Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal Gorzów 2019

Kto powinien zasilić Stal Gorzów 2019?
Vaclav Milik
28%
 28%  [ 14 ]
Andrzej Lebedev
2%
 2%  [ 1 ]
Michael Jepsen Jensen
12%
 12%  [ 6 ]
Jarosław Hampel
2%
 2%  [ 1 ]
Peter Kildemand
2%
 2%  [ 1 ]
Paweł Przedpełski
4%
 4%  [ 2 ]
Chris Holder
8%
 8%  [ 4 ]
Mikkel Michelsen
8%
 8%  [ 4 ]
Anders Thomsen
20%
 20%  [ 10 ]
Jakub Jamróg
6%
 6%  [ 3 ]
Kenneth Bjerre
0%
 0%  [ 0 ]
Inny
8%
 8%  [ 4 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2018-09-20, 10:39   

Mnie intryguje wypowiedź Przedpełskiego z magazynu.

Na pewno ekstraliga i na pewno klub, który będzie na niego stawiał.

Prezes też coś przebąkuje o kolejnym Polaku...

Wychodzi mi ewidentnie, że idealnie pasuje do nas 8-)
Ostatnio zmieniony przez marcin_crx 2018-09-20, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

Pyra 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2018-09-20, 10:43   

Jeśli chodzi o Milika, który to tak często wymieniany jest jako jedna z alternatyw do składu gorzowskiej Stali to powiem tylko tyle, że w światku żużlowym mówi się, że ten zawodnik nie potrafi nawet dobrze na motocykl usiąść, a jego wyczyny z poprzednich lat i tak są czymś ponad jego możliwości.

Ja chętnie z kolei w naszym zespole widziałbym Maxa Fricke. Wiem, że będzie ciężko go wyciągnąć z Wrocławia, jako że jest jednym z najlepszych zawodników na numer 8/16. Ale mówi się przecież, że aby przejść do Wrocławia musiał bardzo obniżyć swoje żądania finansowe. Nie wiadomo też jak Wrocław będzie budował własny skład, kogo będą chcieli ściągnąć. Być może rzeczywiście nie będzie dla niego miejsca, a w Gorzowie mógłby mieć zapewnione miejsce w meczu :) Młody perspektywiczny zawodnik, który w móglby u nas zostać na lata.

yellow-blue

Wysłany: 2018-09-20, 10:44   

Nam potrzebny jest walczak. Brałbym kogoś z I ligi - Thomsen/Michelsen lub Lebiedev. Lambert marzenie, ale póki co raczej nierealne.

Yankes 

Wysłany: 2018-09-20, 11:09   

Ja do I ligowych zawodników z potencjałem do "wychowania" dodałbym też Timo Lahtiego, może nie ma najwyższej średniej, ale konsekwentnie robi postępy. No i w miarę łatwo go można wyjąć z Dauga. Jeśli zatrzymamy liderów, to taki zawodnik byłby idealnym uzupełnieniem składu w miejsce Linusa.

"Nie mam dziewczyny, za to mam mocną psychikę, a moją miłością jest żużel" - takich właśnie zawodników nam trzeba :-D

PavelN11 

Wysłany: 2018-09-20, 11:23   

marcin_crx napisał/a:
Mnie intryguje wypowiedź Przedpełskiego z magazynu.

Na pewno ekstraliga i na pewno klub, który będzie na niego stawiał.

Prezes też coś przebąkuje o kolejnym Polaku...

Wychodzi mi ewidentnie, że idealnie pasuje do nas 8-)

Dla mnie Przedpełski byłby super uzupełnieniem składu. Młody, Polak, ma dużo do udowodnienia no i gorzej niż Linus na pewno nie będzie jeździł.
Dajcie spokój z tym Milikiem, facet jest mega drewniany na motocyklu i wyszedł mu jeden sezon, poza tym kilka razy pokazał jakim jest bucem a takich tutaj nie trzeba.

Pyra 

Wysłany: 2018-09-20, 11:39   

Problem w tym, że te walczaki często nie kończą sezonu bez połamania się co w przypadku 5 seniorów w składzie bez zawodnika z pod ósemki kończy się źle, żeby nie powiedzieć tragicznie. Jeśli zatrzymamy czwórkę seniorów, a Karczmarz nauczy się mijać przeciwników ( bez tego nie zostanie klasowym zawodnikiem mimo dużego potencjału i świetnych silników) to będziemy mieć wystarczająco walczących zawodników. Vaculik po kontuzji widać, że jeździ zapobiegawczo, ale w nowym sezonie może się odblokować, Kasprzak ze Zmarzlikiem to typowe walczaki. Bartkowiak póki co też na takiego się zapowiada, choć nie wiadomo jak liga się z nim obejdzie.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-20, 13:04   

Otóż kolego Pyra Rafał potrafi wyprzedzać na dystansie. Pokazywał to niejednokrotnie rok temu. Niestety w tym roku kontuzje go wyhamowały.

