Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2020
Autor Wiadomość
Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-11-18, 23:26   

Czyli standardowo syfy kłamią. :lol: I dobrze w tym przypadku, bo ja tam chłopaka chętnie pod nr 8 zobaczę. Ciekaw jestem jak się pokaże w sparingach przed sezonem. Nasz tor od lat jest wielkim weryfikatorem żużlowych umiejętności, a drugi łuk jest bardzo selektywny (truizm, ale myślę, że większość wie, co mam na myśli). Jeżeli na naszym torze od początku będzie wymiatał, to znaczy, że mamy do czynienia z duńskim Dudkiem/Zmarzlikiem, kto wie?

Czyli w temacie kevlarów cisza i nikt nic nie wie. :roll:

Yankes 

Wysłany: 2019-11-22, 12:52   

No więc kevlary już są:

https://www.youtube.com/watch?v=qL8VHJ_arz0

Jak dla mnie średni, poprzedni wzór był dużo fajniejszy, zepsuło go tylko namieszanie z reklamami z przodu. Plus na pewno za herb Stali w odpowiednim miejscu.

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-11-22, 12:53   

Moro spoko opcja nawet, ale szkoda że niebieski jest z przodu

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-11-22, 13:13   

Widzę, że logo Maszońskiego pojawiło się na stałe na kevlarach, czyżby został poważnym sponsorem klubu?

Gdyby przed transferami zrobili zagadkę "Kto będzie u nas jeździł" to bym powiedział, że Zagar wraca po tym filmiku :D

yellow-blue

Wysłany: 2019-11-22, 14:28   

No z pewnością oryginalny kevlar. Na pewno lepszy niż zeszłoroczny, na którym było zdecydowanie za dużo czerni, jeden z gorszych, taki jakościowo pod Kildemanda chyba robiony :lol:

GM 

Wysłany: 2019-11-22, 15:57   

marcin_crx napisał/a:
Widzę, że logo Maszońskiego pojawiło się na stałe na kevlarach, czyżby został poważnym sponsorem klubu?

A co dotychczas był niepoważnym? :shock: Może tego nie widać ale pomaga nie tylko Bartkowi, ale też i innym zawodnikom. Trochę źle dobrałeś słowa, ale sądzę że nie miałeś nic złego na myśli ;-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-22, 16:33   

GM napisał/a:
marcin_crx napisał/a:

A co dotychczas był niepoważnym? :shock: Może tego nie widać ale pomaga nie tylko Bartkowi, ale też i innym zawodnikom. Trochę źle dobrałeś słowa, ale sądzę że nie miałeś nic złego na myśli ;-)

Chodziło mi o to, że Maszoński pomagał zawodnikom indywidualnie, a nie był sponsorem klubu. Teraz jeżeli jest na kevlarze to raczej wchodzi w sponsoring klubu :)

TOMEK

Wysłany: 2019-11-22, 18:01   

Adix1994 napisał/a:
Moro spoko opcja nawet, ale szkoda że niebieski jest z przodu

No. Do kompletu potrzebny jest jeszcze mundur i charakteryzacja naszego prze-taktyka na Wojaka Szwejka, choć opcja z czapką Napoleona też byłaby całkiem spoko.

Chomski won

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-11-22, 23:21   

Nikt z Was nie wszedł ze mną w polemikę odnośnie kevlaru, a szkoda, bo miałem właśnie przecieki odnośnie tego, co mamy w rzeczywistości. Myślałem, że ktoś może to wcześniej potwierdzi...
Osobiście nie bardzo mi się ten krój podoba. Jakaś taka nieudana próba panterki, trochę naśladownictwo Falubazu sprzed 2 sezonów bodajże. Tragedii nie ma, ale też nie zachwyca. Ot, przeciętny strój na paintballa, takie było i jest moje pierwsze skojarzenie. :roll: Oby wyniki na torze były lepsze niż strój. 8-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-23, 14:20   

Prawda jest taka, że dla mnie nie ma znaczenia jakie mamy kevlary.

