Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów vs Falubaz Zielona Góra !!! (IX kolejka)
Autor Wiadomość
Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-06-15, 09:11   Stal Gorzów vs Falubaz Zielona Góra !!! (IX kolejka)

Juz za 6 dni przed nami mysle mecz sezonu na naszym torze . Walka o punkty o prestiż, ale przedewszystkim o HONOR !!! Niewyobrażam sobie porażki w tym meczu bo wtedy to już będzie totalna katastrofa. Wczorajszy mecz w Toruniu dał bym nadzieje ze nasi są wstanie wygrać. Jezeli wygramy nisko(czyli druzyna Falubaz wyjdzie z 40) to będę zadowolony, ale nie szczęsliwy. Szczesliwy będę jak zespół Faluazu dostanie tęgie lanie tak jak my w Zielonej chodz mysle, że na tą chwile niejest to możliwe.

Mecz powinien być bardzo wyrównany. Jeżeli chcemy wygrać ten mecz to musi być monolit !!! Holta z Gollobem muszą zrobić łącznie ze 25 punktów. Niema co ukrywać ze najbardziej liczymy na parę Karlsson - Zagar jeżeli oni niebędą wygrywać biegów to kto ? Mam nadzieje ze Jonasson niebędzię tłem jak rok temu a zdobędzię chociaż te 5 pkt tak jak wczoraj w Toruniu. Myśle, że Chomski powinein zebrać drużyne i zgadać się jaki chcą tor na mecz przyczepny,twardy itp. i trenować starty !. Niemoże być również tego co rok temu czyli że przegrywamy 13 z 15 startów w całym meczu to była katastrofa !

Zespół Falubazu ma lidera Protasiewicza ma również Walaska, ale ma przedewszystkim juniora, który w każdym meczu gwarantuje im dużą ilość punktów. Co najgorsze zaczeli jechac Lindgren i Iversen. Zdecydowaną zadyszke złapał Dobrucki, który widać, że ma problemy ze sprzętem, jednak on na naszym torze spisuje się bardzo dobrze i tym razem może byc podobnie.

Bardzo wierze w nasze zwycięstwo i typuję wynik 49:41 dla Staleczki !!

slavo 

Wysłany: 2009-06-15, 10:03   

niestety trzeba się liczyć z porażką i kolejnym wstydem, bo jak inaczej nazwać ewentualną porażkę z Falubazem u siebie?....nie wygląda to najlepiej na tą chwilę a wynik z Torunia niestety nie powinien mydlić nam oczu, bo trzeba pamiętać że to Toruń jechał osłabiony a nie my, więc...oby przebudzenie Tomka potrwało dłużej, druga linia pewnie pojedzie przyzwoicie, zresztą jak juniorka u siebie, ale as Super Rune musi coś ze sobą zrobić bo ten koleś zrobi sobie niedługo krzywdę sam jadąc na torze i nie daj Boże komuś innemu...ciekawe jestem ile za te swoje wyczyny bierze kasy...i jak ktoś wspomniał dobrze w wątku z toruniem czołówka już nam uciekła łącznie z tym, że Gdańsk nas wyprzedza...żenada...oby mecz z Falubazem był przełomem!

ps
jedynym pocieszeniem a ten mecz jest to, że na razie Falubaz regularnie przegrywa mecze na wyjeździe, i oby było tak dalej, choćby nawet jednym pkt:-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-06-15, 10:39   

Niestety trzeba się liczyć z porażką. Falubaz na tą chwilę, co pokazał nawet wczoraj jest piekielnie mocny. Wczoraj rozłożyli Atlas jadąc bez Zengoty. Obcokrajowcy zaczeli jechać, więc jak wróci Grzesiu to na pewno będzie to mega mocna ekipa.

Nasi? Jak pisałem wczoraj nie zachwycili w meczu z bardzo osłabionym Toruniem. Moim zdaniem, żeby wygrać z Falubazem trzeba by było, żeby Holta zrobił chociaż 10 pkt. i nie zawiódł Zagar.

