Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Maciex
2020-09-30, 14:47
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2020-07-17, 10:39   

adagio napisał/a:
mazinho, Idealną osobą, z tymi predyspozycjami w mojej opinii jest Jacek Frątczak. Szkoda, że środowisko go w tak brutalny sposób wypluło z tej dyscypliny i to dwukrotnie. Mimo, że to "Jacek Falubaz" ( :-) ) to widziałbym go na miejscu naszego geniusza.

Wow. Nie mogę zrozumieć skąd bierze się to przekonanie o tym, że Jacek Frątczak to świetny menadżer? Jakie on ma na koncie sukcesy? Jedną czy dwie cwaniackie akcje w stylu wpłaty kaucji w bilonie za protest w trakcie meczu by zyskać na czasie i umożliwić występ spóźnionego zawodnika? To mają być kompetencje? Wolne żarty! Jak brali go do Torunia to też przewidywałem "niewypał" i wszystko się spełniło. Jacek "Falubaz" fajnie komentuje, opowiada o żużlu i nadaje się na telewizyjnego eksperta w studio ale absolutnie nie na trenera/menadżera, zwłaszcza w Gorzowie.

Shreks 

Wysłany: 2020-07-17, 11:10   

Nigel

W 100% zgadzam się z tym co napisałeś. Jacek Fy. za dużo naczytał się książek rodem z Bryana Tracy i na siłę próbował na ich podstawie zarządzać drużyną żużlową. jego tanie nr z kontrolą gaźnika; o ile w Gorzowie zrozumiałe oczekiwanie na Darcego, przyniosło oczekiwany efekt o tyle robienie tego nr w meczu Torunia z Częstochową było aktem skrajnego debilizmu, nie dość że nic nie wniosło było nie potrzebne to jeszcze Apator przez to przegrał mecz. Jeżeli ja miałbym decydować ... wybrałbym innego "falubaza" - Rafał Dobruckiego, ma dobry kontakt z zawodnikami, tor we Wrocławiu z nudnego jak nasz zmienił w tor do widowisk i chyba Sparta za jego kadencji radziła sobie całkiem dobrze, rozwinął się Drabik, przyzwoicie jechał Dróżdż, Wozniak rozwinał skrzydła. Ale zanzaczam to tylko moja subiektywna opinia i nie mam zamiaru jej bronić w walce na noże.

lomboNET 

Wysłany: 2020-07-17, 11:30   

Jak dla mnie 3 wysokich: Dobrucki, Świderski... Cegielski.
Ale uważam że play off nam nie grozi, spadek też a Chomski nie zostanie zwolniony.
W tym przypadku przygotował bym pokaźną sumę i wykupił Staszewskiego z Ostrowa. Stanął bym na głowie by go wyciągnąć.

Danonek9200 

Wysłany: 2020-07-17, 12:42   

Shreks napisał/a:
Nigel

wybrałbym innego "falubaza" - Rafał Dobruckiego

Przecież Dobrucki to nie jest żaden Falubaz, aLeszczynianin. Jeździł w Falubazie chyba 4 sezony, trenował ich też trochę, ale to nie czyni z niego Falubaza, bez przesady. Frątczak to dosyć dobry taktyk i cwaniak, ale na trenera się nie nadaje, zbyt słabo zna żużel od strony technicznej. Mi się wydaję, że Staszewski to mógłby być dobry wybór, ale mu chyba dobrze w Ostrowie. Świderski i Dobrucki słuchając ich to mają dobre pojęcie o żużlu, więc może też by się sprawdzili. Cegielski natomiast to w ogóle nie byłby zainteresowany czymś takim jak trener, spełnia się jako menadżer Kołodzieja, ekspert telewizyjny i szef tego związku żużlowców.

Michu5 

Wysłany: 2020-07-17, 19:25   

Polecam Wam ostatni magazyn żużlowy w Radio Gorzów i rozmowę z Czesławem Czernickim. Słuchać tego człowieka, to wielka uczta, opowiada o żużlu z wielką pasją, zauważa sporo detali, których zwykły kibic nie dostrzeże. Wydaje mi się, że jest chyba jedyną osobą w Polsce, która mogłaby odmienić oblicze Stali Gorzów. A nie, żaden Frątczak, Dobrucki, czy Świderski.

