Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2021

Kto powinien wzmocnić Stal Gorzów w sezone 2021?
Robert Lambert
24%
 24%  [ 26 ]
Martin Vaculik
25%
 25%  [ 27 ]
Kacper Woryna
5%
 5%  [ 6 ]
Artem Łaguta
10%
 10%  [ 11 ]
Kenneth Bjerre
0%
 0%  [ 1 ]
Jack Holder
18%
 18%  [ 20 ]
Emil Sayfutdinov
6%
 6%  [ 7 ]
Janusz Kołodziej
1%
 1%  [ 2 ]
Mikkel Michelsen
1%
 1%  [ 2 ]
Maksym Drabik
0%
 0%  [ 1 ]
Bartosz Smektała
1%
 1%  [ 2 ]
Dominik Kubera
0%
 0%  [ 1 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 106

Autor Wiadomość
TOMEK

Wysłany: 2020-08-16, 16:47   

Forum to miejsce wyrażania opinii. Każdy ma prawo do swojej. Ja przedstawiłem moje zdanie powyżej. Można się z nim zgadzać, albo nie. Dodam jeszcze tylko, że Chomski to największy szkodnik i hamulcowy gorzowskiego żużla.

Chomski won

leszek 

Wysłany: 2020-08-17, 10:03   

Mozna miec zdanie o slabej , badz dobrej formie , wymianie trenera itp. Ty natomiast wciskasz naszego wychowanka do innego klubu . ! Wrecz namawiasz . Zalosne to bylo . Powinienes miec dozywotni zakaz wchodzenia na Jancarza w trybie natychmiastowym . Dywersantom mowimy stanowczo NIE .
Lec zakladac grupe na FB , marnujesz sie chlopie .

Ja swiety nie jestem . Robie rozne zeslania do Lidla , Biedronki itp . Besztam , krytykuje . Ale w najsmielszych moich wizjach nie gonie naszego Bartka do innego klubu facet !! Slow mi nawet brakuje na to co napisales !

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-18, 00:26   

Naszym problemem jest drugi Polak. Szczerz wole Karczmarza zamiast Wozniaka. Ale Rafal to niestety poki co wciaz dziura w skladzie.

Ja bym powalczyl o Woryne plus Holder i Vaculik/Luguta.

Niestety trzeba pozegnac Puka, KK, Wozniaka. Znak zapytania pod Karczmarzem. Chyba ze walka o sklad z Szymonem. Ale przy braku juniorow to dziura.

Szprycer 

Wysłany: 2020-08-18, 00:37   

TOMEK napisał/a:
Forum to miejsce wyrażania opinii. Każdy ma prawo do swojej. Ja przedstawiłem moje zdanie powyżej. Można się z nim zgadzać, albo nie. Dodam jeszcze tylko, że Chomski to największy szkodnik i hamulcowy gorzowskiego żużla.

Chomski won

To już jest "hejt", nie cierpię tego słowa, ale tutaj pasuje - nie lubisz kogoś? Okej. Ale należy docenić jak coś zrobił dobrze. Ja dla przykładu nienawidzę Janowskiego - ale przyznam, zacnie się przed Thomsenem bronił w 15. Ty bezmyślnie już piszesz o Chomskim, który(bądź co bądź na niego spada odpowiedzialność za decyzje wszelakie) podjął dzisiaj w sumie idealne decyzje.
wtedy czuję cios"

Danonek9200 

Wysłany: 2020-08-18, 00:55   

Thorgal17 napisał/a:
Naszym problemem jest drugi Polak. .

A po co nam drugi Polak? Ściągnie się Lamberta, da się go pod 8 i będzie jeździł ze zwykłej za Pytlewskiego. Na pewno nie podobałoby się to w środowisku, ale skoro regulamin daje taką możliwość to czemu by nie skorzystać. Na rynku jest spory problem z Polakami i takie rozwiązanie byłoby według mnie najlepsze.

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-08-18, 10:33   

Danonek9200 napisał/a:

A po co nam drugi Polak? Ściągnie się Lamberta, da się go pod 8 i będzie jeździł ze zwykłej za Pytlewskiego. Na pewno nie podobałoby się to w środowisku, ale skoro regulamin daje taką możliwość to czemu by nie skorzystać. Na rynku jest spory problem z Polakami i takie rozwiązanie byłoby według mnie najlepsze.

