Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ci którzy wstydzą sie nie za Stal, ale za zawodników Stali!!
Autor Wiadomość
wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-05-25, 11:40   

Bovit napisał/a:
Rozumiem Wasze rozgoryczenie. Szczerze mówiąc mało przyjemne uczucie. Ale to tylko sport. Raz oni nam, raz my im. Przyjdą lepsze dni.

Bovit, siła twojego spokoju działa na mnie kojąco, ale jakie widzisz podstawy żeby sądzić, że "my im" będziemy w stanie cokolwiek zrobić. Jak patrzę na kolejnych zawodników Stali, to mam wrażenie, że mamy nawiedzony stadion, na którym kązdy w plastronie Stali traci 70% swojej wartości i stacza się po równi pochyłej. Gdzie tkwi przyczyna tego, że dobrzy zawodnicy miotają się jak dzieci we mgle? Wiadomo, że może nie wyjść mecz jednemu, ale siedmiu? I to nie pierwszy mecz w tym sezonie, gdzie to jest zlepek ofiar o ogromnym potencjale i możliwościach. Dlaczego ma być lepiej, kiedy wygląda na to, że ten sezon będzie gorszy od poprzedniego. Liderzy nie są liderami, druga linia jest trzecią linią, a juniorzy chyba przestali wierzyć, że mogą wygrać w lidze z kimkolwiek. CO się stanie, że będzie lepiej? Władek się popłącze na ich oczach, nakrzyczy, nie zapłąci, zaszantażuje odjeściem?
Kurcze Bovit, skąd czerpiesz optymizm? Można to kupić bez recepty?

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-05-25, 11:55   

Wawrzyniec :)

Staram się przypomnieć sobie, co czuli zielonogórzanie po derbach, gdy na swoim torze zdołali uzbierać 33 punkty, co było i tak dobrym wynikiem w porównaniu z tym, co działo się na torze. Wtedy też pewnie myśleli tak jak my teraz. Ale jednak przyszły lepsze czasy. I u nas też przyjdą ;-)

Jedyne co w tym smutne to to, że nie wiadomo kiedy :-) Optymizmu kupić nie można, ale można go sobie samemu wyprodukować ;-) Troszkę dystansu wystarczy, a poczujesz się lepiej 8-)

Pozdro!

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-05-25, 12:03   

Bovit napisał/a:
Troszkę dystansu wystarczy, a poczujesz się lepiej

Każdy sobie radzi jak może. Ja po prostu wypieram to z pamięci i udaję, że meczu nie było :mrgreen:
A tak w ogóle, to jest szersza kwestia sportu w dzisiejszych czasach: jak zmotywować ludzi, którzy jeżdżą dla pieniędzy do walki o coś więcej, niż tylko kasa. W innych dyscyplinach są przecież więksi milionerzy, którzy gryzą parkiety, boiska, tory i fakt zarabiania milionów w żaden sposób nie zmniejsza ich motywacji. Co się do jasnej cholery dzieje na Śląskiej? Nie przyłączam się do chóru osób krytykujących Chomskiego, bo dobry zawodnik swoje wie i ignorując rady Stasia jechałby swoje. Nie mogę zrozumieć, jakim cudem Gollob, zawodnik moim zdaniem dysponujący najlepszym startem WSZECHCZASÓW (no, może Nielsen mógł się ścigać spod taśmy) w plastronie Stali nie może wygrzebać się ze startu przed przeciętnymi przeciwnikami zarówno na własnym jak i obcym torze.
Mam wrażenie, że frustracja wszystkich po derbach sięgnie zenitu i lada godzina pęknie jakaś bomba. Albo wszystko się rozsypie, albo uzdrowi, bo taka szamotanina do niczego nie prowadzi, poza wstydem i serią rozczarowań.

loolesso 

Wysłany: 2009-05-25, 12:12   

Niestety Klub nasz zbudowany jest tylko i wyłącznie na PIENIĄDZACH,co prawda dla mnie niestety Tr.Me S.Chomski temu Panu trzeba juz podziekowac,chłop nie ma jaj !

Co do prezesa jest mi go szkoda,chłopina stara sie załatwia sponsorów itp. ale po jakiego h*ja gada w mediach takie pierdoły i ludziom tłucze pijane,siedział by cicho i robił swoje i było by git.

Co do zawodników poprostu brak mi słów żenada PANOWIE !

Flame84 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-05-25, 12:12   

[quote="Bovit"]Troszkę dystansu panowie ;-)

Rozumiem Wasze rozgoryczenie. Szczerze mówiąc mało przyjemne uczucie. Ale to tylko sport. Raz oni nam, raz my im.