Niestety z tego co mi wiadomo, Czesław Czernicki cieszy się emeryturą i nie ma zamiaru wracać do tego sportu.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-17, 19:36   

Normalnie nie wierzę! W końcu skumaliście, że trzeba się pozbyć Chomskiego? Lepiej późno, niż wcale, choć ja mam satysfakcje, że jako pierwszy mówiłem o tym od dawna. Może gdyby wcześniej presja środowiska byłaby większa, to menedżerem Stali byłby ktoś kompetentny. A tak, mamy co mamy i chyba pomału trzeba się szykować na wątek p.t. Stal 2021, a w nim brak Zmarzlika i kolejna batalia o utrzymanie.

Chomski won

lupus 

Wysłany: 2020-07-17, 20:33   

Nie wydaje mi się aby większa presja kibiców coś wcześniej zmieniła. Zrobiło się towarzystwo wzajemnej adoracji i tak na prawdę nikomu (poza kibicami) rozbicie takiego układu nie było na rękę.
Ostatnio zmieniony przez lupus 2020-07-18, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-18, 02:33   

Kluczem jest prezes.

Wg mnie to musi być człowiek, który czuje, zna ten sport oraz zna się na ludziach. Zobaczcie Leszno. Tam działa cała machina, ponieważ Rusiecki i Dworakowski wiedzą, że:
- potrzeba fachowca do szkolenia mlodziezy. Komu ze swietnych zuzlowcow u nas to proponowano?
- potrzeba nie tylko dobrych zuzlowcow, ale i zuzlowcow z fajnym charakterem. Kolodziej potrafi oddac bieg juniorowi i nie marudzi gdy jest doparowym. Pawlicki to w kazdym biegu szuka kolegi z pary. Hampel odszedl, ale wiedzieli, ze to madry chlopak. Emil kolezenski. Itp.A u nas? Zmarzlik walczy z Holderem o 3 pkty jak o IMS. Kasprzak drze sie na mechanikow. Karczmarz balagan emicjonalny...
- trener. W Lesznie jest inteligentny trener, ktory nie boi sie odstawic od skladu niezlego Kurtza, by szukac jeszcze wiekszej skutecznosci. Wyobrazacie sobie Chomskiego, ktory wstawia do skladu Birkemose by sprawdzic jego skutecznosc? Nawet Holder w skladzie to dzielo zarzadu, przez co nasz trener obecnie uczy sie mowic KK, Wozniakowi, Pukowi - odpoczniesz.

lupus 

Wysłany: 2020-07-18, 08:32   

Thorgal17 napisał/a:
Zmarzlik walczy z Holderem o 3 pkty jak o IMS

i właśnie po tym Pan Bartosz stracił w moich oczach wszystko co do tej pory zyskał. Tak nie robi IMŚ jadąc w parze z gościem z I ligi, który tak na prawdę na to zwycięstwo zasłużył... Gdzie klasa ...

Marek 

Wysłany: 2020-07-18, 09:57   

lupus napisał/a:
Thorgal17 napisał/a:
Zmarzlik walczy z Holderem o 3 pkty jak o IMS

i właśnie po tym Pan Bartosz stracił w moich oczach wszystko co do tej pory zyskał. Tak nie robi IMŚ jadąc w parze z gościem z I ligi, który tak na prawdę na to zwycięstwo zasłużył... Gdzie klasa ...

A co tam się takiego stało ? Nie zachowujcie się jak dzieci ! Holder nie ma pretensji , a wy kuźwa wszędzie widzicie problemy .... Bartek ma taki głód jazdy że chce wszędzie walczyć , na treningu nie ma z kim ... I nie rozumiem słowa "zasłużył" :-/ źle mi się to słowo kojarzy ....przed sezonem prawie wszyscy walczyli o ksysia bo "zasłużył" :mrgreen: a teraz znowu ciągnie Stal do pierwszej ligii :):)

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-07-18, 12:20   

Marek napisał/a:
Bartek ma taki głód jazdy że chce wszędzie walczyć , na treningu nie ma z kim ...

Przykro mi, ale nie zgodzę się z Tobą. Z zażenowaniem patrzyłem, jak mija Holdera na kresce i oglądający mecz znajomi mieli takie same odczucia. To było zachowanie nie fair. Holder wyraźnie prowadził cały wyścig, przed metą lekko odpuścił, a Bartek chciał mieć w statystykach trójkę. Tego typu zachowania trzeba ganić, a nie tłumaczyć wolą walki.

