Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Kolejka PGE Ekstraligii Get Well - Stal Gorzów
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-05-30, 12:53   

Na 90% jedziemy z Ellisem.

Decyzja ma zapaść ostatecznie przed samym spotkaniem.

Adix1994 
Adi

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-30, 13:52   

PavelN11 napisał/a:

Moim zdaniem mamy teraz niestety trochę zamazany obraz. Dostaliśmy w ramach rekompensaty Wrocław u siebie, a później GKM. Z takich "łatwych" meczy został nam tylko u siebie z Toruniem + walka z nimi na wyjeździe.
Po tych meczach mamy
- wyjazd do Grudziądza
- wyjazd do Wrocławia
- wyjazd do Zielonej
- Leszno
- wyjazd do Lublina
I jakoś nie widzę zbyt wielu punktów przez te 5 kolejek... Dlatego w piątek z Toruniem trzeba dać z siebie wszystko żeby później nie drżeć przez cały sezon i nie jechać ostatniego meczu z Czewą z nożem na gardle. Taki Mareczek zrobiłby wtedy wszystko żeby spuścić nas ligę niżej.

No następne kilka kolejek nie przedstawia się zbyt korzystnie, o kwestii play off napisałem tylko i wyłącznie przy dwóch wygranych z Toruniem. Oczywiście, potem musiałoby nam sprzyjać szczęście i słabe wyniki Częstochowy i Grudządza.
Napisałem to trochę ogólnikowo. Jednak te wygrane z Wrockiem i Grudziądzem poprawiły morale wśród kibiców, jak i zawodników. Trzeba wziąć pod uwagę, że nadal mamy trochę rezerw w postaci KK, który na pewno może wycisnąć więcej i juniorów, a szczególnie Karczmarza, który wręcz powinien wyciskać więcej i mam nadzieję, że zacznie...

marcin_crx napisał/a:
Wszystko fajnie, tylko jest jedno ALE.

Od lat tor w Toruniu jest dla nas jakąś mega zagadką, od lat specjalnie naszym tam nie idzie. Oby jutro nastąpiło przełamanie.

Terminarz mamy bardzo trudny, ale jednak myślę, że o spadek wobec formy Torunia i Lublina o spadek raczej nie musimy się martwić.

Poza tym jak wszystko zaskoczy czemu nie mamy wygrać w Lublinie?

Od lat był dla nas zagadką, ale skład się teraz mocno zmienił i jak to zafunkcjonuje przy tej kadrze, okaże się jutro.
Też po cichu myślę, że w Lublinie można zawalczyć o wygraną.

marcin_crx napisał/a:
Na 90% jedziemy z Ellisem.

Decyzja ma zapaść ostatecznie przed samym spotkaniem.

Jajca będą jak będzie miał mecz konia i wygra nam ten mecz, co wtedy zrobi Chomski jak Peter wróci do sprawności :mrgreen:

leszek 

Wysłany: 2019-05-30, 17:44   

Adix1994 napisał/a:

Jajca będą jak będzie miał mecz konia i wygra nam ten mecz, co wtedy zrobi Chomski jak Peter wróci do sprawności

Jak to co zrobi ? Bartka wysle pod nr 16 . Znany nasz trener z odwaznych decyzji ?)

Nigel 

Team: STAL
Wysłany: 2019-05-30, 20:29   

leszek napisał/a:
Adix1994 napisał/a:

Jajca będą jak będzie miał mecz konia i wygra nam ten mecz, co wtedy zrobi Chomski jak Peter wróci do sprawności

Jak to co zrobi ? Bartka wysle pod nr 16 . Znany nasz trener z odwaznych decyzji ?)

To nie byłaby odważna tylko głupia decyzja.

adagio

Wysłany: 2019-05-30, 20:35   

Bartek juz nie może jechac po 8/16, a ci dalej swoje... :lol:

mazinho 

Wysłany: 2019-05-30, 22:23   

W Toruniu cel minimum to 42 punkty, które dadzą możliwość powalczenia w rewanżu o bonus. Po przynajmniej dla mnie niespodziewanej wygranej z Grudziądzem (pomogla kontuzja ich juniora i jazda w niepelnym składzie - choćby bieg 2 i taśma Lindbacka). Dobrze, że mecz odbył się w takim terminie na Jancarzu, gdzie dzień przed meczem wszyscy seniorzy mogli odbyć trening, pogoda kolejnego dnia była powtarzalna i nieco przyczepniejszym torem mogliśmy "zabić" zakusy GKM-u.

