Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-07-08, 07:06   

Wiecie co, dywagacje na temat zwolnienia trenera możemy sobie już darować. Dobrze wiemy, że taka zmiana jest mało realna w tym momencie. Skupmy się za innych aspektach dot. meczu.

Heavyman 

Wysłany: 2020-07-08, 07:26   

Póki co Falubaz jakby lepiej czuł się na wyjazdach niż na własnym torze. Tu widzę światełko w tunelu. Jeśli tor będzie przyczepny, to wydaje się że nasi powinni się odnaleźć. Z kolei brak ZZ za Iversen'a, jest według mnie bezpieczniejszym rozwiązaniem, bo chyba większość jest zgodna, że taktyka nie jest naszą najmocniejszą stroną. Jeśli więc wystawimy pięciu seniorów do składu, to nowa tabela powoduje, że taktyczne kombinacje same się robią :-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-08, 11:35   

Szczerze? Podziwiam Wasz optymizm, jako kibic wierzę w swój zespół, ale...

... no właśnie, przegraliśmy z kretesem z wychodzi nie za mocnym Motorem i przegraliśmy w I ligowym Rybniku, więc powiedzcie mi jakim cudem mamy wygrać w Zielonej Górze, która prawie wygrała we Wrocławiu?

Jedyna nadzieja to tor, który rzekomo może nam pasować.

Przypomnijcie sobie zeszły sezon, też wierzyliśmy w wygraną, a polegliśmy do 33.

Ks 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-08, 12:06   

Jak chłopaki będą jechać z takim zębem jak z Częstochową i dołączy do nich KK-ej to powinno być dobrze.
Szczerze wole przegrać w Rybniku ale za to wygrać w Zielonej. Takie zwycięstwo smakuje podwójnie ;-)
Jestem jednak realistą i stawiam na remis 45:45

as35 

Wysłany: 2020-07-08, 19:06   

Mamy dwie szanse na wygranie: pierwsza to zajmujący miejsce trenera zostaje w domu, bez kontaktu z drożyną. Wystarczy jego pseudo trenerskich wyczynów w naszym klubie. Druga Kasprzak dostaje wolna rękę niech szuka klubu w 2 lidze lub ogarnia się gdzieś w ciszy a nie w klubie. Niestety to co dziś odstawia to totalna padaka tak sprzętowa jak i mentalna. Nie widzę szansy na jego punkty.

Do Zielonej Góry z tym kto miała jaja w meczu z Częstochową i odesłał Kasprzaka pod prysznic. Kimś kto lekko potrząśnie następnym "zawodowcem" Wożniakiem.

Nie wolno przestać pisać Chomski won!! Ktoś może zrozumieć że już Kibicom nie przeszkadza.

Panie Prezesie Zmor.. opss Grzyb proszę zakazać Kasprzakowi startować w kevlarze Stali. To obciach straszny. To co on odpier... w SEC dzisiaj to już nawet żal komentować...

[ Dodano: 2020-07-08, 20:27 ]
Ks napisał/a:
Jak chłopaki będą jechać z takim zębem jak z Częstochową i dołączy do nich KK-ej

Kasprzak to lepiej niech poszuka pracy w ogrodnictwie...

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-07-08, 21:25   

Co prawda nie oglądałem dzisiejszego SEC z Bydgoszczy, ale po ujrzeniu wyniku KK również uważam, że Kasprzaka trzeba posadzić na ławę, chociaż teraz przy kontuzji PUK-a jest to małorealne. Jednak jak wróci Niels, można ustawić Szymona na wewnętrzne tory na początku meczu, korzystać z Holdera i będzie dobrze. Muszę się przyznać, że liczyłem na Krzyśka, że będzie jeździł dużo lepiej niż w ubiegłym roku. Niestety zawodzi nas wszystkich. Lepiej inwestować w Rafała i Wiktora. Chłopaki pokazują, że jak się chce to dużo można.
Jeśli chodzi o wypowiedź Marcina i wyniku z meczu z Falubazem. Sytuację w lidze można też tak zinterpretować. My w meczu z Częstochową w 10 biegach zdobyliśmy 32 pkt, natomiast Falubaz w 15 biegach - 31 pkt - różnica kolosalna. Ale mecz meczowi nierówny. Falubaz będzie faworytem, ale pamiętam rok 2001. Jechaliśmy do Zielonki jak na ścięcie, a wygraliśmy chyba 57:33.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-08, 21:38   

