Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
Kiper 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-11-20, 13:20   

leszek napisał/a:
Grochu czyli dwoch srok za ogon nie powinno sie łapać jak mowia to raz . Dwa to jak mozna budowac budzet na czyms , czego nie jestes pewien ?

Widać, że nie jarzysz. Chodzi o to, że tych 500 tys. nie brakło w roku 2017, tylko brakuje na 2018!!! To były wirtualne pieniądze, do potencjalnego wzięcia, a nie, że ktoś je już rozdysponował nie mając ich na koncie. Dlatego właśnie zarząd robi to, o czym piszesz: nie buduje budżetu na niepewnych dochodach i musi kalkulować o 500 tys. mniej. Czyli tyle, ile wynosi różnica między Iversenem i Pawlickim, a Sundstroemem i Woźniakiem.

grochu_92 

Wysłany: 2017-11-20, 14:03   

Sukces roku 2016 pozwolił nam na zakontraktowanie 5 silnych seniorów z czego dwóch czyli Bartek i Martin podpisali 2-letnie umowy z aneksem co na pewno jest nie małym obciążeniem. Sekcja piłki ręcznej ma na celu połączenie dwóch dyscyplin z czego ręczni występują w zimie i na wiosnę co daje szansę kibiców utożsamiać się z marką Stal Gorzów cały rok. Sekcja ma swoje kierownictwo i swój budżet. W tym sezonie koszty spadną przez kontakty Szymka i Linusa więc nawet 3 miejsce nie zaboli finansowo tak ja to tegoroczne. Przy zachowaniu dobrej frekwencji na lidze i GP może uda się zrobić małą nadwyżkę na rok kolejny

leszek 

Wysłany: 2017-11-20, 22:30   

Kiper napisał/a:
Widać, że nie jarzysz. Chodzi o to, że tych 500 tys. nie brakło w roku 2017, tylko brakuje na 2018!!!

Kiper jarze . ale moim rozumkiem nie pojmuje . Jak można opierac finanse na przyszly sezon ( w naszym przypadku na 2018 ) pieniążkami ktorych nie mamy ? No moze bedziemy mieli . No bez jaj !
grochu_92 napisał/a:

Sukces roku 2016 pozwolił nam na zakontraktowanie 5 silnych seniorów z czego dwóch czyli Bartek i Martin podpisali 2-letnie umowy z aneksem co na pewno jest nie małym obciążeniem. Sekcja piłki ręcznej ma na celu połączenie dwóch dyscyplin z czego ręczni występują w zimie i na wiosnę co daje szansę kibiców utożsamiać się z marką Stal Gorzów cały rok. Sekcja ma swoje kierownictwo i swój budżet. W tym sezonie koszty spadną przez kontakty Szymka i Linusa więc nawet 3 miejsce nie zaboli finansowo tak ja to tegoroczne. Przy zachowaniu dobrej frekwencji na lidze i GP może uda się zrobić małą nadwyżkę na rok kolejny

Dokladnie i ja i wielu to rozumie , ale niech zarzad nas nie karmi bredniami . To ja tez moze zaplanuje sobie zycie " bo może wygram w totka ! " . O to tu mi biega .
Co do frekfencji to mówie Ci tak - ja i wielu mi podobnych , co szukaja dziury w całym , dziargajac sloceczniik ( piknik ) , mamy juz karnety , ale innych gadanie bzdur nie przekona i tu zmierzam .

bosky 
harmonica man

Team: spiryt
Wysłany: 2017-11-21, 03:19   

Ja myślę, że inaczej wygląda budowanie budżetu bez długu, a inaczej z długiem i na tym wszystkim cała ta różnica w rozumowaniu polega. Przy składzie na sezon 2017 rozdysponowano spore pieniądze z nadzieją na zwrot w postaci tytułu. To nie jest tak, że przez zajęcie 3 miejsca dług nam się powiększył, po prostu trzeba poszukać kolejnej raty spłaty w zmniejszeniu kontraktów (bo nadal ciążą na nas pewne zobowiązania). Oczywiście możemy dalej pompować balonik i znów wydać o bańkę więcej z założeniem, że zdobędziemy złoto i kolejna nadwyżka wpadnie do budżetu do spłaty kredytu. Patrząc na to, że Leszno ma bardzo mocny skład i dobrych juniorów, Wrocław podobnie, jest to jednak ryzykowna opcja.

