystkie trzy mecze, po drugie - falubaz u siebie wygra z Toruniem, a po trzecie zapomniałeś im doliczyć 3 pkt. za wygraną z Lesznem, która ma jechać bez Adamsa, więc jeśli wygrają te dwa mecze to będą mieli na swoim koncie nie 17 punktów lecz 22pkt. A jakby tego było mało to Leszno, które obecnie ma 17pkt. w niedziele jedzie z Czewą (prawdopodobnie nadal bez Nickiego) więc mają dużą szansę na 3pkt. (w pierwszym meczu remis) dodać do tego jeszcze 1pkt. który zdobędą z nami daje to im łącznie 21pkt.

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-07-22, 08:53   

Cytat:
Dodatkowym atutem ekipy Stanisława Chomskiego są silni młodzieżowcy.

co autor miał na myśli - nie wiem. THJ jest waleczny ale czy silny? Jeśli przełamie swoje ostatnie wyniki (dobra jazda - mało punktów) to może wtedy powiemy, że mamy silnego juniora. Bo poza nim niestety echo.

link do artykułu

Z absencji Nickiego cieszyłbym się gdyby to były PO. W tej chwili to tylko wypaczy wynik.
Ale nie ma co płakać, kombinować, liczyć kto, z kim i z której pozycji. To jest sport więc w każdym meczu jedźmy na maxa a wtedy na pewno będzie wynik. W końcu drużynę stać na wygraną z każdym.
Liczę w końcu na ciekawe zawody z radosnym finałem (nadal czuję ten niesmak po Toruniu, ehh)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-22, 09:11   

A co do juniorów kto waszym zdaniem powinien jechać Zmarzlik czy Cyran (o Szewczykowskiego to nawet nie pytam ^^ )

I ja widzę szanse na 2pkt w tym meczu, ale PK musi zacząć jeździć tak jak powinien.
Liczę na dobry start Zagara i Holty, o Golloba nie ma co się martwić 12pkt myślę ze bez problemu zrobi ; ).

WIERZE W ZWYCIĘSTWO

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-07-22, 09:30   

IMHO powinien jechać Paweł. Cyran miał szansę w kilku meczach , starał się, ale nie zachwycił. Rotacja musi być skoro nie można wstawić obu. Wyniku meczu i tak raczej to nie zmieni.
Boję się natomiast o PIkeja. Zaczyna cieniować strasznie. W przyszłym roku Crump za niego (Wrocek 1 liga), a Holta po wylocie z GP na drugą linię. Może wtedy uda się zdobyć medal, chociaż w GW to nigdy nic nie wiadomo... ;-)

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-22, 09:51   

Szczerze mówiąc zawsze byłem za tym, żeby to Paweł był w składzie :!: :!: :!:

Raz w wywiadzie powiedział:
-jakie jest twoje największe marzenie?
-wygrać w totka i kupić sobie normalny sprzęt.

Wiec pomóc mu ze sprzętem i gwarantuję, że bd robił wyniki :!:

Co do PK już pisałem MUSI się postarać i zaskoczyć bo inaczej bedzię mu ciężko pozostać w składzie jak Wrocław spadnie i miałbym wpaść do nas Crumpi(ah te marzenia :mrgreen: )

Thorgal 

Wysłany: 2009-07-22, 10:33   

Panowie i Panie,

Chciałbym się tylko upewnić, że od tego roku w elidze, podobnie jak w I lidze w play offach jeździ się do dwóch wygranych meczy?

Sitk0 

Wysłany: 2009-07-22, 11:28   

Pobrałem regulamin z tej strony :
http://www.speedwayekstraliga.pl/regulaminy.php

Jest napisane:
w 15 i 16 rundzie rozgrywek spotykaja sie drużyny:
1) 1 z 6 po czesci zasadniczej
2) 2 z 5 po czesci zasadniczej
3) 3 z 4 po czesci zasadniczej

Drużyny, które według zasad określonych w ust. 2 wygrały dwumecz w 15 i 16 rundzie
rozgrywek, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych
rundach, a przy równości punktów meczowych - według punktów biegowych; przy równości
punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja
drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Więc raczej nie będzie do 2 zwycięstw, a odbędzie sie dwumecz.

Odpowiedz do tematu