Moim zdaniem dwu punktowe zwycięstwo to wszystko na co nas stać. Przypominam, że punktów potrzebujemy jak powietrza, bo porażka z Falubazem zepchnie nas w strefę spadkową :-D :-D :-D :-D :-D Nie ma to jak drużyna na medal ;)

Dielix

Wysłany: 2009-06-15, 10:47   

Mimo że to derby i odwieczny rywal, to niestety nie pójdę na ten mecz ze względu na cenę biletów. Dla mnie to jakiś nieporozumienie aby dawać taką cenę. Rozumiem jakby to były derby i walka o medale, ale przecież my walczymy o przetrwanie i to z zawodnikami, którzy nie dają z siebie wszystkiego.
Niemniej życzę naszej ekipie wszystkiego dobrego, bo to przecież STAL GORZÓW!

vendeta 

Wysłany: 2009-06-15, 11:33   

Hmmm ,smiech na sali :)

Czy ktos w zarzadzie zastanawial sie chwile nad tymi cenami?
Czy kleska w derbach i upokorzenie w Zg jakiego doznalismy byla tak dawno,ze ludzie juz mieliby o tym zapomniec?Jesli mozna w ogole zapomneic o tym co wydarzylo sie w Zielonej...
Czy ogolna postawa Stali w tym sezonie ,ktora jest ogolnie zenujaca daje podstawy to tych cen?

Oj mysle ze grubo sie pan Komarnicki "przejedzie".Jestem niemilosiernie wk*rwiony.Na ten mecz pojde,bo jak mozna odpuscic sobie derby?

Ale ku*wa jego mac na meczach z Lesznem i Gdanskiem po 2 osoby mniej.

CO do samego meczu ...

Bedzie bardzo ciezko wygrac,ale nie dopuszczam opcji kleski po raz drugi(porazki) na naszym torze.
Zreszta jesli przegramy to moze to byc pierwszy gwozdz do trumny... :roll: pt." Upadek Stali Gorzow"

Ps.

Niemoge uwierzyc ze takie ceny na derby...toz to skandal. :evil:

slavo 

Wysłany: 2009-06-15, 12:01   

no to się kibice Stali doczekali...nie dość że pseudozawodowcy dają du.y to do poziomu dostraja się zarząd windując ceny!
Władek z tego co mówiłeś to zarobki zawodowców uzależnione są od zdobyczy punktowej więc jak do tej pory zbyt wiele na nich nie wydałeś, więc skąd te ceny??!!czyżby poprzez poziom sportowy "zawodowców" sponsorzy się odwracali więc trzeba wycisnąć ile się da z kiboli??!!
wszystkim się w tym klubie we łbach poprzewracało....

kssg 

Wysłany: 2009-06-15, 12:24   

Ja rozumiem wasze narzekania na ceny biletów szczególnie patrząc na postawe naszych ,,zawodników,, ale w Zielonej były droższe bilety a ludzie poszli przepraszam idziecie dla zawodników czy dla STALi uzbierajcie kase i chodzcie nawet jeśli pózniej mielibyście nie chodzić W tym meczu oprócz zawodników to my kibice musimy wygrać bez kibiców sie tego nie da WSZYSCY NA STADION

TylkoFalubaz

Wysłany: 2009-06-15, 12:36   

Cytat:
Zdecydowaną zadyszke złapał Dobrucki, który widać, że ma problemy ze sprzętem, jednak on na naszym torze spisuje się bardzo dobrze i tym razem może byc podobnie.

9. Rafał Dobrucki (2*,2,3,2*,1*) 10+3

Zajebista zadyszka.Wg Twojego myślenia to każdy ma taką u was w drużynie oprócz Golloba.
Widzę, że takie same głupoty piszesz tutaj, jak i na forum sts'a.

a ja typuję 42-48.
pozdro internetowy huliganie : P

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-06-15, 12:43   

My na wyjeździe jeszcze nie wygraliśmy i to jest nasza bolączka.
Polonia czy Sparta są słabsze niż Stal , a i tam nie potrafilismy wygrać...
Cóż mecz meczowi nie równy i licze na 3 puknty z Gorzowa.
Ciekawy jestem postawy Zengoty , ponieważ ona może byc kluczowa dla rozwoju tego spotkania.
Na tą chwile stawiam 46:44 dla Stali , ale mocno wierze w Falubaz i mam ku temu podstawy , aby liczyć na 3 meczowe punkty z Gorzowa.

