Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów vs Falubaz Zielona Góra !!! (IX kolejka)
Autor Wiadomość
Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-06-23, 09:09   

Cytat:
A ja zacznę może właśnie od tego. JAKIM CUDEM WESZLI NA WIESZAK?? Musieli mieć bilety, bo jeżeli nie, to jakaś kpina. Mnie stary dziadzio od razu przed wejściem na wieszak wyhaczył o bilet i do póki mu go nie pokazałem i nie wskazałem palcem gdzie jest napisane górna trybuna nie przepuścił.

Na pewno byli sprawdzani, ale myslisz ze jak mieli to zaplanowane to nie kupili biletow na wieszak? Pytanie tylko jak ochrona pozwolila wniesc takie rzeczy jak race, kije itd. na stadion, bo my w Zielonej Gorze jakos mielismy wszystko sprawdzane czy zabierane.

Cytat:
Nie chcę nikogo oceniać i rozliczać, ale czy naprawdę kasy ze zbiórek na oprawę wystarczyło na jedną płachtę i kilka sreberek?

Chyba niektorzy zapominaja, ze zbiorka miala byc tez na meczu z Toruniem, ktory niestety zostal odwolany. Do tego na jednym meczu byly zbierane pieniadze dla Krzysia Holynskiego, wiec z tegorocznych zbiorek na stadionie wychodzi - 3 tys. zl. Jezeli Twoim zdaniem to byla plachta (a moze plachteczka?) to szkoda slow. Zapytajcie lepiej sami siebie ile wrzuciliscie do tej puszki (srednio wychodzi na kibica 30 groszy?) albo jak pomogliscie jezeli macie ich krytykowac za to co zrobili na prezentacji.

Cytat:
Niektorzy naogladali sie filmikow z youtube, i sie spodziewali na trybunach drugiej Wisły.

No niestety.. ale z ta myzyka i glosnikami na pewno sie nie da. Nie slychac mlyna za bardzo na stadionie.

marjano82 

Team: KS "Tęcza"
Wysłany: 2009-06-23, 09:21   

G...o wielkie was było koledzy słychać. Siedziałem na wieszaku na wyjściu z łuku i to nie słyszałem nieraz co śpiewacie. Ten kto puszcza tą denną muzykę powinien przez 1000lat smażyć się w piekle!!!! Jak dla mnie powinny być z 2 mikrofony ustawione w naszym sektorze dla ultras i kiedy chłopaki robia doping powinno to sie puszczać przez nagłośnienie lub chociaż z 2 piecyki koncertowe postawić i pod to mikrofon podpiąć. Najlepiej jednak po prostu nie przeszkadzać. TRĄBKI- nie wpuszczałbym z nimi na stadion tak samo jak nie wpuszczają z np. 2 litrowym napojem. I stosował taki sam rygor wobec tego zakazu. Ktoś pisał że trąbki podczas prezentacji sa niezbędne- a jeśli zamiast tego trąbienia cały stadion będzie krzyczał za spikerem nazwisko naszego zawodnika? Chyba jakaś tragedia się nie stanie a zawodnikom pokaże, ze jesteśmy z nimi i dla nich przychodzimy na stadion. W ubiegłym roku na Śląskiej mimo słabego wyniku to była OPRAWA. Flagi, race, transparenty, atmosfera święta!!!! Do dziś mam nagrane fragmenty z tych derbów i zdjęcia. Pokazuję je kiedy chcę pokazać, że na naszym stadionie jest super doping. Mam zaje...e fotki naszego pokazu pirotechnicznego...Dobrze że w tym roku nie wziąłem aparatu- chyba musiałbym iść na VIP trybunę by zrobić fotkę sektorówce TYLKO FALUBAZ. Sektorówka w tym roku całkiem ok ale poza tym słabiej.
W tym roku mam wrażenie że wszyscy przyszli na stadion na derby niejako z obowiązku i tradycji, bez wiary w sukces. Nasi wygrywali 5-1 a my...no hura, brawo przez 30 sekund i cisza...... Sam darłem sie ile w gardle sił, tak jak i kilka osób obok a reszta się jeno patrzyła. Rozdawajmy teksty piosenek kibicom- niech podczas meczu widzą słowa i śpiewają. Nie każdy musi ale wielu zrobi to napewno.
I na koniec powiem tak- STAL GORZÓW WYGRAŁA NA ŚLĄSKIEJZ FALUBAZEM ZIELONA GÓRA- kurna ludzie- CIESZMY SIĘ!!!!!!!!!

gregi23

Wysłany: 2009-06-23, 09:31   

niedzwiad napisał/a:
No to jeszcze troche o trybunach
akcja kibicow Falubazu udana, nie ma co gadac, nikt sie czegos takiego nie spodziewał, w sumie za duzo zrobic nie moglismy, pogratulowac tylko naszym "piknikom" ze podnosza do gory co im sie tylko da, bez zadnych pytan, wyczaili Falubazy szanse w naszych "ogarnietych" piknikach i ja wykorzystały. Pogratulowac, nikt im tego nie zabierze

To powiedz mi drogi kolego skad te "pikniki" maja wiedziec o tym co jest na sektorowkach? Sprawdzic? Wejsc na tor, rozwinac i zobaczyc co na niej pisze, tak?
Co mecz chłopaki w barwach klubowych przynosza sektorowki i każą rozwijać i tak było i tym razem, a czy będzie ona prawdziwa czy fałszywa to tylko WY o tym wiecie i WY powinniscie tego pilnować. Falubazy zrobiły was w ciula i trudno się przyznać, trzeba zwalić winę na innych, nie?

