Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
PavelN11 

Wysłany: 2020-09-06, 18:21   

Za dzisiejsze decyzje Chomski zmazał plamę z Rybnika :) gratulacje Stasiu, świetny mecz.

lupus 

Wysłany: 2020-09-06, 18:32   

nie liczyłem na wygraną i delektowałem się poszczególnymi biegami. O bonus byłem spokojny. Ale Stasiu, wydawało by się debilnymi decyzjami, wygrał mecz :D jestem w szoku. Wydawało by się jeszcze dwa tygodnie temu, sytuacja S-F ale jesteśmy w PO. I co teraz ? Jedziemy po medal? Leszno ciężkie ale reszta do objechania.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-06, 18:37   

Co za sezon! Piszemy historię!

Ponad miesiąc temu dyskutowaliśmy o utrzymaniu. Kto pamięta? :-)

lupus 

Wysłany: 2020-09-06, 18:47   

hehe jedyna pewna kwestia, w przyszłym sezonie nadal będziemy jechali po trenerze :D

pi-o-trek
pi-o-trek

Wysłany: 2020-09-06, 18:56   

Policzyłem, że możliwy jest teoretycznie taki scenariusz:

Częstochowa wygrywa oba mecze za 3 i ma 22 pkt

Lublin zdobywa 3 pkt w Grudziadzu i 2 z Falubazem - ma 21 pkt

Falubaz zdobywa 3 z Lesznem i 1 z Lublinem - ma 21 pkt

Wrocław nas już nie wyprzedzi, więc nieistotne.

Wtedy spadamy z 2 miejsca, bo wyprzedza nas Włókniarz.

Pytanie co dalej na miejscach 3-5. W małej tabelce każdy ma po 1 bonusie. Lublin z nami, my z Falubazem i Falubaz z Lublinem.
Co dalej? Małe punkty?

Wydaje mi się, że to jedyny scenariusz mogący pozbawić nas PO.

Ktoś wie co wtedy? Ktoś jeszcze liczył?

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-06, 19:01   

Jeszcze miesiąc temu baliśmy się żeby nie spaść z ligi, teraz jedziemy o medale :lol:
Dziś mecz nam wygrał Szymon Woźniak i .... Rafał Karczmarz. Każdy chyba chciał taktycznej w 9 biegu za Szymka Bartka i 14 każdy się pukał w czoło czemu nie jedzie PUK tylko Szymon. Te dwie decyzje plus taktyk Karczmarza za Jasińskiego w 12 biegu, który objechał Liszkę dały nam zwycięstwo i awans do play off.
Brawo drużyna Brawo Prezes Brawo Stal Gorzów Brawo... Stasiu Chomski :roll:

lupus 

Wysłany: 2020-09-06, 19:14   

pi-o-trek napisał/a:
Policzyłem, że możliwy jest teoretycznie taki scenariusz:

Częstochowa wygrywa oba mecze za 3 i ma 22 pkt

Lublin zdobywa 3 pkt w Grudziadzu i 2 z Falubazem - ma 21 pkt

Falubaz zdobywa 3 z Lesznem i 1 z Lublinem - ma 21 pkt

Wrocław nas już nie wyprzedzi, więc nieistotne.

Wtedy spadamy z 2 miejsca, bo wyprzedza nas Włókniarz.

Pytanie co dalej na miejscach 3-5. W małej tabelce każdy ma po 1 bonusie. Lublin z nami, my z Falubazem i Falubaz z Lublinem.
Co dalej? Małe punkty?

Wydaje mi się, że to jedyny scenariusz mogący pozbawić nas PO.

Ktoś wie co wtedy? Ktoś jeszcze liczył?

w symulatorze po kredzie wypadamy z PO. W meczach bezpośrednich gorzej wypadamy z Lublinem ale lepiej z myszami. Nie wiem jak dalej sie liczy

adagio

Wysłany: 2020-09-06, 19:28   

Nie przesadzajcie, prędzej Rybnik wygra u siebie z Częstochowa, niż Częstochowa zdobędzie 50 pkt w Lesznie

pi-o-trek
pi-o-trek

Wysłany: 2020-09-06, 19:31   

Sprawdziłem regulamin. Decydują małe punkty zdobyte tylko w meczach między tymi trzema drużynami. Także w tym scenariuszu, który rozpisałem na pewno zajmujemy 5 miejsce. Nie wierzę w taki scenariusz, ale pisanie przez dziennikarzy SF, że Stal wjechała do Play Off, skoro nawet tego nie sprawdzili to trochę amatorka.

