Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IX/IV kolejka Ekstraligi - Stal Gorzów - Motor/Włókniarz
Autor Wiadomość
lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 19:36   

:shock: :shock: :shock:

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 19:36   

Geniusz po prostu geniusz....

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 19:37   

as35 napisał/a:

przekombinowali...

starty, starty, starty...
Ostatnio zmieniony przez lupus 2020-08-10, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 19:39   

Nieloty bez ambicji w akcji......

[ Dodano: 2020-08-10, 20:43 ]
Czy w tym klubie naprawdę wszyscy mają na wszystko wyebane? Zero startów, zero taktycznego myślenia, umiejętności rozwiązań na torze... Kiedy ten szkodnik Chomski dostanie kopa? Szkodnik Gala podobnie. Nasze nieloty znów swego toru nie odczytują... żenada...

Czy w tym klubie naprawdę wszyscy mają na wszystko wyebane? Zero startów, zero taktycznego myślenia, umiejętności rozwiązań na torze... Kiedy ten szkodnik Chomski dostanie kopa? Szkodnik Gala podobnie. Nasze nieloty znów swego toru nie odczytują... żenada...

[ Dodano: 2020-08-10, 20:44 ]
lupus napisał/a:
as35 napisał/a:

przekombinowali...

starty, starty, starty...
Zarząd przekombinowal zostawiając na stanowisku pierwszego szkodnika.

[ Dodano: 2020-08-10, 20:51 ]
Nie było defektu, była kupa w gaciach Karczmarza. Wystraszył się Bartka. Przestańcie bzdurzyć o awarii.

[ Dodano: 2020-08-10, 20:51 ]
Zrobimy 30 na własnym torze?

[ Dodano: 2020-08-10, 20:54 ]
Panie Prezesie Grzyb, trzeba znów zejść do parkingu i wytłumaczyć amatorom za zawodowe pieniądze, o co chodzi w tym sporcie. Jednocześnie sabotażystów od toru i szkolenia pokazać kierunek bramą.n

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 20:01   

@as35 wczoraj było prawie identycznie. Błąd jak na razie w 1 biegu. Na świeżutkim torze z 4 niby gdzie miał się Bartek napędzić. Wczoraj mu starty fajnie wychodziły a dzisiaj coś nie funkcjonuje jak powinno. Może zmęczenie swoje robić w końcu drugi dzień pod rząd a pogoda nie sprzyja wypoczynkowi. Poczekajmy do 2 serii.

i proszę...
Ostatnio zmieniony przez lupus 2020-08-10, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 20:04   

Panie prezesie dzięki za szybką zjeb.. podziałało.

Maciex: Nie traktujmy wątku meczowego do pisania postów, które śmiało można napisać na ShoutBox
Ostatnio zmieniony przez Maciex 2020-08-11, 06:36, w całości zmieniany 1 raz  

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 20:08   

as35 napisał/a:

nie potrafisz powiedzieć 'pomyliłem się"... :-P :-P :mrgreen: :mrgreen:

nasz... jak Szymon zaczyna coś jechać to Thomsen wtapia...

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 20:14   

Panie prezesie dzięki, zawsze mówiłem nie cackac się z mimozami. Chcesz kasy- Wałcz.

[ Dodano: 2020-08-10, 21:16 ]
lupus napisał/a:
@as35 wczoraj było prawie identycznie. Błąd jak na razie w 1 biegu. Na świeżutkim torze z 4 niby gdzie miał się Bartek napędzić. Wczoraj mu starty fajnie wychodziły a dzisiaj coś nie funkcjonuje jak powinno. Może zmęczenie swoje robić w końcu drugi dzień pod rząd a pogoda nie sprzyja wypoczynkowi. Poczekajmy do 2 serii.

i proszę...
cb Skoro wiemy o tym to jak wytłumaczyć powielany ciągle błąd? Tor robimy pod startowcow a resztę na jazdę gęsiego. Nie mając startowcow a walczaków na trasie...