A i jescze co do tych "piknikow" to ciekawe co byscie bez nich zrobili, ja wam powiem co: nic. Jestem na kazdym meczu stali od ładnych paru lat i widze, że tylko te "pikniki" wrzucaja do puszek na oprawe. I to nie grosze.

Dobrze, że przynajmniej pokazliśmy im na torze gdzie jest ich miejsce :)

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-06-23, 09:56   

Cytat:
Widzę że tylko chłopaki ze stowarzyszenia potrafią przyznać że akcja FALUBAZU była udana.

jakiego stowarzyszenia? po czym wnosisz?
może po cytowanym niżej zdaniu?

Cytat:
pogratulowac tylko naszym "piknikom" ze podnosza do gory co im sie tylko da, bez zadnych pytan, wyczaili Falubazy szanse w naszych "ogarnietych" piknikach i ja wykorzystały.

Szanowny Panie Niedźwiad!

W sytuacji z sektorówką falubazu na sektorach gorzowskich nie widzę uzasadnionej winy tych jak ich nazwałeś "pikników". Nie mam pojęcia jak wciągając nad głowy taką wielką szmatę mam przeczytać co tam ktoś nabazgrał (w tym przypadku falubazy). Jeśli kogoś oprócz samych dywersantów i ochrony,(która podejrzewam, że wpuściła ich na wieszak tylko dlatego, że mieli w rękach tą szmatę) miałbym winić za ten incydent to tylko Klub Kibica, który ograniczył się wyłącznie do s16 a nie pilnował i nie kontrolował co dzieje się na pozostałej części stadionu. Dlaczego po zaprezentowaniu siedmiu gwiazd tak szybko możliwe było pojawienie się tej nieszczęsnej szmaty? Dlaczego przedstawiciele KK, którzy prezentowali gwiazdy zaraz po tym wrócili do s16? A może nie wrócili? Może po prostu przeoczyli fakt, że ktoś obcy wnosi na ich teren taką wielką szmatę? Myślę jednak, że wróciliście do swojego sektora, więc nie miejcie pretensji do "pikników" , że rozwinęli to gówno. Myślicie, że ludzie patrzą, kto i co im podaje? Przecież ani Was nie znają ani nie mają możliwości rozpoznać co rozwijają.
Sprowokowali Was falusy i to z niezłym skutkiem, bo Wasze zachowanie po tym jak ta szmata się ukazała było jednoznaczne i czytelne: wku... li Was strasznie. Gdybyście wykazali trochę zimnej krwi to można było sektorówkę wykorzystać przeciwko jej "producentom" na kilka sposobów.
Nie widzę zatem podstaw aby wieszać psy na piknikach a dalsza polemika w tym temacie jest zbędna.
Przyznajmy szczerze: numer roku wycięli a my tylko możemy wyciągać wnioski na przyszłość.
Żeby nie było, że mam coś przeciwko KK - NIE. Bardzo Was cenię za Wasz wkład w oprawy i atmosferę na trybunach, jednak w tej konkretnej sytuacji daliście sobie nagrabić we własnym kurniku. Należałoby się niedługo zrewanżować.... To tyle.
Pozdrawiam sportowo.

Sitk0 

Wysłany: 2009-06-23, 10:47   

Ktoś pisał wcześniej, a wypadło mi z głowy by o tym napisać, że z jakiej racji spiewaliśmy na kolana po 14biegu... że to śmieszne...
a jakim prawem spiewaly falusy to u siebie? odp jest prosta PONIEWAŻ WYGRALI i tak samo my po wygranej świetej wojnie mamy prawo śpiewać na kolana...
nie ważne, że 8pkt ważne, że WYGRALIŚMY :mrgreen:

a co do muzyki na stadionie - to jest to kompletna żenada... Żeby jeszcze coś normalnego leciało i to tylko przed meczem. Pomysł, że mikrofon maja ultrasi i nawołują do wspólnego dopingu mi się podoba - może by tak spróbować na meczu z APATOREM?

CIESZMY SIE Z WYGRANEJ!

Stalista

Wysłany: 2009-06-23, 10:51   

Chcialbym tez pare slow od siebie.

Jesli chodzi o mecz to dla mnie niewatpliwym bohaterem jest Ruud wraz z Zagarem. Oczywiscie calej druzynie naleza sie gratulacje za wygrany mecz ale tych dwoch pokazalo ze maja ogromny potencjal, oby nie tylko raz na sezon. Co do akcji Golloba, derby to derby, a on jechal tak jak umie i tak jak lubi, nie ma co sie wielce obrazac ani komentowac, tzn mozna, ale wiadomo sympatyk ktorej dryzuny - co powie.