Jeśli dobrze rozumiem tok kombinowania Prezesa, to czas na atak przyjdzie kiedy albo Drabik skończy wiek seniora, albo nasi juniorzy dojdą do podobnego poziomu. Nigdy nie wiadomo, być może do tego czasu Woźniak okaże się czołówką polskich seniorów i wtedy będziemy musieli dobrać tylko jednego, piątego zawodnika. Jeśli nie, pozostaje nam wymiana dwóch.

Na koniec, ja również jak i chyba nikt o zdrowych zmysłach, nie wierzę, że Linus to będzie poziom Iversena. Ten ruch taktyczny jest spowodowany tylko i wyłącznie przyspieszeniem procesu który opisywałem wyżej (tj. dojście do etapu, kiedy gorzowscy juniorzy będą dorównywali tym z Wrocławia i Leszna - pozwoli nam to bez większego ryzyka na tworzenie składu na DMP) oraz pobocznie zmniejszenie wydatków i nie przedłużanie spłaty kredytu.

To tak z mojego punktu widzenia, a jak w klubie jest naprawdę to cholera go wie. ALE gdyby było tak źle z finansami, to chyba nie dogadaliby się tak błyskawicznie z Szymonem. Zwłaszcza, że np. Toruń miał ciekawy atut w postaci niewielkiej odległości od rodzinnej Bydgoszczy.

Kiper 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-11-21, 15:13   

leszek napisał/a:
Kiper napisał/a:
Widać, że nie jarzysz. Chodzi o to, że tych 500 tys. nie brakło w roku 2017, tylko brakuje na 2018!!!

Kiper jarze . ale moim rozumkiem nie pojmuje . Jak można opierac finanse na przyszly sezon ( w naszym przypadku na 2018 ) pieniążkami ktorych nie mamy ? No moze bedziemy mieli . No bez jaj !

Ty dalej swoje :-) NO WŁAŚNIE NIE OPIERA NIKT BUDŻETU NA PIENIĄDZACH, KTÓRYCH NIE MA, I STĄD KONTRAKT WOŹNIAKA I SUNDSTROEMA, A NIE IVERSENA!!! Przepraszam, że wielkimi literami, ale może Leszek w końcu ogarnie. Prezes liczył na to, że wpadnie jeszcze jakaś kwota za mecz finałowy w PO i może za tytuł DMP, nie udało się. Szacował też, ile można zebrać za mecz z Falubazem o brąz. I po sporządzeniu obliczeń między tym, co mogło być, a tym, co faktycznie było, wyszło mu, że klub zebrał 500 tys. zł mniej, niż teoretycznie mógł. I dlatego o te 500 tys. zł mniej musi kalkulować po stronie przychodów i wydatków w budżecie na 2018 rok. Dlatego brak walki o NKI i PP i może jeszcze innych rajderów z wyższej półki, a zamiast tego tańsza opcja składu (Szymon i Linus). No co tu jeszcze trzeba wyjaśniać?

grochu_92 

Wysłany: 2017-11-21, 15:33   

Prościej rzecz ujmując na ten sezon przykładowo budżet na kontrakty wyniósł dajmy na to 6.5mln a na ten poniżej 6 stąd i brak szans na topowe ridera. Zresztą tyle co słyszałem nie wiem ile w tym prawy Iversen rzucił tak zaporowa kwotę, że chyba od początku chodziło o odejście. Pamiętajmy że rosną też inne koszty funkcjonowania. My nie mamy straty 0.5mln. My straciliśmy szansę na 0.5mln czyli kolejny sezon lepszym/pewniejszym składem. Odpadły premie od eligi, frekwencja czy może też i premie od sponsora. Moim zdaniem te 0.5mln mogło być nawet skromnie liczone.

leszek 

Wysłany: 2017-11-21, 22:52   

Spoko - mam spozniony zaplon , pomylilem sie . Dzieki Kiper i Grochu :)

sensowny

Wysłany: 2017-11-22, 20:39   

Prawda jest też taka że klub ma brzemie w postaci kredytu

"Klub poprosił o wydłużenie terminu i miasto poszło włodarzom na rękę. Kredyt pierwotnie poręczono do lutego 2019 roku, a teraz umowa obowiązuje do grudnia tegoż roku. To daje 10 miesięcy, choć w praktyce dla klubu oznacza to rok więcej czasu. - Do spłaty zostało 1,9 mln, rozłożone na trzy raty, odpowiednio: 700, 600 i 600 tysięcy. W takim terminie planujemy to spłacić. Poręczenie miasta nic nie kosztuje, wszystkie koszty związane z kredytem ponosi klub Stal Gorzów - przypomniał prezes."