Bovit problem tyko jest w tym ze oni nam 3 razy a my im ani razu..oby seria nie wzrosła do czterech!! Do tego nie chodzi tez o sama przegrana tyko poraz kolejny oddany mecz bez walki zawodnicy maja w dupie nas kibicow..My jezdzimy za nimi wierzac ze dzieki dopingowi wzniosa sie na swoje wyzyny, a oni sie z nas smieja..pokazali to w lesznie gdzie nawet nie przyszli nam podziekowac..ja mowie takiej postawie dosc!!! nie zasługuja na to zeby za nimi jezdzic i wstyd temu klubowi przynosza..i z całym szacunkiem tak przegrac moze druzyna gdzie jezdza jacys nowicjusze..

Tom_Hagen

Wysłany: 2009-05-25, 14:13   

Witajcie,
tak jak w tytule - czas na kibiców - uważam, że mecz z Toruniem powinien być naszą odpowiedzią na postawę zawodników i trenera. Powinniśmy wspólnie zdecydować w jaki sposób wyrazić swoją dezaprobatę wobec obecnej sytuacji. Wiadomo, że najbardziej spektakularnym odzewem z naszej strony byłyby puste trybuny ..... tylko,że my przecież ten sport kochamy.... Myślę, że najbliższy mecz powinien się odbyć bez szalików, flag, transparentów - bez dopingu. Zawodnicy muszą poczuć nasze rozgoryczenie. Aby było jasne - jestem przeciwnikiem rzucania mięsem, obelg pod adresem zawodników, trenera. Co o tym sądzicie? Warto ruszyć z taką akcją ??
pozdrawiam

tom 

Team: STAL
Wysłany: 2009-05-25, 14:21   

ja proponuje na nastepna oprawe zamiast hasel typu stal ... zajebac zajebiscie wielki baner na cala kryta trybune "zero ambicji - jestem tu tylko dla kasy" ...

taki maly pomysl dla osob ktore robia oprawe ...

bo stal stala ... ale ku**a to oni nam robia siare ... bo maja nas gleboko w dupie zawodowcy ... wiec trzeba im zawodowo pokazac ...

Flame84 

Wysłany: 2009-05-25, 15:29   

Hej!! własnie na innym poscie o tym pisałem..Nie mozna dalej tego tolerowac....takze na nastepnym meczu CISZA NA STADIONIE!! ja sie do tego przychylam..Wszyscy pokazmy im , ze mamy dosc takiej postawy pseudo gwiazdeczek!!

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-05-25, 15:30   

Wszystko pięknie, tylko ten cały problem nie pojawił się wczoraj, tylko jest już od dawna. Jesteśmy autorami dwóch największych blamaży tego sezonu :!: I wątpię, żeby któraś z drużyn poprawiła nasz wyczyn na wyjeździe. Nawet Gdańsk potrafił ujechać więcej w Zielonej, a wczoraj Wrocław walczył (bez jednego zawodnika) i uciułał 41 pkt w Lesznie. Rok temu też kilka razy dostaliśmy solidne lanie. Zawodników mamy dobrych tylko na papierze, budżet jeden z lepszych a efektu żadnego nie ma. I nie oszukujmy się, w tym sezonie nie będzie. I niech nikt nie śpiewa pięknych psalmów o play offach, że tam możemy wygrać itd. Nie wygramy, bo nie ma kim. Zgarniemy jedynie bonus na Bydgoszczy, na Gdańsku i może na Wrocławiu. I to będzie maksimum. Do PO podejdziemy z miejsc 5-6, sezon skończy się w sierpniu, podobnie jak rok temu, to bardzo prawdopodobna opcja. Oczywiście można jakimś cudem uniknąć takiego scenariusza, tylko czy to jest w ogóle możliwe? Czy ktoś w klubie potrafi to wszystko ogarnąć tak, aby wszystkie czynniki zagrały równocześnie?

O polityce transferowej i kadrowej już się nie wypowiadam nawet. Robi się z nas drugi Wrocław (który słabszym składem i tak robi w miarę dobre wrażenie). Kto tu ma jeździć za Gorzów? Ambicje widzę tylko u Zagara, Karlssona i trochę u Ruuda. Juniorzy też ok, ale na rowerach to oni nie pojadą za daleko.