Jesli chodzi o oprawe. Nie mam pretensji do chlopakow z mlyna. Bylem w gorzowie na kazdym meczu i nie zauwazylem zeby muzyka grala choc troche ciszej niz na poczatku sezonu. Sam cale gardlo zdarlem, a siedzialem na prostej i naprawde trzeba bylo sie mocno domyslac co krzyczy mlyn i to nie dlatego ze slabo krzyczal, ale dlatego ze byla ogolna wrzawa. Checi do kibicowania na prostej na pewno byly, moze u niektorych potengowane paroma glebszymi ale bodajze sektor zaraz przy wyjsciu z pierwszego luku bawil sie dobrze. Mozna by pomyslec jak ta tendencje przeniesc na pozostale sektory na prostej na dolnej trybunie.

Ehh jak latwo jest pisac "zenada", "wstyd" i tym podobne, oczywiscie w kontekscie szmaty falubaza na gornym pokladzie. Sprytny pomysl falubazow, zgrana akcja i dobrze wykonana. No niestety juz tak jest ze jest walka na torze i jest walka tego typu, kto kogo przechytrzy. A ze my sie obrazamy i szukamy winnych a oni sie ciesza i robia z tego co najmniej drugie odkrycie ameryki - to tez naturalne. Czesto jestem tez na meczach Lecha Poznan i jak przyjechala na mecz Legia pare lat temu, akurat w poznaniu wybuchla afera pedofilska z dyrygentem choru, to legionisci wywiesili wielka sektorowke z napisem "Caly Poznan jednym chorem"... I nikt nie potrafil na to odpowiedziec i w koncu same pyry przynzawaly ze ten tekst ich rozlozyl na lopatki. Ale juz nikt o tym nie gada i "cala Polska" juz sie z tego nie smieje.... a smiala. Takie zycie.

Pozdrawiam wszystkich fanow i kibicow!

Flame84 

Wysłany: 2009-06-23, 11:17   

Co do meczu...Zasłużona wygrana rozmiar wygranej powinien byc mimo wszystko większy..szkoda dafektów..bo przynajmniej 14 pkt przewagi mogło sie zakończyc....

Z drugiej strony wstyd..!!!! Jak mozna było dopuścic do tego by myszy wywiesiły ten transparent na naszej trybunie?? ..tylko sie zastanawiam czy ludzie byli slepi trzymajać spiżdzialy napis?? a po drugie juz pisałem, ze lepszym rozwiazaniem by było , żeby sie przenieśc z 16 na prostą..lepiej sie bedzie niósł doping.

Do zielonej: Z was na pewno się cała Polska śmieje..Bo jak można miec myche na plastronach??:) ..Dostaliście sporo miejsca w sektorze dla gości..a ja bym was wcisnął w taka klatke jak wy Nas u siebie..na waszym zmurszałym stadioniku..

tyle w temacie..Ave Stal!!!!!!

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-06-23, 11:34   

Cytat:
Z drugiej strony wstyd..!!!! Jak mozna było dopuścic do tego by myszy wywiesiły ten transparent na naszej trybunie?? ..tylko sie zastanawiam czy ludzie byli slepi trzymajać spiżdzialy napis?? a po drugie juz pisałem, ze lepszym rozwiazaniem by było , żeby sie przenieśc z 16 na prostą..lepiej sie bedzie niósł doping.

Niekotrzy to rzeczywiscie maja problemy. Myslisz, ze jakbys Ty byl w tym miejscu i kibice w naszych szalikach dali Ci cos do rozciagniecia to bys wiedzial co jest na tym bedac pod? A nawet jak bylo widac napis.. to rownie dobrze na dole moglo byc " *** bedzie" :)

Cytat:
a co do muzyki na stadionie - to jest to kompletna żenada... Żeby jeszcze coś normalnego leciało i to tylko przed meczem. Pomysł, że mikrofon maja ultrasi i nawołują do wspólnego dopingu mi się podoba - może by tak spróbować na meczu z APATOREM?

Nie jest to dozwolone na meczu. Mikrofon musi miec ktos z papierkiem - spiker, konferansjer ect. Jedyni mozna zainstalowac swoje naglosnienie - choc to tanie nie bedzie.

Dielix

Wysłany: 2009-06-23, 11:35   

Ludu co Wy się tak spinacie z tą szmatą od Falubazów? Wyszedł im kawał i to wszystko. Inną sprawą, że chłopcy z południa są mistrzami napinki... Olejcie zaczepki i przejdźcie do kolejnego meczu. Nie ma co zganiać winy na "Ultraske" czy jak to nazywacie "Pikników". Bo pomysł jako taki był ciekawy, ale wykonanie bajecznie proste. Przecież nikt zwiniętej szmaty nie jest wstanie przeczytać a da się nią przeczytać tylko jak jest rozwinięta, więc chciał nie chciał szmata musiała zostać rozwinięta. Zresztą gdyby Falubazy o tym nie wiedziały, to by nawet nie ryzykowały :P Taka jest prawda.
Zacznijmy jeszcze zganiać na tych, którzy byli przykryci szmatą, to już w ogóle dojdziemy do jakiegoś bezsensownego obwiniania się.
Większą głupotą było zniszczenie szmaty - trzeba było dopisać na górze - Prezent od "przyjaciół" z południa - niżej napis oryginalny "Tylko Falubaz" a poniżej - "Marną drużyną jest" lub "Marnych kibiców ma" czy coś w tym stylu.

