Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-07-06, 13:33   V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzów

Czas na rozpoczęcie dyskusji na temat niedzielnego meczu.

Przed nami pierwsze DERBY w tym sezonie. Czeka nas bardzo trudne zadanie. Falubaz napędzony dobrym wynikiem we Wrocławiu jest w gazie. My po 3 porażkach i wielu dodatkowych emocjach podczas przerwanego meczu z Częstochową jesteśmy w dołku.

Ciężko mi ustalić skład bo tak na prawdę jedynymi pewniakami w naszym zespole na dobrą jazdę są Zmarzlik, Thomsen i juniorzy.

Zdobycie 40 pkt w Zielonej Górze biorę w ciemno. Wtedy jest szansa na walkę o bonus.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-06, 14:09   Re: V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzó

Maciex napisał/a:
My po 3 porażkach i wielu dodatkowych emocjach podczas przerwanego meczu z Częstochową jesteśmy w dołku.

Ja uważam, że te problemy paradoksalnie mogą dobrze wpłynąć na zespół. Dodatkowo dobrze pokazał się Holder i coś czuję, że w przypadku naszych dwóch asów (Kasprzaka i Woźniaka) jego obecność może dobrze wpłynąć na zespół.

Oni teraz poczują oddech na plecach i groźbę tego, że nie pojadą...a jeździć w tym sezonie będą mogli tylko w Stali.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-06, 14:11   

Po tym co wczoraj pokazał Falubaz, ja w ciemno biore 30 punktów.
Nie oszukujmy się - bedzie kolejna kompromitacja. Tym boleśniejsza, ze w derbach. Stadion bedzie nieczynny przez kilka tygodni, więc nasz guru taktyki, zgodnie z klasyką nakaże przygotowania metodą startową. Każdy ma gdzieś startować. Jeden do baru po piwo, a inny w wyścigu po koszyk zakupowy w Lidlu. Ważna jest tradycja. Sam Stanisław zasiądzie natomiast do speedway managera i pyknie tam parę kolejek.

Chomski won

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-07-06, 14:13   Re: V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzó

miszarus napisał/a:

Ja uważam, że te problemy paradoksalnie mogą dobrze wpłynąć na zespół. Dodatkowo dobrze pokazał się Holder i coś czuję, że w przypadku naszych dwóch asów (Kasprzaka i Woźniaka) jego obecność może dobrze wpłynąć na zespół.

Oni teraz poczują oddech na plecach i groźbę tego, że nie pojadą...a jeździć w tym sezonie będą mogli tylko w Stali.

Pytanie tylko jest takie czy Apator się zgodzi aby Holder dzień po meczu z Gnieznem pojechał u nas. Oby tak było bo Holder to duże wzmocnienie naszego składu w tej chwili.

leszek 

Wysłany: 2020-07-06, 16:01   

2X wpieprz sasiadow zalatwi temat :)

mazinho 

Wysłany: 2020-07-06, 16:17   Re: V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzó

Maciex napisał/a:
miszarus napisał/a:

Pytanie tylko jest takie czy Apator się zgodzi aby Holder dzień po meczu z Gnieznem pojechał u nas. Oby tak było bo Holder to duże wzmocnienie naszego składu w tej chwili.

Z tego co do mnie doszło, to Holder gdy nie będzie kolizji z terminami będzie mógł startowac w naszych barwach. To czy mecz Apatora bedzie dzien wcześniej, czy dzień później to nie będzie miało znaczenia.

Ja mam nadzieję, że pierwszy raz za kadencji Chomskiego zobaczę Bartka Zmarzlika pod innym numerem niż "5". Szkoda tracić dwóch biegów lidera i narażać się na porażki biegowe. Tym bardziej z tymi startami Bartka i torem w Zielonej Górze, na którym bardzo ciężko jest wyprzedzać. Ostatni mecz też pokazał, że wiele pożytku przynosi jazda Bartka z seniorem.

