Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów-Włókniarz Częstochowa
Autor Wiadomość
leszek 

Wysłany: 2020-07-04, 06:25   

TOMEK napisał/a:
No i się wydurniłeś po raz kolejny. Tak się składa, że doskonale się znam na jak to nazwałeś "elektryce". Słyszałeś o obejściu awaryjnym GPZ, albo agregatach prądotwórczych? Poczytaj, doucz się i wtedy pogadamy.

Co nie zmienia faktu , ze trzeba to wszystko rozdzielic , znalezc przewody , odseparowac od niepotrzebnych i podlaczyc wlasciwie , a to nie trwa 5 minut . Kazdy kto sie zna choc troche , robil cos przy rozdzielniach to to wie . Skoro twierdzisz ze tak , to ewentualnie w teori . Praktyka drogi kolego wyglada zupelnie inaczej , wiec nie wypisuj glupot .

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-07-04, 06:55   

TOMEK napisał/a:
No i się wydurniłeś po raz kolejny. Tak się składa, że doskonale się znam na jak to nazwałeś "elektryce". Słyszałeś o obejściu awaryjnym GPZ, albo agregatach prądotwórczych? Poczytaj, doucz się i wtedy pogadamy.

Tak się składa, że ja się znam na BHP i zajmuję się tym zawodowo. W takim przypadku naprawianie na szybko takiej awarii jest groźne i niebezpieczne dla pracowników. Bądźmy poważni i nie zachowujmy się jak idioci, że trener przegryzł kable itp.

Poniżej jest zdjęcie, które przedstawia skrzynkę

lupus 

Wysłany: 2020-07-04, 07:55   

leszek napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Co nie zmienia faktu , ze trzeba to wszystko rozdzielic , znalezc przewody , odseparowac od niepotrzebnych i podlaczyc wlasciwie , a to nie trwa 5 minut . Kazdy kto sie zna choc troche , robil cos przy rozdzielniach to to wie . Skoro twierdzisz ze tak , to ewentualnie w teori . Praktyka drogi kolego wyglada zupelnie inaczej , wiec nie wypisuj glupot .

można wszystko, w 30 minut o tej porze agregaty by się znalazły za odpowiednią cenę (Straz Pożarna ma takowe i była by opcja pożyczenia ale z nimi to się załatwia miesiąc nie 30 minut ) :lol: Tylko do agregatów dających prąd zasilający tyle i tak potężnych odbiorników trzeba by sporej cysterny paliwa. Reasumując - można ale nie w godzinę. Pomijam fakt finansowy. Nie dość, że trzeba zawody "rozliczyć" to mamy zdublowane (o ile tylko) koszty na dokończenie zawodów.
Co do samego meczu. Zaskoczył mnie niesamowicie Karczmarz. Ładnie jechał, nie męczył się i widać, że mu ta jazda sprawiała przyjemność. Oby tak dalej. Jasiński ma talent i będziemy mieli z niego sporą pociechę. Chłopak bez doświadczenia jedzie swoje a co najważniejsze walczy. Inną stroną tego medalu to KK i Szymon. Z Szymonem coś się porobiło. Wygląda jak by to on debiutował w lidze a nie Jasiński. Walczy ale ze swoim motorem. Wg mnie coś się zmieniło na minus. Albo sprzęt albo mentalnie coś wysiadło. KK z tym stylem nadaje si wyłącznie na rezerwę.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2020-07-04, 08:12   

Woźniak, to zawodnik który musi odjechać wiele biegów,żeby złapać formę i luz. Tak było z nim co sezon, tylko wcześniej były inne zawody indywidualne i ligi zagraniczne.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-04, 08:17   

Pomijając aspekt sportowy, bo nie mam pewności czy byśmy dowieźli tą wygraną, to naprawdę ten sezon to jest masakra totalna, pech goni pecha, a my ciągle mamy pod górkę.

Jak nie problemy z kontuzją (Iversen), to kłopoty sportowe (forma liderów), to jak nam w końcu coś wychodzi to taki numer.

Szczerze współczuję nowemu prezesowi, bo na samym początku pracy ma masakrycznie pod górkę.