Na przyszłość jeśli chcecie uniknąć takich sytuacji, to ustalcie stałych ludzi z młyna, którzy będą rozwieszać flagi. W końcu ludzie będą wiedzieć że Wy to Wy, a nie Falubazy. Jeśli chcecie być jeszcze bardziej rozpoznawalni, to weźcie sobie skombinujcie jakieś nietypowe czapki, które może mieć tylko ktoś z młyna (lub jakiś inny charakterystyczny przedmiot, wystrój).

I jeszcze jedno - nie zastanawialiście się nad zmianą miejscówki? Na pierwszym wirażu to Wy z pewnością nie przekrzyczycie Falubazów czy innych, bo to drugi koniec stadionu i słabo słychać. Jeśli chcecie być słyszalni w miarę dobrze w każdej części stadionu, to najlepsza miejscówka dla Was, to środek wieszaka. Jest to miejsce w którym macie większy potencjał (cała prosta kibiców do rozbujania i to dwu poziomowa prosta!), najbardziej reprezentatywne miejsce na stadionie - dla innych ze stadionu, a w szczególności dla ludzi oglądających mecz w TV. Wtedy to już kompletnie będziecie mieli wpływ co się dzieje na wieszaku. Dodatkowo Wasze okrzyki będą słyszalne i przez Falubazów (jak się dołączy wieszak, to nawet ich przekrzyczycie) i przez resztę kibiców, bo odległości są z pewnością mniejsza niż na wirażu.
Zdaję sobie sprawę, że takie coś można zrobić dopiero w nowym sezonie z racji wykupionych karnetów, ale moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.

Co do oprawy, to była faktycznie słabsza, ale jestem daleki od szydzenia. Bardziej jestem wdzięczny, że robicie jakiekolwiek widowisko. Niemniej może warto napisać list do Prezesa, aby w ważniejszych meczach Was wspierał finansowo? Przecież raz na derby czy raz na jakiś ważny mecz może wysupłać te 10 tys na efektowną oprawę. Nie jestem prezesem, ale gdybym miał finanse i zależałoby mi na reklamie żużla gorzowskiego, to zainwestowałbym właśnie w Was, bo pomysłów z pewnością macie wiele.
Przydałyby się Wam jakieś fajne flagi - coś w stylu Falubazowskich, które robią niesamowity efekt. Co do tych rac i innych rzeczy, to tutaj też już kwestia dogadania z zarządem. Może warto spróbować zainicjować spotkanie z naszym Prezesem lub choćby Rzecznikiem. Jeśli nie ma na to szans, to napiszcie list :) Zapytajcie się dlaczego kibice z ZG mogli wnieść takie i inne przedmioty, a Wy nie mogliście. I czy przypadkiem nie moglibyście. Wystarczy że pewna grupa ludzi będzie odpowiedzialna za wnoszenie oprawy. Przecież można to ustalić z KSSG żeby wpuszczali Was którymś tam wejściem. Próbujcie uderzać do klubu. Jeśli jeden list nie pomoże to wysyłajcie drugi, jeśli nie pomoże drugi wypuśćcie jakiś transparent na stadionie. Nie wiem dokładnie co możecie zrobić, ale próbujcie wszelkich możliwych sposobów. Jeśli będziecie pokazywać że jest jakiś problem, to z pewnością zostanie on w końcu zauważony.

Edit by Iman:
To odnosnie wnoszenia na stadion tyczylo sie druzyny gosci (porownanie co bylo w ZG a co jest w Gorzowie). Z wnoszeniem elemntow oprawy na Slaska gorzowianie nie maja problemu.
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-06-23, 11:48, w całości zmieniany 3 razy  

Flame84 

Wysłany: 2009-06-23, 11:42   

Iman może i masz racje, że cześc osób nie widziala co trzyma...tak czy siak..udało im sie.zrobic to co chcieli....mam nadziejeże bedzie rewanż..

safko

Wysłany: 2009-06-23, 11:52   

Dobrze, emocje troche opadają to trzeba się wypowiedzieć.