Ja bym poszedł va banque ze składem i zestawił skład w podobny sposób co Falubaz we Wrocku:

1. Woźniak
2. Zmarzlik
3. Jack Holder
4. Kasprzak
5. Thomsen
6. Jasiński
7. Karczmarz
8. Birkemose

"Ukryjemy" Zmarzlika przed pojedynkami z Dudkiem i Vaculem. Spróbujmy nieco w inny sposob pojechać na wyjeździe. Ostatnia seria i Zmarzlik-Karczmarz (12 bieg) też może nam wyjść na plus niż dawanie na 13 bieg Bartka z pola c lub d na zapewne mocną parę Falubazu.

Jedno jest pewne, mam nadzieję, że coś pokombinujemy ze składem, wykorzystamy lepiej Woźniaka i damy go z lepszym numerem, a Kasprzak na nic innego jak doparowy się nie nadaje. Falubaz u siebie jest słaby, tor nam pasuje, to może być taki mecz na przełamanie, który da nam odpowiedź, czy w ogóle o "coś" jeszcze pojedziemy w tym roku.

Szprycer 

Wysłany: 2020-07-06, 17:35   Re: V runda Ekstraligi 2020: Falubaz Zielona Góra-Stal Gorzó

mazinho napisał/a:
Maciex napisał/a:
miszarus napisał/a:

Z tego co do mnie doszło, to Holder gdy nie będzie kolizji z terminami będzie mógł startowac w naszych barwach. To czy mecz Apatora bedzie dzien wcześniej, czy dzień później to nie będzie miało znaczenia.

Ja mam nadzieję, że pierwszy raz za kadencji Chomskiego zobaczę Bartka Zmarzlika pod innym numerem niż "5". Szkoda tracić dwóch biegów lidera i narażać się na porażki biegowe. Tym bardziej z tymi startami Bartka i torem w Zielonej Górze, na którym bardzo ciężko jest wyprzedzać. Ostatni mecz też pokazał, że wiele pożytku przynosi jazda Bartka z seniorem.

Ja bym poszedł va banque ze składem i zestawił skład w podobny sposób co Falubaz we Wrocku:

1. Woźniak
2. Zmarzlik
3. Jack Holder
4. Kasprzak
5. Thomsen
6. Jasiński
7. Karczmarz
8. Birkemose

"Ukryjemy" Zmarzlika przed pojedynkami z Dudkiem i Vaculem. Spróbujmy nieco w inny sposob pojechać na wyjeździe. Ostatnia seria i Zmarzlik-Karczmarz (12 bieg) też może nam wyjść na plus niż dawanie na 13 bieg Bartka z pola c lub d na zapewne mocną parę Falubazu.

Jedno jest pewne, mam nadzieję, że coś pokombinujemy ze składem, wykorzystamy lepiej Woźniaka i damy go z lepszym numerem, a Kasprzak na nic innego jak doparowy się nie nadaje. Falubaz u siebie jest słaby, tor nam pasuje, to może być taki mecz na przełamanie, który da nam odpowiedź, czy w ogóle o "coś" jeszcze pojedziemy w tym roku.

Ja bym próbował z ZZ za Ivera, zamiast Woźniaka/Kasprzaka. Napisałbym, że zależy od formy na treningach, ale że nie wiadomo co z treningami...
wtedy czuję cios"

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-07-06, 18:11   

TOMEK napisał/a:
Po tym co wczoraj pokazał Falubaz, ja w ciemno biore 30 punktów.
Nie oszukujmy się - bedzie kolejna kompromitacja. Tym boleśniejsza, ze w derbach. Stadion bedzie nieczynny przez kilka tygodni, więc nasz guru taktyki, zgodnie z klasyką nakaże przygotowania metodą startową. Każdy ma gdzieś startować. Jeden do baru po piwo, a inny w wyścigu po koszyk zakupowy w Lidlu. Ważna jest tradycja. Sam Stanisław zasiądzie natomiast do speedway managera i pyknie tam parę kolejek.

Chomski won

Wczoraj, to miałem wrażenie, że Falubaz jedzie u siebie, a Sparta na wyjeździe. Falubaz będzie miał u siebie problem z torem, który robi Żyto. Nie zmienia to faktu, że zawsze się na Derby spinają i będzie bardzo ciężko.
Wie ktoś może, czy w sprawie pożaru policja prowadzi dochodzenie? Bo jeżeli nie, to po przepięciu zasilania można będzie chyba trenować. Co do meczy u siebie sprawa jest jasna, trzy tygodnie na ogarnięcie prądu.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-06, 18:25   

Nie wiem czy można dawać ZZ-tke za Ivera, bo ten miał startować w lidze duńskiej, a to oznacza że jest zdolny do jazdy. Ale tam też mecz odwołali, i w sumie nie wiem nawet czy pojechał na to spotkanie. Zresztą trochę ryzykowna decyzja z tą ZZ-tką. Holder pokazał że warto na niego stawiać i widać że chłopak jest zadziorny. A Nielsa póki co nie ma gdzie i jak sprawdzić po tym dodatkowym tygodniu przerwy. Wracając do meczu to Falubaz chyba jako jedyny nie odważy się zrobić na nas betonu i to jest pocieszające. Więc tym razem chłopaki nie będą mieli na co zwalać i muszą pokazać pełnię swoich możliwości. Będzie chodziła duża to Krzychu będzie miał banana na twarzy :) Thomsen i Holder to też walczaki więc obstawiam mecz na styku i nasze minimalne zwycięstwo. A jak juniorzy pokażą wyższość nad tymi z Zielonej to będzie spokojne kontrolowane prowadzenie. Szymek poprawił znacznie starty i chyba jest obecnie najlepiej startującym zawodnikiem w drużynie więc warto to wykorzystać pakując go na wewnętrzne pola. Jedyne czego się boję to to że trener może zrąbać ten mecz taktycznie...

Ks 

Wysłany: 2020-07-06, 19:10   

Pytanie czy nasz trenerio ma jakiś plan B odnośnie treningów gdzieś na torze przed meczem w Zielonej Górze?
Poznań czy Ostrów chyba tylko te dwa tory wchodzą w grę. Mam nadzieję że coś się w tym temacie dzieje.
Bez treningu Szymon i KKej pojadą jak w Rybniku i jakimkolwiek przyzwoitym wyniku możemy zapomnieć :-(

michalr 

Wysłany: 2020-07-06, 19:15   

Nie jestem pewien czy można sobie tak pojechać gdzieś indziej i trenować, wcześniej chyba trzeba zgłosić stadion jako tymczasowy bo trening po za własnym torem chyba nadal nie są dozwolone ale w takim przypadku możliwe że kazano by nam mecz domowy z Wrocławiem jechać na obcym (tymczasowym) torze.

mazinho 

Wysłany: 2020-07-06, 19:25   

Ks napisał/a:
Pytanie czy nasz trenerio ma jakiś plan B odnośnie treningów gdzieś na torze przed meczem w Zielonej Górze? :-(

Z tego co pisałem na Whatsie z jednym z naszych zawodników, to..treningi będą w Gorzowie. Bandy uda się nadmuchać. Kiedy trening? Jeszcze nie wiadomo. Pewnie środa lub czwartek.

CzakloszMiklosz 

Team: SG
  Wysłany: 2020-07-06, 19:37   

mazinho napisał/a:
Ks napisał/a:
Pytanie czy nasz trenerio ma jakiś plan B odnośnie treningów gdzieś na torze przed meczem w Zielonej Górze? :-(

Z tego co pisałem na Whatsie z jednym z naszych zawodników, to..treningi będą w Gorzowie. Bandy uda się nadmuchać. Kiedy trening? Jeszcze nie wiadomo. Pewnie środa lub czwartek.

Tak myślałem, oświetlenie czy pulpit sędziego jest średnio potrzebne na treningu. Podepną zasilanie dmuchaw i można jeździć od 6.00 do 21.00

majomcl 

Wysłany: 2020-07-06, 19:43   

Własnie, to że stadion jest zamknięty, to nie znaczy, że nie można na nim trenować. Zapewnię bandy da się nadmuchać, a w południe da się jeździć bez oświetlenia. Uważam, że trenejro musi w końcu zacząć pokazywać jaja. Nawet "Janusz sprzed TV" potrafi ujrzeć, że Chomski nie potrafi ułożyć numerów startowych pod zawodników. Skoro Woźniak, to nasz najlepszy startowiec, dlaczego jedzie z pól zewnętrznych na początek? Bo KK się obrazi? KK to już w ogóle w kulki gra, liczyłem, że w 2020 się przebudzi, a tu klapa - jak zwykle. Co do samego meczu, będzie na styku, niemniej jednak wydaje mi się, ze Zielona, która jest na fali, po prostu ten mecz z nami wygra. Obecnie mamy tylko Zmarzlika, Thomsena i Karczmarza. To może być jednak za mało na Vacula, Dudka, elkapitano, swoje dorzuci pewnie MJJ i Tonino, a i juniorka jedzie ich coraz lepiej. Będzie ciężki mecz, na styku, ze wskazaniem na Zieloną niestety. Dużo będzie również zależeć od ustawienia par, bo jak znów Bartek będzie jeździł z juniorami, może to znów źle wyglądać, bo nie będziemy mieli pary, która będzie mogła robić punkty, bo w zasadzie jedziemy tam jednym liderem i czterema drugo-liniowcami, z czego jeden (Thomsen), to pewniak na dobry wynik około 10pkt. Myślę, że wynik powyżej 42pkt powinien dać nam bonus i satysfakcje z meczu, mimo, że wciąż w tabeli 0.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-06, 20:10   

Chomski zmieniając Kasprzaka i wstawiając Karczmarza zapewne myślał już o meczu z Falubazem. To trener nowej generacji. Dokonując zmian lub rezygnując ze zmian myśli przyszłościowo.

Widać, że presja zaczęła działać i trener zaczął dbać bardziej o wynik niż o samopoczucie zawodników. Najlepiej by był jeszcze ktoś, kto będzie mu mówił co ma robić.

W Zielonej Górze nieciekawie się zrobiło po wypowiedzi Żyto. Dlatego zaryzykuję twierdzenie, że jesteśmy tam faworytami i wygramy.

Ks 

Wysłany: 2020-07-06, 20:58   

Thorgal17 napisał/a:
Chomski zmieniając Kasprzaka i wstawiając Karczmarza zapewne myślał już o meczu z Falubazem. To trener nowej generacji. Dokonując zmian lub rezygnując ze zmian myśli przyszłościowo.

Widać, że presja zaczęła działać i trener zaczął dbać bardziej o wynik niż o samopoczucie zawodników. Najlepiej by był jeszcze ktoś, kto będzie mu mówił co ma robić.

Myślę że ta zmiana Karczmarz za Kasprzaka to bardziej podpowiedzieć Erika Gundersena, który chyba był na meczu w parku maszyn.
Jeżeli mamy coś ugrać u Falubazów to Pan Erik musi być obok Pana Stanisława i podkreślić mu w programie :lol:

michalr 

Wysłany: 2020-07-06, 21:20   

Ks napisał/a:

Myślę że ta zmiana Karczmarz za Kasprzaka to bardziej podpowiedzieć Erika Gundersena, który chyba był na meczu w parku maszyn.
Jeżeli mamy coś ugrać u Falubazów to Pan Erik musi być obok Pana Stanisława i podkreślić mu w programie :lol:

No Chomski mówił (a właściwie wykrzykiwał) w wywiadzie przed Częstochową że przyjazd Gundensena to tylko wymysł dziennikarza i w ogóle nie było takiego tematu.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-07-07, 09:16   

Ks napisał/a:
Pytanie czy nasz trenerio ma jakiś plan B odnośnie treningów gdzieś na torze przed meczem w Zielonej Górze?
Poznań czy Ostrów chyba tylko te dwa tory wchodzą w grę. Mam nadzieję że coś się w tym temacie dzieje.
Bez treningu Szymon i KKej pojadą jak w Rybniku i jakimkolwiek przyzwoitym wyniku możemy zapomnieć :-(

Kasprzak w Rybniku zrobił chyba 9+1 - a mecz położył Wożniak z Iversenem (wspólnie zrobili 4).
Przed sezonem wiadome było, że Kasprzak będzie na 8-10 punktów, wszyscy tak liczyliśmy i pewnie tak będzie. Dodatkowo nie raz miło nas zaskoczy (lub nie miło) ale to nie jest będzie już lider z lat poprzednich.