Świat widział jednak podobne przypadki, szczególnie w piłce nożnej. Dlatego uważąm, że jak nie dostaniemy walkowera to mecz powinien być dokończony, a nie rozpoczęty od nowa.

No Panowie uważam, że Staszek w końcu poszedł po rozum do głowy i wstawił szybko Rafała dzięki czemu prowadziliśmy po 10 biegach, gdyby na taki ruch zdecydował się w Lublinie i Rybniku (o czym pisałem na SB podczas tamtych meczy) to w Lublinie byśmy zdobili pewnie 40-41 oczek, a w Rybniku byśmy wygrali. Szkoda tylko, że takie wnioski wyciągnął dopiero jak dostał ultimatum od zarządu i olbrzymią medialną krytykę.

Panie Chomski, nie jest Pan nieomylny, czasem warto posłuchać zdania innych!
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2020-07-04, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  

TOMEK

Wysłany: 2020-07-04, 08:17   

Sami fachowcy od energetyki i BHP. Jak już wcześniej wspomniałem, poczytajcie najpierw.Tylko ze zrozumieniem. Pod linkiem tylko przykład możliwego rozwiązania:

https://www.gramwzielone....zasilania-sieci

Raz jeszcze uważam, że powinien być walkower. Ewentualne powtarzanie/dokańczanie meczu na co godzi się Włókniarz, skończy się tak jak wypożyczenie Nowackiego. Nie kompromitujmy się.

Przy okazji pozdrowienia dla moda za bezsensowne ostrzeżenie.

Chomski won

[ Dodano: 2020-07-04, 09:18 ]
marcin_crx napisał/a:
Pomijając aspekt sportowy, bo nie mam pewności czy byśmy dowieźli tą wygraną, to naprawdę ten sezon to jest masakra totalna, pech goni pecha, a my ciągle mamy pod górkę

Mamy Jonasza. Tego ze stoperem, hehe.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-07-04, 09:06   

TOMEK napisał/a:

Ok. Urządzenie ciekawe. Tylko w takim razie chciałbym wiedzieć ile takich urządzeń wyprodukował TAURON. Czy tylko dla siebie, czy również na potrzeby innych. Ponadto u nas operatorem jest ENEA i gdyby nawet posiadała taki sprzęt to po pierwsze nie wiadomo ile tego jest w województwie i jak szybko i czy w ogóle mogłoby to dotrzeć na stadion.
Po drugie coś takiego używa się kiedy znamy powód awarii, bezpiecznie można to zneutralizować i podłączyć urządzenie (np. drzewa zerwały linię 15 tys. i do części miasta czy wioski nie dociera zasilanie).
Poza tym taka rozdzielnia zawiera różne sterowniki, bezpieczniki, liczniki i inne tego typu rzeczy. To jest mózg całej instalacji elektrycznej, więc myślę, że z samą naprawą i testami będą się bujać przez kilka dni.

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-04, 10:07   

Nie przetłumaczysz. "Chomski won" to po pierwsze a po drugie Tomek wszystko by zrobił lepiej. Wszędzie dookoła amatorka tylko On jest Profesjonalista.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-04, 10:46   

krzysiugumisiu napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Ok. Urządzenie ciekawe. Tylko w takim razie chciałbym wiedzieć ile takich urządzeń wyprodukował TAURON. Czy tylko dla siebie, czy również na potrzeby innych. Ponadto u nas operatorem jest ENEA i gdyby nawet posiadała taki sprzęt to po pierwsze nie wiadomo ile tego jest w województwie i jak szybko i czy w ogóle mogłoby to dotrzeć na stadion.
Po drugie coś takiego używa się kiedy znamy powód awarii, bezpiecznie można to zneutralizować i podłączyć urządzenie (np. drzewa zerwały linię 15 tys. i do części miasta czy wioski nie dociera zasilanie).
Poza tym taka rozdzielnia zawiera różne sterowniki, bezpieczniki, liczniki i inne tego typu rzeczy. To jest mózg całej instalacji elektrycznej, więc myślę, że z samą naprawą i testami będą się bujać przez kilka dni.