Nie możemy opierać skład tylko na jednym dobrym Polaku. W przypadku nie daj Boże kontuzji Bartka jesteśmy w czarnej d..ie.
Kiedyś marzył mi się Drabik, teraz wolę kogoś z trójki: Smektała Kubera Woryna

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-19, 21:39   

Ks napisał/a:
Danonek9200 napisał/a:

Nie możemy opierać skład tylko na jednym dobrym Polaku. W przypadku nie daj Boże kontuzji Bartka jesteśmy w czarnej d..ie.
Kiedyś marzył mi się Drabik, teraz wolę kogoś z trójki: Smektała Kubera Woryna

Pełna zgoda co do listy Polaków.

Co do Lamberta, to rzeczywiście to dobry pomysł, by dać go pod nr 8 i puszczać szybko za najsłabsze ogniwo. Problem w tym, że to nie ma szans powodzenia, gdy trenerem jest Chomski. Jak wiemy - Chomski nie uznaje rezerwowego, gdyż nie chce stresować seniorów. Musi być dobra atmosfera.

[ Dodano: 2020-08-20, 14:30 ]
https://www.przegladsport...RC4wI9GM40J417c

"jako drugi krajowy senior skład uzupełnić - Szymon Woźniak".

No to dramat.

Chyba, że Lambert z nr 16 wskakuje za Woźniaka po pierwszym zerze. Ale Chomski Szymonowi nie zrobi takiego świństwa. Chomski nie uznaje rezerwowych :( Jesteśmy wiec nadal w potrzasku :(

[ Dodano: 2020-08-22, 22:45 ]
Stawka godna cwiercfinalu IMP. KK z gwiazdorskim kontraktem do Lublina.

[ Dodano: 2020-09-13, 22:32 ]
Czyli polfinal ze Spartą.

Falubaz bardziej by nam leżał obecnie. Ze Spartą moze byc roznie. Po 50%.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-09-14, 23:16   

Miał być koniec sezonu, a tu play-off :-)

Jednak mam kilka przemyśleń po zakończeniu rundy zasadniczej na kolejny sezon.

Po ostatnich meczach Lamberta zastanawiam się czy to jest zawodnik gotowy sprzętowo i fizycznie na cały sezon. To trochę taka odwrotność Szymona Woźniaka, który wraz z rozwojem sezonu jedzie lepiej. Z drugiej strony Lambert po zdobyciu IME stracił chyba motywację i zeszło z niego całe ciśnienie; sportowo uszło z niego powietrze. Z trzeciej strony, on w Rybniku był liderem drużyny, a u nas będzie solidną 2 linią i z tej roli powinien się wywiązywać bdb. Z czwartej strony, dojdzie mu SGP i pewnie będzie chciał bronić tytułu w SEC czyli logistycznie, mentalnie i fizycznie to będzie wyzwanie. Z piątej strony, u nas będzie mógł liczyć na kasę i lepszy sprzęt, ciśnienie pewnie też będzie mniejsze (zawodnik 2 linii).

Największy problem to na dzień dzisiejszy juniorzy. Nie wiadomo co z Bartkowiakiem, Jasiński i Nowacki kończą wiek juniora za rok, a następców brak. Ostatnio pojawiły się plotki, że Stal rozpoczęła rozmowy z Miśkowiakiem (lat 19). Wg mnie to byłby świetny strzał, bo zapewnimy sobie świetnego juniora na 2 sezony i zachowamy ciągłość do czasów Oskara Palucha.
Wiem, że zakontraktowanie obcego juniora przeczy naszej filozofii jazdy wychowankami-juniorami, ale Barcelona też miała cały czas grać bez reklam na koszulkach. :roll: Moim zdaniem potrzebujemy na 2 sezony młodzieżowca z zewnątrz i tym samym damy sobie czas na odbudowanie szkółki. Odbudowę i szkolenie trzeba zacząć już teraz. Oskar za 2 lata szkółkę opuści, więc jest dobra pora, aby rozpocząć pracę nad kolejnymi młodzikami.

Ważna kwestia, to zawodnik pod nr 8 lub 16. Birkemose/Lambert/Karczmarz. Chyba najtrudniejsza decyzja, bo:
a) Chomski nie cierpi rezerwowego i nie potrafi z niego korzystać, dodatkowo taki rezerwowy psuje mu budowanie atmosfery i spokój,
b) Birkemose to strasznie wybuchowy chłopak, który rwie się do jazdy,
c) Lambert nie cierpi być na rezerwie.

Taki zawodnik jest jednak drużynie niezbędny. Dlaczego?
1) Każdy może mieć słabszy dzień.
2) Kontuzja w trakcie meczu vide Thomsen w Grudziądzu
3) Dodatkowa opcja taktyczna dla trenera w przypadku, kiedy jakiś zawodnik jedzie słabiej w meczu, a nie można zrobić rezerwy taktycznej.

Jest szansa, że będziemy mieć 3 zawodników na 2 miejsca w drużynie (wliczając w to nr rezerwowego), dlatego na miejscu klubu tym razem nie popełniałbym błędu z wypożyczeniem Birkemose do Poznania tylko zostawił go w Gorzowie, a tam dał do 2 ligi na zasadzie gościa.

Nie możemy już na wejściu się osłabiać. Kolejny sezon może być już normalny w sensie jego daty rozpoczęcia i rozciągnięcia w czasie. Kontuzje są normalnością, co pokazał ten sezon i Iversen, dlatego posiadanie w odwodzie przynajmniej jednego niezłego zawodnika, który dodatkowo może pojechać z pozycji rezerwowego jest dużym handicapem i pozwala spokojnie przejechać sezon.

Kolejna kwestia, to zawodnik U-23 w składzie. Myślę, że na 99% ten przepis przejdzie, ponieważ wiele drużyn takiego zawodnika czy zawodników będzie posiadać i dodatkowo pozwoli odsunąć w czasie pomysł obcokrajowca na poziomie zawodnika młodzieżowego.

Skład na przyszły sezon dla mnie mógłby być taki:
9. Woźniak
10. Vaculik
11. Lambert
12. Zmarzlik
13. Thomsen
14. Jasiński
15. Miśkowiak/Szostak
16. Birekomse/Karczmarz
rez. Nowacki i Pytlewski (wypożyczenie do 2 ligi)

Czy będzie? Zobaczymy 8-)

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-14, 23:32   

Ale czy nie mówi się o rezygnacji z przepisu o zawodniku rezerwowym?

Prezes Grzyb chyba chce zostawić Karczmarza. Pytanie: w jakiej roli?
- konkurenta Woźniaka?
- konkurenta Lamberta?
- opcja zamiast Lamberta?

Wg mnie nie możemy sobie pozwolić na Karczmarza w podstawowym składzie jeśli myślimy o walce o medale w 2021.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-09-14, 23:40   

Thorgal17 napisał/a:
Wg mnie nie możemy sobie pozwolić na Karczmarza w podstawowym składzie jeśli myślimy o walce o medale w 2021.
Nie możemy też sobie na to pozwolić nie ściągając dobrego juniora z zewnątrz, np. wspomnianego Miśkowiaka. Jest kasa, jest konieczność zostawienia Zmarzlika, a do tego potrzeba dobrego składu i play-off co roku. Ceną tego może być również konieczność ściągnięcia wspomnianego juniora z zewnątrz czy to nam się podoba czy nie. Aby jechać o medale trzeba mieć przynajmniej 1 dobrego juniora. Karczmarz w tym sezonie ze swojej roli wywiązuje się jak należy. Jasiński się rozjeżdża i mamy to, co mamy. :-)

Jeszcze zapomniałem o instytucji gościa. Wiadomo już, że taki zawodnik będzie mógł jechać dopiero, jak któryś z zakontraktowanych zawodników złapie Covid-19. Innej opcji ma nie być.
Na moje dogadać się od razu z Klindtem w ciemno, bo jak widać on u nas na torze czuje się świetnie, a i formę od kilku sezonów utrzymuje.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-14, 23:44   

Zgoda co do Klinda. Może się jednak okazać, że ktoś go zakontraktuje w elidze np. Grudziądz, Toruń... Widzę go w ekstralidze.

Z juniorami zgoda. Trzeba wzmocnienia jeśli celem jest medal, a nie budowanie słabych wychowanków. Niech wychowanek wywalczy miejsce na mecz w formacji juniorskiej na torze.