Z całym szacunkiem, ale nie będziecie tu Chomskiemu składu ustawiać! Trza budować Kasprzaka, czy innego Woźniaka. Kildemanda sie nie udało, ale to wina Zarządu, bo nie chcieli mu przedłużyć kontraktu, a on już wychodził z poziomu wykopów. Jak teraz przegramy w Zielonej, to też nie będzie wina Chomskiego, bo mu tam zakazali tor szykowac, a on chciał. No i proponował, żeby jechali bez Vaculika, bo go nie lubi, ale złośliwe Falubazy sie nie godza, to co on Stasiu ma zrobić? Przeca to nie jego wina. Może jeszcze się uda dobrać do kabli przy W69?

Chomski to guru jest taktyki. Dajcie mu jeszcze z 30 lat, a przyjdą wyniki!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-08, 23:30   

Szkoda mi prezesa Grzyba. Prawie wszyscy chcielismy, by KK zostal w Stali. Prezes sypnal kasa i KK zostal. Niestety. Podpisal na rok czy dwa?

Lublin zas chapnął sobie o wiele tanszego Hampela i dzis skacza do muzyki Budki Suflera, ze nie wzieli naszego DJa.

Za Puka moze jechac ZZ skoro on juz jechal w Rybniku? Jesli tak to optymalne jest odstawienie KK i Holder w skladzie. To jednak rozwali obecnosc KK w skladzie Stali w tym sezonie. Trzeba go zbudowac. A gdzie indziej niz tam, gdzie zdobyl IMP?

W Zielonej nasi zwykle dobrze jechali. Wozniak na wewnetrzne pola!

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-07-09, 07:10   

Thorgal17 napisał/a:
Trzeba go zbudowac. A gdzie indziej niz tam, gdzie zdobyl IMP?
W swoim super sezonie w Grand Prix 2014 też świetnie pojechał w Bydgoszczy i co z tego? Wczoraj to był cień człowieka, cień żużlowca. Strasznie się męczył na swoich osiołkach, walczył sam ze sobą, wybierał złe ścieżki już po starcie, który zresztą notorycznie przegrywał.

Szczerze mówiąc nie wierzę, że Krzychu się odbuduje, dopóki nie odda osiołków do tunera, albo ktoś mu sprzętowo nie pomoże. Kolejny sezon na straty. I jak KK bardzo lubię, tak rzeczywiście jego czas w Stali chyba powoli dobiega końca, a nie wiem czy nawet w ekstralidze. Na chwilę obecną, on potrzebuje zespołu bez presji, gdzie będzie mógł się odbudować i nabrać pewności siebie. W ekstralidze nie ma na to za bardzo czasu. Nawet w Lesznie zastąpili Kurtza Lidsay'em.

W Zielonej Górze trzeba koniecznie pojechać ZZ, bo dodatkowy start Zmarzlika+Thomsena+Karczmarza+Holdera może (nie musi) nam dać zwycięstwo.
Kto piąty, Woźniak czy Kasprzak? Szczerze? Nie mam pojęcia. Ale jak postawimy na Woźniaka, to koniecznie dawać mu jak najczęściej pole A.

Żarty się już skończyły i czas oddzielić kolarzy od żużlowców.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-09, 08:46   

Nie ma chyba bardziej chimerycznego zawodnika w elidze od Kasprzaka.

Co do samego meczu nie chce mi się wypowiadać, bo moim zdaniem aboslutnie nie mamy argumentów żeby tam wygrać.

Musiałoby się spleść dużo sytuacji, które dałyby nam wygraną.

Co nie zmienia faktu, że jak pojedziemy z zębem to powinniśmy osiągnąć wynik dający nadzieję na bonus.

Pytanie czy faktycznie w klubie mają jaja? Ja bym zestawił skład:

1. Woźniak
2. Iversen (Z/Z)
3. Zmarzlik
4. Thomsen
5. Holder
6. Karczmarz
7. Jasiński

Lub ew. Woźniak pod 2, a pod 1 Z/Z.