To jest tylko przykładowe rozwiązanie - jedno z wielu. Podłączenie agregatu do stacji zasilającej duzego bloku mieszkalnego (180 mieszkań) trwało około 20 min. Pytania, które zadałeś sa zasadne i odpowiedzi na nie powinna znac osoba odpowiedzialna za zabezpieczenie techniczne organizacji zawodów. Uważam, że w sytuacji w jakiej znalazł się klub, należy wziąć pod uwagę wszystkie scenariusze, również związane z awarią prądu, skoro grozi ona walkowerem i utrata niezwykle cennych punktów.

Ja nie mam nic przeciwko amatorom, o ile działają w amatorskich warunkach. W sporcie zawodowym potrzebni są zawodowcy.

Chomski won

yagr

Wysłany: 2020-07-04, 10:46   

Pożar - no trudno, stało się. Pomimo korzystnego rezultatu uważam , że MECZ NALEŻY POWTÓRZYĆ . Zresztą co to znaczy korzystny rezultat ? Cyt. klasyka ... cała Polska napier..la , że Częstochowa się spasowała i przeważyłaby wynik na swoją korzyść. A STAL ? A STALOWCY to niby co ? Nie byliby w stanie powiększyć jeszcze tej przewagi ?!
Nie widziałem tego meczu ani na żywo ani w tv więc trudno mi się wypowiadać ale - na forach się "zagotowało" i tylko czytam walkower , walkower , walkower. I choćby z tego bardzo się cieszę , bo ten skowyt i to wycie jak Polska długa i szeroka oznacza , że wraca STAL jaką chcemy widzieć i której wszyscy muszą się bać.
Reasumując :
MECZ - POWTÓRZYĆ
IVERSEN - Z/Z
KASPRZAK/WOŹNIAK - jeden z nich na ławę
BIRKEMOSE - rezerwa
Kompletnie nie rozumiem Chomskiego i tego jego zachowawczości.
Chłopie nie bój się !!! Chociaż raz pokaż , ze masz jaja !!! Czego się boisz ? Że Zmarzlik,Thomsen, Holder i Karczmarz pojadą sześć razy ?

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-04, 11:39   

Pewnie tego że jak Iversen dzisiaj jedzie w Danii to nie może wziąć ZZ?

yagr

Wysłany: 2020-07-04, 11:55   

Jeżeli za Iversena nie da się zrobić Z/Z no to trudno. Dawać tych trzech pod taśmę - krótko start jedno/dwa kółka i tak z parę razy - dwóch lepszych na mecz , trzeci ława. Tyle chyba Chomski może zrobić ?! Tylko na litość Boską niech ich nie puszcza solo na stoper !!!

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2020-07-04, 12:20   

Maciex napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Tak się składa, że ja się znam na BHP i zajmuję się tym zawodowo. W takim przypadku naprawianie na szybko takiej awarii jest groźne i niebezpieczne dla pracowników. Bądźmy poważni i nie zachowujmy się jak idioci, że trener przegryzł kable itp.

Obrazek

Półtora roku temu widziałem jak oddział pewnego banku w ramach ćwiczeń ppoż ćwiczył ewakuację gdzie elementem ćwiczenia był pożar (chyba podobnej) rozdzielni elektrycznej i przerwa w dopływie prądu.
Kilka lat temu, w ramach rozwiązania problemu milenijnego wyprowadzono na zewnątrz przyłącze elektryczne dla agregatu. Ustalono jakie systemy musza mieć zasilanie. Poza tym w garażu stał agregat prądotwórczy.
W czasie ćwiczeń ppoż czas ewakuacji budynku jednym z przećwiczonych elementów było podłączenie agregatu z pominięciem uszkodzonej rozdzielni. Ten element zajął około 20 min.

Zaznaczam jednak, że bank miał gotowe już przyłącze i agregat w garażu. Cała operacja miała bardzo dokładnie i szczegółowo opisaną procedurę podłączania agregatu.
W tym banku ktoś kiedyś przewidział taki problem i przygotował się odpowiednio.
Nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja w Waszym klubie - jednak wydaje mi się, że problem utraty zasilania w trakcie meczu to raczej dość łatwo można przewidzieć w ocenie ryzyka - tyle, że jeszcze trzeba nie tylko zidentyfikować ryzyko i ocenić jego prawdopodobieństwo ale trzeba jeszcze podjąć pewne działania.

Uważam, że przerwa w dopływie prądu to nie jest zdarzenie losowe, którego nie można było przewidzieć. Dlatego taka sytuacja powinna obciążąć klub, który nie przygotował się na taką (możliwą do przewidzenia) ewentualność.
Wczorajsza sytuacja jednak nie powinna być rozwiązana poprzez walkower - to wyraźnie zaznaczył przedstawiciel Włókniarza. Ponieważ odjechanie dalej tego meczu też jest bez sensu (inne warunki torowe) dlatego mecz powinien zostać powtórzony.
Raczej niemożliwe jest aby zaliczono wynik tego meczu jako końcowy dlatego działacze Stali dbając o właściwy wizerunek - pierwsi powinni zaproponować konkretny termin na powtórkę całego meczu.
Bo taka będzie podjęta decyzja i Staleczka wyjdzie wizerunkowo na tym o wiele lepiej.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-07-04, 12:37   

zabulaF napisał/a:
Maciex napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Obrazek

Półtora roku temu widziałem jak oddział pewnego banku w ramach ćwiczeń ppoż ćwiczył ewakuację gdzie elementem ćwiczenia był pożar (chyba podobnej) rozdzielni elektrycznej i przerwa w dopływie prądu.
Kilka lat temu, w ramach rozwiązania problemu milenijnego wyprowadzono na zewnątrz przyłącze elektryczne dla agregatu. Ustalono jakie systemy musza mieć zasilanie. Poza tym w garażu stał agregat prądotwórczy.
W czasie ćwiczeń ppoż czas ewakuacji budynku jednym z przećwiczonych elementów było podłączenie agregatu z pominięciem uszkodzonej rozdzielni. Ten element zajął około 20 min.

Zaznaczam jednak, że bank miał gotowe już przyłącze i agregat w garażu. Cała operacja miała bardzo dokładnie i szczegółowo opisaną procedurę podłączania agregatu.
Nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja w Waszym klubie - jednak wydaje mi się, że problem utraty zasilania w trakcie meczu to raczej dość łatwo można przewidzieć w ocenie ryzyka - tyle, że jeszcze trzeba nie tylko zidentyfikować ryzyko i ocenić jego prawdopodobieństwo ale trzeba jeszcze podjąć pewne działania.

Uważam, że przerwa w dopływie prądu to nie jest zdarzenie losowe, którego nie można było przewidzieć. Dlatego taka sytuacja powinna obciążąć klub, który nie przygotował się na taką (możliwą do przewidzenia) ewentualność.
Wczorajsza sytuacja jednak nie powinna być rozwiązana poprzez walkower - to wyraźnie zaznaczył przedstawiciel Włókniarza. Ponieważ odjechanie dalej tego meczu też jest bez sensu (inne warunki torowe) dlatego mecz powinien zostać powtórzony.
Raczej niemożliwe jest aby zaliczono wynik tego meczu jako końcowy dlatego działacze Stali dbając o właściwy wizerunek - pierwsi powinni zaproponować konkretny termin na powtórkę całego meczu.
Bo taka będzie podjęta decyzja i Staleczka wyjdzie wizerunkowo na tym o wiele lepiej.

Masz na pewno trochę racji w tym co piszesz, ale z drugiej strony to klub równie dobrze powinien przewidzieć pożar na trybunach lub zawalenie się części trybun lub powiem dostanie awarię szmamba na stadionie.

Uważam, że jest rozdzielnia to jest element, który powinien być kontrolowany co sezon przez odpowiednie służby, a tutaj przed każdym sezonem na pewno na każdym stadionie jakiś odbiór elektryczny pewnie jest robiony, więc teraz ew. drżeć powinien człowiek, który to kontroluje.

lupus 

Wysłany: 2020-07-04, 12:55   

up koszty, koszty, koszty...trzeba wydać kilkaset tysięcy, żeby leżało i się kurzyło.... a tak jakie oszczędności :mrgreen: :mrgreen: tak krawiec kraje jak ...

zabulaF

Wysłany: 2020-07-04, 12:55   

marcin_crx napisał/a:
Masz na pewno trochę racji w tym co piszesz, ale z drugiej strony to klub równie dobrze powinien przewidzieć pożar na trybunach lub zawalenie się części trybun lub powiem dostanie awarię szmamba na stadionie.

