Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Kolejka PGE Ekstraligii Get Well - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
leszek 

Wysłany: 2019-06-02, 08:47   

Czego sie spodziewaliscie po tegorocznych transferach.choc przyznam,ze po 8 biegu bylem doslownie w niebie ! Nasi rezerwowi ewidentnie nie nadaja sie na ekstralige ( Elis , Riss ) . W wypadku jeszcze jakiejs kontuzji 2 biegi powinny nalezec do Szczotki ( choc i z niego pewnie nic nie bedzie ).
Sorry ale wiecej spodziewalem sie po Thomsenie,ale niestety ekstraliga go przerosla moim zdaniem . Czy naprawde zamiast Kildemanda i Thomsena nie stac nas bylo na pozostawienie Vaculika ?(ale to juz slodka tajemnica prezesa Zmory .
Wyleje sie natomiast fala hejtu w moja stronne , ale Bartek przegrywa nam juz drugi mecz . Liderowi nie przystoi przegrywac biegow po 5/1 . Powiem wiecej 7 pkt Bartka to totalna porazka w jego wykonaniu . Zarzad + caly sztab szkoleniowy moim zdaniem do wymiany !

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-06-02, 10:28   

leszek napisał/a:
Czego sie spodziewaliscie po tegorocznych transferach.choc przyznam,ze po 8 biegu bylem doslownie w niebie ! Nasi rezerwowi ewidentnie nie nadaja sie na ekstralige ( Elis , Riss ) . W wypadku jeszcze jakiejs kontuzji 2 biegi powinny nalezec do Szczotki ( choc i z niego pewnie nic nie bedzie ).
Sorry ale wiecej spodziewalem sie po Thomsenie,ale niestety ekstraliga go przerosla moim zdaniem . Czy naprawde zamiast Kildemanda i Thomsena nie stac nas bylo na pozostawienie Vaculika ?(ale to juz slodka tajemnica prezesa Zmory .
Wyleje sie natomiast fala hejtu w moja stronne , ale Bartek przegrywa nam juz drugi mecz . Liderowi nie przystoi przegrywac biegow po 5/1 . Powiem wiecej 7 pkt Bartka to totalna porazka w jego wykonaniu . Zarzad + caly sztab szkoleniowy moim zdaniem do wymiany !

A ja się właśnie z Tobą, co do Bartka w pełni zgadzam. Byłem pewien, że po tej pewnej trójce do końca będzie już lekko wygrywał, ale oczywiście coś przekombinował i wlecialo soczyste zero.
Nie ma już dla niego taryfy ulgowej, gość ma 24 lata, już nie jest nieopierzonym juniorem, twardo walczy o tytuł IMŚ, dzień po fatalnym występie w Toruniu wygrywa rundę.
Gadanie, że nie jest robotem mnie nie przekonuje, bo wszędzie wali trójki a w Toruniu pojechał tak jak napisałeś na poziomie totalnej porażki.
Śmieszy mnie ze po meczu większa fala hejtu spotkała np Karczmarza, który jakby nie patrzeć nadal jest juniorem a przywiózł dwie ważne trójki, to nadal więcej niż Bartek w tym meczu. I w sumie zrobił tylko pkt mniej.

mazinho 

Wysłany: 2019-06-02, 12:09   

Problem polega też na tym, że dla Bartka najważniejsze w tym roku jest Grand Prix. On ma ten najlepszy sprzęt TYLKO na Grand Prix, tym co tam jeździe nie startuje w lidze. W lidze oczywiście ma też dobre silniki, jednakże te "perełki" odstawione są tylko na GP.

Jak na zawodnika, który skasował za podpis między 1 mln, a 1,5 mln (tak mówi mi dwa bardzo dobre źródła), to też punkty w lidze (czy będzie ich 7 czy 14) nie są dla niego jakąś wielką krzywdą.