Jednak szczerze wątpie by KK został odstawiony od składu.

yellow-blue

Wysłany: 2020-07-09, 10:05   

Ale dlaczego to Woźniak ze średnią 0,8 ma jechać? KK przynajmniej wykręcił te 1,5/bieg. Nie mniej jednak te nasze rozważania chyba i tak nie mają sensu, bo Stanisław pewnie postawi i na Szymona i na Krzyśka, bez Z/Z. Ja najbardziej czekam na wyścig juniorski, gdzie nasi wychowankowie mam nadzieję kolejny raz osłodzą nam wygraną 5-1 zapewne kolejną porażkę.

Ks 

Wysłany: 2020-07-09, 13:13   

marcin_crx napisał/a:

Jednak szczerze wątpie by KK został odstawiony od składu.

Proszę jednak jedziemy bez Kasprzaka za niego pod 1 gość Holder. ZZ za PUK a i może coś ugramy :roll:

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-09, 13:57   

Wyjasnijcie mi dlaczego mozemy robic ZZ za sprawnego Puka, ktory jechal w Rybniku? Do kiedy mozna ZZ za niego?

michalr 

Wysłany: 2020-07-09, 14:01   

Ewentualną ZZ możemy stosować do meczu w Grudziądzu zawsze jeśli znajdzie się ktoś kto wystawi Iversnowi zwolnienie. Po tym meczu następuje zmiana zawodników zastępowanych na podstawie średnich z tego sezonu.

as35 

Wysłany: 2020-07-09, 19:03   

Zaczynam być optymistą przed meczem w Zielonej :-) . Normalnie szok .. KK odstawiony od składu. Tylko zajmujący miejsce trenera widz w nim jeszcze materiał do odbudowy. Wczoraj widać było KK totalnie zagubionego tak sprzętowo jak i mentalnie. Niestety to widok normalny od jakiś 2 sezonów.
Ostatni mecz pokazał że ktoś w klubie zaczyna myśleć i podejmować decyzje. Na pewno nie jest to zajmujący miejsce trenera. Ostatni mecz pokazał dobitnie jego totalna indolencje i beton. Dlatego dzięki temu ( na razie anonimowemu) który zaczyna ogarniać ten zespól spasionych , zmanierowanych i rozleniwionych kocurów.
To że zajmujący dalej zajmuje miejsce wskazywać może na fakt ze faktyczny trener z jakiś względów (formalnych, rodzinnych czy innych) na razie nie może wystąpić oficjalnie.
Jest wiec szansa na coś więcej niż ostatnie miejsce w lidze.

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-09, 20:32   

Chyba że nasz Prezes zaczyna bawić się w Mrozka 8-)

GM 

Wysłany: 2020-07-09, 20:32   

as35 napisał/a:
Zaczynam być optymistą przed meczem w Zielonej :-) . Normalnie szok ..

:shock:
Róbcie screeny!!!!
:mrgreen:

as35 

Wysłany: 2020-07-09, 20:47   

GM napisał/a:
as35 napisał/a:
Zaczynam być optymistą przed meczem w Zielonej :-) . Normalnie szok ..

:shock:
Róbcie screeny!!!!
:mrgreen:

Nie trzeba :-) jedyne moje posty kasowane to posty kasowane przez admina. :-)

[ Dodano: 2020-07-09, 21:49 ]
lomboNET napisał/a:
Chyba że nasz Prezes zaczyna bawić się w Mrozka 8-)

Coś w tym może być- choć na moje oko to Prezes jest tylko przekaźnik :-)

Danonek9200 

Wysłany: 2020-07-09, 22:01   

Poprzedni nasz mecz to w końcu był rozgrywany z pomysłem. Jasiński pokazał się ze świetnej strony, przede wszystkim widać, że nie boi się jeździć i nawet jak jest wolniejszy na treningach od Bartkowiaka to on może przeszkadzać przeciwnikom. W końcu Karczmarz pojechał za słabego Kasprzaka, Holder za Iversena to na ten etap również zmiana na 10 była. Co do meczu z Falubazem to nie mam jakiś wielkich oczekiwań, mają przede wszystkim walczyć.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-10, 06:14   

Panowie, KK to nie ma co wyrzucać, tylko trzeba mu pomóc. Jak się jeździ to on na pewno nie zapomniał - umiejętności ma zdecydowanie większe niż Szymon. Jest jakiś problem...z tego co wiem sam prezes chce pomóc mu go rozwiązać, może Przemek coś wie więcej?

