Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stal 2018
Autor Wiadomość
mariano901229 

Wysłany: 2017-09-22, 12:41   

sensowny napisał/a:

Ja osobscie sie smieje jak jakis dziennikarz podaje Falubaz 9,Stal 10,Torun 8 bo to skladowa wielu rzeczy

To akurat dane z głównej strony Ekstraligi, a nie wymysł dziennikarzy.

masters napisał/a:
Ja bym brał Crispiego.

To już może lepiej Dzika. Tylko ta blond w parkingu...

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-09-22, 12:47   

Każdy budżet dzieli się na dwie składowe: dochody i wydatki. O ile wydatki można przed sezonem w miarę pewnie wyszacować (kwoty wynikające z kontraktów, koszty organizacji meczów, oczywiście rata kredytu itp.) to w przypadku dochodów jest to troszkę bardziej skomplikowane. Dochody w budżecie są również szacowane w oparciu o prognozy dotyczące ilości kibiców na poszczególnych meczach, sprzedaży karnetów, wpływów sponsorskich itp. Jak chyba każdy widzi jest to dużo trudniejsze do wyszacowania. Tym niemniej wydaje mi się, że nikt rozsądny nie zakłada w planie dochodów nagród za miejsca (no chyba, że jest to jakiś działacz falubazu - patrz lament z zeszłego roku). Ewentualne wpływy z tego tytułu mogłyby stanowić górkę, którą można przeznaczyć na załatanie dziur takich jak wycofanie się sponsora w trakcie sezonu (kondycja firm jest nieprzewidywalna), katastrofy w postaci słabej sprzedaży biletów na jakiś mecz itp. Tak przynajmniej ja bym to robił będąc na miejscu prezesa. A jeśli chodzi o wpływy z biletów z meczu z o 3 miejsce to nie byłbym też tak bardzo zasmucony. Zauważcie, że na ten mecz nie obowiązywały karnety - bilety musieli kupić wszyscy. Tym sposobem na ten mecz kupionych zostało 7800 biletów, czyli do klubowej kasy wpłynęła określona kwota (o tym, że ceny były wyższe niż w rundzie zasadniczej nie wspomnę). Natomiast na każdym meczu rundy zasadniczej było ok. 12000 kibiców, ale biletów sprzedawano średnio ok. 7000, bo reszta to przecież karnety. Tak więc wyszło mniej więcej tyle samo. Poza tym mecz z Wrockiem oglądało ponad 12000 ludzi, którzy kupili bilety (o różnicy w cenie ponownie nie wspomnę). Same koszty organizacji meczów nie różnią się od tych z rundy zasadniczej więc myślę, że ten wynik może nie wprawia w euforię, ale raczej zapewnia spokój i stabilność. A co do budżetów, o których piszą pożal się Boże "redaktorzy" to raczej są to ich założenia i domysły. Dla mnie najpewniejszym źródłem wiedzy na temat stanu finansów klubu będzie sprawozdanie finansowe i tyle.
Je...ał ich pies!!!"

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-22, 12:52   

Ciekawe, że Toruń taki pewny pozostania w lidze... Dziś o 17 zobaczymy.

Za PUKa ciężko będzie kogoś znaleźć. Pedersen, ew. Lindgren, ale jednak wciąż mniej pewni zawodnicy.

Ale dlaczego on chce odejść? Co mu nie odpowiada u nas poza stażem? Czy staż naprawdę jest takim problemem?

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-09-22, 13:27   

sensowny napisał/a:
Matju napisał/a:
Nie czytałem dokładnie całego tematu, ale zauważyłem, że niektórzy zastanawiają się kogo ściągnąć pod numer 8. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiałe. Numer 8 powinien należeć do naszych juniorów - Alana czy Kamila. Koniec kropka.

W sumie racja. Zero kwasów (bo rezerwowy chce jeżdzić jakby był to jakiś klasowy zawodniki) a młody złapie doświadczenie "tylko" przebywając w parkingu i podglądając wszystko od kuchni będac przebranym w kevlar i gotowym do jazdy w każdej chwili ;-)

marcin_crx napisał/a:

Mam tylko nadzieję, że zarząd kiepską polityką transferową nie zapewni nam emocji jak w sezonie 2013 kiedy to zatrudniono Nermarka i Gapińskiego, a zespół przegrał pierwsze 4 mecze...

