Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sugerowane zmiany w regulaminie
Autor Wiadomość
Typer 
StalGorzow.pl

Team: SG.PL
Wysłany: 2019-04-15, 13:21   Sugerowane zmiany w regulaminie

Jeśli masz zastrzeżenia do regulaminu, któryś z punktów jest dla Ciebie krzywdzący - napisz tutaj co wg. Ciebie powinno zostać zmienione / dodane / odjęte. Jeśli znajdzie się kilka osób które to potwierdzą na pewno pochylimy się nad tematem. Sami również weźmiemy udział w dyskusji jeśli będzie taka potrzebna.
Typuj dokładnie i ze zrozumieniem. Suma punktów w typowaniu powinna wynosić 90 pkt czyli np. 43:47 (suma 90pkt). Zwracajmy uwagę na literówki np. 48:32 (gdzie powinno byc 58;32 lub 48:42).

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-04-15, 15:17   

Dzięki za realizację mojej propozycji z 2012 r. :-)
zabulaF napisał/a:
Proponuję założyć osobny temat na dyskusje nad propozycjami zmiany regulaminu przyszłego Typera 2013

Mam propozycję wpisania do "Regulaminu Typera" punktu o treści:
Jeżeli suma typowanego wyniku meczu będzie inna niż 90 - nie będzie on brany pod uwagę.
Niestety nie mam uprawnień do tworzenia ankiety. Dlatego proszę o zadanie mojego pytania w formie ankiety, tak aby każdy uczestnik zabawy mógł się wypowiedzieć na tak lub nie (termin trwania ankiety - do rozpoczęcia pierwszego meczu następnej, czyli 4-tej kolejki). W gestii organizatorów pozostawiam podjęcie działań w zależności od wyników tej ankiety.
Uzasadnienie: W chwili obecnej tylko podpis automatyczny Typera zobowiązuje do typowania tak aby była to suma 90 pkt.
Jednak nawet pomimo tego podpisu Typer dopuszcza możliwość udzielenia punktów uczestnikowi, który zatypuje wynik meczu żużlowego 12012 : 12011

krzysiugumisiu

Wysłany: 2019-04-15, 20:49   

Akurat tutaj popieram kolegę zabulaF. Każdy z nas wie na czym polega mecz polskiej ligi żużlowej i suma punktów w normalnych warunkach musi wynieść 90. Po co utrudniać sobie liczenie punktów. Każdy niech pilnuje swoich typów i chociaż niech raz to sprawdzi. Po co później zastanawiać się, czy typujący miał na myśli taki wynik, czy taki.
Proponowałbym w regulaminie taki punkt "Suma punktów w typowanym meczu musi wynieść 90 pkt. Jeśli suma punktów będzie różna od 90, typujący w przypadku tego meczu automatycznie otrzymuje 0 pkt".

Typer 
StalGorzow.pl

Wysłany: 2019-04-17, 12:05   

wg ankiety :

Czy oddany typ powinien mieć dokładnie sumę 90 pkt czy robić ustępstwa do literówek ?
TAK - MUSI MIEĆ 90 pkt
86%
86% [ 19 ]

NIE - CZASEM ZDARZA SIĘ LITERÓWKA, WIĘC NIECH BĘDĄ PKT za ZWYCIĘZCE
13%
13% [ 3 ]

Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

REASUMUJĄC :

KAŻDY TYP z NAJDROBNIEJSZYM BŁĘDEM (literówką ) będzie uznawany za 0 pkt.
Typuj dokładnie i ze zrozumieniem. Suma punktów w typowaniu powinna wynosić 90 pkt czyli np. 43:47 (suma 90pkt). Zwracajmy uwagę na literówki np. 48:32 (gdzie powinno byc 58;32 lub 48:42).

wojtek14 

Wysłany: 2019-06-08, 09:02   

Proponuję w następnym sezonie bądź obecnym zmienić formułę typowania. Np jeżeli mecz zaczyna się w piątek o 18 typować do 17.30 ale wiadomość wysyłać do osoby prowadzącej typowanie tak by nikt nie wiedział co stawiamy następnie po 17.30 administrator podaje cały zestaw jak i kto typował wtedy nikt na nikogo nie będzie spoglądał jak wcześniej typuje ułatwi szansę innym , można też dodawać typowanie pierwszej trójki GP każdy zawodnik wytypowany w 3 to np 5 pkt wtedy cały sezon będzie sporo szans na odrobienie strat . Dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem jest typowanie by dana osoba nie widziała co konkurencja typuje tylko co na to administrator

