Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
II runda Ekstraligi 2020: Motor Lublin - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-06-19, 20:01   

Zacznijmy od tego, że obecne dywagacje na temat zmiany trenera można odłożyć w czasie. Chomski ma poparcie wśród zawodników i zarządu więc na tą chwilę pewnie nie ma tematu zmiany trenera. Warto dodać, że sezon jest krótki i intensywny więc tym bardziej zmiana trenera nie wchodzi w grę.

Naszą największą bolączką są juniorzy. Jeżeli oni się nie obudzą to możemy pomarzyć o play offach. Wiadomo, że prezes Grzyb zadbał o dobry sprzęt dla nich więc poczekajmy max 2-3 mecze na głębsze analizy dot. ich jazdy.

Ten sezon jest specyficzny i pierwszy w nowoczesnej erze modern speedwaya. Na formę zawodników wpływa wiele różnych i nieznanych dotąd czynników m.in mniejsza ilość mechaników, mniejsza ilość zawodów, brak zawodów indywidualnych, duża ilość odpoczynku. Ja wiem, że każdy ma takie same warunki ale też każdy żużlowiec indywidualnie reaguje na te zmiany.

PS.Mecz w Lublinie prawdopodobnie zostanie przełożony z powodu opadów deszczu więc pewnie odbędzie się w poniedziałek bądź wtorek. (o ile pogoda pozwoli)

as35 

Wysłany: 2020-06-19, 20:17   

As17 napisał/a:
Jak już panikujesz to sprawdz gdzie jedziemy kolejny mecz a nie piszesz jakieś bzdury o Grudziądzu- Rybnik kolego Rybnik jest następny. A jak już z tamtąd nie przywieziemy pkt to wtedy już możesz panikować :)

O faktycznie , błąd. Co nie zmienia faktu . Oj jak nas zaskoczył tor w Rybniku. Po Czestochowie - jedziemy do Zielonej :-) . Jeszcze nie panikować? 5 kolejek i może 2 punkty? Z plastronami w miejscu juniorów, z atrapą sztabu szkoleniowego.
Ja nie Panikuje ja po prostu widzę i realnie oceniam :-) . W zeszłym roku pojechaliśmy do Lublina takiego Rybnika z tego roku i co...?
Już raz oglądałem wesołków co podskakiwali i śpiewali Nic się nie stało - i parę lat w I lidze się tułaliśmy... dziękuje... .

[ Dodano: 2020-06-19, 21:29 ]
Maciex napisał/a:
Zacznijmy od tego, że obecne dywagacje na temat zmiany trenera można odłożyć w czasie. Chomski ma poparcie wśród zawodników i zarządu więc na tą chwilę pewnie nie ma tematu zmiany trenera. Warto dodać, że sezon jest krótki i intensywny więc tym bardziej zmiana trenera nie wchodzi w grę.

Naszą największą bolączką są juniorzy. Jeżeli oni się nie obudzą to możemy pomarzyć o play offach. Wiadomo, że prezes Grzyb zadbał o dobry sprzęt dla nich więc poczekajmy max 2-3 mecze na głębsze analizy dot. ich jazdy.

Ten sezon jest specyficzny i pierwszy w nowoczesnej erze modern speedwaya. Na formę zawodników wpływa wiele różnych i nieznanych dotąd czynników m.in mniejsza ilość mechaników, mniejsza ilość zawodów, brak zawodów indywidualnych, duża ilość odpoczynku. Ja wiem, że każdy ma takie same warunki ale też każdy żużlowiec indywidualnie reaguje na te zmiany.

