Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI kolejka Ekstraligi: Stal Gorzów - GKM Grudziądz
Autor Wiadomość
Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-05-24, 14:55   

mazinho napisał/a:

Byłem na stadionie jakąs godzinę temu. Rozmawiałem z mechanikami naszego klubu i tor ma być taki jak w dwóch pierwszych meczach. Ile w tym prawdy (osobiscie nie bylem na torze) zobaczymy o 18.

Tylko, że zarówno w 1 jak i w 2 meczu tor był zupełnie inny :roll:

sensowny

Wysłany: 2019-05-24, 22:12   

Nie wiem co się dzieje z Karczmarzem i Bartkowiakiem ale ich porażki z Turowskim to jakieś kuriozum zreszta podobnie było z Falubazem.

PavelN11 

Wysłany: 2019-05-24, 22:36   

Turowski, Pawliczak, Liszka.. Strach pomyśleć kto jeszcze objedzie ich na naszym torze..
Kasprzak jakby lepiej, nawet u Kildemanda widać światełko w tunelu, ale juniorzy to już powoli przesada.
Świetny wynik, brawo Stal!

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-24, 23:11   

Dziwnie się ogląda żużel na smartfonie... Dużo nie napiszę bo nie widziałem na żywo. Tor chyba przypominał ten z meczu ze Spartą. Chodziła duża, scenariusz podobny - męczarnie na początku a potem odjazd. Klidemand po raz drugi wytrzymał ciśnienie w najważniejszym momencie, kiedy w 14 biegu miał najbardziej wujowe pole nr.2 to zamknął Bjerre z 1 i z Krzychem dowieźli remis który dał nam wygraną i spokój w 15 biegu. Krzychu też powoli staje na nogi. Szymek chyba czyta to forum bo dzisiaj to był jak Tommy Lee Jones w Ściganym. Martwią juniorzy - Rafał chyba za szybko pochwalił nowego mechanika z Rzeszy, widać szwankuje tam komunikacja bo okazji do zmian ustawień mieli mnóstwo i nic z tego nie wyciągnęli. Może czas wrócić do klubowych mechaników? Bartkowiak powoli robi postępy, jechał dziś w kontakcie. Nabierze trochę masy i będą z niego ludzie. Na razie mamy dzieciaka na torze, i tak radzi sobie nieźle jak na wiek. Doświadczenia nikt mu nie zabierze i za rok będzie mocniejszy. Thomsen dziś trochę słabiej, ale pozytyw jest taki że jak ktoś zawodzi to reszta potrafi się spiąć. A tych co zawodzą z meczu na mecz jest coraz mniej. Sam jestem ciekaw dokąd nas to zaprowadzi? Teraz czeka mnie coś na co czekałem latami... 2002 rok 28 wrzesień - mówi wam coś ta data? Apator spuszcza nas na naszym torze do 1 ligi. Za tydzień będzie niepowtarzalna szansa by się odwdzięczyć i czekam na ten mecz jak na finał, reszta mnie nie interesuje. Czy będziemy w PO czy nie, mam to gdzieś ale ten mecz musimy wygrać, musimy wbić im klina i zabrać to co oni zabrali kiedyś nam. Pamiętam ten ból i chcę się nim podzielić z kolegami z Torunia. To będzie dzień zemsty. :evil:

Thorgal 

Wysłany: 2019-05-24, 23:36   

Jest dobrze. Brawo Truly Work! Dobra robota!

Mamy szanse na bonus. A Czewa przegrywa ze Spartą.
Co to oznacza? Walkę z Czewą i GKM o 4 miejsce, a wiec play off.

Chomski to geniusz! :-) Komunikacja daje efekty! Jego strategia i uklad par dziala! Jego metody motywacyjne sa najlepsze w Polsce a dlugopis pisze najdluzej ze wszystkich wypelniaczy programow!