Na początku pragnę pogratulować Falubazowi akcji z sektorówką jednak obwinianie ultraski winą za to że na sektorze gdzie bilety kosztują 50zł jest zwyczajnym ignoranctwem. Nie obwiniam też ludzi którzy tam siedzieli, oni chcą dobrze i mają bardzo dobrą mentalność - po prostu nie przeszkadzają, a niektórzy nawet chcą pomóc. Podczas oprawy z "latami świetlnymi" sporo osób nam tam pomagało i chcę im za to podziękować. Gdzie szukać więc kozła ofiarnego? W polityce klubu. Falubazy wykorzystały tą sposobność że dostęp na górną trybunę jest ograniczony. Tak właśnie, ultraska ma tam możliwość wejścia jedynie na prezentacji w celu zaprezentowania oprawy. Dopóki ceny nie będą jednakowe na wieszak i na dolną (tak jak jest w Toruniu) i dopóki młyn będzie w najgorszym możliwym miejscu na stadionie, dopóty będziemy stali w miejscu. Przecież czy to derby czy mecz z jakimś pierdziszewem to liczebność młyna jest podobna i nie ma możliwości tam nawet żeby było nas więcej.

Mnie martwi co innego. Stoimy w miejscu, a nawet się cofamy jeśli idzie o doping.
Nie pomagają nam trębacze, nie pomaga nam gamoń puszczający muzykę, nie pomaga też jebn*** ochrona strasząca nas zakazami stadionowymi za wniesienie wody do picia podczas gdy inni bezkarnie rzucają sobie w naszego zawodnika czym popadnie, nie wspominając o innych chorych akcjach ochrony ale to nie temat na forum.

-precz z muzyką
-precz z trębaczami
-młyn na wysokiej na środku prostej

i możemy mówić o robieniu jakiś kroków w przód. Mecz z Falubazem to jakiś koszmar, wolałbym żeby było nie 12, a 7 tysięcy kibiców, ale żeby to byli prawdziwi kibice, a nie jednorazowcy i pijane klauny.

Jedyny plus (oprócz wyniku sportowego) to oprawa podczas prezentacji (jeżeli ktoś chce najpierw coś powiedzieć o kosztach to najpierw niech sobie policzy ile może to kosztować, płótno, farby itd).
Po 10 biegu oprawy nie było bo zwyczajnie nie było na nią środków, mecz z Toruniem się nie odbył przypominam i zbiórki na derby de facto nie było. Poza tym sezon jeszcze długi, czuje że będzie jeszcze okazja do wykazania się w derbach w tym sezonie.

Głowy do góry smyki, działamy konsekwentnie dalej i pamiętajcie: przyjdzie kryska na Matyska ;) Niósł wilk razy kilka, poniosą i wilka.

ogrzesz 

Wysłany: 2009-06-23, 13:15   

Generalnie nie piszę na nowym forum (na starym Olo), ale teraz muszę coś skrobnąć.
Safko! Twój post jakoś podniósł mnie na duchu. Od wczoraj, kiedy zobaczyłem, że toto szmacisko jednak zostało rowinięte (łudziłem się że zgarnięto je przed rozwinięciem) chodzę tak w...wiony, że nawet zwycięstwo w meczu mnie nie cieszy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Doping nam nie wyszedł bo na meczu było od kija i ciut "jednomeczowców", którzy patrzyli na nas jak na bande debili, gdy próbowalismy ruszyć z "naszym klubem stal..." razem z młynem...

Kolega Stalista napisał, że chęci były, nasz sektor dobrze się bawił (wyjscie z pierwszego łuku) uwierz mi, że połowa ludzi nawet nie raczyła podnieść szalika :oops:
Mamy tę przewagę nad innymi sektorami, że jeszcze jako tako słyszymy młyn, ale z reguły ktoś na sektorze krzyczy "druga srona odpowiada" za młynem, bo i tak kiepsko słychać.

Oprawa ciekawa i pomysłowa. Niestety tylko ona.

Głowa do góry! Przyjdzie czas na rewanż i bardzo na to liczę :mrgreen: Oby w jeszcze w tym sezonie...
Olo

A propos przysłów : Nosił koń po błoniach, poniosą i konia :lol:

Sitk0 

Wysłany: 2009-06-23, 13:37   

Lipa z tym mikrofonem ze bez papierka itp...
Z przenoszeniem mlyna tez bylbym ostrozny, ale tak jakby ten co rozkreca miał megafon :?: :?: :?:

ogrzesz 

Wysłany: 2009-06-23, 13:44   

przecież ma megafon! zresztą w Zielonej najlepeij było widać ile taki megafon jest wart (kompletnie nie słyszalny o góry) a przecież to mały sektor, co dopiero satdion!!!
Większośc ekip ma sprzęt nagłaśniający i rozkłada go według własnego mniemania, ale jego zasięg tez jest ograniczony i koszty spore...

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-06-23, 13:56   

Jak tu czytam posty niektorych, to az sie przykro robi.
Chlopaki z mlyna! Glowa do gory, nie przejmujcie sie tymi piknikami, co to tylko krytykowac potrafia, a sami nic nie robia!!! Odwalacie kawal dobrej roboty i chwala wam za to! Ja teraz tez jestem piknik, ale potrafie docenic to, co robicie lub probujecie robic. Inni na waszym miejscu moze by juz dawno dali sobie spokoj.

Oto kilka elementow rzutujacych na doping:

1. Usytuowanie Waszego sektora. Nie wiem, ktore miejsce byloby najlepsze (moze srodek luku?). Na pewno nie na zadnym wieszaku, kto zobaczy oprocz Vipow i piknikow, co sie tam na wieszaku dzieje? Ci z dolu? Nie. Ci z prostej? Tez nie.