[ Dodano: 2020-08-10, 21:18 ]
lupus napisał/a:
as35 napisał/a:

nie potrafisz powiedzieć 'pomyliłem się"... :-P :-P :mrgreen: :mrgreen:

nasz... jak Szymon zaczyna coś jechać to Thomsen wtapia...
Potrafię, ja się nie pomyliłem , poszło hasło ... i zaczęli spinać poślady. Chomski jak zwykle bez pomysłu i zagubiony.

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 20:19   

@as35 to akurat nie ma wytłumaczenia. Jak dla mnie to kosmos. IMŚ nie jest w stanie wygrać pierwszego biegu (nie ważne z jakiego toru jedzie) na SWOIM rodzinnym/domowym torze. To już świadczy o profesjonalizmie osób odpowiedzialnych za tor. Pomijam fakt, że chyba wszyscy u nas mają problem ze startami więc logiczne by było robić tor do ścigania.

hehe Szymonowi odpoczynek widać zrobił bardzo dobrze :mrgreen:

co by nie powiedzieć o Cieślaku, król parkingu. Widać kto tam jest szefem.

Gdyby to ode mnie zależało Holder był by moim nr1 na przyszły rok, bez względu na kasę. Pięknie jedzie, fajnie współpracuje z Thomsenem.

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 20:54   

Hmmm przekroczyliśmy 30! Ufffff . Woźniak reaktywacja ( oby) Co więc było do tej pory? Zaczynało kasy brakować? Z dwóch , wolę jego niż Kasprzaka

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 20:57   

no 2x tyle punktów robi co KK. ale jest jeszcze Julia... :mrgreen:

qrw... żeby Bartek w 13 biegu po zewnętrznej nie mógł się napędzić... kto tak tor zrobił :evil:

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 21:10   

Teraz najgorszy moment, nominowane.

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 21:22   

pięknie Thomsen, szukał, szukał i znalazł dziurę

Maciex: Nie traktujmy wątku meczowego do pisania postów, które śmiało można napisać na ShoutBox
Ostatnio zmieniony przez Maciex 2020-08-11, 06:36, w całości zmieniany 1 raz  

as35 

Wysłany: 2020-08-10, 21:26   

Kolejny horror za nami. Chomski ciągle pracuje nad torem ( qrw...który to rok?)... Woźniak szalony!

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 21:28   

Jak by tak od początku sezonu jeździli to play offy były by bez problemów. Równo Szymon, Holder, Thomsen. Pięknie się ich oglądało dzisiaj. Nadrobili wpadki Bartka a tego się obawiałem najbardziej.
noo i jeszcze coś z toromistrzem/odpowiedzialnym od toru, żeby był naszym atutem nie problemem.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-08-10, 21:33   

Przestańcie tu syf robić na forum! Co mecz, to czat, po jednej linijce! Macie ShoutBox na stronie głównej, może ktoś nie wie?
Ostatnio zmieniony przez Kiper 2020-08-10, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  

lupus 

Wysłany: 2020-08-10, 21:35   

i kto tu syf robi...

Nie mogę usunąć coś się spier...
Ostatnio zmieniony przez lupus 2020-08-10, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2020-08-10, 21:36   

Nacisnęło mi się coś, ale skasowałem po minucie, więc się nie czepiaj. Nie wiem po co to powielasz? Usuń to.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-10, 21:41   

No więc tak:

1. Brawo Stal Gorzów! Brawo dla drużyny!

2. Co do meczu: ten mecz ukazał bardziej bezradność Włókniarza niż siłę Stali. Tacy zawodnicy jak Madsen, Przedpełski, Lindgren, Holta mieli wielkie problemy z płynnym poruszaniem się na tym torze. Nie jest to zarzut wobec jego przygotowania (start i kreda). To uwaga, by nie wpadać w hurra optymizm.

3. Biorąc pod uwagę jazdę gości - z tego meczu można było wycisnąć więcej na +12-14. Plus 8 to na bonus wg mnie za mało.

4. Trochę słabo wyglądały sceny, gdy nasi cieszyli się z 3-3 np. w 12 biegu, gdzie wprawdzie wygrał Holder, ale Karczmarz przegrał z Przedpełskim i Świdnickim.