Zresztą po meczu w Toruniu wszyscy byli uśmiechnięci, nie było w nich widać tego, że przegrali końcówkę w takim stylu. Jedyny, który się tym przejął to trener Chomski...Ale u niego to jest oczywiste, jak coś pójdzie nie tak, on straci prace i nigdzie już tak intratnej posadki za wypełnianie programu nie dostanie.

leszek 

Wysłany: 2019-06-02, 12:29   

Adix1994 napisał/a:
Nie ma już dla niego taryfy ulgowej, gość ma 24 lata, już nie jest nieopierzonym juniorem, twardo walczy o tytuł IMŚ, dzień po fatalnym występie w Toruniu wygrywa rundę.

Przypominam,ze w meczu przeciwko Uni w Lesznie w trzech jego ostatnich startach przegrywamy 1 do 15 . Tak nie powinien przegrywac lider zespolu,badz co badz najlepszy zawodnik ligi od trzech sezonow.Za czpke sliwek tez nie jezdzi !!!
mazinho napisał/a:

Zresztą po meczu w Toruniu wszyscy byli uśmiechnięci, nie było w nich widać tego, że przegrali końcówkę w takim stylu.

Masz odpowiedz na temat profesjonalizmu naszych gwiazd.
mazinho napisał/a:
Jedyny, który się tym przejął to trener Chomski

Przeciez to na wlasne zyczenie,wiedzial doskonale kto zastapi Vaculika !
mazinho napisał/a:
..Ale u niego to jest oczywiste, jak coś pójdzie nie tak, on straci prace i nigdzie już tak intratnej posadki za wypełnianie programu nie dostanie.

Spokojnie sie znajda .

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-06-02, 12:54   

mazinho napisał/a:
Problem polega też na tym, że dla Bartka najważniejsze w tym roku jest Grand Prix. On ma ten najlepszy sprzęt TYLKO na Grand Prix, tym co tam jeździe nie startuje w lidze. W lidze oczywiście ma też dobre silniki, jednakże te "perełki" odstawione są tylko na GP.

I tu bym z tobą polemizował.
Skąd masz takie info.Bartek jest typem zawodnika który chce wygrywać wszędzie gdzie
startuje.Pewnie korzysta on z kilku silników,ale bez podziału na GP i ligę.

mazinho 

Wysłany: 2019-06-02, 12:57   

[quote="marhyl"]
mazinho napisał/a:
.Pewnie korzysta on z kilku silników,ale bez podziału na GP i ligę.

Też tak początkowo myślałem, jednak tak nie jest.

PS A zaraz jadę na mecz do Grudziądza, trzeba zobaczyć jak się spiszą nasi kolejni wyjazdowi rywale.

sensowny

Wysłany: 2019-06-02, 13:17   

Może wypozyczyć z Gniezna Frederika Jakobsena ? Jest to talent porównywalny do Thomsena choć to raczej kwestia 2 lat. Na pewno zawodnik nie gorszy od jakiegoś Elisa

GM 

Wysłany: 2019-06-02, 13:41   

Ja tam Bartka rozumiem. Nie jest sam. Pokażcie mi zawodnika z topu w lidze który jedzie najlepszymi silnikami we wszystkich ligach. Wszyscy oszczędzają sprzęt na GP - Dudek, Madsen i cała reszta zawodników. Powiem więcej - być może gdyby Bartek postąpił tak jak inni wcześniej to miałby już tytuł. Ale jak dotychczas śmigał na rakietach wszędzie gdzie się dało. Wiele razy ratował nam tyłek, podczas gdy np. taki Doyle ewidentnie wypiął się swego czasu na Falubaz i dzięki temu zdobył mistrza. Bartek poświęcał się dla drużyny kosztem GP. Moim zdaniem on potrzebuje tego mistrzostwa by się przełamać całkowicie, zdjąć to brzemię Golloba jakie na nim ciąży i wywiera na nim presję. Gdy dostanie to co chciał to będzie nie do zatrzymania, pojawi się luz i stanie się prawdziwym dominatorem. Być może zawalił mecz z Toruniem, ale nie można zwalać wyniku wyłącznie na niego. Dotychczas chyba każdy zakładał że Bartek będzie dla nas prawdziwą petardą która będzie nas ratowała co mecz i wygrywała wszystko jak leci. Taki Braveheart - cytując klasyka rozwali wszystkich samymi piorunami z dupy... Sami nałożyliśmy wszyscy na niego ogromną odpowiedzialność - my kibice i zarząd swoimi decyzjami transferowymi. Tak się nie da. Wynik drużyny nie zależy tylko i wyłącznie od jednego zawodnika tylko od zespołu, a my tego zespołu nie mamy i patrzymy na Bartka jak na wybawcę który ma nas w cudowny sposób wybawić z kłopotów. Dlaczego? Czy to jego wina że klub zmontował taki a nie inny skład? Bo rok w rok ciężar walki spoczywa głównie na jego plecach. A przecież chłopak ma własne marzenia, chce zostać IMŚ. Ile razy jeszcze ma nas ratować? To jest niesprawiedliwe. Też mnie boli jego jazda z Toruniem, ale to się kiedyś musiało tak skończyć. Po wielu sytuacjach kiedy wyciągał nas z gó..na po pas przyszłą w końcu chwila w której nie dał rady... Ale jest jeszcze czas by nas z tego gó...na wyciągnął bo kto jak nie on, prawda?... Reszta może, on musi...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-06-02, 14:24   