2. Miejsce mogloby od biedy pozostac, ale za malo Was jest niestety. Jesli nie ma w klatce przynajmniej 500 gardel, to zero szans na jakikolwiek slyszalny doping. Az mi sie nie chce wierzyc, ze podczas meczu nie moznaby znalezc kilkuset kiboli, ktorzy chcieliby pokrzyczec. Moze polaczyc sily z ta aktywna grupa na poczatku pierwszej prostej? Jak zrobiliscie akcje "Jestesmy na prostej", to calkowicie zmienila sie audialna czesc widowiska.Czyli powiekszyc mlyn o jeden sektor!!! Tylko, czy uda sie go napelnic?

3. Muzyka i trabki zabijaja doping. Dopoki sobie z tym nie poradzicie, dopoki nie ustalicie z klubem, ze to niszczy widowisko, nie macie szans w starciu z glosnikami i tymi posranymi trebaczami. Zyly sobie wyprujecie, a i tak malo kto Was bedzie slyszal.

4. Brak finansow. Nie da rady tak pociagnac na dluzsza mete, ze bedziecie zebrac na oprawy. Jesli klub nie zrozumie, ze jestescie czescia widowiska i robicie dobra robote, i nie zostana ustalone jakies zasady pomocy finansowej, to cienko to widze. Ja tam zawwsze cos wrzucam do puszki, ale mam swiadomosc, ze to malutko. Gdyby klub oddal choc 50 gr z kazdego biletu, to byloby juz cos....

To sa czynniki niezalezne od Was. Oczywiscie, sa takie, ktore mozecie poprawic sami.

1. Jak najbardziej mozna wykorzystac juz uzyte akcesoria. Przeciez kazdy mecz, jest z innym przeciwnikiem. Flagi powinny byc zawsze, one nigdy sie nie "zuzyja" w sensie wizualnym. Elementy oprawy, to niekoniecznie jednorazowki. Jednorazowki warto przygotowywac na szczegolne okazje, typu Falubaz, ale w pozostalych meczach mozna bazowac rowniez na tym, co sie ma. Tylko czy to skladujecie gdzies z szacunkiem, czy tez trafia na wysypisko?

2. Trzeba popracowac nad przyspiewkami. Tak naprawde, to wychodzi nam (mam na mysli caly stadion) jako tako "szkocja" i "kto wygra mecz...." Czyli te na dwie strony. To robi efekt, jak cala trybuna ryknie Staaaaal!!!!!!!! Zolto- niebieskie tez jest na dwie strony, ale trudne wokalnie:) Trzeba sie wziac do myslenia...

3. Hymn. Te wszystkie dotychczasowe, to byla lipa. Taki hymn powinien miec taka melodie, zeby mogl zaspiewac caly stadion. A nie disco-polo "Stal, Stal, Stal, klub niepokonany....".
Niewypal. Ostatnio Polonia Bydgoszcz cos tam skomponowala. PORAZKA! Zanim cos sie oglosi hymnem, to musi to byc bomba, a nie opera lub disco-polo. Taki hymn zaspiewany w odpowiednim momencie, to tez ciary na plecach:) Jezdze na Herthe Berlin, to wiem:) A wystarczy posluchac hymnu Liverpoolu na przyklad.

I ostatnia sprawa, ta flaga Falubazu. Dostalismy nia wszyscy po gaciach. I tu nie ma sie co na nikogo zloscic. Ani na piknikow, ani na ultraske. To nie bylo do przewidzenia. Trzeba przyznac, ze Falubaz zablysnal i tyle. Ale palenie flagi, to byla niestety glupota. Az sie prosilo taka zdobycz wykorzystac. Moze nie od razu, moze na nastepnym meczu z Falubazem. Cos mozna bylo dodac, cos dorysowac. I teraz niezle trzeba sie nakombinowac, jakby sie Falubazowi inteligentnie odegrac....

Ale tak jak pisalem: GLOWA DO GORY!!!! Dumni po zwyciestwie, wierni po porazce. Nie tylko na torze, na trybunach tez.

I juz na koniec. Jesli gorzowianin zapodaje na youtube taki filmik, jak ta "Gorzowska Elita", to ja mu wspolczuje. Samemu osmieszac swoj klub? Porazka........ Haslo "Cala Polska z Was sie smieje" jeszcze dlugo bedzie nam w uszach brzmialo.....

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2009-06-23, 14:08   

Władek niewiele się pomylił

Gadał coś o meczu o życie. I takim ten mecz był. Wrocław ma już ni stąd ni zowąd 6 pkt, Gdańsk i Bydgoszcz ciułają oczka, toteż Stal z 6 pkt. byłaby gdzie? na ósmym miejscu.

Węszę tu układ mecz za mecz, tj. Stal w playoffach z 6 miejsca napotka Falubaz startujący z 3 miejsca, i będzie ... 41:49.

