Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Szprycer 

Wysłany: 2020-09-02, 22:50   XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

Chciałem zawsze zacząć temat to zaczynam!
Mecz o play-offy, jakkolwiek kuriozalnie by to brzmiało miesiąc temu.

Za 3 i się nie oglądamy, za 1 i kibicujemy Lesznu.
wtedy czuję cios"

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-02, 23:02   

Dokładnie!

To zbyt piekne, by bylo prawdziwe :)

Mam nadzieje, że z PUKiem i bez KK.

My na torze nie wygralismy zadnego wyjazdu, a wciaz liczymy sie w grze o polfinaly. Stal!!!

kris_77 

Wysłany: 2020-09-02, 23:25   

Szprycer gratuluje. Założenie wątku zawsze kręci na początku kariery na forum :-)
A do Thorgala mam pytanie: po co CI drugi nick? licznik postów na normalnym Thorgalu się skończył?

A mecz może być historycznym wydarzeniem, ja nie pamiętam żeby po pierwszych 6 meczach w plecy, ktoś wszedł do PO. Wg obliczeń nawet bonus daje Nam szanse. Uważam jednak, że trzeba pokazać wszystkim w Polsce, że za przekręty jest kara. I za Drabika, Czugunowa, a także inne też starsze grzechy RUSKO powinien dostać w dupkę. I to własnie od Stali.

Bez KK, na fali walimy ich do 42 i witamy się z medalami.

adifanstal 

Wysłany: 2020-09-03, 02:24   

Stal Gorzów jest piekielnie mocna u siebie. Zobaczymy jak z tymi wyjazdami. Przede wszystkim różnicę robi Szymek Woźniak, który u nas zawsze był dużo silniejszy niż na wyjazdach. Miejmy nadzieję, że pojedzie Iversen za KK i niech się dzieje wola nieba. Jedziemy walczyć o zwycięstwo.

Pozwolę sobie pospekulować co się stanie przy zdobyciu "tylko" bonusa we Wrocławiu:

1. Unia Leszno - pewne 1 miejsce

2. Stal Gorzów: 18 + 1 = 19 pkt

3. Zielona Góra: 17 pkt
D: Leszno - 0
W: Lublin - 1 (52:38 pierwszy mecz)
17 + 1 = 18
Jeżeli wygrają z Lesznem u siebie lub w Lublinie to mają 20 pkt i przeganiają nas w klasyfikacji. W przypadku wygranej u siebie za 2 pkt trzeba liczyć na łomot w Lublinie i brak bonusa, jeżeli chcemy ich wyprzedzić.

4. Częstochowa: 16 pkt
D: Rybnik - 3
W: Leszno - 0
Raczej pewne 19 pkt i nic tutaj się nie zmieni.

5. Lublin: 16 pkt
W: Grudziądz - 1 (pierwszy mecz 58:32)
D: Zielona Góra - 2 (pierwszy mecz 38:52)
W takim scenariuszu 19 pkt. Liczymy na Grudziądz, żeby pokazał się z dobrej strony na koniec sezonu i wygrał mecz.

6. Wrocław: 14 pkt
W: Grudziądz - 1 (pierwszy mecz 53:37)
D: Gorzów - 2 (pierwszy mecz 35:55)
W: Rybnik - 3
14 + 6 = 20 pkt

Sytuacja jest arcyciekawa. Przed sezonem było Leszno typowane na mistrza oraz Rybnik do spadku oraz 6 drużyn walczących o medale. Tabela jest tego odzwierciedleniem. Tylko Grudziądz zawiódł i odpadł z tej rywalizacji.