Tak. Powinien przeprowadzić ocenę ryzyka, zidentyfikować zagrożenia (Wszystkie! Nawet te małoprawdopodobne), określić prawdopodobieństwo, oszacować skutki i podjąć działania zapobiegające negatywnym skutkom lub zmniejszające te negatywne skutki.
A tak na marginesie: Gdyby klub nie przewidział pożaru na trybunach toby nie dostał zgody na eksploatacje tych trybun.

leszek 

Wysłany: 2020-07-04, 13:14   

lupus napisał/a:

można wszystko, w 30 minut o tej porze agregaty by się znalazły za odpowiednią cenę (Straz Pożarna ma takowe i była by opcja pożyczenia ale z nimi to się załatwia miesiąc nie 30 minut )

Jasne , ale pod warunkiem , ze masz swieze przewody , a nie popalone i stopione :)

Marek 

Wysłany: 2020-07-04, 13:41   

zabulaF napisał/a:
Maciex napisał/a:
TOMEK napisał/a:

Obrazek

A jak tam wygląda sytuacja w twoim klubie ??? Macie wszystko ok ? Macie przyłącze elektryczne dla agregatów czy tylko chciałeś nam szpileczke wbijać ??? i dla Twojej wiedzy na stadionie były dwa agregaty !

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-04, 15:01   

Z innej beczki - nie wiem jak klub, ale znam wiele firm które wykupują sobie ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych. I nie wyobrażam sobie żeby w naszym klubie było inaczej. Jeśli nie to będzie to dla mnie kompromitacja.W ubezpieczeniu są różne zdarzenia losowe które można sobie wybrać, ale pożar powinien być tam pierwszym miejscu. Za takie coś jak wczoraj ubezpieczyciel płaci grubą kasę, łącznie z pokryciem kosztów imprezy. Jeśli my tego nie mamy to z czym do ludzi... Znam przypadek w którym babce zasilacz do laptopa wywołał pożar (to też jest zdarzenie losowe) spłonęło jej mieszkanie i dostała z ubezpieczenia kasę za którą kupiła nową chatę, co prawda zamiast 3 pokoi były 2, ale za to w nowym budynku. Pokazuje to mnie więcej ile kasy można za to wyrwać. Co prawda w przypadku takiego klubu koszt ubezpieczenia będzie spory, ale właśnie po to się płaci by potem spać spokojnie.

zabulaF

Wysłany: 2020-07-05, 10:31   

Marek napisał/a:
A jak tam wygląda sytuacja w twoim klubie ??? Macie wszystko ok ? Macie przyłącze elektryczne dla agregatów czy tylko chciałeś nam szpileczke wbijać ??? i dla Twojej wiedzy na stadionie były dwa agregaty !

Nie wiem jak jest w moim klubie zielonogórskim. Pewnie taka samo jak w większości klubów. Oszczędza się pieniądze na czym tylko się da i modli się aby nie przytrafiło się coś na czym się przez ileś lat oszczędzało (skoro tyle czasu nic się nię działo, to i nic się dziać nie będzie). Czyli idzie się na ryzyko.

WYCIĄG Z REGULAMINU
Pozostałe obowiązki organizatora zawodów
Artykuł 419: Organizator odpowiada na zasadzie ryzyka za sprawność i zapewnienie niezbędnej liczby wszelkich urządzeń technicznych wykorzystywanych podczas zawodów, a wymaganych regulaminami FIM, PZM, SE, w tym także oświetlenia niezbędnego do przeprowadzenia zawodów oraz bandy pneumatycznej i elementów zapasowych do niej.
Powyższy cytat pochodzi z SF

Na zasadzie ryzyka - tzn, że nie musi być stwierdzone naruszenie przepisów - wystarczy sam fakt wystąpienia takiego zdarzenia.
Nie chodzi mi o wbijanie szpileczki. Chodzi mi aby zarząd klubu wykorzystał sytuację do poprawienia wizerunku a przynajmniej aby ten wizerunek się nie pogorszył.