No bo patrząc Realnie:
z Częstochową 0 pkt.
z Wrocławiem 1 pkt.
z Toruniem 0 pkt.
z Lesznem 2? pkt.
w Bydgoszczy 1 pkt.

Coś czuję, że Lotos, Polonia, Wrocław zdobędą po 3-4 pkt. i będzie zawał u Władka :)

Poza tym parodią jedzie z tych transpaerntów lata świetlne za nami i 1969, 1977, 1983. Ludzie, właśnie te 26 lat to są lata świetlne. To tyle co rządy Gomułki, Gierka i stan wojenny razem wzięte. Poza ty, kto pamięta tytuł z 1983, jak wtedy się stało w kolejkach nie po bilet, ale po salceson, i nie 15 minut, ale 15 godzin :) :)

pi-o-trek
pi-o-trek

Wysłany: 2009-06-23, 14:12   

Cytat:
No bo patrząc Realnie:
z Częstochową 0 pkt.
z Wrocławiem 1 pkt.
z Toruniem 0 pkt.
z Lesznem 2? pkt.
w Bydgoszczy 1 pkt.

no i plus 3 z Gdańskiem, nie wiem czy celowo nie napisałeś czy zapomniałeś

Kukielka

Wysłany: 2009-06-23, 14:20   

Wszystko co tutaj piszecie jest racja, jezeli chodzi o trabki, muzyka i miejsce mlyna. Kazdy znas zdaje sobie sprawe z tego co jest zle, ale niestety nie mamy zbyt duzego wplywu na te czyniki. Podobał mi sie na maksa doping w lesznie , oprocz tam pobierznych czynikow, czemu takiego dopingu nie bylo z zielona gora?? czemu zabraklo konsekwencji w dopingowaniu. Zauwazylem jedna fajna sprawe. Mieliscie loti toki czy jak to sie tam pisze:P moze warto bylo podzielic mlyn, i sie komunikowac co bedziecie robic i rozkrecac to z ludzmi z porstej , ktorzy sa zawsze kolorowi i mocno wlaczaja sie w doping. Jak nie ma technicznej mozliwosci przeniesienia mlyna to moze ta forma komunikacji moze zaprocentowac. Przy nawolywaniu kibicow do dopingu tez nie mozna w kolko spiewac zolto - niebieskie i kto wygra mecz, do tego podczas tego meczu w kolko chcieliscie spiewac zdech pies falubaz, az do przesady. Czas na wprowadzenie jakies nowej przyspiewki na dwie strony. Jeszcze jedna rzecz mnie denerwowala , ze jak kibice falubazu zaczynali byc glosniejsi to nie potrafilismy im odpowiedziec zdrowum dopingiem tylko gwizdem i wyzwiskami. Na stadion gdzie doping prowadzony jest wzorowo tepi sie gwizdanie na przeciwnika kibicowskiego. Tak jak napisalem szybciej do tego meczu szlo wszystko super, oprawy doping, akcje z prosta, niestety podczas meczu z falubazem zrobilismy krok w tyl i z tego nalezy tylko wyciagnac wnioski i dalej probowac sie rozwijac!!

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-06-23, 14:20   

Cytat:
Węszę tu układ mecz za mecz, tj. Stal w playoffach z 6 miejsca napotka Falubaz startujący z 3 miejsca, i będzie ... 41:49.

O ile mnie pamiec nie myli.. to 3 druzyna po zasadniczej czesci jedzie z druzyna z 4 miejsca, wiec Twoja teoria cos chyba nie wypali.

1-6, 2-5, 3-4... 7-8.

Cytat:
No bo patrząc Realnie:
z Częstochową 0 pkt.
z Wrocławiem 1 pkt.
z Toruniem 0 pkt.
z Lesznem 2? pkt.
w Bydgoszczy 1 pkt.

To raczej pesymistyczna wersja - bo gorzej byc nie moze. Nie wspominajac, ze nie napisales meczu z Gdanskiem - czyt. 3 punktow.

ARMAGEDON

Wysłany: 2009-06-23, 15:09   

Chcialbym odpowiedziec tutaj koledze mc kssg:

Co do mojego dopingu, krzyczalem przez caly mecz wraz z liczna grupa znajomych, co oczywiscie nie podobalo sie niektorym kibicom, bo oczywiscie przyszli na "piknik", co wcale mnie nie dziwi bo zuzel takim sportem jest. No niestety nie ludzmy sie, nie wytworzyla i nie wytworzy sie kultura kibicowania, taka jak chociazby w Zielonej Gorze(choc do dopingu pilkarskiego jeszcze im daleko). Aha i dlaczego znowu obrazasz kibicow Stilonu, ze nie maja honoru, powtarzam nie ma co generalizowac. A jesli chodzi o oprawy, to nie wiem czy Stal w tym roku zaprezentowala cos fenomenalnego, ja przynajmniej nie zauwazylem. Po prostu bylo smutno, kiedy Falubaz bawil sie swietnie przez caly mecz(oprocz kilkunastu rzucajacyh burakow), a u nas na stadionie cisza, jak bysmy ten mecz przegrywali od poczatku do konca(no niestety taka prawda)

Thorgal 

Wysłany: 2009-06-24, 09:44   

Nie wiem co Wy macie do trąbek. Cała ta dyskusje przypomina mi akcję przeciwko jednorazowym reklamówkom w supermarketach. Ekoterroryści zaczęli w mediach walczyć o Mamę Naturę, to supermarkety to podchwyciły i w celach marketingowych (bynajmniej nie z miłości do Mamy Gleby) wycofały się z wygodnych dla klienta i funkcjonalnych reklamówek.

