Oficjalne forum gorzowskiego speedwaya Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI kolejka: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra
Autor Wiadomość
Thorgal 

Wysłany: 2017-05-26, 10:30   VI kolejka: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Jakie nastroje przed meczem ze Zgrzeblarkami? Kto się wybiera na żużel, a kto na niedzielny koncert Kultu do Kostrzyna o 20.00? :)

Wg mnie rację ma S. Chomski: wygra ten, kto będzie lepiej spasowany, będzie miał lepsze starty, lepszą dyspozycję dnia i będzie szybciej pokonywał 4 okrążenia.

A kto będzie tą drużyną w Niedzielę? Jak to mówi Piotr Świst: "A kto wygra? Zobaczymy."

pimpsson 

Team: Stal Gorzów
Wysłany: 2017-05-26, 11:33   Re: VI kolejka: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

Thorgal napisał/a:
Wg mnie rację ma S. Chomski: wygra ten, kto będzie lepiej spasowany, będzie miał lepsze starty, lepszą dyspozycję dnia i będzie szybciej pokonywał 4 okrążenia.

Kazimierz Górski wiecznie żywy - albo wygramy my, albo oni albo będzie remis :-D
Je...ał ich pies!!!"

Thorgal 

Wysłany: 2017-05-26, 14:31   

Kult to zagra jednak w Kostrzynie Wlkp. kolo Poznania. A Stal pojedzie niezmiennie - na Jancarzu. Nie na Mysliborskiej.
;-)

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Team: Stal Gorzów, s2k members CLUB
Wysłany: 2017-05-27, 13:26   

Wielkie derby Ziemi Lubuskiej, czyli żużlowe Grand Derbi.

Niby wielkie emocje, a przed meczem atmosfera jakbyśmy jechali z Grudziądzem.

Myślę, że mecz będzie bardzo emocjonujący, chociażby ze względu na fakt, że pojedziemy przy komplecie publiczności (takie mecze są najlepsze kiedy nie ma gdzie szpilki wcisnąć).

Liczę na zwycięstwo + 50 oczek, stawiam na wynik 52:38. Myślę, że Falubaz nie powtórzy już takiego meczu jak w Lesznie, a z drugiej strony mam też świadomość, że u nas znów wszystko zależeć będzie od postawy Linusa i juniorów.

Na pewno nasi juniorzy mają szersze pole do popisu, bo Zgardziński, a tym bardziej Niedżwiedź są w zasięgu naszych juniorów.

Obyśmy w niedzielę mogli przyklepać już udział w Play Off!

mekto72 

Wysłany: 2017-05-27, 20:48   

Jakieś niepokojące wieści napływają z Łotwy. Podobno Bartek kontuzjowany! Mam nadzieję,że to nic poważnego, bo inaczej to jesteśmy w czarnej d...

lomboNET 

Wysłany: 2017-05-27, 20:54   

sportowefakty.pl napisał/a:
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra poinformował na Twitterze, że Sebastian Niedźwiedź doznał zwichnięcia stawu kolanowego.

Chociaż w formacji juniorskiej będziemy niegorsi.

Bez Bartka nawet z ZZ nie będzie łatwo...

kris_77 

Wysłany: 2017-05-27, 21:15   

Mecz do jednej bramki, tak uważam. Dobre 54:36 :-) :-) :-)
O Bartku nic oficjalnie nie czytałem, jak pojedzie to spokojnie wygramy jak pisałem wyżej. Vacul, Przemek i Puk cały czas w gazie. Juniorzy słabsi od falubzu są chyba tylko w GKM i Czewie, więc pare punktów w bieui nr 2 bedzie. Jednym słowem spokojne zwycięstwo.

Jak się okaże,że Bartek jednak po GP będzie z kontuzją, to szykuje się bardzo wyrównwny mecz i 47:43.
Ostatnio zmieniony przez kris_77 2017-05-27, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

czarli9 

Wysłany: 2017-05-27, 21:15   

lomboNET napisał/a:
sportowefakty.pl napisał/a:
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra poinformował na Twitterze, że Sebastian Niedźwiedź doznał zwichnięcia stawu kolanowego.

Chociaż w formacji juniorskiej będziemy niegorsi.

Bez Bartka nawet z ZZ nie będzie łatwo...

ZZ-ka to 14 dni przerwy i brak Bartka w meczu z Częstochową i Gp w Pradze

lomboNET 

Wysłany: 2017-05-27, 21:24   

To jak Buczakowi nie uda się go ogarnąć to jedziemy trzema juniorami i pewne plecy w derbach...

As17 

Team: stal
Wysłany: 2017-05-27, 21:28   

Ale jak coś złamał to i tak nikt go w tydzień nie postawi czyli ZZ. Miejmy nadzieję że tylko go strasznie napieprza i jutro na blokadzie pojedzie, tylko nie wiem czy po nieprzespanej nocy coś z tego będzie - no niestety popsuł nam Janowski imprezke.