Szkoda, że w Stali nie ma takiego gościa jak Cieślak - znającego regulamin na wyrywki i w każdej chwili mogącego wykorzystać każdy fragment regulaminu na swoją korzyść.

as35 

Wysłany: 2020-07-05, 13:29   

Marek napisał/a:
As35 gościu nie stać Cię na lekarza to Ci pomogę ....masz problemy i to widać po takich wpisach ....jak to najczęściej piszesz ....zdaj sprzęt i przerzuć się na ryby . Jak nie będą brały to powiedz że to wina Chomskiego :-D :-x :-x :-x
A Stal dzisiaj pojechała super i z zębem !!!

Widzisz ja nie liżę doopy "zawodowcom". Płacę im (tak - ja płace - np.dotacja z miasta ) i wymagam zachowań profesjonalnych. Dla mnie Kasprzak nawet by pracy na rampie w Lidlu nie dostał- po prostu olewator. Podobnie Woźniak. Tacy goście niegodni są nosić barw Stali. To jest moje zdanie - olewatorom stanowcze nie. Ty możesz łykać debilne teksty o ustawieniach, konieczności objechania miliona biegów aby skumać zasady fizyki. Dostawać dreszczy na konferencjach zajmującego miejsce trenera. twoja sprawa.

Reasumując - zajmujący miejsce trenera, won z klubu. Kasprzak i Wożniak , szmaty w ręce i siedzenia na stadionie czyścic, oczywiście pod nadzorem bo się pogubią .

Przez chwilę widziałem u zawodników ( nie wszystkich) tego co dawno nie widziałem. Ten wkurw sportowy. Widziałem ludzi wiedzących po co przyszli do pracy.
Czy będzie walkower czy co innego nie ma znaczenia! Dla tych kilku dawno nie widzianych chwil warto było ... .
Zachowanie zajmującego miejsce trenera przed meczem dobitnie wskazuje ze tego gościa nie powinno się wpuszczać na stadion Stali.

piotr74 

Wysłany: 2020-07-06, 14:06   

TOMEK napisał/a:

Podłączenie agregatu do stacji zasilającej duzego bloku mieszkalnego (180 mieszkań) trwało około 20 min.

Panie elektryk, a jak się Pan podłączysz jak Ci tą stację zasilającą szlag właśnie trafił?
I blok mieszkalny to jest max. jedna/dwie linie (czyt. prąd jednofazowy ew. prąd trójfazowy) a stadion to jednak coś więcej niż zwykły blok mieszkalny....

leszek 

Wysłany: 2020-07-06, 14:54   

piotr74 napisał/a:
Panie elektryk, a jak się Pan podłączysz jak Ci tą stację zasilającą szlag właśnie trafił?

Nie dyskutuj bo szkoda klikania i nerwa ! Zero pojecia o elektryce ! Tak sie sklada ze od 3 lat pracuje jako elektryk ,ale nie polemizuje bo szkoda naprawde nerwow .Poczytali , poogladali youtube i elektrycy hehehehe :) Powodzenia tlko gniazdek prosze nie podlaczac bo masakra bedzie

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-07-06, 18:21   

Panowie, z całym szacunkiem ale nie widziałem jeszcze sytuacji, by ktoś w 15 minut podłączył agregat do rozdzielni, która została 10 minut wcześniej ugaszona przez straż pożarną. To nie jest mostkowanie bezpieczników w mieszkaniu, tylko rzeźba na sporym prądzie w miejscu użyteczności publicznej. Jak ktoś zna kozaka, który by się tego podjął i ogarnął w tak krótkim czasie, to proszę przekazać wyrazy szacunku.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-06, 19:14   

Nasz prezes jest udany. Tworzy presję w mediach. Inna opcja niż zatwierdzenie wyniku to będzie jakieś nieporozumienie :-) Dobry jest! :-)

Odpowiedz do tematu