Skończy się sezon, znowu zacznie się polowanie na "lepszych" zawodników i ponownie klub będzie dmuchać medalowy balon. Gdzie tu sens, gdzie logika? Przecież to do niczego nie prowadzi.

tom 

Team: STAL
Wysłany: 2009-05-25, 17:23   

osz w morde dostalem ostrzezenie za bluzgi :)

nie zeby mi sie nie nalezalo :) swiety nie jestem ale chyba z uwagi na wczorajszy blamaz powinny byc moze pochwaly za bluzgi ? :)

a tak odnosnie tematu ...

zdaje se sprawe ze czasami moze cos nie wyjsc ... ale jak nie wychodzi po raz kolejny tzn ze gdzies jest problem ... wiec :

1. albo oni maja stal gdzies i maja wszycho w glebokim powazaniu ...

2. albo to jest efekt renegocjacji kontraktow ... i chca sie zemscic

3. albo to jest efekt renegocjacji kontraktow ... tylko ze oni sie dogadali z prezesem ze tam gdzie wiadomo ze jakis szans nie ma ... to biora kozy z obory i scigaja sie na kozach ... byleby tylko odjechac ... ale maja byc gotowi na mecze u siebie plus te gdzie mozna punkty urwac ... jak gdansk, wroclaw moze, bydgoszcz ... oby ino dojechac do PO ... i cala moc skupic na PO. moze to oto chodzi ? wiem ze to zbyt spiskowa teoria dziejow ... ale ... to zbyt mocno cuchnie ... znowu przelozen nie znajduje cala druzyna ... ??? ani jeden ? to albo wszyscy slepo patrza w goloba i robia tak jak on im kaze albo cos w tej spiskowej teorii jest.

fakt ze nic nie tlumaczy ich zachowania ... bo czy my bedziemy dopingowac czy nie ... to oni i tak zrobia swoje i beda mieli wszycho w nosie.

Zibi 

Wysłany: 2009-05-25, 18:15   

Po wczorajszym meczu czułem się tak jakbym został skazany na 15 batów za niewinność. Wyrok został wykonano przed gawiedzią na W69. Choć zamiast nas kibiców powinni stać tam prawdziwi winowajcy.
Patrząc na to żałosne widowisko zrozumiałem jedno, że to wszystko dla naszego dobra. Mamy jeszcze czas na weryfikowanie swojego miejsca w szyku!

Klub zaoszczędził trochę kasy i może ktoś zrozumie, że pomyliliśmy w niewłaściwą drogą, z której trzeba zawrócić pulki jeszcze czas. Proponuję takie rozwiązanie mamy w składzie trzech juniorów, którzy nie mają, na czym jechać są nimi Adrian Szewczykowski, Paweł Zmarzlik, Łukasz Cyran. Kasę zaoszczędzoną na meczu w Zielonej plus premia przewidziana dla zawodników za zwycięstwo przeznaczyć na zakup sprzętu dla juniorów. Jak będzie mało to dołożyć i kupić im w końcu coś, na czym można jechać. Wziąć się z nimi do solidnego treningu rano i po południu z Jarkiem Łukaszewskim i Piotrem Paluchem. Każdy z trenerów umie jeszcze jeździć i wspólnie na torze na różnej nawierzchni trenować ile się tylko da. Jak trzeba do pomocy zaprosić Rysia Franczyszyna. Dać im szansę na rozjeżdżanie się w meczach wyjazdowych w Toruniu czy Częstochowie całej trójce, bo mecze i tak w plecy. Starty w Stali THJ tylko jak będzie to konieczne, jeśli nasi juniorzy nie będą się lepiej prezentować.

MoherPower 
MP

Team: Falubaz
Wysłany: 2009-05-25, 22:24   

tom napisał/a:
2. albo to jest efekt renegocjacji kontraktow ... i chca sie zemscic

No właśnie. Jakoś prawie nikt nie podnosi tego tematu - a dla mnie to jest dosyć oczywiste (choć może mi się tylko wydaje?)

Druga sprawa: jesteście w czarnej dupie, bo to nie jest tak, że wystarczy wywalić Holtę i Golloba i wmontować w skład wychowanków: gdyby nie Holta i Gollob (których tak nie lubicie) - ukulalibyście pewnie 17 zamiast 27.

Trzecia sprawa: sorry, że włażę z butami w Wasze nieszczęście, ale faktem jest że Bovit ma rację: kto wie, co będzie za parę lat. Parę lat temu to myśmy byli w czarnej dupie, a Wasza przyszłość wydawała się świetlana. Nie powiem, że mi smutno, bo jestem fucking far from smutno ;-) - ale pełen szacunek dla Waszego dopingu, obecności, etc.

Parę łomotów od Was w życiu zniosłem (66:24...) - wiem zatem co czujecie.

Pozdrawiam i uszy do góry! ;-)

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-05-25, 22:36   

MoherPower napisał/a:
Pozdrawiam i uszy do góry!