Tor przy W69 powinien sprzyjać naszym - tam zawsze dobrze się naszym chłopakom jeździ i tutaj upatruję szansy.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-07, 11:01   

miszarus napisał/a:
Ks napisał/a:

Kasprzak w Rybniku zrobił chyba 9+1 - a mecz położył Wożniak z Iversenem (wspólnie zrobili 4).
Przed sezonem wiadome było, że Kasprzak będzie na 8-10 punktów, wszyscy tak liczyliśmy i pewnie tak będzie. Dodatkowo nie raz miło nas zaskoczy (lub nie miło) ale to nie jest będzie już lider z lat poprzednich.

Tor przy W69 powinien sprzyjać naszym - tam zawsze dobrze się naszym chłopakom jeździ i tutaj upatruję szansy.

Zrobił 9+1 na tle najsłabszej drużyny dlatego ten wynik to dramat. Ogólnie KK poza pojedyńczymy biegami jedzie dramatycznie. Nie jest prawdą to co piszesz, bo wszyscy liczyliśmy, że KK będzie śmigał jak w sezonie 2018.

Co do wyniku w ZG, owszem tor nam pasuje jednak czy my mamy wykonawców, aby tam wygrać? Szczerze wątpie, raczej stawiam że powalczymy, ale przegramy jakieś 48:42.

majomcl 

Wysłany: 2020-07-07, 13:24   

KK jest strasznie nie pewny, robi 3, po to by za chwile zrobić 0, potem wiezie 1, następnie 3, jedzie w nominowanych i robi 0, nie można mu ufać, tak jak w 2014 roku, kiedy biegi z jego udziałem kończyły się dla nas minimum 3:3, to jest już druga linia, do parowy, tyle w temacie

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2020-07-07, 18:44   

A który zawodnik tak nie ma?! Nawet Artiom już zera przywiózł, po 11 trójkach z rzędu.

leszek 

Wysłany: 2020-07-07, 19:45   

masters napisał/a:
A który zawodnik tak nie ma?! Nawet Artiom już zera przywiózł, po 11 trójkach z rzędu.

Nie chodzi tu o zera Kasprzaka . Chodzi o jego forme , a ona jest fatalna

as35 

Wysłany: 2020-07-07, 20:21   

Jedyna szansa na dobry wynik w Zielonej Górze to zostawić zajmującego miejsce trenera w Gorzowie- zamknąć w pomieszczeniu bez kabli. Zabrać należy tego z jajami co amatora Kasprzak pod prysznic wylał.
P.S. 1. Ponoć dziś trenowali '
P.S.2.Wracając do kabli czy zauważyliście że akcja z kablami odnosi się to sytuacji która miała miejsce pod ..Piłą i dotyczyła Piły. W tym mieście geniusz taktyki i wiedzy trenerskiej ponoć nie takie rzeczy sprawdzał jak zmiany zwykłe i taktyczne. Jak sam twierdzi tez mu to nie wychodziło.
Resumując - Chomski won, Kasprzak na ryby (formacja juniorska Falubazu za mocna jest ), Woźniak jeden bieg i jeśli nie pokona jednego przeciwnika ( nie liczyć juniora przeciwników - choć z Krakowiakiem może być mu trudno- za mocny zawodnik) to też won pod prysznic.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-07, 22:31   

Chomski to wielki znafca żużla, a tu się to czepiajom. A jak sie weźnie za budowanie zawodnika, to ho ho. Chciał dalej budować Kildemanda, to mu transfer zrobiły. Chciał budować Iversena, to mu na złość Karczmarz zaczął jechać. Nie zawracajcie mu glowy takimi pierdolami jak taktyka i numery startowe. Na tor też nie ma wpływu, bo przeca złośliwe Falubazy tak go przygotują, żeby Stasia zaskoczyć. Także nie czepiać się!

Króluj nam Chomski na lata. Boś Ty w trenerce prawdziwy miszcz świata.

lupus 

Wysłany: 2020-07-07, 22:43   

Plus toru jest taki, że się tego „zaskoczenia” wszyscy spodziewają. Czyli jak Falubazy nie zrobią i tak będzie lepiej niż na naszym „wszystko jest znane”... wiec wynik może być bliski remisu :mrgreen:

Odpowiedz do tematu