Nie chcę nawet próbować liczyć mnogości scenariuszy.
Ważne są 2 rzeczy.
Pierwsza - wszystkie drużyny są w podobnej sytuacji do nas - mogą wygrać 2 ostatnie mecze (u nas 1) i być pewni awansu do play off. W przypadku porażki będą liczyć się niuanse i patrzenie na wyniki innych drużyn.
W najtrudniejszej sytuacji jest Częstochowa. Raczej nikt im nie daje szans w Lesznie, więc skończą na max 19 pkt. W takim wypadku jednak mają ujemny bilans ze Stalą Gorzów, która też może bardzo prawdopodobnie skończyć z 19 pkt.
Sporo zależeć będzie też od Grudziądzan, którzy podejmują u siebie 2 drużyny walczące o play-off'y - Wrocław i Lublin. Mam duże obawy co do formy Grudziądzan. Dla nich to mecze o wyjście z sezonu z twarzą względem kibiców. Dla niektórych zawodników ostatnia szansa na pokazanie się. Jednak przyjezdni na pewno będą gryźć tor, bo walczą o najwyższe cele i obydwa mecze będą trudne i na styku. Wygrana w Grudziądzu prawdopodobnie daje awans z automatu czy to Lublinowi czy Wrocławowi.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-03, 07:12   

Nam trzeba jednego ze scenariuszy:
- wygrana Unii w ZG
- wygrana GKM z Motorem

Maja bowiem po 19 pktowcz Czewa i Motorem - jestesmy najwyzej w mini-tabelce.

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-09-03, 07:57   

Wygrana we Wrocławiu, to misja z rodzaju tych niemożliwych. Kilka rzeczy, wydawać by się mogło niemożliwych, Stal w tym sezonie zrobiła (z przegraną w Rybniku włącznie :-D ), więc...
Jeżeli niemożliwe stanie się faktem, proszę o dwie rzeczy:
1. Zbliżenie twarzy Rusko i Krysi (może być w maseczkach), gdyż wytrzeszcz oczu w zupełności mi wystarczy,
2. Wywiad z Janowskim, który jak kiedyś stwierdził: „boi się z Bartkiem w parze jeździć” - po tym zwierzeniu, związanym pewnie z permanentnym bólem pewnej części ciała, straciłem do niego resztki szacunku.
Liczę na dużo wody i pod koło.
Do boju STAL!!!

lupus 

Wysłany: 2020-09-04, 05:07   

No to jedziemy zakontraktowanymi zawodnikami. Start KK wg mnie nie jest dobrym pomysłem. Holder dał by nam większa ilość punktów. Czyli założeniem trenera (a może i prezesa) nie jest PO.

adagio

Wysłany: 2020-09-04, 05:56   

Jedziemy z Holderem przecież....

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-04, 06:26   Re: XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

Szprycer napisał/a:

Realistyczne bierzemy bonus i kibicujemy Uni Leszno optymistycznie wygrywamy we Wrocławiu (kiedy tam ostatnio wygraliśmy?) i otwieramy szampany :-D
Pesymistycznej wersji że nie zdobędziemy choćby bonusa nie biorę pod uwagę.
Jack Holder za KK i może zakręcimy wokół remisu :roll:

lupus 

Wysłany: 2020-09-04, 07:24   Re: XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

[quote="Ks"]
Szprycer napisał/a:

Jack Holder za KK

skąd takie info? obyś miał racje bo coś mi ptaszki ćwierkały, że jednak nie. Moja informacja była mocno podlewana pewnymi cieczami więc nie wiem na ile jest prawdziwa stąd moje pytanie.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-04, 10:38   

Nie ma mowy o KK. Prezes na to nie pozwoli. Moze i Chomski woli, by wygral sport i jego relacje z KK. Ale Prezes woli, by wygrywała Stal Gorzów.

mazinho 

Wysłany: 2020-09-04, 11:51   

lupus napisał/a:
No to jedziemy zakontraktowanymi zawodnikami. Start KK wg mnie nie jest dobrym pomysłem. Holder dał by nam większa ilość punktów. Czyli założeniem trenera (a może i prezesa) nie jest PO.

Lupus nie wprowadzaj ludzi w błąd. Krzysztof już dostał informację, że w meczu z Wrocławiem nie jedzie. Ma zaproszenie na mecz, by swoją radą i sprzętem pomagał w parkingu? Czy z niej skorzysta - podobnie jak PUK w meczu w Gorzowie z GKM-em? Tego to nie wiem. Znajac jego ego, to pewnie nie przyjedzie...

