Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII runda DMP Unibax Toruń-Caelum Stal Gorzów
Autor Wiadomość
moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-06-11, 21:23   VIII runda DMP Unibax Toruń-Caelum Stal Gorzów

Nudzi mnie ten w kółko przekładany mecz w Gorzowie, więc zakładam nowy temat: spotkanie wyjazdowe, historyczne bo pierwszy występ Stali na nowym obiekcie w Toruniu.

Typuję 55-35 bez Holdera i z Kościechą. A WY?

Dodam jeszcze, że miło by było, gdyby np. Pan Komarnicki zapewnił gorzowskich kibiców, że bez względu na wynik tego meczu zawodnicy jak jeden mąż wyjdą po zawodach podziękować za mam nadzieję wzorowy doping. Wtedy nasza (kibiców) siła w Toruniu na pewno by wzrosła a i relacje na linii kibice-"drużyna" mogłyby się ocieplić.

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-06-11, 21:39   

Fakt, nasz pierwszy, historyczny mecz na MotoArenie. Wynik z pewnością również przejdzie do historii, gładko 60:30. Nie mamy absolutnie żadnych szans, zdrowo oceniając sytuację. Cuda się zdarzają, ale nie liczyłbym na to. Nasza drużyna nie jest prawdziwą drużyną, więc wielka, wspólna mobilizacja nie wchodzi w grę, po prostu. Do tego dochodzi fakt, iż spotkanie rozgrywane będzie na zupełnie nowym obiekcie i łatwo można się domyślić jak będą wyglądały tłumaczenia po meczu 8-) "Walczyliśmy z nawierzchnią, rywale odskoczyli" itd, etc.

Wraca Kościecha i Holder, tak więc lanie niemiłosierne się szykuje. U nas może ktoś powalczy (Zagar?), ale generalnie nie ma nawet gdzie szukać optymizmu przed tym spotkaniem. Pozostaje tylko liczyć, że wyjdziemy z twarzą i nie pobijemy kolejnego rekordu tego sezonu pt. 'największa porażka'.

Sercem oczywiście jestem za Stalą, jednak rzeczywistość jest brutalna i trzeba realnie ocenić sytuację.

lukasztom1 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-06-11, 23:36   

Z tego co ja sie orientuje to Holder dalej nie bedzie jezdzil, licze na to ze kosciecha po tym urazie bedzie miual problemy z utrzymaniem motoru i dla unibaxu nie bedzie wcale tak kolorowo. A noz moze teraz wszystko sie odwroci bo Gollob tlumaczy sie tym ze mimo jezdzenia XX lat na polskich stadionach nie potrafi sie dostosowac do toru wiec, nowa nawierzchnia itd. wiec sytuacja moze sie odwrocic ^^

Nie licz na zwycięstwo, ale ustrzegnij sie przed upokorzeniem...

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-06-12, 10:33   

Bartek89 napisał/a:
generalnie nie ma nawet gdzie szukać optymizmu przed tym spotkaniem

Dokładnie. Niby Holta jakieś punkty w Szwecji jedzie, ale gdzie mu tam do najlepszych czasów... Gollob - tragedia! Przy okazji pytanie - kto mu robi sprzęt??? Reszta też nic wielkiego nie pokazuje...
lukasztom1 napisał/a:
Gollob tlumaczy sie tym ze mimo jezdzenia XX lat na polskich stadionach nie potrafi sie dostosowac do toru wiec, nowa nawierzchnia itd. wiec sytuacja moze sie odwrocic

Może faktycznie nieznajomość motoareny będzie dla nas plusem? Może tak się ustawią, że się w końcu wstrzelą :-P Generalnie szykuje się niezły plecak. Dla mnie mogą przegrać, ale (tu się powtórzę, bo to samo pisałem przed derbami) niech do diabła nie przejdą znów obok meczu!!! :evil:

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-06-12, 13:24   

Wydaje mi sie ze powalczymy mam taką nadzieje ze wyjdzemy z 35 i damy rade ! Mam nadzieje ze wreszcie szanse dostanie Cyran i w biegu juniorskim powalczy . Jestem pełen obaw formy Pikeja ktory niepojechal nawet we wtorkowym meczu Elitserien , jednak mam nadzieje ze nie bedzie takiej kompromitacji jak w Lesznie i ZG .

Pozdro !