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2020-09-15, 00:50   

Ja mam taka cicha nadzieje, ze te doniesienia medialne w sprawie Miskowiaka to taka gra na podniesienie stawki za niego, aby zdobyc reszte zawodnikow bez wiekszej konkurencji. Szczerze - Miskowiak jest w tej chwili najlepiej wygladajacym juniorem do wziecia, ale przez to bedzie byc moze nawet drozszy od liderow na pozycjach seniorskich. Bardzo mi sie podoba opcja Przyjemskiego, byc moze znalazlaby sie jeszcze jakas alternatywa, ale obawiam sie, ze Miskowiak bedzie pierunsko drogi.

Przypominam rowniez, ze Stal ma ciagle dlug do splacania. Nic nie slyszalem, zeby on zostal juz wyzerowany.

Co do Birkemose - mam mieszane odczucia. Tzn nie watpie, ze to bardzo duzy talent, ale obawiam sie, ze bedzie drugim Pedersenem. Nickiego juz w wiekszosci klubow po prostu nie chca, no i... sami sobie dopowiedzcie.

Ten sam problem jest z reszta z Lambertem. Zobaczcie ile on narobil bigosu na torze w tym sezonie. Jezdzi bardzo fajnie, z zebem, ale niestety taka jazda ma rowniez drugie dno. Mamy juz jednego takiego wariata w Gorzowie (Zmarzlik, chociaz zastanawiam sie, czy nie dopisalbym Thomsena), kolejny jest w drodze (Birkemose) i obysmy odjechali ten kolejny sezon w calosci. Vaculik tez co roku musi sie poobijac. Co do Lamberta i Bartka w ogole widze kilka analogii, bo obaj rowniez skasowali w tym sezonie druga armate (Iversena i Lebedeva) przez przesadna ambicje.

Tak gwoli wytlumaczenia, ja takze bardzo sie jaram tym nowym skladem, tylko chcialem podkreslic jego niebezpieczenstwa.

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-09-15, 06:48   

bosky napisał/a:
Ja mam taka cicha nadzieje, ze te doniesienia medialne w sprawie Miskowiaka to taka gra na podniesienie stawki za niego, aby zdobyc reszte zawodnikow bez wiekszej konkurencji. Szczerze - Miskowiak jest w tej chwili najlepiej wygladajacym juniorem do wziecia, ale przez to bedzie byc moze nawet drozszy od liderow na pozycjach seniorskich. Bardzo mi sie podoba opcja Przyjemskiego, byc moze znalazlaby sie jeszcze jakas alternatywa, ale obawiam sie, ze Miskowiak bedzie pierunsko drogi.

Miśkowiak ma duży plus, że będzie juniorem dwa sezony. Jak dla mnie byłby to strzał w 10! Oczywiście jeżeli cena będzie duża to i tak musimy kogoś szukac i ten Przyjemski wydaje się dobrą opcją.

bosky napisał/a:

Przypominam rowniez, ze Stal ma ciagle dlug do splacania. Nic nie slyszalem, zeby on zostal juz wyzerowany.

W ostatnim wywiadzie dla Radia Gorzów prezes mówił, że dwie raty zostały spłacone i została ostatnia, więc można powiedzieć temat zostanie w tym roku zakończony. WRESZCIE!!! Uff...

bosky napisał/a:

Co do Birkemose - mam mieszane odczucia. Tzn nie watpie, ze to bardzo duzy talent, ale obawiam sie, ze bedzie drugim Pedersenem. Nickiego juz w wiekszosci klubow po prostu nie chca, no i... sami sobie dopowiedzcie.

Bez przesady. Za wcześnie aby coś takiego pisać. Chłopak ma talent, jest młody i ambitny więc czasami emocje go ponoszą. Po za tym ja wole takiego Pedersena niż miękką pipkę

bosky napisał/a:

Ten sam problem jest z reszta z Lambertem. Zobaczcie ile on narobil bigosu na torze w tym sezonie. Jezdzi bardzo fajnie, z zebem, ale niestety taka jazda ma rowniez drugie dno. Mamy juz jednego takiego wariata w Gorzowie (Zmarzlik, chociaz zastanawiam sie, czy nie dopisalbym Thomsena), kolejny jest w drodze (Birkemose) i obysmy odjechali ten kolejny sezon w calosci. Vaculik tez co roku musi sie poobijac. Co do Lamberta i Bartka w ogole widze kilka analogii, bo obaj rowniez skasowali w tym sezonie druga armate (Iversena i Lebedeva) przez przesadna ambicje.

Właśnie potrzebujemy takich ludzi jak Lambert. Młodzi, walczący i gryzący tor. To jest speedway a nie wyścigi ślimaków.

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-15, 07:05   

bosky napisał/a:

Co wy z tym długiem? Stal - bądź co bądź - jest spółką handlową. Zewnętrzne finansowanie w spółkach to jest coś normalnego i wręcz pożądanego. Jak byście zobaczyli "dług" Volkswagena to byście z krzesła spadli :lol: . Do tego teraz stopy procentowe są tak śmiesznie niskie, że tych kredytów nawet nie opłaca się spłacać. Nie porównujcie kredytu w spółce do drogiej pożyczki dla Kowalskiego na iPhone'a ;-) .

Jeszcze słówko w kwestii rynku zawodników. Taka mnie naszła myśl... Czy w obliczu obecnego wyrównania - przede wszystkim sprzętowego - można dalej tak śmiało mówić, że któryś zawodnik jest "armatą" i w takim charakterze go kontraktować? W ostatnich latach niemal każdej takiej armacie zdarzał się słaby sezon. Oprócz Bartka (jeszcze). Doyle, Lindgren, Pedersen - armaty, co nie? A w tym sezonie jest od nich lepszy Jack Holder.

lupus 

Wysłany: 2020-09-15, 07:49   

Miromaro napisał/a:
bosky napisał/a:

Co wy z tym długiem? Stal - bądź co bądź - jest spółką handlową. Zewnętrzne finansowanie w spółkach to jest coś normalnego i wręcz pożądanego. Jak byście zobaczyli "dług" Volkswagena to byście z krzesła spadli :lol: . Do tego teraz stopy procentowe są tak śmiesznie niskie, że tych kredytów nawet nie opłaca się spłacać. Nie porównujcie kredytu w spółce do drogiej pożyczki dla Kowalskiego na iPhone'a ;-) .

Jeszcze słówko w kwestii rynku zawodników. Taka mnie naszła myśl... Czy w obliczu obecnego wyrównania - przede wszystkim sprzętowego - można dalej tak śmiało mówić, że któryś zawodnik jest "armatą" i w takim charakterze go kontraktować? W ostatnich latach niemal każdej takiej armacie zdarzał się słaby sezon. Oprócz Bartka (jeszcze). Doyle, Lindgren, Pedersen - armaty, co nie? A w tym sezonie jest od nich lepszy Jack Holder.

Prawdę powiadasz. Kredyt brany (rolowany) w 2018 to pewnie na max 2% a inflacja obecnie w okolicach 3%.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-15, 08:51   

Miromaro napisał/a:
bosky napisał/a:

Ja się odnosę do drugiej części wypowiedzi. Otóż ten sezon pokazał dobitnie w jakim kierunku powinna podążać Stal Gorzów. Jack Holder, gość w zasadzie znikąd, czasem w elidze coś tam pokazał ogólne do tej pory mocny średniak jednak młody i ambitny najpierw uratował nam ligę, a potem wprowadził nas do PO.

Kolejne przykłady? Lambert, Lindsay, Czugunov i można by jeszcze kilku dopisać do tej listy.

Zatem przyszła Stal niech będzie młoda i ambitna wsparta armatami w osobach Bartka (w końcu też młody i ambitny) i jeszcze jednego lidera.

piotr74 

Wysłany: 2020-09-15, 08:55   

Miromaro napisał/a:

halo, halo.... Panowie....
dywagując tutaj sobie o kredycie, który ma Stal zapominacie o 2 bardzo rzeczach:
1) kredyt był (i chyba nadal jest) poręczony przez Miasto i naszym władzom też będzie zależało na wyzerowaniu w końcu tej pozycji (bo jednak poręczenie obciąża wydatki budżetu)
2) nie wolno w tym stawiać znaku równości pomiędzy dwoma SA - co innego taka SA "z koziej wólki" ale zajmująca się produkcją czy sprzedażą jakiegokolwiek produktu/towaru/usługi a co innego taka SA jak STAL , czyli klub sportowy...
99% polskich (ale i nie tylko) banków NIE JEST zainteresowane finansowaniem klubów sportowych, więc "życzę powodzenia" w znalezieniu kredytu dla "klub sportowy" SA :mrgreen: :mrgreen:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-15, 09:31   

Jeszcze słowo co do składu (przy przepisie do u23) nie wiem dlaczego nie zbudować zespołu jak poniżej:

1. Zmarzlik
2. Karczmarz (u23, drugi Polak, bardziej jako plastron za którego jedzie Lambert)
3. Vaculik
4. Thomsen
5. Iversen
6. Jasiński
7. Bartkowiak
8. Lambert

Dlaczego? Bo 100 razy wolę Iversena niż Szymona przy całej sympatii dla jego osoby.