Danonek920

Wysłany: 2019-05-25, 07:55   

A ja uważam , że to co robi Chomski ma sens. Zawodnicy jeżdżący w parze dłuższy czas lepiej się rozumieją na torze. 90% ludzi po fatalnym początku sezonu nie chciała już widzieć Kildemanda w składzie, chcąc go zastąpić kimkolwiek nawet Rossem. Tymczasem Chomski konsekwentnie dawał mu szansę dzięki czemu Pająk się trochę przełamał i w 2 meczu z rzędu u siebie robił ważne punkty. Wielu też pisało ,aby nie dawać Kasprzaka na prowadzącego parę, bo jest w fatalnej formie, a Chomski wciąż dawał mu szansę i w być może Kasprzak się w końcu odbuduje na stałe. Kasprzak w pomeczowych wywiadach bardzo podziękował Chomskiemu, że on go nie skreślał. Sytuacja zgoła odmienna niż ta którą mamy np. w Toruniu i Częstochowie, gdzie zawodnicy po 1 nieudanym biegu są już odsuwani do końca zawodów i publicznie krytykują swoich trenerów. Nie trafiają też do mnie argumenty Mazinho , aby na 12 bieg dawać mocniejszego juniora tym samym odpuszczając 8 bieg. W ogóle to pisania, że w biegach np. 6,9,12 mamy gorszy skład i prawdopodobnie je przegramy (wczoraj jednak nic się nie sprawdziło co napisałeś , bo było tam 3-3) jest dla mnie trochę bez sensu, bo już nie wspominasz, że w innych wyścigach mamy lepsze zestawienie i np. bieg 10 i 11 często wygrywamy. Nie da się idealnie zbilansować składu mając takie dziury w składzie. Nie jest też tak , że uważam , że Chomski wzorowo prowadzi zespół, ale według mnie nie zasługuje aż na taki hejt i pisanie, że wszystko co robi to jest złe. Co do wczorajszego meczu to niewątpliwie pomogła kontuzja Rolnickiego, chociaż nawet bez niej moim zdaniem wygralibyśmy to spotkanie. Cieszy mnie, że w końcu było 3 liderów plus Kildemand zaczyna coś punktować. Wciąż martwią mnie juniorzy , drugi z rzędu fatalny występ u siebie dwóch juniorów może mocno martwić. Broniąc Chomskiego i nie zgadzając się z Mazinho zapewne będę tutaj zhejtowany , ale pamiętajcie, że żużel to nie jest symulator komputerowy i tutaj dużo zależy też od czynniku ludzkiego i atmosfery w drużynie.

marhyl 
MSH

Team: zawsze STAL KS
Wysłany: 2019-05-25, 09:07   

Dlaczego Karczmarz śpi na starcie?
Poza biegiem młodzieżowym jechał,a właściwie startował tragicznie.
Wiadomo zmiana mechanika itp,ale sezon ucieka...
Czas się ogarnąć i wjechać na wyższy level.

Maciex 

Team: KSSG 1947
Wysłany: 2019-05-25, 09:08   

marhyl napisał/a:

Poza biegiem młodzieżowym jechał,a właściwie startował tragicznie.

Tylko z kim on tam jechał w biegu młodzieżowym. Jakby przegrał ten bieg to byłby skandal...
Ale jedno jest pewne: Juniorzy muszą się obudzić...

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2019-05-25, 09:17   

Czas na trochę optymizmu.

Pojechaliśmy w końcu to co powinniśmy, wygraliśmy stosunkowo wysoko i powoli odgarniamy czarne chmury z widmem spadku do I ligi.

Oczywiście, że nadal sporo jest do poprawy, ale... Bartek jedzie swoje, wraca do kosmicznej formy, Szymek ma bardzo dobry sezon i jedzie naprawdę solidnie, KK w końcu chyba znalazł to czego szukał od dłuższego czasu. Co bardzo ważne Kildemand zaczyna robić bardzo ważne punkty, Thomsen wczoraj słabiej, ale powoli tutaj cały czas drzemią wielkie możliwości.

W tym wszystkim faktycznie szkoda Rafała, który powinien jednak wczoraj zdobyć chociaż 5-6 oczek.

Tak na szybko odnośnie naszej sytuacji: w moim odczuciu droga daleka, ale szansa na PO wcale nie uciekła. Leszno, Zielona Góra i Wrocław są poza zasięgiem, czyli przed sezonowe oceny potwierdzają się w rzeczywistości. W moim odczuciu o 4 miejsce będzie trwała walka do samego końca pomiędzy nami, Włókniarzem i GKM. Nasza sytuacja jest o tyle dobra, że mamy duże szanse na bonusy z tymi rywalami. Moim zdaniem kluczowy dla losów walki o PO będzie mecz Grudziądz - Zielona Góra. Jeżeli GKM go wygra najpewniej zgarnie 3 oczka i może być już poza zasięgiem, jeżeli Falubaz tam wygra może nam pomóc wejść do PO. Jednak Grudziądz też nie będzie miał łatwo, wypada im najlepszy junior do końca sezonu...