5. I tu uwaga: Karczmarz ewidentnie miał prędkość, ale chłopak nie umie wyprzedzać. A powodem jest wciąż.... strach przed wjechaniem pod łokieć rywala.

6. No to teraz prezesi Komarnicki i Grzyb powinni zaprosić na swoje posesje Jacka Holdera, pokazać mu trochę z legendy Stali i porozmawiać spokojnie o sezonie 2021. :)

7. Ligę mamy utrzymaną. Z tego co widzę - nasi na nic więcej nie liczą.

8. I na koniec: SZYMON WOŹNIAK. Chłopak robi wynik, gdy startuje w Gorzowie z wewnętrznych pól. Na wyjeździe nie istnieje. Po zewnętrznej jeździć nie potrafi. Woźniak kiedyś powiedział, że w Gorzowie brak prędkości można oszukać krótkim i technicznym torem. Tu wielu się gubi, stąd ten wynik Szymona. Na pewno tym występem wywalczył sobie miejsce w następnym meczu. Ale nie oszukujmy się: to zawodnik do pożegnania po sezonie. Oby prezes Grzyb podjął właściwą decyzję.

9. Acha. Chomski. Przed meczem powiedział, że Kasprzaka nie ma w składzie, ponieważ nie zdążył... dojechać. To kłamstwo w żywe oczy czy on naprawdę chciał, by KK jechał zamiast ZZ?!

TOMEK

Wysłany: 2020-08-10, 22:28   

Thorgal17 napisał/a:

9. Acha. Chomski. Przed meczem powiedział, że Kasprzaka nie ma w składzie, ponieważ nie zdążył... dojechać. To kłamstwo w żywe oczy czy on naprawdę chciał, by KK jechał zamiast ZZ?!

Przecież Chomskiego nikt myślący nie traktuje poważnie, mimo że temu żałosnemu człowieczkowi wydaje się, że ma na coś wpływ. Ewidentnie widać, że kto inny (kto?) podejmuje decyzje i może jest to sygnal końca tego pajaca w klubie.

Cbomski won

majomcl 

Wysłany: 2020-08-10, 22:39   

Właśnie, ktoś tym Staszkiem kieruje, pytanie kto? Może "Nasz" Mazinho? :D

GM 

Wysłany: 2020-08-10, 23:08   

Tak na szybko, bo emocje jeszcze u mnie nie puściły - bez dwóch zdań dzisiaj Szymek wygrał nam ten mecz przy biernej postawie naszych juniorów którzy zdobyli tylko 2 pkt. przy 9 Włókniarza. Posypuję głowę popiołem, bo nie wierzyłem że jest się jeszcze w stanie odbudować w tym sezonie. Za dzisiejszy mecz należy mu się szacunek. Reszta seniorów też mocno dziś pracowała na sukces, trzeba było ciężko bić się o każdy punkt. Thomsen starty miał fatalne, ale w ważnych momentach meczu robił swoje. fajnie się patrzyło na jego radość po wygranym 10 biegu kiedy to kiwał głową w rytm muzyki. Bardzo ważny w tym meczu był bieg 13 w którym było 3;3 i tym samym zabiło możliwość stosowania taktycznej Cieślakowi. To w jaki sposób Bartek wybronił się tam przed upadkiem i wpakowaniem się z Madsena, a tym samym wykluczeniem to mistrzostwo świata. Pochwały należą się też trenerowi który wreszcie zaczął łapać o co chodzi w tym sporcie. Długo to trwało, trochę opierd..lu od kibiców musiał zebrać, ale lepiej późno niż wcale. Wbrew pozorom to nie był taki łatwy dla nas mecz. Ze swojej strony dodam jeszcze że teraz czuję się już spokojny o ligowy byt, bo przed meczem po kontuzji Nielsa myśli były raczej czarne... Ufff.... Szymek... co my byśmy bez Twojej formy zrobili... Dzięki...