Jak dla mnie możemy nawet jeździć w czarnych skórach jak za czasów Jancarza, byleby skład był dobry, kasa się zgadzała i żebyśmy odnosili sukcesy.

as35 

Wysłany: 2019-11-26, 20:53   

Ciekawa informacja .[URL=https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/856365/zuzel-stal-gorzow-podpisala-umowe-partnerska-z-psz-em-poznan-chca-im-pomoc-w-awa ]tutaj[/URL]
jest szansa - na transfer - Chomski na .. to już sobie ustala w Poznaniu do czego im tam potrzebny. Fakt kilku an forum popłacze się .. ale to szansa na uzdrowienie sytuacji w Stali.
Druga wiadomość GWIAZDA siusiumajtek otrzymuje zdanie o końcu kariery! Super wiadomość. Wytrwania w postanowienie. Lepiej dla środowiska: naturalnego ( bezmyślnie spalany metanol) i zawodowego ( bojący się zawodnik na torze to potencjonalny sprawca nieszczęścia)

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-11-26, 23:39   

Karczmarz się skończył zanim się na dobre zaczął. Trudny charakter, wybryki społeczne, kontrakt zawodowy i blokada. Szkoda chłopaka, bo papiery na jazdę bez wątpienia miał. Potem coś się stało, problemy zaczęły się nawarstwiać i chłopaka żużlowo na dzień dzisiejszy nie ma. Mimo wszystko dobra decyzja o zakończeniu kariery. Uważam, że Julia Chomska za sytuację z Karczmarzem, jako klubowa pani psycholog powinna zapłacić posadą i chyba tak się stanie.

IMZ, jak się okazało jednak nie pracował do końca społecznie, bo jednak kasę z klubu wyciągał i doił ten klub na potęgę. Oczywiście nie jako prezes klubu, co jednokrotnie podkreślał publicznie, ale jako cwaniaczek menedżer. Dla mnie to jest najgorszy typ człowieka, chciwy, przebiegły i bezczelny, bo śmiał się wszystkim w twarz, a klub doił. Gdyby tak nie było, to pewnie dzisiaj kredytu bankowego też by już nie było. Na szczęście rak został wycięty i to w trzy miesiące od objęcia prezesury przez M. Grzyba.

Problemów zostało jeszcze do rozwiązania co niemiara. Moim zdaniem najważniejsze to finanse klubu, które trzeba wyprostować i uzdrowić oraz stan toru. Bez dobrze i powtarzalnie przygotowanej nawierzchni nie będziemy mieli nie tylko swojego atutu toru domowego, ale również będziemy oglądać padakę wyścigową - mijanki po błędach, a nie po ładnych akcjach.

Jeżeli zarządowi uda się pozyskać konkretnego sponsora, to zaczniemy wychodzić na prostą. Oby to się udało. Teraz może być już tylko lepiej i mam nadzieję, że będzie. 8-)

Tomash148 

Wysłany: 2019-11-27, 08:32   

Don Lucas napisał/a:
IMZ, jak się okazało jednak nie pracował do końca społecznie, bo jednak kasę z klubu wyciągał i doił ten klub na potęgę. Oczywiście nie jako prezes klubu, co jednokrotnie podkreślał publicznie, ale jako cwaniaczek menedżer. Dla mnie to jest najgorszy typ człowieka, chciwy, przebiegły i bezczelny, bo śmiał się wszystkim w twarz, a klub doił. Gdyby tak nie było, to pewnie dzisiaj kredytu bankowego też by już nie było. Na szczęście rak został wycięty i to w trzy miesiące od objęcia prezesury przez M. Grzyb

Pisałem o tym już dawno, że do kieszeni zmory szła taka kasa, że większość z nas w życiu na oczy jej nie widziała, a też na zarobki nie narzekam. Za tę kasę, którą wziął, kredyt spłacony byłby kilka razy. To był główny powód wycofania się naszego i wielu innych ze sponsorowania inwestycji prywatnych zmory co by tu nie mówić.