Cel na najbliższy dwumecz z Toruniem - minimum 3 oczka w dwumeczu.

Napisze ponownie, szanujcie Chomskiego, za kilka lat pójdzie na emeryturę i nie wiem kto będzie trenerem. Jego pomysł z budowaniem zawodników przynosi efekty i wyszło na niego. Moim zdaniem najgorsze co byśmy mogli zrobić to działać impulsywnie jak w Toruniu.

Jeszcze jedno, napiszę to dużą czcionką. BRAWO STOWARZYSZENIE!! Oprawa, świetny doping przez cały mecz, wsparcie dla Patryka Rolnickiego, oby tak już co mecz!!

lomboNET 

Wysłany: 2019-05-25, 10:33   

Jak Chomski pójdzie na emeryturę to ja osobiście chcę Staszewskiego :) rozwija się prawidłowo no i nasz.

Mnie strasznie bolą te piątkowe mecze... Przez pół meczu nie myślę o wyniku tylko o tym czy zaraz nie będzie znów dziury w budżecie bo frekwencja spada dramatycznie :-?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-25, 10:41   

Mam nadzieję, że zarząd to przewidział - nie trzeba być nostradamusem żeby wiedzieć, że piątek będzie kiszka z frekwencją.

Najgorsze jest to, że w niedzielę jedziemy jeszcze tylko z Lesznem i Toruniem. W sezonie tylko 3 niedziele, pozostałe mecze w piątek.

To nie wszystko po wczorajszym meczu, zakładając brak PO, zostały nam 3 mecze u siebie do końca sezonu :-D Masakra, ledwo się sezon zaczął, a powoli się kończy :-D

Moim zdaniem 10 drużyn to konieczność!!

yellow-blue

Wysłany: 2019-05-25, 11:49   

mazinho napisał/a:
Byłem na stadionie jakąs godzinę temu. Rozmawiałem z mechanikami naszego klubu i tor ma być taki jak w dwóch pierwszych meczach. Ile w tym prawdy (osobiscie nie bylem na torze) zobaczymy o 18.

No i tak było niestety, czyli start i można wypełniać program, nuda totalna, ale wczoraj akurat taki tor miał sens - Grudziądz ma samych walczaków i widać po wyniku, że wyszło dobrze. Czyli tor z Wrocławiem to był trochę przypadek przez tą pogodę, a wówczas było najlepiej w sezonie z wyprzedzaniem. Najważniejsza jednak wygrana, a dzięki końcówce jest też realna szasna na bonus. 40 punktów powinniśmy wywieźć z Grudziądza.

Co do postawy indywidualnej to oprócz genialnego Bartka, cichym bohaterem jest Szymon. Jak widać może być liderem. Cieszy, że powoli odradza się KK, wczoraj b.dobry wynik, no i Kildemand drugi mecz pod rząd robi fajne punkty, brawo. Gorzej Thomsen, myślę, że ta taśma wybiła go z rytmu, no i jednak jak jest tor ta na start to chłopak dużo traci ze swoich atutów. Juniorzy zrobili swoje tym 5-1 w biegu juniorskim, ale dalej już szału nie było. Super, że Bartkowiak się odblokował z punktami u nas, teraz będzie tylko lepiej. Rafał się pogubił ze startami w kolejnych biegach, ale jechał trzy biegi pod rząd, więc miał trudne zadanie. Jednak tutaj dalej błąd trenera, że Karczmarz kończy zawody w 8 biegu...

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2019-05-25, 12:00   

yellow-blue napisał/a:

No i tak było niestety, czyli start i można wypełniać program, nuda totalna

Czy ja wiem, czy aż ten tor był tak tragiczny jak ostatnimi laty? Owszem, nadal to nie był tor do super walki, ale myślę, że pozwalał na nieco więcej niż typowa Paluchostrada

marhyl 
MSH

Wysłany: 2019-05-25, 12:09   

Panowie postawa Kildemanda i Kasprzaka cieszy,zdobyte punkty meczowe także,ale
nie popadajmy w huraoptymizm.
Dla nas kluczowe będą kolejne dwa mecze z Toruniem.
Gdyby udało się w nich zdobyć 5 pkt,było by BOSKO.
Gdy zdobędziemy 3 pkt, też będzie OK.
Wszystko poniżej będzie nas pchało w dół tabeli.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-25, 12:11   

marhyl napisał/a:
Panowie postawa Kildemanda i Kasprzaka cieszy,zdobyte punkty meczowe także,ale
nie popadajmy w huraoptymizm.
Dla nas kluczowe będą kolejne dwa mecze z Toruniem.
Gdyby udało się w nich zdobyć 5 pkt,było by BOSKO.
Gdy zdobędziemy 3 pkt, też będzie OK.
Wszystko poniżej będzie nas pchało w dół tabeli.