mazinho 

Wysłany: 2020-08-10, 23:35   

Ten mecz można podsumować krótko - wyciągnęliśmy maksa i te 49:41 cieszy bardzo. Tylko wynik został osiągniety kosztem widowiska, mijanek. Można być zadowolonym z utrzymania na 99,9999 procent, jednak widowiska na przyczepnym torze z lekkim handicapem znów na pola a i c (choć nieco mniejszym niż w meczu z Lublinem). Teraz już jest późno, to aż tak bardzo tego nie zaanalizuje jak zawsze.

W wygranej pomógł nam oczywiście zestaw I. Dzięki temu mieliśmy w końcowej fazie zawodów Bartka dwa razy na polu A. O dziwo...pomogła nam też pewna taktyka. Tylko czy to była przemyślana strategia, czy przypadkowe zrządzenie losu?

Super, że w 11 biegu nie wygraliśmy 5:1 tylko 4:2. Dzieki temu goście nie zrobili podwójnej taktycznej i nie wpuścli Doyle za Przedpełskiego i Miskowiaka za Swidnickiego. Tylko po co Holder do końca próbował atakować, nie wiedział, że dla nas lepiej, żeby te +4 zostało? Przy podwójnych taktykach i słabym polu Holdera i przespanym starcie (tak było) mogło zrobic się 1:5 i +2. Tak zostało +4 i mogliśmy mieć nadzieje, że może ten nasz Karczmarz przywiezie Świdnickiego lub Przedpełskiego. Niestety się nie udało. Aczkolwiek to co pisałem zawsze. Warto mieć tego lepszego juniora na 12 bieg.

Dobrze też, że w 13 biegu Bartek nie wyprzedził Madsena. Cieslak taki cwaniaczek a swojemu Dunowi nie powiedział, że JEDYNĄ szansą na wywiezienie choć punktu z Gorzowa i przybliżenia się do play-off jest polowanie na podwójny taktyk w 14 biegu i wystawienie na nominowane 2xDoyle-Madsen? Cieslak się totalnie zestarzał i logicznie nie myśli? Fratczak kiedys w chwile takie rzeczy analizował i Wardowi kazał w 2015 stracic swój jedyny punkt w meczu. Ward to zrobił, bo wiedział, że robi to nie w interesie swoim, ale drużyny...Może mi też logicznie wytłumaczyc, po co Bartek do ostatnich metrów tak atakował Madsena o mało się nie przewracając skoro jego "3" zadziałałby na naszą szkodę? Czy jest też ktoś w stanie naszego mistrza (nie musi jeździc parą, na takich torach jak nasz dzisiejszy to nie ma zwyczajnie sensu) nauczyć kalkulacji i że przy pewnym wyniku musi brac pod uwagę interes drużyny? Zdobywając trójkę mógl tylko nabić sobie konto o parę tysiecy, ale jednocześnie narazał interes drużyny i "wystawiłby" nas na podwójną taktyczną. Bartku - uwielbiam Twoją jazdę, cieszyć moje oko odkąd pierwszy raz Cie zobaczyłem na duzym torze. Ale proszę, to są zawody drużynowy, tu wygrywa drużyna. Czasami swoje ego, swój interes należy odłożyć na bok. Dwa, powinna byc osoba u nas, która zawodnikom będzie przekazywała tez te niuanse taktyczne, by taki zawodnik był świadomy, o co tak naprawdę jedzie.

Nie rozumiem też zachowania kibiców, którzy w 13 biegu aż wrzeszczeli, żeby Zmarzlik wyprzedził Madsena. Ja jako jedyny skakałem z radości w promieniu wielu metrów, że Zmarzlik przegrał, bo dzięki temu mamy niemal pewny chociaż 1 punkt w meczu. Czy kibice też nie łapią co dla naszej drużyny jest najlepsze i myślą krótkowrocznie tylko o tym co tu i teraz, nie myslac do przodu? Starsznie to slabe..

Co do zestawienia składu i prowadzenia meczu. Wystawiam 5-.

Fajnie, że wreszcie ktoś wyciągnął wnioski po porażce z Lesznem. Nasz startowiec Woźniak nie zaczynał ze słabych pól tylko został tak ustawiony, że miał 4x2 pola a lub c i dwa razy niekorzystne pola. Oczywiscie Woźniak ze słabych pól był bardzo wolny i slaby, ledwo co miajajac beznadziejnego na Jancarzu Swidnickiego, który walczył z torem. Na szczęscie ten jednościeżkowy tor pozwolił wykorzystac atut Woźniaka na Jancarzu do maksimum. Czyli dobre pole - głównie a, dobry start i szybko do kredy. Super, że ktoś pomyslał i z ZZ-tki dał Woźniaka na pole A.

Tak jak też pisałem - mądrze rozporiwadzona ZZ-tka za Iversena dała nam dużo wiecej, a niżeli Dun w składzie. Kolejność ZZ-tek przy wylosowaniu zestawu I była hm...dobra. Zmarzlik na najmocniejszą parę z najgorszego pola, Woźniak na pole A i nasi zagraniczni na juniorów gości.

Jednak teraz tak na chłodno. Wroclaw ma lepszego juniora i zapewne Czugunow będzie wystawiony na 12 bieg. Wrocław daje też na numer 2 Woffindena i przy wylosowaniu zestawu I lepiej rozpocząć mecz Jackiem Holderem, a Bartka zostawić na 12 bieg (by jechał na parę Czugunow-Woffinden). Dzięki temu przechytrzymy składem Wrocław, który się nastawi w ostatniej serii wlasnie na 12 bieg liczać, że nie bedzie tam Zmarzlika:)..
I też poza patrzeniem na skład Wrocławia - myślę, że nie ma co na początku wystrzeliwać się z najmocniejszych armat i Zmarzlika na ZZ-tkę zostawić na później.

Też myślac juz o wyjazdach gdzie jeśli chcemy ratowac sezon i pojechac jeszcze o coś, to musimy pomyslec jak zestawic skład. Zakładajac, że w środkowej fazie zawodów możemy korzystać z rezerw taktycznych, to lepiej Bartka nie zestawiac w składzie na wyjeździe z teoretycznie najsłabszym seniorem - czyli Woźniakiem. Dzisiejszy mecz pokazał, że nawet przy -6 nie ma jak korzystać z rezerw taktycznych, wlaśnie dlatego, że teoretycznie najsłabszy senior był w 2 i 3 serii ustawiony z liderem. A dawanie taktyka za np. Thomsena (chociaz dzisiaj nie było takiej możliwosci), gdy jedzie w parze z mało skutecznym juniorem nie ma po prostu sensu.

Obsada biegów nominowanych też dobrze została dobrana. Jeśli ja bym decydował, to w 14 jedynie polami startowymi zamieniłbym Holdera z Thomsenem. Holder z najgorszego pola d jechał dwukrotnie w drugiej fazie meczu - najpierw przyjechał na 5:1 ze Zmarzlikiem, a potem uratował nam 12 bieg. Na szczęście ten lepszy w dzisiejszym meczu - dostał lepsze pole, wykorzystał start, a słabszemu Thomsenowi jakos udalo się doczekac błedu Przedpelskiego na wyjsciu z łuku. Decyzja co do Bartka w 15 z pola A - słuszna. Pierw trzeba było zabezpieczyć interes drużyny - czyli przy +4 po 13 mierzyć w choćby punkt meczowy i dać lidera na najkorzystniejsze pole w najmocniejszej obsadzie meczu. Nawet kosztem dania Woźniaka na inne pole niż jego ulubione "a".