Przy okazji tematu trenera: Frątczak, to jest dobry kierownik drużyny. Zakombinować, przycwaniakować, wykorzystać i naciągnąć regulamin, zagotować ekipę rywali itp., ale trener czy menadżer to z niego żaden.
Oprócz kilku wad Chomski ma jeszcze jedną: nie przyjmuje krytyki. Jest butny, czasem nawet arogancki, bez cienia pokory. Jak dziennikarze pytają, to potrafi być agresywny werbalnie i wszędzie doszukuje się ataków na swoja osobę. Dla zawodników natomiast do rany przyłóż.
Ja tam bym rozpatrzył kandydaturę Śwista. On też gburowaty i może nie za układny, ale jemu nikt w zespole by nie podskoczył, nawet Bartek. Tyle tylko, że nie ma warsztatu trenerskiego, ale w dzisiejszych czasach czy taki warsztat potrzebny? Był ktoś kiedyś z Was na treningu żużlowym? To nie jest trening, tylko dopasowywanie ustawień silnika do nawierzchni toru. Puszczać spod taśmy ze stoperem, to nawet ja mogę.

TOMEK

Wysłany: 2020-07-18, 14:05   

Mnie w tym wszystkim bardzo dziwi postawa Prezesa Grzyba, który jako człowiek biznesu powinien po pierwsze dbać o to jak wydawane są jego pieniądze i jaki przynoszą zwrot, a po drugie mieć więcej wyczucia do ludzi. Ewidentnie widać, że sprawy idą w złą stronę i że są w klubie ludzie, którzy szkodzą sprawie (patrz: Chomski). No chyba, że w grę wchodzą rzeczy o których nie wiemy.... A to tym gorzej dla Stali.

Chomski won

lupus 

Wysłany: 2020-07-18, 15:34   

@Marek pooglądaj wyścigi Bartka za czasów Goloba. Bartek wali do przodu nie myśląc o nikim innym tylko o sobie. Jest nie indywidualnością a indywidualistą. Cały problem z naszymi rajdowcami. Sami indywidualiści.

MOLU 

Wysłany: 2020-07-18, 18:05   

Zdecydowana ostatnio aktywna większość chce się pozbyć Chomskiego ,ale myslę że jak zwolnią Stasia to Bartkowi będzie łatwiej odejść... Ja wolę ,żeby Stasiu został i był Zmarzlik niż ,żeby nie było ich obu... Tak naprawdę nie ma kim zastąpić Chomskieg! Paluch z Orłem to też są wypełniacze programu ... , nie wyjeżdżajcie tu z Frątczakami ,Dobruckimi itp
Zgadzam się z Kiperem jedynie co mi przychodzi namyśl to Świst tylko czy my go chcemy na 100%...
Myślę ,że przydałby się Chomskiemu do pomocy i mogłoby być ok ...

Thorgal17 

Wysłany: 2020-07-18, 19:38   

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=FPMh0YmXFAk

Nie wiem kto coś takiego nam robi. Mamy kreta w klubie. A nasz sztab szkoleniowy najwidoczniej jest przepłacany, skoro bierze udział w czymś takim.

grochu_92 

Wysłany: 2020-07-18, 20:01   

Thorgal17 napisał/a:
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=FPMh0YmXFAk

Nie wiem kto coś takiego nam robi. Mamy kreta w klubie. A nasz sztab szkoleniowy najwidoczniej jest przepłacany, skoro bierze udział w czymś takim.

To jest filmik urodzinowy Prezesa... Więcej dystansu... Prezes sam wrzucił na swój profil.

Marek 

Wysłany: 2020-07-18, 21:56   

lupus napisał/a:
@Marek pooglądaj wyścigi Bartka za czasów Goloba. Bartek wali do przodu nie myśląc o nikim innym tylko o sobie. Jest nie indywidualnością a indywidualistą. Cały problem z naszymi rajdowcami. Sami indywidualiści.

Spoko , naciesz oczka widokiem Bartka w barwach Stali .....parę meczy mu pozostało , potem już nie będziesz musiał narzekać, bo jak wpadnie na mecz do Gorzowa to jako gość . DLACZEGO wy qrwa narzekacie na Bartka a Kasprzak, słaby Woźniak nic ???? Bo Holder trójki nie zdobył ? Przecież to tragedia :mrgreen: Ja przeżyłem ze Stalą gorsze chwile i nie będę uzależniał swojego kibicowania od tego czy Stasiu będzie trenerem czy nie !
I mam takie wrażenie że nad tym co teraz dzieje się w klubie , już nikt nie panuje ....