sensowny napisał/a:
Może wypozyczyć z Gniezna Frederika Jakobsena ? Jest to talent porównywalny do Thomsena choć to raczej kwestia 2 lat. Na pewno zawodnik nie gorszy od jakiegoś Elisa
Dobry pomysł. Chłopak nawet pod nr 8 się nadaje. Problem polega na tym, że Chomski nie potrafiłby tego wykorzystać.

Co do Bartka, to są mieszane uczucia. Zbyt wiele mu zawdzięczamy, żeby umieć go krytykować. A niestety trzeba się tego nauczyć. Nie można go zagłaskać samymi och i achami, kiedy jest super, trzeba też potrafić zwrócić mu uwagę na to, co robi źle. To jest inteligentny chłopak i potrafi słuchać oraz wyciągać wnioski. Wiadomo, że jest to perełka, brylant sportu żużlowego i do tego nasz, Stalowy. Jednak kiedy coś robi źle, trzeba o tym głośno mówić.

Wczoraj był tak wyluzowany po SGP, że ja mu wierzę, że z takim samym luzem odjechał całe zawody. Zresztą było to widać na torze. Nawet ataki były z głową (na Emila) i skuteczne (na Vacula w finale).
Tor też miał fajną geometrię, bo już na wejściu w łuk można było zawracać.

Co do meczu z Toruniem, to chyba wszystko zostało już napisane. W rewanżu trzeba wygrać za trzy, żeby złapać oddech i jedziemy dalej.

Marek 

Wysłany: 2019-06-02, 15:21   

Cytat:

Z Chomskiego krytyka nie za bardzo poszlo to teraz na Bartka ???? Żałosne ....powinni go odstawic na najblizszy mecz . DLACZEGO zniknąłeś z forum po zwyciestwie z GKM-em ???? Jest porazka jest mazinho ! Ciesz sie ze dali ciała, bo o czym byś tutaj pisał ????

Danonek920

Wysłany: 2019-06-02, 16:04   

Zgadzam się w 100% z Markiem. Niektórzy z użytkowników tutaj to są typowi kibice sukcesu. Jak wszystko idzie dobrze to najlepiej nic nie pisać, jak drużyna przegra to od razu, że wszyscy muszą odejść i ja wiem najlepiej. Nie wyszła nam końcówka z Toruniem, źle dobrali przełożenia, trudno stało się. Trzeba skupić się na przyszłych meczach, a nie wylewać żale. Bartek to prawdziwy lider, 3 sezony z rzędu największa średnia w lidze, ale on też nie jest maszyną. Nie ma takich zawodników obecnie , którzy w ciemno robią 15 punktów. Woffindenowi, Lindgrenowi, Dudkowi, Doylowi też się zdarzają gorsze mecze. Starał się, walczył, ale jak sam przyznał w wywiadzie poszedł w złą stronę z ustawieniami po 3 biegu , który wygrał w ładnym stylu. Co do Ellisa to ja nie mam zastrzeżeń do Chomskiego. Kogoś musiał tam wstawić. Zauważcie , że biegi w których jechał Ellisa były mocno obsadzone (1 bieg bracia Holderowie, drugi bieg J.Holder i Iversen). w 8 biegu na juniora Torunia Chomski dał prawidłową zmianę za Ellisa Karczmarz. W 11 biegu można było liczyć na to, że Karczmarz zastępujący Ellisa może powalczyć z Kościuchem. Jedyne co mógł zrobić Chomski inaczej to puszczać Bartkowiaka za Ellisa w jego dwóch pierwszych wyścigach, ale to by skutkowało tym samym. Wracając do Bartka to w każdym meczu daje z siebie wszystko i nie pisałbym w ciemno, że on oszczędza najlepsze jednostki na GP, bo akurat wczoraj mu super wyszło. W lidze też miał parę meczów w których był nieosiągalny. Poziom sprzętowy zawodników jest podobny, dużo zależy od tego jak trafią z ustawieniami podczas meczu i w jakiej są danego dnia dyspozycji. Druga sprawa jest taka, że tory są różne i bywa też tak, że silnik super spisujący się w Gorzowie nie będzie do niczego się nadawał na innym torze.

leszek 

Wysłany: 2019-06-02, 18:26   

Wszystkich forumowiczoe najserdeczniej przepraszam . Jestem idiota i debil . Jak moglem wyrazic swoje zdanie na temat sytuacji w klubie,a tymbardziej skrytykowac Bartosza .
Danonek920 napisał/a:
Niektórzy z użytkowników tutaj to są typowi kibice sukcesu.

Wypraszam sobia taka uwage jednak . Jest dobrze to zamykam ryj ,jest zle to pisze co mi sie nie widzi i tyle .

Kibicow sukcesu masz tutaj

https://www.przegladsport...ralidze/b24z9q5
Ostatnio zmieniony przez leszek 2019-06-03, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  

Thorgal 

Wysłany: 2019-06-02, 23:55   

Spokojnie. Z Apstorem wygramy za 3 i zlapiemy oddech. To sezon na przetrzymanie.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-06-03, 08:49   

Ja też uważam, że mecz położył nam Zimny...on sam wbił gwóźdź w 13 biegu. W Parkingu jak zobaczyli, że Bartka przywieźli na 5-1 i wyszli na prowadzenie to morale podejrzewam siadły do 0.
Nie wiem jakie silniki miał Bartek w Krsko ale w Toruniu miał na pewno inne. Na tym czym jechał nie dało się nic zrobić...zresztą nasi na betonie to jakoś w ogóle nie istnieją.
Kasprzak strasznie chimeryczny, podobnie Thomsen. Pewniakiem miałbyć Bartek...a w najważniejszych momentach to jego punktów brakuje :( Nie mam do niego pretensji, ale tak właśnie jest.

PavelN11 

Wysłany: 2019-06-03, 08:57   

mazinho napisał/a:

Jeśli to prawda to szkoda, ale nie można mieć pretensji. Inni robią tak od dawna i teraz są mistrzami świata. Szkoda tylko, że stało się to akurat w sezonie, w którym waży się być albo nie być Stali Gorzów :-(

grochu_92 

Wysłany: 2019-06-03, 09:19   

Moim zdaniem problemem dla Bartka jest liga w piątek. Musi wybierać sprzęt, a tak po udanej rundzie w sobotnim GP na mecz, który miałby w niedzielę wyciągał by to samo. A tak w piątek bierze jedno, a na sobotę drugie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-06-03, 10:49   

Przegraliśmy wygrany mecz to jest prawda. Aczkolwiek daleki byłbym od paniki jak co poniektórzy piszą.

My musimy poprostu odbić z nimi rewanż w niedzielę, odhaczyć 3 oczka i czekać co się będzie dalej działo.