Pozdrawiam.

"Od skłonności do demokracji, z którą rodzi się każdy człowiek, wybawić go może jedynie chrzest inteligencji." - Nicolás Gómez Dávila

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-06-15, 13:13   

TylkoFalubaz napisał/a:
Cytat:
Zdecydowaną zadyszke złapał Dobrucki, który widać, że ma problemy ze sprzętem, jednak on na naszym torze spisuje się bardzo dobrze i tym razem może byc podobnie.

9. Rafał Dobrucki (2*,2,3,2*,1*) 10+3

Zajebista zadyszka.Wg Twojego myślenia to każdy ma taką u was w drużynie oprócz Golloba.
Widzę, że takie same głupoty piszesz tutaj, jak i na forum sts'a.

a ja typuję 42-48.
pozdro internetowy huliganie : P

Chodzi mi o mecz we Wroclawiu wczoraj zresztą tez niebył szybki bo oglądałem mecz ;p

P.S. Na forum STS to juz wogle sie nieudzielam ; p

Dielix

Wysłany: 2009-06-15, 13:50   

kssg napisał/a:
Ja rozumiem wasze narzekania na ceny biletów szczególnie patrząc na postawe naszych ,,zawodników,, ale w Zielonej były droższe bilety a ludzie poszli przepraszam idziecie dla zawodników czy dla STALi uzbierajcie kase i chodzcie nawet jeśli pózniej mielibyście nie chodzić W tym meczu oprócz zawodników to my kibice musimy wygrać bez kibiców sie tego nie da WSZYSCY NA STADION

Tylko, że Falubaz idzie dla swoich zawodników, a my dla najemników :P Prócz oglądania zawodów i przywiązania do Stali liczy się również przywiązanie do zawodników. Te ceny są takie, jakby nasza drużyna jechała o mistrza i w dodatku jechała prawie samymi wychowankami :P
Wygrzebać 40zł to jeszcze pół biedy, ale wygrzebać kasę dla swojej rodziny to już big problem! Zwłaszcza jak jedziemy taką drużyną jaką jedziemy.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-06-15, 13:59   

Nie wyobrażam sobie takiego ewentualnego (i możliwego) scenariusza, gdy kibice płacą po te 35-50 PLN za czwartą porażkę z rzędu, dlatego mam nadzieję, że klub wie co robi 8-) Może jest tak, że teraz trzeba odpokutować za Toruń (darmowe programy, 'promocja', koszty).

Przejdźmy jednak do meritum, w końcu to mecz najważniejszy. Po wczorajszej jeździe widać jakieś światełko w tunelu i może ujedziemy te upragnione 46 pkt. Wszyscy są w stanie solidnie zapunktować, poza Holtą oczywiście. Tak sobie wczoraj pomyślałem, że on z dychy wyszedł tylko w meczach z Bydgoszczą i Wrocławiem :-| Więcej pisać nie trzeba, spuśćmy kurtynę milczenia.

Co do składu, bez zmian personalnych bym to widział. Jedynie Holtę wykopsać pod inny nr, tak żeby nie utrudniał jazdy koledze z pary, jak to miało miejsce już z Zagarem u nas podczas meczu z Włókniarzem, czy wczoraj przy startach z Ruudem.

Tomek z Jonassonem to w moim odczuciu będzie nasze najsilniejsze działo w niedzielę, zaraz po nich Karlsson-Zagar. Teoretycznie. W końcu derby to derby, a rekord należy do Zengoty, pamiętajmy ;-)

Po Falubazie spodziewam się solidnego występu, zwłaszcza po trójce Walasek-Protasiewicz-Zengota. Dobrucki i reszta też oczywiście będą stanowili duże zagrożenie.