Pozdrawiam i od tej kolejki dopisujemy punkty :mrgreen: :mrgreen:

Michu5 

Wysłany: 2020-07-18, 22:07   

Możemy się umówić, że od jutra zakończymy dywagacje na temat Bartka? Bo jeszcze wywołamy niechcący wilka z lasu.

Bartek w Stali Gorzów, nie wyobrażam sobie innego scenariusza!

as35 

Wysłany: 2020-07-19, 13:27   

Michu5 napisał/a:
Możemy się umówić, że od jutra zakończymy dywagacje na temat Bartka? Bo jeszcze wywołamy niechcący wilka z lasu.

Bartek w Stali Gorzów, nie wyobrażam sobie innego scenariusza!

A ja sobie wyobrażam Stal bez Bartka. Kiedyś nie wyobrażałem sobie że możemy spaść do I ligi, potem stałem smutny na I łuku pod drzewem. Tak więc, więcej wyobraźni. Jestem zwolennikiem DRUŻYNY a nie indywidualisty wokół którego wszystko ma się kręcić. Już raz tak mieliśmy z TG i co z tego wyszło?
Z niewolnika nie ma pracownika. Jeśli komuś nie po drodze celami drużyny to trudno- uściski dłoni, kwiatki i do następnego gdy zrozumiesz.

Dla świecie oburzonych- mamy w składzie mistrza świata ( a także byłego vice) i ostatnie miejsce w tabeli . Sam mistrz sprawy nie załatwia.

Zajmujący miejsce trenera , ciągnikowy tylko prze omyłkę zwany toromistrzem- won.

[ Dodano: 2020-07-22, 22:26 ]
Finał TAURON SEC w Rybniku.
Cały mecz super a na koniec syndrom Golloba- pogmeram w ustawieniach , nie wiem co ale coś pogrzebie.
Drugi zawodnik (?) w normalnym stylu, bez sensu, bez ambicji , bez pomysłu i do tego na osiołkach.. zal..

mazinho 

Wysłany: 2020-08-25, 12:20   

Mamy arcyciekawą sytuację. Na trzy kolejki przed końcem tylko Unia Leszno może być pewna play-offów. O trzy wolne miejsce walczyć bedzie aż pięć ekip. Nasze szanse rosną pod warunkiem - zatwierdzenia walkoweru w meczu z Czestochową (to raczej jest pewne i jest to tylko formalność). Wówczas w przypadku otrzymania walkowera sytuacja wyglada następująco:

2. Falubaz Zielona Góra 11 meczów - 17 punktów
3. Motor 11 meczów - 16 punktów
4. STAL GORZÓW 12 meczów - 15 punktów
4. Sparta Wrocław 11 meczów - 14 punktów
5. Włókniarz Częstochowa 11 meczów - 13 punktów

Falubaz Zielona Góra - 17 punktów - do rozegrania zostały mecze:

1. Gorzów (wyjazd)
2. Unia Leszno (dom)
3. Motor Lublin (wyjazd)

Motor Lublin 16 punktów - do rozegrania zostały mecze:

1. Włókniarz (dom) (pierwszy mecz 47:43 dla Motoru)
2. Grudziądz (wyjazd)
3. Falubaz (dom)

Stal Gorzów 15 punktów - do rozegrania zostały mecze:

1. Falubaz (dom)
2. Sparta (wyjazd)

Sparta Wrocław 14 punktów - do rozegrania zostały mecze:

1. Grudziądz (wyjazd) (pierwszy mecz 53:37)
2. STAL (dom)
3. Rybnik (wyjazd)

Częstochowa 13 punktów - do rozegrania zostały mecze:

1. Motor (wyjazd)
2. Rybnik (dom)
3. Leszno (wyjazd)

Dla nas najważniejsze jest, aby Falubaz w Gorzowie nie zdobył bonusa. Wynik 50:40 (nie dający bonusa nikomu) nie będzie rewelacyjny, ale nie będzie też zły. Co ciekawe - ważny dla nas będzie też mecz Motoru z Częstochową. Dla nas najlepsza byłaby niespodzianka i wygrana Włókniarza 47:43 lub 46:44 (byleby bez bonusa). Wówczas mecz Motoru z Falubazem będzie meczem o play-offy. W innym przypadku Motor będzie walczył co najwyżej o rozstawienie na play-offy. Najbliżej PO jest Sparta Wrocław, która ma najłatwiejszy terminarz.