Don Lucas napisał/a:
Bez dobrze i powtarzalnie przygotowanej nawierzchni nie będziemy mieli nie tylko swojego atutu toru domowego, ale również będziemy oglądać padakę wyścigową - mijanki po błędach, a nie po ładnych akcjach.

Tu Cię zmartwię, bo nie dalej jak kilka dni temu rozmawiałem z Markiem w tej sprawie. Mówi, że dyskutował z chomskim i toromistrzem na ten temat. Stwierdzili, że się nie da nic zrobić. Odpowiedziałem mu krótko. Że gdyby mój pracownik powiedział mi, iż się coś nie da, to szybko pożegnałby się z ciepłą posadką i dobrą pensją. Obiecał nam (mniejszym sponsorom), że jeszcze wracał będzie wiele razy do tego tematu, bo on też naprawdę lubi fajne ściganie. Kilka minut jaraliśmy się oglądając na youtube powtórkę z GP we Wrocku. Da się? Da się.

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-11-27, 08:54   

Tomash148 napisał/a:

Pisałem o tym już dawno, że do kieszeni zmory szła taka kasa, że większość z nas w życiu na oczy jej nie widziała, a też na zarobki nie narzekam. Za tę kasę, którą wziął, kredyt spłacony byłby kilka razy. To był główny powód wycofania się naszego i wielu innych ze sponsorowania inwestycji prywatnych zmory co by tu nie mówić.

To przechodzi ludzkie pojęcie....

Mnie tylko denerwuje fakt, że praktycznie wszyscy dziennikarze czyli Radio Gorzów, SportoweFakty, Przegląd Sportowy i inne media nie potrafią podejść poważnie do tematu... Często słucham Radia Zielona Góra i bardzo podoba mi jak prowadzi program redaktor Białogłowy. Zadaje trudne i ciężkie pytania i draży temat. Krótko: nie pierdoli się w tańcu.

Najważniejsze, że Zmory już praktycznie nie ma. Grzyb to konkretny facet. Ma już spore sukcesy bo zbudował dobry skład, ma dobry kontakt z kibicami oraz rozpoczął współpracę z PSŻ Poznań, która według mnie jest strzałem w 10!

mazinho 

Wysłany: 2019-11-27, 09:41   

[quote="Maciex"]
Tomash148 napisał/a:

Mnie tylko denerwuje fakt, że praktycznie wszyscy dziennikarze czyli Radio Gorzów, SportoweFakty, Przegląd Sportowy i inne media nie potrafią podejść poważnie do tematu... !

Bo po co poruszać trudne tematy, skoro oni mają placone za materiał? Po co wojować skoro za taką sama kwotę można za materiał zrobić materiał o krzywym chodniku na Slonecznej? Po za tym po co się komuś narażać, skoro można ładnie się uśmiechać? Oni też nie wiedzą co się dzieje wewnątrz, ich zainteresowanie kończy się na meczu, czy konferencji prasowej, a większość informacji nie weryfikują. Często też taki Galewski, czy Ostaf są "sługusami" np. takiego Zmory.

Sukcesem Grzyba jest to, że sprząta ten burdel i robi czystki w klubie. Dzięki niemu udało się utrzymać Kasprzaka i zakontraktować Iversena.
Grzyb ma pełne poparcie środowiska. Prawdziwa weryfikacja nastąpi podczas sezonu i pod jego koniec. Mam nadzieję, że też częściej jednak będzie w Gorzowie, by mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje.

A co Chomskiego to prawda, kolega Tomash148 Wam daje informacje z "pierwszej ręki". O kasie Zmory słyszałem od pewnych osób, że np. za jedno z Grand Prix (mając premie od imprez na Jancarzu) wystawił fakturę uwaga...150 tys. złotych. Dobrze, że tej pijawki już tutaj nie ma.

A co do Chomskiego, to prawda. Chomski tłumaczył się już, że przy takim waskim torze i przy takich łukach...nie może być scigania. Ten rok mamy się przebujać, a za rok łuki mają zostać przebudowane - mam nadzieję, że nie weźmie sie za to Chomski, bo spieprzy to tak jak z wymianą nawierzchni po 2016 roku!
Do tego Chomski omamił zarząd, że najwazniejsze jest psychologiczne podejście do zawodnika. Że on u zawodników buduje zaufanie i nie robi zmian taktycznych, bo nie chce burzyć tego zaufania. Zarząd nie chciał Kildemanda w Ostrowie, , ale murem za nim stanął Chomski. Także też nie ma co się spodziewać w ewolucji myślenia tego Pana w kolejnym sezonie. Pary będą przez cały sezon takie same,zawodnicy podczas zgrupowania usłyszą o swoich rolach w drużynie, odwagi w tym nie będzie żadnej, a ew. rezerwa taktyczna pójdzie od razu w osobie Zmarzlika. Także chyba czas skończyć też w tej materii się wypowiadać, analizować , bo i tak większego sensu to nie ma.

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-11-27, 10:22   

Jak dla mnie priorytetem na sezon 2020 jest ustabilizowanie sytuacji finansowej a dopiero w drugiej kolejności tor. Owszem chciałbym widzieć od razu widowisko ale pytanie czy jest to tak łatwe do realizacji.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-27, 11:19   

Ja myślę, że temat Karczmarza jest bardzo złożony. Moim zdaniem faktycznie jazda bez presji np. w I lidze mogłaby go postawić na nogi. Tylko pytanie czy chce, bo jeżeli nie to nic z tego już nie będzie.

Fajnym tematem byłoby danie mu szansy na początku sezonu w Poznaniu, żeby nabrał znów pewności siebie i ew. od 3-4 kolejki niech wraca do naszego składu.

Myślę, że w jego przypadku dużo zrobiłoby 2-3 mecze w II lidze z dobrymi wynikami punktowymi, wtedy głowa by się może odblokowała.

grochu_92 

Wysłany: 2019-11-27, 14:14   

Nasz tor jest krótki, wąski. A chcecie żeby było ściganie jak na szerokim Wrocławiu. No weźcie trochę ogarnijcie. Leszno, Wrocław, Czewa, Toruń, Zielona nawet Grudziądz to całkiem inne owale są. Nie można porównywać 1do1. A na tak wąskim torze przy równym polewaniu i nawilżeniu no racjonalnie najszybciej jest po kredzie. Nie trzeba być jakimś wielkim geniuszem.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-27, 17:09   

grochu_92 napisał/a:
Nasz tor jest krótki, wąski. A chcecie żeby było ściganie jak na szerokim Wrocławiu. No weźcie trochę ogarnijcie. Leszno, Wrocław, Czewa, Toruń, Zielona nawet Grudziądz to całkiem inne owale są. Nie można porównywać 1do1. A na tak wąskim torze przy równym polewaniu i nawilżeniu no racjonalnie najszybciej jest po kredzie. Nie trzeba być jakimś wielkim geniuszem.

Nie kupuje tego - w Anglii są krótkie tory, a ganiają się przez 4 kółka.

Pamiętasz SGP, nie pamiętam z którego roku (2014? 2015?), przez zawodami były opady, a ściganie było niesamowite.

Dla mnie bardziej zrozumiałym jest, że przez komisarzy nie da się zrobić toru do walki.

grochu_92 

Wysłany: 2019-11-27, 17:20   

marcin_crx napisał/a:
grochu_92 napisał/a:

Nie kupuje tego - w Anglii są krótkie tory, a ganiają się przez 4 kółka.

Pamiętasz SGP, nie pamiętam z którego roku (2014? 2015?), przez zawodami były opady, a ściganie było niesamowite.