Odgoniliśmy widmo spadku, 5 punktów na Toruniu mega zbliży nas do PO, 3 punkty da nam dalej nadzieję na PO, 2 punkty zapewni utrzymanie, ale wywali nas raczej z walki o PO.

Jest tylko jedno pytanie: Play-Off w obecnym zestawieniu i formie zespołów z Leszna, ZG i Wrocławia sprawi, że będziemy tam statystować, a i pewnie finansowo się uszczuplimy.

Chociaż to głupie pytanie - trzeba walczyć!!

HEJ Stal!!

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2019-05-25, 13:10   

marcin_crx napisał/a:
Jest tylko jedno pytanie: Play-Off w obecnym zestawieniu i formie zespołów z Leszna, ZG i Wrocławia sprawi, że będziemy tam statystować, a i pewnie finansowo się uszczuplimy.

Play off rządzi się swoimi prawami, przypominam, że w tym sezonie, to my byliśmy najbliżej tego mega mocnego Leszna.
Owszem, Wrocław przegrał z nimi niżej, ale wtedy Leszno od 10 biegu testowało motory, do czego sami się przyznali. Z nami mieli najtrudniej.
Uważam, że jeśli weszlibyśmy do PO z 4 pozycji i trafili na Leszno, to wcale nie bylibyśmy bez szans.
Nasza forma cała czas rośnie, cały czas mamy spore rezerwy, a Leszno jedzie mocarnie i bezbłędnie, takie serie również lubią się kończyć w najmniej odpowiednich momentach.

marhyl 
MSH

Wysłany: 2019-05-25, 13:57   

I jeszcze jedno.
Bardzo mi się podoba,nie pierwszy raz postawa Kasprzaka
jak wczoraj w biegu 14.
Gdy widział że nie powalczy już z Łagutą został z tyłu
i pomagał Kildemandowi w dowiezieniu remisu do mety,ostatni
jechal Bjerre.
Na samej kresce nie ważne było czy będzie drugi,czy trzeci,
ostatecznie przyjeżdzając jako trzeci z bonusem.
To jest zawodnik kompletny,dla którego liczy się drużyna
a nie patrzy tylko na trójki przy swoim nazwisku.

Thorgal 

Wysłany: 2019-05-25, 14:05   

Nasi dobrze czuja sie w Lesznie. Wiec... kto wie?

Najpierw jednak trzeba tam awansowac. Musza sie obudzic juniorzy.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2019-05-25, 14:12   

Ogólnie wygląda, że mamy super atmosferę w zespole. Chłopaki sobie pomagają, KK super parą w 14 biegu z Kildemandem utrzymał ważne 3:3, a w 15 Bartek oglądał się na Szymona jak tylko mógł.

Fajna jazda Bartkowiaka w swoim drugim starcie, super walczył do końca, po starcie i na prostej był bliski by nawet wyjechać na 2 miejsce.

sprii 

Wysłany: 2019-05-25, 14:17   

I co dupy wołowe :mrgreen: ?! tak pisaliście ile to przegramy że mają takich seniorów. A tu proszę Nasza Staleczka pokazała moc:D tylko proszę nie pisać że wygraliśmy przez kontuzję Rolnickiego;/ KK wraca Peter ma przebłyski Szymek jak prawdziwy lider Bartek...kosmos:D juniorzy tylko mogliby dorzucić coś więcej.
Ogólnie rzecz biorąc osobiście widzę progres. Wchodzimy na właściwe tory... :?:
Teraz bardzo istotny dwumecz z Toruniem....robimy ich z bonusem i w 1 lidze będzie piękny stadion :mrgreen:

Michu5 

Wysłany: 2019-05-25, 15:14   

Ja ze swojej strony też chciałbym pochwalić "Młodą Stal", za to co było wczoraj. Zero chamstwa, tylko pozytywny doping, szacunek dla rywala, sporo transparentów. Brawo! Widać, że bardzo się starają i oby tak dalej. Bardzo fajnie jest też po meczu, jak zawodnicy przychodzą podziękować za doping. I fajnie, gdyby po meczach było nas jeszcze więcej, do czego wszystkich zachęcam.

Odpowiedz do tematu