To co wkleiłem jest z lutego wtedy było 1,9 mln do spłacenia (700,600,600). Pewnie te 700 tegoroczne jest załatwione i zostało 1,2 mln

Gdy klub za 2 lata pozbędzie się tego balastu to będzie można zaszaleć ;-)

grochu_92 

Wysłany: 2017-11-22, 21:22   

Dodając do tego ponad 0.5mln które nam uciekło łatwo możemy przeliczyć na transfery czy też zabezpieczenie budżetu. Mimo takich trudności co sezon walczymy. Potencjał jest i trzeba iść dalej w tym kierunku. Jedni są i przemijają, a my miejmy nadzieję na długo utrzymany się w czołówce.

yagr

Wysłany: 2017-11-23, 13:20   

Wiemy co mamy , wiemy co posiadamy i "jaki jest koń każdy widzi". Może będę pierwszy ale pokuszę się o stwierdzenie , że STAL w przyszłym sezonie ponownie wywalczy tytuł Mistrza Polski ( warunek - zero kontuzji ). Mówi się , że stratę - dziurę po Iversenie ciężko będzie załatać i STAL ma gorzko pożałować wypuszczenie zawodnika a kibice szybko zatęsknić. No to zobaczymy. A może to Iversen szybko pożałuje swojego odejścia ? Nie wierzę za bardzo w zawodników wracających po kolejnej kontuzji. Są zawodnicy niczym wańka-wstańka , którzy i bez nogi i bez ręki pojadą np. Pedersen , Doyle , Kasprzak , Vaculik , Piotr Pawlicki ale wielu jest że tak powiem takich "delikatnych" co to byle katarek i nie pojedzie. Nielsa zaliczam niestety do tych drugich i już samo to , że nie mieliśmy go w ostatnich trzech sezonach aż dwa razy w decydujących momentach. Raz się udało , drugi raz już niestety nie. No i nawet na tym forum niektórzy zwrócili uwagę , że u Nielsa zmienił się jakby styl jazdy na bardziej asekuracyjny. Zobaczymy w przyszłym roku jak to z nim będzie. My to pikuś ale co mają powiedzieć nasi sąsiedzi.Jeszcze na dokładkę Cieślak . Jan Krzystyniak co prawda mówi dzisiaj że to żadna strata ale osobiście uważam, że jest w wielkim błędzie. Marek Cieślak to taki trochę odpowiednik śp. Janusza Wójcika ( kasa misiu , kasa ) ( jedziemy z frajerami ). Nie tyle trener co selekcjoner a przede wszystkim silny motywator i stary torowy lis. Łącząc funkcje klubowe i kadry narodowej jest niczym ksiądz dla zawodników. Oni mu mówią /spowiadają się ze wszystkiego : jak pojadą , na czym pojadą itd.itd. normalnie skarbnica wiedzy. A u nas jest nawet taki jeden zawodnik szczery do bólu co to klepie wszystko i wszystkim. A póżniej się dziwimy , że to czy tamto. Dzisiaj o być albo nie być decydują niuanse i trzeba je wykorzystywać zdecydowanie na swoją korzyść. Wczoraj słuchałem audycji z okazji 70-lecia klubu i wypowiadał się Stanisław Maciejewicz ( mechanik) jak to Rembas jechał w Anglii - 0 , 0 później szybka pomoc Jancarza , wymiana "głupich" tarczek i 3 , 3 , 3. Detale , detale i jeszcze raz detale.