Rany, naprawdę jesteśmy w czarnej d , skoro nawet Falubazy nas pocieszają :-D Jeszcze kilka takich meczów, a zaczną do nas przyjeżdżać, żeby wesprzeć dopingiem i poklepać po plecach po kolejnym łomocie.
Nie podoba mi się ta metoda zakopywania topora wojennego ;-)

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2009-05-25, 23:20   

Cytat:
Skończy się sezon, znowu zacznie się polowanie na "lepszych" zawodników i ponownie klub będzie dmuchać medalowy balon. Gdzie tu sens, gdzie logika? Przecież to do niczego nie prowadzi.

No właśnie, jest takie powiedzenie, że "Polak mądry po szkodzie". Co jednak, kiedy i po szkodzie jest głupi?? Dla mnie Falubaz czy Leszno to żużlowy wzór do naśladowania. Nie było juniorów, to nie było. Pojawili się udawali gwiazdy (a'la Marcinkowski) klub stawiał na następnych i tak do skutku! Spróbowali z Wodjakowem, ten odwalał szopki won ze składu! Pojawił się Zengota - cieniował maksymalnie! Przyszedł moment w zeszłym sezonie i zaskoczył i teraz jest najlepszym rdzennym Falubazem w drużynie mimo młodego wieku!!

To jest ta droga, która prowadzi do celu - notoryczne stawianie na wychowanków. Któryś gwiazdorzy? Kopa i za drzwi, jedzie następny, dopóki nie trafi się jakiś mądry ze zdrowym podejściem do sprawy. W ten sposób wychowamy sobie drużynę swoich, rdzennych Stalowców, a nie bandę pajaców, która nawet nie ma odwagi przyznać się do błędów i w ogóle nie utożsamia się z klubem czy kibicami.

Prawda jest taka, że nie mamy w Stali zawodników, może z małymi wyjątkami..

Za pieniądze medali i sukcesu się niestety nie kupuje! Medale się wychowuje :idea:

as35 

Wysłany: 2009-05-25, 23:55   

Następny mecz- bez szalika,koszulki , trąbki i zdartego gardła. Fala i szkocja- odpada. Cicho i spokojnie.
Mam propozycje- każdy z zawodników ma swoją stronkę internetową (a dokładnie mail). Gdyby ktoś biegły w języku angielskim napisał małe podziękowanie za ostatni występ (grzeczne acz dosadne)- można by wysyłać je podpisane do naszych "miszczów" i sponsorów. Najlepiej w wersji angielsko-polskiej. Także do Prezesa i polskojęzycznych "miszczów" łącznie z ich sponsorami. Warto by złączyć link do relacji z meczu i osiągnięciami sponsorowanych zawodników. Niech sponsory zobaczą w co lądują kasę. Jestem pewien , ze jak sponsor dostanie 1000 wiadomości - podpisanych!!!! to zainteresuje go o co chodzi a to może sprowokuje go do pytań o poziom reklamy prezentowanej przez "miszcza".

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-26, 00:03   

Don Lucas napisał/a:
Cytat:

No właśnie, jest takie powiedzenie, że "Polak mądry po szkodzie". Co jednak, kiedy i po szkodzie jest głupi?? Dla mnie Falubaz czy Leszno to żużlowy wzór do naśladowania. Nie było juniorów, to nie było. Pojawili się udawali gwiazdy (a'la Marcinkowski) klub stawiał na następnych i tak do skutku! Spróbowali z Wodjakowem, ten odwalał szopki won ze składu! Pojawił się Zengota - cieniował maksymalnie! Przyszedł moment w zeszłym sezonie i zaskoczył i teraz jest najlepszym rdzennym Falubazem w drużynie mimo młodego wieku!!

Dodałbym do tego coraz bardziej przebijającego sie do składu młodego Dudka. ( szkoda , że nie dostał wiecej szans na derbach , przecież i tak byłoby wysoko , tutaj mały minusik dla Żyto).
Komarnicki obrał złą drogę budowania składu i to jest fakt.
Brak inwestycji w juniorów jest karygodny. Jak w takim bogatym domniemam z informacji medialnych klubie jak Stal Gorzów , juniorzy jeżdża na silnikach sprzed paru lat ( sprwa Zmarzlika ). Jest to poprostu żenujące. Chciałbym kiedyś normalnych derbów , bo takie derby to gówno nie derby , niestety. Mecz derbowy skończył się na 1 wyścigu , gdzie startowali sami wychowankowie , potem walczył Falubaz z najemnikami , a nie ze Stalą Gorzów. Szkoda mi Was troche. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Falubazie. Może przyjdą dla Was lepsze czasy i tak chwalony przez Was Bartek Zmarzlik pociagnie razem ze swoim bratem to wszystko. Inaczej "derby" będą wyglądać co roku niestety tak samo żenująco i tylko kwestią czasu bedzie to , że to Falubaz bedzie miał lepszy bilans w historii pojedynków zielonogórsko-gorzowskich.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez de_Maistre 2009-05-26, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-05-26, 00:04   