Meczu mi szkoda tylko pod tym kątem, że mogliśmy w piątek spuścić Toruń z ligi.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-06-03, 11:34   

Thorgal napisał/a:
Spokojnie. Z Apstorem wygramy za 3 i zlapiemy oddech. To sezon na przetrzymanie.

a znasz takie siatkarskie powiedzenie.
''Jak się nie wygrywa 3-0,to się przegrywa 2-3''
Oby nie miało ono zastosowania w niedzielnym meczu.

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2019-06-03, 12:03   

Nie ma bata, trzeba wygrać te 50-40 w rewanżu i odbić, wczoraj Grudziądz pokazał, że da się zawalczyć i z Lesznem. Wiem, że na papierze mamy znacznie słabszy skład ale wierzę, że też się uda wywalczyć choć remis z nimi na Jancarzu...

zdepiefal 

Wysłany: 2019-06-03, 13:52   

Dziwi mnie wasz optymizm. Co Wy myślicie, że Iversen Doyle Holderowie i Kościuch to jakieś leszcze i położą się na torze. Bedzie strasznie ciężko i obyśmy tego meczu nie przegrali, bo wtedy będzie w Gorzowie trzęsienie ziemi.

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-06-03, 14:39   

zdepiefal napisał/a:
Dziwi mnie wasz optymizm. Co Wy myślicie, że Iversen Doyle Holderowie i Kościuch to jakieś leszcze i położą się na torze. Bedzie strasznie ciężko i obyśmy tego meczu nie przegrali, bo wtedy będzie w Gorzowie trzęsienie ziemi.

Optymistyczne jest jedynie to, że Holdery, Iversen czy nawet Kościuch to są zawodnicy którzy potrafią pojechać w tym sezonie głównie na własnym torze. Na wyjazdach to są dużo słabsi zawodnicy i wydaje mi się, że na Jancarzu będzie im dużo trudniej. Na dodatek juniorka w Toruniu nie istnieje... nie mają takich zawodników jak Lublin, Sparta czy nawet Falubaz.

Mam nadzieję, że Stalowcy podejdą na pełnej kur... do tego spotkania, przygotują się bardzo dobrze i zleją pierników około 52-38. Inaczej tego nie widzę...

leszek 

Wysłany: 2019-06-03, 14:55   

miszarus napisał/a:
Mam nadzieję, że Stalowcy podejdą na pełnej kur... do tego spotkania, przygotują się bardzo dobrze i zleją pierników około 52-38. Inaczej tego nie widzę...

Brak argumentow na poparcie Twojej tezy .

miszarus
STAL!

Wysłany: 2019-06-03, 15:09   

leszek napisał/a:
miszarus napisał/a:

1. Toruń ma bardzo słabą juniorkę - co prawda u siebie też pojechali słabo, liczę że w GW pojadę jeszcze gorzej.
2. Seniorzy Torunia w meczach wyjazdowych są znacznie słabsi (Chris Holder świetnie radzi sobie na Motoarenie, ale na Jancarzu zrobi połowę tego, podobnie Kościuch cz Jack)
3. Na Jancarzu Zmarzlik raczej się nie pomyli i zrobi około 15 punktów -> brak też w weekend meczowy GP.
4. Tym razem to Stal będzie jechać z nożem na gardle - podobnie było z GKM-em. Nasi wytrzymali presję, tym razem mam nadzieję też wytrzymają...
5. Pojedziemy już z Kildemandem a nie z Elisem.

te wszystkie i jeszcze inne składowe powinny dać nam ponad 50 punktów i 3 duże punkty do tabeli.... OBY!
Ostatnio zmieniony przez miszarus 2019-06-03, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  

Marek 

Wysłany: 2019-06-03, 15:10   

Cytat:

Tak Leszek przyjeżdża do Nas najsilniejsza ekipa która leje wszystkich i wszędzie .....Można śmiało postawić że w tym roku mają medale ......Poczekajmy do meczu . W niedzielę będziemy wiedzieli czy Nice I liga będzie w Gorzowie .

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-06-03, 16:35   

Jeżeli wygramy za 3 oczka, to Toruń już nas niedogodni, nie ma bata aby byli w stanie nadgonić 7 oczek straty.

Odpowiedz do tematu