Kasprzak niestety taką jazda w meczu z Falubazem i porażkami w żenujacym stylu z Krakowiakiem wykluczył się z jazdy w najbliższych dniach może i tygodniach. Jego szanse moga tylko wzrosnąć wprzypadku złej dyspozycji Iversena, jednak na to się nie zanosi.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-04, 14:18   

Sam nie wiem co myśleć o tym meczu. Z jednej strony jesteśmy bardzo rozpędzeni i wyglądamy bardzo mocno. Z drugiej strony nie jechaliśmy meczu na wyjeżdzie i ciężko ocenić naszą siłę. Prawda jest taka, że ten mecz da nam prawdziwy obraz naszej siły.

Jedziemy na wyjazd, na tor mocnego rywala i jeszcze w dodatku tor, który nam raczej nie leżał. Zatem jeżeli nawiążemy tam walkę jak równy z równym, a wynik zakończy się w okolicach remisu to uznam, że jeżeli uda się wejść do PO to tam każdy wynik będzie możliwy.

Temat na późniejszą analizę, czy jeżeli wejdziemy do PO to nie będzie kolizji terminów z meczami Torunia?

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-04, 14:33   

No ja tego nie widzę. Nawet po ostatnich GP widać, że po prostu nie ma u nas tych chociaż dwóch zawodników, którzy mogliby zrobić różnicę w starciu z Janowskim i Taiem.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-04, 14:40   

Co Ty opowiadasz??

Zmarzlik i Thomsen to są dwa nazwiska, które dziś mogą wygrać wszędzie i z każdym. Jack Holder ma dziś 8 średnią w lidze, więc też jest w stanie z nimi wygrać.

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-04, 14:45   

No cóż, tydzień temu wygrywali jednak Janowski i Tai, a nie Zmarzlik.
Piszę o zawodnikach, którzy byliby w stanie zrobić różnicę. Podjąć równą walkę oczywiście mogą ze wszystkimi.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-04, 14:53   

Od lat wiemy, że dyspozycja z SGP nie przekłada się w żaden sposób na ligę. Dlatego to, że w SGP Bartek pojechał gorzej nie jest żadnym dowodem na to, że w niedzielę Bartek nie pokona Janowskiego i Taia.

Ja natomiast jestem w stanie założyć się o butelkę dobrej whisky, że bardzo dobry wynik wykręci w tym meczu PUK (okolice 9-11 punktów). Nielsowi zawsze Wrocław bardzo dobrze leżał.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-09-04, 20:42   

Tor podczas SGP, a podczas PGE Ekstraligi to dwie różne sprawy. Przygotowują go przeważnie różne ekipy (chociaż nie wiem, czy czasami w ubiegłym roku tor we Wrocławiu nie był przygotowywany przez Wrocławian?). A nasi seniorzy myślę, że pojadą tam dobrze. Bartek czuje się tam bardzo dobrze, Anders w ubiegłym roku też tam nieźle pojechał, a teraz jest przecież w gazie, Szymon jeździł tam chyba przez 2 lata (co prawda było to przed przebudową), Niels też raczej lubi ten tor, a Jack jest w formie to swoje przywiezie. Najważniejsze, żeby juniorzy coś przywieźli - 3 punkty to minimum. Oni muszą wygrać, my możemy. Oczywiście bonus z naszej strony to obowiązek.

Szprycer 

Wysłany: 2020-09-04, 20:47   Re: XIII Runda Ekstraligi: Sparta Wrocław - Stal Gorzów

Ks napisał/a:
Szprycer napisał/a:

Realistyczne bierzemy bonus i kibicujemy Uni Leszno optymistycznie wygrywamy we Wrocławiu (kiedy tam ostatnio wygraliśmy?) i otwieramy szampany :-D
Pesymistycznej wersji że nie zdobędziemy choćby bonusa nie biorę pod uwagę.
Jack Holder za KK i może zakręcimy wokół remisu :roll:

44:45 bodajże 2017 rok
wtedy czuję cios"

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-05, 11:08   

Krótka piłka odnośnie jutra. Jeżeli wygramy, jedziemy o medale na 100%, w przypadku remisu nadal nie jesteśmy w 100% pewni, ale mamy PO na 95%, w przypadku bonusa kończymy z 19 oczkami i:

warunek 1: Falubaz przegrywa z Lesznem i jesteśmy na 100% w PO (mecz Lublin - ZG jest meczem o PO dla jednych i drugich i niezależnie od wyniku jesteśmy w PO)
warunek 2 (w przypadku wygranej Falubazu): Lublin przegrywa w Grudziądzu