Cytat:
Prawda jest taka, że dopóki nie znajdzie się ktoś to rozpieprzy ten cyrk na kółkach i nie spróbujemy z rozsądkiem, bez układów i kolesiostwa. Mam tutaj na myśli Chomskiego i jego świtę oraz o rozsądnej inwestycji w juniorów. Do tego czasu nie doczekamy się żużla takiego jakiego byśmy chcieli. Takiego jak pamiętam sprzed 15, 10, a może i nawet 5 lat. Bo ten sprzed pięciu to chociaż mizerny to jednak swój.

cała odpowiedz. ten meczyk nie jest wyznacznikiem to narastalo cala dekade az wrescie pokazalo swoje oblicze . ci panowie ze skandynawi albo wiecy gwiazdorzy dla kasy . . placimy za bledy sprzed 10 lat . bedzie jeszcze gorzej niech nikt nie poada w jakis optymizm. mamy rekordy w przegrywaniu na wyjazdach nikt tak nisko nie polegl wiec jaki tutaj miec optymizm. a wlasnie kolezenstwo wielkiego menago doprowadzilo ze mamy takich zawodnikow co patrza zeby bylo na koncie a reszta nie jest wazna.notoryczne stawianie na szwedow . pisalem kiedys nawet cieszylem sie ze spadamy wkoncu zobacze inna mloda stal . ze dozcekamy sie swojakow . 5 lat kupa czasu wiec mozna 2 zawodnikow swoich wychowac . ale to pztreba chciec a nie na mecze z krosnem dawac najsielniejszy skald i po meczu tłumaczyc sie ze on ma rodizne i musi zarabiac. tak bylo z wielkim menago . teraz placimy wlasnie błedy ze nie mamy 2 swojakow co by poczuli magie tych meczy z falubazem a nie gadali po meczu ze zabawa byla przednia. abedzie jeszcze gorzej . jaka wizje ma ten klub najemnikow na nastepny sezon znowu stasiu kogos pdokupi ile tak mozna funkcjonowac no ile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! miarka sie pzrzebrała
Chomski won!!!!!!!!!!!!!!!!!

niedzwiad

Team: Ultras Sonadores
Wysłany: 2009-05-26, 10:05   

A ja mam tylko zapytanie, rozumiem ze Rajkowski,Brzozowski,Hlib, Głuchy to nie były jakies mega talenty (chociaz?) ale czy nie dało ich sie wychowac, chociaz na solidnych e-ligowców? Nie lepiej czasem zamiast ładowac miliony na najemnikow, 20 Szwedow na rezerwie, wspomoc swoich młodych chłopakow?
Czy Zengota od razu prezentowal taka forme jaka teraz? Ilu jeszcze młodych sie bedzie marnowac, w imie cholera wie czego?

Najwiekszym dramatem nie jest nawet rozmiar klęski w ZG, tylko brak chocby proby walki. Mecz był po prostu oddany, zero walki, zero staran. Po co jak potem mozna na tor zrzucic.

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-26, 10:08   

niedzwiad napisał/a:
A ja mam tylko zapytanie, rozumiem ze Rajkowski,Brzozowski,Hlib, Głuchy to nie były jakies mega talenty (chociaz?)

Hlib był megatalentem , tyle , że bez mózgu. ;-)

Pozdrawiam.

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Team: Exide
Wysłany: 2009-05-26, 10:34   

Zibi napisał/a:
Klub zaoszczędził trochę kasy i może ktoś zrozumie, że pomyliliśmy w niewłaściwą drogą, z której trzeba zawrócić pulki jeszcze czas. Proponuję takie rozwiązanie mamy w składzie trzech juniorów, którzy nie mają, na czym jechać są nimi Adrian Szewczykowski, Paweł Zmarzlik, Łukasz Cyran. Kasę zaoszczędzoną na meczu w Zielonej plus premia przewidziana dla zawodników za zwycięstwo przeznaczyć na zakup sprzętu dla juniorów.

Kolego, klub nie zaoszczedzil. Zmartwie Cie, kontrakty sa tak skonstruowane, ze klub juz przed sezonem zaplacil wszystkim zawodnikom tak, jakby to Stal wygrala wczoraj i w kazdym innym meczu po 75:15!!!
Dlatego tez nie bedzie sprzetu i rozwoju juniorow!

