Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - Unia Leszno
Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2020-05-19, 13:03   I runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - Unia Leszno

Wiem, że jeszcze trochę czasu, ale może zacznijmy już temat meczowy.

Na dzień dzisiejszy wynik ciężki do przewidzenia, bo trudno ocenić, czy w składzie Unii znajdzie się Pawlicki i Sajfudinow. Szczerze mówiąc, jeżeli Unia będzie jeździć bez nich to raczej będzie kandydatem do spadku niż jazdy o medale.

W każdym razie, nawet w pełnych składach liczę, że uda się wygrać.

Swoją drogą mazinho może rozpiszesz nową tabelę biegową dla składów:

1. Sajfudinow
2. Hampel
3. Kołodziej
4. Smektała
5. Pawlicki
6. Szlauderbach
7. Kubera

9. Kasprzak
10. Iversen
11. Woźniak
12. Thomsen
13. Zmarzlik
14. Karczmarz
15. Bartkowiak

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-05-19, 14:18   

Z tym kandydatem do spadku to trochę się zagalopowałeś. Nawet bez Pawlickiego i Sajfutdinova (zamiast niego jedzie wtedy Brady Kurtz) to jest to niezła ekipa. 4 solidnych seniorów i 1 bardzo dobry junior, będący w stanie w razie potrzeby zastąpić któregoś z seniorów. Z Rybnikiem poradzą sobie bez problemu. Poza tym myślę, że co najmniej z jednym z tych zawodników Unia dogada się i będzie to drużyna na poziomie co najmniej Falubazu, GKM, Sparty (jeśli zawieszą Drabika), a jeśli z dwoma to znowu będzie drużyną na finał. Nasze szanse po powrocie Nielsa i Rafała oceniam trochę wyżej, podobnie jak Motoru. Najwyżej oceniam Włókniarz. Ale sezon jeszcze się nie zaczął, jak zwykle (niestety) będą kontuzje, zwyżki i obniżki formy więc za bardzo nie ma co gdybać. Poza tym nie wiadomo jak to będzie w trakcie sezonu z kasą.

Maciex 

Team: Poznańscy Stalowcy
Wysłany: 2020-05-20, 10:10   Re: I runda Ekstraligi 2020: Stal Gorzów - Unia Leszno

marcin_crx napisał/a:

1. Sajfudinow
2. Hampel
3. Kołodziej
4. Smektała
5. Pawlicki
6. Szlauderbach
7. Kubera

9. Kasprzak
10. Iversen
11. Woźniak
12. Thomsen
13. Zmarzlik
14. Karczmarz
15. Bartkowiak

Dla pierwszego zestawu startowego wygląda to od krawężnika tak:
1.Sayfutdinov, Kasprzak, Kołodziej, Woźniak
2.Bartkowiak, Szlauderbach, Karczmarz, Kubera
3.Pawlicki, Thomsen, Hampel, Zmarzlik
4.Karczmarz, Smektała , Iversen, Szlauderbach
5.Woźniak, Kołodziej, Thomsen, Smektała
6.Zmarzlik, Hampel, Bartkowiak, Sayfutdinov
7.Kubera, Iversen, Pawlicki, Kasprzak
8.Kołodziej, Zmarzlik, Smektała, Karczmarz
9.Kasprzak, Sayfutdinov, Iversen, Hampel
10.Szlauderbach, Woźniak, Pawlicki, Thomsen
11.Thomsen, Smektała, Kasprzak, Sayfutdinov
12.Hampel, Bartkowiak, Kubera, Woźniak
13.Iversen, Pawlicki, Zmarzlik, Kołodziej

Jedyne co rzuca mi się w oczy na pierwszy rzut oka to jest to, że Kasprzak startuje w biegu nr 1 a potem dopiero w 7 biegu ;)

Michu5 

Wysłany: 2020-05-20, 11:43   

A ja Wam powiem, że nic mnie tak już w tym żużlu nie zdenerwowało ostatnio, jak ta zmiana tabeli biegowej. Za bardzo to wszystko pomieszane. Wolę uporządkowanie od chaosu. Nie wiem dlaczego, ale strasznie mi to mąci głowę i psuje radość z ligi, która wreszcie się zbliża. Ta tabela jest do d..y niepodobna.