Semen

Wysłany: 2009-06-12, 15:16   

Więcej wiary w swoją drużynę gorzowianie. Z tego co się u nas słyszy w meczu nie będzie startował ani Holder ani Ward. Kościecha po przykrej kontuzji nadgarstka oraz tragedii rodzinnej też nie wiadomo jak i czy w ogóle zapunktuje.

Mamy w zasadzie trzech pewniaków: Sully'ego, Miedziaka i Jagusia pozostali są wielką niewiadomą. Ciężko powiedzieć co na torze zwojują juniorzy i wspomniany Kostek. Dla torunian to może być też (tak jak wcześniejsze ) bardzo ciężki mecz. Stal wcale nie stoi na straconej pozycji i może powalczyć o nawet o zwycięstwo. Myślę, że wysokiego zwycięstwa żadna z drużyn nie odniesie.

Zastanawiam się kiedy moi "nieżuzlowi" znajomi zaczną mnie pytać czy w Gorzowie jest jakieś sanktuarium czy inny ośrodek kultu, że jeżdżę do Was tak często. :-)

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-06-12, 16:18   

Z tego co sie dowiedzialem to Kosciecha juz najprawdopodobniej wróci już na tor na mecz z nami. Natomiast raczej w niedziele nieujrzymy dwóch australijczyków a mianowicie Holder i Warda który ma mecz w lidze angielskiej i wątpliwe, aby ryzykował kare pieniężną, a za Holdera bedzie stosowane Z/Z zapewne pod 15 zobaczymy Kusa ! Nic, trzeba walczyć i nieodpuszczać do siebie myśli ze możemy znów zostac skarcenii ...

Awizowane składy:

Caelum Stal Gorzów:
1. Rune Holta
2. David Ruud
3. Peter Karlsson
4. Matej Zagar
5. Tomasz Gollob
6. Paweł Zmarzlik

Unibax Toruń:
9. Ryan Sullivan
10. Robert Kościecha
11. Adrian Miedziński
12. Chris Holder
13. Wiesław Jaguś
14. Damian Celmer

skaut20 

Wysłany: 2009-06-12, 17:10   

witam i przepraszam od razu że ten post będzie krótki ale chciałem tylko powiedzieć że jadę na ten mecz - będę na moto arenie a od około 8 lat kiedy jadę na mecz STALECZKA zawsze wygrywa i mam nadzieje że tym razem ta pasja nadal będzie trwać.
Pozdrawiam zawsze wierny kibic STALI.

StalGFan 

Wysłany: 2009-06-13, 09:45   .

....
Ostatnio zmieniony przez StalGFan 2009-06-13, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-06-13, 13:17   

Ciezko cos wrozyc . Naprawde nie mam pojecia jak ten zlepek najemnikow zaprezentuje sie na Motoarenie. Rok temu tez jechalismy do mistrza polski po baty a wynik 45:45 . teraz tez jedziemy do mistrza moze historia sie powtorzy. Jak bedzie blamaz to poleca głowki !! Jakos nie ma emocji zwiazanych z tym meczem od kazdy jakos bardzo obojetnie podchodzi do tych meczy zuzlowych. Czy wygraja czy przegraja od olewka . Nie ma sie co dziwiwic jak nasi najemnicy nas kibicow tez olewaja

JestemHardcorem 

Wysłany: 2009-06-13, 13:45   

A ja wierze w naszych! Może pokaża coś fajnego i obstawiam remisa ; p

_________
Don Lucas: Kolejny Twój jednolinijkowy post na tym forum już Ci nie ujdzie na sucho!! Ostrzegałem Cię! Albo piszesz coś sensownego z argumentami, albo wcale. Może to Cię otrzeźwi, choć obstawiam, że nie. Ostrzeżenie nr 1

rozumiem 1linijkowy post = ostrzezenie, ale po ch*** na mnie najezdzasz? ; >pzdr.
Ostatnio zmieniony przez Don Lucas 2009-06-13, 19:22, w całości zmieniany 2 razy  

Jerry 

Wysłany: 2009-06-13, 14:36   

kibicgorzowski napisał/a:
Naprawde nie mam pojecia jak ten zlepek najemnikow zaprezentuje sie na Motoarenie.

Wolny rynek pracy sprawia, że dzisiejszy żużel oparty jest na „najemnikach”. A jeśli określenie „zlepek najemników” ma sugerować, że zawodnicy Stali nie tworzą drużyny, to są różne opinie na ten temat. Na przykład Matej Zagar powiedział:

Ogromnie ważne jest to, że pomiędzy nami wszystkimi jest porozumienie. Nie jesteśmy tylko drużyną, jesteśmy rodziną. Silną i świeżą.

