Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybrzeze Gdansk - Stal Gorzów 19.04.2009 (III kolejka)
Autor Wiadomość
Iman 
Nygus

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2009-04-14, 16:33   Wybrzeze Gdansk - Stal Gorzów 19.04.2009 (III kolejka)

Liga ruszyla na dobre, dwa mecze juz za nami, a do kolejnego spotkania pozostalo zaledwie pięć dni :) Tym razem jedziemy nad morze - do Gdańska. Kolejny beniaminek, choć teraz na pewno nie pojdzie tak latwo jak z Bydgoszcza :)

Mecz mysle, ze bedze wyrownany do konca chociaz w Lesznie tez obstawialem max porazke 10 punktami, a co bylo kazdy wie.

Cieszy znaczne zwyciestwo z Bydgoszcza, ladnie punktowali, jednak tak naprawde liczy sie tez jazda, a ta w przypadku Okoniewskiego jakos mnie jeszcze nie przekonuje, czegos brakuje. Podobnie Holta, poki co do lidera moze jeszcze brakowac na wyjazdach..

Ciezki mecz chociaz na betonowej nawierzchni powinnismy sie prezentowac dobrze. Tyle tylko, ze w zimie troche jej dowiezli, wiec roznie to moze byc. Dobrze, ze Okoniewski czy Holta maja juz starty w tym roku w Gdansku, wiedza cos wiecej.

Gorzej, ze z tego co widze na stronie Mateja cos tam planuje jechac dzien wczesniej w Slowenii? :roll: Oby dluga droga nie odbila sie na jezdzie w Polsce.

W ekipie gdanskiej jakby przebudzila sie reszta zawodnikow, ktorzy slabo pojechali w pierwszej kolejce. Lepiej we Wroclawiu pojechal Skornicki (chociaz moze on po prostu nie lubi gdanskiego toru?), powalczyl tez Kroner (ktory jechal w miejsce Gafurova) i Vaculik.

Stal Gorzow:
1. Tomasz Gollob
2. Rafał Okoniewski
3. Peter Karlsson
4. Matej Zagar
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski
7. Thomas Jonasson

Wybrzeże Gdańsk
1. Magnus Zetterstroem
2. Adam Skórnicki -
3. Kenneth Bjerre
4. Tobias Kroner / Renat Gafurov
5. Hans Andersen
6. Martin Vaculik
7. Damian Sperz

Poczatek spotkania: 16:00

Bilety: normalny 30zl, ulgowy 20zl

Wyjazd autokarem: 55zl
Ostatnio zmieniony przez Iman 2009-04-14, 16:52, w całości zmieniany 2 razy  

moloyoung 
Mazdaspeed eng.

Team: STAL GORZÓW
Wysłany: 2009-04-14, 16:41   

Ustawienie Holty w obecnej formie naprzeciw Hansa to dla mnie totalna pomyłka. Na miejscu Stacha śmiało ustawiłbym tam Zagara.

W ekipie gospodarzy tylko Andersen pewnie wyjdzie z 10 pkt. W świetle tego co powyżej może nawet z 13 pkt. Reszta solidarnie po około 5-6 pkt i będzie git.

Obstawiam 41-49 bez zagrożenia wyniku!

Bartek 

Team: Stal Gorzów, Liverpool
Wysłany: 2009-04-14, 16:54   

Ja nie byłbym aż taki spokojny o końcowy rezultat..Wybrzeże nadal ma 0 pkt i na pewno będą chcieli wygrać za wszelką cenę. Zorro z Toruniem potrafił zrobić 10 pkt, stać ich na wszystko. Szans upatrywałbym przede wszystkim w Kronerze/Gafurovie i Skórnickim, na nich powinniśmy gładko punktować. Magnus postawi większy opór. Andersen, Bjerre i Vaculik pociągną wynik. W juniorskim możemy zebrać bęcki. Ciężko jednak cokolwiek przewidzieć, dlatego najlepiej pojechać i zobaczyć na własne oczy :-D

Mecz w Gdańsku da odpowiedź na pytanie, czy blamaż w Lesznie był jednorazową wpadką, czy jednak okaże się, że będziemy męczyć się na wyjazdach...Dodatkowo będziemy bogatsi o wiedzę, czy Rafał Okoniewski 'wjechał' już w sezon 8-) Nasza juniorka prawdopodobnie za dużo nad morzem nie zwojuje, niestety..