Mam wrażenie, że przez cały sezon zamiast pisać o firmie poszczególnych zawodników, to na wszystkich stronach poświęconych żużlowi będą powstawać wielkie elaboraty jak dobrać dany skład pod względem numerów startowych, by był najbardziej optymalny na przeciwnika. I tym będą wszyscy żyli zamiast po prostu cieszyć się żużlem.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-05-20, 20:57   

A mi się ta zmiana tabeli biegowej podoba. Przynajmniej zawodnicy z nr 5/13 nie będą mieli tyle biegów z juniorami co w poprzednich latach. Wcześniej jechali po 3 biegi i mieli prawie darmowe punkty, teraz mają 2 biegi. Zresztą moim zdaniem senior powinien mieć tylko jeden bieg z juniorem ze swojej drużyny.

PavelN11 

Wysłany: 2020-05-21, 08:46   

Też nie podoba mi się ta nowa tabela, zupełny misz masz.
Teraz naprawdę będzie trzeba wykazać się sprytem i ostro główkować żeby dobrze poprowadzić mecz, albo po prostu mieć dużo szczęścia, bo to też teraz będzie odgrywało rolę. Na to pierwsze przy naszym trenerze raczej nie mamy co liczyć :-P

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-05-21, 09:35   

Michu dobrze, że weszła nowa tabela. Trzeba coś zmienić, żeby nieco uatrakcyjnić widowisko. Zauważ, że raz na jakiś czas jest zmiana tabeli biegowej i takowej też będziemy w tym sezonie ;)

Jedyne co mnie martwi to czy Stanley ogarnie temat.

mazinho 

Wysłany: 2020-05-25, 22:24   

Michu5 napisał/a:
A ja Wam powiem, że nic mnie tak już w tym żużlu nie zdenerwowało ostatnio, jak ta zmiana tabeli biegowej. Za bardzo to wszystko pomieszane. Wolę uporządkowanie od chaosu. Nie wiem dlaczego, ale strasznie mi to mąci głowę i psuje radość z ligi, która wreszcie się zbliża. Ta tabela jest do d..y niepodobna.

Mam wrażenie, że przez cały sezon zamiast pisać o firmie poszczególnych zawodników, to na wszystkich stronach poświęconych żużlowi będą powstawać wielkie elaboraty jak dobrać dany skład pod względem numerów startowych, by był najbardziej optymalny na przeciwnika. I tym będą wszyscy żyli zamiast po prostu cieszyć się żużlem.

Michu5 Ty tak serio? Przecież nowa tabela jest pod...Stal Gorzów. Do tej pory sztab szkoleniowy nie wykorzystywał potencjału swojego lidera - Bartka Zmarzlika (szczególnie w meczach wyjazdowych). Mistrz świata jechał 3 biegi z juniorem, gdzie bylo ciężko o wygrane drużynowe, a na 13 bieg niektóe ekipy stawiały lidera pod 12 (Lublin, Zielona Góra i Leszno) i tam dodatkowo Zmarzlik tracił punkty. Dzięki nowej tabeli biegowej nawet jak Zmarzlik zostanie pod 13/5 (na wyjeździe nam się to nie opłaca), to odchodzi mu jeden start z juniorem. Dzięki temu mamy przynajmniej 3 lub 4 biegi gdzie ustawiamy Bartka Zmarzlika z seniorem, przez co rośnie szansa na wygraną drużynową.

Zobaczcie na wynik Zmarzlika np. w Zielonej Górze: 3,3,3,2,1,3 - 15 punktów. Pomimo tylu punktów Zmarzlika to łącznie drużynowo wyszliśmy na -2 (3:3, 4:2, 3:3, 2:4, 1:5, 3:3).