PS.Mecz w Lublinie prawdopodobnie zostanie przełożony z powodu opadów deszczu więc pewnie odbędzie się w poniedziałek bądź wtorek. (o ile pogoda pozwoli)

Właśnie ten wariacki sezon jest naszym największym wrogiem wraz z zajmującym miejsce trenera. Jak nigdy atut własnego toru będzie bardzo ważny. My tego nie mamy - sam zajmujący miejsce trenera twierdził że nie ogarnia tego toru i nie jest wstanie określić przyczyn złej jazdy zawodników. To że ma poparcie zawodników - nic dziwnego- robią co chcą to i taka ich wola. Na dziś wszystko opiera się na Bartku Zmarzliku- jego słabsza dyspozycja to plecak w każdym meczu. Ostatnio na swoim torze pokazał to dobitnie.

TOMEK

Wysłany: 2020-06-19, 22:14   

A propos zmiany Chomskiego, ten wywiad jest najlepszą puentą tego jak ten biedny człowiek jest zagubiony. Pytanie czy sam sobie bedzie pluł w tą brodę, czy jemu będą pluć?
https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/886828/zuzel-stanislaw-chomski-plulbym-sobie-w-brode-gdyby-strata-punktow-z-unia-miala-

I jeszcze garść mądrości a la Stasiu o tym, że 20-latka, który w przyszłym sezonie kończy wiek juniora trzeba powoli wprowadzać w żużel. Tu sie uśmiałem do łez :mrgreen:
https://www.przegladsport...arzlika/4qsk9d1

Chomski won

leszek 

Wysłany: 2020-06-20, 11:19   

Mi raczej szczeka opadla . To juz nie sa przelewki . Pan Stanislaw ewidentnie potrzebuje specjalisty i to natychmiast .

as35 

Wysłany: 2020-06-21, 15:54   

Karczmarz musi dostawać opier..... na forum. Potem jedzie.... Brawo.
Thomsen kurna ...... to jest to.
Panie Bartłomieju Zmarzlik- mniej kombinowania, pajacowania z dudą, więcej żużla. Zawaliłeś Pan pierwszy mecz, przepraszałeś. i co? Załamka....
Jest to ktoś wstanie wytłumaczyć? Cieszyłem się ze trenowali starty... tragedia.....

Po co ten Bartkowiak ..w tej drużynie.... do dyskontu kartony rozkładać przed wyrzuceniem.... myśl szkoleniowa taktyczna zajmującego miejsce trenera.... .
Panie prezesie Grzyb dalej będzie Pan popierał zajmującego miejsce trenera?

Drugi mecz i w plecy .. kiedy Pan Prezesie otworzy oczy ! I co fani zajmującego miejsce trenera! Czy trener nie powinien podpowiedzieć zawodnikom ze tor był roszony i zmieniły się warunki? Po co ten człowiek tam jest? Zawodnicy nie wiece ze warunki się zmienią? Dno , dno wstyd i sromota. Za tydzień wpier... w Rybniku. Nikt chyba nie myśli ze nasi "zawodowcy' (przy kasie nie na torze) wygrają w Rybniku ... Potem wpier... u siebie od Czewy ( 0,7 zjada nas na starcie taktyką )
Woźniak zdaj sprzęt i z Bartkowiakiem kartony na rampie ....
Kasprzak to... nie kumam jak można być tak durnym na torze... nie słabym tylko durnym,
Normalnie to po takim czymś trener spotkałby się z zawodnikami opier... na czym świat stoi i pokazał na ekranie jak zachowują się amatorzy z deficytem a jak zawodowcy. Niestety my nie mamy trenera..... Panie prezesie Grzyb.

Konferencja prasowa- nie wiemy dlaczego, tor nas zaskoczył i generalnie jest fajnie, mamy dobra atmosferę, chłopaki się lubią, nie ma potrzeby zmian bo to wprowadza nerwowość i będziemy dalej się cieszyć .... , nowa tabela trudna ale wraz ze sztabem szkoleniowo- organizacyjnym mamy już mało błędów .. wypełniamy ołówkiem potem w domu przepisujemy...