Michu5 

Wysłany: 2017-05-27, 23:59   

lomboNET napisał/a:
To jak Buczakowi nie uda się go ogarnąć to jedziemy trzema juniorami i pewne plecy w derbach...

A przypadkiem nie jest tak, że Nowacki nie może jechać?

Tak czy siak jesteśmy w czarnej. Boję się, że Bartek będzie chciał pojechać na siłę, ale ból podczas zawodów okaże się silniejszy. ZZ-ka pewnie nie wchodzi w grę, bo Zmarzlik straciłby rundę GP.

gustdelf 

Wysłany: 2017-05-28, 00:24   

Jeśli jest nie zdolny i nje może jechać to wpiszä go do składu i pojadą za niego juniorzy podstawowi jako rezerwa zwykła a w przypadku przewagi falubazu pojadą za Zmarzlika taktyczne. Mecz o 20 do tego czasu wszystko się wyjaśni, składajmy ręce do matki natury żeby burze które jutro na wieczór mają przejść przez lubuskie, przeszły nad stadionem, pogoda jest to nam winna za pamiętny mecz PO.

zdepiefal 

Wysłany: 2017-05-28, 21:17   

Patrzcie co Kai wyczynia w Lesznie. Pożałował Irek kasy na Huckenbecka i mamy tego skutek. Wszyscy kibice chcieli Niemca i mówili, że jest w życiowej formie, a ten centuś pożałował kasy i sprowadził szwedzką ofiarę losu, która w pierwszej lidze wyleciała ze składu i albo daje się wyprzedzić jak dzieciak albo tak skutecznie blokuje lepszych od siebie kolegów z zespołu, że nie mają szans ruszyć w pogoń za rywalami. Żeby tylko nie skasował kogoś z naszych, tak jak Jamroga lub Hampela, bo ten koleś zupełnie nie myśli na torze. Nie mogę się już doczekać Krzycha.
Ostatnio zmieniony przez zdepiefal 2017-05-28, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

Thorgal 

Wysłany: 2017-05-28, 21:25   

No to wyciągnęliśmy dzis maksa. Dwa trudne mecze z najtrudniejszymi rywalami i nadal bez porażki. Dzis roznice zrobili juniorzy.

leszek 

Wysłany: 2017-05-28, 21:50   

Jak dla mnie to nie remis tylko porazka i 3 Panow na miejscu Zmory poszloby na dywanik ,!
Jak to mozliwe , ze ledwie zywy Bartek robi najlepszy wynik i w decydujacym momencie daje nam remis ( porazke ) ! wIEM FAJNIE JEST NADAL JESTESMY BEZ PORAZKI I NA CZELE TABILI , ALE TO CO DZISIAJ ZROBILI TO TRAGEDIA !

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-05-28, 23:17   

Przestańcie narzekać.

Mamy 5 meczy jesteśmy nadal jedyną niepokonaną drużyną w Ekstralidze. Przed sezonem brałbym taki scenariusz w ciemno. Myślę, że każdy z Was zrobiłby to samo!

Dzisiaj faktycznie mecz nam po prostu nie wyszedł, ale zobaczcie, że każdy zespół w tym roku zaliczył takie spotkanie. Wrocław przegrał z nami, Zielona dostała głębokie manto w Lesznie, Leszno poległo u siebie z Wrocławiem.

Trzeba też pamiętać, że dzisiejszy remis osiągnęliśmy z pół żywym Bartkiem (pomimo rewelacyjnego wyniku punktowego widać było, że Bartek nie do końca był swój) oraz bez Kasprzaka, który jednak mimo wszystko pojechałby lepiej niż Linus.

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że tak naprawdę sezon zasadniczy można byłoby już skończyć. Wiadomo, że w PO pojadą: Stal, Falubaz, Unia i Sparta. Kwestią jest tylko rozstawienie w fazie finałowej i tak naprawdę tylko o to toczy się walka.

Faktycznie jak ktoś słusznie zauważył coś niedobrego dzieje się z Nielsem - które to już zawody, gdzie PUK zaczyna od trójki, a potem jest tylko gorzej, a ostatecznie kończy z dorobkiem 6-7 oczek.

Cieszy postawa juniorów, a już szczególnie postawa Szczotki, który ma niesamowite starty.

Liczyłem po cichu, że dobre ustawienie pary w 14 biegu da nam wygraną z niemrawym dziś Dudkiem i Hampelem, który po dobrym początku potem nie jechał przez kilka biegów.

Z kolei byłem pewny, że po fatalnym 14 biegu w 15 Falubaz tylko potwierdzi wygraną, a tutaj niespodzianka - udało się wygrać 4:2 i dosłownie uratować remis. Jest mały niedosyt, ale to ciągle my mamy lidera i przewagę nad rywalami.

Pomyślcie, że może być z nami już tylko lepiej - mamy czas do kolejnej niedzieli, aby na spokojnie doszedł do siebie Bartek i KK w końcu wrócił do ścigania. Tak naprawdę zobaczcie, że najtrudniejsze mecze u siebie mamy za sobą i możemy sobie niemal na pewno dopisać punkty za wygrane u siebie z: Toruniem, Grudziądzem, Częstochową oraz Wrocławiem.

Jeszcze jedno - tak na koniec - 14 bieg dał Falubazowi prowadzenie, ale my niepotrzebnie wypuściliśmy bieg 12, kiedy mieliśmy 4 oczka przewagi daliśmy się objechać 1:5 Zgardzińskiemu...

Thorgal 

Wysłany: 2017-05-28, 23:56   

Przypomnijcie sobie nastroje po informacji o kontuzji KK: dwa trudne mecze przed nami, w których nie byliśmy faworytami. Mecz z Lesznem uspil czujność niektórych i zamazal rzeczywistość, ze Linus to nie Kasprzak.

Początek tez zamazal rzeczywistość. Prowadziliśmy dzieki juniorom.

Co do Iversena: Plus za walecznosc, ale irytuje mnie to jego hamowanie noga przed wejściem w 2 łuk.
Tak jeździ Gapiński i Okoniewski.

Matju 

Team: Łaguta Racing
Wysłany: 2017-05-29, 08:41   

Remis uważam za wynik sprawiedliwy w przekroju całego spotkania i nie ma co lamentować. Było widać od mniej więcej połowy zawodów, że Falubaz był szybszy. Dobrze, że mieliśmy trochę szczęścia i sędzia powtórzył bieg 9. Mówię o szczęściu dlatego, że pewnie kilku innych sędziów by nie powtórzyło wyścigu.

Emocje były tylko ze względu na wynik i rangę spotkania. Na torze nie działo się praktycznie nic, poza sytuacjami, w których ktoś popełnił błąd ( np.bieg juniorski).

Co do przygotowania toru nie ma co się rozpisywać. Był kiepski, idealnie pod Falubazów i co tu dodawać.

Natomiast chciałem zwrócić jedną rzecz. Już nie mogę słuchać po zawodach tłumaczenia zawodników:
- cały mecz szukałem ustawień...
- ustawienia były nie takie, bo było gorąco/zimno/letnio/kropił deszcz (do wyboru)
- po próbie toru było dobrze, ale później już nie bo w takich warunkach nie jeździliśmy..

Czy tak ciężko powiedzieć - byliśmy dzisiaj słabsi, nie udało nam się, walczyliśmy ?

Nie jest tłumaczeniem śmieszna pogoda, bo inni znaleźli dobre ustawienia. A zatem np. Pawlicki i jego team wykonali gorszą robotę niż np. Protas i jego team.

Tyczy się to nie tylko naszych zawodników, ale ogólnie prawie każdego. Nauczyli się gadać bzdury, zamiast przyznać, że było się po prostu słabszym danego dnia.

Aha i jeszcze jedno. Brawa dla naszych juniorów. Z meczu na mecz jadą pewniej, miło ogląda się ich występy. Razem zrobili wczoraj 7 punktów z 2 bonusami - ktoś przed sezonem tyle zakładał ? ;)

O Kaiu w Lesznie już nie będę nic pisał ;-) Wczoraj niesamowicie utalentowany Linus pokazał, jak się jeździ ;)

PavelN11 

Wysłany: 2017-05-29, 09:11   

Drugi raz zrobiliśmy tor pod falubaz i drugi raz straciliśmy punkty ;) ale tak jak ktoś pisał na ShoutBoxie, pewnie byliśmy też ograniczeni kontuzją Bartka dlatego tor był taki a nie inny. Na bardziej przyczepnym pewnie byłoby mu ciężko.
Przypominam też, że jechaliśmy bardzo osłabieni brakiem KK a Falubaz w najsilniejszym składzie ;) 3 punkty w dwóch ostatnich meczach to bardzo dobry wynik.

Matju napisał/a:
O Kaiu w Lesznie już nie będę nic pisał ;-) Wczoraj niesamowicie utalentowany Linus pokazał, jak się jeździ ;)

Ktokolwiek tu pisał że jest niesamowicie utalentowany?
Linus to półśrodek, który został ściągnięty na te dwa mecze, można powiedzieć że z zadania wywiązał się w conajmniej 50%. Lepszego zawodnika do takiego zadania znaleźć się nie dało. A Niemiec będzie jeździł w podstawowym składzie GKMu do końca sezonu więc nie wiem jaką kasę za podpis musielibyśmu mu dać żeby wybrał naszą ofertę a nie Grudziądza.

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-05-29, 09:53   

Przyznam szczerze, moim zdaniem zarząd prowadzi w ostatnim czasie bardzo dobrą politykę i myślę, że decyzja o Linusie była w pełni przemyślana.

KK ma na pewno wpisaną liczbę meczy do odjechania, wyobraźcie sobie co zarząd miałby zrobić gdyby Kai pojechał w dwóch meczach i zrobił 20 oczek a już czekałby zdrowy KK z gwarancją startów.

Poza tym Kai na pewno też zdawał sobie sprawę, że w GKM-ie pojeździ, w tej sytuacji to już chyba na pewno do końca sezonu.

Krótko mówiąc Kai nie był zawodnikiem dla nas.

RAFIK 

Wysłany: 2017-05-29, 11:01   

Cieszmy się z tego co jest bo mogło być gorzej.Zielonka się postawiła i tyle.Też przypuszczam,że tor zrobiony dla Bartka by nie musiał ostro się wyginać co było widać.Reszta miała się dostosować ale nie wyszło dobrze.Śmiem nawet twierdzić,że w Zielonej padnie taki sam wynik :mrgreen: :lol:

marcin_crx
Stal Gorzów forever!

Wysłany: 2017-05-29, 11:37   

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/690438/robert-dowhan-o-kulisach-derbowego-meczu-stal-bez-zmarzlika-mialaby-klopot-ze-zd

Panie Robercie,

jest Pan osobą publiczną i nie wypada Panu pisać takich rzeczy na publicznych portalach.

Żenada...

Po co ta napinka, jak mają reagować zwykli kibice kiedy prezesi piszą takie rzeczy? Oni tylko czekają na zarzewie, a tutaj dowala do ognia aż miło.

Myślę, że i tak o wszystkim zadecydują Play offy, więc po co takie słowa? Jeżeli Stal pokona Falubaz w PO to nikt nie będzie pamiętał o tym wyniku i odwrotnie gdyby wczoraj Stal wygrała 60:30, a dostała łomot w PO czy ktoś pamiętałby o takim zwycięstwie?

Ludzie! Więcej szacunku do siebie!

pimpsson 

Wysłany: 2017-05-29, 12:55   

RAFIK napisał/a:
Śmiem nawet twierdzić,że w Zielonej padnie taki sam wynik :mrgreen: :lol:

Musi taki paść, żeby tradycji stało się zadość - w naszych meczach nie ma bonusów :-D
Je...ał ich pies!!!"

miszarus
STAL!

Wysłany: 2017-05-29, 12:59   

Nie moi drodzy, w Zielonej Górze będziemy mieć dwa duże punkty.

PS. Uważam, że jak Jason Doyle dalej będzie jeździł tak agresywnie to znowu albo połamie się sam, albo ktoś go połamie. Tak jak pojechał chyba dwa razy z naszymi "wojownikami" to aż nie miło. Szkoda, że nie było u nas kolesia, który zrobiłby mu to samo :) - Linus chciał wziąć rewanż za wsadzenie Ivera ale nie mógł go dognić :) hahahaha

GM 

Wysłany: 2017-05-29, 13:16   

Falubaz jest w o tyle lepszej sytuacji że Protas, Dudek, Karpow i Hampel są praktycznie cały czas na miejscu i kręcą kółka. Karpow ma ten tor w małym palcu. U nas trenuje praktycznie tylko Zmarzlik, czasem Przemo. Jeden porządny trening odjechał Vacul, do tego juniorzy i to by było na tyle. Nawet Kasprzaka gdy był w pełni zdrów ciężko było szukać na treningach. Wiadomo że mamy nową nawierzchnię i był mały poślizg w przygotowaniach ale od rozpoczęcia sezonu minęło sporo czasu i trochę nie rozumiem że ktoś nie ma czasu. Wystarczyłby jeden porządny trening od rana do wieczora i sądzę że wyglądałoby to zupełnie inaczej niż wczoraj. Chyba lepiej poświęcić jeden dzień na dojazd i trening by potem zarobić większe pieniążki na torze. Trochę tego nie rozumiem, a tym bardziej nie kupuję wytłumaczeń że tor był inny. Po prostu goście szybciej wyciągnęli odpowiednie wnioski co źle świadczy o naszych liderach bo pokazali im że można załapać to szybciej niż naszym się wydaje. Nie potrzebowali do tego zbyt długiego czasu - wystarczyło kilka biegów. Całe szczęście że do PO zostało sporo czasu i mają czas do ogarnięcia. Jak będą chcieli... jak nie ich strata. Karczmarz w ostatnim swoim biegu był bardzo szybki, mógł nawet wygrać ten bieg gdyby nie spasował - to pokazuje ile znaczą treningi.

Odpowiedz do tematu