W zeszłym roku plecak zaczął się od mocnego 1:5 w biegu juniorskim i to był w sumie klucz do porażki, potem pojawił się stres, bo jak to przegrywać od 1. biegu, trzeba było gonić wynik etc.

Teraz Jonasson ze Zmarzlikiem na pewno wydają się mocniejsi, zobaczymy. Różnie może być i ciężko przewidywać wynik. Może być 55-35, 46-44, 45-45 a i 30:60, prawda ;-)

Jak dla mnie pewne jest póki co, że bonus jest już od miesiąca w Zielonej, a Holta zawali niestety kolejny mecz. Oby chociaż kolegom nie utrudniał walki, a będzie dobrze :roll:

kssg 

Wysłany: 2009-06-15, 13:59   

Derby są tylko raz w roku a póżniej trzeba znowu cały rok czekać i patrzeć w kalendarz kiedy z falubazem a gdy nadchodzi czas to są wysokie ceny biletów ale kto się takich cen nie spodziewał było wiadome że zarząd tak zrobi Powtórze Derby są raz w roku ale ci co nie pszli będą później żałować przez cały rok

stalowiec47 

Wysłany: 2009-06-15, 14:08   

To jest jakas zenada z tymi cenami. Przegrywamy 3 mecze z rzędu i mamy placic 50zl zeby ogladac prawdopodobnie kolejna porazke. SKANDAL. Skoro normalny kosztuje 40zl to ulgowy powinien 50% tanszy byc a nie 35zl!!!

MoherPower 
MP

Team: Falubaz
Wysłany: 2009-06-15, 14:26   

Bartek89 napisał/a:
Tomek z Jonassonem to w moim odczuciu będzie nasze najsilniejsze działo w niedzielę

Na czym opierasz swoją wiarę w Jonassona? Serio pytam, bo nie widziałem wczorajszego meczu Stali, a z rozpiski wynika, że pokonał tylko Celmera i rozbitego (fizycznie i psychicznie) Kościechę... Chodzi o to, że jego jazda była lepsza, niż wynik?

Bartek 

Wysłany: 2009-06-15, 14:32   

Cytat:
to ulgowy powinien 50%

To, że w MZK jest ulga 50% nie oznacza, że każdy praktykuje taką samą stawkę ;-)

Poza tym nie rozumiem takiego zamieszania apropo cen biletów. Rok temu był słabszy skład i jakoś biadolenia było mniej, a też jechaliśmy mizerię. Teraz wielkie halo? A jak była promocja na Toruń, to już nikt nie pamięta? Wiem, że to było efektem słabego wyniku w Zielonej, ale zawsze coś i też należy to docenić. Wtedy zaoszczędzoną dychę można dorzucić teraz i po krzyku. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób wybiera się na stadiony z rodzinami i ich jest mi najbardziej szkoda. Klub powinien pomyśleć o biletach rodzinnych, ale to zupełnie inny temat. Sztywny podział na ulgowe/normalne, w dodatku przy takich stawkach, zabija rodzinny wypad na mecz, niestety.

A czy dla pojedynczej osoby jest to duży problem? W tym miesiącu to jedyny mecz. Apator był w maju. Zresztą każdy ma wybór, pójść na mecz, czy zostać w domu. Klub nikogo nie zmusza do przyjścia na stadion.

A już zupełnie nie komentuję argumentów przemawiających za tym, że powinni wpuszczać tanio tylko dlatego, że drużyna nie jedzie. Prawdziwi kibice są z klubem zawsze i nie kierują się tylko i wyłącznie wynikiem. Chorągiewek nie potrzeba. Owszem, sam twierdzę, że podniesienie cen nie jest do końca dobre, ale trudno, taka jest rzeczywistość, w klubie wiedzą doskonale, że kibic przyjdzie na 'świętą wojnę' z Falubazem.