W zasadzie w przypadku Karczmarza mamy sprawę drugiego Polaka i zawodnika u23 załatwionego za jednym zamachem i jedzie za niego od razu Lambert.

sprii 

Wysłany: 2020-09-15, 09:44   

marcin_crx napisał/a:
Jeszcze słowo co do składu (przy przepisie do u23) nie wiem dlaczego nie zbudować zespołu jak poniżej:

1. Zmarzlik
2. Karczmarz (u23, drugi Polak, bardziej jako plastron za którego jedzie Lambert)
3. Vaculik
4. Thomsen
5. Iversen
6. Jasiński
7. Bartkowiak
8. Lambert

Dlaczego? Bo 100 razy wolę Iversena niż Szymona przy całej sympatii dla jego osoby.

W zasadzie w przypadku Karczmarza mamy sprawę drugiego Polaka i zawodnika u23 załatwionego za jednym zamachem i jedzie za niego od razu Lambert.

Dla mnie to dość ryzykowne posunięcie. Lambert pod 8 to tylko na rok. Rafał z kolei na max 2 lata i znowu trzeba będzie szukać..prawdopodobnie Polaka jeśli zostanie tylko Zmarzlik. Do u23 może być ciężko znaleźć lub po prostu takowego nie będzie i zostaniemy Bartek +Rafał gdzie trzeba będzie pożegnać jakiegoś dobrego zagranicznego, żeby zrobić miejsce dla u23.
Trzeba myśleć długofalowo a nie na sezon 2...no chyba, że krawaciarze znowu zmienią regulamin;/
Ostatnio zmieniony przez sprii 2020-09-15, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-09-15, 09:57   

W przypadku zawodnika u23 lub jak piszą, że w I lidze ma to być zawodnik u24 to raczej w przypadku każdego klubu to będzie zawodnik na 1-2 lata. No chyba, że ktoś pójdzie va banque i postawi na jakiegoś utalentowanego 16-latka.

W przypadku Marcusa ja bym poczekał jeszcze rok na wstawienie go do składu, a w przyszłym sezonie zamiast jazdy w Poznaniu wypożyczyłbym go do jakiegoś średniaka z I ligi (może Krosno po awansie?), gdzie będzie miał pewne miejsce w składzie i jazdę w każdym meczu. Jeżeli w I lidze będzie w stanie wykręcić średnią około 1,9-2,0 to w sezonie 2022 widzę go już w 1 składzie Stali Gorzów.

Poza tym regulamin może się tak jak piszesz zmienić także ja uważam, że mój skład jest lepszy niż ten z Woźniakiem.

mazinho 

Wysłany: 2020-09-15, 11:33   

To już znamy regulamin na przyszły sezon. Obowiązywać będzie model:

2 zawodników PL
2 zawodników zagranicznych
1 zawodnik U-24 Pl/zagraniczny
juniorzy
rezerwowy u-23 Polak/Zagraniczny

Co to dla nas oznacza? Tylko tyle, że mając Bartka Zmarzlika (Polak-lider) mamy pełen komfort odnośnie budowy składu.

Co do Birkemose. On niech zrobi kolejny krok na przód. Jego miejsce teraz będzie w 1 lidze. Pomoże też mu w tym przepis, bo z chęcią weźmie go taka Łódź, Ostrów, czy Gniezno. Niech tam na spokojnie startuje i robi taki progres jak w 2 lidze. Zostawienie go u nas pod "8" i dawanie go jako gość w 2 lidze nie ma sensu. Po pierwsze - w Elidze przy tym sztabie skzoleniowym dostanie maks 2-3 biegi w sezonie. Natomiast 2 liga ma mniej kolejek niz pierwsza i co Marcusowi dadza mecze z Wittstockiem czy Rawiczem? Nic.