Thorgal 

Wysłany: 2018-09-20, 13:26   

A ja czekam na takie ściganie w Gorzowie :)

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/778159/znowu-to-zrobili-niesamowity-bieg-w-manchesterze-to-trzeba-zobaczyc-wideo

zibro007 

Team: THJ RACING
Wysłany: 2018-09-20, 13:27   

Dokładnie moim zdaniem Rafał robi to z głowa oby przyszły rok był dla niego przełomowy.
Drodzy przyjaciele o jakiego walczaka wam chodzi z naszym torem to my potrzebujemy startowca i to dość dobrego startowca...

sensowny

Wysłany: 2018-09-20, 13:29   

A co do Thomsena to powiem że wg mnie jest lepszy od Lamberta 8-)

Tak serio to jak napisano wyżej utrzymanie całej czwórki plus Bartkowiak i skład jest na medal. Dodać Thomsena do tego i ideał

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2018-09-20, 17:21   

Co byście powiedzieli jakby Stal musiała się rozstać z jednym z liderów?

Niestety i taki wariant jest brany pod uwagę...

Danonek920

Wysłany: 2018-09-20, 17:26   

każdy teraz pisze , że trzeba wymienić seniora i się wzmocnić na tej pozycji, ale jakoś wielu chyba nie dostrzega , że Walaska wcale nie będzie tak łatwo zastąpić, zwłaszcza na Jancarzu. On wygrał nam na prawdę sporo meczów i jak już się spasował do toru to był bardzo solidnym zawodnikiem. Na wyjazdach idzie mu dużo gorzej , ale też zdarzało się błyszczeć. Mecz z Falubazem to wygrany głównie dzięki niemu. Ja bym chyba poszedł w stronę Bjerre, który jest bardzo dobrym startowcem i potrafi przypilnować pozycji. Jamróg czy Milik mogą się mocno męczyć u nas, zwłaszcza Jamróg , który preferuje twarde tory takie jak w Tarnowie. Thomsen to ciekawy zawodnik, ale brakuje mu jakoś doświadczenia , w Lesznie z Michelsenem w ogóle im nie wypaliło. Wydaje mi się, że naszym dużo większym wzmocnieniem aniżeli zamiana seniora będzie Bartkowiak. Nie oczekuję od niego żadnych cudów , ale gorzej niż Szczotka/Czerniawski w tym sezonie to się już chyba nie da pojechać.

grochu_92 

Wysłany: 2018-09-20, 17:44   

marcin_crx napisał/a:

Coś więcej na ten temat? Bo takie info to każdy jeden może napisać. Wiadomo, że i Kasprzak i Vacul będą mieli oferty więc zależy czy nasz Prezes ma jakieś atuty w rękawie czy też nie. I czy ma warianty w razie ich odejścia.
Chyba, że jest drugie dno związane z płaceniem przez nasz klub albo jego ociąganiem.

boberGW 

Wysłany: 2018-09-20, 18:20   

Skład Zmarzlik, Vacul, KK i Szymek musimy utrzymać. Piąty senior to nie może być plastron, bo jak odgrywa dużą rolę pokazał w tym roku Walasek. Też się martwię o KK i Martina, bo jest kilka klubów z dużą kasą, zaraz wybory, a zawodników coraz mniej.
Na piątego seniora Przedpełski lub Milik byliby idealni. W Lamberta nie wierzę, Thomsen ok, ale nie wiadomo kim byłby w Ekstralidze. Równie dobrze mógłby jeździć jak Thorssel.

NAsi zawodnicy są tu mocno powiązani sponsorsko i liczę, że to nasza duża przewaga.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

PavelN11 

Wysłany: 2018-09-20, 19:08   

marcin_crx napisał/a:

Na sportsboard sporo osób pisało, że ponoć ciągle ciągnie się ta sprawa potrącenia wynagrodzenia Vaculikowi za okres kiedy miał tą kontuzję i niby póki co to własnie z nim jest nam najdalej do porozumienia. Ile w tym prawdy ciężko powiedzieć.

Heavyman 

Wysłany: 2018-09-20, 20:46   

Tak mi przyszło do głowy, że Vaculik w półfinale play-off może wywalczył sobie niezły kontrakt w Częstochowie... Cieślak na pewno jest jednym z argumentów, które mogą go w tamtą stronę ciągnąć.
Mogłoby się jeszcze wtedy okazać że wróci Zagar 😀
Zastanawiam się też nad wypowiedzią prezesa, gdzie twierdzi że od lat skupiają się na tym żeby żużlowe gwiazdy wychowywać, a nie kupować... Trochę brzmi to jak przygotowywanie sobie gruntu pod niezbyt spektakularny transfer 🤔 czyli może jednak Thomsen, lub Michelsen... Albo Lebedevs... Bjerre do takiej koncepcji nie pasuje... Mam nadzieję że Milik też nie.

boberGW 

Wysłany: 2018-09-20, 21:10   

Ale Przedpełski już w 100%. Milik moim zdaniem też, bo miał słabszy sezon, integruje się z drużyną, lubi nasz tor, a gwiazdą go nazwać nie można.
Teraz priorytet to musi być Vaculik i KK!.