PS. Proszę nie kierować się moim wiekiem, uprzedzam w tym momencie wszelkie kontrargumenty w stylu 'rodzice dają Ci na bilet' ;-) Akurat tak się składa, że na karnet zarobiłem sam.

EDIT:

MoherPower--> W mojej ocenie, Jonasson przy Tomku jedzie dużo lepiej, widać to po wczorajszym występie. Z Holtą to wiesz..Rune do przodu i tyle go junior interesował 8-) Pomijam już to, że nasz as po prostu utrudnia jazdę innym.

MoherPower 
MP

Team: Falubaz
Wysłany: 2009-06-15, 14:54   

Bartek89 napisał/a:
MoherPower--> W mojej ocenie, Jonasson przy Tomku jedzie dużo lepiej, widać to po wczorajszym występie. Z Holtą to wiesz..Rune do przodu i tyle go junior interesował 8-) Pomijam już to, że nasz as po prostu utrudnia jazdę innym.

Ok, rozumiem. Ale żeby zaraz Jonasson miał być "częścią działa"... :-D

kris_77 

Wysłany: 2009-06-15, 15:00   

Jestem szczesliwym posiadaczem biletu (kolega mi dzis kupił w askanie, bo ja jestem w drodze do Gdańska i wracam w piątek). Ceny są normalne, nie ma przegięcia. 4 dychy na derby wyda każdy kto chce ten mecz zobaczyć (choć tv daje relacje live). W Zielonej były droższe a i tak był full.

Co do meczu to marzy mi sie żeby Chomski pierwszy raz w sezonie je....ł pięścia w stol i nakazał porządny trening (piatek, sobota, niedziela rano) wszystkim zawodnikom. Starty, starty i jeszcze raz starty, i żeby sie w końcu dogadał z Jarkiem Gałą jaki ma zrobić tor.

Bo Ci najemnincy nie wiedza, że dla wiernych kibiców DERBY są najwazniejszym meczem w sezonie. Jakie derby ma na co dzień Holta, Ruud, Zagar czy Jonasson? Nawet Gollob nie za bardzo rozumie temat (jego skandaliczne wypowiedzi dla TVP Sport po porażce w zeszłym sezonie)

Jako wieczny optymista stawiam na dobre 50:40 dla naszych.
Pozdrawiam

vendeta 

Wysłany: 2009-06-15, 15:00   

Docenic?Prosze Cie.Gdyby nie dali obnizki na meczu z Apatorem niebylo 3 tysiecy,ot co.

Zreszta to ze dali obnizke to zadna lacha :evil:

TOMEK

Wysłany: 2009-06-15, 15:05   

Moim zdaniem jest jeden niezbędny warunek wygrania tego meczu - odsunięcie Chomskiego od drużyny. Poza tym moja propozycja składu:

9. Karlsson
10. Zagar
11. Holta
12. Ruud
13. Gollob
14. Szewczykowski/Cyran (jako As z rękawa? ;-) )
15. Jonason

Dopóki w Stali będzie Chomski, dopóty nie będzie tu żużla na wysokim poziomie!
Co niestety od początku sezonu widać, słychać i czuć...

kssg 

Wysłany: 2009-06-15, 15:10   

Mnie denerwuje że co niektórzy to do narzekania pierwsi ale jakby mieli dać coś od siebie[ wsparcie] to odwracają kota ogonem ah ci ,,kibice''

diego'K 

Wysłany: 2009-06-15, 15:10   

Ceny jak przystalo na DERBY normalne , żadnej niespodzianki nie ma.
Cały rok się czeka na ten dzień !

TOMEK napisał/a:

14. Szewczykowski/Cyran (jako As z rękawa? ;-) )

Jak najbardziej jestem ZA opcją z Cyranem .

Nic nie stracimy , a możemy DUŻO zyskać tym bardziej w derbach !!!