Kiepska polityka może być związana z brakiem finału (straty z biletów,eligi,sponsorów) czyli krótko mówiąc $$$$

Pozatym wie ktoś jak wygląda spłata kredytu ? kiedy się kończy

Sensowny do mnie to nie trafia - moim zdaniem nie można zakładać co sezon finału przy tak wyrównanym i urazowym sporcie.

Mam nadzieję, że zarząd po prostu ma jakiś plan na to wszystko.

Szkoda PUKa by było, naprawdę tyle lat w Stali, a tutaj miałby nagle odejść... oby to tylko kaczki i plotki...

Na wypalonego i słabego Pedersena nie ma miejsca w Stali! Jeżeli PUK faktycznie ma odejść to zarząd musi poszukać naprawdę mądrej alternatywy...

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-22, 15:08   

Teraz zdajemy sobie sprawę ile tak naprawdę PUK znaczy dla nas nawet mimo braku rewelacyjnych sezonów jak w 2012 czy 2013 to posiada 9 średnią ligi lepszą od Kołodzieja czy Dudka. Tak naprawdę jeżeli odejdzie choć mam nadzieję, że nie to ciężko znaleźć wolnego zawodnika na rynku takiego, którego nie trzeba by było przepłacić.

Zostają: Holder, Lindgren i Pedersen.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-09-22, 15:34   

mariano901229 napisał/a:
Teraz zdajemy sobie sprawę ile tak naprawdę PUK znaczy dla nas nawet mimo braku rewelacyjnych sezonów jak w 2012 czy 2013 to posiada 9 średnią ligi lepszą od Kołodzieja czy Dudka. Tak naprawdę jeżeli odejdzie choć mam nadzieję, że nie to ciężko znaleźć wolnego zawodnika na rynku takiego, którego nie trzeba by było przepłacić.

Zostają: Holder, Lindgren i Pedersen.

Szczerze mówiąc, Fredkę widzę jako uzupełnienie składu za Przemka, Holder i Pedersen to zawodnicy wypaleni oraz bez błysku w ostatnim sezonie i chyba średnio lubiani przez trybuny. Nie widzę ich w Stali.

Jedyną rozsądną alternatywą dla PUK-a jest Max Frice, choć ten też ma za sobą poważny uraz.

Nie padło nazwisko Leona Madsena - to może być wartościowe zastępstwo.

PUK musi zostać!

mariano901229 

Wysłany: 2017-09-22, 16:00   

marcin_crx napisał/a:

Nie padło nazwisko Leona Madsena - to może być wartościowe zastępstwo.

Madsen albo Częstochowa albo Tarnów nie do wyrwania w mojej opinii. Chyba, że byśmy położyli kilkaset tysi więcej niż reszta.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-09-22, 16:25   

Oby tylko nie skończyło się Jędrzejakiem i Pedersenem. To już nie będzie moja drużyna...

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-22, 19:09   

Mysle ze słowa Zmory o Pedersenie to nie jest zaslona dymna. Chlop wie ze Puka ciężko będzie zatrzymać a alternatywy brak. Zostaje Niki który podejrzewam jest juz po słowie z prezesem. I choc to nie jest zawodnik z mojej bajki to daje jakas nadzieje na wyrównanie sily drużyny po odejściu Nielsa. Innych alternatyw może nie byc.

[ Dodano: 2017-09-22, 20:11 ]
Popatrzmy na to inaczej. Puka i tak nie bylo w Play off. Niki byłby wiec za Linusa a to robi różnicę w sile drużyny.

sensowny

Wysłany: 2017-09-22, 21:46   

Sorry panowie ale mówi się że 2 razy to tej samej rzeki sie nie wchodzi a Nicki coraz gorszy a pewnie dalej ma o sobie wysokie mniemanie bo blondi trzeba utrzymać. Ja bym osobiście uznał to jako policzek i brak pomysłu Zmory. To już faktycznie lepiej pomyśleć nad jakimś młodszym ale ambitnym zawodnikiem.

Speedway-Fan 

Wysłany: 2017-09-23, 08:32   

Thorgal napisał/a:
Niki byłby wiec za Linusa a to robi różnicę w sile drużyny.

Jaką różnice? Linus jezdzi coraz lepiej i teraz jest duzo lepszy niz Niki. Robi fajne wyniki w szwecji. Powinien byc w 1 składzie za PUKa (jeśli naprawdę ten odejdzie choć wierze że to tylko plotki). Niki to juz zupelnie nie ten zawodnik. Jest po prostu mega slaby.

sensowny

Wysłany: 2017-09-23, 19:19   

Linus i Rohan Tungate i jedzie lepszy. Tungate wydaje mi się że idzie droga Doyle i niedługo będzie wymiatał.

Thorgal 

Wysłany: 2017-09-24, 19:19   

https://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/712554/szwed-idealnym-wzmocnieniem-dla-stali-gorzow

Shizer12 

Wysłany: 2017-09-24, 20:35   

To wkońcu idealne wzmocnienie dla Stali Gorzów czy MRGARDEN GKM-u Grudziądz, Panie Galewski? :mrgreen:

Jeżeli ktoś nas opuści to osobiście daję Fredce zielone światło.

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-09-24, 20:42   

Wy tak na serio z tymi wynalazkami ??? Ekstraliga to nie czas na eksperymenty, Linus robi wyniki ale w drugiej lidze szwedzkiej a w Polsce pokazał przez ostatnie lata na co go stać i powyżej jakiego poziomu się nie wzbije. Dzisiejszy mecz pokazał też, że Woźniak jest cienki i jak ze startu nie wyjdzie to ogon jest jego. Nie możemy wymieniać dobrych zawodników na innych dobrych bo co roku będzie to samo. Zobaczcie na Nowego mistrza Polski Praktycznie bez zmian a mają Mistrza 2017.

Shizer12 

Wysłany: 2017-09-24, 21:29   

As17 napisał/a:
Wy tak na serio z tymi wynalazkami ??? Ekstraliga to nie czas na eksperymenty, Linus robi wyniki ale w drugiej lidze szwedzkiej a w Polsce pokazał przez ostatnie lata na co go stać i powyżej jakiego poziomu się nie wzbije. Dzisiejszy mecz pokazał też, że Woźniak jest cienki i jak ze startu nie wyjdzie to ogon jest jego. Nie możemy wymieniać dobrych zawodników na innych dobrych bo co roku będzie to samo. Zobaczcie na Nowego mistrza Polski Praktycznie bez zmian a mają Mistrza 2017.

Ja jakoś do Woźniaka jestem sceptycznie nastawiony, lubię go ale chyba nie jest zawodnikiem GWARANTUJĄCYM zdobycz punktową. Może na naszym torze zrobić 10 punktów, a w nastepnym meczu na wyjeździe 1-2 punkciki. Z Linusem jest podobnie, ale jest to chyba zawodnik tylko naszego toru i wątpie że będzie robił nawet u nas po 10 punktów.
Lindgren jest walczakiem, młodszy nie będzie co prawda ale myślę że na 6 punktów przy jego nazwisku można liczyć.

Nowy Mistrz Polski nie zrobił praktycznie żadnych zmian? Wymiana Tobiasza Musielaka na Janusza Kołodzieja? Wymiana słabszego zawodnika na lidera?
Jeśli ktoś od nas odejdzie, chciałbym zobaczyć Lindgrena u nas, lecz jeśli nie to można zostawić to bez zadnej zmiany.

PavelN11 

Wysłany: 2017-09-24, 21:36   

Ja też najbardziej chciałbym skład bez żadnych zmian. To jest naprawdę fajna drużyna i szkoda by było rozstawać się z każdym z nich. Ale jeżeli już Przemek naprawdę wróci do domu do Leszna to wtedy bardzo chętnie wymieniłbym go na Zengotę, którego trudno pewnie wyciągnąć nie będzie.
Co do Puka to co roku jest dużo szumu, że odchodzi a i tak jednak zostaje z nami, mam nadzieję że w tym roku będzie podobnie chociaż zdaje sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne..

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-09-25, 09:28   

Mówiąc szczerze, też nie chcę zmian w składzie, aczkolwiek są one nieuniknione.

Z moich informacji wynika, że PUK jest już na 100% zawodnikiem Torunia, Przemek kompletnie nie chce rozmawiać na temat przedłużenia kontraktu.

W takim wypadku potrzebujemy nowych zawodników. Idźmy zatem drogą ustaloną już jakiś czas temu - kontraktujemy zawodników którzy dobrze jadą w Gorzowie - w tej sytuacji Woźniak i Lindgren to idealne wzmocnienia.

grochu_92 

Wysłany: 2017-09-25, 09:42   

Niestety obawiam się o nasze przyszłoroczne cele. Nie zdziwi mnie wymiana Puk-a i Przemka na Szymona i MJJ lub kogoś jego pokroju. Bartek, Martin czy Krzysiek za darmo jeździć nie będą, a stawka Rafała po obiecującym sezonie też pójdzie w górę. Utrzymanie z nadzieją na PO. Tak to może wyglądać

GM 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-09-25, 09:59   

Rafał będzie walczył o kontrakt zawodowy i mam duże wątpliwości czy Zmora na to pójdzie. Odejściem Przema bym się za bardzo nie martwił. Nielsa będzie za to ciężko zastąpić i tu może być problem. Branie dwójki zawodników to uszczuplenie klubowej kasy. Jest Linus i mamy Rafała któremu dałbym ten kontrakt. Chłopak zasłużył.

grochu_92 

Wysłany: 2017-09-25, 10:09   

Dlatego nie możemy patrzeć przez pryzmat, że stać nas było na taką 5 to teraz mamy tą samą kasę. Ano nie mamy. Bartek drugi rok z rzędu jest najlepszy w lidze. Krzysiek po kontuzji pokazał możliwości, a Vacul za grosze też nie jeździ. Każdy z nas chciałby możliwie najlepszy zespół ale inni też mają potrzeby. Wymiany 1:1 się więc nie spodziewam. Najważniejsze to znaleźć Polaka na poziomie i dokopt ować obcokrajowca lub dwóch w razie kontuzji.

yellow-blue

Wysłany: 2017-09-25, 11:13   

PUK znowu na 100% nas opuszcza? ;-) przecież już rok temu był dwiema nogami poza klubem, a jednak okazało się to bzdurą i liczę na to, że teraz będzie podobnie. Zatem pozostanie do wypełnienia jedno miejsce, jeśli Przemek postanowi powrócić do macierzystego klubu. Podejrzewam, że dalej będziemy kontynuować wariant z trzema polskimi seniorami, więc na celowniku będzie Woźniak, Zengota, ewentualnie Woryna. Innych kandydatów nie widzę.

Aczkolwiek jakby nie udało się wyciągnąć nikogo z powyżej to postawiłbym na zagraniczną opcję - Fricke lub Thomsen.

miszarus 
STAL!

Wysłany: 2017-09-25, 12:28   

Rafał w przyszłym sezonie będzie już zdecydowanie silniejszy i możemy sobie pozwolić na trochę słabszą formację seniorską. Ja wiem, że idealnie byłoby wymienić tylko Przema Pawlickiego, ale jw. kolega napisał. PUK miał odejść już w tym sezonie a został. Tyle, że PUK miał odejść, ale Zmora zagrał VABANQ i wręcz zatrzymał PUK-a w Stali. W tym sezonie Iversena nikt na siłę nie zatrzyma i on odejdzie (bardzo bym chciał się mylić).
Myślę że Woźniak i Thomsen to byłby ciekawe, młode wzmocnienia. Z Kildemanda się wyleczyłem ;)

Iversena był wczoraj Zielonej by odebrać medal?

sensowny

Wysłany: 2017-09-25, 12:30   

Widze zamartwianie się o $$$$ a ja od dawna jestem za tym aby zaryzykowac i ściągnąc jakiegoś utalentowanego zawodnika,dosprzętowić gościa i odkryć nową perełke a jest w NICE czy 2 lidze kilku zawodników z ogromnym potencjałem. Tungate,Thomsen,Lambert czy Sam Masters. Tacy zawodnicy nie pobiorą za sam podpis po 400 tysiecy a mogą wypalić. Klub dostanie oddechu finansowego a wynik będzie się zgadzał. I tego własnie brakuje mi u ZMory elementu ryzyka,zmysłu,scooutingu czy nawet wizjonerstwa. No ale wiadomo dla niektóych to wynalazki. A jak chłopak odpali to pierwszy będzie krzyczał "ja wiedziałem !!!" :shock:
Ostatnio zmieniony przez sensowny 2017-09-25, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  

grochu_92 

Wysłany: 2017-09-25, 12:32   

Nie wiem ile w tym prawdy, niech mnie ktoś poprawi jeśli ma lepsze info ale Iversen w tamtym sezonie dostał ultimatum: albo podpis albo kasa od sponsorów nie spłynie.

Odpowiedz do tematu