Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów - Włókniarz Czestochowa 10.05.2009 (V kolejka)
Autor Wiadomość
Rogos94 

Team: Chelsea Londyn/Lech Poznań
Wysłany: 2009-05-04, 13:31   Stal Gorzów - Włókniarz Czestochowa 10.05.2009 (V kolejka)

Kolejnym rywalem naszego zespołu będzie drużyna Włókniarza Częstochowa. W sezonie 2008 drużyna zajeła 4 miejsce w lidze. W drużynie tej występuję m.in. obecny drużynowy i indywidualny mistrz świata Nicki Pedersen oraz 4 zawodnik poprzedniego sezonu SGP Greg Hancock.

Historia meczów Gorzów- Częstochowa
Ogółem:
Meczów:50
Zwycięstw Gorzowa:27
Remisów:2
Zwycięstw Częstochowy:21
W Gorzowie:
Meczów:25
Zwycięstw Gorzowa:20
Remisów:0
Zwycięstw Częstochowy:5

Wyniki naszych rywali w obecnym sezonie :
Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz 50:40
Atlas Wrocław - Cognor Włókniarz Częstochowa 43:45
Włókniarz Częstochowa - Unia Leszno 45:45
Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa 59:31

Średnia biegowa poszczególnych zawodników po 4 kolejkach:
2,600 - G.Hancock
1,813 - L.Richardson
1,400 - Mi.Szczepaniak
1,400 - T.Gapiński
1,222 - T.Woffinden
1,071 - S.Drabik
0,375 - B.Miturski
Niesklasyfikowani:
2,200 - N.Pedersen
1,000 - L.Bridger

Awizowane składy:

Włókniarz Częstochowa
1. Lee Richardson
2. Michał Szczepaniak
3. Tomasz Gapiński
4. Sławomir Drabik
5. Greg Hancock
6. Borys Miturski

Stal Gorzów
9. Tomasz Gollob
10. David Ruud
11. Peter Karlsson
12. Matej Zagar
13. Rune Holta
14. Paweł Zmarzlik

10 maja(niedziela)
godz:18,30
relacja:TVP SPORT (na żywo)

08_wroclaw_t2.jpg
Plik ściągnięto 459 raz(y) 39,67 KB

Ostatnio zmieniony przez Rogos94 2009-05-06, 18:34, w całości zmieniany 3 razy  

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-05-04, 16:38   

Jeśli naprawdę mamy liczyć się w walce o medale, to takie mecze musimy wygrywać. Częstochowa jest o wiele słabszą drużyną w porównaniu do tej z zeszłego sezonu. Brak Ułamka, słaba dyspozycja Gapińskiego i Szczepaniaka (który jednak żadnym wymiataczem nie był i nie jest). Pedersen również nie prezentuje poziomu z ostatnich dwóch lat. Poważnym zagrożeniem będą Hancock i Richardson, Woffinden również może coś zamieszać, ale bez szału.

My z kolei wzmocnieni, umotywowani trzema zwycięstwami z rzędu. Wszystko przemawia za tym, że powinniśmy przedłużyć passę. Wiadomo jednak, że to tylko sport i wszystko zdarzyć się może.

Do składu powróci pewnie Jonasson i tutaj widzę sporą szansę na zwycięstwo w 1. biegu. Potem jedziemy swoje, tak jak z Bydgoszczą i po części z Wrocławiem. Wynik oby jak najkorzystniejszy, żebyśmy mogli chociaż pozytywnie myśleć o ewentualnym bonusie.

Spotkanie da odpowiedź na pytania: czy naprawdę jesteśmy mocni, czy forma Holty zwyżkuje, czy para Karlsson-Zagar rzeczywiście jest 'zabójcza', czy Ruud ponownie pokaże, że warto na niego stawiać.

Każdy wynik dający zwycięstwo mnie zadowoli, jednak w pełni usatysfakcjonowany będę, jeśli zwyciężymy tak ok 50:40 ;-)

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-05-05, 12:43   

Ciezki mecz czeka nas ten mecz pokaze czy jestesmy w stanie walczyc o medal stawiam 49-41 dla staleczki

Mtz 

Wysłany: 2009-05-05, 13:25   

Z tą motywacją , to bym nie przesadzał , Bartek :)