lupus 

Wysłany: 2020-09-06, 20:12   

na SF zazwyczaj tak jest, najważniejsze jest aby szybko coś w temacie napisać. Nie ważne czy prawdziwie

pi-o-trek napisał/a:
Nie wierzę w taki scenariusz

oj, dwa tygodnie temu w stal w PO też nikt nie wierzył. Prawda taka, że i Leszno już nie takie mocne a reszta może się spiąć niesamowicie, kwestia zbiegu przypadków.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-06, 20:38   

Ks napisał/a:
Jeszcze miesiąc temu baliśmy się żeby nie spaść z ligi, teraz jedziemy o medale :lol:
Dziś mecz nam wygrał Szymon Woźniak i .... Rafał Karczmarz. Każdy chyba chciał taktycznej w 9 biegu za Szymka Bartka i 14 każdy się pukał w czoło czemu nie jedzie PUK tylko Szymon. Te dwie decyzje plus taktyk Karczmarza za Jasińskiego w 12 biegu, który objechał Liszkę dały nam zwycięstwo i awans do play off.
Brawo drużyna Brawo Prezes Brawo Stal Gorzów Brawo... Stasiu Chomski :roll:

No to pojechałeś z tym hamulcowym Karczmarzem.
Chłopak utwierdził mnie w przekonaniu, że nie mamy juniorów na wyjazdach.

Dzis pojechali wszyscy seniorzy. I to byl klucz do sukcesu!

Czewa i 50 pktow w Lesznie? Nie wierze. Wejdziemy z 4 miejsca i polfinal z Lesznem.

Danonek9200 

Wysłany: 2020-09-06, 20:54   

też przestudiowałem regulamin i według mnie jest on trochę dziwny z tą osobną tabelką. Matematycznie nie jesteśmy jeszcze w play-offach. Najmniej prawdopdoobne wydaje się, że Częstochowa zdobędzie minimum 50 punktów w Lesznie,. Nie jest również powiedziane ,że Lublin wygra na wyjeździe z Grudziądzem oraz , że Falubaz przegra na wyjeździe z Lublinem , ale zdobędzie bonusa. Według mnie w play-offach jesteśmy na 99%

GM 

Wysłany: 2020-09-06, 21:42   

Sądzę że trochę nam pomógł wczorajszy deszcz, i Sparcie nie wyszedł tor do końca taki jaki by chcieli. Mieli atut tylko na początku, potem zaczęła chodzić duża i o dziwo żeśmy ich objechali, czego się w najśmielszych snach nie spodziewałem. Byłem pewien że Tajski z Janowskim i Drabikiem wybiją nam na tym torze z głowy w drugiej części meczu wygraną. Ba! Drżałem do połowy spotkania o bonusa! Wygraliśmy ten mecz taktycznie dobrze zbilansowanymi parami - brawa dla trenera, czy tam kogo wie jeszcze :). Woźniak był wolny przez początek spotkania, ale potem się ogarnął z szybkością, Niels odwrotnie i jakoś się nawzajem uzupełniali przez całe spotkanie. Przegraliśmy tylko dwa biegi 1:5, juniorzy zrobili ledwie 1 pkt. na rywalu ale jakże ważny w kluczowym biegu 12 który ustawił nam cały mecz. 2 pkt. juniorów przy 9 rywali pokazuje że wygraliśmy ten mecz równą jazdą seniorów, czyli wypaliło to o czym się mówiło przed sezonem. Brawo Panowie! Teraz powinno być już z górki.

przemek1221

Wysłany: 2020-09-06, 21:48   

Jestem dumny że tą drużynę prowadzi taki geniusz i wirtuoz jak Stanisław Chomski. Stasiu dziękujemy!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-06, 22:45   

Julia Chomska na Twitterze: "Trenera roku już sądzę mamy".
:-)

lupus 

Wysłany: 2020-09-06, 23:21   

Thorgal17 napisał/a:
Julia Chomska na Twitterze: "Trenera roku już sądzę mamy".
:-)

Przecież to jego córka to czego oczekiwałeś??

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-06, 23:54   

No to na 99% mamy play offy! Coś niesamowitego! 💙💛 Przegrywamy w Rybniku, a walczymy o medale! Od 8 meczy bez porażki! Kto by pomyślał?!

Stal ma dobry handicap w postaci własnego toru!

Oby tylko Rafał Karczmarz nie hamował 👊💪. Z tym składem w takiej formie mamy duże szanse na finał. Oby trener drugi raz nie dał się zwieść występem Kasprzaka w zawodach indywidualnych np. w IMP i nie odstawił jakiegoś seniora.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-07, 11:02   

Panowie to co się wczoraj "odwaliło" to jest jakiś fenomen, takie mecze się nie dzieją.