Powiem Wam, że mimo wszystko smutno się ten mec oglądało. Na trybunach może z 3 tysiace ludzi. Tor taki, że nie było żadnej atrakcyyjności. Nawet mistrz świata jadący za rywalem nie potrafi wyprzedzać. Kiedys trener Chomski zapytany o brak mijanek odpowiadał: "A co ja mam kazac Bartkowi starty przegrywac by były mijanki?" Bartek przegrywał starty i na dystansie nie mógł nic zrobić. Smutne to, że marnujemy taki potencjał tego toru, gdzie w 2011 Gollob z Crumpem potrafili się wyprzedzać niemal co łuk. Mozna było? Można. I ten jednościezkowy tor wcale jakims super atutem nie był - pokazywaly poczatki meczu z Motorem i Czewa. Mielismy po prostu szczescie do 1 zestawu startowego i że mamy kogoś takiego jak Bartek Zmarzlik.

Co do naszej obecnej sytuacji...

Wygrywając z Motorem i Włókniarzem i przy czterech porażkach ROW-u na własnym torze mamy już niemal na 99,999 % utrzymanie. Ja za cel na najbliższe dni obrałbym próbę mimo wszystko - walki o play-offy. Czestochowa co pokazaly ostatnie mecze nie jest wcale taka mocna. My wygrywajac w Czestochowie (co przy ZZ-tce nie jest wcale takie nierealne) i przy odpowiednim ukladzie meczów (ktoras z dwóch druzyn: falubaz lub wrocław zacznie tracic seryjnie punkty) możemy zaczepić się jeszcze w walce ...play-offy.

Jednak, żeby to było możliwe (z Wrocławiem jedziemy bez drugiego lidera Jacka Holdera) trzeba zakontraktowac kolejnego gościa. Najlepszym kandydatem poza torunskim jest Rohan Tungate. Miałem przyjemnosc oglądac Australijczyka w meczu ligowym w tym sezonie na żywo i przecierałem oczy ze zdumienia jaki to jest skuteczny na dystansie walczak. Tungate ma srednia biegową 2,500 i obok Jacka Holdera i Kulakowa rządzą i dzielą w 1 lidze. To może być nasz strzał w "10" - podobnie jak z JAckiem Holderem. W sumie na Rybnik, który ma skład 1 ligowy i niczym nam na Jancarzu nie może zagrozić wystawmy Tungate'a, niech ma solidny trening przed meczem z Wrocławiem. Wystawiajac skład na ROW nawet taki: Woźniak Zmarzlik Tungate ZZ Thomsen i tak wygramy roznica ponad 20 punktów. Z Kasprzakiem niestety musimy sobie prawdopodobnie dac spokoj do konca sezonu..

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-10, 23:48   

Czy ZZ mozemy stosowac do konca sezonu w razie kontyzji Nielsa?
Tez pomyslalem o walce o play off i walce w Czewie. Niestety ten Rybnik i 44-46 odbije nam sie czkawka.

mazinho 

Wysłany: 2020-08-10, 23:53   

Thorgal17 napisał/a:
Czy ZZ mozemy stosowac do konca sezonu w razie kontyzji Nielsa?
Tez pomyslalem o walce o play off i walce w Czewie. Niestety ten Rybnik i 44-46 odbije nam sie czkawka.

Pisałem już na Shoutboxie, że dzięki "3" Iversena w 14 biegu w Lesznie przeskoczył o bodajże 0,16 pkt Kasprzaka. Dzięki temu jest u nas trzeci na liście najskuteczniejszych zawodników po 7 kolejkach w polowie rundy zasadniczej (gośc jest nieklasyfikowany) i możemy za niego robić ZZ-tkę do końca rundy zasadniczej. W ewentualnych play-offach Z-tka juz nie bedzie możliwa.

Może Wrocław lub Zielona będą miały jakieś kłopoty i to może nam otworzyć drogę do walki o play-offy. Przypomne, że na wyjazdach będziemy mieć Zmarzlika, Holdera, Thomsena i ZZ-tkę. A Woźniaka można zmieniać ew. taktykiem. Dlaczego mamy nie powalczyć w Czewie czy we Wrocku w takich okolicznościach?

Odpowiedz do tematu