Teraz przy nowej tabeli biegowej potrzeba nieco cwaniactwa. Składy na mecz układać inaczej u siebie, inaczej na wyjeździe. Czasami unikać wystawiania swojego lidera na wyjazdach na liderów takich jak Artiom Laguta, Leon Madsen (numer 1 jedzie 3 razy z 9 i jak wystawimy Zmarzlika pod 1 - 99% kumatych menadżerów da tam swoją armatę). Teraz też będą nieco słabsi juniorzy (brak Drabika i Smektały) i też można próbować swojego teoretycznie najsłabszego seniora dawać na juniorów. Teraz jak pisałem, różne składy należy ustawiać u siebie, inne też na wyjeździe:

U siebie teoretycznie najłatwiejszych rywali mają numery:

10: 2 razy na juniora gości w meczu (4 bieg), (7 bieg)
11: 2 razy na juniora gości (10 bieg), (12 bieg)
12: 1 raz na juniora gości w meczu (10 bieg)
9: 1 raz na juniora gości w meczu (7 bieg)
13: ani razu nie jedzie na juniora gości

Numer 9 - tu musi być lider lub drugi lider. Wygrane biegowe biorą się od wygranych bezposrędnich pojedynków pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Numer 9 aż 3 razy się spotyka z "1" gości. Są dwie możliwości ustawiania "9":

- Jeżeli rywal daje swojego najlepszego zawodnika: Madsena, Sajfutdinowa, Vaculika/Dudka, A.Łagutę, G. Łagutę, Woffindena to obowiązkowo Zmarzlik musi przejść na "9". Inaczej Woźniak/Kasprzak mogą mieć bilans 1-2 lub co gorsza 0-3 w bezposrednim starciu, a to będzie znaczyło straty w tych trzech biegach, a Zmarzlik jadący "pod 13" dwa razy z juniorem może tego nie nadrobić.

- Jeżeli rywal puści liderów na 3 i 5 (szykują mocną parę na 13 bieg i unikają jazdy "1" trzy razy na "9..." bo boją się tam Zmarzlika - w końcu to rywale przysyłają pierwsi skład, to wówczas obowiązkowo Zmarzlik idzie na "13".

Możemy też wykazać się sprytem i zastosować manewr ze stworzeniem dwóch mocnych seniorskich par (handicap na srodkową fazę zawodów i serie II i III) i wystawić Andersa Thomsena na numer 13 lub 5 (na wyjeździe).

Ten manewr może nam szczególnie wyjść w meczach wyjazdowych.

Podczas wyjazdów idealny numerem dla naszego lidera - Zmarzlika, żeby maksymalnie wykorzystać jego potencjał i zwiększyć szansę na wygrane drużynowe to numer 3. Na "1" na mocnych liderach też nie będzie to najlepsze rozwiązanie, by dawać tam Zmarzlika. Szkoda na wyjazdach dawać Zmarzlika pod 5, bo znów mamy dwa biegi w środku meczu gdzie z liderem nie będziemy faworytami do wygrania tych biegów. Numer 3 dla Zmarzlika to także ustawienie go na niezwykle ważny 13 bieg. Do tego Bartek jedzie w każdym ze swych biegów z jakimś seniorem w parze. Dla nas jako klubu rozwiązanie idealne.

Czemu było tyle o Zmarzliku? Bo my nie wykorzystaliśmy potencjału swojego lidera w kontekście jego wkładu w wygrane drużynowe. Teraz nowa tabela i tak zabiera jeden łatwy bieg Zmarzlikowi (na dwóch juniorów), ale mimo wszystko musimy dać Bartkowi ważniejszą rolę w drużynie. Niech jego punkty będą się składały z pokonania liderów przeciwnych ekip/seniorów, a do tego niech to przełoży się na wygrywanie biegów drużynowo. Ostatnio wyliczałem jak mało drużynowo biegów wygrywaliśmy na wyjeździe i to było naszą największą bolączką. Niestety nikt nie wpadł na pomysł, by Bartka przestawić na inny numer (opłacała się przy starej tabeli dać go pod numer "4"). Teraz akurat takie manewry z wpuszczaniem lidera na numery parzyste/doparowe nie ma najmniejszego sensu.

Także na Leszno ja bym puścił taki skład:

9. Zmarzlik
10. Woźniak
11. Kasprzak
12. Iversen
13. Thomsen
14/15 juniorzy

Na wyjazd:

1. Kasprzak
2. Iversen
3. Zmarzlik
4. Woźniak
5. Thomsen
6/7 juniorzy

Po przeanalizowaniu wydaje mi się, że taki skład patrzac na formę zawodników w ostatnich sezonach będzie wyduszał maksimum naszych atutów i potencjału.

