Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XIV Runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - GKM Grudziądz
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-08-22, 15:58   XIV Runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - GKM Grudziądz

Za nami dość burzliwy piątek więc pewnie wielu z nas nie myśli o poniedziałkowym meczu z GKM.

Przed nami spotkanie, które musimy wygrać za 3 punkty i nikt z nas nie przewiduje innej opcji.

Otwieram zatem wątek meczu Stal - GKM :)

kris_77 

Wysłany: 2020-08-22, 16:14   

No to wynik ustalony. Możesz zamykać temat. :-)

A tak poważnie, to faktycznie mecz do odjechania bez kontuzji i zgrzytów w Zespole. GKM nawet z gościem 38-40 nie wyjdą.
Liczę też na to, że po tym meczu i +3 za wałek w Czewie, będziemy w pierwszej czwórce, którą obronimy i będzie mega zdziwienie ekspertów.

boberGW 

Wysłany: 2020-08-22, 18:40   

Nie można nikogo lekceważyć. GKM jest nieobliczalną drużyną, patrzcie co zrobili w Zielonej.
Z drugiej strony my jesteśmy teraz w gazie i mamy trzech pewniaków, solidnego na drugą linię Szymka i juniorów lepszych od Grudziądza. Mam nadzieję, że pojedzie Rafał w tym meczu to wtedy będzie miazga.
I oby Stasiu z Gałą przygotowali tor jak na Wrocek :-)

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-22, 22:47   

Mam nadzieje, ze nikt w Stali po dzisiejszym awansie KK nie zostanie zaslepiony i Kasprzaka nie ujrzymy.

Stawka Challenge godna cwiercfinalu IMP. A KK z gwiazdorskim kontraktem do Lublina. Tam szukaja gwiazd z GP. W Stali na koniec dostal sie do 16 najlepszych zuzlowcow na swiecie :-)

lupus 

Wysłany: 2020-08-23, 12:50   

tak na marginesie... to KK ma motorki czy ich nie ma? Potrafi jeździć czy nie potrafi. Bo z tego co widzę na ligę ma jakieś fatum.

leszek 

Wysłany: 2020-08-23, 14:34   

Powinnismy jechac bez ZZ z latajacym Krzysztofem w skladzie .

Marek 

Wysłany: 2020-08-23, 17:16   

leszek napisał/a:
Powinnismy jechac bez ZZ z latajacym Krzysztofem w skladzie .

Leszek proszę nie prowokować :mrgreen: Ksysiu powinien jechać w tym roku tylko w turniejach indywidualnych....bo tylko tam pokazuje że mu zależy ....po sezonie dać mu wolną rękę i ładnie podziękować za wszystko :-)

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-24, 01:34   

Na 100% to jest wciaz slaby KK. Stawka tego Gorican to cwiercfinal IMP. Ale co wazne: sposob jazdy tam byl daleki od zadziornosci ekstraligi. Smiem twierdzic, ze 10-15 innych sredniakow Polakow tez by wskoczylo tam na pudlo. W wiekszosci byli zawodnicy z 1 ligi plus ci ktorzy w Polsce nie znalezliby klubu w zadnej lidzem

KK ja bym podziekowal.

Co wazne: Wroclaw wygral w Falubazie.

Dla nas oznacza to, ze musimy wygrac reszte meczy do konca sezonu wlacznie z Wroclawiem na wyjezdzie.

I nie wiem czy nie za 3 z Falubazem u nas. Ktos policzy?

Szprycer 

Wysłany: 2020-08-24, 02:04   

Thorgal17 napisał/a:
Na 100% to jest wciaz slaby KK. Stawka tego Gorican to cwiercfinal IMP. Ale co wazne: sposob jazdy tam byl daleki od zadziornosci ekstraligi. Smiem twierdzic, ze 10-15 innych sredniakow Polakow tez by wskoczylo tam na pudlo. W wiekszosci byli zawodnicy z 1 ligi plus ci ktorzy w Polsce nie znalezliby klubu w zadnej lidzem

KK ja bym podziekowal.

Co wazne: Wroclaw wygral w Falubazie.

Dla nas oznacza to, ze musimy wygrac reszte meczy do konca sezonu wlacznie z Wroclawiem na wyjezdzie.

I nie wiem czy nie za 3 z Falubazem u nas. Ktos policzy?

Z tego co mi wyszło - bonus ze Spartą nam starcza przy wygranych innych meczach i remisie bądź porażce Falubazu z Lesznem. Wtedy Falubaz wyskakuje z play-offów i wchodzi Leszno Lublin Sparta i my. Ciężkie, ale nie niewykonalne.
To wszystko w założeniu przegranej Sparty w Grudziądzu a tam nie są bez szans, więc Sparta raczej spokojna, a skupić się musimy nie na wygranej we Wrocławiu a na wygranej u siebie z Zieloną, co paradoksalnie daje nam większy komfort.
wtedy czuję cios"

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-24, 02:18   

Wychodzi na to, że kluczowe bedzie to, czy uda nam sie wygrac z Falubazem za 3 pkty, z bonusem.

leszek 

Wysłany: 2020-08-24, 05:52   

Marek napisał/a:
Leszek proszę nie prowokować

Marku nie prowokuje . KK odbudowany i wlasnie jest w skladzie na Grudziadz . Modly me zatem zostaly wysluchane . Pan Staszek tak odbudowal zawodnika , ze ten powstal niczym feniks z popiolow . KK nie dosc ze awansowal do GP to jeszcze zostal Jokerem w tali wytrawnego pokerzysty Pana Staszka .

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-08-24, 08:13   

Mecz z gatunku wygrać za 3 punkty i o nim zapomnieć.
ZZ nie będzie pojedzie KK-EJ i to jest nasze osłabienie co powoduje że o bonus będziemy walczyć w biegach nominowanych.
Lepszy z pary Woźniak - Kasprzak pojedzie w meczu z Falubazami.
W sobotę w Gorzowie padało więc Kempes będzie szukał trzech dziurek w torze :lol:

Miromaro 

Wysłany: 2020-08-24, 14:24   

Ja bym aż tak nie lekceważył tego meczu. Chyba każdy z seniorów GKM'u potrafi w Gorzowie dobrze pojechać.

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-08-24, 23:29   

Ks... lepszy z pary Kasprzak - Woźniak.... Woźniak 10+3, Kasprzak 10+2.... i Stasiu będzie rzucał monetą :-D

mazinho 

Wysłany: 2020-08-24, 23:41   

To był spacerek. Jazda na wyjeździe GKM-u w tym sezonie to jakies kpiny. Za tok ta druzyna powinna wreszcie spaść z tej ligi. Tk na prawdę jechaliśmy przecwko Artiomowi Łagucie, a czasem jednostkowe przebudzenia miał duet: Pedersen - Bjerre.

Ja mam tylko jedną nadzieję...że po tym meczu od składu nie zostanie odsunięty Jack Holder. Bo..był najsłabszy z seniorów, a trener Chomski nie będzie chciał kończyć sezonu tymi zawodnikami zakontraktowanymi. W żużlu/sporcie nie ma sentymentu. Jack Holder to mimo słabszego występu dalej jest naszym jednym z trzech liderów i jeden słabszy mecz mu się może przytrafić.

Tym bardziej zobaczcie naszych seniorów, kto najcześciej trafiał na Artioma Łagutę (16 pkt w 6 startach)

Jack Holder x3 (bilans 0-3)
Thomsen x3 (bilans 1-2)
Zmarzlik x3 (bilans 1-2)
Kasprzak x1 (bilans 0-1)
Woźniak x1 ((bilans 0-1)

Holder poza x3 porazkami z Łagutą przegrał po razie z Pedersenem i Bjerre (tu jechał z najgorszego pola D). W zasadzie miał jedną wpadke z Pedersenem, ale gdyby nie wykluczenie Buczkowskiego to jechał po "3"

Fajnie wyglądają punkty Woźniaka i Kasprzaka, ale głównie one były robione na drugiej linii. Cieszy to, że obaj zawodnicy potrafili objezdzac Bjerre i Pedersena i zarówno u KAsprzaka jak i Woźniaka widać progres.

Wniosek tez po tym meczu jest prosty. Nie przestawiac Andersa Thomsena z Jackiem Holderem. Thomsen mimo wszystko pewniejszy, lepiej zabezpieca juniora na biegi 6 i 8 i dodatkowo do Zmarzlika w 13 biegu jest "pewniejszy".

Po tym meczu mamy 12 punktów. Do rozegrania mamy 2 mecze i wciąz czekamy na decyzje co do ewentualnego walkowera za mecz w Czewie. W przypadku walkowera mamy 15 punktów i w zasadzie minimum 50 punktów z Falubazem daje nam szanse na play-offy.

Falubaz wystąpi zapewne w żelaznym składzie wyjazdowym:

1. Lindbaeck
2. Vaculik
3. Jepsen Jensen
4. Protasiewicz
5. Dudek
6. Krakowiak
7. Tonder

Mamy kilka dni na analizę tego zestawienia. Pod uwagę musimy brac fakt, że nam potrzeba minimum50 punktów i musimy zbudować ofensywny team.

Wiem, że źle nikomu nie należy życzyć..ale zdecydowanie nasze szanse by wzrosły jakby Iversen jednak na Grand PRix uznał, że nie jest w pełni zdolny do scigania na wysokim poziomie. Wówczas najlepszy z możliwych składów byłby moim zdaniem taki:

1. Jack Holder
2. Bartosz Zmarzlik
3. ZZ-tka za Iversena
4. Anders Thomsen
5. Woźniak/Kasprzak
6-7 juniorzy.

Pierwsza ZZ-tka to Zmarzlik (trzeba zablokować parę Vaculik-Dudek, która wszystko wygrywa po 5:1w trzecim biegu), a ostatnia to Thomsen (tam byłby Vacul na 12 bieg).

Niestety wszystko wskazuje na to, że Iversen będzie zdolny do jazdy, to będziemy musieli pogłówkować inaczej. Ja byłbym za składem:

9. Woźniak
10. Zmarzlik
11. Jack Holder
12. Anders Thomsen
13. Kasprzak/Iversen
14-15 juniorzy

Dlaczego tak? Musimy tworzyć dwie ofensywne pary, by w środkowej fazie spotkania próbować odskakiwać. Kasprzak/Iversen za adanie będą mieli w 6 lub 8 biegu objechac jednego seniora (będzie tam Lindbaeck pozniej Jensen), by chociaż wyjść na -2/-4 w tych dwóch biegach. Jednak pary: Woźniak-Zmarzlik i Thomsen - Holder nadrobią to z nawiązką i zaatakujemy mocno Falubaz.

To czekamy jutro na walkowera. A mecz z Falubazem będzie meczem o olbrzymiej stawce. Ba, będzie meczem o wszystko.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-08-24, 23:47   

Popatrzmy lepiej z kim Woźniak i Kasprzak wygrali, a z kim przegrali:
Kasprzak:
1. Wygrał - Pedersen, Pawlicki x 3, Bjerre x 2, Zieliński, Lachbaum
2. Przegrał - Łaguta, Pedersen
Woźniak:
1. Wygrał - Pedersen x 3, Pawlicki x 2, Łobodziński, Lachbaum, Bjerre x 2
2. Przegrał - Łaguta
Moim zdaniem delikatnie na korzyść Szymona, ale Krzychu też dobrze, więc spodziewam się derbów bez Nielsa

Swojego posta pisałem nie widząc co napisał Mazinho :-)