Dla mnie bardziej zrozumiałym jest, że przez komisarzy nie da się zrobić toru do walki.

Zobacz jaka w Anglii jest brona. Tam nie ma komisarzy. Więc nie da się takiego toru zrobić. Żeby tor był do walki u nas przyczepność musi się u nas różnic. A przepis brzmi. Tor musi być jednakowo przyczepny na całej szerokości

TOMEK

Wysłany: 2019-11-27, 20:32   

marcin_crx napisał/a:
Ja myślę, że temat Karczmarza jest bardzo złożony.

Może i tak, ale za to wnioski są proste. W końcu czarno na białym widać, że w Stali nie tylko nie ma trenera, choć jak mawia kolega as35 jest zajmujący stanowisko trenera, ale można również przyjąć, że jest jedynie podająca się za psychologa. No cóż, nieszczęścia chodzą parami. Ręce opadają.

Chomski won

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2019-11-27, 21:17   

Don Lucas napisał/a:

IMZ, jak się okazało jednak nie pracował do końca społecznie, bo jednak kasę z klubu wyciągał i doił ten klub na potęgę. Oczywiście nie jako prezes klubu, co jednokrotnie podkreślał publicznie, ale jako cwaniaczek menedżer.

Czyli jak rozumiem prezes klubu ma pracować społecznie? Ma prowadzić klub, rozmawiać ze sponsorami, negocjować z zawodnikami i podpisywać kontrakty, zabezpieczać im milionowe wypłaty, organizować zawody, odpowiadać za wszystko i brać 2 tys. na rękę? To jeśli jeden zawodnik ma 8 tys. za punkt i milion za sezon (niektórzy więcej, niektórzy mniej), to ile powinien zarabiać prezes? Ciekaw jestem Twojej opinii. Aha, no i ujawnij te zarobki IMZ, które spowodowały niemożność spłaty kredytu klubowego.

Don Lucas 
Bankowiec

Wysłany: 2019-11-28, 00:22   

Czytając Kiper Twój post odnoszę wrażenie, jakbyś został na dwa lata zahibernowany i nagle pod koniec listopada wybudzony. Totalnie nie zrozumiałeś kontekstu mojej wypowiedzi w kwestii byłego prezesa. W ogóle nie masz pojęcia co się wydarzyło i co się dzieje. Gdzie Ty się podziewałeś przez te ostatnie kilkanaście miesięcy? Ale już Ci wyjaśniam.

Zmora wielokrotnie w wywiadach dla mediów internetowych, radiowych, prasowych, a nawet telewizyjnych podkreślał dwie rzeczy (odszukaj sobie np. takie wideo z gorzowskiej audycji Fabryczna 19, w której wystąpił IMZ, to było chyba 2 lata temu): 1) on pracuje jako prezes społecznie i nie pobiera z klubu żadnego wynagrodzenia 2) nie jest przyspawany do stołka i chętnie ustąpi odpowiedniej osobie.
I ja w swojej wypowiedzi piję do tego pierwszego. Facet kłamał i śmiał się ludziom w żywe oczy mówiąc jedno, a robiąc drugie. Inaczej każdy by podszedł do sprawy, gdyby Zmora powiedział, że jako prezes klubu nie pobiera pensji, ale płacą mu jako menedżerowi czy szefowi Stowarzyszenia Stal Gorzów. Czyli jednak Stal Gorzów mu płaci.
Ja zawsze jestem za tym, żeby każdy prezes, każdej spółki pobierał wynagrodzenie, bo wtedy wszystko jest dość klarowne. Ale życie pokazuje, że często tak nie jest, bo prezesi w spółkach pobierają tylko raz do roku wynagrodzenie z tytułu mianowania, a prowadzą własne interesy jako osoby fizyczne prowadzące dz. gosp. i tam robią kasę. Zmora indywidualnie nic nie prowadził, to skąd miał brać kasę na życie?