Owszem , to jest mecz , który da nam odpowiedź , czy jesteśmy w stanie powalczyć o pierwszą czwórkę. Meczami , które zweryfikują nasze szanse medalowe , będą dwie wyjazdowe potyczki z WaaLóBasSzEm ( :) ) i Apatorem.
Podstawą do wygrania tego meczu MUSI być wygrany bieg juniorski 5:1.
Na dzień dzisiejszy obstawiam jednak porażkę 44:46 , gdyż nasi liderzy spisują się dobrze przeciwko Nichollsowi , czy innemu tam Jonsonowi , ale nie za bardzo wychodzi im ściganie się z tą wielką trójką ( Crumpie , Herbie , Piggi Pedersen :) ).

boberGW 

Wysłany: 2009-05-05, 13:35   

Generalnie to Częstochowa nie przyjedzie do nas składem słabszym niż w zeszłym roku. Co prawda nie ma Ułamka, ale jest Richardson, który w zeszłym roku w meczu na naszym torze nie pojechał, a klasą sportową prezentuje ten sam poziom. My jedziemy silniejszym składem, bo jest Zagar i to on powinien przeważyć szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Do tego lepiej niż na początku zeszłego sezonu na naszym torze czują się nasi liderzy. Poza tym skoro Pedersena był w stanie zrobić we Wrocku Jeleniewski to teraz od nas tez ktoś gu puknie tym bardziej, że ma złamany kciuk i na sto procent nie wiadomo czy w ogóle pojedzie. Kluczem do wygrania meczu jest nie przegrywanie biegów, czyli wyeliminowanie ich drugiej linii. nawet jak Hancock i pedersen zrobią po 13 punktów to jeszcze dodatkowe 20 im potrzeba, a to przy sile naszej druzyny jest mało możliwe.
Ja stawiam, że zwyciężymy choć mecz będzie bardzo ciężki. Ale jeśli chcemy sobie mysleć o medalu to u siebie trzeba wygrywać ze wszystkimi.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

dregi0 

Wysłany: 2009-05-05, 15:11   

Mtz napisał/a:

Podstawą do wygrania tego meczu MUSI być wygrany bieg juniorski 5:1.
Na dzień dzisiejszy obstawiam jednak porażkę 44:46 , gdyż nasi liderzy spisują się dobrze przeciwko Nichollsowi , czy innemu tam Jonsonowi , ale nie za bardzo wychodzi im ściganie się z tą wielką trójką ( Crumpie , Herbie , Piggi Pedersen :) ).

Wydaje mi się że bieg juniorski zakończy się 4:2, ale jest również szansa na 5:1 :)
Raczej tego meczu nie przegramy, lecz nie można lekceważyć rywala. Pedersen będzie po kontuzji i raczej za dobrze nie pojedzie, o ile w ogóle pojedzie. Najbardziej obawiam się Grega, na szczęscie sam meczu nie wygra. Jeżeli ten mecz przegramy to cięzko będzie bić się o medale. Po prostu musimy wygrać :)

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-05, 16:16   

Mtz napisał/a:
Meczami , które zweryfikują nasze szanse medalowe , będą dwie wyjazdowe potyczki z WaaLóBasSzEm ( :) ) i Apatorem.

A co to za klub "Waalóbassz"??? Jakiś nowy w lidze? Wiem , że jeździ Stal Gorzów , Falubaz Zielona Góra , Apator Toruń , ale "Waalóbassz"??
Pierwsze słysze...

Co do meczu.
Stawiam na 47:43 dla Stali w przypadku jazdy Pedersena. Bez Pedersena wynik będzie oscylował od + 10 do + 14 dla Stali.
Zadecyduje przede wszystkim forma drugiej linii , a przede wszystkim Davida Ruuda.

Mtz 

Wysłany: 2009-05-05, 16:40   

TYLKoKSF napisał/a:
Mtz napisał/a:
Meczami , które zweryfikują nasze szanse medalowe , będą dwie wyjazdowe potyczki z WaaLóBasSzEm ( :) ) i Apatorem.

A co to za klub "Waalóbassz"???

Nawet nie wiesz , jaką przykrość mi sprawileś , że nie docenileś mojego żartu :(
Nie doszukuj się tutaj napinki , bo nie musisz. Walobas to odpowiedź na "wasze" zaczepki w stylu "Goszofa" , ktore mnie autentycznie rozbrajaja , wiec pusc to kolo nosa :)

Wracajac do meczu , to coraz bardziej trafiaja do mnie wasze opinie , ze jestesmy w stanie to spotkanie wygrac. Oczywicie , latwo nie bedzie , ale jesli mysli sie o medalu , to trzeba wykorzystywac kazda okazje:)

Btw soz za brak polskich znakow. Tak to jest , jak 98595 narzedzie do optymalizacji windy wywai nie te wpisy , co trzeba ...

adagio

Wysłany: 2009-05-05, 16:44   

TYLKoKSF napisał/a:

Rownie dobrze mozna tobie, jako przedstawicielowi KSF zadac pytanie co to za miasto Koszufff? ;)

A co do meczu myślę, że głównie wiele będzie zależało od drugiej linii i juniorów.
Sądze, że Gollob + Holta + Zagar powinni zrobić około 35 punktów, dodać punkty reszty i może z tego wyjsc całkiem fajny wynik. ;)

Rogos, KSM to nie jest średnia biegopunktowa :-P

de_Maistre 

Team: Falubaz Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-05, 16:49   

adagio napisał/a:
TYLKoKSF napisał/a:

Rownie dobrze mozna tobie, jako przedstawicielowi KSF zadac pytanie co to za miasto Koszufff? ;)

No widzisz nie znam takiego miasta. Więc w czym problem??

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-05-05, 16:50   

Ja uważam że ten mecz powinniśmy wygrać, gdzieś tak dziesięcioma punktami. Może i CKM to nie jest słaba drużyna, ale my na własnym torze jesteśmy po prostu lepsi. Hancocki i Nicki pewnie zrobią razem z 30 punktów, ale my mamy bardzo wyrównany, dobry skład i reszte Włókniarza powinniśmy objechać bez problemów
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

wawrzyniec 
Wawrzyniec Prusky

Wysłany: 2009-05-05, 18:06   

NIe wierzę, żeby Pedersena kciuk nie bolał, o ile pojedzie ze złamaniem. Gdyby jednak pojechał, to w trójkę z Hancockiem i Richardsonem w dobrej dyspozycji mogą dość długo trzymać wynik w okolicy remisu. A jakby dali radę przetrzymać do nominowanych, to byłby problem.
Ale chyba jednak Nicki aż taki twardy nie jest, żeby w kilkanaście dni nie czuć bólu kciuka (o ile się zrośnie). Pewnie będzie więcej emocji niż z Wrockiem, ale wygramy. Swoją drogą mecz z Wrocławiem był piekielnie nudny - wina toru czy jakie licho? Największe emocje przeżyłem jak mi się słonecznik rozsypał... :mrgreen:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-05-05, 23:21   

Ja myślę inaczej, że jeśli mamy walczyć o medale i nie przegrać u siebie żadnego meczu to musimy Częstochowę "rozbić" w okolicy około 10-12 punktów. Jeśli mamy u siebie męczyć się z Czewą to co będzie jak przyjedzie Toruń, Falubaz, albo Leszno?

Poza tym jest jeszcze taka "instytucja" jak punkt bonusowy, który jeśli mamy zaleść się w czwórce po zasadniczej to na Czewie zdobyć go musimy. Zresztą ogólnie walczyć trzeba o każdy mały punkt jeśli jest możliwość, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny tydzień, szczególnie w żużlu. Zobaczcie na Apator, wczoraj kandydat na mistrza i pewniak, dzisiaj wiadomo, że nie będzie Kościechy na najbliższych meczach i niewiadomo co z Sullivanem. Dlatego też nie wiadomo jak będzie w najbliższych kolejkach.

Mój typ na ten mecz, przy jeździe w pełnych składach to 50-40 dla nas.

pozdr

Ponury_zniwiarz 
Piotr Rubik

Team: Exide
Wysłany: 2009-05-06, 12:22   

wawrzyniec napisał/a:
NIe wierzę, żeby Pedersena kciuk nie bolał, o ile pojedzie ze złamaniem. Gdyby jednak pojechał, to w trójkę z Hancockiem i Richardsonem w dobrej dyspozycji mogą dość długo trzymać wynik w okolicy remisu. A jakby dali radę przetrzymać do nominowanych, to byłby problem.
Ale chyba jednak Nicki aż taki twardy nie jest, żeby w kilkanaście dni nie czuć bólu kciuka (o ile się zrośnie).

Byli znani zuzlowcy, ktorzy jezdzili ze zlamanymi nogami, tudziez swiezo sklejonymi obojczykami. Uwierz mi, zlamany, juz bez wstepnego obrzeku, dobrze zabezpieczony kciuk, to dla asa takiej marki jak Pedersen, zaden problem.

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-05-06, 14:07   

Tymczasem awizowany skład Włókniarza ustawiony w sposób, który raczej eliminuje występ Nickiego w niedzielnym meczu....

Włókniarz Częstochowa:
1. Lee Richardson
2. Michał Szczepaniak
3. Tomasz Gapiński
4. Sławomir Drabik
5. Greg Hancock
6. Borys Miturski
7. Lewis Bridger

Kimi 
Zawarcie

Team: Y555
Wysłany: 2009-05-06, 15:12   

Bovit napisał/a:
Tymczasem awizowany skład Włókniarza ustawiony w sposób, który raczej eliminuje występ Nickiego w niedzielnym meczu....

Bovit ale pamiętaj, że przed meczem można dokonać dwóch zmian.
Dopiero po GP w Lesznie Nicki zadecyduje czy jedzie czy nie.

Ja osobiście bardzo chciałbym aby Pedersen jednak wystapił, bez niego będzie mecz do jednej bramki i nie będzie tych wyścigów na pograniczu faulu z jego udziałem.

Tabaskokssg 
Stachoo

Wysłany: 2009-05-06, 15:29   

Kimi napisał/a:
Ja osobiście bardzo chciałbym aby Pedersen jednak wystapił,

Gdyby chodziło o np. Hancocka czy Crumpa to bym chciał, ale ja Nickiego serdecznie nie dzierże i płakać nie będe jak go nie będzie. Bez Nickiego Cze-wa max. 35 punktów u nas zrobi
"Ja natomiast dziękuję Bogu, że taką młodzież jeszcze mamy. Skorą do bitki i do wypitki. Dawniej tacy się pojedynkowali – ale teraz jest d***kracja, więc walą się kijami do baseballa. Zgoda: czasem przesadzą i zabiją. Ale to ta, potrafiąca zabić, młodzież – a nie absolwenci Filozofii UJ - będzie bronić kobiety, dzieci i nas, gdy przyjdą muzułmanie, Ukraińcy, Niemcy albo inni tacy!" - Janusz Korwin-Mikke

skaut20 

Wysłany: 2009-05-06, 16:35   

witam.

Panowie chyba trochę nie doceniacie tej drużyny - jestem przekonany że będzie to bardzo wyrównany mecz a Staleczka będzie miała go bardzo ciężko wygrać o ile będzie jechał Niki.
Bez niego będzie trochę łatwiej co nie znaczy że łatwo - co do tego że w tym roku Czawa jest słabsza to kompletnie się nie zgodzę dla mnie oczywiście po Staleczce to jest główny pretendent do tytułu w tym roku - o ile będą jeździć w pełnym składzie.

ps. Do zobaczenia w Toruniu bo dopiero tam po raz pierwszy w tym sezonie zobaczę na żywo moją Staleczkę .(mieszkam w warszawie ale cały czas na ile się da jestem ze staleczką sercem duszą itp.)

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-05-06, 16:46   

Cytat:
Bovit ale pamiętaj, że przed meczem można dokonać dwóch zmian.
Dopiero po GP w Lesznie Nicki zadecyduje czy jedzie czy nie.

Oczywiście, że pamiętam, dlatego napisałem, że sposób ustawienia składu jest dość dziwny. W awizowanej opcji Nicki może wskoczyć co najwyżej pod numer 2 lub 4, gdzie bardziej skłaniałbym się prze "czwórce".

Nie jestem trenerem CKMu, ale jakbym nie był pewien Nickiego, to raczej awizowany skład ustawiłbym w tai sposób:

1. Jakiś leszcz
2. Szczepaniak
3. Richardsson
4. Drabik
5. Hancock
6-7 juniorzy

Wtedy, gdyby nie jechał Nicki pod jedynkę wskoczyłby Gapa. W opcji z Nickim, pod jedynką Nicki, pod czwórką Gapa. Ale to nie mój problem raczej.
Jedyne co, to po tym ustawieniu przewiduje, że Nicki jednak nie pojedzie...

boberGW 

Wysłany: 2009-05-06, 17:08   

Bovit napisał/a:
Jedyne co, to po tym ustawieniu przewiduje, że Nicki jednak nie pojedzie...

Co do ustawienia po części Bovit masz racje, bo bardziej oczywiste by było danie pod 3 np Cieślara. Jednak pamiętaj o tym, że we Wrocławiu Nicki jechał za Gapińskiego :roll:
Tabaskokssg napisał/a:
le ja Nickiego serdecznie nie dzierże i płakać nie będe jak go nie będzie.

Też go nie lubię i jakieś 90% kibiców żużlowych w naszym kraju. Jednak to bardzo źle, że nie jedzie, bo nadal nie będziemy znali prawdziwej siły naszej drużyny. Choćby z tego powodu, aby sprawdzić sie na tle bądź co bądź bardzo mocnego przeciwnika, chciałbym zobaczyć Nickiego w niedziele.
skaut20 napisał/a:
o do tego że w tym roku Czawa jest słabsza to kompletnie się nie zgodzę dla mnie oczywiście po Staleczce to jest główny pretendent do tytułu w tym roku - o ile będą jeździć w pełnym składzie.
.
Oj nie masz racji. Czewa jest słabsza niż w zeszłym roku, bo za Ułamka jeździ Drabik. A między nimi jednak jest różnica. Głównym pretendentem do tytułu nie jesteśmy ani my, ani oni tylko Leszno. Oczywiście z Nickim jest to bardzo silna drużyna i bedzie z nami rywalizować o miejsce w 4. jednak czkawką mogą im się odbyć mecze bez Nickiego, gdy przyjdzie do rozdawania bonusów.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

kriss83 
Stal Rulez

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-05-06, 17:31   

Napisze tak: jesli wszyscy nasi zawodnicy pojadą na swoim poziomie zwłaszcza ( oczywiscie przy śląskiej) mecz wygramy!!! Powiedzmy, ze wygrana gosci była by sporą niespodzianką!! Jestesmy silniejsi niz rok temu! Gollob, Holta, Karlson jezdzą u nas juz drugi sezon takze odpowiednie sciezki na Jancarzu mają juz zakodowane! :-) wynik bedzie w okolicy ( z Pedersenem - 49:41) ( bez 52:38) pozdrwiam :mrgreen:

Kimi 
Zawarcie

Team: Y555
Wysłany: 2009-05-06, 17:44   

Każdy zespół może przed meczem dokonać dwóch zmian.
Ale nie wiem, czy te dwie zmiany dotyczą tylko samych zawodników, czy można także dokonać zmian ustawień par :?: Tego przyznaję się, nie wiem.
Jeżeli można, to Dzikowski będzie miał jednak manewr z Pedersenem, jeśli ten jednak zdecyduje się jechać

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-05-06, 18:19   

http://przegladzuzlowy.pl...-gorzowie#start

"Pedersen narzeka na ból ręki, jednak nie jest wykluczone, że w Gorzowie wystąpi on zamiast Sławka Drabika. W tej chwili wszystko zależy od stanu jego zdrowia" - powiedział rzecznik prasowy Włókniarza Michał Świącik.

I wszystko na ten temat 8-)

Pedersen, nawet jeśli zjawi się w niedzielę, to wątpię, żeby stanowił większe zagrożenie. Z bólem na pewno nie będzie jeździł tak agresywnie jak zawsze. Nie zdziwię się, jeśli na dystansie będzie tracił pozycje (z kontuzją, w dodatku po męczącym GP). Poza tym niech się dobrze zastanowi..wystarczy przecież jakaś niebezpieczna sytuacja w Lesznie i będzie leżał na torze, co może tylko pogorszyć jego stan zdrowia..no ale cóż.. chce, to jedzie.

Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-05-06, 21:51   

Cytat:
Każdy zespół może przed meczem dokonać dwóch zmian.
Ale nie wiem, czy te dwie zmiany dotyczą tylko samych zawodników, czy można także dokonać zmian ustawień par Tego przyznaję się, nie wiem.

Nie mozna zmieniac miejsc zawodnikow w awizowanym skladzie, stad jezeli juz pojedzie Pedersen to w miejsce Drabika, ale nie bedzie to prowadzacy pare. Zobaczymy. Jakos w to nie wierze, zeby dal rade utrzymac kierownice dwoma palcami u jednej reki.

Bez Pedersena musimy walczyc do samego konca o jak najlepszy wynik, bo akurat z ta druzyna potrzebny bedzie nam bonus. Zielona Gora przez fart juz ten bonus ma zapewniony.

Grzesiek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-07, 08:42   

www.nickipedausen.com napisał/a:
Thumbs up: Nicki will race in Leszno

Nicki tested today, at his physiotherapist Lisa Thomey, his broken thumb - and fortunately, with a positive result.....

czyli w Lesznie okaze sie czy go zobaczymy w niedziele w Gorzowie czy nie

jak go porzadnie znieczula to moze cos tam pojedize ale nie wierze zeby z tym urazem byl nie do objechania
akcja jak z Karlssonem w zeszlym sezonie pewnie bedzie jesli wyjdzie ze startu dobrze to dowiezie 3pkt. a jak nie to nic nie powalczy

Odpowiedz do tematu