Więcej na temat problemu „wychowankowie a najemnicy” pisałem tutaj, zapraszam do dyskusji.

Jakos nie ma emocji zwiazanych z tym meczem od kazdy jakos bardzo obojetnie podchodzi do tych meczy zuzlowych.

Nie wiem, dlaczego tak sądzisz. Nie każdy kibic, który przeżywa emocje ma czas i ochotę pisać o tym na forum. Ale skoro wywołałeś ten temat, to mogę zapewnić, że bardzo emocjonuję się jutrzejszym meczem w Toruniu.

Wbrew temu, co piszą niektórzy forumowicze, nie uważam, że Stal jedzie do Torunia na egzekucję. Dobrze o tym napisał parę postów wyżej kolega Semen z Torunia, który o dziwo bardziej wierzy w Stal niż niektórzy gorzowscy kibice.

Nie ma sie co dziwiwic jak nasi najemnicy nas kibicow tez olewaja

Doprawdy? A jaka drużyna w czwartek, mimo trudnych warunków ubrała się w kevlary i wręcz rwała się do jazdy?

prz3mo 

Wysłany: 2009-06-13, 15:43   

Tak samo jak typowałem baty w ZG (i niestety się sprawdziło), tak samo typuję wysoką przegraną w Toruniu (do 30-tu). Obym tym razem się mylił...

JestemHardcorem 

Wysłany: 2009-06-13, 19:21   

A takie pytanie Holder i Kościecha bedą już jeździć?
Bo bez nich obstawiałbym ten remis lub minimalna wygrana xD.
A z nimi to becki ;p.
55:35 lub wyzej . :cry:

Jaroan 
JaRoAn

Team: Stal G.
Wysłany: 2009-06-13, 20:37   

Jako wierny kibic Stali oczywiście życzę naszym zwycięstwa ale....
pamiętacie wypowiedź Tomka po meczu z Falubazem? Tłumaczenia typu "trzeba dopasować moc silnika do nawierzchni toru" - my to wiemy, że trzeba dopasować nie tylko moc silnika ale także przełożenie, ciśnienie w oponach itd. Takie tłumaczenie zawodowców jest po prostu śmieszne. Obawiam się nieco, że skoro niedopasowali się w Zielonej Górze (a tor przecież znają) to co będzie na Motoarenie? Nie chcę słyszeć tej samej gatki co po Zielonej G. Jeśli przegrają 4, 6, 8... no 10 pkt to znaczyło będzie, że wlaczyli. Walczyli ale ulegli lepszym - po prostu sport. Natomiast przegrana różnicą 30 pkt to oczywista klęska.
Mimo mych obaw trzymam kciuki za Stal i życzę im udanego występu. [/i]

STALone_ZG 

Wysłany: 2009-06-13, 21:01   

JestemHardcorem napisał/a:

Kościecha - tak, Holder - nie.

Bonsai 

Wysłany: 2009-06-13, 21:04   

JestemHardcorem napisał/a:
Bo bez nich obstawiałbym ten remis lub minimalna wygrana xD.
A z nimi to becki ;p.
55:35 lub wyzej . :cry:

Słuchaj, Częstochowa poradziła sobie bez Nickiego to dlaczego Toruń ma sobie nie poradzić? Nie ma zawodników niezastąpialnych.
Na początku zapewne nasi będą sie gubić, ale myśle, że po pierwszych biegach dojdą do wniosku z czym sie ten tor je, ustawią parametry motocykla i będzie dobrze. Nie licze na wygraną, chociaż ktoś już w końcu mógłby Torunianom przełamć ten atut toru ;) Najważniejsze jest to, żeby nasi żużlowcy pokazali choć odrobinę walki.

Jerry 

Wysłany: 2009-06-13, 21:19   

Jaroan napisał/a:
Obawiam się nieco, że skoro niedopasowali się w Zielonej Górze (a tor przecież znają) to co będzie na Motoarenie?

Jaroan, nie martw się. Tor w Tor-uniu będzie dla zawodników Stali całkowitą niewiadomą, bo pojadą tam pierwszy raz w życiu. A w związku z tym ustawienia motocykli będą trochę losowe. Może będą zupełnie nietrafione, ale może się zdarzyć, że będą idealne. Może tak się przypadkowo zdarzyć, że przynajmniej niektórym gorzowianom ten tor będzie świetnie pasował. Nie można tego z całą pewnością wykluczyć. A więc nie ma sensu martwić się na zapas. Poczekajmy do jutra.