Przy nowej tabeli biegowej trzeba przy obsadzie biegów nominowanych nie tylko patrzeć w ślepo punkty. Bo jak porównać np. dwa punkty zdobyte w 4 biegu (przez numer 10 lub 4) jadąc na dwóch juniorów, a 1 punkt przy wyniku 4-2 i pokonaniu jednego z dwójki liderów ekipy przyjezdnej? Dlatego poza punktacją trzeba zwracać przede wszystkim uwagę na pokonanych rywali.. Inaczej też trzeba planować rezerwy taktyczne, patrząc tymi samymi kategoriami co z obsadą biegów nominowanych.

Jak dla mnie zmiany są pod Stal Gorzów i są świetne. Teraz menadżerowie mogą więcej pogłówkować, w różny sposob rozłożyć siły. To mi się podoba. Przestudiowałem dokładnie, tą nową tabelę biegową i mając tak wyrównany skład i mocnego lidera będziemy w tej lidze - przy odpowiednim wykorzystaniu tego składu - liczącą się ekipą w lidze.

Trochę się rozpisalem na temat składu, a miało być o meczu z Lesznem.

Unia to ekipa dużo słabsza niż przed rokiem. Stracili przede wszystkim genialnego juniora Smektałę (średnia 1,861 na bieg), a zastąpią go słabym Szlauderbachem. Do tego Kubera nie zrobi takiej różnicy jak choćby Smektała, czy Drabik i wątpie, by Kubera miał jakiś większy wpływ i wkład w wynik Unii w tym meczu. Do tej pory Kubera w Gorzowie jechał trzy razy w swojej karierze w meczu ligowym i zrobił odpowiednio: 5+1, 3+1 i 0. Woźniak. Co ciekawe tylko dwa razy w swojej karierze na Jancarzu udało mu się pokonać seniora Stali i był do dwa razy...Szymek Woźniak. Teraz zapewne też zaliczy trzy biegi i ew.jedyne punkty zrobi na naszych juniorach.

Największym problemem Unii jest...wyrównana druga linia. Na jakiej podstawie wybiorą skład z 6 seniorów? Bedą mieli odniesienie tylko do treningów na Smoczyku. Cos czuję, że mogą postawić na 6 seniorów, zakładajac, że dogadają się z Emilem to coś czuję, że wystawią taki skład:

1. Sajfutdinow
2. Kurtz
3. Kołodziej
4. Hampel
5. Pawlicki
6. Kubera
7. Szlauderbach
8. Smektała

Jeżeli tak pojadą to się pogubią, bo ich druga linia będzie co jakiś czas zmieniana, a w Smektałę wchodzącego w trakcie meczu nie wierzę. Drugi wariant, czyli jazda bez Emila też mocno osłabia ten zespół.

Ogólnie uważam, że mamy patrzac na mecz u siebie - mocniejszych juniorów, lepszą drugą linię i lepszego lidera. Naszym atutem będzie to, że jedziemy pierwszy mecz z nimi, będą niezdecydowani co do ułożenia składu i my to wykorzystamy. Przewiduje naszą wygraną nawet powyżej 10 punktów.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-05-26, 14:00   

Mazinho podsumowując to co napisałeś - chciałbym to ubrać w inne słowa - kluczem będzie, aby na najsłabszych zawodników rywala nie wystawiać najmocniejszych grajków. W biegach ze słabymi zawodnikami gości - w tym przypadku Unii, na Kurtza, Kuberę, Szlauberbacha nie wystawiać Bartka, a właśnie Thomsena, Iversena, juniorów.