[ Dodano: 2017-11-24, 11:44 ]
Jeszcze tylko nawiążę do w/w audycji ( 70-lecie STALI GORZÓW ) i zrobię wrzutkę odnośnie tego co usłyszałem.
Stanisław Chomski - Pan Stasiu jak to pan Stasiu jak zawsze "politycznie" poprawny na zasadzie ci nasi i ci nasi. Ot taki dobry wujek , stryjek czy jakoś tam. Aż chciałoby się żeby czasami pan Stasiu zamienił się w pana Stanisława i "zagrzmiał". Chciałbym usłyszeć ... kochani kibice mamy git zawodników i bierzemy wszystko !!! Korona za rok nasza !!! Ale nieee , ale nieee Dlaczego ? Bo to jest pan Stasiu. Aż mu już teraz współczuję tego numeru 8. Lepiej żeby kompa nie otwierał bo go tam ludzie "zeżrą"
Szymon Woźniak - załóżmy , że wszyscy sportowcy to mądrzy inteligentni ludzie ale wśród całej masy tych sportowców są inteligentniejsi w tym znaczeniu że potrafią wyciągać właściwe wnioski ze swoich błędów. Przykładem takim jest Kamil Stoch w skokach narciarskich a jego odpowiednikiem jest i mam nadzieję dalej będzie Szymek Woźniak. Młody , grzeczny i inteligentniejszy inaczej ( już tak piszę co by inni się nie poobrażali ). Spodobało mi się to jego - jestem maksymalistą i że chcę zdobyć za rok złoto. Chciałoby się powiedzieć - chcesz ? To masz !
Krzysztof Kasprzak - zakochał się ? Czy co ? No fajna wypowiedź. Skromnie pewny swego , pewny tego że następny rok będzie znowu jego . I ja w to wierzę. Jakiś taki radosny , spokojny mam wrażenie jakby tak naprawdę dopiero teraz poczuł , że Gorzów to jego dom , to jego miejsce na ziemi. I te pozostające w głowie 8 pkt do Mistrza Świata pozwalają na Krzyśka patrzeć z optymizmem. Jego chwile chwały jeszcze przed nim a to dobrze wróży STALI GORZÓW.
Martin Vaculik - kolejny sympatyczny człowiek z wielkimi ambicjami w składzie naszej ekipy.Widać, że doskonale czuje się w otoczeniu właśnie tych zawodników których mamy. To ciśnienie ze SGP musiało z niego zejść. Anglia zamiast Szwecji to kolejny przykład , że będziemy mieli gościa który poniżej pewnego poziomu nie zejdzie.To , że nie utrzymał się w cyklu SGP i dostał "dzikusa" to tylko wyjątkowo dobrze na niego i na całą naszą ekipę wp

kris_77 

Wysłany: 2017-11-28, 23:47   

Transfery zamknięte, oczekiwania Prezesa znane, przymiarki do zestawu par od wielu dni publikowane u Nas i w "niszowych" miejscach netu przez znawców, kibiców, byłych pracowników Stali.
Niby wszystko wiadomo, awans do PO będzie sukcesem, a tam różnie bywa. Albo inni, że raczej PO nie dla NAS, bo GKM, CZewa są mocne itd, itp, .......

A ja myślę, że na serio NIKT nie wierzy w to, co się stanie już po najpóźniej po 2 kolejce ligowej. I od trzeciej będziemy wygrywać wszystko do końca (z wyjątkiem meczu w Lesznie). Od 3 kolejki pod nr 8/16 będzie jeździł Bartek. Możliwości taktyczne, jeśli oczywiście Stanisław zajarzy, i przy dobrze postawionych na 6/7 młodych mamy najlepsze w lidze. Tylko, czy sztab to ogarnie?

Zgadzam się z yagr, że walczymy o ZŁOTO. NIkt w lidze, nie ma F16 na 16. :lol: :lol: :lol:

RAFIK 

Wysłany: 2017-11-29, 16:31   

Niech sobie tam biadolą eksperci jacy to słabi jesteśmy,ale wiem jedno będziemy jechać o medal,jaki?Wszystko mi jedno,kiedy nie ma parcia to wyjdzie złoto.Niech się tam śmieją :mrgreen:

Thorgal 

Wysłany: 2017-11-30, 16:16   

Czemu od 3 kolejki?

lomboNET 

Wysłany: 2018-04-17, 21:05   

Czy Alan Szczotka może we Wrocławiu jechać 5 razy?
I szkoda ze nie możemy skrócić wypożyczenia jak w piłce...

leszek 

Wysłany: 2018-04-18, 20:29   

LomboNet mi wlasnie sie wydawalo , ze o ile w mlodziezowym jechac musimy z jednym to w nastepnych Szczotka moze Go zastapic . Ale chyba musi wyjsc kolega na prezentacje , czyli przebrac sie w kevlar , a to chyba nie jest problem jak sadze .

krzysiugumisiu

Wysłany: 2018-04-18, 21:13   

Nie jestem pewien, ale musiałby być wystawiony do składu z nr 8/16. Ciekawe tylko czy pod 6/14 i 7/15 muszą też być wpisani zawodnicy, ew. czy można umieścić w składzie zawodników kontuzjowanych. Przy ZZ można, więc może tutaj jest podobnie.