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-08-25, 00:08   

Panowie taka kwestia - kto ma wtyki u prezesa to nich mu powie że to co się dzieje pod stadionem przed meczem to totalna porażka. Specjalnie wyszedłem szybciej, pod stadionem byłem 50 min. wcześniej a działały sprawnie tylko dwa kołowrotki, na reszcie ciągłe zawiechy. Ludzie szukają znajomych i co chwilę ktoś się wpierdziela w kolejkę. Ledwo zdążyłem na 1 bieg. Do tego pod koniec otworzyli boczne wejście dla inwalidów blisko drugiego łuku. Tam szło wszystko szybko i sprawnie. Masa ludzi uderzyła w tamtą stronę - ja też. Potem się okazało że to wejście jest tylko na bilety, karnetowicze musieli wracać do kolejki... Weźcie za fraki tego Roja i niech ruszy za przeproszeniem dupsko i zrobi z tym porządek. Jak my chcemy jechać derby z taką fuszerką? Przecież zaraz GP, jak się ludzie zjadą to będzie wielka kompromitacja. Nie wyobrażam sobie że to się powtórzy bo na obu imprezach będzie dużo więcej ludzi a my mamy bur...el przy takiej frekwencji jak dziś. To raz- dwa niektórzy kibice zapominają o obostrzeniach i mają gdzieś noszenie maseczek, a rozmawiałem z ochroniarzem i powiedział że klub dostał opiernicz od sanepidu że tego nie pilnuje. I dzisiaj paru gości że tak napiszę - którzy wiedzą lepiej - zostało wyproszonych spod kołowrotków przez ochronę. Zamiast się dostosować to darli japy na ochronę, nie chcieli odejść i blokowali kolejkę. To tyle uwag na dziś. Odnośnie meczu to widać że wieczorne mecze nam służą. Właściwie co do jazdy naszych zawodników to nie ma się do czego przyczepić - wszyscy zrobili swoje. Brawa dla Krzycha który w końcu pojechał tak jak tego oczekiwaliśmy, Szymek robi postępy co dobrze rokuje przed najbliższymi meczami. Jak znam życie to z Falubazem pojedziemy z Nielsem w składzie bo 28-29 mamy GP we Wrocku a tego Iversen nie odpuści za żadne skarby. W sumie dobrze się składa bo Niels będzie miał dobre przetarcie tuż przed ligą. 30 czeka nas najważniejszy mecz w sezonie. Szkoda tylko że jedziemy o 16:30, bo widać że jazda późnym wieczorem nam leży lepiej. Za dzisiejszy mecz drużynie należą się brawa, a OSIR powinien dostać pałą po du..ie za takie szopki. Dzisiaj padło też światło 2 min., wcześniej w meczu z Lublinem zasilanie band na łuku. Strach się bać co będzie następne... Aby do niedzieli - rozjechać Falubaz i wchodzimy do PO. To czy Iversen pojedzie w tym meczu okaże się pewnie po jego wynikach w GP. Jeśli tam odpali to Stasiu jest w stanie zaryzykować skład nawet bez Holdera.

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-08-25, 07:39   

WSZYSTKO ZGODNIE Z PLANEM

Plan przed meczem był prosty: Rozjechać GKM + zbudować KK i Wożniaka i to udało się w 100%. Wiadomo, w tym sezonie GKM jest tak dobry na wyjazdach jak Adam Strzelec wchodzący w drugi łuk gorzowskiego toru ale trzeba mieć respekt przed meczem i podejść do niego w pełni skoncentrowanym co naszym kolażom się udało.

PLUSY:
+Świetny Woźniak - obserwując jego jazdę byłem w szoku. To był Szymon jakiekolwiek nigdy nie widziałem. Walczył na torze + zyskiwał pozycję = szok! Takiego Szymona chcę oglądać.
+Odrodzony Kasprzak - w sumie po sobotnich zawodach nie jestem zaskoczony. Widać progres w wyniku i jeździe Kasprzaka. Wróciła ta waleczność i zadziorność. Ehh szkoda, że dopiero teraz.
+Liderzy Zmarzlik i Thomsen - kolejne dobre spotkania naszych liderów. Oto chodzi!
+Solidny Holder - Jack zrobił swoje, miał trudne biegi bo 3xŁaguta. Oby nikomu nie przychodziło na myśl odstawiać go od składu
+Wystawienie KK i Woźniaka - to był dobry moment na ich sprawdzenie. Brawo trener!

NEUTRALNE:
+/- Juniorzy - w sumie zrobili swoje, ale oczekiwałem, że wygrają m.in z Bjerre.

MINUSY:
-Tor - był inny niż na meczu z Wrocławiem ale był naszym atutem
-Bramki -słyszałem, że był ogromny problem z wejściem. Napiszę go odpowiednich osób w klubie i zgłoszę problem

Podsumowując: Czekamy na decyzję KOL ws. meczu z Częstochową + walczymy z Falubazem o 3 pkt! Musimy walczyć do końca bo nawet jak nie uda nam się awansować do play off to będzie odczucie, że zrobiliśmy wszystko!

leszek 

Wysłany: 2020-08-25, 17:46   

Maciex napisał/a:
jak nie uda nam się awansować do play off to będzie odczucie, że zrobiliśmy wszystko!

Nieprawda !! Jako jedyna druzyna przesralismy mecz w Rybniku . I zobaczysz ( obym qrwa nie mial racji ) odbije sie czkawka . A wszystko przez jednego czlowieka . Nie bede pisal kogo bo okazal sie niesamowity . Mag speedwaya

Odpowiedz do tematu