Pan Stanisław Chomski również dostrzega szanse Stali na Motoarenie:
Nowy toruński tor ma bardzo specyficzną geometrię, z wysoko podniesionymi zewnętrznymi na wirażach. Można powiedzieć, że został wybudowany w typowo angielskim stylu. To jest okoliczność, która powinna sprzyjać świetnie spisującym się na Wyspach Peterowi Karlssonowi i Matejowi Zagarowi. A jeśli swoje przebogate doświadczenie będą umieli wykorzystać także Tomek Gollob oraz Rune Holta, to możemy powalczyć z gospodarzami jak równy z równym. [źródło]

(A podium Tomasza Golloba w Kopenhadze to też powód do lekkiego choćby optymizmu przed jutrzejszym meczem).

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-06-14, 10:40   

Cytat:
Nie wiem, dlaczego tak sądzisz. Nie każdy kibic, który przeżywa emocje ma czas i ochotę pisać o tym na forum. Ale skoro wywołałeś ten temat, to mogę zapewnić, że bardzo emocjonuję się jutrzejszym meczem w Toruniu.

Moze Ty . Zobaczysz ile wpisow bedzie w temacie debowym . Wtedy jakos kazdy znajdzie odziwo czas zeby cos tam naskrobac. Co do dzisiejszego meczu chce naocznie zobaczyc dobry speedway . Dobry tzz mecz na styku z emocjami tego jakos nie moglem dostrzec w Lesznie i w zielonej gorze). Chodz podchodze na bardzo duzym luzie do meczyku wole byc milo zaskoczony niz niemilo rozczarowany. Piszesz ze w czwartek az rwali sie do jazdy .Cala Stal łacznie z wielkim menago . Wygrac z mistrzem polski mozna odkupic poniekad winy za te blamaze. A tak trzeba walczyc na Motoarenie . Jakos nie pzryjmuje do wiadomosci zeby byl wynik 60:30 . Wiadomo jakim skaldem jedzie Torun i kazdy znajacy sie kibic speedwaya moze ocenic jakie sa szanse na zwyciestwo . Wg mnie dosc wysokie

SkywalkerGW 
Anty-Barcelona

Team: Real Madrid
Wysłany: 2009-06-14, 10:51   

kibicugorzowski ja Ci tylko powiem że po blamażu w zielonej górze przestałem odwiedzać sportsboard bo jest mi po prostu wstyd.Po co ludzie mają się "spuszczać" wylewając z siebie potok słów skoro i tak czeka nas kolejna żałosna porażka.

Będę zadowolony porażką do 10 pkt. przynajmniej cała żużlowa polska nie będzie się wtedy z nas śmiała.

Jerry 

Wysłany: 2009-06-14, 11:26   

SkywalkerGW napisał/a:
Będę zadowolony porażką do 10 pkt. przynajmniej cała żużlowa polska nie będzie się wtedy z nas śmiała.

Nie śmieje się „cała żużlowa Polska”, tylko konkretne osoby, które piszą na forach. A jeśli ktoś się śmieje ze słabszych, z tych, którzy przegrywają, którym nie idzie, którzy są w kryzysie – to sam sobie wystawia fatalne świadectwo. Takimi osobami naprawdę nie warto się przejmować.

Według chłodnych ocen szans i statystycznych wyliczeń, Toruń jest dziś faworytem. Ale gdybyśmy się mieli opierać tylko na wyliczeniach i ocenach, to rozgrywanie meczów byłoby niepotrzebne – można by z góry poprzydzielać punkty tym, którzy są teoretycznie silniejsi.

Na pewno nie da się wygrać bez wiary w zwycięstwo i mam nadzieję, że żużlowcy Stali tę wiarę mają. Mam też nadzieję, że nie zaglądają na to forum (zresztą większość nie zna naszego języka), bo mogliby zarazić się pesymizmem, zwątpieniem i rezygnacją.