Nikita 

Wysłany: 2020-09-05, 12:37   

Policzcie taki wariant : Leszno przegrywa dwa mecze bez bonusa ,my wygrywamy za 3 we Wrocku ,ZG za 3 z Lesznem i za 1 w Lublinie , Czewa dwa mecze za 3 , Lublin z ZG za 2 i w Grudziądzu za 3 , więc Unia ma 25 ,Czewa 22 ,Lublin ,ZG i my po 21 ,w małej tabeli jesteśmy najgorsi i zajmujemy piąte miejsce .Wygrana we Wrocku nie daje nam w 100 % playoffu ,mało prawdopodobny układ ale możliwy .Jeśli coś pomyliłem to przepraszam i proszę o sprostowanie .

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-05, 12:47   

Nikita napisał/a:
Policzcie taki wariant : Leszno przegrywa dwa mecze bez bonusa ,my wygrywamy za 3 we Wrocku ,ZG za 3 z Lesznem i za 1 w Lublinie , Czewa dwa mecze za 3 , Lublin z ZG za 2 i w Grudziądzu za 3 , więc Unia ma 25 ,Czewa 22 ,Lublin ,ZG i my po 21 ,w małej tabeli jesteśmy najgorsi i zajmujemy piąte miejsce .Wygrana we Wrocku nie daje nam w 100 % playoffu ,mało prawdopodobny układ ale możliwy .Jeśli coś pomyliłem to przepraszam i proszę o sprostowanie .

Raczej się mylisz w przypadku po 21 oczek Gorzów. ZG i Lublin mamy małą tabelę w której wszystkie zespoły mają po 5 dużych punktów, wtedy liczą się małe, w których góra jesteśmy my bo już dziś mamy ich o 20 więcej niż Motor i o 40 więcej niż Falubaz :) no chyba, że dojdzie do jakiś wyników typu ZG wygra 62:28 z Lesznem, a Lublin w Grudziądzu podobnie.

Nikita 

Wysłany: 2020-09-05, 13:01   

właśnie nie wiem czy przy małej tabeli nie liczą się czasem małe punkty zdobyte przez zainteresowane zespoły tylko między sobą , a nie przez cały sezon , wtedy wyglądamy najgorzej . Co nie zmienia faktu , że to baaaardzo mało prawdopodobny scenariusz

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-05, 16:09   

Mała tabelka przy równej ilości punktów między 3 i więcej drużynami dotyczy tylko pojedynków między zainteresowanymi.

Jeśli po 19 punktów będziemy mieli z Czewą i Lublinem - my mamy najlepszy układ (1 miejsce spośród nich). Do tego wariantu potrzebujemy wygranej Grudziądza z Motorem (co jest możliwe).

Jeśli po 21 punktów będziemy mieli z Lublinem i Falubazem, to będziemy pewnie mieli ostatnie miejsce (a więc po play offach). Tu jednak mało prawdopodobny wariant.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-05, 17:32   

marcin_crx napisał/a:
Raczej się mylisz

Jak ja lubię kibiców, którzy prostując innych sami się kompromitują brakiem znajomości regulaminu... Ostatni mecz w rundzie zasadniczej i nadal są tacy, którzy nie wiedzą, jak będzie ustalana kolejność w przypadku równej ilości dużych punktów :-) A sytuacja taka jest wielce prawdopodobna.
Wygrana we Wrocławiu jest natomiast mało prawdopodobna, dlatego też raczej nastawiam się na bonus i 19 pkt Stali. Czy Leszno i Grudziądz będą do końca jechać uczciwie? Nie wiadomo. Jedyne drużyny (oprócz spadkowicza z Rybnika), które nie jada już o nic. I od postawy obu zależy ostateczny układ tabeli. Myślę, że Unia w ZG da się objechać za 3, z Częstochową wygra. GKM wygra z Lublinem i przegra z Wrocławiem. Najprawdopodobniej w PO Leszno, ZG, Wrocław i my z 19 punktami (mała tabelka z Lublinem i Częstochową).
PS.
Szprycer, następnym razem trochę się wysil przy rozpoczynaniu wątku.

Odpowiedz do tematu