Jak to się ma do trąbek? Ano tak, że olejcie co na ten temat mówią w ZG czy w innej "opiniotwórczej" miejscowości. Nie poddawajcie się presji i miejcie swoje zdanie. Trąbki są fajne:
- podczas prezentacji
- po wygranym biegu (jedni krzyczą, inni skaczą, inni trąbią - jest hałas!!!)
Wielu kibiców woli trąbić niż krzyczeć (np. są nieśmiali :) Dlaczego im tego zabronić? I to jeszcze na stadionie! Trąci mi to jakimiś monopolistycznymi zapędami na doping. Wyluzujcie trochę.

Thorgal 

Wysłany: 2009-06-24, 09:49   

Jeszcze jedno co do meczu: Ja nie widzę żadnej zasługi ani powodu do pochwał dla Stana Chomskiego za to, że:
- w składzie mamy Ruuda a nie Okonia (bo dla każdego kto ma oczy oczywiste jest kto jest lepszy)
- w 14 biegu wystawił Ruuda, a nie Karlssona (dla każdego kto ma oczy oczywiste było kto w tym meczu po 4 startach sprawiał lepsze wrażenie)

Zasługi trenerowi należy przypisywać wtedy gdy zrobi coś czego nikt by się nie spodziewał (i to wypali) lub gdy skutecznie potrafi robić coś o czym my nie mamy pojęcia (np. przygotowywać tor pod własną drużynę).

michaelsg

Team: Stal G/ ManUTD
Wysłany: 2009-06-25, 09:51   

Co do Thorgala zgodzę się tylko w jednym- nie widzę zasług Chomskiego, gość spojrzał w prognozę pogody i mówi, będzie padać, robimy beton...chociaż jakby spadły wiadra wody tak jak w Poznaniu to byśmy nie pojechali,a ustawienie składu??10 punktów Holty raczej nie wyszło z tego, że on je wygrał, raczej to Falubaz je pogubił poprzez słabsze starty,do tego nie było dziur i dość równo dlatego Rysio nie pokazał nam swojego popisowego numeru z wywożeniem pod płot. Oczywiście cieszę się, że wygraliśmy ale jak to mówią,przynajmniej u mnie, "szału ni ma". Cieszy powrót do formy Golloba, z tym Zagarem to już sam nie wiem, no i THJ jakby jakiś taki bardziej spokojny i waleczny...Thorgal co mamy do trąbek...jak już kiedyś odwiedzisz stadion w Gorzowie, usiądź sobie na prostej albo na 1 łuku nawet to po 15 minutach będziesz chciał taką trąbkę wsadzić gościowi głęboko w ...., a jeszcze fajniej jest jak siedzi za tobą dzieciak i ryczy ci prosto w ucho, a jak chcą takimi rzeczami hałas robić to niech idą do lasu jelenie płoszyć...na temat dopingu się nie wypowiem bo nie mogłem być, ale same rozmiary płótna robiły wrażenie, do tego mi się zamarzyło jakbyśmy jechali mecz późnym wieczorem, rozwinąć to po 10 biegu a gwiazdki podświetlić piro, np stroboskopami...miodzio :mrgreen: Występ udany i trzeba czekać na następne mecze i łapać bonusy, b o o zwycięstwa we Wrocku, Bydzi czy Czewie będzie trudno. Pozdrawiam

Thorgal 

Wysłany: 2009-06-25, 11:37   

No nie z trąbkami trzeba walczyć, ale z niewłaściwym ich użyciem. Trzeba uczyć matołków by trąbili np. po wygranym biegu lub w czasie prezentacji. Wtedy ten hałas stanie się dla Ciebie rozkoszą, a nie udręką ;-)

Wczoraj widziałem mecz Hiszpania-USA i tam chyba cały czas trąbili bo w czasie meczu odnosiło się wrażenie jakby rój pszczół latał nad stadionem.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-06-25, 12:12   

Cytat:
Trzeba uczyć matołków by trąbili np. po wygranym biegu lub w czasie prezentacji

Chyba nie wierzysz w to co mówisz ;-) Już widzę ludzi, którzy po prezentacji grzecznie odkładają trąbkę... Niech sobie trąbią nawet i cały czas, ale niech tych przypadków będzie mniej, a nie tak, że z Falubazem podczas derbów nie słychać nic innego.

Dowiaduję się, że w motocyklach nowe tłumiki, aby zmniejszyć hałas, ponieważ przeszkadza..jeśli zestawić to z trąbkami, to: :lol:

Odpowiedz do tematu