Mamy jak na razie 6 punktów, mamy tlenu...Sytuacja jest niezwykle ciekawa, bo inne wyniki ułożyły się tak, że Stal ma szanse na play-offy, ale jednocześnie przy porażce za "3" z Toruniem lub jeszcze gorzej (w przypadku dwóch porażek) możemy nagle stać się głównym faworytem co do spadku. Sam jestem ciekaw jak to się dalej rozwinie.

W ubiegłych latach ta Motoarena nam nie leżała. Teraz jedziemy tam Ellisem w miejsce Kildemanda. Widziałem Ellisa w Grudziadzu na sparingu, później w rewanzu. Na tym sprzecie co mia to niestety nie rokuje na Motoarenie na jakiekolwiek punkty w dwóch pierwszych startach. Brytyjczyk w wóch swoich pierwszych startach z pól c i d trafia na dwóch seniorów gospodarzy. Jego występ w biegu ma sens, w przypadku kiedy ktoś z seniorów pożyczy mu swój sprzęt. W innym przypadku zastanawiłbym się już nad zmianą w 1 biegu (Torun na 99 procent na Ellisa zestawi najgorszego seniora: Kościucha lub Holtę) i wpuszczenie Karczmarza. Jego ewentualne "0" da więcej niż 0 Ellisa, bo nasz junior pojedzie w kolejnym biegu juniorskim, a także w meczu zaliczy kilka kolejnych startów. Ellis po "0" zapewne zostanie od razu zmieniony (taktyczną, czy zwykłą). Trzeba przyjrzeć się taktyce meczowej, jak sztab szkoleniowy odnajdzie się w sytuacji, kiedy pod dwójką jest "plastron" i pewnie gdzie trzeba bedzie brać taktyki.

W naszym przypadku lepiej by było jakby oni wystawili pod 2 i 4 Kościucha i Holtę - byłoby większe zamieszanie. Dla dobrego wyniku kluczowa bedzie dyspozycja w szczególności Kasprzaka i Karczmarza. Jeżeli obaj pojadą na dobrym poziomie, to możemy powalczyc o coś wiecej niz tylko przekroczenie 40 punktów.

PS Ja zamiast Ellisa sprobowałbym Kima Nilssona. Szwed w swojej rodzimej lidze robi 2-cyfówki, wyprzedza dobrych zawodników jak choćby dziś Doyle. Zawsze to bylaby tez jakas alternatywa dla Kildemanda, bo niestety Elllis (chce sie bardzo mylić) nie jest zawodnikiem na Ekstraligę.

Yankes 

Wysłany: 2019-05-31, 07:38   

Już kiedyś mieliśmy takiego zawodnika, co nigdy nie jechał w Polsce, na pierwszy mecz miał nasz wyjazd w Ostrowie, spóźnił się na swój 1 bieg, a potem walnął chyba 15pkt. w 6 startach - a nazywał się Kim Jansson. Także wszystko jest możliwe :-) .

Marek 

Wysłany: 2019-05-31, 07:54   

Cytat:
Po przynajmniej dla mnie niespodziewanej wygranej z Grudziądzem (pomogla kontuzja ich juniora i jazda w niepelnym składzie - choćby bieg 2 i taśma Lindbacka). Dobrze, że mecz odbył się w takim terminie na Jancarzu, gdzie dzień przed meczem wszyscy seniorzy mogli odbyć trening, pogoda kolejnego dnia była powtarzalna i nieco przyczepniejszym torem mogliśmy "zabić" zakusy GKM-u. 

Zobacz co by się nie stało to zawsze musisz swoje żale walnąć....gdyby nie to gdyby nie tamto ! Przecież to nasza wina że Antonio wjechał w taśmę... teraz nagle Rolnicki to potęga???? Mazinho fajne masz te niektóre analizy tylko mają jedną wadę..... za bardzo skupiają się na tym co niby Chomski robi źle....I zobacz Toruń zrobił z Kosciuchem to co Ty chciałeś z Peterem i jak się skończyło ???? Wielkim kwasem . A dzisiaj wszystko powyżej 40 pkt biorę w ciemno :):) Nigdy nie myślałem że to napiszę , ale będzie brakowało Nam ....Kildemanda :-/

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-31, 10:19   

Marek tym razem przyznam Ci rację, tym bardziej że limit pecha w pierwszej serii było 1:1. Taśmy Lindbacka i Thomsena.

leszek 

Wysłany: 2019-05-31, 10:38   

Marek napisał/a:
Zobacz co by się nie stało to zawsze musisz swoje żale walnąć....gdyby nie to gdyby nie tamto ! Przecież to nasza wina że Antonio wjechał w taśmę... teraz nagle Rolnicki to potęga

Zeby a gdyby !! To wlasnie sie moim zdaniem mija z celem po 1
- za rok 2 nikt o tym nie bedzie pamietal
Dwa natomiast to
- nasze slabosci ( kontuzje i inne przypadki ) przeciwnicy wykorzystywali bezlitosnie .
Dlaczegp Mazhinio my nie mamy postepowac w taki sam sposob ?