Nie wystarczy tylko jeździć i trochę się starać, z Naszym Herbem na piersi trzeba zapierd.... !!!

Kiper 

Wysłany: 2018-09-21, 11:30   

Po x tworzyć jakieś abstrakcyjne ankiety i jeszcze umieszczać tam wynalazki. Równie dobrze można było dać na listę Iversena, Kołodzieja, Pedersena czy Zagara. Tak to jest, jak dla niektórych ważniejsze są emocje w okresie transferowym, niż walka o złoty medal DMP. Dajcie sobie na wstrzymanie z Milikami i innymi cieniasami, bo czemu ma służyć ta lista życzeń, skoro nijak się to nie ma do realiów? Tak tylko spekulujemy? Bez sprawdzenia, kto zostanie w Stali, kto z innych klubów jest lub będzie do wzięcia? Powodzenia.

boberGW 

Wysłany: 2018-09-21, 11:53   

A czemu nie? Nie rozumiem, czemu jak ktoś chce sobie o czymś pogadać na forum miałby tego nie robić? Nazwiska, Heavyman dobrał logicznie, bo są to zawodnicy wolni w naszym zasięgu finansowym.
Jak ktoś nie chce pisać nie pisze, nie chce czytać - nie czyta :-)

sensowny

Wysłany: 2018-09-21, 12:22   

Bez Vaculika to takie coś

1.Krzysztof Kasprzak
2.Anders Thomsen
3.Szymon Wozniak
4.Vaclaw Milik/Robert Lambert
5.Bartek Zmarzlik
6.Mateusz Bartkowiak
7.Rafał Karczmarz

Wg mnie taki skład to bomba. Młodzi ambitni chłopacy ale też pewne ryzyko. Kibice w Gorzowie raczej będa nim zawiedzeni bo dużo kibiców jest (jak wszedzie) liczących na magie nazwisk. Ale wcale nie musi być to skłąd słabszy jak z Vaculem

miszarus
STAL!

Wysłany: 2018-09-21, 12:39   

sensowny napisał/a:
Bez Vaculika to takie coś

1.Krzysztof Kasprzak
2.Anders Thomsen
3.Szymon Wozniak
5.Bartek Zmarzlik
6.Mateusz Bartkowiak
7.Rafał Karczmarz

Wg mnie taki skład to bomba. Młodzi ambitni chłopacy ale też pewne ryzyko. Kibice w Gorzowie raczej będa nim zawiedzeni bo dużo kibiców jest (jak wszedzie) liczących na magie nazwisk. Ale wcale nie musi być to skłąd słabszy jak z Vaculem

Bardzo fajny skład, na Jancarzu siła podobna a nawet może większa niż obecnie (zakładając progres Milika). Ja mimo wszystko zamiast Thomsena wolałbym Mikkel Michelsen albo (pisałem już w poprzednim sezonie) Timo Lahti. Wiadomo, Thomsen nie byłby zły :) ale MM i TL też są warci uwagi.

yellow-blue

Wysłany: 2018-09-21, 13:35   

miszarus napisał/a:
Ja mimo wszystko zamiast Thomsena wolałbym Mikkel Michelsen albo (pisałem już w poprzednim sezonie) Timo Lahti. Wiadomo, Thomsen nie byłby zły :) ale MM i TL też są warci uwagi.

Michelsen jest chimeryczny, a Lahti jednak o klasę gorszy i starszy. Thomsen ma dopiero 23 lata i największy potencjał, przy tym jeździ z zębem, na Memoriale śmiało po dużej szedł od razu :) To byłby strzał w '10' moim zdaniem.

boberGW 

Wysłany: 2018-09-21, 14:36   

sensowny napisał/a:
1.Krzysztof Kasprzak
2.Anders Thomsen
3.Szymon Wozniak
5.Bartek Zmarzlik
6.Mateusz Bartkowiak
7.Rafał Karczmarz

Taki skład w przyszłym roku równałby się z walką o utrzymanie w lidze. Dla mnie odejście Vaculika lub KK to byłaby katastrofa i strata nie do powetowania. Pamiętajcie, że generalnie nikt się nie osłabi, a Falubaz, jak się utrzyma (w co nie wątpię) będzie mocniejszy.

Danonek920

Wysłany: 2018-09-21, 15:08   

Jaja sobie robicie? Vaculika zastępować Milikiem? Milik, Thomsem, Woźniak? Toż to 0 wygranych wyjazdów , a u siebie męki z najlepszymi zespołami. Takie zestawienie to na prawdę walka o utrzymanie, bo choć juniorzy lepsi to jeszcze wciąż za słabi by regularnie wygrywać z seniorami rywali. Aby zespół mógł walczyć o top 4 to potrzeba 3 liderów.

Kiper 

Wysłany: 2018-09-21, 16:16   

No to w takim razie mój skład: Zmarzlik, Vaculik, Kasprzak, Woźniak, MJJ, Karczmarz, Bartkowiak. I o czym tu dyskutować jeszcze? :-)

Odpowiedz do tematu