Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IV Runda DMP - Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Jak przywitacie Martina Vaculika na derbach?
Brawa
23%
 23%  [ 6 ]
Gwizdy
26%
 26%  [ 7 ]
Bez reakcji
50%
 50%  [ 13 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
kris_77 

Wysłany: 2019-05-01, 12:22   IV Runda DMP - Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Przed Nami kolejne lubuskie derby. Tym razem mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie. My mamy swoje problemy w postaci dwóch Panów K i toru, który nie pozwala wyprzedzać. Z drugiej strony Falubaz wcale nie taki mocny jak by się mogło wydawać. Do tego wielu kibiców szykuje się na przyjazd Vaculika. Zapraszam do wpisów i dyskusji.
Tylko bez wyzwisk i poniżania. Stawiam 48:42 dla Gorzowa.

wojtek14 

Wysłany: 2019-05-01, 12:34   Re: IV Runda DMP - Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Temat Vaculika bez sensu poruszać tak naprawdę nie znamy powodów może nasz prezes jest winny tak samo zagar iversen Pawlicki każdy chcę pracować gdzie więcej płacą tak jak każdy człowiek odszedł miał prawo z kogo winy nie wiemy należą się mu brawa za to co zrobił bydło będzie gwizdać bo taka jest mentalność narodu kibiców .Co do meczu napewno nie będzie mijanek a faworytem jest Zg nie ukrywamy juniorka nasza to nie Leszno a więcej armat jest w zg jeśli wygramy to uratujemy ligę porażka naprawdę da nam drogę do nice Ligi chodź sezon długi jeszcze to nie mamy kim jechać na chwilę obecną

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-05-01, 16:19   

Każdy zawodnik zagraniczny wcześniej czy później odejdzie. Najczęściej idzie tam gdzie przekonują go że jest mile widziany oferując tyle pieniędzy ile ten zawodnik zażąda. I zawsze odchodzi z tego klubu gdzie dają mu do zrozumienia, że nie bardzo chcą mu płacić tyle ile on uważa. Gdy jakiś klub jest stabilny finansowo to taki zawodnik jest u nich kilka lat. Kibice najczęściej utożsamiają go z klubem ale to są tylko pozory. Prędzej czy później każdy odejdzie bo albo będzie miał niskie wyniki albo wysokie żądania. Nie powinno się go za to krytykować. Każdy z nas zostawi dotychczasowego pracodawcę i pójdzie tam gdzie lepiej płacą albo (za podobną kasę) gdzie jest lepsza atmosfera. Postarajcie się zapomnieć Vaculikowi, że odszedł (bo każdy odchodzi - to tylko kwestia czasu) a pokażcie, że pamiętacie jak dla Stali jeździł. Przypomnijcie sobie ile razy Wam d... uratował.
Pozdrawiam i wyjątkowo życzę Staleczce przegranej w najbliższym meczu.

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-05-01, 19:23   

zabulaF napisał/a:
Przypomnijcie sobie ile razy Wam d... uratował.
Wygrał nam mecz w Toruniu i w Częstochowie. Przypomniałem :)

Cytat:
Temat Vaculika bez sensu poruszać tak naprawdę nie znamy powodów może nasz prezes jest winny tak samo zagar iversen Pawlicki
Nie tyle może, co nawet na pewno prezes Ireneusz przyspawany do stołka Zmora jest winny w kilku przypadkach. W temacie juniorów, który na shout boxie poruszył GM, też jest winny. Zmora gorzowskiego żużla - niedługo takie będzie żużlowe hasło w Gorzowie.

Kiper 
Oldboy

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2019-05-01, 20:57   

Myślałem, że nie będziemy się tu bawić w dziecinadę. Co to za ankieta? Czemu służy? Zamiast o meczu i szansach, to się będziemy doktoryzować na temat Vaculika? No litości...
Jak dla mnie, to nasi zawodnicy muszą podjąć wręcz heroiczną walkę z rywalem i z torem, żeby zgarnąć dwa punkty. Vaculik, Dudek, Pedersen i Protasiewicz, to czołówka zawodników ligowych, a i Jensen też coś tu ugrać może. W naszej drużynie póki co to Zmarzlik i Woźniak robią tzw. swoje, z małymi wpadkami, ale to chyba normalne. Cała pozostała trójka seniorów niczego wielkiego nie gwarantuje. Trezba wierzyć w Karczmarza i Bartkowiaka, ale nie pocieszajmy się za bardzo: Adam Strzelec nie jeździ już w Falubazie i za darmo punktów nie dostaniemy. Jak wiadomo trenejro przygotuje tor dla startowców, bo przecież nasi to mają tak atomowe wyjścia spod taśmy, że żadne ścieżki na trasie nam nie będą potrzebne. Oczywiście to ostatnie zdanie to ironia i będą musieli chłopaki żyły sobie wypruć, żeby po przegrywanych startach (a to mamy zapewnione) zrobić coś na dystansie, który nie będzie się nadawał do wyprzedzania i tylko znajomość geometrii nam może pomóc. Frekwencyjnie tez nie będzie szału, nadal są bilety w sprzedaży, co jest niebywałe przed derbami w ostatnich latach. Nie jestem optymistą, pozostaje tylko wiara...

Don Lucas 
Bankowiec

Team: Culé FCBP
Wysłany: 2019-05-01, 23:19   

Kiper napisał/a:
Myślałem, że nie będziemy się tu bawić w dziecinadę. Co to za ankieta? Czemu służy? Zamiast o meczu i szansach, to się będziemy doktoryzować na temat Vaculika? No litości...
Od tego jest forum właśnie. Kris chciał, to założył temat i ankietę. Zamiast to docenić, że komuś coś się chciało, to bez sensu w niego wjeżdżasz. Nie chcesz, to nie pisz, nie klikaj, przecież nikt Cie nie zmusza.
Osobiście zagłosowałem "Bez reakcji", bo przecież nie będę gwizdał do telewizora. Moje pierwsze derby od wielu lat, w których nie wezmę udziału. Dlaczego? TOR + ceny biletów. Jestem człowiekiem nie bankomatem. Do tej pory dawałem się nabijać w butelkę. Teraz wolę mecze wyjazdowe. Serio. :->

Michu5 

Wysłany: 2019-05-02, 18:45   

Moje wrażenia przed derbami są takie, że musi stać się jakiś cud, żebyśmy to wygrali. Zwłaszcza, że prognozy pogody przewidują niskie temperatury, a naszym w takich warunkach jeździ się trudniej, zwłaszcza na początku sezonu. Przypominają mi się sezony 2013 i 2015, kiedy w zimnie dostawaliśmy baty u siebie od Torunia czy Leszna.

Czuję w kościach, że po meczu z Falubazem to forum rozgrzeje się do czerwoności, bo ta złość kiedyś znajdzie swoje ujście. Na transfery, na tor, na ceny biletów itp. itd. Nigdy nie było tak grobowej atmosfery przed derbami, sprzedaż wejściówek mówi sama za siebie, że jest fatalnie.

Obym się mylił, ale bardzo czarno to widzę.

mazinho 

Wysłany: 2019-05-02, 21:21   

Trochę się nie wypowiadałem, bo człowiek trochę pojechał odpocząć podczas majówki. Odniose się na początku do tego co było w Lesznie. Byłem, widziałem, zresztą planuje w tym sezonie odjechać komplet wyjazdów. Tam wynik był gorszy, a niżeli jazda. Jednak trzeba przyznać, że nasi zawodnicy zrobili punkty głównie na juniorach gospodarzy, którzy tego dnia byli slabiej dysponowani oraz na Kurtzie. Niestety dalej slabo prezentuje się Kasprzak, który nawet po dobrym starcie był bardzo wolny na dystansie.
Oczywiście kolejny raz trener Chomski nie byłby sobą jakby nie wybrał najlepszego wariantu na bieg nominowany. Chodzi oczywiscie o 15 bieg, gdzie sam wpisałem już w program, że na polu A MUSI się ustawić Woźniak. Szymek do tej pory na wyjazdach w Czestochowie i Lesznie za kazdym razem kiedy jechal z pola A wygrywał bieg. Do tego w Lesznie na starcie był najszybszym zawodnikiem Stali. A trener oczywiscie daje go na pole C...wiecie czemu? Bo Bartek chciał pole A, a trener daje prawo wyboru zawodnikom, nawet jeśli ten wybór nie jest najlepszy. To po co nam jest trener? Nie lepiej jak Bartek będzie ustalał obsadę biegów nominowanych?.
Również nie rozumiałem decyzji z 11 biegu, po co jechał tam Kildemand? Gośc od początku sezonu zawodzi, wystawliśmy go na pewne 0. Kildemand startował z pola B, w kolejnym biegu z tego pola jechał Karczmarz. Przy rownym wyniku trener nic nie tracił raz, że junior nie miałby przed 12 biegiem, który moglby byc kluczowy 5 biegów przerwy, a dwa w przypadku niepowodzenia miałby w zanadrzu na 13 bieg rezerwę taktyczną. Jednak liderzy Leszna jak już doszło do ich startów okazali się dla nas za mocni.
Wniosek: Kolejny raz mozna bylo zobaczyc jak wazny jest numer 12 i wpuszczenie tam jednego z dwójki liderów - w taki sposób lepszym polem startowym w 13 biegu ten zawodnik robi "Różnicę". Dlaczego od momentu Vaculika z 2016 nie stosujemy tego manewru?

Jak widzę skład na Falubaz to aż się za głowę łapię. Dlaczego trener Chomski wyznaczył przed sezonem role zawodnikom i prowadzacym parę musi trójka: Kasprzak, Woźniak i Zmarzlik? Dlaczego nie można trochę pokombinować?

Trenera nic nie nauczyło jeszcze wystawienie słabszego juniora na 12 bieg?
Wyglada na to, że trener zaklada, że po 11 biegu bedziemy przegrywac 6-8 punktami, bo jak inaczej okreslic start słabszego juniora w kluczowym momencie meczu? A wcześniej Karczmarz wystarytuje na Pawliczaka (którego Bartkowiak by objechał i tak).

Patrzac na poczatek i na to, że nasi Dunczycy idą na pola C lub D na bardzo mocne pary Falubazu..Patrzac na forme Kasprzaka, Kildemanda i Thomsena u siebie i na tor, który w żaden sposob nam nie będzie sprzyjać, to nie mamy prawa tego meczu wygrac. Pomóc nam może szczescie jakies defekty, wykluczenia, upadki. Wszystko na to wskazuje, że możemy mieć nawet problem z dobiciem do "40-stki" - tak to realnie wyglada. Chciałbym się mylić, ale trzeba spojrzeć na to realnie. Zapowiadaja sie smutne derby - ma być zimno, nie bedzie scigania, wygrywane starty przez Falubaz i jazda gęsiego.

Już teraz można przyjmować] tłumaczenia trenera: "komisarz nie pozwolil nam na inny tor", znów było zimno, silniki pracowaly nie tak jak trzeba, z uderzenia wybila nas pogoda, a przez starty Kildemanda i Zmarzlika w zawodach zagranicznych nie bylo jak sie przygotować całym zespołem do meczu.

Ten mecz jest dla nas kluczowy. Jak wygramy, chociaż do meczu z Grudziadzem u siebie realnie bedziemy liczyc sie w walce o czwórce..Jeśli przegramy, to walczymy maksymalnie o 7 miejsce. . Jednak trzeba spojrzeć prawdzwie w oczy. Jesteśmy słabi, nie mamy zespołu, mamy tylko dwóch seniorów i juniorkę. Czy jesteśmy w stanie tym wygrać? Tak, ale potrzeba do tego wielkiego szcześcia...bo na trenera i toromistrza w tym klubie nie można liczyć.

lukasztom1 

Wysłany: 2019-05-03, 21:50   Re: IV Runda DMP - Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

wojtek14 napisał/a:
Temat Vaculika bez sensu poruszać tak naprawdę nie znamy powodów może nasz prezes jest winny tak samo zagar iversen Pawlicki każdy chcę pracować gdzie więcej płacą tak jak każdy człowiek odszedł miał prawo z kogo winy nie wiemy należą się mu brawa za to co zrobił bydło będzie gwizdać bo taka jest mentalność narodu kibiców

Wybaczcie ale ponoć Vaculik kombinował, aby ze Stali odszedł również Kasprzak, dla mnie ten Pan w takim razie miał w głębokim poważaniu Stal Gorzów i nas kibiców dlatego vice versa.
Podejrzewam, że na złość prezesowi chciał zrobić niezły szum, zastanawiające jest również że ostatnimi laty rozstawał się z klubami w charakterze zamieszania wokół własnej osoby.

Adix1994 
Adi

Wysłany: 2019-05-04, 09:33   Re: IV Runda DMP - Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Cytat:
Wybaczcie ale ponoć Vaculik kombinował, aby ze Stali odszedł również Kasprzak, dla mnie ten Pan w takim razie miał w głębokim poważaniu Stal Gorzów i nas kibiców dlatego vice versa.
Podejrzewam, że na złość prezesowi chciał zrobić niezły szum, zastanawiające jest również że ostatnimi laty rozstawał się z klubami w charakterze zamieszania wokół własnej osoby.

I tu się zgodzę, można zarzucać prezesowi stratę Pawlickiego, a przede wszystkim Iversena, ale Vacul to jest dla mnie szuja. Nie dlatego, że przeszedł z Gorzowa do Zielonej Góry, to mnie nie ruszyło w sumie nawet, najgorsze w nim było to że właśnie chciał rozmontować nasz skład.
A to, że kwasy były na koniec w dwóch jego poprzednich klubach, to mówi samo za siebie.
Za dwa lata w Falubazie, pewnie będzie to samo. Dlatego ja osobiście, cieszę się ze takiego człowieka, już nie ma w naszych szeregach. Nawet jeśli oznacza to słabszy poziom sportowy drużyny w tym sezonie.

zdepiefal 

Wysłany: 2019-05-04, 10:51   

Ja tam zamiast "uprzejmości" w kierunku Vaculika chciałbym odpowiedniego powitania przez kibiców niejakiego Hućki.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-05-04, 16:16   

zdepiefal napisał/a:

Ja tam zamiast "uprzejmości" w kierunku Vaculika chciałbym odpowiedniego powitania przez kibiców niejakiego Hućki.

Ale to chyba raczej nie jest Twoj interes kogo i jak powitamy na naszym stadionie . Pilnuj swojego kurnika kolego .

Kiper 
Oldboy

Wysłany: 2019-05-04, 17:34   

leszek napisał/a:
zdepiefal napisał/a:

Ale to chyba raczej nie jest Twoj interes kogo i jak powitamy na naszym stadionie . Pilnuj swojego kurnika kolego .

Przecież to nasz człowiek, co się go czepiasz? Nie doczytałeś, czy co?

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-05-04, 20:54   

Fakt zle doczytalem przepraszam

przemek1221

Wysłany: 2019-05-05, 12:10   

Odnośnie Vaculika i pytania z ankiety to Vaculik w sezonach 2017-2018 dołożył sporą cegłę do tego że zdobyliśmy brąz i srebro, więc ja osobiście przywitam go brawami.

PatriotKSSG 

Wysłany: 2019-05-05, 12:41   

A wuj z tym Vaculikiem. To już od dawna nie są czasy, gdzie dla kogoś szczególnie liczą się jakieś zasady czy honor. Liczą się 3 rzeczy - pieniądze, pieniądze i pieniądze :-P . U nas w klubie też nie siedzą szlachetni dobrodzieje, to jest twarda gra z każdej strony. No, może mechanikowi Markowi H. należałoby się parę "uprzejmości", ale w sumie nie widziałem nigdzie jego wersji wydarzeń...

Jak tak przyglądam się składom to... cholera, ciężko będzie. Dudek i Vaculik wiedzą jak dobrze pojechać w Gorzowie i chyba nawet lubią ten tor. Także mają już dwie solidne armaty. Jensen i Pedersen przecież też doskonale znają gorzowski owal. Protasiewicz? Na ten moment zawodnik lepszy niż Kildemand.

Dla mnie dwie kluczowe sprawy dzisiaj - juniorka i Kasprzak. Jeśli juniorzy pojadą swoje to nie dostaniemy mocno w palnik, choć widmo przegranej dalej jest. Jeśli do tego odpali Kasprzak (10+ pkt.) to możemy to wygrać. Pozostałych zakładam jako pewnik - Bartek okolice kompletu, Kildemand zero, Thomsen z Woźniakiem solidna 2 linia, czyli łącznie minimum 15 punktów.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-05-05, 12:53   

No to mamy ich w garsci :-D

Michu5 

Wysłany: 2019-05-05, 13:36   

Jeśli dzisiaj będzie twardo ("tor do walki" lub mecz zagrożony), to Protasiewicz będzie wyprzedzał naszych po starcie, jak tyczki slalomowe. I się skończy jakoś 46:44 dla Falubaza.

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-05-05, 15:29   

Daj Boze zwyciestwo Falubazowi . Zmora moze wreszcie sie ocknie i wywali na zbity pysk Chomskiego wraz z Kildemandem

PavelN11 

Wysłany: 2019-05-05, 15:34   

Faktycznie wiele to da. Zmora niech wywali sam siebie, to jest jedyny ratunek dla przyszłości Stali.

Danonek920

Wysłany: 2019-05-05, 15:54   

Szczerze mówiąc to przywitanie Vaculika mało mnie interesuje. Odszedł w kontrowersyjnych okolicznościach, ale nie był żaden nasz zawodnik i czuję też, że nasz prezes też nie był bez winy w tym wszystkim. Bardziej mnie interesuje wynik tego meczu, może być strasznie ciężko , jedyne w czym widzę naszą nadzieję to juniorzy , których mamy lepszych. Jeśli w Falubazie juniorzy nic nie będą punktować to nawet mocna postawa seniorów może im nie wystarczyć.

darkis 

Wysłany: 2019-05-05, 15:55   

leszek napisał/a:
Daj Boze zwyciestwo Falubazowi . Zmora moze wreszcie sie ocknie i wywali na zbity pysk Chomskiego wraz z Kildemandem

No bravo !!!Pieknie widze ze jak wklepalem www.stalgorzow.pl przekierowalo mnie na falubaz.com..

Ludzie widze ze co niektorzy to miloscia do Falubazu juz palaja...

leszek 

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-05-05, 16:31   

To nie milosc do Falubazu tylko marzenia o pozbycie sie grabarzy naszego klubu .

zabulaF

Team: Falubaz
Wysłany: 2019-05-05, 18:17   

leszek napisał/a:
Daj Boze zwyciestwo Falubazowi .

Ludzie! Do czego to doszło!
W dzień zmagań derbowych, na forum Stali, kibic Stali na trzy i pół godziny przed meczem derbowym życzy zwycięstwa Falubazowi!
Skan sobie zrobiłem na pamiątkę.
Cieszy mnie, iż mojej ukochanej lubuskiej drużynie Stalowcy życzą dzisiaj zwycięstwa.
Odpowiem cytując pewnego dyrektora (obchodził urodziny 3 maja):"Szczęść Boże"

as35 

Wysłany: 2019-05-05, 20:26   

Ciekawe jak teraz Chomski będzie tłumaczył się z Gałą ze tego toru i braku spasowania zawodników Stali? Czy prezes klubu naszego Zmora Ireneusz dalej będzie się cieszył i głaskał po głowie tę dwójkę partaczy?

Pewno na treningu znów kręcono kółka i trenowano jazdę na jednym kole...

[ Dodano: 2019-05-05, 20:28 ]
Tragedia... starytyyyyyy !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie dziwie się Leszkowi ze życzy wygranej Falubazowi! Może to wreszcie potrzęsie Zarządem i dwójka partaczy dostanie kopa w dooopee.

Starty tragedia....

Odpowiedz do tematu