Nasza najłatwiejsza drogą do PO wiedzie przez...Leszno. Jak Unia wygra w Zielonej Górze i u siebie z Częstochową to otworzy nam drzwi na PO.

Możemy rowniez wygrać oba mecze, wówczas nie musimy sie oglądać na nikogo.

leszek 

Wysłany: 2020-08-25, 17:51   

mazinho napisał/a:
Nasza najłatwiejsza drogą do PO wiedzie przez...Leszno. Jak Unia wygra w Zielonej Górze i u siebie z Częstochową to otworzy nam drzwi na PO.

Wypozyczmy im Kasprzaka w miejsce Kolodzieja jako goscia :)

Thorgal17 

Wysłany: 2020-08-31, 23:29   

Wygrana Czewy w Lublinie chyba sprawia, ze bonus z Falubazem i bonus we Wrocku daje dam awans bez ogladania sie na innych.

Dobrze licze?

leszek 

Wysłany: 2020-09-01, 06:16   

Tu na nic nie ogladac , tylko zasuwac trzeba po swoje . Najbardziej mnie martwi wybor na mecz Pana Stasia , ale jak wiemy doskonale sobie pewnie poradzi . Rozpisze , przeanalizuje .
Ostatnio zmieniony przez poro 2020-09-02, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  

Miromaro 

Wysłany: 2020-09-01, 09:57   

Odpaliłem swoją "szklaną kulę"...

Częstochowa
ROW - 3 pkt. - zakładając, że uporają się z nawierzchnią
Leszno - 0 pkt.

Lublin
Falubaz - 2 pkt. - myślę, że są w gazie i łykną Falubaz, chociaż bez bonusa
Grudziądz - 1 pkt. - GKM jest mocny u siebie, ale bonusa powinni obronić Lublinianie

Wrocław
Gorzów - 2 pkt. - sorry, widzę tu zacięty mecz, ale jednak nie widzę nikogo, kto miałby zrobić znaczącą różnicę na naszą korzyść
Rybnik - 3 pkt.
Grudziądz - 3 pkt.

Gorzów
Falubaz - 3 pkt. - optymistycznie, ale niech będzie...
Wrocław - 1 pkt. - bonus powinniśmy obronić, aż tacy słabi ostatnio nie jesteśmy

Falubaz
Lublin - 1 pkt.
Gorzów - 0 pkt.
Leszno - 2 pkt. - "derby" z Lesznem rządzą się swoimi prawami, a po przegranym meczu z Gorzowem myszki będą chciały ugryźć Leszno :lol:

No i powstaje nam:
Leszno - 29
Wrocław - 23
Falubaz - 20
Częstochowa, Lublin, Gorzów - 19

Do gry wchodzi mała tabela, w której wyglądamy... dobrze!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-09-01, 10:08   

moje "wyliczenie":

Częstochowa
ROW - 3 pkt.
Leszno - 0 pkt

Razem: 19

Lublin
Falubaz - 2 pkt.
Grudziądz - 3 pkt

Razem: 21

Wrocław
Gorzów - 2 pkt.
Rybnik - 3 pkt.
Grudziądz - 3 pkt

Razem: 22

Gorzów
Falubaz - 3 pkt.
Wrocław - 1 pkt

Razem 19

Falubaz
Lublin - 1 pkt.
Gorzów - 0 pkt.
Leszno - 2 pkt

Razem 20

Więc do awansu do PO potrzebujemy porażki Falubazu z Lesznem. Niestety nie wierzę w porażki Sparty lub Motoru w Grudziądzu.

No i tak jak napisałem wczoraj na SB, bąk puszczony przez Chomskiego w Rybniku będzie jeszcze długo śmierdział, a był to bąk bardzoooo śmierdzący ;) Zobaczcie, że dziś te dwa oczka więcej na koncie dałyby nam taki komfort, że niemal na 100% mielibyśmy miejsce w PO.

Na dziś poza Lesznem niemal pewne PO ma Sparta (mogą sobie nawet pozwolić na porażkę w Grudziądzu) i bardzo blisko jest Lublin. Falubaz ma wszystko w swoich rękach, Częstochowa potrzebuje cudu, bo ich uratuje tylko scenariusz bonus dla Falubazu w Gorzowie i ich porażka z Lesznem. My mamy szanse większe niż Czewa, ale też potrzebujemy dobrego układu spotkań. No chyba, że wygramy we Wrocławiu.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi