Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Maciex
2020-09-30, 14:47
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
Miromaro 

Wysłany: 2020-09-01, 11:09   

Czyli generalnie wygrana z Wrocławiem ustawia nam temat. W przypadku porażki mamy szanse, ale zależne od innych drużyn.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-01, 16:37   

Stal: 9. Szymon Woźniak, 10. Bartosz Zmarzlik, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Anders Thomsen, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Wiktor Jasiński, 15. Rafał Karczmarz

Falubaz: 1. Antonio Lindbaeck, 2. Martin Vaculik, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Patryk Dudek, 6. Norbert Krakowiak, 7. Mateusz Tonder

Skład wskazuje, że pojedziemy z Holderem za Iversena. Szkoda, bo ja bym dał odpocząć w tym meczu Woźniakowi i pojechałbym z Iversenem pod 9, a z Holderem pod 13.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-01, 17:29   

Nie rozumiem co przekonuje w Kasprzaku? W Gorican na mokrym torze udalo mu sie wygrac z 1 ligowcami. Z GKM prezentowal sie gorzej niz Wozniak.

Polfinal Iversena w GP robi wieksze wrazenie niz 12 pktow Kasprzaka z kelnerami w Challenge. Znow wygrywa sentymentalizm Chomskiego.

adifanstal 

Wysłany: 2020-09-08, 22:50   

GKM Grudziądz vs Motor Lublin 46:44 i tym sposobem Stal Gorzów w play-offach.
Co więcej, mamy praktycznie zapewnione 2. miejsce. Wyprzedzić może nas tylko Częstochowa, jednak potrzebowaliby do tego wygraną w Lesznie conajmniej 50:40 w co nie za bardzo wierzę. 3. miejsce gwarantowane w każdym razie.

Z kim będziemy jechać? Nie wiadomo, wszystko możliwe.

Najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się...Zielona Góra.
Tylko wysoka przegrana (53:37) w Lublinie spowoduje, że spadną za Lublin. Zdobycie bonusa = dla nich z najprawdopodbniej 3. miejscem po rundzie zasadniczej (zakładając, że Częstochowie nie uda się w Lesznie).

Także szykujemy się na derby Ziemi Lubuskiej w półfinale PGE Ekstraligi!

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-09-08, 23:01   

adifanstal wyprzedzić nas może też Falubaz jak wygra w Lublinie. Ale dla nas też to nic nie zmieni bo tak czy siak spotkamy się w półfinale. Za to rywala może sobie wybrać Leszno. Ale wątpię by ryzykowali, bo gdy odpuszczą Częstochowa wróci na Smoczyka mądrzejsza o wiedzę na temat tamtejszego toru. Za to w Częstochowie nikt nie wie jaka czeka ich tam torowa niespodzianka. Więc się cacakać z nimi nie będą. Wygląda na to że pojadą ze Spartą.

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-09, 01:34   

Trzy rzeczy zmieniły fatalny stan rzeczy z poczatku sezonu:

1. Zmiana betonowego skladu. Bartek poszedl na nr 4 i 10. Szymon poszedl czesciej na wewnetrzne pola.

2. Szukanie wzmocnien zamiast budowania zawodnikow. To sprawilo, ze pojawil sie Holder, a potem Klindt. Najslabszy zawodnik nie jedzie. Pojawila sie konkurencja o sklad. To dramatycznie odmienna koncepcja od dotychczasowej filozofii trenera Chomskiego. Oczywiscie byly jeszcze bledy, ktore na szczescie nie wplynely na wynik (np. KK z meczu z Falubazem zamiast PUKa).

3. Skok formy Wozniaka.

lupus 

Wysłany: 2020-09-09, 07:42   

Panowie, a jak wyglada sytuacja z Częstochowskim torem? Przywrócili im licencje na ten rok?

CzakloszMiklosz 

Team: SG
Wysłany: 2020-09-09, 08:14   

Lupus, sytuacja wyglada tak, ze aktualnie są bez licencji i jest plan, by ściągnąć cześć nawierzchni, dowieźć 100 ton sjenitu i układać na nowo. Tak mówił szef sędziów w magazynie.
Coś mi się wydaje, że ze względu na to, że jeżdżą lepiej na wyjazdach, to w przypadku wejścia do PO dogadają się z Mrozkiem gdyż:
1. Kibice mają blisko;
2. Mrozek zadowolony bo trochę kasy przytuli.
Tak to widzę.

lupus 

Wysłany: 2020-09-09, 08:24   

Na mój gust to powinien być zakaz wypożyczania stadionów w przypadku takim jak tu, czyli nieregulaminowego majstrowania przy torze. A tak może im to ujść na sucho.

Majcher 
NYGUSY'08

Wysłany: 2020-09-09, 08:42   

Rybnik jest w czerwonej strefie Covid więc tam nie wejdzie ani jeden kibic.

sprii 

Wysłany: 2020-09-09, 08:55   

Brawo Stal Gorzów za awans do PO!!! Ja już jestem szczęśliwy po tym co pokazali w ostatnich meczach i za sam awans. Każdy medal to będzie dodatkowy bonus, aczkolwiek wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i nie jesteśmy bez szans nawet na złoto:D
Myślę, że powinniśmy pojechać bez presji i ciśnienia co tylko może nam pomóc w spełnieniu marzeń i w sezonie o którym by się długo rozmawiało latami..
Prawdopodobnie będą Derby, więc jak mawia klasyk. Dwa razy zlać sąsiadów i oczko wyżej- czytaj do finału.....

Shreks 

Wysłany: 2020-09-09, 10:42   

Panowie,

Moje zdanie po rundzie zasadniczej. Osiągnęliśmy, chyba więcej niż mogliśmy, a uważam że możemy jeszcze więcej. Mamy w drużynie najlepszego (choć obecnie nie najszybszego) żużlowca świata, a z nim wszystko jest możliwe.

Jednakże w mojej opinii i odnosząc się do tweeta Pani Psycholog Julii Ch. (kolejny brak jakiegokolwiek profesjonalizmy z jej strony), odnośnie tego że już chyba wiemy kto jest trenerem roku ... Otóż wiemy Marek Grzyb i może Mazinho (jeżeli faktycznie macza palce w ruchach taktycznych Stali)

Przechodząc do meritum i raz jeszcze pochwale Przemka/Mazinho (choć sam też uważałem w tamtym momencie podobnie), teraz kiedy wiemy już że awansowaliśmy to można to napisać iż NAJLEPSZYM CO NAS W TYM SEZONIE SPOTKAŁO BYŁA PORAŻKA W RYBNIKU !!!! To po niej prezes uderzył tak to przynajmniej wyglada ! A dzieki Temu:

- Stachu zrozumiał że nie jest nie omylny
- Zatrudniliśmy Jacka Holdera (jakbyśmy wygrali to nie sadze żeby Chomski pozwolił na to i dalej opowiadał by bajki o budowaniu, to jest sport itp)
- Zawodnicy stracili strefę komfortu, która była przy Zmorze ... I Trenerze czyli czy wygrywasz czy nie to jest sport
- wiadro pomyj po tym meczu było tak duże że zawdonikom poszło w piety, do serca najbardziej wziął sobie to chyba Szymon Wożniak
- okazało sie że konkurencja w druzynie ma sens
- okazało sie że w klubie Stal mają jeździć zawodnicy gryzący tor (Holder, Zmarzlik, Thomsen ostatnio Woźniak, a nawet Klind)
- Nie mam sentymentów i miejsca za zasługi historyczne (to nie liga amatorska)
- a co najważniejsze zmienił sie trener na zdecydowanie lepsze i chyba zrozumiał że to Grzyb jest szefem a nie on

Podsumowując; dzięki porażce w Rybniku mamy Stal z której jesteśmy dumni ! Takich emocji jak w sierpniu i w zeszłą niedziele nie przeżywałem od 2016 roku (w zawodach drużynowych GP Torun 2019 nie licze) To jest super TEAM !!!

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-09-09, 12:56   

Shreks napisał/a:
Panowie,

Moje zdanie po rundzie zasadniczej. Osiągnęliśmy, chyba więcej niż mogliśmy, a uważam że możemy jeszcze więcej. Mamy w drużynie najlepszego (choć obecnie nie najszybszego) żużlowca świata, a z nim wszystko jest możliwe.

Jednakże w mojej opinii i odnosząc się do tweeta Pani Psycholog Julii Ch. (kolejny brak jakiegokolwiek profesjonalizmy z jej strony), odnośnie tego że już chyba wiemy kto jest trenerem roku ... Otóż wiemy Marek Grzyb i może Mazinho (jeżeli faktycznie macza palce w ruchach taktycznych Stali)

Przechodząc do meritum i raz jeszcze pochwale Przemka/Mazinho (choć sam też uważałem w tamtym momencie podobnie), teraz kiedy wiemy już że awansowaliśmy to można to napisać iż NAJLEPSZYM CO NAS W TYM SEZONIE SPOTKAŁO BYŁA PORAŻKA W RYBNIKU !!!! To po niej prezes uderzył tak to przynajmniej wyglada ! A dzieki Temu:

- Zatrudniliśmy Jacka Holdera (jakbyśmy wygrali to nie sadze żeby Chomski pozwolił na to i dalej opowiadał by bajki o budowaniu, to jest sport itp)
- Zawodnicy stracili strefę komfortu, która była przy Zmorze ... I Trenerze czyli czy wygrywasz czy nie to jest sport
- wiadro pomyj po tym meczu było tak duże że zawdonikom poszło w piety, do serca najbardziej wziął sobie to chyba Szymon Wożniak
- okazało sie że w klubie Stal mają jeździć zawodnicy gryzący tor (Holder, Zmarzlik, Thomsen ostatnio Woźniak, a nawet Klind)
- Nie mam sentymentów i miejsca za zasługi historyczne (to nie liga amatorska)
- a co najważniejsze zmienił sie trener na zdecydowanie lepsze i chyba zrozumiał że to Grzyb jest szefem a nie on

Podsumowując; dzięki porażce w Rybniku mamy Stal z której jesteśmy dumni ! Takich emocji jak w sierpniu i w zeszłą niedziele nie przeżywałem od 2016 roku (w zawodach drużynowych GP Torun 2019 nie licze) To jest super TEAM !!!

Co mi się jeszcze podoba, że Prezes wie, że zmiany po sezonie muszą być! Jednego albo dwóch trzeba wymienić :)

leszek 

Wysłany: 2020-09-09, 18:40   

Shreks napisał/a:

Jak najkbardziej i chwala , czapy z glow dla zawodnikow . Jeste bardzo milo zaskoczony . Dokonali doslownie niemozliwego . I widzicie - potrafie tez przeprosic i pochylic sie nad tym co bylo wczesniej L(
Shreks napisał/a:
Przechodząc do meritum i raz jeszcze pochwale Przemka/Mazinho (choć sam też uważałem w tamtym momencie podobnie), teraz kiedy wiemy już że awansowaliśmy to można to napisać iż NAJLEPSZYM CO NAS W TYM SEZONIE SPOTKAŁO BYŁA PORAŻKA W RYBNIKU !!!! To po niej prezes uderzył tak to przynajmniej wyglada

Mazi , wlasnie Wazi tutaj upatruje ten sukces . Nie chce sie przyznac , ale to na 100% jego zasluga .
Shreks napisał/a:

Nieprawda !! Nic nie zrozumial - persfazja prezesa - podejrzewam ze musial .
Shreks napisał/a:

To tez nie jest zasluga Chomskiego , on nadal budowalby Kasprzaka ( niestety )
miszarus napisał/a:
Zawodnicy stracili strefę komfortu, która była przy Zmorze ... I Trenerze czyli czy wygrywasz czy nie to jest sport

No wlasnie ! Nie liczac Kasprzaka ( nadal dno ) , jedynie Szymek sprostal temu wszystkiemu . Dlatego jak najbardziej jestem za tym , aby pozostal z nami dalej .
Shreks napisał/a:

I z tak jezdzaca druzyna mozna leciec w ogien !!! Przegrywa , ale z zebem , widac , ze chca jezdzic .

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-10, 00:33   

Dokladnie.

W Stali pojawilo sie cos, z czym Chomski walczyl jak lew od lat: konkurencja, walka o sklad i odstawianie slabeuszy.

Chomski chyba wciaz tego nienawidzi (slynne "Sorry Krzychu" w wywiadzie). No ale musi to robic, bo prezes chcialby zwyciestw, a nie kolesiostwa.

lupus 

Wysłany: 2020-09-10, 21:03   

He, Łaguta pożegnał się z GKMem i zapowiedział, że chciałby jeździć w zespole walczącym o tytuł DMP... może?

boberGW 

Wysłany: 2020-09-10, 21:13   

U nas go nie będzie. U nas będzie wielki powrót i jeden z lepszych zawodników u23.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-10, 21:26   

A co z juniorami?

Jasinski liderem formacji juniorskiej?

Szprycer 

Wysłany: 2020-09-10, 21:38   

Jasiński nie wygląda źle, spójrzmy na pary juniorskie.
Pludra, Sadurski
Curzytek, Panicz (może Miśkowiak)
Ragus, Osyczka
Świdnicki, Kowalski, Miśkowiak(albo Sparta)
Łobodziński, Zieliński
Lampart, Cierniak
Żupiński, ???

Szczerze, jakbyśmy wyciągneli Przyjemskiego albo Szostaka to uważam że za Lublinem i Częstochową mamy 3 parę juniorską.
wtedy czuję cios"

sprii 

Wysłany: 2020-09-14, 08:40   

W PS piszą, że Vacul wraca do GW...
To byłoby coś:)
https://www.przegladsport...a-w-pge/mbdtx0z

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-09-14, 09:00   

sprii napisał/a:
W PS piszą, że Vacul wraca do GW...
To byłoby coś:)
https://www.przegladsport...a-w-pge/mbdtx0z

My to na forum wiemy od kilku dni. Artykuł zrobiony na podstawie naszego forum jak nic :)

Thorgal17 

Wysłany: 2020-09-14, 10:17   

Piszą, że jest opcja Miśkowiaka.

Dobry junior to byloby cos.

No i na co Lambert czeka?
U nas stalby sie gwiazdą.

To oznacza, że PUK odchodzi. Ciekawe gdzie pojda z DJ KK? GKM?

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2020-09-14, 11:55   

Thorgal17 napisał/a:
Piszą, że jest opcja Miśkowiaka.

Dobry junior to byloby cos.

No i na co Lambert czeka?
U nas stalby sie gwiazdą.

To oznacza, że PUK odchodzi. Ciekawe gdzie pojda z DJ KK? GKM?

Ja mam informacje, że DJ KK pójdzie do Motoru Lublin w miejsce Jamroga / Miesiąca.

Yankes 

Wysłany: 2020-09-14, 12:00   

Ja jestem zdania, że co by się nie działo, to żadnych juniorów z zewnątrz nie powinniśmy brać.
Trzeba będzie jechać Nowackim, to pojedziemy Nowackim.

My nie jesteśmy jakimś za przeproszeniem wuteesem Wrocław albo małym GKM-em Grudziądz. My jesteśmy Stal Gorzów, mamy w gablocie mnóstwo medali MP, 2/3 polskich złotych medali IMŚ było zdobytych przez zawodników w czasie jazdy w naszym klubie, z Gorzowa pochodzą też działacze i wpływowe osoby w tym sporcie, były okresy że 2-3 kluby jeździły jednocześnie w oparciu o naszych wychowanków i obcokrajowców. Jako jeden z nielicznych klubów moglibyśmy dziś zebrać skład z samych wychowanków.

To jest kwestia prestiżu i moim zdaniem klub z takimi tradycjami powinien nie mieć wstydu żeby kupować juniora z zewnątrz.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-14, 12:12   

Yankes napisał/a:
Ja jestem zdania, że co by się nie działo, to żadnych juniorów z zewnątrz nie powinniśmy brać.
Trzeba będzie jechać Nowackim, to pojedziemy Nowackim.

My nie jesteśmy jakimś za przeproszeniem wuteesem Wrocław albo małym GKM-em Grudziądz. My jesteśmy Stal Gorzów, mamy w gablocie mnóstwo medali MP, 2/3 polskich złotych medali IMŚ było zdobytych przez zawodników w czasie jazdy w naszym klubie, z Gorzowa pochodzą też działacze i wpływowe osoby w tym sporcie, były okresy że 2-3 kluby jeździły jednocześnie w oparciu o naszych wychowanków i obcokrajowców. Jako jeden z nielicznych klubów moglibyśmy dziś zebrać skład z samych wychowanków.

To jest kwestia prestiżu i moim zdaniem klub z takimi tradycjami powinien nie mieć wstydu żeby kupować juniora z zewnątrz.

Absolutnie, pełna zgoda!! Junior Stali = wychowanek Stali, tutaj Zmora miał rację, chyba tylko tutaj :)

Jeżeli potwierdzi się temat Vaculika i Lamberta to nie potrzebujemy juniora z zewnątrz.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi