Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VIII kolejka Ekstraligi: Stal Gorzów - Apator Toruń
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-06-04, 11:11   VIII kolejka Ekstraligi: Stal Gorzów - Apator Toruń

Zapraszam do dyskusji nt. najbliższego spotkania.

Moim zdaniem musimy go wygrać za trzy oczka po to by zapewnić sobie utrzymanie oraz przedłużyć szanse na Play-Off.

Mamy kolejny mecz w którym będziemy walczyć o życie.

wojtek14 

Wysłany: 2019-06-04, 13:45   Re: VIII kolejka Ekstraligi: Stal Gorzów - Apator Toruń

Do meczu sporo jeszcze ,przed nami sporo starów w tym tygodniu tak więc oby bez kontuzji. Sztab mam nadzieję wie jaki tor zrobić by później nie było gadania pogoda itp,co do par pewnie wróci już Kildemand z jakim skutkiem nie wiemy. Jedno jest pewne porażka spadek wygrana za 3 pkt spadek raczej Torunia tym bardziej że Motor u siebie wygra mecze nawet z bonusem ma szanse spore. Ten mecz napewno będzie ciężki i nawet może być na żyletki każdy wie o co jedzie a rywal nie jest taki słaby jak odpali to będziemy w czarnej dupie. Mam nadzieję że kibice dopiszą bo jak nie teraz to kiedy ,a wygrać trzeba

boberGW 

Wysłany: 2019-06-04, 15:26   

marcin_crx napisał/a:
Moim zdaniem musimy go wygrać za trzy oczka po to by zapewnić sobie utrzymanie oraz przedłużyć szanse na Play-Off.

Moim zdaniem musimy wygrać za trzy oczka, żeby myśleć o bezpiecznym utrzymaniu, natomiast play off raczej odjechał w Toruniu. Na wyjeździe, jak nie stanie się cud raczej nic nie wygramy (może Lublin).
Mamy u siebie plecak z Falubazem i jeszcze Leszno przed sobą. Pięć meczy u siebie, nawet z bonusami play off na nie da. Leszno, Falubaz i Wrocław pewne play off, zostaje jedno miejce. I tu uważam, że to będzie jednak GKM. Wygrali u siebie z Wrocławiem, remis z Lesznem, Czewa też już za nimi, praktycznie prócz Falubazu nikt na ich torze już im nie zagraża. Bo żebyśmy my zrobili punkty w Grudziądzu musiałby się zdarzyć największy cud albo oberwanie chmury przed meczem i pięć wykluczeń u gospodarzy.

Z Toruniem na pewno lekko nie będzie. PUK zna nasz tor bardzo dobrze, Doyle jedzie wszędzie. Musimy wyłączyć z zabawy pozostałych zawodników, bo jak np. zacznie punktować Holder może zrobić się nerwówka. Jednak mimo ostatniej apokalipsy w biegach 9-15 liczę na wygraną z bonusem.

Chciałbym , żeby tym razem Stan zamienił numerami startowymi Bartkowiaka z Rafałem. Niech młody pojedzie z wewnętrznego pola w 2 biegu, Rafał sobie raczej poradzi. Wtedy jest realna szansa na 5:1 w juniorskim i spokojne wejście w mecz.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-06-04, 15:50   

Wiem, że to mrzonki, ale jeżeli ułoży się sezon tak jak byśmy chcieli - czyli Toruń +3, Częstochowa +3, Grudziądz +1, Lublin chociaż +1 to wystarczy, aby Falubaz wygrał w Grudziądzu i możemy myśleć realnie o PO.

Jednak faktycznie najważniejsze będzie zabezpieczenie tyłów, dlatego wygrana w niedzielę za 3 jest wymagana.

zdepiefal 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-06-04, 15:50   

W niedziele najważniejszy mecz sezonu, o być albo nie być naszej drużyny, a tym czasem Szymon Woźniak pisze:

"Właśnie zaczyna się mój bardzo pracowity tydzień. We wtorek mam mecz w Vetlandzie, w środę 1/4 IMP w Gdańsku, w czwartek kolejny mecz ligi szwedzkiej w Aveście i po nim pędzimy prosto do Berlina, skąd wylatujemy w piątek do Bordeaux. W sobotę czekają nas eliminacje do FIM Speedway Grand Prix we francuskim Lamothe Landeron, a w niedzielę oczywiście mecz Stal Gorzów kontra Get Well Toruń"

Oby w Gorzowie nie było powtórki z pamiętnego występu Gapińskiego, bezpośrednio po jego europejskich wojażach, kiedy to jeden zawodnik przegrał Stali mistrzostwo Polski.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-06-05, 14:32   

Tak nieco odbiegając od tematu, w najbliższej kolejce czeka nas bardzo ważny mecz dla układu tabeli oraz naszej ew. walki o PO: Włókniarz - Falubaz. Dla nas idealnie by było jakby Falubaz wygrał.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-06-05, 19:37   

marcin_crx napisał/a:
Włókniarz - Falubaz. Dla nas idealnie by było jakby Falubaz wygrał.
Chcesz, żeby Cieślak zżarł swój rower po meczu? :-D

Co do meczu z Toruniem, to mam nadzieję, że Szymon się do tego czasu nie zajedzie. Chłopak ma istny maraton. Co dzień zawody i za każdym razem setki kilometrów do pokonania.

Kildemand pojedzie?

Trzeba to wygrać za 3 i nie ma żadnych półśrodków.
Powiedzcie Chomskiemu, żeby spytał zawodników jaki tor chcą mieć w niedzielę i on z gałą powinni stanąć na jajach, żeby taki tor zrobić. Każdy wie, że wygrana = względny spokój; porażka = Chomski na taczce, a po sezonie Zmora. A potem 2 liga i od nowa. Proste, jasne i czytelne. Wszystko w ich rękach, motorach i głowach. Byle do niedzieli. 8-)

leszek 

Wysłany: 2019-06-05, 20:12   

Don Lucas napisał/a:
Co do meczu z Toruniem, to mam nadzieję, że Szymon się do tego czasu nie zajedzie. Chłopak ma istny maraton. Co dzień zawody i za każdym razem setki kilometrów do pokonania.

spoko okolo 10 pkt zakreci
Don Lucas napisał/a:
Powiedzcie Chomskiemu, żeby spytał zawodników jaki tor chcą mieć w niedzielę i on z gałą powinni stanąć na jajac
Oni nie maja jaj Lucas ,, Tor bedzie z przypadku.

mazinho 

Wysłany: 2019-06-06, 13:05   

[quote="boberGW"]
marcin_crx napisał/a:

Chciałbym , żeby tym razem Stan zamienił numerami startowymi Bartkowiaka z Rafałem. Niech młody pojedzie z wewnętrznego pola w 2 biegu, Rafał sobie raczej poradzi. Wtedy jest realna szansa na 5:1 w juniorskim i spokojne wejście w mecz.

To jest oczywista oczywistość patrzac na dotychczasowe mecze u siebie. Lepsze pole dla Bartkowiaka, w 4 biegu wyprzedzi Bogdanowicza, a w 12 biegu nie bedzie ciążyc na nim presja. Lepiej tez miec tego lepszego juniora na 12 bieg.

kris_77 

Wysłany: 2019-06-06, 13:24   

Pytanie czy Szymek zdąży z międzylądoweniem.
Od niego za wiele nie zależy, wystarczy obsuwa na lotnisku i mamy ciepło.....

https://www.przegladsport...gorzowa/m1zmlyt

darkis 

Wysłany: 2019-06-06, 14:24   

Widze ze Szymek ma wylot z Bordeaux o 6.30 , jest w Amstedamie o 8.15.
Z Amsterdamu do Berlina Tegel ma wylot o 8.45 ( ????) ma tylko 30 minut!!!no i wtedy bedzie w Berlinie o 10.05...

PPPFFF...Powiem szczerze ze ryzyko jest kolosalne!
Pogoda w Holandi ma byc oke, wiec nie powinno byc w zwiazku z tym problemow..
No ale kazdy z nas wie jak jest z samolotami

Jak na tego nie zdarzy to jest alternatywa z Amsterdamu o 11.15 do Berlina z przesiadka w Frankfurt i wtedy jest w Belinie o 13.45.

Tak szukalem dalej ale niestety nic innego nie ma!!
Wiec bedzie nerwowka.!!

Tak patrzylem jeszcze pociag ale..niestety..wyjazd z Amsterdamu o 9.00 zas w Berlinie o 15.05

A tak nawiasem mowiac to zastanawia mnie czy jak ustalaja godziny meczow a Elidze to nie biora pod uwage tego ze zawodnik reprezentuje nasz kraj o jakies 3000 km dalej?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-06-06, 15:51   

Kildemand nie wiadomo czy pojedzie, Thomsen ponoć mocno poobijany po upadku w Toruniu, Woźniak mega zmęczony to 4 dniach w podróży. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie.

Marek 

Wysłany: 2019-06-06, 17:32   

Cytat:
Kildemand nie wiadomo czy pojedzie, Thomsen ponoć mocno poobijany po upadku w Toruniu, Woźniak mega zmęczony to 4 dniach w podróży. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie.

Thomsen poobijany i we wtorek w Szwecji 13 pkt zrobił ....:) a spotkanie będzie ciężkie na pewno :)

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-07, 15:24   

Możemy dywagować, ale i tak wszystko zweryfikuje tor. Kluczowy będzie start i rozegranie pierwszego łuku.

leszek 

Wysłany: 2019-06-09, 17:54   

Miano frajerow roku ciag dalszy . Nasi zawodnicy to kompletny dramat !!!

lomboNET 

Wysłany: 2019-06-09, 18:06   

O czym oni rozmawiają w tym parkingu? Szymon powinien zamknąć Iversena I jechac trzeci a ten zabiera się za Doyle'a i mamy co mamy...

Kolejny mecz kładzie nam Krzychu. To już chyba jego powolny koniec. Nawet nie widać wściekłości że mu nie idzie...

Poziom komentowania meczu to dno, dwóch kolesi związanych z Toruniem, dopominają się pomarańczowej kartki niby dyplomatyczne... Nawet komentatorzy wraz z Ryczelem próbują uchronić getłel Toruń przed spadkiem.

No i czwarty na siedem meczów że odcina nam prąd w połowie meczu..

leszek 

Wysłany: 2019-06-09, 18:16   

lomboNET napisał/a:
No i czwarty na siedem meczów że odcina nam prąd w połowie meczu..

Frajerzy sezonu , roku czy jak to tam kto chce !!

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-09, 18:17   

Dobrze ze po 2 biegach bylo 10-2 bo w pozostalych 13 biegach bylo 39-39. Zamiast ubolewac nad brakiem bonusa cieszmy sie z wygranej bo moglo byc gorzej.

Motor wtopil ze Sparta. Ta wygrana daje nam realna szanse na 6 miejsce.

leszek 

Wysłany: 2019-06-09, 18:19   

Thorgal napisał/a:
Dobrze ze po 2 biegach bylo 10-2 bo w pozostalych 13 biegach bylo 39-39. Zamiast ubolewac nad brakiem bonusa cieszmy sie z wygranej bo moglo byc gorzej.

Ale ty jestes .................................. !!! Czlowieku zacznij jezdzic na mecze do Pily !! Przyzwyczajaj sie

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-09, 18:37   

Druzyna ma trudne chwile. Ale wygrywamy. Szkoda bonusa ale nadal wciaz jestesmy w lepszej sytuacji niz Apator i Motor.

Mozemy zrobic selekcje kibicow: kto zostaje, a kto wymieka?

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-06-09, 18:49   

No to chyba wiele się wyjaśniło.
Zostajemy w drugiej połowie tabeli,zresztą co mielibyśmy robić w PO.
Zbierać cięgi.
Fajnie dzisiaj pojechał Bartkowiak,7 pkt BRAVO.
Karczmarz też,tylko dlaczego tak fatalnie startował na koniec.
Zamiast zer powinny być jedynki.
Kasprzak słaby od początku meczu,jak nigdy.
Dawno tak słabo w Gorzowie nie jechał.
Krzychu notuje chyba najwyższy spadek punktowy w e-lidze.
W 2018 był 7 - 2,21 , a teraz 29 - 1,60 pkt/bieg.

Bravo także dla Kildemanda za punkty i walkę.
Teraz przed nami dwa wyjazdy
-Grudziądz plus 12 pkt i Wrocław plus 6
Oj przydał by się choćby BONUS.
Ostatnio zmieniony przez marhyl 2019-06-09, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