zabulaF

Wysłany: 2019-06-08, 10:11   

wojtek14 napisał/a:
Dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem jest typowanie by dana osoba nie widziała co konkurencja typuje tylko co na to administrator
Pomimo, iż sam typuję tylko i wyłącznie na podstawie oddanych wcześniej typów - popieram. Niestety, według mnie jest to nierealne. Ten administrator musiałby mieć etat aby zbierać te dane, opracować je (ujednolicić) i opublikować w ściśle określonym czasie. Po rozgrywkach musiałby zdobić to wszystko co robi teraz (wyliczenie punktów, tłumaczenie upierdliwcom dlaczego dostali tyle a nie więcej i ciągłe przepraszanie/tłumaczenie za nie swoje błędy). W przypadku przyjęcia tej propozycji wszystkie błędy i nieprawidłowości będą zawinione tylko i wyłącznie przez przyjmującego typy a nie przez uczestnika. Bo przecież przyjął i nie sprawdził, że z błędem. Poza tym, bilety funduje Stal więc zabawa dotyczy rozgrywek w których bierze udział. Jeżeli dołoży się GP to wypada powiększyć pulę nagród - kto to sfinansuje?. Podsumowując: pomysł bardzo dobry lecz nie do przyjęcia z powodów ekonomicznych.

[ Dodano: 2019-06-08, 10:21 ]
wojtek14: kto tobie broni oddawać typy np po mnie? Gwarantuję, że ciężko jest zatypować na podstawie mojego typu. No chyba, że z karą punktową. Jak widać - mnie ten (Twój) problem nie dotyczy. Pozdrawiam.

Typer 
StalGorzow.pl

Wysłany: 2019-06-08, 12:12   

Wyniki muszą być jawne. Każdy wie jak i co zatypował. Nie będzie wówczas też osądzania, że Typer "fabrykuje" typy i zwycięzców kolejki. Każdy ma wgląd do typowania i sam może podliczyć typy i punktację aby uniknąć później form, że Typer oszukał.

Co do GP. temat do przemyślenia.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2019-06-09, 22:03   

Wydaje mi się, że to nie chodzi o to czy Typer "fabrykuje", a o sytuację szczególnie przed ostatnią kolejką w sezonie. Np. prowadzę w klasyfikacji ogólnej a drugi jest wojtek14. Reszta jest daleko z tyłu. Wystarczy, że przypilnuję Wojtka, zagłosuję po nim z identycznymi typami i wygrywam całość. A o to chyba nie chodzi.
Ewentualnie można wprowadzić zasadę, że uczestnicy typera z miejsc 1-5 nie mogą mieć w kolejce takich samych wszystkich typów - niech się różnią chociaż jednym. Ale fakt powtórzenia typów niech sprawdzają sami uczestnicy i zgłaszają to Typerowi. Jak ktoś powtórzy typy to dostaje -10 pkt i już.
Pomysł z GP uważam za bardzo dobry. Np. za trafienie uczestnika finału dostajemy 5 pkt, a za dokładne trafienie miejsca dodatkowe 5 pkt. Typowanie GP niech będzie bez nagród. Małe urozmaicenie wakacji, kiedy GP jest co 2 tygodnie, a w lidze mamy przerwę.

zabulaF

Wysłany: 2019-06-09, 23:10   

krzysiugumisiu napisał/a:
Np. prowadzę w klasyfikacji ogólnej a drugi jest wojtek14. Reszta jest daleko z tyłu. Wystarczy, że przypilnuję Wojtka, zagłosuję po nim z identycznymi typami i wygrywam całość. A o to chyba nie chodzi.
Jak przypilnujesz gdy zatypuje w ostatniej minucie?
A jeżeli chodzi o zakaz identycznych typów to wyobraź sobie, że w ostatniej kolejce są tylko dwa albo trzy mecze. Powtórzeń będzie kilkanaście par. Kogo wykluczysz?
Niepotrzebnie mącisz. Na oddanie typu jest pewien ściśle określony przedział czasowy. Każdy sam wybiera moment oddania typu. Ja na przykład nie chcę aby ktoś sugerował się moimi typami dlatego wybieram taki a nie inny moment z regulaminowego przedziału czasowego. Jeżeli ktoś z uczestników podobnie jak ja nie chce aby inni kierowali się jego typami to wystarczy zagłosować po mnie. Lub przynajmniej w ostatniej minucie. I nie będzie już takiego problemu.

Typer 
StalGorzow.pl

Wysłany: 2019-06-10, 10:46   

Np. prowadzę w klasyfikacji ogólnej a drugi jest wojtek14. Reszta jest daleko z tyłu. Wystarczy, że przypilnuję Wojtka, zagłosuję po nim z identycznymi typami i wygrywam całość.

Ale osoba z 3 miejsca może zatypować inaczej i wyprzedzi Was dwóch. podobnie 4,5,6 i 7 osoba. Jeśli byśmy mieli łatać każdą taką dziurkę to będziemy mieli regulamin na 3 strony, a wkrótce taki jak w Speedway Ekstraligi - 3 tomy.

Od następnej rundy GP ( nie tej najbliższej wprowadzimy typowanie GP) teraz zrobimy to w formie testów - nie dodając punktów do klasyfikacji generalnej

krzysiugumisiu

Wysłany: 2019-06-10, 22:11   

zabulaF napisał/a:
[Ja na przykład nie chcę aby ktoś sugerował się moimi typami dlatego wybieram taki a nie inny moment z regulaminowego przedziału czasowego. Jeżeli ktoś z uczestników podobnie jak ja nie chce aby inni kierowali się jego typami to wystarczy zagłosować po mnie. Lub przynajmniej w ostatniej minucie. I nie będzie już takiego problemu.

Nie każdy tak jak Ty ma czas siedzieć na stronie forum i pilnować ostatniej minuty. Zresztą to była tylko propozycja (każdy ma prawo mieć rożne zdanie, a i tak wszystko tutaj zależy od Typera, który może uwzględnić nasze wnioski, ale nie musi). Moja propozycja miała dotyczyć osób z miejsc 1-5, więc jeśli powtórzą typy pierwsza i dziesiąta osoba z klasyfikacji generalnej to punktów ujemnych nie byłoby. A komu dałbym punkty ujemne? Bardzo proste - temu co typował, edytował jako drugi.
Z drugiej strony argument o powtarzaniu się typów w przypadku obstawiania tylko dwóch meczów uważam za słuszny.
Więc faktycznie można uznać moją propozycję za zbyteczne skomplikowanie regulaminu.

zabulaF

Wysłany: 2019-06-11, 09:54   

Nie każdy tak jak Ty ma czas siedzieć na stronie forum i pilnować ostatniej minuty.

Po co Typer ogłasza dokładny czas zakończenia typowania? Chyba po to aby każdy uczestnik zabawy oddał typ wtedy kiedy mu to najbardziej odpowiada. Dlaczego karać kogoś, kto zatypował w regulaminowym czasie?
To co proponujesz może doprowadzić do sytuacji gdzie na przykład na dwa dni przed meczem odda swoje typy pięciu (pierwsza piątka) uczestników w obrębie jednej minuty. Typ 3 i 4 będą identyczne. Z całej piątki jednocześnie typujących zostanie ukarany jeden uczestnik. Ale za co? Dlaczego karać 10-cioma karnymi punktami kogoś kto nie był w stanie "podejrzeć" typów swoich poprzedników?
Poza tym powtarzam jeszcze raz: tego typu zmiany spowodują że Typer zamiast wyliczać punkty będzie musiał prócz tego analizować i porównywać oddane typy oraz kontrolować kolejność ich oddawania. Jest to wykonalne ale bardzo pracochłonne nie będzie służyło niczemu

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-06-11, 10:07   

Nie każdy tak jak Ty ma czas siedzieć na stronie forum i pilnować ostatniej minuty.
zabulaF z pewnością nie siedzi na forum i nie czeka do ostatniej minuty. On zna jakiś informatyczny trick, który mu te typy z automatu wrzuca minutę przed zamknięciem i trzeba przyznać, jest to świetne posunięcie. Co do jawności typów, to przy naszych możliwościach tego forum nie ma opcji, żeby zrobić to tak, jak jest na pokredzie.pl Zresztą tam organizatora kosztuje sporo czasu zajmowanie się typerem i nie jest to wszystko takie proste, jak się niektórym wydaje. Poza tym, to jest zabawa, więc się bawmy i nie kombinujmy na siłę.

Pomysł z typowaniem SGP - bardzo dobry.
Dorzuciłbym jeszcze typowanie SEC i finału IMP oraz MIMP, na podobnych zasadach, co SGP. 8-) :idea: 8-)

wojtek14 

Wysłany: 2019-06-12, 16:11   

Jeśli miałoby wejść GP to proponuję dawać po 2punkty za zawodnika którego trafimy w top 3 .Za wytypowanie całej trójki bezbłędnie 5 pkt . Natomiast w lidze nie wiem czy to dobry pomysł jeżeli ktoś się pomyli i postawi na inną drużynę a wygra inna można karać ujemnym punktem.Jesli takie zmiany miały by wejść w życie proponuję nowy sezon , ale to jest demokracja zależy od was.

Odpowiedz do tematu