Czy jest tu ktoś kto jest optymistą przed meczem w Rybniku?
Zero startów u zawodników. Totalny brak odczytania toru !!!!! Bezmyślność w trakcie jazdy.
Tej drużynie potrzeba wstrząsu - coś jak spasione kocury! Tylko kto to ma zrobić? Zajmujący miejsce trenera? Wyśmieją go . Prezes? Hmmm może ......
Ostatnio zmieniony przez as35 2020-06-21, 17:14, w całości zmieniany 5 razy  

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2020-06-21, 16:19   

Ja wiem, że to gorzkie dla Was krytykować Bartka. Jednak zaciśnijcie zęby i zostawcie Bartka w spokoju. Tym co zrobił dla Stali do tej pory zasłużył chyba aby go wspierać w trudnych chwilach a nie dołować.
To dopiero początek sezonu. Dajcie mu czas. On nie jest głupi - sam się zorientuje co należy zrobić.
Zobaczycie, że jeszcze nie jeden raz wyciągnie Was z szamba w tym sezonie.

as35 

Wysłany: 2020-06-21, 16:30   

zabulaF napisał/a:
Ja wiem, że to gorzkie dla Was krytykować Bartka. Jednak zaciśnijcie zęby i zostawcie Bartka w spokoju. Tym co zrobił dla Stali do tej pory zasłużył chyba aby go wspierać w trudnych chwilach a nie dołować.
To dopiero początek sezonu. Dajcie mu czas. On nie jest głupi - sam się zorientuje co należy zrobić.
Zobaczycie, że jeszcze nie jeden raz wyciągnie Was z szamba w tym sezonie.

Na razie w to szambo nas wsadza. To ZAWODOWIEC czy siusiumajtek ze mamy go tylko po główce głaskać. Ma kontrakt zawodowca i oczekiwać od niego należy takiego samego zachowania. Niestety mamy zajmującego miejsce trenera który nie ma żadnego poważania ani umiejętności aby wspierać zawodników.

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-06-21, 16:42   

Bartek to już dawno nie junior, nad którym każdy z gorzowskich kibiców ma parasol ochronny, to doświadczony żużlowiec, obecny mistrz świata, który właśnie zawala nam drugi mecz. Daleki jestem od hejtowania Bartka, bo zawdzięczamy mu ogrom radosci. Ale fakty są takie, ze gdyby to był którykolwiek z liderów z podobnego poziomu, w jakiejkolwiek druzynie, to krytyka by Się posypała i tyle. To już nie jest czas na głaskanie Bartka po głowie. Wymagania wobec tego zawodnika są jasne i wiadome i nie biorą się znikąd. Jedna jedyna trójka na Jancarzu na inauguracji, dotychczas dwie przegrane 1;5 w Lublinie. Nie mam zamiaru przymykać na to oczu, bo to nasz Bartuś. Trzymam kciuki, aby wrócił na swój poziom ale na razie bardzo słabo to wyglada i aż szkoda patrzeć.

zabulaF

Wysłany: 2020-06-21, 16:49   

Bartka nie trzeba głaskać po główce. To twardy i doświadczony zawodnik. Wystarczy go nie obrażać. Vide ShoutBox.
Wycofuję się z tej dyskusji.

TOMEK

Wysłany: 2020-06-21, 16:50   

Jest już gotowy wywiad pomeczowy :mrgreen:

Redaktor: Co jest przyczyną porażki?
Chomski: Tor nas zaskoczył. Jak tydzień temu sprawdzałem pogodę na pudelku, to miało padać. Przyjezdzamy do Lublina, a tu słońce. Kto to mógł przewidzieć?
Redaktor: Dlaczego więcej szans startu nie dostał dobrze dysponowany Karczmarz?
Chomski: Muszę bardzo ostrożnie wprowadzać Rafała w dorosły żużel.
Redaktor: Ale to przecież jego ostatni sezon jako juniora?
Chomski: Aha...
Redaktor: Dlaczego nie dokonywał pan zmian taktycznych?
Chomski: Zawody tak szybko się toczyły. Jak chciałem zrobić zmiane, to się okazało, że juz się skończyły.
Redaktor: Jak będą wyglądały przygotowania do kolejnego meczu?
Chomski: Jak zawsze metodą startową
Redaktor: Ale przecież zawodnicy nie mają żadnych dodatkowych startów?
Chomski: Aha.... W sumie to przygotowania nie mają większego sensu skoro tory są tak zaskakujące.

