Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Półfinał 2020: Sparta Wrocław - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-15, 00:36   Półfinał 2020: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

No więc zrobiliśmy to! Jesteśmy w play off! A w play off jedzie się po złoto, a nie po udział :-)

Wg mnie jesteśmy nawet lekkim faworytem półfinałowego starcia. Dziś Sparta z ROWem bez Drabika i z Beweyem. No i średnio tam wyglądali.

Pytanie jak pojadą nasi Duńczycy bez opon Anlas? Thomsen w GP dość słabo.

Jasiński fajnie pojechał w Poznaniu. We Wrocławiu plan minimum to wg mnie 41 pktów. Oczywiście liczę na coś więcej. Np. na powtórkę ;-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-15, 11:52   

W skali oceniam jak poniżej:

mniej niż 41 punktów - będzie megaaa ciężko pojechać w finale
41 punktów - będę umiarkowanie zadowolony
42 punkty - będę zadowolony
43 punkty - będę bardzo zadowolony
44 punkty i więcej - będę przeszczęśliwy

Tak na serio. Janowski bez Anlasów nie jest już tak szybki to na plus dla nas, podobnie Czugunov który jakby też nie jest pewniakiem.

Na minus na pewno fakt, że widać że Fricke powoli wraca to dobrej formy.

Chris Holder jedzie średnio, ale w każdym meczu swoje robi.

Trzeba mieć nadzieję, że akurat w tym meczu nie wróci do formy Drabik lub meczu życia nie zaliczy Beweley.

Tai, jak to Tai swoje solidne punkty dorzuci.

Co do nas.

Bartek jak rywale nie jadą na Anlasach wydaje się, że znów może dominować. Zatem tutaj duży plus dla nas.

Szymek jakby też odnajduje zagubioną formę więc tutaj liczę, że kilka ważnych oczek zrobi.

Thomsen i Iversen - tutaj klucz jak pojadą bez Anlasów. Oby ich forma to nie była tylko kwestia opon.

Jack, jak to on swoje ważne punkty na pewno dorzuci.

No i jak zawsze klucz - nasi juniorzy. Jak dobrze zaskoczą to może uda się w juniorskim zrobić 3:3 lub chociaż 4:2 w plecy i oby w dalszej fazie chociaż 1-2 oczka na rywalach dorzucili, a to będzie bardzo ważne.

Podsumowując - każdy punkt na wagę złota.

Hej STAL GORZÓW!!

lupus 

Wysłany: 2020-09-15, 13:53   

up co do Drabika - ma większe problemy
https://www.msn.com/pl-pl...U?ocid=msedgntp

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-15, 15:28   

Jeśli to prawda, no to cóż... Trafiła kosa na kamień. Witamy w dorosłym świecie, Maksiu.

lupus 

Wysłany: 2020-09-15, 15:39   

Wrocek w Rybniku trochę się męczył, jeśli nasi pojadą tak jak ostatnio to jestem optymistą.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-15, 15:40   

lupus napisał/a:
Wrocek w Rybniku trochę się męczył, jeśli nasi pojadą tak jak ostatnio to jestem optymistą.

mecz, meczowi nierówny, z kolei Grudziadz zmiażdzyli.
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2020-09-15, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  

caelumek 

Wysłany: 2020-09-15, 16:18   

Ale jeszcze na Anlasach jechali

lupus 

Wysłany: 2020-09-15, 18:07   

na czym by nie jechali Maksym u siebie ma 1,935 pkt, a każdy jadący za niego tak dobrze nie pojedzie.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-15, 18:23   

Nie chcę wydawać pochopnych przypuszczeń, ale kto wie, czy to nie jest kolejna gra na "zmiękczenie" komisji antydopingowej, by Maksa "nie dołować" bardziej i dać mu łagodny wymiar kary.

Niestety to, co robi Wrocław w tym sezonie - każe brać pod uwagę każdą możliwość. Mam nadzieję, że to jednak błędny trop.

Jeśli pojedzie w niedzielę, to znaczy, że mam rację i o żadnym "dość z żużlem" nie ma mowy.

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-18, 09:26   

Jak wszyscy wiemy Drabik w niedzielę nie jedzie co daje nam duży plus. Bewlay z Czugunowem pojadą za niego i raczej tyle punktów nie zrobią co by zrobił sam Maks na wrocławskim torze.
U nas ważne będą punkty juniorów w 2 biegu i postawa Andersa i PUK-a którzy nie pojadą już na swoich szybkich oponach.
Bartek zrobi swoje, Jack około 10pkt zrobi, Szymek pewnie też około 8pkt powinien przywieźć.
Wszystko to skłania mnie do myślenia o powtórce wyniku z sprzed 2 tygodni.
Sparta bez Drabika wydaje się być lepszym przeciwnikiem niż Falubaz.
Jeżeli w niedzielę we Wrocławiu zakręcimy się w okolicach 45 pkt to brama do finału zostanie szeroko otwarta.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-18, 10:21   

[SPARTA:] 9. Janowski, 10. Liszka, 11. B. Curzytek, 12. Fricke, 13. Woffinden, 14. M. Curzytek, 15. Czugunow, 16. -. [Trener:] Śledź.

[STAL:] 1. Woźniak, 2. Kasprzak, 3. Thomsen, 4. Zmarzlik, 5. Iversen, 6. Karczmarz, 7. Jasiński, 8. -. [Trener:] Chomski.

Skład Sparty wygląda dla nas dość optymistycznie. Duet Liszka/Beweley i Curzytek spod 14 daje nam spory handicap, który musimy wykorzystać, czytaj nie dać tej trójce dowieść nawet punktu. To już będzie dużo. Jak do tego doliczymy Chrisa Holdera, który jest solidny ale to nie lider to okazuje się, że możemy wywieść stamtąd rozsądny wynik :)

OBY!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-18, 22:02   

Skopmy im tyłki - jak to mówią w amerykańskich filmach.

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-20, 17:13   

No i nadchodzi ten moment. Za dwie godziny odjedziemy mecz, o którym jeszcze miesiąc temu nawet nie marzyliśmy!
Ja nie obstawiam. Ten sezon jest szalony. Nie zdziwię się jak wylądujemy w finale :shock: .

lupus 

Wysłany: 2020-09-20, 17:52   

Miromaro napisał/a:
No i nadchodzi ten moment. Za dwie godziny odjedziemy mecz, o którym jeszcze miesiąc temu nawet nie marzyliśmy!
Ja nie obstawiam. Ten sezon jest szalony. Nie zdziwię się jak wylądujemy w finale :shock: .

dokładnie, biorąc to co nam dawał los jeszcze miesiąc temu PO już jest na plus. Jak zdobędziemy medal będzie dla mnie bonusikiem. Do pełni szczęścia brakowało by mi zmiany trenera ale zdaje sobie sprawę, że w tym momencie to już nie możliwe. Poza tym na kogoś trzeba wieszać psy w przyszłym sezonie :mrgreen:

No i myszom ciężko będzie odrobić straty, nie z Lesznem w Lesznie.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-20, 21:08   

Mamy ich! Już nam się nie wymkną!

Jack i Anders to arcykozaki!

No i wróci dyskusja: kto na rewanż na dziurę w składzie? KK czy PUK? :-) Bez 4-5 pktow Iversena w finale możemy nie dac rady. Leszno nie ma takich dziur jak Wrocław.

Szprycer 

Wysłany: 2020-09-20, 22:21   

No już już, spokój. Nie mamy, póki nie będzie 46 punktów w niedzielę.
wtedy czuję cios"

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-09-20, 23:33   

Wynik jest bardzo dobry, rzekłbym, że nawet komfortowy, bo wiadomo, że za tydzień musimy wygrać mecz, ale wystarczy nam do tego najmniejszy możliwy normalny wynik czyli 46 punktów.
Jedziemy po zwycięstwo i tylko to się w kolejnym spotkaniu liczy.

Rewanż koniecznie z PUK-iem i do końca sezonu na niego stawiać. Kasprzak miał wiele okazji i szans ku temu, żeby zaskoczyć i pokazać się z dobrej strony. Woźniak potrafił, Iversen też (np. w Lesznie), tylko Krzychu za każdym razem jechał w prawo.

Teraz pełna koncentracja, pokora i skupienie na celu, jakim jest finał, bo finał jest naprawdę w naszym zasięgu, jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba wykorzystać nadarzającą się okazję, bo chłopaki sami ją sobie i nam stworzyli. Wybić Sparcie marzenia o złocie i ... po kłopocie. 8-)

adifanstal 

Wysłany: 2020-09-21, 04:29   

Ja bym się zastanowił czy jednak w Gorzowie nie postawić na Krzysztofa Kasprzaka...

1) Iversen pojechał piach nie tylko we Wrocławiu (gdzie wcześniej w Grand Prix w miarę dobrze jechał), ale również w Pradze. Zawodnik dopiero co zaczął łapać jakąś formę po kontuzji, a tutaj zamieszanie związane z oponami Anlasa, na których jeździł. Thomsen dzisiaj w wywiadzie mówił, że ta wymuszona zmiana powrotu do Mitasa spowodowała zamieszanie, które się odbiło czkawką. Anders znalazł szybko rozwiązanie wraz z tunerem Graversenem. Nie wiadomo czy Iversen znajdzie je przed końcem sezonu.
2) Krzysiu miał dużo czasu na treningi i pracę nad sobą dzięki przerwie.
3) Wiem, że nie powinniśmy myśleć jeszcze o finale (scenariusz aka 2017), ale jednak w perspektywie jazdy z Lesznem Krzysztof może zrobić więcej punktów na wyjeździe - wychował się w Lesznie i zawsze lubił ten tor oraz przywoził ważne punkty. Z drugiej strony w tym sezonie 3pkt więcej wywalczył tam NKI.

Wybór jest ciężko, jednak jakim by nie był myślę, że znajdą się argumenty na obronę decyzji trenera.

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-21, 07:38   

adifanstal napisał/a:

Czyżby? Ponoć nie pojawiał się ani na treningach, ani na meczach. Do tego zestawienie słów "praca nad sobą w wykonaniu Krzysztofa Kasprzaka" jakoś mi się nie klei.
Do tego przecież gołym okiem było widać, że Kasprzak jest skonfliktowany z drużyną. Nie sądzę żeby Chomski wyjaśnił sytuację i pogodził ich. Natomiast Bartek już zadeklarował, że popracuje z Iversenem i postara się mu pomóc.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-09-21, 08:50   

Miromaro napisał/a:
adifanstal napisał/a:

Czyżby? Ponoć nie pojawiał się ani na treningach, ani na meczach. Do tego zestawienie słów "praca nad sobą w wykonaniu Krzysztofa Kasprzaka" jakoś mi się nie klei.
Do tego przecież gołym okiem było widać, że Kasprzak jest skonfliktowany z drużyną. Nie sądzę żeby Chomski wyjaśnił sytuację i pogodził ich. Natomiast Bartek już zadeklarował, że popracuje z Iversenem i postara się mu pomóc.

Nic bym nie zmieniał, niech PUK popracuje z Bartkiem i na Jancarzu na pewno coś przywiezie. Krzysztof miał wszystko, nie chciał tego - trudno. Bardzo się na nim zawiodłem.
Nie można zlekceważyć Sparty i zacząć z nią jechać od samego początku, oni faktycznie na naszym torze nie będą mieli kim tego wygrać, sam Tai i Maciej to za mało. Po finał Panowie!!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-21, 12:33   

Przed meczem brałbym 44 oczka w ciemno, a przed nominowanymi byłem pewny, że wygramy ten mecz. Skończyło się wiemy jakim wynikiem i mam niedosyt, tym nie mniej może i dobrze że tak się skończyło, bo przynajmniej musi być pełna mobilizacja, aby ten finał zdobyć.

Wczoraj w zasadzie poza PUKiem ciężko mieć pretensje do kogokolwiek, bo w zasadzie wczoraj mieliśmy kompletny zespół, który dobrze jechał od pierwszego do ostatniego biegu.

Optymizm? Jak najbardziej, bo z całym szacunkiem, ale Sparta na Gorzów ma Janowskiego i Taia, a Gleb w Gorzowie takiego wyniku nie wykręci, Bewley też moim zdaniem nie zrobi trójki tak jak wczoraj. Holder? Fricke? Raczej nie na nasz tor. Mam też nadzieję, że w młodzieżowym zrobimy chociaż te 3:3 i Curzytek też skończy z zerem.

Jednak Panowie, pełna mobilizacja i w niedzielę zróbmy to!

Hej Stal Gorzów!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-21, 13:47   

Również uważam, że na rewanż powinien jechać Iversen. Kasprzak już pewnie otrzymał informację o zielonym świetle i odejściu. Szanse jazdy już miał i niestety widzieliśmy styl, prędkość i postawę.

Bartek powie Iversenowi jak należy trzymać i puszczać sprzęgło i będzie OK.

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-21, 14:14   

marcin_crx napisał/a:
Mam też nadzieję, że w młodzieżowym zrobimy chociaż te 3:3 i Curzytek też skończy z zerem.

Zobaczymy co jest wart na drugim łuku im. Adam Strzelca
Je...ał ich pies!!!"

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-21, 15:07   

Drugi łuk odróżnia chłopców od mężczyzn.

lupus 

Wysłany: 2020-09-26, 12:49   

Ma ktoś jakieś info co z jutrzejszym meczem?

Ok mecz przełożony na poniedziałek 28.09.2020 na 20:30

Odpowiedz do tematu