Oby pogoda dopisała, a my stwórzmy w Gdańsku atmosferę taką jak w Lesznie! Ave Stal!

mirko14 

Wysłany: 2009-04-14, 21:20   Re: Wybrzeze Gdansk - Stal Gorzów 19.04.2009 (III kolejka)

mam pytanie bedac na meczu slyszalem ze mecz z Gdanskiem mozna zobaczyć na telebimie na bulwarze ale tvp sport transmituje inne mecze czy spiker sie pomylił czy to prawda . Teraz co do meczu z Gdanskiem uwazam ze okon powinien jeszcze pojechac jak zawali to na Wrocław można postawic na Ruuda sadze ze powinnismy wygrac chodz latwo nie bedzie uwazam ze dobrze ze Gollob dal szanse THJ w 15 biegu jak wyszlo wiemy . Tylko oby przegrana w Gdansku nie popsula tego co zostalo zrobione z Bydgoszcza pozdrawiam

Piotraseczek_KS

Wysłany: 2009-04-14, 22:47   

Mecz bardzo cięzki wiadomo Gdansk na swoim torze zawsze piekielnie mocny . Napewno niezawidzie na wlasnym torze Andersen podejzewam tez,ze Bjerre bedzie mocny duża niewiadomą jest postawa reszty Zorra nieobliczalnego Vaculika i IMP Skornickiego . Jezeli chodzi o nas to sklad mysle ze bez zmian chodz ja bym na miejscu Chomskiego zrobil jedną roszade zamienił pozycjamia Zagara z Holtą .Mysle ze wyjazdach mozemy sie troche obawiać dyspozycjii Holtanskiego .Mam nadzieje jednak ze nas niezawiedzie.Gollob powinien pojechac swoje czyli 10-12 pkt.Karlsson tez zrobi z 7 pkt i bedzie okej boje sie i mysle ze nie tylko ja najbardzije o postawe Okonia i juniorow szczegolnie naszych mlodziezowcow .Thomas w meczu z Bydzią dał jakieś tam znaki ze jest lepiej ,ale czy to slaby przeciwnik i taka dobra jazda? Czy rzeczywiscie jest lepiej? przekonamy sie w Gdansku.Mam nadzieje ze nasz startowiec Okoniewski zrobi te 5-6 pkt i wygramy w tym Gdańsku ...

Pozdrawiam Stalowców:D

boberGW 

Wysłany: 2009-04-15, 01:02   

moloyoung napisał/a:
Ustawienie Holty w obecnej formie naprzeciw Hansa to dla mnie totalna pomyłka. Na miejscu Stacha śmiało ustawiłbym tam Zagara.

Nigdy w życiu. Nie powinno się rozbijać pary (Zagar, Karlsson), która tak dobrze ze sobą funkcjonuje. Holta może nie ma wielkiej formy, ale jaką ma w takim razie Andersen? :roll:
Mecz do wygrania, jednak u siebie każdy jest groźny. Mecz z leszna nie ma prawa się powtórzyć, przynajmniej w to nie wierze. Mamy dużo więcej atutów.
U nich atutem jest dobry junior i własny tor. Jeszce Andersen jako lider, jednak myślę, że 12 w 6 startach to dla niego maks.
Co do juniorów to w 1 biegu każdy wynik możliwy, jednak przy remisie nie będę miał pretensji do naszych. Choć nie ukrywam, że juniorsson jest w stanie pokonać Vaculika.
Poczekamy zobaczymy jak będzie, ja stawiam że wygramy. :-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Bovit 
De Puta Madre

Team: De Puta Madre
Wysłany: 2009-04-15, 11:45   

41-49

O zwycięstwo u zdechłych ryb jestem spokojny jak żadnego innego wyjazdu. Nie zrobią nam najmniejszej krzywdy. Także do tych co jadą do Gdańska: będziecie świadkami pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie ;-) JEDZIEMY!

szogun58 
RECYDYWA!!!

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-15, 12:22   

Do Gdańska jedziemy tylko i wyłącznie po zwycięstwo...nie widze innej możliwosci jak
tylko wygrana i tylko wygrana...
Jeśli mielibysmy tam przegrać - to wtakim razie możemy zapomnieć o medalu.
Lecz takiej myśli nie dopuszczam,wieże w naszych i jestem pewny naszego zwyciestwa,choć mecz zapewne będzie na styku....

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-04-15, 13:30   

Cytat:

Niby tak, ale jednak nie koniecznie. Ciekawe co pisali zielonogorzanie po tych porazkach na wlasnym torze rok temu. W pewnym momencie to raczej nie przejmowali sie tym, ze nie zdobeda medalu, a raczej tym, zeby czasem nie jezdzic w barazach przy takiej postawie. Jak sie pozniej okazalo skonczylo sie dla nich szczesliwie, bo mamy taki system rozgrywek jaki mamy :) To, ze nawet przegramy w Gdansku (odpukac) nie znaczy, ze pozniej jak zacznie sie liga szwedzka, nie beda jezdzic lepiej Jonasson, Okoniewski i Holta. Pozyjemy zobaczymy...

boberGW 

Wysłany: 2009-04-15, 15:00   

szogun58 napisał/a:

Też, podobnie jak Iman, nie mogę się z tym zgodzić. Dla nas najważniejsze jest być w szóstce a tu wystarcza nawet zwycięstwa u siebie i bonusy ze słabszymi drużynami. Potem się wszystko może zdarzyć.
Nawet przegrana, w którą nie wierzę, nie przekreśla nam szans na medal, tak samo jak np. wygrana w Lesznie (to już niestety niemożliwe), Toruniu, czy Zielonej tego medalu nam nie gwarantuje. Jak ciężko jest na wyjazdach pokazuje mecz Leszna w Czewie, która bez Pedersena nie jest wcale silniejsza od Gdańska.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

seba_90 
HALA MADRID RMCF

Wysłany: 2009-04-15, 16:52   

PRZED nami kolejny cieżki mecz :-> typuje wynik 48-42 dla nas. ;-) Ten mecz trzeba koniecznie wygrac jak kazdy zreszta !!! szkoda ze RUUD nie pojedzie - rok temu w gdansku zrobił 12 ptk jadac dla ostrowa ale zobaczymy moze OKON sie przebudzi bo juz ciepło sie robi i rybki polowac zaczynja . Co do juniorki Jonasson moze nas nie zawiedzie i powalczy z Vaculikiem .Mecz zapowiada sie ciekawie Pozdrawaim kibicow STALECZKI 8-)

Iman 
Nygus

Wysłany: 2009-04-15, 16:59   

Znamy awizowane sklady... i jednak zmiana pozycji lidera drugiej pary - Zagar.

Caelum Stal Gorzów:
1. Tomasz Gollob
2. Rafał Okoniewski
3. Matej Zagar
4. Peter Karlsson
5. Rune Holta
6. Adrian Szewczykowski

Lotos Wybrzeże Gdańsk:
9. Magnus Zetterstroem
10. Adam Skórnicki
11. Kenneth Bjerre
12. Tobias Kroner
13. Hans N. Andersen
14. Martin Vaculik

Sędzia: Maciej Spychała (Opole)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2009-04-15, 17:13   

Tutaj akurat Stasiu postąpił bardzo dobrze, bo w 12 wyścigu nie będzie "słabej" pary Karlsson - Jonasson, tylko jako prowadzący pojedzie Zagar. Cóż patrząc na składy powinniśmy wygrać. Ze strony Wybrzeża obawiałbym się najbardziej pary Andersen - Vaculik. Młody Słowak od początku sezonu pokazuje, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Oby tylko nie pogrążył nas nasz Zorro ;)

pozdr

Kimi 
Zawarcie

Team: Y555
Wysłany: 2009-04-15, 19:02   

Podczas meczu z Bydzią Jacek Dreczka poinformował, że będzie mozna obejrzeć mecz na żywo z Gdańska na bulwarze. To pewne? TVP Sport czy TVP Info nie relacjonuje tego spotkania na żywo, więc niby z jakiej telewizji będzie czerpany przekaz na żywo na bulwarze? Ktoś może wie i moze mi wyjaśnić?
Ja się do Gdańska nie wybiorę, bo szef mi wolnego już nie da, więc zostaje mi tylko bulwar :-|

Pao 

Wysłany: 2009-04-15, 20:06   

Nygusson w 12 biegu jedzie w parze z Gollobem a nie Zagarem, pomyliles ustawienia par gospodarzy i gosci

Rafi 

Wysłany: 2009-04-15, 20:39   

Mecz będzie niezwykle ciężki,naszym jakoś zawsze było pod górę w Gdańsku na ich betonie,weźmy pod uwagę,że większość naszych asów nie miało zbyt wielu okazji jeździć na ich torze ostatnio,poza kilkoma wyjątkami.Mam jednak nadzieję,że nie przeszkodzi to w odniesieniu choćby minimalnego zwycięstwa.Mecz będzie na styku ale jak nie wygrać w Gdańsku to gdzie?W końcu oni też muszą płacić frycowe tak jak w zeszłym sezonie my.Mam nadzieję,że doświadczenie naszych zaprocentuje i w końcu będzie jakaś radosna podróż powrotna z meczu do Gorzowa.Drugie Leszno już w tym sezonie chyba się nie powtórzy,więc jedziemy zlać śledzie Panowie i Panie i pamiętajcie to żadna napinka z mojej strony. :lol:

mirko14 

Wysłany: 2009-04-15, 21:06   

witam czy to prawda ze mecz mozna zobaczyc na zywo na bulwarze prosze o odp pozdrawiam

kriss83 
Stal Rulez

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2009-04-15, 23:20   

No to jedziemy: Gollob-13, Okoń-4, Zagar-10, Karlson-7, Holta-9, Jonason-4, Szewczyk-2 jak by nie było 49 pkt i tak bedzie! :-D spokojnie zawodnicy Ci są w stanie przywiezc tyle punktów. pozdrawiam

gizmol86 

Wysłany: 2009-04-16, 09:24   

Ja mam takie pytanko organizacyjne. Nigdy nie byłem w Gdańsku na meczu wyjazdowym. Sektor dla gości w Gdańsku jest przy wyjeździe z parku maszyn. Czy jest przy wejściu jakaś kasa żeby bez problemu kupić bilety? O której mniej więcej kibice z Gorzowa będą w gdańsku? Tzn. o której jest planowany wyjazd?

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-04-16, 10:44   

Kupisz przy sektorze bilety, ale jak się spóźnisz, to czeka Cię niemiły spacer po koronie stadionu, aby dojsc do klatki ;)

Morgana1976
Morgana1976

Wysłany: 2009-04-16, 14:53   

Witam-mój post jest skierowany dla osób zainteresowanych transmisją na bulwarze,Też słyszałam zapowiedz na meczu ale dzisiaj w radiu podawali ze o 13,30 będzie trasmitowana koszykówka a zawodach w Gdańsku nic nie mówili.Tak więc mogła zajść jakaś pomyłka.Pozdrawiam

gizmol86 

Wysłany: 2009-04-16, 17:03   

Bovit nie spóźnię się bo jestem w Gdańsku cały weekend. Tylko chodzi mi o to, o której być przy stadionie żebym mógł wejść do sektora dla gości? Czy np. oni wpuszczają tylko godz przyd czy jak to się odbywa? I czy nie będzie problemu z wejściem do sektora moich znajomych którzy nie są z Gorzowa ale kibicują naszej Staleczce zawsze pare gardeł więcej będzie... :mrgreen:

Bovit dzięki za info.
Ostatnio zmieniony przez gizmol86 2009-04-16, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  

Bovit 
De Puta Madre

Wysłany: 2009-04-16, 17:43   

Gizmol, nie wiem, o której trzeba być przed stadionem w Gdańsku. Ja byłem tuż przed I biegiem, stąd ten marsz za plecami ludków w szalikach Wybrzeża i Falubazu ;-)

Jeśli znajomi nie są z Gdańska, to nie powinno być problemu ;-)

prz3mo 

Wysłany: 2009-04-19, 18:15   

Brawa dla... Zagara ! Tak właśnie dla niego, bo uratował nam d... przed ostatnim biegiem.
Oczywiście wielkie brawa dla zwycięzców 15-tego - Golloba i Karlssona.

Niestety moim zdaniem jeśli reszta będzie jeździła jak jeździ to o medalu jakimkolwiek możemy pomarzyć. Jeśli Chomski nie wypróbuje w kolejnym meczu Ruuda to uznam, że trener z niego jak z koziej...
Jeśli w Gdańsku wygrywamy cudem to jak będzie z innymi, lepszymi od nich na wyjazdach?
Cieszę się z zwycięstwa, ale kiepsko to jakoś widzę... obym się mylił.

pietrex 

Wysłany: 2009-04-19, 18:32   

prz3mo napisał/a:
Jeśli w Gdańsku wygrywamy cudem to jak będzie z innymi, lepszymi od nich na wyjazdach?
Cieszę się z zwycięstwa, ale kiepsko to jakoś widzę... obym się mylił.

Cudem, nie cudem ale wygraliśmy. Trzeba pamiętać, że Toruń wywiózł punkty znad morza, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Wynik 49:41 mówi sam za siebie.
Poza tym zawodnicy jeździli na betonie, a polewaczka pojawiała się raz na ruski rok. Każdy dobrze wiedział, że liga będzie wyrównana i mimo tego, że Gdańsk jest beniaminkiem to posiada w składzie dobrych zawodników (Andersen, Skórnicki, Bjerre) i zapewne jeszcze nie raz sprawi niespodziankę.

W końcu przełamaliśmy złą passę wyjazdów :]

Odpowiedz do tematu