Co do Elisa to kogo mialbys na mysli Mazhino w jego miejsce ? Kim jest w Gdansku ! Moim zdaniem to najlepsza alternatywa za Pajaka . Plakalismy po kiepskich wystepach aby jechal lepiej Elis jak Pajak . No to mamy . Zobaczymy co z tego wyniknie

sprii 

Wysłany: 2019-05-31, 12:20   

Jest okazja:D ....tak jak oni Nas 17 lat temu, tak teraz my możemy spuścić ich ligę niżej:D
Pisali o tym w PS :mrgreen:

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-05-31, 12:27   

Choć bardzo bym chciał żeby Stal dzisiaj wygrała,to większość atutów
jest po stronie Torunia.
U nas jak zawsze można liczyć na Bartka i dalej to już loteria.
No może Wozniak,jest w miarę stabilny,na wyjazdach te 6-8 pkt.
Kasprzak,Thomsen ??,Karczmarz,Bartkowiak??
Za Kildemanda Szczotka z nr 2 i będą szły zmiany od początku.
Ogólnie liczę że zakrecimy się ok 40 pkt.
Jeżeli natomiast wygramy,to potwierdzi się to że Toruń sięgnął
ligowego dna.
Typuję przedział + 10-8 dla Torunia.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-31, 13:05   

Ja mam nadzieję, że Stasiu w pierwszym biegu puści Rafała, po to żeby oklepał się z torem w drugim przebiegu przywiózł nam pewną trójkę.

Starty Ellisa ewentualnie od drugiej serii, jeżeli natomiast Rafał dobrze zapunktuje w pierwszej serii to Ellis na tor dopiero od trzeciej serii.

mazinho 

Wysłany: 2019-05-31, 15:21   

marcin_crx napisał/a:
Ja mam nadzieję, że Stasiu w pierwszym biegu puści Rafała, po to żeby oklepał się z torem w drugim przebiegu przywiózł nam pewną trójkę.

Starty Ellisa ewentualnie od drugiej serii, jeżeli natomiast Rafał dobrze zapunktuje w pierwszej serii to Ellis na tor dopiero od trzeciej serii.

Też jestem tego samego zdania. Start Ellisa z pola c lub d na Doyle'a nie ma sensu. 0 Karczmarza nie będzie tak bolało, bo pozwoli mu zrobić korekty przed biegiem juniorskim, gdzie ma przywieźć 3. Tym bardziej, że Ellis fatalnie spisywal sie w sparingch, nie gwarantuje nic i za tydzień i tak w jego miejsce wejdzie Kildemand.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-31, 16:43   

Mazinho Doyle nie jedzie w pierwszym biegu, jedzie starszy Holder z młodszym lub z Holtą/Kościuchem

as35 

Wysłany: 2019-05-31, 22:02   

No i po 12 36-36 ....tak roztrwonić przewagę to tylko my potrafimy.

[ Dodano: 2019-05-31, 22:05 ]
Frajerzy po 13 to chyba bardzo delikatnie....

[ Dodano: 2019-05-31, 22:10 ]
Profesjonaliści...

[ Dodano: 2019-05-31, 22:12 ]
W kategorii frajerów roku chyba prowadzimy zdecydowanie.

[ Dodano: 2019-05-31, 22:23 ]
Brawo niebieski rusz z lotnego a nasi funkcyjni chyba w kiblu..... Chyba nikt nas nie przeskoczy we frajerstwie na torze.

[ Dodano: 2019-05-31, 22:30 ]
Typowy widok, zamiast patrzeć na tor Chomski wypełnia program, Czy on wreszcie zrozumie ze są darmowe aplikacje które to zrobią za niego? Czy ktoś z klubu zareaguje na debili komentujących?

[ Dodano: 2019-05-31, 22:37 ]
I co prezesie dalej będzie pan skakał z zadowolenia? O to chodziło?

[ Dodano: 2019-05-31, 22:38 ]
Bartek i Kasprzak zjeb... mecz .. dziękuję.

PavelN11 

Wysłany: 2019-05-31, 22:41   

Masakra, my spadniemy zobaczycie... Po dzisiejszym meczu jestem do tego coraz bardziej przekonany.... :-(

marhyl 
MSH

Wysłany: 2019-05-31, 22:43   

Ale dno.Jesteśmy w czarnej dupie.
Jak Toruń zacznie zbierać punkty,to dla nas otworzą się drzwi
do I ligi.
My od 11 biegu nie potrafimy wygrać startu.
6 zawodników ?
Sami profesionaliści.
----------------------------------------------------
Olkowicz dzisiaj przeszedł sam siebie.
Ma facet jakąś fobie z matematyką.
Tego się już nie dało słychać.
Ostatnio zmieniony przez marhyl 2019-05-31, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  

yagr

Wysłany: 2019-05-31, 22:46   

Myślałem, że tego frajerstwa z pierwszej kolejki Motor - GKM nic nie przebije. Myliłem się. Cała nasza ekipa skutecznie się o to postarała, Jesteśmy FRAJERAMI !!!! Pozostało nam już tylko walczyć o utrzymanie a i to będzie niesamowicie trudne. Ktoś spaść musi !!! DRAMAT !!! DRAMAT !!! DRAMAT !!!

as35 

Wysłany: 2019-05-31, 22:50   

I co w komentarzu do żenującej postawy drużyny? Poszła koperta? Strajk? co obstawiacie? Ja brak ambicji i jak zwykle brak profesjonalizmu. Tak w zespole Kasprzaka( normalka) i Bartka Zmarzlika (niestety ostatnio jakby częste). Chomski - wypad z klubu.
Wożniak ( na plus) druga cześć zawodów nam uciekła - gdzie? do kibla? Gdzie był Chomski-? Wypełniał program.

marhyl 
MSH

Wysłany: 2019-05-31, 22:54   

W biegach 11-15 wynik brzmi
22-7
Jakiś komentarz.Ja wiem co powie trener.
To jest tylko sport,każdy chce wygrać.
Dzisiaj oni,jutro my.
-----------------------------------------------------
Płyniemy ale kra nad nami zaczyna zamarzać --
jak mawiał klasyk.
Ostatnio zmieniony przez marhyl 2019-05-31, 22:58, w całości zmieniany 2 razy  

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-05-31, 22:57   

Frajerzy kolejki, frajerzy sezonu. Tytuły można by mnożyć. Jeżeli ktoś będzie się zastanawiał jak można przegrać mecz, mając w połowie 10 punktów przewagi, to należy mu pokazać taśmę z tego spotkania.

To, że tor się zmienił i widać było, że przeschnął, to wiedzieli wszyscy, tylko chyba nie nasi profesjonaliści.

Mi jest po prostu brak słów na to, co oni odwalili na torze. Jeżeli z Toruniem nie wygramy u siebie za trzy, to mamy w zasadzie mokro. Potem przyjedzie Leszno i na koniec Częstochowa. Reszta, to wyjazdy, a tam jak widać nie potrafimy wygrywać. Z Częstochową jedziemy na końcu, w ostatniej kolejce i jeżeli to będzie mecz o być, albo nie być, to ... :->

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-05-31, 23:02   

CYTUJĄC KLASYKA: "JESTEŚMY DZIADAMI"

Przegraliśmy wygrany mecz, ba! Moim zdaniem przegraliśmy bonus w tym dwumeczu.

W biegach 9-15 przegraliśmy 30:11. Czaicie to?! W 7 biegach zdobyliśmy tylko 11 punktów...

A teraz spójrzmy na nasz terminarz:

-Toruń (D) 2 pkt
-Grudziądz (W) 1 pkt
-Wrocław (W) 0 pkt
-Zielona Góra (W) 0 pkt
-Leszno (D) 0 pkt
-Lublin (W) 0 pkt
-Częstochowa (D) 3 pkt

Będzie źle. Skończymy sezon z 10 punktami więc albo 7 albo 8 miejsce.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-05-31, 23:08   

Cytat:
Będzie źle. Skończymy sezon z 10 punktami więc albo 7 albo 8 miejsce.
Chyba z 12 punktami. Bo teraz mamy 6 oczek. Ja tam bonusa w Grudziądzu nie jestem pewien, podobnie jak wygrania z Częstochową w ostatniej kolejce.

Thorgal 

Wysłany: 2019-05-31, 23:08   

Ktos moze wyjasnic jak twarz moze byc problemem w jezdzie na zuzlu? Skoro Pajak pomoc az garnal sie do jazdy a lekarz mu nie zabronil to dlaczego Chomski go odstawil?

Odp.
Budowanie Ellisa!

Odpowiedz do tematu