Shreks 

Wysłany: 2020-07-10, 09:50   

Panowie,

Jak to napisał na FB nasz lider przed nami jeden z dwóch najważniejszych meczy w sezonie ... pewnie jak wielu z was wielokrotnie byłem na meczach w Zielonej i nic nie smakuje lepiej niż wygrana na ich terenie
Co do niedzielnego meczu mam mieszane uczucia, oczywiście to że byśmy tam wygrali jest dla mnie priorytetem nr 1 na weekend i wszystkie inne zdarzenia włącznie z weekendowym wyjściem do knajp schodzi na drugi plan, jednak mam wiele obaw.
O taktyce meczowej wypowiedziało się już kilku kolegów wyżej myślę że robią to zdecydowanie lepiej niż nasz super- arogancki żeby nie powiedzieć bezczelny tkz Head Kołcz. Jednak co nam po taktyce jak u zawodników brakuje formy. Na chłodno Bartek - Szuka, Wożniak - rozkręca się ;-) < Iversen - :?: Holder - chyba będzie lepiej niż się nam wydaje, Thomsen jest ok ale czy to jest zawodnik który zmieni oblicze meczu nie wiem .... Juniorzy hmm tu chyba na remis z Falubazowymi, o Kasprzaku nie pisze bo w jakiej jest dyspozycji każdy widzi a i tak chyba nie pojedzie. Niestety wydaje mi się że w chwili obecnej trochę więcej argumentów jest po stronie Falubazu niestety :(:(, ale to są Derby.

Nawiąże jeszcze do tego co chłopaki wrzucają na SB, odnośnie składu, Chomskiego itp. Podzielam zdanie osób wiodących i starych bywalców forum, od 3-4 lat miedzy innymi dzięki polityce nieomylnego Zmorka, klub z roku na rok popełniał błędy kadrowe przy wybitnym udziale i akceptacji pana CH. Od lat nie wprowadziliśmy do zespołu żadnego młodego fajnego chłopaka a mieliśmy np MJJ, Patrzcie na politykę Wrocławia (choć w tym sezonie mają podobne problemy do nas), nie boją sie stawiać na młodych Czugunow Lebiediews Frike Bewely Szymka też wzięli jak był młody (zaznaczam że nie chodzi mi o to jak skończyli czy w jakiej formie sa ci zawodnicy ale o odwagę), co nam szkodziło rok temu zamiast Kildemanda wziąć Kułakowa, Bellago, Łogaczewa ?? Inna sprawa że zanim Chomski wprowadził by ich w dorosły żużel to pewnie skończyli by 40stke,
W mojej opinii jeżeli uratujemy ten sezon i zostanie Bartek jestem za koncepcją o której wspominał chyba Mazinho, czyli przewietrzenia szatni. 3 liderów Bartek + Martin + ??? ktoś o zbliżonym poziomie, myślę że ostatni dwaj nie będą opcją dużo droższą niż (Kasprzak Iversen i Wożniak) do tego Rafał Karczmarz i Markus Birkemosse (jak nie on to kogo chcemy wprowadzać do składu) O wymianie Head Kołcza nie pisze bo to kwestia oczywista.
Uważam też że w klubie dobrze się dzieje od strony zarządzania że prezes dał szanse wszystkim na wykazanie się, przestał wierzyć w opowieści i bajki Chomskiego i robi z tym porządek, myślę też że nie ma zapędów ala Mrozek.
No cóż jak na pierwszy post i wejście do waszej grupy forumowiczów wystarczy.

PS drogi kolego AS, blisko rok temu wrzuciłeś przed jednym z meczy" wypowiedzi naszych grajków i trenera po meczu" to było mega zaj....ste powinieneś to robić cyklicznie przed każdym meczem :-D

as35 

Wysłany: 2020-07-10, 12:50   

[quote="Shreks"
PS drogi kolego AS, blisko rok temu wrzuciłeś przed jednym z meczy" wypowiedzi naszych grajków i trenera po meczu" to było mega zaj....ste powinieneś to robić cyklicznie przed każdym meczem :-D [/quote]
Udzielam zgody na przekopiowanie postu :-) . Niestety aktualnego w ostatnim czasie po praktycznie każdym meczu.