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2020-05-26, 14:14   

Problem jest taki że mamy nowy sezon, brak treningów, sparringów i nie wiadomo którzy są słabi a którzy mocni ;-) Dla mnie ten mecz to jedna wielka niewiadoma. Nasz plus jest taki że mamy wszystkich na miejscu, i czas na ogarnięcie toru. Trzeba ten czas wykorzystać maksymalnie - chcę czuć zapach metanolu aż na manhattanie. :-P

lupus 

Wysłany: 2020-05-27, 12:34   

@Mazinho... sorki ale nie mogłem się powstrzymać...” Możemy też wykazać się sprytem”. Ty tak na poważnie? :mrgreen: Stanisław sprytem... jakoś mi to nie leży obok siebie. Drugie imię Stanisława to „szablon”. Obym się mylił ale nie sadze widząc jak Stanisław sprytnie układał składy i jakie sprytne dokonywał zmiany taktyczne w trakcie meczy.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-01, 10:17   

Wygląda na to, że Hampela nie zobaczymy w Gorzowie, przynajmniej nie w barwach Unii, czyli jednym słowem Kurtz albo Lindsay w składzie?

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-06-06, 23:20   

Przede wszystkim przeanalizowałem z jakimi juniorami (nasi i z przeciwnej drużyny) jadą poszczególni nasi seniorzy. Wychodzi to tak:
nr 9. - nr 7 (bieg 7)
nr 10. - nr 6 (bieg 4), 7 (bieg 7), 14 (bieg 4)
nr 11. - nr 15 (bieg 12), 6 (bieg ), 7 (bieg 12)
nr 12. - nr 6 (bieg 10)
nr 13. - nr 14 (bieg 6), 15 (bieg 8)
Moim zdaniem mając takiego zawodnika jak Bartek absolutnie nie możemy ustawiać go pod numerem 11, bo pojedzie zbyt dużo biegów z juniorami. Dla Bartka widzę tylko 2 możliwości - 9 lub 13. Plusem nr 9 jest to że jedzie prawie zawsze przeciwko seniorom, a jego naszym partnerem jest zawsze senior. W tych biegach zyskać możemy bardzo dużo. Minus - inny zawodnik z nr 13 w dwóch biegach z naszym juniorem jedzie przeciwko seniorom Unii i te biegi możemy przegrać.
Plusem Bartka z nr 13 jest mniejsze ryzyko przegrania biegów z naszymi juniorami - czyli biegów 6 i 8 oraz jazda wyłącznie przeciwko seniorom z Leszna.
W pozostałych (nie jadąc z zawodnikiem 13) biegach juniorów jadą zawodnicy:
1. W biegu 4: 14, 4, 10, 6.
2. W biegu 12: 2, 15, 7, 11.
Czyli w obu przypadkach m. in. rywalem jest junior z drużyny przeciwnej i w tych biegach bilans powinien wypaść co najmniej remisowo.
W przypadku zz Niels musi iść pod nr 10, wtedy w biegu 13 mamy możliwość wykorzystania zz.
Juniorzy - na Kuberę silniejszy - prawdopodobnie Karczmarz, na Szladerbacha - Bartkowiak/Jasiński.
Gdyby to zależało ode mnie to Bartek poszedłby pod nr 13, a pod nr 9 drugi pod względem formy zawodnik, chyba, że nie chcemy rozbijać pary Kasprzak/Thomsen, która dużo jeździła razem w poprzednim sezonie.
Czyli wychodzi to tak:
9. Szymon Woźniak
10. Niels Kristian Iversen
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
16. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
Najpierw w ramach zz jadą Krzysiek i Anders, a w biegach 9 i 13 Bartek i Szymon. W biegu 9 przeciwko seniorom 1 i 2, a w biegu 13 - 3 i 5.

Michu5 

Wysłany: 2020-06-06, 23:53   

To po tej analizie spodziewam się Bartka pod 11. :)

mazinho 

Wysłany: 2020-06-06, 23:55   

krzysiugumisiu napisał/a:

Czyli wychodzi to tak:
9. Szymon Woźniak
10. Niels Kristian Iversen
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
15. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
16. Rafał Karczmarz/Mateusz Bartkowiak/Wiktor Jasiński
Najpierw w ramach zz jadą Krzysiek i Anders, a w biegach 9 i 13 Bartek i Szymon. W biegu 9 przeciwko seniorom 1 i 2, a w biegu 13 - 3 i 5.