W końcu możemy powiedzieć, brawa i podziękowania dla sztabu i trenera Chomskiego, w końcu coś się udało i Stasiowi!!

DZIĘKUJEMY!!

Mam prośbę, nie dmuchajmy balonika, cieszmy się tym co mamy. Nawet jak zakończymy sezon bez medalu to będzie przykro, ale to i tak będzie sukces po tym co się działo.

mazinho 

Wysłany: 2020-09-07, 14:16   

2 lata i 4 dni...tyle musieliśmy czekać na wygraną naszej drużyny na torze w meczu wyjazdowym w PGE Ekstralidze. Od początku września 2018 zanotowaliśmy do wczoraj 13 porażek z rzędu na wyjeździe. Na szczęście fatalna passa się skończyła. Ten sezon też rozpoczął się fatalnie. 6 porażek z rzędu 0 punktów i wielu zapowiadało rozpaczliwą walkę o utrzymanie. A tutaj nagle nasz zespół się odmienił...W kolejnych 8 meczach wygraliśmy 6 razy raz też wygraliśmy (słusznie) walkowerem. Jesteśmy na 99,9 procent w Play-offach i dodatkowo na 95 % unikniemy Unii Leszno. Jesteśmy na jak najlepszej drodze do finału.

Ten mecz we Wrocławiu to był jeden z najlepszych meczów wyjazdowych na jakim byłem w ostatnich latach. Super było utrzeć nosa faworytom.

Pomogło ułożenie par - mieliśmy dwie mocne pary, a także też pomógł w końcówce lepszy zestaw (mamy ostatnio do niego szczęście) i w końcówce - 13 i 15 bieg mieliśmy lepsze pola startowe.

Bardzo dobrze mecz został też rozegrany taktycznie. Trener Chomski się nie podpalił i kiedy mógł - w 9 i 11 biegu nie dawał rezerwy taktycznej (nie było sensu bo jechał tam Janowski).

Jedynym dylematem było obsadzenie biegu 14. Tam na najgorszym polu oczywistym było danie Thomsena. Na pole b był dylemat czy Iversen czy Woźniak. Trener wybrał tego startowca, który w meczu się rozkrecał, to był słuszny wybór.

Kolejny raz na wyjeździe wygrywamy drużynowo biegi dzięki dawaniu doparowego Zmarzlika. Wczoraj tak nam pomogło wylosowanie odpowiedniego zestawu, wprowadzenie w odpowiednim czasie rezerwy taktycznej, że dzięki temu zrobilismy różnicę. Bartek też jechał aż 4 razy z pola A.

Super, że nasz prezes tak wpłynął na naszego trenera. Jak pojedziemy takim składem w dwóch kolejnych meczach wyjazdowych jak we Wrocławiu to nie zdziwi mnie nawet tytuł DMP!

Brawo za wykorzystywanie maksa potencjału z tej ekipy.

I największe na koniec brawa dla Andersa Thomsena. To jaki on zrobił progres przez rok jest niewyobrażalne. Duńczyk wskoczył na poziom drugiego lidera i jego jazda cieszy oko. To jest prawdziwy KOZAK! Kto nie był we Wrocku to..niech załuje. Na szczęście bedzie okazja się poprawić we wrześniu w PO :)

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-07, 14:42   

Mazi,

Jak wyliczyłeś, że na 95% unikniemy Unii Leszno?

Jeśli Lublin i Falubaz skończą z 21 pktami, co jest całkiem możliwe, to o kolejności miejsc 2-4 zdecuduje mała tabelka między nami a nimi (zakładam porażkę Czewy w Lesznie). I tu Stal na 95% wypada najgorzej, bo dużych pktów mamy tyle samo, ale nas pogrąża 37-53 w Lublinie i tylko 47-43 u nas.

Czy coś przeoczyłem?

mazinho 

Wysłany: 2020-09-07, 14:59   

Thorgal17 napisał/a:
Mazi,

Jeśli Lublin i Falubaz skończą z 21 pktami, co jest całkiem możliwe, to o kolejności miejsc 2-4 zdecuduje mała tabelka między nami a nimi (zakładam porażkę Czewy w Lesznie). I tu Stal na 95% wypada najgorzej, bo dużych pktów mamy tyle samo, ale nas pogrąża 37-53 w Lublinie i tylko 47-43 u nas.

Czy coś przeoczyłem?

Dobrze założyłeś i wyliczyles. Ja po prostu nie wierzę w wygrana Motoru w Grudziądzu. Zagarowi tamten tor nie pasuje, w Hampela, Jamroga i w przeciętna w tym sezonie juniorke Motoru po prostu nie wierzę.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-07, 15:05   

mazinho napisał/a:
Thorgal17 napisał/a:
Mazi,

Czy coś przeoczyłem?

Dobrze założyłeś i wyliczyles. Ja po prostu nie wierzę w wygrana Motoru w Grudziądzu. Zagarowi tamten tor nie pasuje, w Hampela, Jamroga i w przeciętna w tym sezonie juniorke Motoru po prostu nie wierzę.

Też jestem tego zdania, że Motor nie wygra w Grudziądzu, a z drugiej strony wszystko się może zdarzyć.

Leszno jedzie do tyłu i taka jest prawda, wygrana Włókniarza tam mnie nie zdziwi, ale nie za 3 punkty.

Ja coraz bardziej uważam, że z PO wyleci Motor.

Mój scenariusz na koniec sezonu:

GKM - Sparta, +3 dla Sparty
GKM - Grudziądz, +2 GKM, +1 Motor
Rybnik - Częstochowa, +3 Częstochowa

14 Runda:

Leszno - Częstochowa, +1 Leszno, +2 Częstochowa
Lublin - Zielona Góra, +2 Lublin, +1 Zielona Góra
Rybnik - Sparta, +3 Sparta

Tabela Końcowa:

1. Leszno 26
2. Gorzów 21
3. Zielona Góra 21
4. Częstochowa 21
5. Wrocław 20
6. Lublin 19

I co wy na to? Częstochowa w PO!!

GM 

Wysłany: 2020-09-07, 15:19   

W sumie nie wiem czy się cieszyć, czy płakać że nie trafimy na Leszno. Oni już nie wyglądają tak mocno jak na początku sezonu. I nie dopuszczam do siebie argumentu że to przez to że jadą w tej chwili o pietruszkę. Baron sobie może takie głupoty pierniczyć, ale tam zawodnicy jadą o kontrakty! Schodzi powietrze z tej drużyny, a Bartek z Szymkiem mają dzisiaj niepowtarzalną okazję na trening na Smoczyku przed PO. Bardziej martwi mnie forma Falubazu, ten wygrany u nas z nimi w deszczu mecz może zamydlić nam trochę oczy. Oni są ewidentnie w gazie tak jak my, do tego mają jeszcze większy atut własnego toru. Akurat tak się źle składa że przed PO Vacul, Predator i Dudek będą mieli w piątek i sobotę idealną okazję na trening i złapanie ustawień na ewentualny mecz o medale. Trzech to trochę dużo i następny mecz może nie wyglądać już tak fajnie jak ostatni. Gdy trafimy na Leszno potrenuje sobie tylko Emil. Podsumowując - bardziej obawiam się blamażu na W69 niż na Smoczyku. Leszno z nami wygrało, ale to nie zmienia faktu że nie lubią naszego toru, ale w czerwcu to my byliśmy sportowo w czarnej d... bez atutu własnego toru. Dodatkowo na szerokim Leszczyńskim torze łatwiej się wyprzedza więc może być powtórka z Wrocławia. Na juniorów zbytnio nie liczę w tych dwóch spotkaniach.

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-09-07, 16:53   

Mazinho, proszę nam tutaj nie wypisywać, tylko natychmiast się przyznać, że bezpośrednio lub pośrednio służysz wsparciem Stanowi Chomskiemu :-) :-) :-)

Chciałem bardzo podziękować Drużynie, za bonus na ZG oraz zamiecenie Wrocka u nas i ośmieszenie Wrocka u nich. Ja jestem w tym sezonie spełniony.... jak nie będzie medalu, to i tak przez najbliższy miesiąc banan mi z buźki raczej nie zejdzie. Macie Chłopaki JAJA ze STALI.

Co do meczu, jeżeli przeczytacie mój przedmeczowy post, to się dowiecie że czuję niedosyt.... niedosyt gdyż po meczu nie było zbliżenia na twarze Krysi i Andrzeja oraz nie było wywiadu z Maciusiem.... chociaż to puste krzesło w zonie obok Szymona trochę mi gorycz osłodziło. Po raz kolejny Janowski pokazał, że nie ma jajek i jestem przekonany, że IMS on nigdy nie zostanie - chyba że cały cykl będzie tylko i wyłącznie we Wrocławiu :lol:

Dzięki STAL!!!

darkis 

Wysłany: 2020-09-07, 17:51   

CzakloszMiklosz napisał/a:
Mazinho, proszę nam tutaj nie wypisywać, tylko natychmiast się przyznać, że bezpośrednio lub pośrednio służysz wsparciem Stanowi Chomskiemu

Tez jestem zdania ze nasz Mazinho macza palce w ustawieniach i chwala za to Tobie !!
Od pewnego czasu nasz Stan zmienil sie nie do poznania i to sie chwali!!

Odpowiedz do tematu