Walka w składzie trwa - dziś KK się pojawił. Po co ? To walka zajmującego z anonimowym (na razie). Przy staniu w rozkroku Prezesa Klubu Naszego.

Mecz z KK - nawet przy wygranej zbliża nas do krawędzi... wykonamy śmiały krok w przód ( cytując klasyka).
Co do tekstów ze KK potrzebuje pomocy to nie kupuje- przechodzi na kontrakt amatorski - punktówka juniora- można mu pomóc. Inaczej to w końcu zawodowiec czy troki od kalesony? Mam mu kołysanki śpiewać? Karmić mała łyżeczką?
I tradycyjnie - szansa w Zielonej to KK na rybach a zajmujący miejsce trenera z KK :-) .

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-10, 13:03   

Jak już pisałem, Kasprzak mimo wszytsko jest lepszy aktualnie od Wożniaka i PUK-a. Szymon w ZG w mega formie nie zrobi więcej niż 6-8 punków. Niech Zimy pożyczy Kasprzakowi sprzęt, bo tam podobno są jakieś problemy.

Można do sprawy podejść jak kolega wyżej - "w dupie mamy Kasprzaka, wziął kasę i niech sobie tera radzi...", ale to raczej takie słabe jest. Nam też zależy, żeby Krzychu się odbił.

as35 

Wysłany: 2020-07-10, 17:42   

miszarus napisał/a:

Można do sprawy podejść jak kolega wyżej - "w dupie mamy Kasprzaka, wziął kasę i niech sobie tera radzi...", ale to raczej takie słabe jest. Nam też zależy, żeby Krzychu się odbił.

Trzeci sezon KK pikuje w dól - i dalej mamy mu jajka pod prysznicem podmywać? Litości - to dorosły facet który potrafi koparę drzeć ze jest zawodowcem! Niech wreszcie to udowodni ! Nie jednym biegiem!
Każdemu zależy jeno KK ma to głęboko jak widać. Nie chodzi o sprzęt (dramatyczny) chodzi o hamowanie nóżką w połowie prostej, debilne obieranie ścieżek... . Mała uwaga mi zależy tak jak jemu samemu - czyli tak jak jedzie...
Przestańmy traktować zawodników jak jakieś poszczane sierotki którym trzeba zupkę przecedzać by tłuścinek nie było.
Chcesz głaskania i kołysanek ? Przechodź na kontrakt amatorski z punktówka amatorską. Wtedy porozmawiamy.

Nowy zawodnik w Stali :-) to się anonimowy trener rozszalał :-0. Byle by tylko ten beton wysłać na ryby i testować młodych.

Tradycyjnie KK na ryby, zajmujący miejsce trenera razem z nim.

lupus 

Wysłany: 2020-07-10, 18:57   

up wqrwia mnie mocno Twoja krytyka podczas meczu. Te bluzgi na wszystkich. Ale jestem w stanie to zrozumieć. Co do reszty się zgadzam. Zawodnicy mają kontrakty podpisane na nie małe pieniądze. Patrząc na całą ligę jakoś znaczna część zawodników, teoretycznie słabszych, z mniejsza kasą potrafi się przygotować do sezonu. Skoro nawet nasz Adrian staje na głowie (prawie że dosłownie) i daje mu to bardzo dobre efekty to znaczy, że wystarczy chcieć. Nasze podejście do zawodników może być różne ale sądzę, że zarządu klubu (a głównie trenera) powinno być takie jak w piłce nożnej. Tam nikt nie "buduje" zawodników. Masz takie same szanse i możliwości jak inni. Chcesz grać to musisz to jak najlepiej wykorzystać i udowodnić, że warto na Ciebie stawiać. Masz problem to siadasz na ławce aż sobie z nim poradzisz. Nikt nikogo nie niańczy. Liczy się wynik i zadowolenie kibiców. A ci wybaczą przegraną po walce. Nigdy bez.

Odpowiedz do tematu