Co do juniorów...Należy pamiętać, że po kolejnym sezonie potrzebujemy juniora z zewnątrz. Lepiej o takiego juniora postarać się już teraz niż za rok być z nożem na gardle i przelicytowywać inne ośrodki.

Do wzięcia są:
- Miśkowiak (rocznik 2001) - Najlepszy i najdroższy z tej grupy.
- Przyjemski (rocznik 2005) - Najmłodszy, ale i z ogromnym potencjałem. Takiego brylanta już dawno nie widziano w Bydgoszczy. Mozna wykorzystac ich ewentualny spadek, zakontraktować go u nas, a w Bydzi niech jeździ jako gość. Drogo zapewne by nie wyszło.
- Szostak (rocznik 2003) - tutaj można wykorzystać dobre układy ze Staszewskim. Tam jednak Szostak ma dlugoletni kontrakt i zapewne będzie ciężko go wykupić/

Junior jest niezbędny, bo w przypadku rezygnacji z żuzla Bartkowiaka zostajemy na starcie sezonu 2022 tylko z Kamilem Pytlewskim, który nie rokuje na żaden rozwój. Młody Paluch dojdzie dopiero w połowie rundy zasadniczej sezonu 2022 i od razu na nim nakładać rolę lidera formacji? Trochę to słabe.

Jeżeli Bartkowiak postanowi jeździć dalej...To dla jego dobra wypożyczmy go do 1-2 ligi. Niech tam się objezdza bez presji, robi progres. On nam będzie najszybciej potrzebny (przy zakontraktowaniu kogoś z zewnątrz) od sezonu 2022.

Nowackiego bym sobie odpuscił. Sezon w Rybniku pokazał, że jest słabym zawodnikiem. Lepiej go wypożyczyć gdzies, dostać kasę. Te pieniadze dołozyc do jakiegoś młodszego juniora z zewnatrz.

I zostawiłbym Rafała Karczmarza. Rafał u nas byłby w skłądzie i startował jako gośc w Poznaniu, gdzie miałby spokój w wejście w dorosły żużel.

1. Iversen/Woźniak
2. Vaculik
3. Thomsen
4. Zmarzlik
5. Lambert/Karczmarz
6. Jasiński
7. junior z zewnątrz
8. Lambert/Karczmarz
Ostatnio zmieniony przez mazinho 2020-09-15, 12:29, w całości zmieniany 2 razy  

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-15, 11:33   

Lambet przychodząc do Gorzowa nie będzie chciał być pod 8/16. Ma już dość tej roli w Rybniku.
Co do juniorów to wszyscy chyba zapomnieli że mamy jeszcze Alana Szczotkę który cieniuje w Wybrzeżu ale bym go jeszcze nie skreślał.
W Miśkowiaka w Stali nie wierzę. Częstochowa go tak łatwo nie puści, chyba że za kolosalną kase, którą może zapłacić Lublin lub Wrocław.

Stal 2021 będzie wyglądać prawdopodobnie tak:
1. Zmarzlik
2. Vaculik
3. Woźniak
4. Lambet
5. Thomsen
6. Jasiński / Nowacki
7. Bartkowiak / Szczotka / Pytlewski
8. Karczmarz / Birkemose

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-09-15, 11:42   

Ks napisał/a:
Częstochowa go tak łatwo nie puści, chyba że za kolosalną kase, którą może zapłacić Lublin lub Wrocław.

Miśkowiak jest wolnym zawodnikiem po tym sezonie ;)

TOMEK

Wysłany: 2020-09-15, 18:07   

I ośmiu Vaculików będzie mało, gdy będą prowadzeni przez nieudacznika. Oj przepraszam, zapomniałem, że forum kibiców zamienione zostało w forum miłośników Chomskiego. Proponuję zatem jakieś nośne hasełko, np. Chomskiego Uwielbiajmy Jedynie. I ch..

Chomski won

Maciex: A ja proponuje abyś nie przestał brać leków jak teraz. Ban
Ostatnio zmieniony przez Maciex 2020-09-16, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-15, 18:27   

Co za idiotyzm. Polski zawodnik do 24 lat w składzie będzie traktowany jako...obcokrajowiec.

Może jeszcze przepis o obowiązkowej kobiecie, ciemnoskórym i osobie LGBT...

Czy w przyszłym sezonie będzie rezerwowy w składzie? Były pomysły, by zrezygnować z nr 8/16.

Odpowiedz do tematu