Stal Gorzów nie jest słabą drużyną – jest drużyną, która przeżywa kryzys, która jeździ poniżej swoich możliwości. Ale każdy kryzys kiedyś się kończy. Oby skończył się już dzisiaj.

as35 

Wysłany: 2009-06-14, 19:00   

I znów w plecy. Dramat - Holta dno - następny mecz powinien oglądać z trybun. Ruud podobnie- ale tu raczej nie ma co zmieniać Okoniewski to większe dno. Czy naszym zawodnikom ktoś nie może pokazać po meczu zapisu wideo?? Ile można słuchać - błąd na wirażu za szeroko, wywieziony!!!!!! Fizyka - się kurde kłania - siłą odśrodkowa!!!!
10 punktów w plecy- do odrobienia. Może dobrze, ze mecz w Gorzowie się nie odbył.
Menago? Nadaje się głównie do tego co robił ostatnio na torze w Gorzowie- miotła i wodę zbierać. Na pewno jutro będzie się tłumaczył, że zawodnicy go prosili aby nie robił zmiany.
Ostatnio zmieniony przez as35 2009-06-14, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-06-14, 19:03   

I znowu popisal sie nasz menago / trenejro..... Kto mi wytlumaczy, dlaczego w 14 wyscigu nie pojechal z taktycznej P. Karlsson?!?! Przepis zabrania? Gdyby nastepny mecz nie byl z Falubazem, to jak dla mnie Holta na lawe!!!!!! A tak a propos, to nie powinnismy tego meczu przegrac! Z 3 zawodnikami???

Steel 

Wysłany: 2009-06-14, 19:13   

Nie jest tragicznie. Spodziewałem się zdecydowanie większego plecaka. Jak na pierwsze spotkanie Stali na MotoArenie to wyszliśmy z twarzą. Przynajmniej dociągneliśmy do magicznej 40 :-) za co chwała ostatniej parze Gollob-Karlsson.

Kilka wniosków.

Gollob - znów jeździ jak na lidera i kapitana przystało. Porządny wynik. Jednak widać, że to wiek i brak motywacji u niego, ta jazda w kratkę. Raz tragedia, raz super. Niestety to oznacza, że im dalej (czym starszy) tym zdecydowanie gorzej. Boje się, że trzeba będzie szukać nowego kapitana i lidera na kolejny sezon...

Holta - brak słów. Szkoda na niego strzępić klawiaturę i nerwy. Po sezonie dziękujemy mu. Są zdecydowanie lepsze sposoby tracenia gotówki niż "Norweg z polskim paszportem" 0, 1, 2, 1, 1...

Zagar - aua, to bolało. Trzy punkty? Dorobek prawie na poziomie Monberga czy Okonia. Mam nadzieję, że to chwilowy spadek formy i chłopak się odbuduje na kolejny mecz. Niestety ewidentnie się dziś pogubił, tracąc pozycje po dobrym starcie.

Ruud - ech. W innym temacie pisałem już, że tęskię za Matejem Ferjanem. Jak widzę takie wyniki naszych "lepszych o 30% drugolinowców" to żal po pozbyciu się naszego pierwszego Mateja jest tylko większy.

Zmarzlik - bez zaskoczenia, ale i bez rozczarowania. Jeden bieg na całkowicie obcym obiekcie.

THJ - tragedia to to nie jest, ale ten zawodnik na tym etapie kariery powinien już punktować znacznie wyżej jeżeli mamy mieć z niego jakikolwiek pożytek.

Chomski - jestem umiarkowanym krytykiem naszego menago-instruktora (znaczy nie obwiniam go za całe zło jak niektórzy tu), niemniej dziś jego decyzje - a raczej ich brak - są szczególnie zaskakujące. Wzdech. Chętnie bym go chyba jednak pożegnał po sezonie. Tylko na kogo niby można go wymienić?

---

W sumie widać, że brak Holdera nie jest dla Krzyżaków żadnym minusem przy zz. Sully, rewelacyjny Miedziak i Jaguś to monolit. Coś czuję, że znów nikt Toruniowi nie przeszkodzi poważnie w tym sezonie.
Ostatnio zmieniony przez Steel 2009-06-14, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  

ARMAGEDON

Wysłany: 2009-06-14, 19:14   

Az noz sie otwiera w reku na te dwa wyrazy RUNE HOLTA!!! Mozemy sobie pluc jedynie w brode, bo taka szansa sie nie powtorzy. Im nie wychodzily zmiany za Holdera(ogolem 5 pkt), a nasz "as atutowy" wygrywa z Celmerem i Kusem, fenomenalne osiagniecie. Niestety, na mecz z nami wroci juz Holder, gdzie przywiezie na pewno wiecej niz 5 pkt, wiec mecz bedzie jeszcze ciezszy niz na wyjezdzie. Powtarzam gdyby nie Holta, STAL wygralaby ten mecz!

Odpowiedz do tematu