GM 

Wysłany: 2019-06-09, 18:53   

Przegraliśmy kolejny mecz na własne życzenie. Potwierdza się to co pisałem - jesteśmy po prostu najsłabszą ekipą E-ligi. Punkty zbieramy dzięki szczęściu którego mieliśmy do tej pory tyle że głowa mała... i nie potrafiliśmy tego szczęścia wykorzystać. Nie będę psioczył na zawodników bo pojechali na takim poziomie na jaki ich obecnie stać. Taka jest brutalna prawda. Ale napiszę że jako kibic czuję się jak frajer... oczekiwałem zbyt wiele. Byłem głupi i tyle. Oczywiście można mnożyć - tor po raz kolejny do d... Z tego co zauważyłem to lekko przyczepnie i nie ma naszych juniorów, beton nie ma seniorów. W obliczu kontuzji Pająka zrobili uważam to co powinno, bo tor był dla naszej juniorki która spisała się rewelacyjnie, na tyle by w części zastąpić Kildemanda który był nie w pełni sił. Natomiast seniorzy... tutaj przyznam rację Chomskiemu to profesjonaliści i powinni sobie poradzić. Niestety mimo własnego toru tego nie potrafią. A że rywale potrafią wyciągnąć dobre wnioski szybciej od nich to źle o naszej seniorce świadczy. Uważam że po sezonie trzeba co niektórym zawodnikom dać po kieszeni bo nie zasługują na stawianie nam warunków. Wracając do meczu to wychodzi na to że w klubie nawet nie znają dobrze regulaminu, przynajmniej Thomsen. Przyznam się szczerze że po jego glebie byłem pewien że będzie czerwona jak nic, bonus w plecy i bonus z GKM-em bez Andersa też. Bo to że zasłużył to jest więcej niż pewne. Po raz kolejny mieliśmy wielkiego farta że sędziemu zatrzęsły się kolana. A Thomsen miał dużo czasu by się podnieść, jeszcze bezczelnie podniósł łeb i spojrzał na przeciwległy łuk - to raz, dwa Woźniak w tym momencie wyprzedził jednego z rywali i tego punktu brakło w ostatecznym rozrachunku. Szczerze powiem że miałem ochotę w tamtym momencie dać Andersowi z liścia. Przynajmniej na miejscu Chomskiego tak bym zrobił. Na szczęście sędzia nie miał jaj i przedłużył nasze szanse na bonusa w Grudziądzu. Juniorzy pojechali świetne spotkanie, szczególnie Mateusz który powoli nam się rozkręca. Rafał jak to Rafał swoje zrobił, nóżką też ;-) Do Szymka i Bartka pretensji nie mam bo wdać było że strasznie im zależy i widziałem że walczyli ile mogli. Szymek przegrał ostatni bieg, ale z takimi zawodnikami miał prawo. On swoje zrobił. Brakuje nam prócz tych dwóch zawodników jednego lidera i dlatego wyniki są jakie są. Kasprzak był dziś ewidentnie wolniejszy od Bartkowiaka, Rafał tradycyjnie w drugiej połowie meczu gubi się z ustawieniami. Kogo miał Stachu wystawić w nominowanym? Pojechaliśmy w tym meczu na tyle na ile nas było realnie stać, nawet świetnego 1 pola nie potrafiliśmy wykorzystać w kilu ważnych biegach. Nasza sytuacja po tym meczu jest dramatyczna, jedyną szansą na wygranie jest według mnie mecz z Falubazem na wyjeździe bo tam ustawienia Rafała działają przez cały mecz, a do tego reszta też jedzie tam lepiej niż u nas. Spotkaniem o utrzymanie będzie dla nas ostatni mecz, aczkolwiek obawiam się że wtedy już będzie po ptakach bo ci co sobie zapewnią PO mogą jechać po pewnym czasie składem oszczędnościowym. A że nas nie lubią, to solidarnie nas mogą z tej ligi wykopać. Po dzisiejszej glebie Duńczyka stawiam że nie lubią nas jeszcze bardziej... Jednym słowem - na dziś lecimy z ligi. Zmarnowaliśmy dar od losu, i jeśli nie wykorzystujemy takich okazji to z całym szacunkiem - panowie? Z czym do ludzi.... :cry:
Ps. brakuje nam doświadczonego lidera, jeden doświadczony grajek z topu i mamy zespół kompletny z Krzychem i Thomsenem jako drugą linią.

Marek 

Wysłany: 2019-06-09, 19:20   

Cytat:
Przegraliśmy kolejny mecz na własne życzenie

I dalej już nie warto czytać ....

adagio

Wysłany: 2019-06-09, 19:21   

Gm, mecz wygraliśmy ;-)

GM 

Wysłany: 2019-06-09, 19:25   

adagio napisał/a:
Gm, mecz wygraliśmy ;-)

Dzięki za uwagę. Nerwy... Zresztą pisałem że ja to jestem głupi.

Odpowiedz do tematu