Analityk 

Team: Przyczepa Obrzygatelska
Wysłany: 2009-05-26, 17:22   

Tytułem wstępu

postanowiłem zapodać wpis Starego Kibica z SF z dnia 25.05.2009r. godz. 12:14:54: Jako 36-letni kibic Stali przeżyłem wczoraj OGROMNE upokorzenie. Wychowany na sukcesach Stali opartej na Plechu, Jancarzu, Rembasie, Nowaku, Wożniaku, Fabiszewskim, Towalskim, a później Świście, Franczyszynie, Daniszewskim, Paluchu, Okupskim nie mogę podnieść się po tym, co zrobili wczoraj z moim klubem nędzni najemnicy w postaci wszystkich pseudożużlowców z obecnej Stali, nie licząc Szewczykowskiego i Zmarzlika! Dla mnie, który zna mnóstwo ludzi w Zielonce jest to prawdziwa hańba i wstyd do końca życia. Mam nadzieję, że po tym sezonie Stal zbankrutuje i znajdzie się najpierw w I lidze, a później w II. Wolę chodzić na żużel, gdzie w nowej Stali będą jeździć nasi wychowankowie, niż oglądać żużel w wykonaniu pieprzonych najemników, na których nie robi wrażenia to, że zakpili sobie z legendy jednego z najbardziej utytułowanego klubu żużlowego w Polsce. Przykład Piły, która podnosi się z niebytu po kilku latach jest tutaj najlepszym przykładem, że można. Proponuję też wszystkim PRAWDZIWYM KIBICOM Stali, którzy pamiętają PRAWDZIWĄ STAL, by odwrócić się od tego Stalopodobnego tworu, który hańbi naszą Stal i nasze piękne miasto i nie pójść na żaden mecz do końca sezonu!!! Niech żużel w moim mieście zaczną robić ludzie, którzy oprą go na szkoleniu młodzieży, która później będzie chciała zostawiać zdrowie na torze za swoja Stal. Nie chcę oszołoma Komarnickiego, który swoją pychą i rozdawnictwem pieniędzy stworzył wydmuszkę a nie klub! Wolę oglądać jak baty dostają wychowankowie, niż patrzeć jak hańbią moje miasto i klub najemnicy, którzy jeszcze za to biorą grubą kasę! Ciekaw jestem ilu z nich po tym co zrobili wczoraj dobrowolnie zrzekło się pieniędzy? Pewnie żaden z nich, bo honoru u nich nie uraczysz! Przepędzić całe to towarzystwo wzajemnej adoracji i zacząć od nowa!!! Kto jest za?

Ja jestem za. Ja nie tylko że jestem, ja zawsze byłem - co najmniej od XII.2001, kiedy to w gorzowskiej Stali pojawili się dawni grabarze Stilonu (Guzenda) i Sokoła (Komarnicki) wsparci ideologiczno-medialną podbudową takich tuzów jak PPR-owski mamut Roman Bukartyk, absolwent Studium Nauk Politycznych przy KC Jan Delijewski, że o Tadku "torba z Lidla" J. nie wspomnę.

Pisałem o tym na starym forum w 2005, 2006, w czasach Sebastiana Bengtsona, Kaleki Szmaciassona, Erika Pudla, Jane Ahonena-Makinena, Roberta Johanssona, Thomasa Jonassona, Bo Kołsutssona, i później, ale gorzowski l*d uznawał mnie za homofoba, nazistę, nacjonalistę i oszołoma, tylko że to o czym pisałem sprawdziło się w 110 procentach.

Obejrzeliśmy w pełnej kwintesencji, do czego doprowadzają rządy Lewicy. Postkomuny, socjalistów, komuchów, zwał jak zwał. Jak zawsze do ruiny. Berlin 1945 roku, ZSRR i KDL-e roku 1989, Kambodża po rządach Pol Pota, Hiszpania w 1936 i 2009 - 4 mln bezrobotnych, Zimbabwe pod rządami Mugabe, i tysiące innych przykładów (z łże-prawicą - czytaj lewactwem z PiS, PO i Tuskiem na czele) pokazują dobitnie, jak "smakuje" RUINA.

Jako znawca tematyki postkomunistycznej i życiorysów :) już 8 lat temu wiedziałem, czym to się skończy. Pozwolę sobie na krótki wstęp.