Kiper napisał/a:
ha, no i ujawnij te zarobki IMZ, które spowodowały niemożność spłaty kredytu klubowego.
Nie można ujawniać tajemnicy handlowej, nie słyszałeś wypowiedzi byłego prezesa? Zmora tego nie uczynił mimo, że pracował społecznie i nie miał nic do ukrycia. Zaśmiał Ci się w twarz i tysiącom innych kibiców Stali. Jeszcze pewnie wziął sowitą społeczna odprawę, bo przecież mu się należy.
Poczytaj chłopie posty mazinho i Tomasha148 i w tym wątku i w drugim o Stali. Tam masz wszystko wyłożone na tacy. Poza tym masz już swoje lata, potrafisz z pewnością liczyć pieniądze i wyciągać wnioski, sam niejednokrotnie byłeś na stadionie, widziałeś przez lata frekwencje na meczach w Gorzowie, ceny biletów też. To ja się pytam Ciebie gdzie ta kasa? Bo na pewno nie w klubie i nie u zawodników.

Co Twoim zdaniem spowodowało fakt, że kredyt, który miał być spłacony kilka lat temu ciągnie się za klubem niczym smród? Jedno Zmora potrafił robić jako prezes doskonale: rolować wszystko i wszystkich.

Wielu z nas, którzy się tu udzielają, albo tylko czytają ma wiedzę na temat tego jak, kogo i kiedy Zmora wyrolował, ale z wielu względów tej wiedzy nie ujawnia. Gdybyś się tego dowiedział chociaż w częśći, to widząc Twoje podejście do tematu i tak byś nie uwierzył.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-11-28, 13:18   

Mimo wszystko uważam, że prawda leży pewnie bliżej środka, a każdy kij ma dwa końce.

Zmora na pewno brał kasę i to pewnie nie małą, na pewno odpływali sponsorzy, bo nie chcieli finansować prezesa.

Jednak co by o Zmorze nie gadać to jakoś to tam trzymał w ryzach. Nie porywał się z motyką na słońce i (chyba) nie zadłużał bardziej klubu. Raczej nigdy nie żyliśmy ponad stan.

Sądzę też, że gdyby nie jego pycha i te opowiadane wszem i wobec zyski z kontraktów sponsorskich to pewnie mógłby prezesem być jeszcze przez najbliższe kilka lat.

Tylko chyba po prostu za dużo chciał, a można było powoli i małą łyżką.

Z innej beczki znam też ze słyszenia historię jak klub potraktował firmę fajne meble, która kiedyś wywoziła zawodników do prezentacji. Jeżeli to prawda to bardzo słabo zostali potraktowani.

TOMEK

Wysłany: 2019-11-29, 17:16   

Deklaratywnie sprawy wydają się iść w dobrym kierunku. Jest nowy Prezes, który w odróżnieniu od poprzedniego wydaje się rozumieć wiele spraw. Jest nowy dyrektor z korporacyjnym sznytem, który ma szansę uporządkować funkcjonowanie klubu, a przede wszystkim wie i to podkreśla, że w Stali należy odrodzić ruch kibicowski, bo wąsate Janusze spod gorzowskich wiosek, siedzące w czapach z rogami Wikinga, dłubiące słonecznik, dmiący w trąbki i drący się: Dalej kur.., nie powinni dominować na Jancarzu. Jest też jakaś wizja przyszłości, oparta na współpracy z duńską szkołą talentów. Mam nadzieję, że uda się szybko odbudować marketing z prawdziwego zdarzenia, szacunek i zaufanie sponsorów oraz stworzyć silną koalicję na rzecz odbudowy Wielkiej Stali. Liczę, że szybko zniknie ze stadionu niebieski hemoroid szumnie nazwany maskotką klubową - symbol obciachu ostatnich lat. Może nawet pojawi się ktoś umiejący przygotować tor i znający się na szkoleniu młodzieży? Żeby jeszcze Chomskiego pożegnali...

Chomski won

Odpowiedz do tematu