Chomski won
Ostatnio zmieniony przez TOMEK 2020-06-21, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  

As17 

Team: stal
Wysłany: 2020-06-21, 16:51   

A ja powiem tylko tyle że sezon jeszcze się porządnie nie zaczął a STAL już o nic nie jedzie i prawie go skończyła teraz tylko powalczyć z Rybnikiem o utrzymanie end.

as35 

Wysłany: 2020-06-21, 16:56   

TOMEK napisał/a:
Jest już gotowy wywiad pomeczowy :mrgreen:

Redaktor: Co jest przyczyną porażki?
Chomski: Tor nas zaskoczył. Jak tydzień temu sprawdzałem pogodę na pudelku, to miało padać. Przyjezdzamy do Lublina, a tu słońce. Kto to mógł przewidzieć?
Redaktor: Dlaczego więcej szans startu nie dostał dobrze dysponować Karczmarz?
Chomski: Muszę bardzo ostrożnie wprowadzać Rafała w dorosły żużel.
Redaktor: Ale to przecież jego ostatni sezon jako juniora?
Chomski: Aha...
Redaktor: Dlaczego nie dokonywał pan zmian taktycznych?
Chomski: Zawody tak szybko się toczyły. Jak chciałem zrobić zmiane, to się okazało, że juz się skończyły.
Redaktor: Jak będą wyglądały przygotowania do kolejnego meczu?
Chomski: Jak zawsze metodą startową
Redaktor: Ale przecież zawodnicy nie mają żadnych dodatkowych startów?
Chomski: Aha.... W sumie to przygotowania nie mają większego sensu skoro tory są tak zaskakujące.

Chomski won

Zajmujący miejsce trenera wypełnia program i jest dopiero na 3 biegu. Dajcie mu szanse. Najważniejsze ze atmosfera jest dobra, ma poparcie u prezesa... jest git.

[ Dodano: 2020-06-21, 18:26 ]
Pytanie do zawodników : Dlaczego?
Pytanie do Prezesa: Dlaczego?

Chomski won, Woźniak i Kasprzak na piechotę do domu....
Chomski gratuluje przeciwnikom ze POTRAFIĄ WYCIĄGAĆ WNIOSKI!!! Tragedia ....
Ostatnio zmieniony przez as35 2020-06-21, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

TOMEK

Wysłany: 2020-06-21, 17:26   

W każdym klubie po takiej kompromitacji trener wyleciałby na zbity ryj. U nas zdaje się, że tylko prezes ma pełne... bermudy. Ki grzyb? ;-)

Chomski won

rav_gorzow

Wysłany: 2020-06-21, 17:30   

"trener" Chomski przed nowinowanymi pomyślał "będą gadać że Karczmarz dostał za mało szans" i wystawił rezerwę za Kasprzaka ... Owszem Kasprzak robił błędy ale prędkość miał , dobre starty też. Czy naprawdę w klubie w szefostwie nikt nie widzi że ta osoba nie nadaje się to tej roli ? Powinien zostać DYSCYPLINARNIE wyp znaczy wyrzucony i pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za przygotowanie teamu (a w zasadzie brak przygotowania) do sezonu

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-06-21, 17:41   

Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi. :-)

TOMEK

Wysłany: 2020-06-21, 17:47   

Don Lucas napisał/a:
Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi. :-)

Kolego odpowiedź jest tak samo poważna jak poważny jest człowiek jej udzielający.
Za to prosto ze źródła i jak mawiał klasyk: "na faktach autentycznych". Miłej lektury...