Od 1950 do 1989 klub ten podlegał Komitetowi Zakładowemu PZPR w ZM Ursus. Efektem była ruina w 1990 i 300 mln zł długu (o tym przeczytacie wkrótce w mojej książce wydanej nakładem www.cba.pl :)). Za to ukazała się broszura pt. 25 lat KS Stal, a w niej komitet honorowy 25-lecia, z czerwonymi padalcami (strzelam nazwiskami: pewnie byli to Lembas, Łabuś, Telec, Głowania, jakieś komuchy z Ursusa, z KM PZPR, KW PZPR, KC KPZR :), ZMP, LWP, SB, KBW) na czele.

Dziś, 20 lat po "upadku komunizmu" klub ten podlega (w zasadzie zależy) od miejskiej kasy - patrz członek PZPR T.J., jego prezesem jest ostatni sekretarz Komitetu Zakładowego PZPR w GPBP Zachód, do tego dochodzi trener - kandydat w wyborach samorządowych z listy SLD, plus różne Mularskie, Kosy, i inne czerwone świnie przyspawane do koryta.

W tym klubie tak naprawdę nie było nigdy dekomunizacji, dezubekizacji, deratyzacji (np. w połowie lat 90-tych kierownikiem zawodów był były major SB), ale był taki okres - 1991-99, kiedy to klub ten - MIMO braku kasy z miasta - radził sobie doskonale - 2-6 - głównie 4 miejsca w ekstralidze, masa wychowanków, fenomenalne widowiska, 13 tys. ludzi na większości spotkań.

Dziś jest jednak zupełnie inna sytuacja. Nie ma bowiem z niej wyjścia. Bowiem "ten zły zarząd z Synowcem i Gondorem zostawił klub w długach", za to z 5 seniorami, grupką kilkunastu juniorów, jakimiś tradycjami, kontaktami, klimatem, zaangażowaniem.

Władek, Gniazdowski i reszta absolwentów Akademii Muzycznych, tudzież WSB i Marketingu, pozostawi po sobie:

1/ Zmarzlika, w porywach może jeszcze Cyrana i Mikorskiego
2/ zdewastowane struktury Klubu Sportowego

(po uprzednim przemienieniu tegoż klubu w prywatny folwark, stowarzyszenie biznesowo-towarzyskie).

Jak ktoś słusznie zauważył, mamy tu do czynienia z wydmuszką. Innymi słowy załatwiają sobie tu osoby X,Y,Z swoje prywatne interesy.

Smaczku dodaje temu fakt, że Stal jest przykrywką dla działań Rotary Club (patrz wciągnięcie przez Komarnickiego i Gorbata Skandynawów Gunnara Fjellandera i Viggo Madsena). Wszystko w reflektorach i fleszach "balów charytatywnych", i pod pretekstem przekazywania kasy na "hospicjum".

Łatwo przy kamerach przekazać 20 tys. na hospicjum "dla ciężko chorych". Ale już swoich pracowników (tu kamer nie uświadczysz) - nierzadko z rentami, lub stopniem niepełnosprawności - pomiata się przy zbiorze pomidorów, płacąc im 3.50 za godz., albo w ogóle nie płacąc, nie mówiąc o pomiataniu psychicznym.

Nie ma innej możliwości jak rozgonić to towarzystwo. Po uprzednim uregulowaniu przez nich rachunków - pobranej "na szkolenie młodzieży" i nie tylko kasy z Urzędu Miasta.

Gdy usłyszałem w 2005 r., że mechanik juniorów dostał pod koniec sezonu "transzę" z 15 tys. zł. na łańcuchy i opony dla Brozowskich, Głuchych itd. (dotacja liczona była w setki tysięcy) obiecałem sobie, że w życiu nie dam czerwonym łachudrom zarobić, płacąc za bilet.

Podobnie zrobiłem swego czasu, po przyjściu do Stilonu panów Guzendy, Goćwińskiego (przyszli, by "skonsumować" z tow. Tadziem kaskę za sprzedaż terenu po 7 boiskach).

Innym radzę to samo. Komuna jest jak wrzód, co ja mówię, jak Pasożyt. Dopóki ma pożywienie, to żyje. Nie przyjdziecie na mecz(e), skończy się kasa, skończą się sponsorzy, skończy się dopływ, koryto (krew jak kto woli). Wtedy i czerwony pasożyt zdechnie.

skaut20 

Wysłany: 2009-05-26, 18:37   

oto link do piosenki którą dedykuje w obecnej sytuacji naszej staleczce i jej armii z trenerem na czele ps. Bardzo ważne żeby wysłuchać jej do końca inaczej możecie nie zrozumieć przesłania. wystarczy oczywiście pozmieniać sobie co nie które słowa. Jak ktoś potrafi to może ją troszkę pozmieniać i będzie niezły hit na obecną sytuacje.