Mam podobne przemyślenia. Bartek u siebie może jechać tylko pod numerem "9" i "13". Tak przynajmniej jest najkorzystniej i będzie omijał słabszych rywali, on ma bardziej odpowiedzialną rolę w druzynie. Bez sensu dawać mu łatwiejszych rywali, którzy będa my słuzyli do nabijania teoretycznie łatwiejszych punktów i przez to mniej będzie miał pojedynków z seniorami/liderami ekipy przyjezdnej. Za to inni nasi seniorzy będą częściej jechać na np. Sajfutdinowa.

Dużo zależy też czy Unia da pod "1" Emila. Jeśli tam pójdzie, to automatycznie należy zamienić Szymka z Bartkiem i Bartek jedzie spod "9" (pojedzie 3 razy na Emila) i wtedy też jako ostatni pojedzie z ZZ-tki w 13 biegu. ZZ-tka u siebie jest najbardziej korzystna wlasnie spod numeru "10" i na początku dać teoretycznie najsłabszych zawodników, bo ten numer na poczatku dwa razy jedzie na juniora gości.

Na wyjazd już skład będzie wyglądał nieco inaczej, bo inaczej układa się tabela biegowa. Pewnie też jak będzie wątek meczowy to pewnie to przeanalizujesz. Jak na moje, na wyjeździe Bartkowi dałbym najodpowiedzialniejszy numer i najtrudniejszy, czyli numer 3. Natomiast ZZ-tką jechałbym pod "1" (daje duże możliwości taktyczne), jednak jeszcze przyjdzie czas na analizę meczu w Lublinie:)

Fajnie, że ktoś też się bawi w tą nową tabelę biegową i próbuje ją interpretować i wyciągać ciekawe wnioski:). Graty i pozdrawiam :)

PS A wiecie, że odkąd Bartek jest seniorem (3 pełne sezony, teraz idzie czwarty) to nie jechał z żadnym innym numerem, a niżeli 9 (bodajże dwa razy), 13 i 5? Na wyjeździe nigdy nawet nie spróbowaliśmy inaczej go ustawić, a niżeli z juniorem...U siebie jechał z "9" wyszło to bardzo dobrze, ale nie wiem czemu rezygnowaliśmy z tego "co grało". Teraz przy nowej tabeli biegowej - stare schematy trzeba wyrzucić po prostu do śmietnika.

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-06-07, 00:29   

mazinho napisał/a:
Dużo zależy też czy Unia da pod "1" Emila. Jeśli tam pójdzie, to automatycznie należy zamienić Szymka z Bartkiem i Bartek jedzie spod "9" (pojedzie 3 razy na Emila) i wtedy też jako ostatni pojedzie z ZZ-tki w 13 biegu.

Faktycznie masz rację. Nie wiadomo jednak jak Unia ustawi swój skład. Jutro, a właściwie dzisiaj popatrzę na skład pod kontem wyjazdu. Być może tutaj najlepszym byłby dla Bartka nr 1 lub 3. Tylko co z tego, że my tak sobie analizujemy różne warianty, jak Bartek faktycznie pojedzie z Unią z nr 11. Wtedy też chyba ustawię sobie podpis pod postem "Chomski out" :mrgreen:

Maciex 

Wysłany: 2020-06-07, 08:07   

Mam nadzieje, że nasz sztab dobrze ustawi skład pod nową tabelę. Boję się, że mogą wyjść z założenia, że Leszno słabo u nas jeździ i ustawią skład na pałę bez analizy. ;)

leszek 

Wysłany: 2020-06-07, 08:36   

Leszno jezdzi u nas slabo jak samo tego chce :)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-08, 13:56   

Byleby nie trzeba było oddawać Lesznu to co oni oddali nam rok temu ;)

as35 

Wysłany: 2020-06-08, 20:48   

Świetnie analizy, super rozpracowanie. Niestety każda opiera się na pewnych założeniach: trzeba wykazać się sprytem, myśleć nieszablonowo, przewidywać, reagować .... na na drugim końcu zajmujący miejsce trenera w naszym klubie.... . Czy ktoś mu powiedział ze jest nowa tabela?

Maciex 

Wysłany: 2020-06-09, 08:55   

Na pewno pierwsze mecze to będzie wielka loteria i improwizacja każdego managera.

Ten kto szybko rozwikła nową tabelę ten może dużo zyskać.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-09, 15:32   

patrzę na składy awizowane na piątkowe mecze i nikt nie poszedł tropem mazinho, w każdym zespole lider po 13/5, ogólnie te składy nie wyglądają jak dopasowane do nowej tabeli, a raczej tak jakby tej nowej tabeli nie było, jedynie skład Lublina wygląda nieco inaczej niż powinien.

mazinho 

Wysłany: 2020-06-09, 15:39   

marcin_crx napisał/a:
patrzę na składy awizowane na piątkowe mecze i nikt nie poszedł tropem mazinho, w każdym zespole lider po 13/5, ogólnie te składy nie wyglądają jak dopasowane do nowej tabeli, a raczej tak jakby tej nowej tabeli nie było, jedynie skład Lublina wygląda nieco inaczej niż powinien.

Marcin_crx - bo tutaj rozgrywają się szachy. Lider u siebie powinien jechać pod numerem 9 lub 13, a na wyjeździe najlepszym numerem dla lidera jest numer 3 (5 tez ujdzie, ale lepiej unikac jego dwóch startów w parze z juniorem).

Skoro Lublin dał Miesiaca pod 1 to logiczne jest, że gospodarze nie dadzą tam lidera i zostaje im tylko mumer 13. Tak samo u siebie daje się tego mocniejszego seniora pod 10, a nie pod 12. Wrocław perfekcyjnie ulozył skład pod rywali.

Ja się tego najbardziej boję, że nasz sztab szkoleniowy zlekceważy tą nową tabelę biegową i u siebie i na wyjeździe będą na rympał układać skłądy metodą kopiuj-wklej...

Jak Lublin da liderów pod numer 3 i 5 (tak jak to zrobił Lublin), to musimy koniecznie Bsrtka dać pod 13 i dobrać do tego mocnego seniora pod "10". Jak wystawią Emila pod 1, to automatycznie Zmarzlik ląduje pod "9", a pod 10 dajemy ZZtką (jak nie będziemy ryzykowac startem Ivera co wydaje się najlepszym wyjściem) i zostawiamy Bartka na 13 bieg na start z ZZ-tki.

Na wyjazd na pewno nie możemy desygnować lidera pod "1", tylko pod 3 lub 5 - najlepiej pod 3 (każdy start z seniorem w parze) i 1 para na wyjeździe jest parą teoretycznie najsłabszą. Lublin wzorową odrobił lekcję z nowej tabeli biegowej, podobnie zresztą jak Wrocek.

Kempiński, który nie błyszczy inteligencją zrobił fatalnie - wystawiając Nickiego az 3 razy na Madsena...

I mam też nadzieję, że odejdziemy od bzdurnego założenia ze słabszym juniorem na 12 bieg (przegralismy przez to półfinał PO w 2017 roku). Mecz rok temu z Lesznem pokazał jak ważne jest mieć mocnego juniora na 12 bieg na korzystne pole startowe!!!!

krzysiugumisiu

Wysłany: 2020-06-09, 17:03   

mazinho napisał/a:
I mam też nadzieję, że odejdziemy od bzdurnego założenia ze słabszym juniorem na 12 bieg (przegralismy przez to półfinał PO w 2017 roku). Mecz rok temu z Lesznem pokazał jak ważne jest mieć mocnego juniora na 12 bieg na korzystne pole startowe!!!!

To zależy gdzie i z kim jedziemy. W meczach u nas oraz na wyjazdy do Rybnika, Zielonej Góry i Grudziądza, gdzie można chociaż spróbować powalczyć o zwycięstwo - masz absolutną rację. Jednak na mecze wyjazdowe z silniejszymi drużynami można tak zrobić, bo meczu i tak raczej nie wygramy, a przynajmniej będzie można zastosować za słabszego juniora rezerwę taktyczną. W kontekście zdobycia punktu bonusowego taki manewr może okazać się bardzo ważny.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2020-06-10, 09:32   

Mazinho jaki wg Ciebie byłby optymalny skład na niedzielę?

Wg mojej weryfikacji:

9. Kasprzak
10. Iversen
11. Woźniak
12. Thomsen
13. Zmarzlik
14. Bartkowiak
15. Karczmarz

Odpowiedz do tematu