Chomski won

Danonek920

Wysłany: 2020-06-21, 17:51   

Kasprzak w trzech biegach z rzędu nie wygrał z żadnym rywalem, więc to, że pojechał Karczmarz , a nie Kasprzak w 14 biegu moim zdaniem niewiele zmienia. Kolejny fatalny nasz mecz, ten wynik jest nawet lepszy niż jazda. Żeby wygrywać mecze to musimy pokonywać seniorów rywali, a w tym meczu nikt z naszych nie miał z seniorami pozytywnego bilansu, więc to pokazuje, że przepaść była gigantyczna. Oto jak nasi wyglądali w bezpośrednich startach z zawodnikami z Lublina:
Kasprzak: 3-7 (w tym 1-1 z juniorami)
Woźniak: 1-7 (w tym 1-0 z juniorami)
Thomsen: 6-8 (w tym 2-1 z juniorem)
Zmarzlik: 8-6 (w tym 2-0 z juniorami)
Karczmarz: 4-6 (w tym 3-1 z juniorami)
Bartkowiak: 0-4 ( w tym 0-2 z juniorami)
To zestawienie tylko pokazuje, że my na prawdę na tą chwilę nie mamy kim jeździć. Jedyny pozytyw z tego meczu to przyzwoita postawa Karczmarza, bo Zmarzlik pomimo tego, że zdobył 14 punktów to w zestawieniu z seniorami Lublina jest na remis, a lider drużyny w tej rubryce musi być na plus. 10+2 Thomsena nie wygląda źle na oko, ale 3 punkty zdobył na naszych zawodnikach w biegach przegranych 1-5.

leszek 

Wysłany: 2020-06-21, 17:54   

Don Lucas napisał/a:

Ja zapytam się krótko, bo nie będę się nad nikim znęcał, ale dlaczego Wiktor Jasiński, który ponoć błyszczy na treningach, ani razu nie dostał szansy, aby pojechać w meczu?? Poproszę tylko poważne odpowiedzi.

Pisalem w trakcie meczu . Chomski to idiota ( nie mozna go inaczej nazwac ) . Potrzebny specjalista od glowy natychmiast !!!

zabulaF

Wysłany: 2020-06-21, 18:17   

TOMEK napisał/a:
Don Lucas napisał/a:

Kolego odpowiedź jest tak samo poważna jak poważny jest człowiek jej udzielający.
Za to prosto ze źródła i jak mawiał klasyk: "na faktach autentycznych". Miłej lektury...

Chomski won

Powyższy link jest błędny - wklejam prawidłowy:

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-06-21, 18:21   

Miałem coś napisać odnośnie tego meczu, ale uznałem że brak komentarza będzie najlepszym odzwierciedleniem jazdy naszych zawodników... Czas na męskie decyzje panowie. Trzeba ratować sezon puki jest jeszcze szansa, a szansa jest tylko trzeba dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych. Jeśli nie wyciągniemy wniosków - a po dwóch meczach nie wyciągnęliśmy żadnych to każdy następny mecz będzie dla nas meczem o utrzymanie. Nikt nie wierzy w spadek, a ja wam powiem że jest kilka topowych klubów którym nasz spadek byłby bardzo na rękę ze względu na szansę wyrwania kilku zawodników - przede wszystkim Bartka. I te kluby mogą pod koniec sezonu mając pewne PO się po prostu Rybnikowi podłożyć.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2020-06-21, 18:29   

Thomsen, to akurat najlepiej jeżdżący na motorze (poza Zmarzlikiem) nasz zawodnik, więc nic dziwnego, że robi też punkty na swoich kolegach z drużyny, którzy tylko mu przeszkadzają na dystansie vide Kasprzak w jednym z wyścigów.

Na ten moment mamy Zmarzlika, Thomsena i Karczmarza. Tak, tak, tego samego Karczmarza, którego wielu z Was już po meczu z Unią skreślało. Dzisiaj chłopak nie dość, że zrobił tyle samo punktów co lider formacji młodzieżowej gospodarzy, to jeszcze walczył na dystansie i wyprzedzał, jak za swoich najlepszych czasów.

Do tego dochodzi niewiadoma forma Iversena, który podobno na przedsezonowych treningach wyglądał bardzo dobrze.

Co do Zmarzlika, to ewidentnie jest zagubiony w tym sezonie. On się jednak ogarnie, ale co z Kasprzakiem i Woźniakiem, który kolejny mecz jedzie do tyłu? Przede wszystkim taktycznie, podejmując same złe decyzje na torze. Ma Szymon prędkość w motocyklu, ale fatalnie wybiera ścieżka i wygląda strasznie miękko na siodełku. Zero dobrych decyzji.

Iversen i Jasiński w składzie na Rybnik i oby po pierwsze zwycięstwo za tydzień!
Ostatnio zmieniony przez Don Lucas 2020-06-21, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

TOMEK

Wysłany: 2020-06-21, 18:45   

GM napisał/a:
Czas na męskie decyzje panowie. Trzeba ratować sezon puki jest jeszcze szansa, a szansa jest tylko trzeba dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych. Jeśli nie wyciągniemy wniosków - a po dwóch meczach nie wyciągnęliśmy żadnych to każdy następny mecz będzie dla nas meczem o utrzymanie.

O to to. Krok pierwszy i najważniejszy: wyje.., wypier..., hmmm....pożegnać Chomskiego, który jest głównym sprawcą tej degrengolady. Facet kompletnie nie ogarnia tematu i aż dziw bierze, że przez tyle sezonów pobiera pensje w gorzowskim klubie.

Chomski won

Danonek920

Wysłany: 2020-06-21, 19:10   

Thomsen i Zmarzlik w tych dwóch kolejkach coś tam pojechali, ta jazda to jest trochę lepiej niż 2 linia, lecz do bycia liderami brakuje dużo. Woźniak i Kasprzak dużo poniżej oczekiwań, Bartkowiak na 38 biegów w ekstralidze zaliczył już 28 zer. To jest młody chłopak i jak na samym początku kariery będzie się tak ciągle dołował to nic z tego nie będzie, niech dadzą szansę Jasińskiemu, gorzej być nie może, a Bartkowiak może wyciągnie jakieś wnioski lub coś przemyśli. Co do Iversena to wszyscy go pamiętamy z grubych lat kiedy był jednym z naszych liderów, lecz minęły już 2 lata, a Iversen w tym czasie przejechał 2 przeciętne sezony w Toruniu i jest też trochę starszy , a dodatkowo trapią go kontuzje. Szczerze mówiąc to wątpię, aby on się okazał naszym wybawieniem , ale chciałbym się mylić. Chomski też nic nie pomaga, ani z niego strateg meczowy, ani specjalista w przygotowaniu toru. Według mnie jednak w obecnym stanie to żaden trener tutaj nie odmieni stanu rzeczy, wydaję mi się, że musimy przemęczyć 2 z rzędu nijaki sezon i zrobić na prawdę porządną rewolucję.
Ostatnio zmieniony przez Danonek920 2020-06-21, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  

lomboNET 

Wysłany: 2020-06-21, 19:11   

Pomyślcie teraz w jakiej dupie byśmy byli gdyby Karczmarz jednak zakończył karierę...

as35 

Wysłany: 2020-06-21, 19:32   

lomboNET napisał/a:
Pomyślcie teraz w jakiej dupie byśmy byli gdyby Karczmarz jednak zakończył karierę...

Przepraszam a gdzie my teraz jesteśmy? Może wtedy np. Jasiński by od pierwszego meczu cieszył nasze oczy super jazdą? Oby to nie był jeden dobry mecz Karczmarza.....

Odpowiedz do tematu