Michu5 

Wysłany: 2018-04-18, 22:27   

Bardzo ciekawa dyskusja. A mnie ciekawi, czy w razie wystawienia do składu samego Szczotki, będzie on mógł zastąpić "puste pole" z taktycznej za drugiego juniora, w razie straty 6 punktów do rywala.

Ale jak przypominam sobie 2013 rok i słynny, zweryfikowany mecz Częstochowa-Toruń w półfinale, to nie ma czegoś takiego, jak zastępstwo za "puste pole". Tylko wtedy chodziło o biegi nominowane.
Ciekawe, czy coś się zmieniło w regulaminach, bo moim zdaniem to jest luka w przepisach. Uważam, że start za "puste pole" z taktycznej powinien być dozwolony ze względu na ducha sportu.

Dobrze by było wystawić plastron pod numer juniorski, ale słuszna uwaga, nie wiadomo, czy regulamin dopuszcza wystawienie zawodnika kontuzjowanego. Kiedyś takie sytuacje miały miejsce, ale przy lżejszych kontuzjach, gdzie w papierach na temat zdrowia zawodnika "wszystko grało"

lomboNET 

Wysłany: 2018-04-18, 23:14   

Ponoć wystawią Huberta do prezentacji żeby go Alan zmieniał.

RAFIK 

Wysłany: 2018-04-18, 23:17   

Cytat:
Ponoć wystawią Huberta do prezentacji żeby go Alan zmieniał.
Też o tym pomyśałem tylko jest jedno,ale.Czy można wystawić zawodnika,który ma L4?Czyli jest chory?No chyba,że nie przedstawił chorobowego w klubie.

masters 
Barca fan.

Team: 46 & FCB
Wysłany: 2018-04-19, 08:56   

Ale żeby wyszedł do prezentacji, musi mieć badania, że zdrowy i może jechać. Kto takie podpisze??!

As17 

Team: stal
Wysłany: 2018-04-19, 09:27   

Tyle kombinowania dla jednego biegu i jednej taktycznej ?? Jakoś to słabo widzę, myślę że na Sparte w 6 pojadą. Ustawić Szczotkę pod słabszego juniora Sparty i po temacie mecz i tak raczej przegrany chociaż cuda się zdarzają.

leszek 

Wysłany: 2018-04-19, 20:56   

masters napisał/a:

Ale żeby wyszedł do prezentacji, musi mieć badania, że zdrowy i może jechać. Kto takie podpisze??!

Doktor Wasik :)
As17 napisał/a:

Tyle kombinowania dla jednego biegu i jednej taktycznej ??

Dla dwoch biegow + taktyczna . No chyba ze cos pokrecilem , ale w pierwszym starcie juniorow , Alan jedzie sam . Kazdy junior ma zagwarantowne 3 biegi . Czyli zastepujac Huberta jedzie ze zwyklej za Niego 2 razy .
Czyli mamy juz 4 biegi Alana . To zawsze jest jakas nauka dla Alana .

lomboNET 

Wysłany: 2018-04-19, 21:07   

Nauka a poza tym zawsze coś tam może poprzeszkadzać na starcie. Tak to z automatu Bartek przy słabych startach brany jest w kanapkę, zamknięty na starcie albo wywieziony. Ustawią się parą I po temacie. A tak Alan zajmie na chwilę jednego z przeciwników a Bartek goni prowadzącego lub ucieka 8-)

As17 

Team: stal
Wysłany: 2018-04-19, 22:18   

Z tego co mi wiadomo to junior może zastąpić innego juniora tylko z TAKTYCZNEJ zwykłe tylko na seniorach tak że jeden bieg wchodzi w grę.

PavelN11 

Wysłany: 2018-04-20, 11:18   

As17 napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to junior może zastąpić innego juniora tylko z TAKTYCZNEJ zwykłe tylko na seniorach tak że jeden bieg wchodzi w grę.

Dokładnie. Nie można robić zwykłej junior za juniora już ładnych kilka lat. Każdy z młodzieżowców musi mieć po 3 biegi, no chyba że w grę wejdzie taktyczna.

Odpowiedz do tematu