UWAGA LINK TYLKO DLA OSÓB DOROSŁYCH ;
http://www.youtube.com/wa...feature=related

jaromaster 

Wysłany: 2009-05-26, 19:22   

Tak brawo gratuluje myślenia... najlepiej nie chodzic, nie kibicowac, zostac w domu albo isc gdzies na jakis piknik. odwrocic sie plecami, a moze jeszcze przeniesc sie na Olimpijska?? i Tylko patrzeć jak nam stadion na złom rozbiora ;) spaść do II ligi i sie odrodzic?? w co ten Kolega wierzy??, ze wyszkolimy swoich zawodnikow rodem z Gorzowa w 3-4-5 lat?????to potrwa okolo 10 lat albo i dlużej i co niby mamy 10 lat jezdzic w II lidze?? hehe wporzo tylko, ze niestety wtedy to by oznaczało koniec naszego klubu. Bo niestety jak widać po derbach wiernych kibiców nie ma w naszym mieście za dużo. Więc po co nam ten piękny stadion, żeby chodziło tam 1000 osób???
No raczej nie o to chodzi. Rozumiem rozgoryczenie, pokażmy je, ale nie w taki sposób, że nie będziemy chodzić na mecze!! W ten sposób pokażemy tylko jacy z nas wierni kibice. To, że zawodnicy nie są wierni, nie oznacza, że MY KIBICE mamy brać z nich przykład.
Z jednym sie zgadzam, trener do zmiany. Dziś słyszałem w TV wypowiedz Komornickiego, ze mecz z Toruniem będzie jego meczem "ostatniej szansy". MIejmy nadzieje, że będa Panowie konsekwentni.
Ja osobiście czekam z niecierpliwością na niedzielny mecz... miejmy nadzieje, że coś się zmieni. ....

Czy wygrywasz , czy nie , JA I TAK KOCHAM CIĘ :!:

kibicgorzowski 

Wysłany: 2009-05-26, 20:51   

Cytat:
Toruniem będzie jego meczem "ostatniej szansy". MIejmy nadzieje, że będa Panowie konsekwentni.
Ja osobiście czekam z niecierpliwością na niedzielny mecz... miejmy nadzieje, że coś się zmieni. ....

Jakims fuksiarskim zbiegiem okolicznosci wygraja 45:44 i stasiu bedzie nadal naszym psełdo trenerem. tak cos czuje. chodz nawet jak by wygrali tez bym go rozliczyl za jakosc zwyciestwa zaangazowanie i inne czynniki rzemiosla trenerskiego . sam wielki coach gadal trening nie jest wyznacznikiem formy . wiec wynik nawet gdy bedzie pozytywny nie powienen byc wyznacznikiem formy stasia. kazdy wie ze ta forma jest mizerna!)

Zibi 

Wysłany: 2009-05-26, 21:22   

Mam propozycję nie do odrzucenia dla Analityka, aby w najbliższym czasie udał się do jakiegoś dobrego psychologa lub psychiatry.
Do modulatorów tej strony, aby teksty obrażające wszystkich i wszystko usuwać. Takie felietony obrażają mnie osobiście i jak sądzę wielu mieszkańca miasta oraz kibiców klubu Stali Gorzów z jego wieloletnimi działaczami.

Jeśli osoba kryjąca się pod pseudonimem Analityk miesza z błotem wszystkich korzystając z anonimowości swojej osoby. Wielu osób wymienionych to również nie są osoby z mojej bajki! Jednak wielu z nich zasłużyło na szacunek i docenienie za zbudowanie historii i legendy klubu Stli Gorzów i pozycji miasta. To nie przypadek, że od 60 lat tysiące kibiców w niedzielne popołudnia ciągną na stadion i chcą zwycięstw żółto-niebieskich Klub ma się, czym pochwalić. Tytuły drużynowe oraz indywidualne sławiły nasze miasto i klub! Jesteśmy marką rozpoznawalną w Polsce i na świecie. Szanujmy działaczy klubu, sponsorów, zawodników, bo jak się wszystko rozpadnie to zostanie nam piknik miejski i niedzielny spacer z rodziną na lody.

Rozumiem niezadowoleni po przegranym meczu żal za naganną postawę zawodników, ale granice przyzwoitości i dobrego smaku w tym tekście zostały przekroczone.
Analityk jednak nie zapomniał o reklamie swojej osoby i zachęca do czytania książki, którą ponoć niedługo wyda! Ciekawi mnie tylko, po co przychodzi na stadion i czemu w Gorzowie jeszcze mieszka jak mu tu tak źle!!!!

Odpowiedz do tematu