Bartek 

Wysłany: 2009-06-15, 15:25   

MoherPower, spokojnie, nie mam na myśli tego, że w każdym biegu będą tłukli po 5:1 :-D Chodzi mi o to, że będę bardzo zadowolony, jeśli Tomek będzie wygrywał z liderami Falubazu, a od Jonassona możemy wymagać tego, żeby dowoził po 1 pkt, co razem daje 4:2. Jeśli uda się w dwóch-trzech biegach, wtedy może to mieć duży wpływ na rezultat. Do tej pory Holta jadący z juniorem bardziej przyczyniali się do tego, iż traciliśmy dystans do rywala. Czas na zmiany :-D

Bolączką może być to, że po juniorskim biegu, do walki jedzie para Holta-Ruud (prawdopodobnie), co (odpukać) po nieudanym 1. biegu może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Dlatego przychylałbym się do propozycji TOMKA, który pod pierwszymi numerami umieścił parę Karlsson-Zagar.

Wojtek 

Wysłany: 2009-06-15, 15:30   

Niestety szykuje się nam powtórka z zeszłego sezonu. Holta złapał syndrom Roberta Flisa, od początku sezonu jeździ tak jakby polował na swojego partnera z pary, nieważne kim by on nie był. Gollob meczu z Torunia nie powtórzy. Jedynie mam nadzieję, że para Karlsson-Zagar będzie trzaskać naszych 'przyjaciół'. Jonasson jak co roku spali się psychicznie.

U nich natomiast wygląda to znacznie lepiej, krajowi liderzy jadą swoje. W dołku jakby znajduje się Dobrucki, ale na derby to on już na pewno się zmobilizuje. Protasiewicz+ Walasek odjadą swoje, jak na złość ostatnio obcokrajowcy Falubazu coś jadą, a i dochodzi juniorka, która bije naszą łeb na szyję :]

OBOWIĄZKOWO TRENINGI przed meczem, bez nich jesteśmy w dupie i niech menadżejro nie robi toru, że tylko starty decydują...

Skład: 9. Karlsson 10. Zagar 11. Ruud 12. Holta 13: Gollob 14. Cyran 15. Jonasson

I na koniec pozostawiam sobie sprawę drugiego juniora. Adik stracił swoje szanse już dawno, Zmarzlik niczego ciekawego nie pokazuje, czas na najmłodszego z nich Cyrana!

Cyran do składu!

Naucz się grać w pokera dzięki strategiom zawartym w artykułach i zgarnij 50$ bonusu od PokerStrategy bez wpłacania nawet złotówki!
Pytania? Pisz na GaduGadu:7513595

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-06-15, 15:31   

diego'K napisał/a:
TOMEK napisał/a:

14. Szewczykowski/Cyran (jako As z rękawa? )

Jak najbardziej jestem ZA opcją z Cyranem .

Do niedawna naszym zbawieniem miał być Zmarzlik, teraz wszyscy uwierzyli, że z Cyrana jest przyczajony tygrys ukryty smok... W derbach powinni pojechać juniorzy z doświadczeniem, żeby się nie spalili już w nocy przed meczem z emocji. Cyran to fajny gość, widziałem go kilka razy na zawodach młodzieżowych i trochę mnie przerażał swoją niekontrolowaną jazdą. Może i jest z niego materiał na zawodnika, ale debiut w derbach to by była duża nieodpowiedzialność ze strony trenera.
Co do samego meczu, to obiektywnie patrząc będzie plecak, bo nadal nie mamy drużyny. Zaczynamy się cieszyć z tego, że nie przegraliśmy na wyjeździe do 30. Nie liczę na żadną sportową złość, dogadywanie z motocyklami itd. Wygląda na to, że czekają nas ciężkie boje o wejście do szóstki, bo póki co Wrocłąw, Gdańsk i Bydgoszcz mają większe jaja, niż nasz zlepek.
A ceny biletów - bez komentarza. Trybuny na ostatnią próbę meczu z Toruniem, nawet pomimo fatalnej pogody, pokazały na co można liczyć. Na derby się pewnie zapełnią, bo ZG zrobi frekwencję.
Chciałbym, żeby nastąpiło jakieś cudowne przełamanie, ale jakoś nie widzę nic, co by wskazywało na wzrost formy i chęci.

Odpowiedz do tematu